Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Otthonszülés!

Rencuska
Létrehozva: 2004. január 3. 16:56
Sziasztok!!

Szeretnék beszélgetni olyan babát várókkal, akik otthonszülést terveznek!
  1. 2008. augusztus 13. 21:259327.

    Szia Anne-girl!

     

    Amikor idetévedtem (kb. 2 éve), végigolvastam az összes hsz-t, pedig akkor sem volt kevés.

    Ha mérlegre kellene tennem, hogy a baba biztonsága a fontosabb, vagy az, hogy a kórházban milyen felesleges, értelmetlen beavatkozásokkal okoznak komplikációt, akkor én habozás nélkül az első mellé tenném (tettem és teszem) le a voksom.

    Én...én...én...

    Tájékozódás, információszerzés. Szabad(!) választás.

    Mert számomra a biztonságot a háborítatlanság, az odafigyelés, a hagyni szülni és megszületni jelenti.

    Nálunk a kórház csúcsforgalomban több mint 20 perc. Nem érdekelt. Mert biztonságban éreztem magam azokkal akik körülvettek. Maximálisan megbíztam bennük és magamban. A testemben.

    Valóban, a szülés alatt előforduló komplikációkra nem lehet 100%-ban felkészülni, a kórházban sem, de nem is ez a cél, mert lehetetlen. Én ezt a kockázatot a lehető legminimálisabbra szerettem volna csökkenteni, mikor az otthonszülést választottam. Mert számomra az a fontos, hogy a szülést hagyjuk a maga menetében haladni, ne sürgessük oxitocinnal, burokrepesztéssel stb. mert azok komplikációkat okozhatnak. Az a fontos, hogy olyan személy(ek) vegyen(ek) körül, aki(k) rám figyel(nek), minden rezdülésemre úgy reagál(nak), ahogy nekem és a megszületendő babámnak a legjobb.

     

    Én sem értem azokat a nőket, akik a kórházi szülést választják, vállalva ezzel a sok felesleges beavatkozást, sürgetést stb. De! Elfogadom. Ez az ő döntésük. Ők ott érzik magukat biztonságban. Mert számukra a műszer adja a biztonságot.

     

    Végül, de nem utolsó sorban ugyanolyan fontos számomra és a gyermekem számra is, hogy hogyan töltjük az első pillanatokat, napokat.

     

    Valószínű nem fogod érteni, amit itt leírtam, ahhoz azért kicsit többet kellene tájékozódnod otthonszülés, sőt, egyáltalán szülés területén.

     

    Ha tényleg érdekel, s nem csak cseppet "fröcsögni", akkor gyere, kérdezz! Szívesen válaszolunk az értelmes konkrét kérdésekre.

    előzmény:
    Anne-girl (9322)
    2008-08-13  16:11
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. augusztus 13. 19:589326.

    Csak érdekelt. A méhnyakam a felére rövidült és a külső méhszáj 2 cm-re nyitva. Nem volt egy kellemes vizsgálat, mégha szólt is a doki és aranyos is volt.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_285213 (9321)
    2008-08-13  15:49
  3. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2008. augusztus 13. 16:559325.

    Vadmacs, igen, várjuk a híreket rólad és a bébiről!!

     

    Breeze, nem, úgy tudom Sándor már nem vállal szüléseket. Mihályhoz megyek.

    te kinél szültél?

    kórházi élményekről írnál bővebben? vajúdás, csecsemősök, stb stb...

     

    Németh Mónival még nem beszéltem, igen azt tudom, hogy milyen képzett :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. augusztus 13. 16:409324.
    Bocsánatot kérek mindenkitől, akinek nem olvastam el a hozzászólását, és esetleg nem ide illőt írtam, csak a cím és az első 20-30 beírás elég volt nekem, hogy elboruljon az agyam...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. augusztus 13. 16:249323.
    Szerintem jobb lett volna mégis beleolvasgatnod a topicba...
    előzmény:
    Anne-girl (9322)
    2008-08-13  16:11
  6. 2008. augusztus 13. 16:119322.

    Sziasztok!

     

    Nem olvastam végig a hozzászólásokat, sajnos annyi is éppen elég volt, amit láttam.

    Ha mérlegre kellene tennem, hogy a baba biztonsága a fontosabb, vagy az, hogy én mennyire érzem jól magam szülés közben, hogy nekem legyen szép, háborítatlan élmény a szülés, hogy velem ne viselkedjenek bunkó módon a nővérek, hogy csak velem foglalkozzanak, akkor én habozás nélkül az első mellé tenném le a voksom.

    Én...én...én...

    Önzés.

    Valaki írta még az elején, hogy az egyik legfontosabb szabály az otthonszülések esetében, hogy a kórház csúcsforgalomban maximum 20 percre lehet. Ha a babát újra kell éleszteni, megvárja vajon azt a 20 percet? Vagy automatikusan hibernálódik közben?

