Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Horvátország-Porec

Clio.
Létrehozva: 2008. június 18. 11:02

Sziasztok!

 

Tudom, hogy sok Horvátországos topic van, de nincs időm sajnos ezeket végig olvasni. Júl. 25-29 Porecbe megyünk nyaralni. Tud vki 4 személy részére szállást ajánlani? Igazából neten, az oldalakat böngésztem, de amit találtam, vagy iszonyat drága volt, vagy már foglalt :( menjünk simán csak ki, és majd ott lesz?

Másik kérdés, aki már volt itt, annak hogy tetszett? mi most megyünk először.

 

Köszi szépen mindenkinek a segítséget/választ!

 

További nagyon szép napot

Clio.

  1. 2010. június 29. 15:56301.

    Mi most arra jutottunk, hogy érdemesebb itthon váltani kunát, viszont odakint bankkártyáról érdemes vásárolni, elfogadják majdnem mindenhol - középárfolyamon váltanak ha azzal fizetsz. Egyébént ott is mindenhol van váltó, tudtok átváltani még forintot, ha szükség lenne rá.

     

    A párom nekem Németben van, eurot hoz haza, de mi is beváltljuk előbb az eurot forintra, aztán azt kunára, igy éri meg a legjobban, mert most nagyon jó az euro vételi árfolyama.

     

    Nekünk sincs még gyerkőc - talán majd ott összejön:)) - mi eddig mindig kettesben jártunk, most jönnek anyósomék, de teljesen külön apartmanban leszünk.

     

    Sünis cipőt ne felejtsetek el beszerezni. Hiába a déli strandon lehet velük találkozni (mi még soha nem akadtunk eggyel sem össze:)), én akkor is azt a strandot imádom, a közelsége és a hatalmas hullámok miatt. :)Ja, süni ellen nekem a legjobban egy ilyen kinaiban vett crocs papucs utánzat vált be, annak elég vastag a talpa, és úszás közben sem esik le a lábamról. Az ott kapható cipők vékonyak is, meg drágák is szerintem.

    előzmény:
    alfa11 (299)
    2010-06-29  15:32
  2. 2010. június 29. 15:54300.

    Mi azért váltunk itthon kunát, hogy az autópályán azzal tudjunk fizetni.

    Porecben van otp bankautomata, a Konzumban úgy rémlik tudtunk kártyával fizetni (nem valuta, hanem deviza árfolyamon számol el a bankod veled), mindenhol váltanak forintot, tehát nem kell túl sok Kunát venned itthon (a határon olcsóbb is szokott lenni)

    Porec-t ki ne hagyjátok! Mi alapvetően nem ezt a környéket szoktuk megcélozni (Kvarner öböl) ez csak 500 km háztól házig, de onnan is elmegyünk Pula-Porec-ba egy napra kirándulni. Mondjuk a dalmát részről már nem mennénk.

    előzmény:
    alfa11 (299)
    2010-06-29  15:32
  3. 2010. június 29. 15:32299.

    Igen sajna a kuna már nem megy lejjebb mire megyünk. 42 Ft körül lesz, ha nem több! Egyre nő az EURO és a CHF is! Sza....ban vagyunk országilag! 

     

    Ketten megyünk csak, gyerek még nincs.

     

    Érdemes eurót vinni vagy elég a kuna? Gondolom Ft-ról kunát tudok váltani ott valahol?! Árfolyam nem jobb kint? 

    előzmény:
    Mókulika (298)
    2010-06-29  13:41
  4. 2010. június 29. 13:41298.

    De jó Nektek, már én is alig várom, hogy menjünk, bízom benne, hogy a tenger is meleg lesz, és jó lesz az idő is.

     

    Egyébként mi a Brankában leszünk (eddig is mindig ott voltunk:)).

     

    Azt várnám, hátha lejjebb megy a kuna árfolyama, tavaly 39-ért is sokalltam, hát most 42 körül mozog. :(

     

    Családdal mentek? Vagy csak kettesben?

    előzmény:
    alfa11 (297)
    2010-06-29  12:51
  5. 2010. június 29. 12:51297.

