Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Horvátország-Porec

Clio.
Létrehozva: 2008. június 18. 11:02

Sziasztok!

 

Tudom, hogy sok Horvátországos topic van, de nincs időm sajnos ezeket végig olvasni. Júl. 25-29 Porecbe megyünk nyaralni. Tud vki 4 személy részére szállást ajánlani? Igazából neten, az oldalakat böngésztem, de amit találtam, vagy iszonyat drága volt, vagy már foglalt :( menjünk simán csak ki, és majd ott lesz?

Másik kérdés, aki már volt itt, annak hogy tetszett? mi most megyünk először.

 

Köszi szépen mindenkinek a segítséget/választ!

 

További nagyon szép napot

Clio.

  1. 2010. június 20. 13:32276.

    Hú, én nagyon remélem, hogy egy helyről beszélünk. :)

    Lanterna csak egy egy van Porec mellett, ahol van külön egy apartmantelep tele apartamanházakkal, ahová mi járunk évek óta, közvetlen mellette pedig van a camping, rész, ami sátras és lakókocsis.

    Ti gondolom az apartmanosban lesztek.

    Mi nem ok nélkül járunk oda évek óta, egyrészt közel van, másrészt nagyon meg vagyunk vele elégedve, egy karnyújtásnyira van a tenger, finom a kaja (ha ott rendeled, vagy csak beülsz nem tudom mennyi, mert mi előre fizetjük a félpanziót), tiszta az apartman. Szóval minden megvan, ami egy nyugodt nyaraláshoz kell. :))

    Bányáról nem hallottam még, és semmiféle hasonlóról, bár a capming részét nem ismerem.

    Szóval ha egyről beszélünk, akkor nyugodj meg, nagyon jó lesz!

    De én tényleg csak erről a Lanaternáról tudok... :))

    Szép napot,

    szia

    előzmény:
    ancsa89 (275)
    2010-06-20  11:43
  2. 2010. június 20. 11:43275.

    Egyik csoporttársam (aki szintén jön "nyaralni") anyukája mondta, hogy neten olvasták valahol. Utána néztem én is, több honlapot megnéztem és sehol sem találtam erre utalást. Egy kicsit érdekesnek tartottam én is.

    Főzés mégis lesz sajnos, mivel még ebédet sem kapunk.

    Olvastam rosszakat a kempingről, hogy valami bánya van a szomszédban, és nagyon hangos, meg hogy egy ebéd 6000 ft..?! Erről esetleg valamit tudsz említeni? 

    előzmény:
    Mókulika (274)
    2010-06-19  13:17
  3. 2010. június 19. 13:17274.

    Szia!

    Hát én ilyenről még nem hallottam..(csodálkozós smiley:))

    Mi mindig utazási irodán keresztül megyünk, elképzelhető, hogy igy másabb..Tulajdonképpen akkor azt kellene kifizetnetek, ami gázt mondjuk a főzéshez elhasználtok.

    Szerintem hülyeség. Hol hallottad egyébként?:)

    előzmény:
    ancsa89 (273)
    2010-06-19  12:25
  4. 2010. június 19. 12:25273.

    Szia! Még egy gyors kérdésem lenne, nem sokkal indulás előtt :) Írtam már előbb is azt hiszem, hogy apartmanban leszünk, 4 fősben, és azt hallottuk, hogy fizetni kell a gázért, azaz a konyhai használatért! Erről te mit tudsz?

    Válaszodat köszönöm előre is!

    előzmény:
    Mókulika (271)
    2010-06-10  21:00
  5. 2010. június 18. 20:35272.

    Választja még valaki idén Porecet úticélul?:)

     

    Beszélgetnék, vagy eszmét cserélnék, ha valaki erre jár. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  6. 2010. június 10. 21:00271.

    Szia!