    A szülés alatt előforduló komplikációkra nem lehet 100%-ban felkészülni a kórházban sem, de mivel a gyerekem életéről van szó, én ezt a kockázatot a lehető legminimálisabbra szeretném csökkenteni. És soha, de soha nem fogom megérteni azokat a nőket, akik a saját jóérzésük, kényelmük, vagy egyéb, általam beláthatatlan spirituális, vagy divat-okokból otthon szülik meg a gyereküket. Ahol nincs meg a komplikációk esetén szükséges felszereltség. És komplikáció akkor is előfordulhat, ha az előzetes vizsgálatok problémamentesnek ítélik meg előre a szülést, mert semmi jel nem mutat bajra.

    Ilyenkor ki a fontos? A gyerek? A szülés maga? Vagy az anya?

    Nem értem ezt az egészet.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_285213
    Torolt_felhasznalo_285213
    2008. augusztus 13. 15:499321.

    Zeldácska,

    Istvános gyakorlat 10 nap max. Boros Juditnál 12 nap, ő evvel nagyon  "alternatív", hivatalosan ez a legtöbb, mait hallottam eddig.

     

    Bereske szokott ide írni, neki nem volt "fogadott" dokija, ő +17 napig is húzta az Imrében tavaly augusztusban, ha jól emlékszem. 

     

    Ágiéknál terminus után 2 naponta cgt, esetleg aminoszkópia, ha lehet. Ha ezek rendben, akkor várnak, amíg a világ világ. (valakinél egyszer 44. hétig vártak, ott nyilván elszámolás volt. ) Ha bármi gyanú van rá, hogy a baba nincs teljesen jól, irány a kórház, és ott indítás, stb.

     

    Vadmacs, iggen, jelentkezz be, várjuk a pocak infókat! 

    előzmény:
    Zeldácska (9317)
    2008-08-13  11:37
  8. 2008. augusztus 13. 13:289320.

     Vadmacs!

     

     

    Mi a helyzet Veled? Jelentkezz be pár szó erejéig! Várjuk a híreket!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. augusztus 13. 13:219319.

    Kisb! Gratulálok a gyönyörű gyermekhez!

    Kórházi sztori: ... és még fokozhatnám.

     

     

    Eccsi! Bálint doktor keresztneve nem Sándor? Egyébként nagyon-nagyon jókat hallottam róla, és öröm, hogy elvállalt Téged.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. augusztus 13. 11:449318.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. augusztus 13. 11:379317.

    Tényleg a normálisabb dokiknál, vagy Ágiéknál mi jellemző? Csak akkor indítanak szülést túlhordásnál ha problémát gyanítanak, vagy tök mindegy mikor indul meg ha egészséges és türelmesek?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_285213 (9316)
    2008-08-13  10:40
  12. Torolt_felhasznalo_285213
    Torolt_felhasznalo_285213
    2008. augusztus 13. 10:409316.

    Arról, hogy mikor indul a baba: nekem BJ július végén, a kenetvételkor (38. hét) mondta, hogy nem fogom túlhordani.

    Kereken egy hónappal később született meg...

     

    Eccccsi,  ha Rákóczi Ági, meg Németh Móni is vigyáznak rád,a Juditnak esélye sincs, hogy valamit elronthasson :) (úgyis a vajúdásnál eldől a dolog nagyja). Szerintem maradj nyugodtan nála meg az Istvánnál.

    Nem kell sokat járni hozzá a rendelésre, és ha a rendelés elejére kérsz időpontot, viszonylag keveset is kell várni (max 1,5 órát )

    Az LLLes hülyeséget meg nézd el neki, végül is IBCLC tanácsadó, ez a "dolga"...

     

    (A Németh Mónival beszéltél már? ő bábatanonc is, meg orvos is, tudod?) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. augusztus 13. 07:279315.

    A fene, mindig kimarad valami:

     

    Talán annyiból sejthette meg, hogy előbb jön, hogy én ennyire pici vagyok, a gyerek normális méretű, kérdés mikor növi ki a helyet. :) Egyenlőre nem sűrűsödnek a fájások. Van naponta pár össze-vissza, kíváncsi vagyok ma mit jósolnak, ugyanis ismét megyek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. augusztus 13. 07:229314.
    Ja ctg. Ezen a magánklinikán végzi védőnő a ctg-zést, egyébként engem is meglepett, mert ezt mindenhol szülésznő szokta. Egyébként a saját védőnőimmel valamikor a 36. hét környékén találkoztunk és nem is kaptam már több időpontot, mert mondták, hogy úgyis ctg. Nem tudnak többet hozzátenni. Annyit kértek, hogyha otthon vagyunk már akkor kérnek egy telefont. Ők is és a választott gyermekorvos is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. augusztus 13. 07:199313.

