Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pelus nélkül

Pepinka
Létrehozva: 2008. október 1. 12:01

Sziasztok!

 

Nemsokára megszületik a kisfiúnk. Hallottam és olvastam Igrid Bauer: Diaper free könyvét. Azokkal szeretnék tapasztalatot cserélni akik gyakorolják a babájukkal a pelenka nélküli életet illetve aki esetleg úgy mint én a babójánál ki szeretné próbálni, hogy is működik a dolog.

Üdv!

  1. 2008. október 1. 12:5751.

    Miért gondolod, hogy egy kaki órákig lapul a pelusban??

     

    ....mire anya észreveszi.............

     

    A szagok mindent elárulnak!! Olyan anya meg szerintem nincs, aki hagyná, hogy szegány gyerek "melegítse" órákat a szennyes pelusát!!

     

    Kívánok neked sikert ehhez a módszerhez!!

     

    Bennem azt a kérdést veti fel, hogy alvás alatt mi a helyzet??

    Mert a pici babák alvás közben is pisilnek. Na mármost ha bepisil és még aludna mondjuk egy-két órát, akkor fel kell kelteni, vagy feküdhet még nyugodtan tovább abban hideg vizeletes ruhában????? Köszönöm, maradok valami bevált pelenkánál.......

     

     

     

    Mert a stresszmentességhez szerintem a nyugodt pihenés a legfontosabb egy újszülött gyereknek!!

    előzmény:
    Pepinka (42)
    2008-10-01  12:48
  2. 2008. október 1. 12:5650.

    Decemberben? A néhány hetes, hónapos babával fa mellé?

    Nekem nem szimpatikus az ötlet sem, de mindenkinek lelke rajta, de a gyakorlati kivitelezése szerintem igen körülményes.

    Hé, Steffie, most látlak, itt?

    előzmény:
    Pepinka (47)
    2008-10-01  12:52
  3. Torolt_felhasznalo_255209
    Torolt_felhasznalo_255209
    2008. október 1. 12:5549.

    Akkor leírom, hogy télen hogy néz ki egy gyerek:

     

    Alul egy hosszúujjú body, rajta egy harisnya, azon egy nadrág + pulóver, az egész gyerek benne egy pufi kezeslábasban és így egyben benne van a babakocsi télizsákjában.

    És kint van mindjuk mínusz 5 fok.

    Elhiszem, hogy erdő szélén laktok, de ugye nem gondolod, hogy meztelenre fogod vetkőztetni a mínusz 5 fokban, csak hogy ne kelljen a pelenkában "aszalódnia" ???

    előzmény:
    Pepinka (47)
    2008-10-01  12:52
  4. 2008. október 1. 12:5348.

    Ruha nem lesz rajta? Mert akor azt is cserélni kell 20 percenként, ez napi több garnitúra. Akkor már mégiscsak olcsóbb a Libero. Na meg a pelust nem is kell 20 percenként cserélni.

    Nagyobb lányomnál mi kipróbáltuk a sírva altatásos módszert (ez is egyfajta idomítás). Kerek 1 alkalommal bírtuk, soha többet. Nem tudom, az ilyen idomítások milyen nyomot hagynak a kis lelkükön. Én inkább pelenkában magamhoz szorítottam, mint pucéran bili fölé tartottam.

    De ha megpróbálod, sok sikert.

    előzmény:
    Pepinka (37)
    2008-10-01  12:43
  5. 2008. október 1. 12:5247.

    Nem úgy gondolom, hogy mindenáron és mindenkor csak ezt fogom figyelni, de megpróbálom a jeleket felfedezni. És ahogy írtam az újszülötteknél van köztes megoldás, pont azért mert nagyon gyakran ürítenek. De egy 2-3 hónaposnál már ez nem olyan vészes.

    Én megpróbálom, pénzembe nem kerül. Sétálni meg így is lehet, nem? Monjuk mi kertes házban lakunk, erdő szélén szóval ha séta közben kellene eldobnia a babának a kisdolgát vagy a nagyot, hát csak találnánk egy bokrot vagy fát

    előzmény:
    Steffie (29)
    2008-10-01  12:32
  6. Torolt_felhasznalo_255209
    Torolt_felhasznalo_255209
    2008. október 1. 12:5046.

    A véleményed sötéteztem le, de ha magadra veszed, hát llegyen.

    Leírtad, hogy mindenki hülye egy témában, csak Te látod jól, viszont Te nem is olvastad azt, amiről véleményt írtál.