    Köszi az infókat, bíztam benned, hogy még itt vagy. Olvastam a korábbi segítségeidet is!

     

    Mi most szombaton megyünk, 1 hét! Már alig várom!

     

    Még 1x köszi! 

    előzmény:
    Mókulika (296)
    2010-06-29  12:34
  6. 2010. június 29. 12:34296.

    Ja...(még most olvastam vissza még egyszer a kérdéseket).:))

     

    Mi Gps-sel mentünk, de végig autópályán kell mennetek, talán az utolsó 50 km, ami sima út. Most olvastam, hogy az autópálya után több lehetőség is van, hogy merre mentek. Mi mentünk már olyan úton is ami átvitt Porecen, meg olyanon is, ami kikerülte. (érdekesek az utak, egyszer szó szerint egy tyúkudvarban kötöttünk ki..., szóval a gps sem tuti:))))

     

    Szólj ha kérdésed van még, mi július 24-én indulunk. Most már évek óta nem is nézek más helyet a nyárra, nekünk nagyon bevált a hely, a kaja, a tenger közelsége, a belváros, minden szuper. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  7. 2010. június 29. 12:30295.

    Jajj, most nézem, én összekevertem a strandokat, a sziklás a déli, a kavicsos az északi. Mindegy, majd ott kitapasztaljátok, Nektek melyik a jobb.

     

    Mikor indultok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  8. 2010. június 29. 12:27294.

    Szia alfa!

    Az autópályadíjak kb 120 kn körül vannak most. Kétszer kell autópályadíjat fizetni, +egyszer az Ucka alagútnál.

     

    A hajnali indulásról: mi kb hajnal 1-2 óra körül indultuk tavaly (Borsodból) és reggel 9 előtt már Porecben voltunk, úgyhogy szerencsénk volt. Tavalyelőtt viszont belemásztunk egy-két dugóba, meg balesetbe.

    Szóval a szombat reggel/délelőtt a szerencsén múlik, hiszen akkor van turnusváltás, minden lehetséges.

     

    Bolt van az apartmantelepen, bár elég drága, mi mindig bemegyünk Porecba a Konzumba vásárolni, sokkal jobban megéri, pláne ha van autótok pár perc alatt bent vagytok, és sokkal olcsóbb.

     

    Az apartmanok tiszták és jól felszereltek (évek óta oda járunk), tévé és légkondi nincs, de nem vészes a meleg éjszaka sem. A legjobb, hogy egy darab szzúnyogot sem láttunk. :))

     

    Úgy tudom már felfüggesztettek mindenféle korlátozást az élelmiszerekre, tehát minden vihető.

     

    A Limski-fjordot valóban érdemes megnézni, de ezen kívün nincs messze Rovinj se, ami nagyon szép, valamint mi átmentünk még Novigradba, Vrsarba is, mind nagyon közel van. Valamint természetesen maga Porec belvárosa kötelező, nekem ez a szívem csücske.:))

     

    A határnál megállítanak, megnézik a személyit és kész, pár perc az egész.

     

    Nekem a telep mindkét strandja tetszik, bár én imádom a hullámokat, igy az északi strandon többet vagyunk, igaz az sziklás, de óriásiak a hullámok, (mondjuk sünicipő oda kötelező), és nem ráadásul kb 40 m az apartmantól. A déli strand nyugisabb, árnyékosabb a fáktól, kavicsos, és kb 4-5 perc az apartmantól.

     

    Jajj, egy regényt sikerült írnom..:)

    előzmény:
    alfa11 (293)
    2010-06-29  11:29
  9. 2010. június 29. 11:29293.

    Köszi még 1x.

     

    Még egy-két dolog?

     

    1. Saját kocsival megyünk. Pályadíjak? Számolgattam és nézegettem egy-két oldalon, de ha valaki tud pontosat akkor megköszönném!

