Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Oviba megyünk

Beuska81
Létrehozva: 2008. augusztus 12. 12:00

Sziasztok!

 

Októbertől ovis lesz a "nagy" fiam. Milyen ruhákat vegyek neki? Miben vannak az oviban? Inkább melegebben kell öltöztetni, vagy kimelegednek úgyis a sok játékban (télen, fűtési szezonban)? Cipők, szandálok? Egy kabát elég, vagy legyen egy tartalék is? 

Tisztasági csomag miből áll?

 

Köszönöm!

 

Beus 

  1. 2008. augusztus 22. 21:4756.

    Öröm látni az ilyen anyukákat, akik a gyerekkel együtt készülnek az ovi kezdésre!

    A legjobb az alkoholsfilc, nem fogja össze a ruhát és nem jön ki hamar.

    Valóban kaphatók előregyártott jelek, de ha rám hallgattok, inkább hímezzétek ki ti, mert ez egyszer nagyon szép emlék lesz. A "kicsi" fiam /32 volt hétfőn/, még ma is emlegeti a fehér inget, aminek a zsebére hímeztem a pettyeslabdát, vagy a nadrágot, aminek azért volt bőrből a labda, a térdénél, mert elesett és kiszakadt!

    Szóval, ha van időtök varjatok!

    előzmény:
    peti1973 (55)
    2008-08-21  16:05
  2. 2008. augusztus 21. 16:0555.

    sziasztok!

    az én kisfiam is most kezdi az ovit :) gondban vagyok a jelekkel...nálunk is minden ruhadarabba kérik a jelet belerajzolni/varrni (gatyeszba, zokniba is) Vettem textilfilcet, de a legtöbb ruhacimkén szétfolyik, a ruhákat pedig nem szívesen színezném ki (gondolom ott is szép nagy paca lenne belőle)

    Látom írtátok az alkoholos filcet is. Ez nem fogjka össze a ruhákat mosáskor? Nem jön ki nagyon hamar? Láttam a neten vasalhatós matricákat is 2ezer körül, de a fiam kb havonta -kéthavonta növi ki a cuccait olcsóbb megoldásban gondolkodom... Gondoltam már textilfesték-nyomda variációra is. Tapasztalt anyukák mit tanácsoltok? Érdemes ennyit szórakozni vele? Mi a legegyszerűbb? Ágyneműbe, törcsibe vettem hímzettet, de mi legyen a többivel? előre is köszi a tippeket :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_819403
    Torolt_felhasznalo_819403
    2008. augusztus 12. 18:0054.

    Szia,

     

    bár már mindent leírtak a többiek, azt azért hozzátenném, hogy nagyon furcsának tartom, hogy nem mondták Nektek a szülőit. Egész biztos, hogy van ovikezdés előtt a kiscsoportosoknak.

    Én lányom is most kezdi az ovit, szeptemberben, nálunk már júniusban megvolt a kiscsoportosoknak.

     

    Ott biztos elmondják, mit kérnek, mert ez ovinként nagyon különböző lehet. Itt nálunk pl. kérnek folyékony szappant, eddig ilyenről még nem hallottam. Viszont nem kérnek fogkefét, azt kap az ovi valamelyik cégtől. Szalvétából kifejezetten az éttermit kérték, van ahol a hajtogatottat szeretik.

     

    Sok sikert az ovikezdéshez!

    előzmény:
    Beuska81 (1)
    2008-08-12  12:00
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. augusztus 12. 17:2253.
    Szerintem azt, hogy milyen ruhákat ad rá, és hogyan kezeli pl. a tartalék holmikat, vesz-e külön udvari kabátot stb., nem mondják el, mert nekik természetes. Egy kezdő "ovis" anyukának jól jöhetnek ám ezek a tippek.
    előzmény:
    sercli (52)
    2008-08-12  14:26
  5. 2008. augusztus 12. 14:2652.
    Minden ovinak saját szokásai vannak, el fogják mondani a szülőin pontosan, mit kell vinni. Általában attól függ (pölö a tisztasági csomag), hogy mennyire vannak elengedve anyagilag....nagy különbségek lehetnek...
    előzmény:
    Beuska81 (1)
    2008-08-12  12:00

Címlap

top