    Vitatkozzunk tovább, vagy hagyjuk inkább???

    előzmény:
    vicus77 (39)
    2008-10-01  12:45
  7. 2008. október 1. 12:5045.

    Nagy az Isten állatkertje!

    Kiváncsi vagyok, hogy hogy lehet ezt megoldani egy novemberi kisbabánál, amikor decemberben vígan sétáltatod a mínusz fokokban. Mivel jelez? Szól? Beszélni is megtanítjátok egy két hét alatt????

    Valószínű első gyerek....., majd szólj, ha eredményeket értél el, majd a vásárban mutogathatod!

    előzmény:
    Pepinka (1)
    2008-10-01  12:01
  8. 2008. október 1. 12:5044.
    En meg nem hallottam errol, hogy oszinte legyek.  Gondolom az elso babad lesz, es szeretnel mindent a legjobban csinalni.  Sok sikert, es majd szamolj be, hogy sikerult-e a pelus nelkuliseg.
    előzmény:
    Pepinka (1)
    2008-10-01  12:01
  9. Torolt_felhasznalo_255209
    Torolt_felhasznalo_255209
    2008. október 1. 12:4943.

    Na várjunk!!!!

     

    Meztelenül tartja a gyerekét? Mert ha nem akkor itt sántít a dolog...

    Ugyanis nem elég kihúzni alóla a szaros pisis törcsit, hanem át is kell öltöztetni. Én elég ha pelenkát cserélek, nem kell kicserélnem a bodyt, nadrágot, zoknit, mert nem lesz nyakig szaros...

     

    Minden sornak azért szó szerint ne dőlj be...

    előzmény:
    Pepinka (37)
    2008-10-01  12:43
  10. 2008. október 1. 12:4842.

    Érdekes, hogy a mamákat tartod kényelmesnek, pedig pont mindenki azzal érvel ha olvasod a topikat, hogy milyen időigényes....és ez így is van!

     

    És akkor olvasd el az előző hsz-emet, hogy miért is jó ez a babának.

     

    És miért stress az a babának ha egy kicsit több odafigyeléssel rájön az ember, hogy mit is akar kifejezni szavak nélkül a pici. Ne úgy képzeljétek, hogy fogja az ember és ráteszi a bilire vagy a kis tálka fölé,vagy a wc fölé és akkor fél órát ott gyakorolunk. Max 2-3 perc, ha nincs semmi akkor téves riasztás volt.

    Inkább szerintem az a stressz ha az embergyerknek ahhoz kell hozzászoknia, hogy maga alá rottyantson és még benne is ücsörögjön mire anya észreveszi.

     

    előzmény:
    vicus77 (26)
    2008-10-01  12:29
  11. 2008. október 1. 12:4841.

    Nem olvastam az előző hozzászólásokat, csak azt tudom mondani, hogy engem meglepett, hogy a saját újszülött babámon egyértelműen látszott, mikor akar pisilni, mikor kakilni. Simán meg lehetett volna vele ezt csinálni, mondjuk én akkor még nem hallottam erről a módszerről, így fel se merült bennem.

    Viszont eleinte mindig olyan hullafáradt voltam, hogy kizártnak tartom, hogy lett volna erőm ezt végigcsinálni.

    előzmény:
    Pepinka (1)
    2008-10-01  12:01
  12. 2008. október 1. 12:4640.

    Nem értem, még öltöztetni sem akarod?  Úgy lesz meztelenül az odakészített akármin? Na, ezt már tényleg nem értem, miért jó...

    A kérdéseimre se válaszoltál, pedig reméltem, de sejtettem...

    előzmény:
    Pepinka (37)
    2008-10-01  12:43
  13. 2008. október 1. 12:4539.
    Kösz,hogy lesötétesztél.Én nem személyeskedtem senkivel sem,de hát itt mindig ez megy,véleményt nem szabad írni.Én meg miért is vitatkozok veled...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255209 (33)
    2008-10-01  12:39
  14. Torolt_felhasznalo_255209
    Torolt_felhasznalo_255209
    2008. október 1. 12:4538.

    Az én 2 hónaposomnak nincs nem is volt mé pelenkakiütése, de még bőrpír sem, és határozottan szeret a saját végtermékében dunsztolódni, mert ha nem seretne, valószínűleg nem vigyorogna mint egy tök.

