Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hányás fóbia

alietta
Létrehozva: 2008. július 23. 15:06
Hányás fóbia, angolul emetophobia.....Már csak a szó hallatán is rosszul vagy? Kerülsz mindenkit aki csak picit is rosszul van? Menekülsz a köhögő embertől, mert lehet mindjárt hányni fog? Benned a félelem, hogy a legkedvesebb ember mellől is kiszaladnál a világból, de kénytelen vagy segíteni? Félsz a terhesség okozta hányásoktól?Nem jársz iszogatós bulikba, mert nagy veszélyzóna?.Kinek ismerős? Ki szenved ettől hozzám hasonlóan? Szeretnék beszélgetni olyan emberekkel akiknek vannak tapasztalatai, hogy miként állnak ellent ennek a szörnyű állapotnak......Kislány korom óta jelen van és mindeddig azt hittem, rajtam kivül soha senki által nem hallott fóbiával állok szemben....Sőt, anno egy merész elhatározás után is sikerült egy olyan pszihomókusba buknom, aki azt mondta adok én magácskának egy bogyót ami jól meghánytatja, no para.....jó mi? Van valakinek olyan siker sztorija, hogy sikerült megküzdenie vele anélkül, hogy gyógyszeres kezelése lett volna? Esetleg volt annyira bátor, hogy mert hányni??? Annyi annyi kérdés, várok mindenkit akit érdekel, aki érdekelt a témában......
  1. 2008. augusztus 4. 04:5876.
    Kis kiegeszites: viselkedesterapiaval remekül kezelhetö.
    előzmény:
    semiramis (75)
    2008-08-04  03:46
  2. 2008. augusztus 4. 03:4675.

    Ugyan. Ha elerted volna a panikot, nem ülnel a gep elött bekesen irogatva, mert nem tudnal, hanem egeszen mashol egeszen mast csinalnal. Nem irom le, mert semmi ertelme meg hozzatenni a bajhoz.

     

    Sürgösen pszichiaterre van szükseged. Öszinten mondj el neki mindent.

     

    Es NE SZEDJ BE ÖSSZEVISSZA MINDENT!!

     

     

    Az undorod mögött ennyi all: szeretnel hanyni. Hat tedd. Sos kave, prima hatasu.

     

    Aztan feküdj le. Holnap meg keress egy JO pszichiatert.

     

    Gyogyszer ES TERAPIA. Sürgösen.

     

    Persze csak ha meg akarsz gyogyulni. Vegülis hanyni is szabad, a TE VALASZTASOD.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_551405 (72)
    2008-08-04  02:30
  3. Torolt_felhasznalo_237894
    Torolt_felhasznalo_237894
    2008. augusztus 4. 03:1074.
    Sajnálom. Ha szeretnél beszélgethetünk, én most nem tudok aludni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_551405 (73)
    2008-08-04  02:34
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. augusztus 4. 02:3473.

    http://suzanna.starlooklike.com

     

     

    S meddig kínlódunk még????????

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. augusztus 4. 02:3072.

    H E L P!!!! Gyerkek segítsetek! Itt ülök hajnal fél3kor és nem tduok aludni, mert hányingerem van.  Szerintem kicsit sokat ettem ma este. Ekkor szokatm megbánni azt is, hogy eszek egyáltalán, és jön az elhatározás, hogy inkább nem eszek többet, csak ne hányjak!Már nem tudom miket vegyek be, most cocculinet szopogatok, daedalon van előttem, a xanax már megvolt, na meg jégkocka. Rettegek teljesen. Elértem a  pánikot, nem tudom mit csináljak. Még szerencse, hogy végül nem aludt itt a párom. Most elhajtanám a fenébe az tuti, ne is lássa ahogy kínlódok!! Áááááá. Én itt szenvedek hajnalig, akár reggelig, más meg esetleg rókázik egyet és szunyál tovább jóízűen Ez annyira rossz. Belegondolok iylenkor, hoyg mi lesz ha terhes leszek egyszer?????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. augusztus 4. 02:2171.
    Jajj, gyerekek félek, kész vagyok! Itt vagyok hajnak fél3-kor, és nem tudok aludni. Háyningerem van. Már nem tudom mit vegyek be. Szerintem kicsit soakt ettem ma, na meg este és szarozik a gyomrom. És ebből jött egy jó kis pánik!! Na iylenkor szoktam eldönteni, hoyg inkább nem eszek többet, mint hogy hányjak. És megbánom, hogy ettem egyáltalán.  Küldjetek nekem erőt, hogy elmúljon ez, és ne hányjak. Bár erősítem magam, hoyg úgysem fogokÁáááá. Borzalom. Amikor Istenhez fohászkodom már remegve, hoyg ne engedje, hogy hányjak. S mi lesz ha egyszer be merek vállalni egy terhességet??????9 hónapig csak rettegni fogok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. augusztus 3. 08:1770.

