Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vízöntők hol vagytok?

piper72
Létrehozva: 2003. december 23. 21:35
Végig olvastam a topikat és meglepődve láttam, hogy vízöntőkről szóló még nincs! Pedig azt írják, hogy mi vagyunk a legkevesebben a földön és az egyik legkülönlegesebb, és legjobb jegy a miénk. Én január 30-i vagyok, tehát egy hónap múlva ünneplem a szülinapomat. Kíváncsi vagyok ti hogy viszonyultok a rákokhoz?
  1. Torolt_felhasznalo_944546
    Torolt_felhasznalo_944546
    2004. január 22. 19:40151.
    Facér! Te is tudod, hogy ezek a jelzők más jegyben szülöttekre is igazak (lehetnek). De amikor az asztrológusok (csillagászok?), réges-régen letették az asztrológia alapjait, és a csillag jegyeket kezdték megfigyelni, akkor ezek voltak azok a jellemző tulajdonságok (gondolom statisztikailag), amik leginkább jellemeztek egy-egy csillag jegyet. Ez olyan lehet, mint a népi meteorológiai megfigyelések! Pl. : Medárd napi eső stb.
    előzmény:
    FacérPasi (148)
     
  2. Torolt_felhasznalo_944546
    Torolt_felhasznalo_944546
    2004. január 22. 19:19150.
    Sansab! Erről beszéltem! A Mérleg a Vízöntőnek érzelmileg jobb (mert valamivel "gyengébb", mint mi vagyunk!). Az Ikrek viszont nagyon jó "lelkisíkon", azt azért nem mondom (elvből ;-))), hogy erősebb mint Mi. . . de az a tapasztalatom, hogy jobban tud minket manipulálni, míg mi a Mérlegeket manipuláljuk jobban! De ezek természetesen mind-mind pozitív értelemben történnek!
    előzmény:
    Sansab (145)
     
  3. Torolt_felhasznalo_602377
    Torolt_felhasznalo_602377
    2004. január 22. 13:50149.
    Egyetértek. :-) Hihetetlenül makacsak s minél inkább szeretnél az eszére hatni, annál inkább megy a saját feje után. Mindent képes kockára tenni, ha elszáll az agya. . . .
    előzmény:
    Tunderbosz (147)
     
  4. 2004. január 22. 12:48148.
    Betojok, hogy mennyire stimmel amit írtál :-)))
    Tényleg ennyire számít a jegy amiben az ember születik? Ezek a dolgok más jegyüekre nem is passzolnak?
    előzmény:
    Tunderbosz (147)
     
  5. 2004. január 22. 09:53147.
    Az én tapsztalataim a vízöntőkkel, hogy nagyon tudnak szeretni, de kíméletlenek, ha önmagukról van szó, néha dühkitöréseik vannak, mert semmiségeket is felfújnak, viszont képesek belátni, ha nagyon elvetették a sulykot, na és amit egyszer a fejükbe vettek, azt onnét ki nem lehet verni, kegyetlen makacsak. . . . .
    előzmény:
    FacérPasi (141)
     
  6. 2004. január 22. 09:53146.
    Hát, feltételezve, hogy budapesten született az illető. és kb. 17-30 előtt, akkor nagy valószínűséggel bak az aszcendens. 17-30 után nagy valószínűséggel vízöntő.
    Szóval pontosabb időpont kellene. Legalább is nekem. Egy képzett asztrológus egyéb életesemények alapján meg tudja adni a pontos aszcendenst.

    Az aszecendens, az egyik uralkodó nézőpont szerint azt jelzi (ahogyan Te is írtad), hogy az ember miként reagál a külvilág ingereire.
    Egyéni, nem szakértői véleményem, hogy a felkelő nap utat mutat a fény felé. Másként az aszendensed segít megoldani az életed problémáit. Támogat az életed folyamán, segít feltárni a problémák gyökerét. Egyfajta irányfény.
    előzmény:
    sly28 (143)
     
  7. 2004. január 22. 09:23145.
    Én a Mérleggel (jelenlegi párommal) sokkal inkább megtaláltam a közös lelki egyensúlyt, egyetértést, törődést az ő részéről felém, mint az Ikrekkel. De gondolom kivételek mindig vannak. :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_944546 (139)
     
  8. 2004. január 22. 07:49144.
    Szép jó reggelt minden vízöntőnek és nem vízöntőnek!