    Elhiszem. Én is csak reménykedni merek benne, hogy talán egy magánklinikán egy kicsit jobban emberszámba vesznek. Még úgy is félek a dologtól, hogy elég sokat mozogtam orvosi körökben, tisztában vagyok a problémáikkal a gyökereket is ismerem valamelyest és szakmailag még nem fogtam mellé ha megszavaztam valakinek a bizalmat, de emberileg is csak egyszer.

     

    Vicces, hogy nem is a szüléstől félek, hanem attól a tudattól, hogy ki leszünk szolgáltatva. Én is, a fiam is és a férjem is. Még akkor is ha volt az életemben számos tapasztalat arra, hogy volt olyan orvos, akinek ez eszébe sem jutott és minden segítséget megkaptam tőle amikor ilyen helyzetben voltunk. Tudjátok mi a vicces? Az illető az állatorvosunk. Ő az egyetlen az elmúlt 7 évben akinek feltétlen bizalmat merek szavazni, mert számtalanszor bizonyított emberségből (is). A macska nem kevésbé családtag nálunk, mint bárki a családból, de valahogy morbid, hogy szülni viszont olyasvalakivel fogok akit alig ismerek. Akkor is ha korrektnak tűnik és eddig hasonlóak a tapasztalatok, mint az állatdokival. Remélem ha ér is meglepetés, csak pozitív lesz. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (9312)
    2008-08-12  22:05
  16. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2008. augusztus 12. 22:059312.

    Kisb, igen, írd csak ki a kórház nevét, és az orvosét is!

    a szalutálós babákról mondják, hogy nagyon okosak :)

     

    Zeldácska, köszi, hagyd inkább. (nincs már laptopom, egy gépet használunk a férjemmel, ritkán tudok jönni). már besokalltam az infóktól. vagy mégis maradok BJ-nél (igen jó császár utáni élményeket mesélt róla egy májusban szült anyuka),

    vagy megyek Bálint M-hez a szent imrébe. nem való nekem ez a bizonytalanság, egyik dokitól a másikhoz rohangálás, mikor legszívesebben nem is látnék egyet se.

    szülésznőm lesz, az istvánban pont r prof felesége (vele már találkoztam), a szent imrében 2 jelöltem is van. jövőhéten eldöntöm, mi lesz, és akkor levadászom a szülésznőket is :)

    meg dúlát is választok. Németh Mónit ajánlották, ő dolgozik Ágiékkal is, ismeri valaki közületek esetleg? 

     

    Zeldácska, a védőnő ezt miből látja??? pocakot is vizsgál?

    olyan furák ezek a jóslások a szülés idejére vonatkozóan, többnyire nem jönnek ám be :) mármint akár 6 ujjnyira méhszájjal is lehet hordani még a babát hetekig, más meg totál zártttól 12 órán belül lebabázik

    a ctg meg....

    hogyhogy a védőnő csinálja ezeket? ez nekem olyan fura, bár ötletnek épp nem rossz.

     

    megvan a kiskönyvem, jó ronda fehér. a védőnő jóindulatúnak tűnik, okoskodik ugyan, de nem erőszakosan. ha emellé nem akar kijárni, akkor jóban leszek vele

     

    mosom, vasalgatom a kisruhákat a szomszédasszonyomnak (októberben lesz kislánya), hát úúúúúúúgy néztem a pici kis bodykat.... hogy ebbe az én nagy és okos lányom valamikor belefért...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. augusztus 12. 17:199311.
    Igen Istvános volt, tudomásom szerint a végzésétől kezdve ott dolgozott (1994), egészen ez év januárig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_285213 (9310)
    2008-08-12  14:34
  18. Torolt_felhasznalo_285213
    Torolt_felhasznalo_285213
    2008. augusztus 12. 14:349310.

    Ecccsi,

    hát rátok jár a rúd, még a párod miatt is kínlódtok... sok sikert a jogi hercehurcához.

    Majd számolj be Bálint dokis élményeidről - de fontos a szülésznő, tudod, evvel hogy állsz (persze, ez még kicsit távoli)

    Most akkor BJ kiesett a pikszisből

     

    Zeldácska, Nektek megy a drukk. Kíváncsi vagyok egy fizetős szülészetre! (meg a dokidra is, ugye Istvános is volt egy időben?) 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_285213
    Torolt_felhasznalo_285213
    2008. augusztus 12. 14:319309.

    Kisb,

    nekem hiányoztál... kösz hogy beszámoltál!
    Írd csak ki a kórház nevét, úgy illik, hadd olvassa ország világ.

     

    Nem találok szavakat kórházi élményitekre.

    Sanjálom.

