Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A Suttogo-ti mit szoltok?

Torolt_felhasznalo_634666
Torolt_felhasznalo_634666
Létrehozva: 2008. május 6. 09:02

sziasztok, hamarosan szulo kismami vagyok, most olvastam el a Suttogo elso kotetet...Mar gyakorlo anyukak velemenyere lennek kivancsi, akik megprobaltak alkalmazni az ott leirtakat.Nektek sikerult beallni a 4E-re? hogyan?

Elore is koszi a valaszokat!

 

 

 

 

UI bocsi az ekezethiany miatt, de nincs magyar billentyuzetem

  1. 2008. május 6. 10:1826.

    szerintem elég egy, mert ha több van akkor az ember össze vissza kapkod, hogy ebben ezt olvasta abban meg azt. egy könyv, aztán jön a tapasztalat :)

    nekem 5 hónapos a fiam és már nem olvasom a könyvet. az elején naponta többször, aztán kialakult a rend, valami nem jött be, megváltoztattam. most majd újra belenézek, hogy 6 hós kortól mire figyeljek

    előzmény:
    boddia (21)
    2008-05-06  10:08
  2. 2008. május 6. 10:1725.

    Szia! nekem nagyon beválta könyv, főleg az altatás része!

    Amivel személy szerint nem értek egyet, az a szoptatásos dolog, hogy akár ne is szoptassunk, bár olyan szempontból érthető, hogy amerikai asszonyoknak írta elsősorban, ők pedig gyorsan visszatérnek dolgozni. 

    A napirend nagyon fontos, mert így később Neked is és a babának is könnyebb lesz!

    Gratulálok a  manóhoz! Jó egészséget!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634666 (1)
    2008-05-06  09:02
  3. 2008. május 6. 10:1624.

    Bocsi, még egy tanács egy már gyakorlott mamitól (4 éves lesz a fiam):

     

    nekünk is önállóan aludt el, külön ágyben, külön szobában az első hónapokban.

     

    De jön majd egy időszak 4-6 hónapos kora körül, amikor hirtelen megindul a mozgásfejlődés, csökken az alvásigény és elkezd ragaszkodni a szülőhöz. Iklyenkor a legtöbb baba nem akar egyedül maradni, ismét sokszor felébred éjszaka (akár 5-8-szor is) Na, az nagyon nehéz, és ott nem feladni!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634666 (1)
    2008-05-06  09:02
  4. 2008. május 6. 10:1523.

    ja és nekem a 3. rész van csak meg, a suttogó mindent megolt, az elsőt nem ismerem, de ez jó, mert a lényeg van benne összegezve korcsoportokra lebontva :)

     

    ja és még valami, a láncetetést nem csinálom, viszont az álometetést igen. bár én kicsit felébresztem a fiam, így eszik rendesen 11 kor és utána reggelig alszik :)

    sokkaal jobb mintha nem etetném meg csak 8kor és utána hajnalban kelne...

     

     

    előzmény:
    Kockapaci (19)
    2008-05-06  10:03
  5. 2008. május 6. 10:1522.

    Meg tudnád mondani a szerzőjét?

     

    Mennyiért lehet kapni?

    Köszike

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634666 (1)
    2008-05-06  09:02
  6. 2008. május 6. 10:0821.

    Értem, akkor beszerem majd én is. Ezek szerint a híres anyai megérzés nem mindig lehet elegendő?

    Milyen kötelező irodalmat javasoltok még kismamáknak?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_976499 (13)
    2008-05-06  09:54
  7. 2008. május 6. 10:0420.

    háát..lehet h. igen

    de elmúlik!!

    nekem az tetszett, h. kihangsúlyozat: 1 nap csak egy nap, és utána jöna következő! mia az ember életéből fél-1 év-kivéev persze, ha annyit enm alszol

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634666 (14)
    2008-05-06  09:57
  8. 2008. május 6. 10:0319.

    szia!