    sziaKutyafüle:)

     

    Nagyon ügyi vagy:) Én is pont ezeket tapasztalom...ha ránézek a képre, bár egy picit a gyomrom görcsbe rándul, de nincs mozgás, tudom rosszabb jelenet tanuja nem leszek.....ezeket kell eroltetnünk, nézegetnünk, hogy a természetesség erejével hasson....képzeld én tegnap baba látogatáson voltam.....és bár agyban mindig is ugy álltam hozzá hogy egy baba hányás az nem hozza rám a frászt és mivel ezt én is igy rögzitettem agyban, simán gond nélkül néztem végig...szegénykét lehet én szugeráltam annyira, hogy naaaa, gyerunk had lássak egy ilyet, képes vagyok végignézni:) hozzá kell tennem azért ez a látvány közel nem olyan mint a rettegésunk oka....pindurka böfi, picike tejadag, amit látni véltem.....mindenesetre ugy érzem, mi megtesszuk az elsö lépést és vhol  büszke is vagyok, bár még olyyyyyy hosszu a cél sikere....

    nagyon kiváncsi vagyok rád is, irj minden sikeres élményedről, még ha rosszul sül el akkor is....szurkolok magunknak:)

    (ja, a titkárnő, igazábol tanárnő:), de teljesen mindegy, lehet én pötyögtem el, jo bamba lehettem aznap:)

     

    Lányok!

     

    Biztosan világos a hozzászolásokbol is hogy Kütyafülével saját terápián dolgozunk...egyenlöre képekkel, aztán videokkal próbáljuk kiirtani a rémes szörnyet.....aki bátor és érez magában annyi erőt, hogy képes megtenni az elsö lépést, akkor irjon, elküldöm a képeket!!!!!!

     

    Puszi mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_467709 (69)
    2008-08-02  21:43
  8. Torolt_felhasznalo_467709
    Torolt_felhasznalo_467709
    2008. augusztus 2. 21:4369.

    Sziasztok!

    Alietta!Köszönöm megkaptam.Képzeld ESTE!!! megnézegettem a képeket!!!!! Fura volt.Így,ogy nem mozgott a kép képes voltam végignézni.Illetve még nem mindet sikerült,mert hívott a férjem aludni.De igazából csak undort éreztem a képek láttán. Meg azt,hogy ÚTÁLOM a részegeket.Az is más valahogy,ha valaki betegségtől hány. Holnap,ha hazaérünk igyekszem mindet végignézni.Hátha.A férjem töltött le videót is,de még ma nem voltam ráhangolva,sokat dolgoztunk.Megyek is aludni.Köszönöm mégegyszer és megkereslek az iwiwen.Én is egyedül nézegettem,de közben nagyon kellemes zenét hallgattam,próbáld meg úgy!;) Képzeld én is titkárnő vagyok,igaz csak félig!Ilyenek a véletlenek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. augusztus 2. 13:2268.
    HÁNYÁS? FÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚJ!!! Nem akarok hányni, nem fogok hányni, és mennyi ilyet mondogatok magamban amikor szarul vagyok, na meg a bogyókat tömködöm. daedalon, cerucal, b6, cocculine, xanax..... Én most voltam pár napot Horvátországban, és nem mertem enni vagy inni semmit, más előtt főleg!!!! Fogat is csak ásványvízben mostam, borzalmas, ez nem pihenéás, hanem rettegés!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. augusztus 2. 11:1867.

    Kütyafüle!

     

    Bocsánat, elfelejtettem reagálni a bezárt lakás miatti félelemrol.....ohhh emiatt ne aggodj, ezzel pont én is igy vagyok...idegen helyen ahol nem érzem a biztonságot, vagy bárhol ahol nem látom az exit feliratot rosszul vagyok, pánikolok......rendben, mehetünk felölem a margit -szigetre is, bárhova, majd ti eldöntitek

     

    pusz.....

     

    irtam privit

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_467709 (65)
    2008-08-02  10:07
  11. 2008. augusztus 2. 10:2666.