    A mai pelusokban tök szabadon mozog, annyira a ruha is gátolja.

    Az újszülött ha BÁRMI problémája van, akkor ordít. Az enyém CSAK akkor ordít, ha éhes, ergo szeret dunsztolódni.

    A nem kell azon aggódni,  elfogy a pelus, pedig hülyeség. Az nem egy pillanat alatt fogy el. Amikor látom, hogy már csak kb 10-15 db van, akkor elmegyek a boltba és veszek. Ha nincs időm, elmegyek másnap.

     

    A szemétben és a pénzben igazad van.

    Az egymásrahangoltságot pedig közös énekléssel, beszélgetéssel teremtem meg.

    előzmény:
    Pepinka (31)
    2008-10-01  12:36
  15. 2008. október 1. 12:4337.
    Az elején szokták még pelussal kombinálni a dolgot, illetve éjjel is. Kinek, hogy válik be, mennyire tud tényleg a babára figyelni. De arra kell törekedni, hogy észrevegyük a szükségleteit. Egyébként a könyv írója még azt is hozzátette, hogy sokkal könnyebb volt az újszülött alól kihúzni a pisis-vagy kakis törcsit vagy összehajtott textilpelust (ezen feküdt a baba), ha nem vette észre időben és odapisilt, mint levetkőztetni, átpelenkázni. Ő szerinte az sokkal időigényesebb és macerásabb.
    előzmény:
    hörpi (24)
    2008-10-01  12:28
  16. 2008. október 1. 12:4336.

    Pont erre gondoltam én is, nekünk is 4 gyerkőnk van. Amikor suliba, oviba fut az ember, akkor mi a helyzet, és télen? Nem úgy van, h majd hazajutnak valahogy a "nagyok".

     

    Ezeket már általánosságban kérdem: 

    A házimunkát mikor hogyan végzi el az ilyennel foglalkozó anyuka? És mikor alszik a pici napközben?

    Aztán ott van még a fáradt, éjszakázó anya, aki esetleg napközben pihenne, amikor tud...

    De inkább abbahagyom a gondolkodást ezen.

    Vannak, akik minderre ráérnek, esetleg az első gyerekkel, utánna már nem tudni, hogy mi lesz.

    előzmény:
    hörpi (24)
    2008-10-01  12:28
  17. 2008. október 1. 12:4035.

    Hát képzeld el, hogy én is a csecsemőosztályon ocsúdtam fel, hogy a gyerekek ennyire élnek éjjel is!  olyan forgalom volt, mint nappal, engem azért ez váratlanul ért, még ha vártam is a gyerekem  és onnantól kezdve is csak a meglepetések sorozata ért! Lassan 2,5 éves, és örülök, ha lezuhanyozhatok mellette!

    Azért kíváncsi vagyok a topikindító tapasztalataira, de én ezt nem csinálnám.

    előzmény:
    Viki_27 (30)
    2008-10-01  12:33
  18. 2008. október 1. 12:3934.

    elképzelem magam, ahogy a 3 és fél évest meg a 2 évest lábbal tartom távol, miközben az újszülöttem a keblemen lebeg, és valamimmel még alátartok egy üveget, amit telenyomhat

     

    nem kell dunsztolni a gyereket, vegyél tetrapelenkát és használd azt. mosd nem állatokon tesztelt, bio gélmosóporral és csók. ettől nem fog függeni a kapcsolatotok az fix. akkor a sokadik gyerekek nagyjából mind elzüllenének

    előzmény:
    igorka (32)
    2008-10-01  12:37
  19. Torolt_felhasznalo_255209
    Torolt_felhasznalo_255209
    2008. október 1. 12:3933.

    Már bocsánat, de elég sötét amit írtál.

    Már az vicces, hogy valaminek az elolvasása nélkül véleményt formálsz, méghozzá elég határozottat.

    Én sem olvastam a suttogót, de nem is érdekel. Más könyvet sem olvastam. Így nem tudom, hogy melyik tetszik, és melyik nem, de nem is alkotok véleményt.

    És ha figyelmesen olvasol, itt veleszületett reflexek kihasználásáról van szó, ami nem stresszelhet, hiszen természetes folyamat.