    Csatlakozhatok újabb vízöntőként a csapatba? :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. január 21. 22:35143.
    Szia Silent, szia Mindenki!
    Bocsi nem tüntem el csak egy kicsit havaztam el magam. Megint új kérdésem van!Remélem örülsz:)Mit ad meg az aszcendens?Valóban azt amit kifelé mutatunk?Valahol ezt olvastam. . . Jaj hát és van egy időpontom is ám 1984. 09. 03 17és18óra között. Az aszcendensre lennék kiváncsi. Igérem több nem lesz!Becsszó!Köszi
    előzmény:
    Silent_V (132)
     
  10. Torolt_felhasznalo_944546
    Torolt_felhasznalo_944546
    2004. január 21. 21:42142.
    Igen, ilyet én is olvastam. De többféle változat létezik: zseni vagy őrült. Maradjunk annál, hogy mi egyértelműen a ZSENI kategóriába tartozunk! De szokták a Vízöntőket egyszerűen bolondnak is nevezni. . . hát inkább bolond(os), mint sótlan, savanyú, humortalan!
    előzmény:
    FacérPasi (141)
     
  11. 2004. január 21. 21:16141.
    Amit írtál? Még pikirtebb, még cinikusabb, még lázadóbb és még provokatívabb lettem! Köszönöm! :-)
    Egyszer azt olvastam a vízöntőkről, hogy vagy zseni lesz, vagy terrorista.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_944546 (140)
     
  12. Torolt_felhasznalo_944546
    Torolt_felhasznalo_944546
    2004. január 21. 19:49140.
    Facér! Azért nyugtass meg minket, hogy a "lelkisík" az megvolt, ugye??? ;-))))
    előzmény:
    FacérPasi (133)
     
  13. Torolt_felhasznalo_944546
    Torolt_felhasznalo_944546
    2004. január 21. 19:47139.
    Igen, a Mérleg jobban "behódol" a Vízöntőnek, "gyengébb" parnerünk, mint az Ikrek. Az Ikrekkel lehet ölni egymást, de lelkileg ők a legjobbak hozzánk! Sajnos a Mérleg nem olyan kemény, ezért egy kicsit el is nyomjuk őket! Mindezt persze jó értelemben, hogy az egyik fél se sérüljön! Mindhárom jegy "levegős", ezért a nagy misztikus vonzalom, és egyetértés az élet nagy dolgaiban! Mivel az élet nem csak nagy dolgokból áll, ezért ezek a kapcsolatok sem mindig életfogytig tartóak! Legalábbi párkapcsolatként! Mert hogy örök nyomot hagynak egymásban, az tuti! Szokták "karmikus" kapcsolatnak is nevezni. Aki hisz benne, sokszor mondja azt, hogy előző életükben már találkoztak egymással az ilyen jegyűek, ezért ez a nagy egyetértés, főleg szellemi és lelki téren! Talán van benne valami. Ez a tipikus "de javu"-érzés, amikor egy Vízöntő egy Ikrekkel életében először találkozik, és beszélgetni kezd. Mintha évek/évszázadok óta ismernék egymást! Sőt, azonos a véleményük, az ízlésük, az értékrendjük.
    előzmény:
    Sansab (131)
     
  14. Torolt_felhasznalo_944546
    Torolt_felhasznalo_944546
    2004. január 21. 19:37138.
    Szia Atti/Vízöntő67! Idézlek: "Én vagyok Vízöntő67 is.
    Nem szerettem volna már a topicba irkálni egyéb okok miatt, de ezt nem tudtam kihagyni.
    Senkit nem félrevezetni akartam a másik nick nevemmel
    de tisztább így ha az vagyok aki voltam régen is. " Még ha akarnád sem tudnád letagadni a Vízöntőségedet!!! ;-))) De úgy gondolom, a tagadás távol áll Tőled, hiszen korrekt-bevállalós Vízöntő vagy Te is, mint MI itt valamennyien! Boldog szülinapot Neked is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_853665 (136)
     
  15. Torolt_felhasznalo_944546
    Torolt_felhasznalo_944546
    2004. január 21. 19:32137.
    Tündérbosz!
    Szerintem Te nőci vagy! Én meg alapjáraton a ffi Ikrekről mondtam a magamét! És valljuk be, a nemek közötti különbség legalább olyan mérvadó, mint a Nap jegyeké (horoszkóp)! ;-)))) Azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy NEM vagyok feminista, SŐT, fiúkkal mindig is jobban éreztem magam, de ez a tapasztalatom! ;-)))))
    előzmény:
    Tunderbosz (135)
     
  16. Torolt_felhasznalo_853665
    Torolt_felhasznalo_853665
    2004. január 21. 13:27136.
    Sziasztok!

    Ez érdekes, hogy már tegnap Vízöntőben voltunk, őszintén ennyire soha nem figyeltem.
    A lényeg az, hogy most a mi hónapunk következik!
    Pontosabban eljött!

    A kapcsolatokkal amikről írtok, persze nekem is lenne véleményem (ha nem lenne nem lennék a jegy szülötte)
    Szerintem mindenkivel ki tud jönni aki ebben a jegyben született, hiszen meglehetősen kommunikatív személyiségek vagyunk.
    Ez persze cáfolható, de szerintem így van, és igaz a többi levegős jegyre is.