    Mi évek óta a Lanternán szállunk meg, mi nagyon meg vagyunk elégedve, kocsival pár perc Porec, de az apartmantelepen is megtalálható minden, mint a fagyizó, kávézó, koktélbár, bolt, ajándékbolt, szórakozóhely stb.. szóval meg lesztek elégedve szerintem.

    Ja és a kaja is finom, bár nem tudom melyik étteremben fogtok enni, mert van ott kettő is.

    Partja is kettő van, az egyik apró kavicsos, az kicsit árnyékosabb hely, meg a sziklás part, ahol nagyon jók a hullámok, mondjuk ott sünik is előfordulnak.

    Jó pihenést Nektek!

     

    előzmény:
    ancsa89 (270)
    2010-06-10  13:16
  7. 2010. június 10. 13:16270.

    Köszi a segítséged, nagyon rendes vagy!

    Időközben kiderült, hogy a pro-kamp-ban leszünk, kamp lanterna, tehát ha jól értesültem 10 km-re porec-től! Ez elég szomorú, de hát ez van sajnos!

    Mi csak ebédet kapunk, de szerintem a többit megoldjuk :)

    Mindenképpen szeretnénk megismerni többmindent, és remélem jó időnk lesz!

    Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!

    Anikó 

    előzmény:
    Mókulika (269)
    2010-06-09  17:03
  8. 2010. június 9. 17:03269.

    Igen, előfordulnak a sünök, bár mi évek óta eggyel sem találkoztunk hála istennek, volt akit minden nap megszúrt, úgyhogy ilyen tengeri cipőt (sünök ellen) szerezzetek be, ott is lehet kapni, bár nekem az itthoni crocs-utánzatú papucs vált be a legjobban, annak vastagabb a talpa, mint az ott kapható cipőnek, és olcsóbb is. Mi azt nagyon nem bánjuk, hogy sziklás-kavicsos a part, mert óriási hullámok szoktak lenni, az kárpótol, és szerintem a tenger is egész meleg lesz már.

    Igazi horvát ételt nem nagyon tudok mondani Neked, mi félpanzióval eszünk mindig, ott meg nagyon vegyesen van minden. De! A fagyit ne hagyjátok ki, a belvárosban több helyen is van pizzázó, ami elég olcsó, és isteni finom, valamint én a gyümölcsöket imádom, nagyon odakint. Meg sokan mondják, hogy nagyon finom az a csevapcsicsa, vagy nem tudom hogyan kell leírni..

    Ja és a borok is finomak.

    előzmény:
    ancsa89 (268)
    2010-06-09  11:26
  9. 2010. június 9. 11:26268.

    Igen, ez is nagy segítséget jelent, hogy legalább az árakat tudjuk nagyjából, nem pakolunk sokmindent. A tengerpart valóban nagyon kavicsos és "sünös"? :)

    Mi az amit érdemes megkóstolni?

    előzmény:
    Mókulika (267)
    2010-06-09  10:27
  10. 2010. június 9. 10:27267.

    Szia!

     

    Mivel csak pár napig lesztek, ajánlom, hogy járjátok végig a belvárost, látnivalónak bőven elég szerintem, ott a középkori bazilika, a régi házak, a sétálóutca a sok-sok üzlettel, a kikötő, és a hangulatos éttermek. Oyan velencei stílusú az egész, én imádom. :)

    A strandokat annyira nem ismerem a városban, mert mi a Lanterna apartmantelepen szoktunk megszállni/fürdeni Porec mellett.

    Vásárlási lehetőségként van több nagyáruház is, mi a Konzumot szeretjük a legjobban, az pont a központban van, de nem messze tőle van Lidl is. Az árak kicsit magasabbak mint itthon, főleg az élelmiszerek, azon belül is a pékáruk, hús-és felvágottak, sajtok, italok amik szerintem kissé drágák, de megfizethető minden, annyira nincsenek elszállva azért az árak.