     

    én az első 4-5 hétben mint a szentírást úgy néztem, nagy segítségemre volt. mivel nem volt semmi más támaszom, semmi más amihez nyúlhattam volna. arra a célra, hogy elinduljak valahogy szuper volt! nem minden sikerült belől, van ami egyenesen nem jött be, de van ami igen. a 4E is jó, bár nekem némi változtatással, én evés előtt pelenkázok és evés előtt fürdetek, de a napirend megvan.

    eleinte az altatásos dolog is segített, bár bebugyolálni nem hagyta magát, a többi tipp jól jött :) mondjuk én nem sötétítek stb.

    a szoptatásos dologban sem úgy csinálom. de tényleg összességében azt mondom, h érdemes elolvasni és ha nincs más ami alapján elindulj, használd ezt, egy idő után úgyis kialakul a saját módszered :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634666 (1)
    2008-05-06  09:02
  9. Torolt_felhasznalo_999556
    Torolt_felhasznalo_999556
    2008. május 6. 10:0218.
    Szerintem a szemléletét érdemes átvenni, napirend fontossága, stb. Szerintem jó könyv, csak le kell hámozni róla  a tipikusan amerikai maszlagot :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634666 (1)
    2008-05-06  09:02
  10. 2008. május 6. 10:0117.
    bocsi  sok elütésért, csak sietek, mert most aludt be a drágám...
    előzmény:
    egylány26 (15)
    2008-05-06  10:00
  11. 2008. május 6. 10:0116.

    Szia,

     

    szerintem érdemes elolvasnod a baba születése után is. Ha elhagyod belőle a hülye amerikai stílust, lesznek olyan elemei, amit fogsz tudni használni, és lesznek olyanok, amiket nem.

    A láncetetés pl. nagyon jó tanács volt, nálunk is bevált, az álometetés viszont szintén nem (álmában nem eszik, hanem alszik).

    Az esti altatás szintén oké, de nem tudom, h azért-e, mert a gyereknek is így volt a legegyszerűbb az elejétől kezdve, vagy mert ügyesen alakítottuk.

    A napirendben próbáltunk egymáshoz csiszolódni, mindketten alakítottuk, ő is, én is. A legfontosabb szerintem a türelem, ne akard majd siettetni a dolgokat, 2 hetesen valószínűleg még nem fogod érteni a babádat, de 1-2 hónap múlva már többnyire igen. Pl. többször leírta, h a gyereknek milyen időközönként kell ennie - na ez nálunk nagyon nem jött be, a gyerek folyton éhes volt, az első hónapban másfél-két óránként evett, a három, majd négy óránkénti evés jó sokkal később állt csak be, mint én vártam.

    Ha kvázi peched van és éber-kíváncsi gyermeked lesz (mint nekem), akkor a suttogónak legalább a fele nem ér semmit. DE támpontnak mindig jó és volt, amiről csak ott találtunk használható tanácsot.

     

    Jó babavárást

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634666 (1)
    2008-05-06  09:02
  12. 2008. május 6. 10:0015.

    szia!

    Először is gratulálok!

    Az én fiam tegnap volt 8 hets, én is  abarátnőméktől kaptam meg akönyvet 8 hetes mkismamiként.

    nagyon sokat segaített az alvásnál, és a napirend kialakításában is, bár én nem tudom olyan szorosan követni, mint ahogy a könyv írja..a kisfiam vagy kisangyal, vahy mintababa, 3 hete önállóan el tud aludni-köszönhetően a tanácsainak, és jó úton vagyunk az éjszaka teljes átalvása felé, ma is 5 után ébredt, igaz ma fél 11-kor aludt el, falta a  acicit addig! azért Marcibaba szeret a cicin elaludni, de ez este jellemző. előfordul, ha nyűgös, akkor 2 korty cici után bealszik! Szerintem mivel iylen picike, azértnem várható el, h. ne kelljen neki a cicike!

    az okosbaba.hu-ról töltsél le fekete-fehér képeket, nekem azt nézegette szopi után, elég volt, enki! a zenélő-forgótól még mindig fél! felsleges telepakolni  akiságyát mindnefélével, mert csak felizgatja!