    Egy vallomásom, bár sokaknak nem volt nehéz rájönni, hogy Én vagyok Vízöntő67 is.
    Nem szerettem volna már a topicba irkálni egyéb okok miatt, de ezt nem tudtam kihagyni.
    Senkit nem félrevezetni akartam a másik nick nevemmel
    de tisztább így ha az vagyok aki voltam régen is.

    Mindenkinek boldog szülinapot, és sok boldogságot az életben!

    Attila
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_944546 (126)
     
  17. 2004. január 21. 12:53135.
    Nem minden ikrek döntésképtelen! Én határozottan tudom mit akarok, mit tudok nyújtani, és döntök is, ha kell. . . az már más tészta, ha az ember úgy érzi ez is kellene, meg az is. . . . csak túlzásba nem kell vinni az ingadozást! A vyzöntő szerintem egy ikreknek ad egy bizonyos stabilitást, amire szüksége van, viszont nem telepedik rá, mint pl egy bak vagy bika. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_944546 (129)
     
  18. 2004. január 21. 12:49134.
    Sziasztok!
    Én ikrek vagyok, és az utóbbi időben már csak vízöntőkkel foglalkozom. . . hogy miért? Mert ők leginkább a lelki társaim, és lehet tökéletes kapcsolat is! Most is egy vízöntő a párom. . . :-)))
    előzmény:
    Silent_V (132)
     
  19. 2004. január 21. 10:14133.
    Mi az egyik volt párommal aki mellesleg ikrek, szét nyírtuk egymást.
    előzmény:
    Silent_V (132)
     
  20. 2004. január 21. 10:08132.
    Ikrek, Mérleg!

    "Nekem speciel a Tóth Gizi!" (Voga/Turnovszky)

    Szóval Kos!

    Minden kapcsolat lehet tökéletes, csak rajtunk múlik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. január 21. 08:55131.
    Engem is megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül. :))) Én 4 évig egy Ikrek jegyűvel voltam együtt, és hát elég furcsa egy kapcsolat volt így utólag visszagondolva, nekem a mérleg jobban bejön. :)))) Egy mérleg mellett jobban tudok érvényesülni.
    előzmény:
    dtei (124)
     
  22. 2004. január 20. 22:49130.
    Szia dtei!
    A Mérlegeket imádom főleg barátilag. Egyik nagy szerelmem volt Mérleg/Bak aszcendenssel, imádtam, intim ügyekben nagyon passzoltunk, de túl zárkózott (konzervatív) volt hozzám képest, ezért szétváltak az útjaink. Viszont barátok vagyunk mind a mai napig, pedig ez már 6 éve történt. Tegyük hozzá, én az összes volt kapcsolatommal jóban vagyok, soha nem égettem fel a hidakat magam mögött.
    előzmény:
    dtei (125)
     
  23. Torolt_felhasznalo_944546
    Torolt_felhasznalo_944546
    2004. január 20. 21:05129.
    Szia Nicol666! Sokak szerint ez az egyik legjobb kapcsolat! Az biztos, hogy lelkisíkon nagyon-nagyon működik, ezt én is próbáltam. DE: ne felejtsd el, hogy az Ikrek-ben két személyiség lakozik. Olyan vagy-vagy; is-is, talán-talán! Vagyis DÖNTÉSKÉPTELEN! És nem tudja kimutatni az érzelmeit! Illetve egy idő után hajlamos azokat elnyomni! Iszonyú nagy kommunikátor, de a Vízöntő nem szereti, hogy "lukat beszélnek a hasába". És munkamániás, karrierista. Bocsika, de éppen most volt egy nagyon tanulságos találkozásom és "ismerkedésem" egy Ikrekkel, ami (remélem) megmarad a barátság szintjén, de meg kell mondanom, hogy nagyon az idegeimen táncolt már a határozatlanságával! Olyan egyszerre nyomom a féket és a gázt! Az viszont nagyon egyértelmű, hogy lelki-értelmi társnak NAGYON JÓ A KÉT JEGY EGYÜTT! De szerelemben nem tudom, mert nem próbáltam! Kívánom nektek, hogy bejöjjön a számításotok!
    előzmény:
    Nicol666 (128)
     
  24. 2004. január 20. 20:42128.
    Én is vizöntő vok, s végre úgy érzem h rátaláltam életem párjára! Ő ikrek jegyű. Van esetleg olyan akinek 1 élete szoló kapcsolata lett úgy, hogy az egyikük vizöntő, másikuk ikrek csillagjegyű?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. január 20. 19:56127.
    Igen, éljünk soká boldogan! :-)
    Gaby bár nem írtam vissza neked de itt megteszem. Nagyon ismerős a probléma amit írtál. . . . . . . . . . . . ;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_944546 (126)
     

Címlap

top