    Sziooo:)

     

     

    Irok neked priviben, ott elküldöm a személyes infokat az iwiwhez....egy kis türelmdet kérem, mert éppen nagy fözésben, lassan indulunk vendégségbe babalátogatásra, de számithatsz rám, irok és a képet is elküldöm a mai nap

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_467709 (65)
    2008-08-02  10:07
  12. Torolt_felhasznalo_467709
    Torolt_felhasznalo_467709
    2008. augusztus 2. 10:0765.

    Szia Alietta!!

    Jajj,de jó!!!!!!!Küldd át légyszi!!Neked van valaki(rokon,barát,barátnő),aki segítsen,hogy ne egyedül vágj bele ilyen képek filmek nézésébe?? Mert valaki mással sokkal könnyebb.Ha a drágám rászánja magát és tölt végre le olyan videót és meg merem nézni azonnal küldöm tovább,mert ha egymást "cukkojuk"és látjuk,hogy a másik is meri,és meg tudjuk beszélni egymással szerintem sikerülni fog.Az e-mail címem:stellsquadra@freemail.hu

    Várom az anyagot.A férjem az előbb ígérte meg,hogy ma megteszi végre.Úgyhogy lehet,hogy délután túl leszek az első"kezelésen".Szoríts nekem!!!!!!

    Amúgy hány éves vagy??Ezek szerint pesti.Majd mesélj még magadról!!!Esetleg iwiwen is összefuthatnánk.A jövő hétvégét még nem tudom,mert vasárnap pont Pestre megyünk a férjemmel.Szóval esetleg egy szombat. Mondjuk ne haragudj,de én meg zárt lakásban,stb nem tudok erről beszélni,mert nem érzem a "futási útvonalat".Tényleg bocs érte,tudom hülyén hangzik,de mint mondtam,belőlem szó szerint menekülést vált ki a dolog. Én szívesebben mennék egyszép környék kávézójának teraszára stb. 

    Most megyek kertészkedni,du.jövök.Akkor várom a filmet.

    Puszi,szép napot kívánok!!!

    előzmény:
    alietta (61)
    2008-08-02  09:46
  13. 2008. augusztus 2. 10:0764.

    szia kedves Lia.....

     

    üdv neked is:) Olvasd csak végig a hozzászolásokat ha majd lesz idöd, hátha neked is segit könnyebben hozzáállni.....és a találkára is szeretettel várunk, ha idöd engedni......kellemes hvégét, és ha ugy érzed jol esik, irj csak nyugodtan:))

     

    puszi

    előzmény:
    *lia* (63)
    2008-08-02  10:03
  14. 2008. augusztus 2. 10:0363.

    Szia!

     

    Megdöbbenve olvastam soraid, mintha rólam beszélnél

    Ugyanezek a tünetek jellemzőek rám, nem gondoltam, hogy ez egy betegség.

    Emlékszem egyszer úgy begörcsölt a torkom, hogy beszélni nem tudtam utána, mert visszatartottam. De ennél is rosszabbul érint, ha valaki mást hallok, vagy látnék.

    Ha valahol szó van róla, hogy esetleg valaki hányni fog, már izzad a tenyerem, remegek, gyorsan ver a szívem és keresem a menekülési útvonalakat.

    Nekem picit az segített, hogy amikor még lakásban laktunk, a cicám állandóan hányt, én meg takaríthattam...persze embernél most sem bírom.

    Kénytelen leszek legyűrni, mert kisfiam biztos előadja majd sokszor és nem lesz mindig ott apa.

     

    Örlök, hogy rátaláltam erre a topikra, igaz még nem tudtam végigolvasni a hozzászólásokat.

     

     

    előzmény:
    alietta (1)
    2008-07-23  15:06
  15. Torolt_felhasznalo_170899
    Torolt_felhasznalo_170899
    2008. augusztus 2. 09:4662.

    Na ez a hozzáállás kell!! Akkor biztos sikerül!!!

    Puszi, lépek, hemzseg a család!!!:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_467709 (60)
    2008-08-02  09:43
  16. 2008. augusztus 2. 09:4661.

    Szia kedves Kutyfüle....

