Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barnázás MITŐL???

Torolt_felhasznalo_275773
Torolt_felhasznalo_275773
Létrehozva: 2008. október 8. 10:43

Sziasztok!

 

Ötletem az lenne, hogy gyűjtsük itt össze, mitől fordulhat elő, hogy menszesz előtt (akár 1-2, akár már 5-7 nappal) valakinek ilyen-olyan erősségű barnázása (pecsételő vérzése) van.

 

Azért indítom ezt a topikot, hogy segítsünk egymásnak, merre lehet ilyen esetben elindulni. Hátha kapunk ötleteket innen... 

 

Nekem 3 éve van sajnos ez a tünetem...

 

Okok lehetnek (saját eddigi tapasztalatból):

 

1. magas prolaktinszint (erre általában Bromocriptint ír fel az orvos)

 

2. sárgatestelégtelenség (no, ezt nálam csak megállapította az egyik nőgyógyász -  az ötből - de hogy ez mitől van, azt már nem mondta... csak progipótlást javasolt...)

 

3. progeszteron alacsony szintje -  ez lehet a sárgatestelégtelenségtől, progipótlás kellhet

 

4. peteérés nem megfelelő, vagy nincs... ezért is lehet sárgatestelégtelenség, Clostit adnak erre 

 

5. Inzulinrezisztencia - erre is van "gyógymód", erről bővebben az NLC-n futó topikokon, de leginkább a www.pco-szindroma.hu oldalon lehet olvasni. Ha barnázol, mindenképp mézzd meg ezt az oldalt, ha nem vagy PCOS, akkor is!!!!! Nekem is ez a legutolsó, amit megállapítottak, hogy IR-em van, ezért nem megfelelő a petefészek működésem, és ezért barnázom.... ez legalábbis a legutóbbi, amiben hiszünk, mert már ez az 5. ok, amit nálam megállapítottak...

 

Nyilván nem pontosak a leírásaim, és nyilván sokszor egyik következménye a másiknak.... csak kb. próbáltam összeszedni, hogy mások hátha még az elején járnak, és segítek ezzel...

 

MILYEN OKAI LEHETNEK MÉG A BARNÁZÁSNAK?????

 

Régóta szeretnénk babát, és mivel "mindent rendben" találnak a dokik, és általában nem értik, miért nem is vagyok én még babás, ezért érzem úgy, hogy a barnázás a kulcs.

 

Már szedek gyógyszert az IR-emre, de azért kutatok tovább, hátha még más ok is lehet...

 

Írjatok, írjunk egymásnak! Köszi!

  1. Torolt_felhasznalo_172408
    Torolt_felhasznalo_172408
    2009. július 20. 14:4180.

    Sziasztok!

     

    Én is barnáztam most,43 napra jött meg,de nem vérzés,hanem barnázás formájában,hol kevesebb,hol több,hol meg semmi,8 hónapja hagytam abba a gyógyszer szedését,mert panaszaim voltak tőle,most megszakítással védekezünk.Most a 49 napon tartok és nem jött meg,barnázás elmúlt!Mi lehet ez???Hormonzavar,vagy baba???

    Köszönöm előre is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. május 12. 10:0079.

    Zsawanda:

    Én is nagyon örülök, hogy nyitottál egy topicot ebben a témában.

    4 éve vannak nekem is hasonló gondjaim, megjártam már jónéhány orvosi rendelőt de igazából megoldás nem született a problémámra. 2005-ben és 2006-ban is volt egy vetélésem és az okát nem tudták megmondani. Azóta is vágyunk már egy kisbabára, de nem akar össze jönni.A TSH és a prolaktin szintem is magasabb a megengedettnél. Voltam endokrinológusnál és kaptam rá Euthyroxint ezt kb 2 hónapja szedem. Ma voltam laborba holnap lesz eredmény remélem javult az érték.

    Az IR-t hogy lehet kivizsgáltatni? Az endokrinológus írhatja elő ennek a szakvizsgálatát? Neked nem volt a TSH-val gondod? Bocsi hogy ennyit kérdezek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275773 (1)
    2008-10-08  10:43
  3. Torolt_felhasznalo_275773
    Torolt_felhasznalo_275773
    2008. október 8. 21:1278.

    TÉNYLEG NEM gonoszkodsz...

     

    Nem azt írtam hogy "csak" gonoszkodsz. Szóval a gonoszkodástól nem ment fel az, hogy válaszoltál a kérdésemre...

     

     

    Látom, nehéz beismerni, hogy jól esett okoskodni és gonoszkodni egy kicsit. Nem baj.

     

    Amúgy még annyit, hogy ha a TOPIKINDÍTÓMAt olvastad csak, ahogyan írtad, már ott leírtam, hogy nem egy orvosnál jártam a problémámmal...

     

    Lehetne, hogy felfüggesztjük ezt a dolgot amúgy?! Nem ezért vagyok itt a topikon... és soha nem fogjuk meggyőzni egymást, mert úgy tűnik nagyon másként működünk ebben a világban.

     

    Köszönöm, és tényleg minden jót Neked!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (77)
    2008-10-08  15:34
  4. 2008. október 8. 15:3477.

    Nem, nem egy dokival konzultáltam, mert alapból váltottam. Ahogy írtam is. A kórház meg muszáj volt.

     

    Amúgy meg nem gonoszkodom, ha nem vetted volna észre, írtam is hogy NÁLAM mi okozta valószínűleg a dolgot. Vagy nem is olvasod figyelmesen a saját topikod hozzászólásait?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275773 (74)
    2008-10-08  14:58

Címlap

top