     

    2. Kajánk nem lesz, mindent viszünk. Mit lehet kivinni és mit nem, mert vannak rémhírek. Pl. tej, húsáruk nem lehet kivinni. Bár csak ketten megyünk és viszünk 5 napra kaját (a többi szenya és 1 nap eszünk kint), mi szalámi, tej, némi kenyér és lefagyasztott kaja. Gondolom ez nem gáz. Illetve viszünk ásványvizeket és üdítőt is. Ez talán még nem ipari mennyiség! Vagy igen?

     

    3. Van-e valami a környéken, amit érdemes megnézni. pl. Limszki fjord (ha jól írtam, stb.) Mi van még a közelben max. 20-30 km.

     

    Köszi

     

    a11 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  10. 2010. június 29. 11:04292.

    szivesen. pihenjetek jól.

     

    Ja még valami: az északi strandot ajánlom, mert ott a hullámzásból elég sokat felfog a félsziget, a délin (a képen is látható) elég sziklás, és nagy a hullámzás.

     

    előzmény:
    alfa11 (290)
    2010-06-29  10:43
  11. 2010. június 29. 10:56291.
    elég a személyi. szerintem meg kell állni, bár idén még nem voltunk.
    előzmény:
    csilla18 (289)
    2010-06-29  10:42
  12. 2010. június 29. 10:43290.
    Köszönöm a gyors infót neked!
    előzmény:
    ancsapancsa18 (288)
    2010-06-29  10:34
  13. 2010. június 29. 10:42289.

    köszi a választ...

    tényleg a határon még mindig meg kell állni?

    most nagyon furát kérdezek, de idáig meg voltam győződve arról hogy igazam van, de párom bele ültette a bogarat a fülembe...

    Kell útlevél Horváto.ba???

    tudom gugli a barátom, de ha már itt vagyunk... 

    előzmény:
    ancsapancsa18 (288)
    2010-06-29  10:34
  14. 2010. június 29. 10:34288.

    Mi annó Bp-ről éjfélkor indultunk, és 9-10-re kinn voltunk.

     

    A határ várakozás elég hektikus 3 körül szoktunk határt lépni, és eddig előfordult hosszabb várakozási idő is, illetve várakozás nélkül is. (szinte minden évben Horváto-ba megyünk)

    előzmény:
    csilla18 (286)
    2010-06-29  10:14
  15. 2010. június 29. 10:30287.

    Szia!

     

    Itt elég jól láthatőak azok amire kiváncsi vagy. Úgy 4 éve nyaraltunk ott, úgy rémlik, hogy teljesen jól ki van táblázva az oda vezető út. (Porec-ig megy gondolom, onnan meg vannak táblák) bolt, is zöldséges is, pék is volt, sőt a bekötő úton, ami az országút, és az üdülő telep közt van, vannak különféle zöldség temelő füldek, az út szélén árulják a termékeiket. Az egész telep nem túl nagy (én minden reggel körbe futottam 2×) úgyhogy nincsenek nagy távolságra a boltok sem.

     

    Klíma TV nem rémlik, a többi van.

     

    Nekem nagyon tetszett annó, bár nem fogtunk ki jó időt, ezért sokat kirándultunk. Voltunk Velencében is, Pulában, a Limski kanal sincs messze. 2-3 naponta törülköző csere van, és mivel parkosított a telep, ezért a fák miatt (főleg az alsó szinten) klíma nélkül is kellemes a hőmérséklet. Mi nem a Danielában, és nem a Brancában voltunk, de 5 baráti családdal mentünk, és 2 család a Brancában volt, úgyhogy azokat is láttuk.

     

    Azt javaslom, hogy úgy induljatok, hogy kb 9-10-re érjetek oda, hogy tudjatok válogatni az apartmanok közt.

    előzmény:
    alfa11 (285)
    2010-06-29  10:00
  16. 2010. június 29. 10:14286.

    Sziasztok!