    Remélem tudtam valamit segíteni. :)

     

    előzmény:
    ancsa89 (266)
    2010-06-08  19:43
  11. 2010. június 8. 19:43266.

    Sziasztok!

    Porec-ba megyünk ehónap 22-24-ig csak sajnos, egy majorette fesztiválra. Első nap verseny, remélem csak délelőtt, másnap semmi dolgunk, csak este eredményhirdetés. 2 szobás (4fős) apartmanokban leszünk, azt nem tudom hogy hogy hívják.

     

    Szóval azzal fordulnék hozzátok, hogy ajánljatok nekem legyetek kedvesek olyan helyet, amit feltétlenül ne hagyjuk ki ebbe a rövid időbe, valamint vásárlási lehetőséget, és esetleg nagyon bevállt strandot.

     

    Várom a tapasztalatokat minden téren, mennyire olcsó hely, németül beszélnek-e inkább? Mi az amit érdemes megkóstolni?!

     

    Anikó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  12. 2010. június 2. 06:51265.

    Szia,

    mi évek óta a Lanterna apartman telepen szállunk meg Porecben, igaz mi irodával megyünk,bár tudom, hogy van foglalás nélkül is lehetőség a szállásra, de hogy mennyi lehet azt sajnos nem tudom.

    előzmény:
    Melicu (263)
    2010-05-31  20:05
  13. Torolt_felhasznalo_721506
    Torolt_felhasznalo_721506
    2010. június 1. 13:17264.
    Mi Juliusban megyünk Medulinba, és 3 napra Rovinjba. Én a www. holiday-home.org oldalon foglaltam szállást, kedvező áron, ha érdekel majd írok, hogy milyen volt.
    előzmény:
    Melicu (263)
    2010-05-31  20:05
  14. 2010. május 31. 20:05263.

    Sziasztok!

     

    Idén Porecbe (esetleg Rovinjba) készülünk augusztusban.

    Tudnátok apartmant ajánlani? A neten rengeteg a hirdetés, de jobban bízom abban, amit valaki ajánl. Ketten mennénk csak.

     

    Köszi szépen a segítséget! 

    Üdv, Meli

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  15. 2010. május 29. 10:15262.

    Sziasztok!

     

    Bízom benne, hogy idén is újra lesz élet a topicban, mert lesznek olyanok, akik Porecet választják úticélul. Akkor pedig indulhat a nyaralás előtti traccsparti, véleményekkel, kérdésekkel.

    Remélem lesz valaki aki szintén ott nyaral!

     

    Mi már régi motorosnak számítunk arra, és idén is visszatérünk, mert nagyon meg vagyunk elégedve mindennel, és ráadásul közel is van, hamar oda lehet érni.

     

    Szép napot Mindenkinek, és várom a Porec-fanokat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  16. 2009. augusztus 3. 19:33261.

    Nem sikerült a képeket feltenni, túl nagy. Ha adsz priviben egy mailcimet, oda elküldöm, az többet bir.

     

    Ja, tiszta idióta vagyok, egyfolytában az időjárás előrejelzéseket nézem, és 15-től mintha lehülést mutatna..a párom azt mondja, nem vagyok normális, ki tudja még milyen idő lesz addigra..

     

    Tavaly a tenger is nagyon meleg volt, és hülyére barnultam, remélem az idén is igy lesz, ahogy visszaérünk mehetek is dolgozni, hagy lássák milyen jó szinem van!

    Na megyek, majd nézz be ha erre jársz!

    előzmény:
    Panka84 (259)
    2009-08-03  18:38
  17. 2009. augusztus 3. 19:30260.

    Szia!

     

    Igen, a pakolást befejeztük, arra várunk, hogy bekössék a kábelt meg a netet, mert igy semmi civilizáció..

     

    Mi is a Brankában, vagy a Daniellában leszünk, még nem tudom, holnap megyünk az utazási irodába. Grand tours-szal mentek ti is?