     

    Ezek szerint nem csak nekem van az a benyomásom, hogy szeretik a babákat a "biztonság kedvéért" kezelgetni meg anyukákat beparáztatni, mert arra jó zsírosan tejel az OEP.

     

    Szopi beindul, hasfájós hetek meg egyszer elmúlnak - nagyon ügyesek vagytok! 

     

    Az szeretném, hogy egyszer egy olyan országban ébredek fel, ahol SOHA SEHOL NEM TESZNEK OLYAN SZEMÉTSÉGET EGY ÚJSZÜLÖTTEL (ÁLLÍTÓLAG profik), hogy NEM HAGYJÁK SZOPATANI

     

    (Az, hogy ennek reális orvosi indikációja legyen, mikroszkopikus valószínűséggel esik meg...) 

     

    Tájékozódásképp olvassátok ezt el, egy gyerekgyógyász írta:

    http://www.babafalva.hu/portal/modules.php?name=News&file=article&sid=746 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. augusztus 12. 11:449308.

    Aug. 29. Még van 17 napom, de nem olyannak ismertem meg a dokit aki egy kis túlhordástól tele rakná a gatyáját. Aztán fene tudja, tényleg nem akarok semmit mondani.

     

    Nem semmi, akkor szalutálva jött a picike... :) 

    előzmény:
    Kisb (9307)
    2008-08-12  11:23
  21. 2008. augusztus 12. 11:239307.

    Köszönöm a gratukat!

    Nem, ez nem az István, ez egy vidéki kórház. Nem pestiek vagyunk.

    Azt el is felejtettem írni, hogy a feje mellett volt keze, úgy született meg.....szóval egyszerre akart mindent kirakni, anya meg intézze, ahogy akarja.

     

    Zeldácska!!!! Naggyon drukkolok! Az okosok szerint mikor is kéne megszületnie a picikédnek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (9304)
    2008-08-11  21:03
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. augusztus 12. 09:509306.
    Volt. Nagyon szép szabályos szívhang volt, beszélgettünk egy kicsit a védőnővel (itt ő csinálja), és mondta, hogy a babám már keresi magának lefelé az utat, szerinte magától előbb elindul, mint a kiírás (szerintem is, de ezt anélkül mondta, hogy egy szót is szóltam volna). Most szerdán megyek ismét, az éjjel vagy kétszer is felébredtem arra, hogy mocskosul fáj a derekam és sugárzik a lábamba, de felálltam és elég volt kimennem wc-re, hogy elmúljon. Napjában párszor van pár keményedés, jósló, de semmi rendszer bennük. Még lehet esély a következő ctg-re. Az Anyatanyán kérdeztem is, hogy ha van orvosod így is kérdezzem-e a sajátot. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (9304)
    2008-08-11  21:03
  23. Torolt_felhasznalo_255617
    Torolt_felhasznalo_255617
    2008. augusztus 11. 22:419305.

    Hát tényleg kész horror a történet (megbüntettek rendesen), de gratulálok, hogy végül csak sikeresen vettétek az akadályokat!

     

    Szép nagy baba és hihetetlen, hogy mennyire figyelmes! Vagy én emlékszem már rosszul, hogy mit csinál, hogyan viselkedik egy ilyen pici baba? Mert a képeket látva azonnal elcsodálkoztam a figyelő tekinteten!

    előzmény:
    Kisb (9301)
    2008-08-11  18:45
  24. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2008. augusztus 11. 21:039304.

    Kisb, gratulálok ehhez a gyönyörű nagyfiúhoz!!!

    kórház

    ez az István? tudod a szülészdoki és a gyerekorvos nevét?

    mielőbbi felépülést neked, és drukk hogy rendesen menjen a szopi! nagyon ügyes vagy, meg a kicsi is, így tovább!

     

    Zeldácska, első ctg mikor lesz? :) vagy már volt?

     

    nálunk annyi van, hogy a férjemnek új munkahelyet kell keresnie, és ügyvédet fogadtunk, mert mocskos és törvénytelen módon próbálnak tőle megszabadulni a főnökei, nem is részletezem.

     

    hormont lassan abbahagyom, jövőhéten megyek 12 hetes uh-ra, és dr. Bálint Mihályhoz pofavizitre. erősen tipródok, mert kicsit túl sok a szabály nekem a szent imrében, és kiderült, hogy apukám személyesen is ismeri (egyetemről) az ottani profot, és nem kedveli...

    a másik variáció meg az istván ugye... ezek szerint jobb ha nem gyúrok arra, hogy rögtön szülés után, vagy mondjuk 24 óra múlva hazajövünk?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. augusztus 11. 20:239303.
    Pfff, hát lemegyek hídba. Nem irigyellek.
    előzmény:
    Kisb (9301)
    2008-08-11  18:45

Címlap

top