     

    Alfa 5. számú kérdésére a válasz engem is érdekelne.

    mi úgy tervezzük, hogy pénteken elmegyünk a Balcsira, ott egy rokonnál megalszunk, és szombat hajnalban indulunk  tovább.

    így 2 részre oszlik a 850 km út, egyszerre fárasztó lenne levezetnie a páromnak, mert én 19 ikres terhesen nem szívesen ülnék már volán mögé...

    Szóval akik kocsival mentek, mikor mentek?

     

    Nekem osztrák, olasz autópályás tapasztalataim vannak,  este-éjszaka léptük át a magyar-osztrák "határt' és kb. 7-8ra kint is voltunk, persze közbe iktattunk 1-2 megállót. Igaz sokan nem szeretnek éjszaka vezetni, de előnye, hogy kevesebben vannak az úton és nincs hőség...

     

    Üdv 

    előzmény:
    alfa11 (285)
    2010-06-29  10:00
  17. 2010. június 29. 10:00285.

    Üdv.

     

    Olvasgattam, hogy voltatok néhányan a Lanterna aparmanokban. Ide utaznánk mi is a párommal. Az utazas.info oldalon neten foglaltunk és meg is küldték a részvételi jegyet, de a megközelítésről semmit nem írtak. Nézegettem már térképeket és úgy tudom kb. 12 km Porectől északra a Lanterna üdülőtelep. Van néhány kérdésem, ha valaki tud légyszi segítsen:

     

    1. Hogy tudjuk megközelíteni? Út? Tábla? Kereszteződés? Bármi...

     

    2. A Daniella házban leszünk, de az idegenvezető a Branka házban székel. Ezeket, hogy lehet megtalálni, mert gondolom a telep azért elég nagy lehet és nem akarok fél napot mászkálni?

     

    3. Volt e valaki a Daiellában? Ha igen mik a tapasztalatok? MI van bent? Konyha? Hűtő? Tv? Klíma? Egyebekről bármi...

     

    4. Bolt milyen messze van? Gondolom a telepen van. Szokot lenni legalábbis.

     

    5. Mi a tapasztalat a szombat hajnali vagy péntek éjjeli utazással? 5 éve voltam, akkor megszívtuk nagyon! Jelenleg?

     

    Egyelőre ennyi jut eszembe, ha valaki tud légyszi segítsen!

     

    Előre is Köszi

     

    Üdv.

     

    a11 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  18. 2010. június 27. 13:56284.

    Örülök, hogy megoldódott a szállásotok. :)

     

    Mi mindig utazási irodán keresztül megyünk, soha nem foglaltam még neten szállást, nekünk ez a biztos, ami évek óta bevált, tény, hogy nem a legolcsóbb, de legalább tudjuk mire számíthatunk. :)

     

    Kérjük a beszámolót, ha megjöttetek. :)

     

    Jó nyaralást!

    előzmény:
    csilla18 (281)
    2010-06-25  10:49
  19. 2010. június 27. 13:54283.

    Szia!

    Na, akkor Ti már túl vagytok a horvát kalandokon. :))

    Egyébként el nem tudok képzelni, hogy végül is merre voltatok, a Konzumtól 1 km-re, meg bánya is van...fogalmam sincs, lehet, hogy mi végig nem is egyről beszéltünk. :))

    De az a lényeg, hogy tetszett, és jól éreztetétek Magatokat, ha csak kevés is jutott a fürdésből..A tengertől én is félek, hogy hideg lesz, bár mi csk július 24-én megyünk, addigra nagyon jó időt mond kintre is, bízom benne, hogy melegszik sokat a víz.