    A képet még próbálgatom, mert épp csak wlan-nel tudok netet fogni, igy elég nehézkes, lehet jobb lenne, ha irnál egy mailcimet és oda elküldöm, ha épp stabil lesz a net.

    A félpanzió nekünk tavaly nagyon megérte, én azért is akartam, mert amellé szinte semmi kaját nem vettünk, hiztam is egy csomót.

    A sünicipőnek valójában nem is értem a funkcióját, talán az, hogy nehezebben megy a lábunkba a tüske, de tuképp oldalról is bele tudok lépni, bár tavaly én egyetlen sünnel sem talákoztam, még csak látásból sem.

     

    Költőpénzt tavagy egy 100-ast váltottam be szórni, de hoztam haza belőle, és bizony amit láttam minden vackot megvettem, az ezüst karkötőn át a lyukas köcsögig minndent, most lehet nem viszek annyit, spórolósabb nyaralás lesz. (majd kevesebb koktélt iszom).

    Ha van még kérdésed irj nyugodtan, úgyis csak unatkozom itthon a nagy nyári szünetemben.

    A képeket meg próbálgatom, hátha összejön.

    puszi

    előzmény:
    Panka84 (259)
    2009-08-03  18:38
  18. 2009. augusztus 3. 18:38259.

    Szia!

     

    Befejeztétek már a nagy pakolást? :)

    Köszönöm az infokat! :)

    A Daniella-apartmanban leszünk, néztem róla képeket az utazási iroda oldalán, barátságos kis hely.

    Nem fizettünk be félpanziót, úgy lett megbeszélve, hogy viszünk pár dolgot, a többit meg ott helyben vesszük meg. Így nyáron ebben a marha melegben én pl alig tudok enni, elvagyok egy fél dinnyével egész nap :))

    mennyi költőpénzt vittetek?

    Süncipőt már beszereztünk pár éve, amikor Görögországban nyaraltunk. Elég fura abban strandolni, de még mindig jobb mintha egy sün állna ki a lábamból :))

    A KJF-n tanulok nemzetközi tanulmányok szakon. Közben kiderült h nem gáz ha pár nappal később veszem fel a tárgyakat, szóval megnyugodtam :)

    Fel tudnál tenni pár képet a partról meg a környékről? :)

     

    Hú na lépek, mert szokásomhoz híven megint késésben vagyok :))

    Ciao!

    előzmény:
    Mókulika (258)
    2009-07-24  15:20
  19. 2009. július 24. 15:20258.

    Halihó! 

    Akkor pakolásügyileg egy cipőben járunk.

    A Lanternában voltunk tavaly is, és nagyon imádtam. Tuképp minden megvan az apartmantelepen, amire szüksége van az embernek, bár ha több mindent akartunk venni, akkor kimentünk inkább Porecbe, ott van egy Konzum üzlet, az jóval olcsóbb. A telepen a kisboltban elég borsosok az árak. Melyik apartmanban lesztek? Mert a miénk közvetlen a tengerpart mellett van, illetve, kb 30 m-re, a szobánkból rálátok, és ráadásul az étterem is ott van. Apropó étterem. Fizettetek be félpanziót? Mert nagyon-nagyon megéri..hülyére ettük magunkat tavaly is, amellett szinte csak fagyit, kávét, gyümülcsöket vettünk, annyira elég volt a reggeli és a vacsora. Ennyi pénzből tuti nem lennénk el egy hétig, mármint kajaügyileg.

    Szóval az apartmanokat én is csak dicsérni tudom, igaz nem többcsillagos szálloda, de napközben úgyis a parton vagyunk egész nap.

    Tengericipő kell, mondjuk én semmiféle tengeri herkentyűbe nem botlottam bele, (bár állitólag ott nagyon sok van) viszont csúszik a sziklás part. Én ezt jobban élveztem, a hullámok miatt, de van kavicsos partja is.