     

     

    ha valakinek, akkor neked ott kell lenni a találkán....végre valaki aki szintén ugy érzi, hogy tudunk tenni ez ellen, én is elkezdtem már pont videok ugyében kuatkodni....az angol oldalon az emethopfobia cime alatt egy hölgy beszámolojűban már lláttam is egy-két képet...egy másodpercre birtam megnézni, de megnéztem, nem jött rám roham és ezt bizony eröltetni kell egyre többet és többet....én érzek magamban annyi eröt hogy elkezdjek kutakodni videok után, az tuti, hogy amint tárul a száj, rögtön elmenekulok majd, de elmentem az oldalt és elöször csak képekkel aztán hang nélkül videokkal, végul full teljességében szado mazot alkalmazok:) ha érdekel a kép amit láttam, elküldöm, ha erösnek érzed magad, csak irj....nagyon megrázo a nagypapád miatt történtek, neked is biztosan ez lehet egyike a fóbia gyökerének.......nos a találkát erröl a hvégérol csusztattunk jövő hétvégére, ketten jeleztek, h most nem lenne jo, de ne aggodj, debrecenbol is jön sorstárs:) Probáld ugy intézni, h a hvége jo legyen, még a napot nem merem lefixálni, várom a visszajelzéseket, hogy kinek mikor lenne jobb.....és ha nem vagy nagyon ismerös bpesten, akkor szivesen kimegyek eléd az állomásra, söt én felis ajánlottam, hogy akár nálunk is összeröffenhetunk, mert sokan nem szeretik abeülös helyeket is, mert nem mernek enni vagy inni ott.....szoval rajtam nem mulik semmi......ja és még valami....van egy kedves lány, aki jelezte aki nagyon szurkol nekunk, h jo legyen a találka, de ö inkább nem mer eljönni, mert neki az a gyogymód, ha inkább nem beszél rola, nem huzza le egyik a másikat...abszolut megértettem , elfogadtam,....... nekem pont az segit, ha beszélgethetek veletek, ha tudatosul, hogy nem vagyunk egyedul, rám hat a csoport ereje,,,,,, na én is elég bö lére ereszettem, remélem nem untattam vele senkit

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_467709 (56)
    2008-08-02  09:18
  17. Torolt_felhasznalo_467709
    Torolt_felhasznalo_467709
    2008. augusztus 2. 09:4360.
    Aranyos vagy köszönöm. Valaki azt mondta, hogy a határaink sokkal-sokkal messzebb vannak,mint amit akár csak legmerészebb álmunkban is gondolnánk.Hiszek ebben,és -lehet naiv vagyok-de hiszem,hogy sikerülhet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_170899 (59)
    2008-08-02  09:36
  18. Torolt_felhasznalo_170899
    Torolt_felhasznalo_170899
    2008. augusztus 2. 09:3659.

    Amit írsz, lehet hogy beválik. Hiszen a fokozatosság benne a lényeg.

    Nagyon sok erőt hozzá és kitartást.

    Ha végig tudod csinálni igazi hős vagy! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_467709 (56)
    2008-08-02  09:18
  19. Torolt_felhasznalo_170899
    Torolt_felhasznalo_170899
    2008. augusztus 2. 09:3458.

    Az biztos.

    Tényleg problémásak lehetnek a mindennapok.

    Nem vagyok pszihológus, tehát nem tudok igazán jó tanácsokat adni.

    Nézd el nekem.

    Én csak általánosítottam.

    Az biztos, hogy segítségre van szükséged. Ez tényleg fóbia.

    És leküzdeni biztos hogy nem megy egyedül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_467709 (57)
    2008-08-02  09:25
  20. Torolt_felhasznalo_467709
    Torolt_felhasznalo_467709
    2008. augusztus 2. 09:2557.

    Krisztianyuci!

    Sajnos ez nem ilyen egyszerű!!!Én imádom a férjem,de a nászutunkon elcsapta a gyomrát,és ment a hasa,én annyira féltem,hogy hányni fog, hogy külön szobába akartam költözni.Végül megnyugtatott, hogy nem fog hányni,mert nem hányingere van,hanem hascsikarása.Hát a nászutunk felét áthisztiztem. A nagypapám,lent írtam mennyire imádtam,nagyon beteg volt,és én képtelen voltam hozzá bemenni a kórházba,mert a belgyógyon ő is és mások is sokat voltak rosszul.Az általam legjobban imádott,istenített személy egyedül halt meg,mert én annyira rettegtem. Nem a gyomromnak lesz baja,hanem hisztis rohamom lesz,ha hány valaki. Üvöltök,sírok és rohanok.(És az egészre csak homályosan emlékszem,ezt mesélték "szemtanúk",hogy így viselkedtem).És azon túl,hogy ez baromira ciki,az életed egy részét ellehetetleníti. 

    Szerencsés vagy,hogy Te ezt nem értd milyen!:(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_170899 (55)
    2008-08-02  09:11
  21. Torolt_felhasznalo_467709
    Torolt_felhasznalo_467709
    2008. augusztus 2. 09:1856.