    Bejárni mi már mindent bejártunk amit lehetett. :)

    Velencével szemezünk, mert a párom még nem járt ott, és tulajdonképp autóval Trieszt csak 80-90 km. Csak Velence nagyon drága. :(

    Meg annyira elhatároztam, hogy most nagyon lazsálós, lustálkodós nyaralás lesz...hát kiváncsi vagyok mi lesz belőle, hová fogunk felkerekedni. :)

     

    További szép nyarat, majd én is mesélek ha megjöttünk, bár az még elég messze van, én még addig Németországot is meg fogom járni pár nap erejéig. (és ráadásul a francia határhoz megyek a páromhoz, az is fel fog érni egy nyaralással. :))

     

    Szép napot Neked, és köszi a beszámolót! :)

    előzmény:
    ancsa89 (282)
    2010-06-27  12:07
  20. 2010. június 27. 12:07282.

    Szia!

    Na megtörtént a nyaralás :)

    Hát sajnos nem volt túlságosan tartalmas! Kedden este 10-re értünk oda, másnap bent voltunk a városban egész nap versenyen, estére értünk vissza, akkor csak bedugtuk a lábunkat a tengerbe, meg megnéztük a naplementét. Hát naggggyon hideg volt a víz!
    Másnap ismét bementünk a városba városnézésre, de aztán ott kiderült, hogy szabad a program, úgyhogy ugyanazt megnéztük, amit előtte, csak a vezetőnk nem tudott egy nappal korábban körülnézni... :S Visszaértünk a kempingbe 2-re, ettünk, öltöztünk, és irány a strand... Mi naívak gondoltuk, hogy előre megyünk a recepcióhoz, ott lehet a legjobb, mert ott volt a teljes öböl. Hát szerintem ott volt a legrosszabb... (Amúgy mi elég messze, 2 km-re voltunk a recepciótól, még a Konzum után 1 km volt..., és tényleg van bánya, pont velünk szemben volt, hallani hallottuk, de azért aludni lehetett tőle). A víz ott nem is volt tiszta, és telis-tele volt a teteje növénykékkel. Úgyhogy jól meg is bántuk, hogy odamentünk, így csak kb 15 percet fürödtünk. Kifeküdtünk napozni, és mikor indultunk vissza, azért nagyon megtetszett a medence :) Ott is csobbantunk egyet, de max 20 percet, és tényleg visszamentünk a házikónkba, gondoltuk, majd este fürdünk még ott azon a parton, ahol laktunk. Az sokkal szebb volt. De aztán este meg már nagyon fáztunk, így annyiba maradt a fürdés. Gondoltuk, majd holnap!! És kiderült, hogy reggel 10-ig el kell hagyni a szállást, utána meg már nem engedte a vezető, hogy fürödjünk. Tehát sajnos sokat nem élveztük a tengert.

    A kemping az csodaszép, nagyon kultúrált, a házakról nem is beszélek, mert azok magukért beszélnek. Mindegyikben LCD tv....
    A strandon kicsit meg voltunk lőve, hogy most aztán mi lesz a cuccal, ha mi fürdünk, és rájöttünk, hogy a parton csak nálunk gazdagabbak vannak, úgyhogy nem hinnénk, hogy pont a mi cuccunkra fáj a foguk...

     

    Az árak pontosan úgy vannak, ahogy Te leírtad!

    Mi ketten ettünk ebédet a városba, és 99 kn-t fizettünk, ami nem egész 4000 ft, ebben én ettem egy rántott pulyakmell filét, káposztasalátát, őszilét ittam, a barátom evett egy rántott szeletet párizsiasan, káposztasalátát, colát ivott, utána kávét és ásványvizet. Szerintem itthon sokkal többet kértek volna ezért!

    A szuvenírek kicsit drágák, meg pl a csoki is az szerintem, meg majdnem 400 ft egy tábla, a kekszek, talán a legolcsóbb 650 ft volt!

     

    Én remélem hogy még egyszer, valamikor eljutok oda :)

    előzmény:
    Mókulika (276)
    2010-06-20  13:32
  21. 2010. június 25. 10:49281.

    Sziasztok.

     

    Köszönöm mindenkinek a véleményt.

    Végül egy utazási irodás újságban találtam egy olcsó szállást, egy magán apartmant. De így is az utolsó helyet foglaltuk le.