     

    Tárgyfelvétel? Hol tanulsz, megkérdezhetem? Hú nekem már milyen régen volt....

     

    Most egész hétvégén lesz netem, úgyhogy majd jövök többet, addig is jó pakolást!

    Szió!

    előzmény:
    Panka84 (256)
    2009-07-22  18:43
  20. Torolt_felhasznalo_978157
    Torolt_felhasznalo_978157
    2009. július 23. 11:17257.
    Olvastam valamelyik fórumban, csak nem találom hol, h. lehet automatából is kunát felvenni és így gy kicsit olcsóbb. Segítene valaki ebben? Horvátországban, pl. milyen automatából lehet kunát felvenni OTP maestro kártyával? Másik kérdés: eurot érdemesebb inkább vinni, vagy kunát? Köszi előre is!
    előzmény:
    Clio. (1)
    2008-06-18  11:02
  21. 2009. július 22. 18:43256.

    Szia! :)

     

    Mi is a Laterna apartmanban leszünk! :) Nézegettem mindenféle fórumot és jókat mondtak róla. 

    Kinéztünk fakultatív programot, Fish picnic vagy mi , bejárunk egy csomó öblöt, már alig várom :)

    Nem tudod véletlenül, hogy lehet-e ott interetezni vhol? Épp akkor lenne a tantárgyfelvételem sajna és csak így tudom intézni.

    Rovinjba is el akarunk menni, nagyon hangulatos lehet, így képek alapján legalábbis :)

    Költözés? Nálunk meg épp nagy lakásújítás, akkora rumli van h ihajj.

    Jó pakolászást! :)

     

    Ciao!

    előzmény:
    Mókulika (255)
    2009-07-22  15:02
  22. 2009. július 22. 15:02255.

    Szia,

    tavaly csak Porec környékén barangoltunk, meg Rovinjba mentünk át szervezett kirádulással, hajóval, ami két és fél óra volt, bár a táj tényleg csodaszép (Lim Fjord, ha jól emlékszem), most ha mégegyszer megyünk, oda is csak kocsival, ami összvissz 30 km..Alig volt időnk nézelődni, úgyhogy biztos visszamegyünk, Rovinjból azt hiszem sosem elég..

    Hol szálltok meg Porecben?

    Mi kint leszünk a Lanterna apartmantelepen.

     

    Majd benézek még, csak épp költözés miatt nem nagyon vagyok netközelben.

     

    Szép napot Neked!

    előzmény:
    Panka84 (253)
    2009-07-22  11:20
  23. Torolt_felhasznalo_750540
    Torolt_felhasznalo_750540
    2009. július 22. 14:39254.

    hello!

     

    sürgősen fuvart keresnék másodmagammal porec-be, szeptember 3-i, illetve 4-i indulással. ha van valakinek valami ötlete, javaslata, kérem, üzenjen priviben, vagy akár itt.

     

    előre is köszönöm szépen!! :o)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. július 22. 11:20253.

    Szia! :)

     

    Nem kocsival megyünk sajnos, bár eredetileg úgy volt, de aztán a többiek lemondták. Na sebaj, így is jó lesz :) Mindenképp szeretnék eljutni Pulába, de eddig nem találtam semmilyen infot az ottani buszokról meg árakról. 

    Tavaly merrefelé voltatok? Akkor is kocsival?Hajókáztatok is?

    előzmény:
    Mókulika (252)
    2009-07-19  20:03
  25. 2009. július 19. 20:03252.

    Szia! Mi augusztus 15-én megyünk, saját autóval. Én is nézegettem Pulát, Porectől 50 km, tehát nem egy nagy távolság. Ti is autóval mentek?

    Tavaly elég sok helyen jártunk a környéken, de Pulát kihagytuk, igy most mindeképp tervbe van véve.

    előzmény:
    Panka84 (251)
    2009-07-19  12:19

Címlap

top