    és az is bejött, h. szertartáshoz kötjük az alvást-redőnypicit leenged-ne ússzon fényárbana szoba, ének én a jó éjt ygerekeket éneklem..és aztán csucsu! nem rohanok rögtön ha sír, de úgyis megtanulod, h. mikor hisztizik és mikor van tényleg szüksége rád!

    de ne gondold,h. ez rögtön műkszik majd! el kell telni pár hétnek, mire pl egyedül elalszik, készülj fel az esti sírásokra-erre nekünk nagyon jó volt a póly-a párom úgy hívta h. kénysezrzubbony, és legyen aki segít kitartónak lenned, h. végül ne add be a derekadta, és viszed a szülői ágyba 8kivéve persze, ha te azt tartod helyesnek)nekema párom úgy segített be, h. mikor bealudt végre (nekünk külön szobába van a ygerek, mert nem fért be hozzánk, én alszom ott vele egy fél éjjelt)én átmentem aludni a hálóba és ő aludzt ott vele, mert majd meglátod, hangosan alszanak apicik, és te nem tudsz úgy pihenni, és mikor éhes volt szólt és keltett!

    na és tényleg fogadd meg: AZ ELSŐ 6 HÉTBEN NE FOGLALKOZZ SEMMIVEL, ALUDJ, MIKOR ALSZIK A EGYEREK, MERT KIDŐLSZ!!!

    kivéve persze, ah egy áldottjó ygereket fogsz ki!!

    sok sikert, fog ez menni neked is, hisz több ezer éve megye már:):):

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634666 (1)
    2008-05-06  09:02
  13. Torolt_felhasznalo_634666
    Torolt_felhasznalo_634666
    2008. május 6. 09:5714.

    mar csak napjaim vannak a szulesig, szoval hamarosan beszamolhatok majd en is, hogy mi valt be es mi nem

    remelem azert, nem kell majd orankent szopizni es ejszaa tizszer kellni.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634666 (1)
    2008-05-06  09:02
  14. Torolt_felhasznalo_976499
    Torolt_felhasznalo_976499
    2008. május 6. 09:5413.
    Jo, ha meg terhesen olvasod szerintem, az elso idokben nekem tuti nem lett volna energiam meg kedvem konyveket olvasgatni, eleg huzos az elso par het.
    előzmény:
    boddia (11)
    2008-05-06  09:51
  15. 2008. május 6. 09:5212.
    Habitus kérdése, beválik-e. A tiéd, és a babádé. Nekem mindhárom kötete megvan, de főleg az utolsóban találtam használható ötleteket, ami problémás, nemátlagos gyerekekre vonatkozó tanácsokat tartalmazott. Ebből, gondolom, látható, nekem jutott egy átlagosnál erősebb akaratú, kis alvásigényű, igen mamás kisfiú, aki nem olvasta a Suttogó első köteteit, ezért nem is működött nálunk. Arról nem is beszélve, hogy én magam sem tudok órarend szerint működni, ezért idegenkedtem a szoros napirendtől. Viszont ennek vannak előnyei is, pl.a gyerek sokkal rugalmasabb. Így könnyebb volt vele kimozdulni, kirándulni, utazni, és akkor sem jött el a világvége, ha nem 8-kor fürödtünk, nem a saját kiságyában tettük le aludni, nem az etetőszékében kapott ebédet, hanem urambocsá' a pokrócon ülve az erdőben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634666 (1)
    2008-05-06  09:02
  16. 2008. május 6. 09:5111.

    Szerintetek mikor érdemes elovasni a könyvet? Úgy értem, hogy érdemes már a várandósság alatt olvasni, vagy csak ha már megszületett a baba, és tanácstalanság van?

     

    előzmény:
    Beuska81 (8)
    2008-05-06  09:42
  17. 2008. május 6. 09:4810.

    Szia, nálunk sem az első sem a 2. kötet nem jött be!!

     

    Sem az egyik sem a másik barátnőmnél, így el is adtam a könyvet mindkettőt!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634666 (1)
    2008-05-06  09:02
  18. 2008. május 6. 09:449.
    A láncetetés nálunk is bevált az elsőnél! De ő kapott cumisüveget, félálomban szépen meg is ette a 10 órás adagját. Viszont a kisebbik csak cicizik, azt meg nem nagyon tudom betuszkolni a szájába. Kicsit később, de ő is átaludta az éjszkát enélkül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_749878 (6)
    2008-05-06  09:30
  19. 2008. május 6. 09:428.

    Szia!