    Akik a neten foglaltak szállást, főleg ennél a holiday cégnél, várom a tapasztalatokat majd.

     

    Üdv és kellemes nyaralást mindenkinek 

    előzmény:
    csilla18 (279)
    2010-06-24  09:09
  22. Torolt_felhasznalo_721506
    Torolt_felhasznalo_721506
    2010. június 24. 16:04280.

    Szia!

     

    Mi Holiday-home org. oldalon foglaltunk. Két hét mulva megyünk Medulinba, ha visszajöttünk ,megírom, hogy átverés vagy nem.  Tőlünk gazdagabb országokban a fiatalok csak neten foglalnak, kihagyják az utazási irodákat. Remélem nekünk is bejön.

    előzmény:
    csilla18 (279)
    2010-06-24  09:09
  23. 2010. június 24. 09:09279.

    Szia.

    Köszönöm a választ.

    Sajnos ahol szerettem volna foglalni szállást, már nem volt hely...

    Szeptember elejére...biztos nem csak nekem tetszett hgoy 30ezer a szállás 1 hétre 2 főre...

    Most néztem másikat, délután megyek az utazási irodába...

    De közben nézelődöm a neten.

    Találtam egy oldalt, a holiday-home.org oldal.

    Mennyire megbízhatók ezek a netes foglalások?

    Nem merném itt lefoglalnik, félek hogy átverés...De itt is 132 € lenne egy hétre az apartman 2 személyre...

    Sajnos ennél többet nem tudunk áldozni a szállásért, még így is ugye a benzin költség is magas...huh...még olcsó szállással sem jön ki az utazást 100ezer alatt...

    Szóval szerinted érdemes neten foglalni?

    Üdv 

    előzmény:
    Mókulika (278)
    2010-06-23  20:50
  24. 2010. június 23. 20:50278.

    Szia Csilla,

    árakról csak nagyvonalakban tudok beszélni, és mi még csak július végén megyünk, (de évek óta oda járunk, és nem hiszem, hogy tavalytól annyit emelkedtek volna az árak).

     

    Szóval egy nagyobb pizzaszelet (tényleg elég nagy) kb. 10 kn, egy 75 dkg-os kenyér 4,5-5 kn, dinnye kilója pl 1,6-1,8 kn, a tejtermékek nagyjából annyik mint itthon, illetve a sajtok amik drágábbak. Kávét szoktunk kint venni (főzni valót) az annyi mint itthon, kb 20 kn egy kisebb grillcsirke. 

    A felvágottak ára húzósabb talán, azt  mi sosem vettünk, bár mi félpanzióval eszünk mindig, de ha kell valami, gyümölcs vagy ilyesmi, akkor a Konzumban szoktunk vásárolni, nekünk az vált be a legjobban.

    5 kn egy gombóc fagyi, de jó nagy az a gombóc, és isteni finom, ne hagyjátok ki. A sör találn annyi mint itthon, de az üditő italok picit drágábbak, de megfizethető minden szerintem.

     

    És nem pofátlankodtál be, gyere nyugodtan, ha tudok szívesen segítek.

    Szia!

    előzmény:
    csilla18 (277)
    2010-06-23  15:15
  25. 2010. június 23. 15:15277.

    Sziasztok!

     

    Elnélzést a bepofátlankodásért, de remélem tudtok segíteni.

    Szept.elején tervezzük, hogy Porec városába megyünk nyaralni.

    Én igazából árak után érdeklődnék, sok félét lehet hallani, hogy drágább az étel, ital mint itthon, de hallottam (azaz olvastam is) az ellenkezőjéről is.

    Friss tapasztalatok érdekelnének, hogy pl. mennyibe kerül 1 pizza (nem vagyok nagyra vágyó, jó a sima szalámis is), 1 egytál étel, vagy menü,

    milyen árakon lehet kapni üdítőt, fagyit?

     

    Válaszokat előre is köszönöm. 

     

    Üdv. 

    előzmény:
    Clio. (1)
    2008-06-18  11:02

Címlap

top