    Szia Alietta!!!Köszönöm az üdvözlést és köszönöm,hogy elindítottad ezt a fórumot.

    Igen,én hánytam már úgy,amire emlékszem.Vesekövem volt,és az a görcs okozta ezt.Ez úgy 7 éve volt.Meg azóta talán még egyszer-kétszer,azt meg egy gyógyszerre való érzékenység okozta.Én hányós-hasmenős vírusból is csak az utóbbit szoktam produkálni,mert én is visszatartom,ha akarom,ha nem. Egy rossz esetet elmesélek. Nagypapán,mikor meghalt(nekem ő volt a legkedvesebb az életemben),összevesztünk anyuékkal.Rajtam töltötték ki a fájdalmukat.Erre én berohantam a nagyszüleim hálójába(tudat alatt nagypapát kerestem),de ő ugye nem volt ott,viszont mamám altatója igen.Nem tudom az okát,de beszedtem az összeset,ami ott volt.Aztán persze megijedtem,mert nem akartam én meghalni.Szóltam anyának hogy baj van,ő hívta az orvost,és rámparansolt,hogy próbáljam hánytatni magam. Hát én próbáltam.Megtettem mindent,de nem igazán ment.Ez egy nagyon rossz emlék. Ezzel csak azt akarom mondani,hogy egy kezemen meg tudom számolni hányszor fordult elő velem,mióta "az eszemet tudom".

    Sajnos ahol lakom,egyetlen kórház van.Annyi az össz lehetőségem,hogy van egy darab!!!! egyágyas szoba a szülészeten,az fizetős. Ha szerencsém van,és más nem szül előbb,akkor én ott fogok feküdni.Ha nincs mákom,akkor másik 3 nővel egy kórteremben.:(

    Én nagyon örülnék,ha sikerülne találnod egy hozzáértőt.Nem sajnálnék se pénzt,se időt és is eljárnék hozzá. Sőt,nem tudom megejtettétek-e már,de én a taliban is benne lennék. Bár nem pesti vagyok,de vonattal nincs túl messze.(már ha Ti pestiek vagytok) Viszont nekem sajna nincs időm,mert aktívan rajta vagyunk a baba ügxön,és remélem hamar sikerül.De a tanulmány és egyéb "kutatásaim" alapján kitaláltam egy önterápiát. A lényege, hogy a férjmet megkértem(sajnos már fél éve kérem,de erőszakoskodni fogok vele mostmár,hogy segítsen végre), hogy töltsön le a gépre OLYAN videót.Először olyan lightosabbat,amin nem sok minden látszik,aztán egyre-egyre keményebbet.És vele,de szigorúan csak vele, megnézem először hang nélkül,kis képernyőn,aztán teljes képernyőn,majd hanggal párosítva. A lényeg,hogy legyen velem,bíztasson,és utána valami jó élményel árosuljon a dolog.Mondjuk veszünk nekem valami klassz rucit,almagyonk sqhassolni(lehet,hogy rosszul írtam le).Addig,addig,amíg szorongás nélkül végig tudok nézni bármi ilyen videót.Mert most még képen sem és filmen sem bírom sem látni sem hallani. Végül elmegyünk szórakozóhelyre,stb.Még a végét nem dolgoztam ki,de hátha.

    Bocsánat, hogy ilyen terjengős lettem.Majd írd meg légyszi a véleményed!!!

    előzmény:
    alietta (54)
    2008-08-02  07:26
  22. Torolt_felhasznalo_170899
    Torolt_felhasznalo_170899
    2008. augusztus 2. 09:1155.

    Az biztos, hogy senki gyomrának nem esik jól ha hányni látja a másikat.

    De nem ezzel foglalkozunk a nap minden percében.

    Ha gyermekedet, párodat látod, hogy rosszúl van, akkor felül kerekedik a segíteni akarás. 

    De akkor is lehet, hogy úgy kell legyűrni a rosszúllétet.

    Ez egy teljesen normális reakció. Csak nálad úgy veszem ki hogy kicsit erősebb, és valamiért tartasz tőle.

    Maga a hányás , fontos a szervezetnek, mert ez az első védelmi reakció, mikor romlott dolgot eszel, vagy a baciktól ,vírusoktól akar megszabadúlni a tested, melőtt nagyobb kárt tennének.Maga a hányás tehát kell. Egy ürítési folyamat. Csak nem lent, hanem fönt.