     

    Szerintem nagyon jó iránymutató könyv, hogy kb. hogy is kellene hozzáállni a babákhoz. Az első kisfiam előtt elég bizonytalan voltam, jó volt olvasni, hogy egy babának kb. milyennek kellene lennie egy napjának, mi mi után következzen. Az első fiamnál nagyon bevált, szóról szóra úgy csináltam mindent, ahogy a könyv írta.

     

    A második fiamnál viszont nem igazán sikerült, ő olyan össze-vissza alvó, evő gyerkőc. De nála már lazább vagyok, igény szerinti szopi van (igaz az elsőnél is az volt, csak ő percre pontosan tartotta a 3 órákat). A pici hasfájós is, így őt többet kell babusgatni. 

     

    De én ettől függetlenül minden első babáját várónak nagyon ajánlom!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634666 (1)
    2008-05-06  09:02
  20. Torolt_felhasznalo_976499
    Torolt_felhasznalo_976499
    2008. május 6. 09:407.
    A lancetetes az pl nalunk nem jott be, Robi egy cseppet sem evett ha nem volt meg ehes, az alometetes meg megannyira sem jott be, o nem tudta, h felalomban is kellene kajalni, ugy aludt mint akit fejbe vagtak hiaba probaltam tuszkolni a szajaba a cicit/cumisuveget. :DD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_749878 (6)
    2008-05-06  09:30
  21. Torolt_felhasznalo_749878
    Torolt_felhasznalo_749878
    2008. május 6. 09:306.

    Szia!

    Én a Suttogóról csak jót tudok mondani...

    Hiánycikk volt épp a lányom születésekor, így 3 hetes korában jutottunk hozzá az 1. kötethez. Addig ment a kínlódás és az ötletszerű nevelés...

    Na, most lehet, hogy ellentmondok magamnak, de én őt nem tudtam élesen bekategorizálni.

    A tanácsait viszont megfogadtam, szinte mind a 4É tekintetében. Elsősorban a láncetetés volt nagy ötlet az éjszakák átalvására.

    Szóval a csajom 8 hetes kora óta átalussza az éjszakát.

     

    A második kötetet is sokat forgatom, a most 15 hós lányommal kezdünk a gyerekkorba belemerülni...

    6-7 hét múlva érkezik Hugi, úgyhogy nagyok a várakozások most is. Majd elválik, hogy tényleg működik-e, vagy ahogy az irigyebb rokonok mondják a kezelhető és kiegyensúlyozott gyerekünk láttán: Ja, nektek szerencsétek van!

    (na, ettől mondjuk a falra tudok mászni...) 

     

    Szép napot!

    Bujos 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_976499
    Torolt_felhasznalo_976499
    2008. május 6. 09:245.

    Szerintem nagyon jo konyvek, en is terhessegem ideje alatt olvastam oket es szimpatikus volt. Oszinten szolva en nem tudtam azonosulni az igeny szerinti szoptatassal, a csaladi aggyal tehat a mostanaban divatos szemlelettel. (Persze ha ehes volt a baba megszoptattam akkor is ha nem telt el a 3 ora peldaul, de nem volt cicizes "csak ugy".)

     

    Nem dontottem el, h ezt az elvet fogom alkalmazni, mikor olvastam a konyvet es allandoan a napirendet szajkozta kicsit unalmas volt mar.:) De tenyleg igaza van az ironak, amint bealltak a napjaink egy rendszer szerint, sokkal kevesebbet sirt a pici, en sokkal konnyebben kitalalhattam, h mi a baj. Igazabol maga a baba alakitotta ki a sajat napirendjet,en egy dologhoz ragaszkodtam, h furdes este 6-kor aztan alvas. Erdekes modon o is az eves-jatek-alvas korforgasban erezte jol magat pedig nem is olvasta a konyvet.:) Egy napirend nehany hetig kitartott, orat lehetett igazitani hozza, aztan ahogy nott es fejlodott, ugy alakult tovabb a dolog mindig kisebb mertekben. Nemsokara 6 honapos lesz a baba, most mar persze nem alszik annyit egy nap, de igy tervezni is remekul tudok vele, percre tudom mikor eszik alszik, mikor vihetem el ugyintezni, mert nem lesz meg nyugos, estere pedig egyszeruen tudok programot tervezni, mivel fel 7-kor mar alszik. 