     

    De miért is vitatkozok egy ilyen értelmes hozzásólással. Ehh...

    előzmény:
    vicus77 (26)
    2008-10-01  12:29
  20. 2008. október 1. 12:3732.
    hát engem ezek nem győznek meg 3 gyerek mellettráadásul már van mosható pelenka, bár sokba kerül, de egyszeri beruházás és nagyon jó pénzért el lehet adni a teszveszen
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255209 (23)
    2008-10-01  12:25
  21. 2008. október 1. 12:3631.

    Ez nem idomítás! Ahogy Mork is írta előttem.

    Pont azért idegenkednek tőle sokan és húzzák a szájukat, mert a babára kell nagyon figyelni az elején (már újszülött korban elkezdhető). A baba ugyanis jelzi, hogy ha neki kell, de ezekre az apró jelekre rá kell jönni, meg kell érteni és ez bizony figyelmet igényel. Persze amíg összehangolódik a dolog vannak balesetek, de figyelni kell és gyakorolni. A módszer már csak azért sem idomítás, mert nem nagyokos gyerekpszichológusok és mindenféle szakértők dolgozták ki, hanem a természeti népeknél figyelték meg ezt a módszert. Nem mindenhol lehet ám a szupermarketben pelenkát kapni.

    Tény hogy ez a módszer nagyon időigényes, de ezen kívül csak pozitív oldala van. Ha belegondoltok, ebben az esetben pont arról van szó, hogy az anyukák a saját kényelmi meggondolásukat a baba kényelme elé helyezik.

    Hiszen pelus nélkül:

    -szabadabban mozoghat

    -nincs pelenkakiütés, fájós popsi

    -nem dunsztolódik a baba akár több órát a telerottyantott pelusban (ti szeretnétek órákig a nagydolgotokban ücsörögni, mondjuk én még 10 percig sem)

    -nem kell azon izgulni, hogy elfogy a pelus

    -nem termelsz több tonna szemetet

    -jobban megismered a babádat, szorosabb lesz a kapcsolatotok

    -és végül ez nem kerül semmibe, szemben a havi többezer forinttal, amit évekig pelusra költünk......mennyi hasznosabb dolgot vehetnénk rajta a babának

     

    No most ennyi jutott eszembe!

    Most elmegyek ebédet főzni, de jövök vissza!

     

    előzmény:
    ardian (15)
    2008-10-01  12:21
  22. 2008. október 1. 12:3330.
    Ha jól gondolom, első gyerekes anyuka, még nem tudja, hogy milyen egy csecsemő mellett az élet, de majd rájön úgyis rövidesen
    előzmény:
    Steffie (29)
    2008-10-01  12:32
  23. 2008. október 1. 12:3229.

    Nem bántásból, abszolút, pusztán érdekelne a válasz! Te tényleg azt hiszed, ennyire rá fogsz érni kisbaba mellett, hogy a pisi-kaki igényeit lesd? És képesnek érzed erre lélekben is magad? Egész nap otthon fogtok ülni, és ezzel foglalkozni minden mást félretéve? Nem lesz más dolgod, esetleg nem jobban fogsz vágyni sétálni vele, mint félóránként biliztetni? És azt tudod, hogy a babák sokszor evés közben ürítenek? Bilivel fogod szoptatni?

     

    Nekem ez az egész egy nagy kérdőjel. Miért van ennek értelme, és egyáltalán mi az értelme?

    előzmény:
    Pepinka (1)
    2008-10-01  12:01
  24. 2008. október 1. 12:3028.

    Igen, én ezért is írtam, hogy maradok a pelenkánál...  de aki megpróbálja annak sok sikert :) én nem tudnám bevállalni, hogy 20-30 percenkent bili fölé emelem a gyereket és másról sem szól a napunk 1-2 hónapig... nem tudom meddig tart amíg eredménye lesz.... de ez én vagyok....

     

    előzmény:
    ardian (20)
    2008-10-01  12:23
  25. 2008. október 1. 12:2927.
    ja mondjuk újszülöttnél szerointem is gáz, mert sokszor szopi közben jön a kaki.... de mi pl később kezdtük, 1 éves korában, nem is ismeretm ezt a módszert, csak utána OLVASTAM RÓLA DE IGY CSINÁLTUK MI IS. KÉT HÉT KELLETT, ÉS AZÓTA bilis a kislányom, moindjuk nálunk azért kellett, mert a pelustól sok baja volt, kórházig jutottunk többször is, de jó nekem is, neki is. szóval van értelme, csak nem biztos hogy rögtön újszülöttkortól.
    előzmény:
    Pepinka (21)
    2008-10-01  12:24

Címlap

top