    A gyerekek majd minden téle összeszednek egy jó kis hányós-hasmenéses csudát. Utólag már a A.Verával itattam a legénykémet, akiből már nem jött semmi, csak az émelygés kínzott. Nyerő volt.

    A refluxra is nagyon jó.A gyomorfekélyre meg tuti. Anyukám iszogadta évekig, hogy be tudja venni a gyógyszereit amik kikészítették a gyomrát.(mert különben kijött minden.)

     

     

    előzmény:
    alietta (1)
    2008-07-23  15:06
  23. 2008. augusztus 2. 07:2654.

    Szia kedves Kutyafüle......

     

     

    Szia-szia, üdv köreinkben.....:) Érdekes a te eseted, tehát akkor te már tul vagy olyan hányáson is, amire emlékszel.....általában a többség esete azt bizonyitja, hogy mi szinte soha nem hányun, legalábbis a gyerekkori eseteket kivéve, de arra sem emlékszunk , igy sokan abban a hitben vagyunk, ha mi magunk tullenenénk, ammikor minden félelem tovaszáll......igy ez pont meglepett és picit szomoru is lettem:(

    Ami miatt még ennek ellenére is biztatlak, hogy én is voltam már szakembernél és az volt a tapasztalatom, hogy értetlenul álltak nálam is, mindez azért mert nem találkoztak ilyen fóbiával.......de amit most tervezek, hogy kinyomtatom nekik az angol oldalakon szerzett tapasztalatokat, hozzászolásokat, a mi beszélgetéseinket, elsö lépésben elviszem, olvassa el és csak akkor kezdek bele, ha érzem, hogy konyit hozzá....tehát amit irni szeretnék neked, az az, hogy nem sikerult a megfelelö embert megtalálnod.....olyan ember kell, aki hat ránk, aki ha kell kicsit eröszakos, ha kell figyelmes hallgató, de nagyon fontos, hogy elhiggyem azt ami az üzenete, hogy kimossa a fixálodott butaságunkat.....és egyet még fontos tudatositani...én spec 25 éve szenvedek ettöl , nem kis idő, a félelem ugy beépult már a tudatban, hogy nem 1 év alatt fog eredményes lenni...hosszu, hosszu türelmes éveket állnak elöttunk.....

    Ami a szulést illeti...vannak ezak az ealternativ szülési lehetőségek, kulturáltabb, ember barát környezet...ilyenek felöl nem érdeklödtél? Bár én még nem szultem, igy nincsenek tapasztalataim, de a terhességi rosszullétek miatti aggodalom a halálom.......

     

    legyen szép a mai napod,

    üdv

    a

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_467709 (52)
    2008-08-01  21:03
  24. Torolt_felhasznalo_834357
    Torolt_felhasznalo_834357
    2008. augusztus 1. 22:0053.

    Köszönöm a kérdést. Nos, egy kiadós reflux, fekélyesedő gyomor, és jó sok idegeskedés eredménye....

     

    Sajnos a pánik ellen is csak ezt tudom javasolni... nincs más módszerem... és többé-kevésbé sikerül csak. Sajnos.= Talán a nyugtató is használ valamennyit.

    előzmény:
    alietta (51)
    2008-08-01  17:20
  25. Torolt_felhasznalo_467709
    Torolt_felhasznalo_467709
    2008. augusztus 1. 21:0352.
    Sziasztok!!!!!De jó,hogy rátok találtam.Én is azt hittem,hogy egyedül vagyok ezzel a gonddal,mert ha bárki meghallotta eddig, hogy mi a problémám madárnak nézett,vagy csak egyszerűen hisztisnek. Belőlem ugyanis az,ha más hány hisztis rohamot vált ki. Menekülnöm kell,el onnan.Én sem merészkedek olyan helyre,ahol ez előfordulhat.Ritkán megyek szórakozóhelyre(ott is csak elegánsba),nem ülök távolsági buszra,és szenvedek a repülőn.A kórháztól irtózom. Annyival "szerencsésebb" a helyzetem, hogy én a sajátomat még nagy nehezen elviselem.Csak másét nem. A nagy baj ezzel(többek között persze), hogy babát szeretnék.És szülni kórházban kell.Sőt,ha(Isten mentsen meg ettől) baj van,bent is kell feküdni. És tanácstalan vagyok.Voltam már pszichológusnál,természetgyógyásznál,sőt még előző életembe is akartak utaztatni.De semmi változás.Sőt.Ahogy telnek az évek erősödik bennem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top