     

    ui.: tudom, h ez alapjaban veve nem a konyvnek koszonheto, szerencsem van a babaval, en csak neha terelgettem az olvasottak szerint :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634666 (1)
    2008-05-06  09:02
  23. Torolt_felhasznalo_836547
    Torolt_felhasznalo_836547
    2008. május 6. 09:224.

    Szia!

    Szerintem remek mű! Olvasmányos, és kedves! Nem kioktat, hanem tanácsokat ad! Nekem bevált! Mind a két gyerekemnél!Sőt! Mindennapi'bibliám' volt!

    Van egy lányom és egy fiam. Mindkét gyerek két külön világ, de sikerült a lányomnál a 4 hós korára, fiamnál, mint már rutinosabb, gyakorló anyukaként a 5-6 hetes korára beállítanom a 4É-t. Zseniális rendszer! A fiam most 4,5 hónapos és óramű (fél órás csúszás belefér) pontosan eszik és alszik. De tény, oda kell figyelni a jelzéseikre, amit remekül leír a könyvében, hogy mi mit jelent. 

    Szerintem nagyon fontos a rendszer és az állandóság a csemeték életében. Ez ad nekik biztonságérzetet, hogy tudják, mi után mi következik.

    Javaslom, ha megszületik a babád, akkor újra vedd elő, és forgasd!

    Én most megvettem a Suttogó mindent megold c. kötetet is! Nagyon jó, mert ebben életkor szerint bontja le az evéssel, alvással kapcsolatos problámákat, és segít azok megoldásában.

    Üdv

    Frugina 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634666 (1)
    2008-05-06  09:02
  24. Torolt_felhasznalo_337264
    Torolt_felhasznalo_337264
    2008. május 6. 09:163.

    Először is gratulálok :)

     

    Ami a Suttogót illeti bevallom kismama koromban irdatlan nagy hülyeségnek tartottam és nem értettem, hogy miért olvasgatja mindenki. Aztán megszületette a kislányom és 1 hetesen a 3. átüvöltött nap után megvettem :)

    Ami nekem bejött a könyvből az az altatásra vonatkozó rész. Megnéztem, hogy a kislányom a mimóza típusba tartozik és az alapján próbáltam elaltatni és láss csodát bejött :) Hogy azért mert igaz vagy azért mert nyugodtabb lettem nem tudom.

     

    A 4É : nos nálunk ez magától alakult így nem eröltettem, de észrevettem, hogy ahhoz, hogy a lányom nyugodt és kiegyensúlyozott legyen fontos a viszonylag "szigorú" napirend. Minden baba más valakinek beválik valakinek nem. Most már hónapok óta nyugi van (ma 8 hós) így nem vettem elő a könyvet, de lehet, hogyha megint jön egy nehezebb időszak és tanácstalan leszek akkor megveszem a következő kötetét is, mert jól jön egy "szakkönyv".

     

    Mikorra várod a babádat? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634666 (1)
    2008-05-06  09:02
  25. 2008. május 6. 09:102.

    Szia!

    A Suttogóból csak nagyon az alapokat lehet használni, de szerintem a szemlélete nagyon jó!

    Alapokat: értsd, mint amikor az ember ajánlatot ír, fűt-fát megígér, aztán megnyeri a munkát, és néz, hogy mit is csináljon, hogyan lásson neki.

    Amikor a kezemben volt az üvöltő gyerek, hát, akkor jöttem rá, hogy nem egy pontról pontra leírás a Suttogó (nem is lehet az, mert minden baba más). Elolvasni mindenképpen ajánlom, de ne várj nagyon sokat tőle, hogy "én majd így csinálom, és jó lesz".

    Egyébként nekem nagyon jó babám van, min. Mintababa, de lehet, hogy Kisangyal

    A 4É-re sikerült beállnunk, de azért nem néhány nap alatt, és nem órarend szerint.

    Figyeld a babád jelzéseit (ezt jól leírja, hogy mit is), ez a legfontosabb!

    És, ha ajánlhatok egy könyvet (elég sokat kihoztam a könyvtárból, de ezt meg is vettem, annyira tetszett): Penelope Leach: Picik és kicsik (YourBaby and Child).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634666 (1)
    2008-05-06  09:02

Címlap

top