Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szülés-anyák szemszögéből

Torolt_felhasznalo_691076
Torolt_felhasznalo_691076
Létrehozva: 2004. január 22. 19:28
Kedves Anyuka!
Ha szeretnéd megosztani a világgal, hogy zajlott le a szülésed, írd meg nekünk. Mindent, ami jó és ami rossz volt (ha volt egyátalán rossz :-))! Várjuk a leveled!
  1. Torolt_felhasznalo_360726
    Torolt_felhasznalo_360726
    2004. május 30. 13:1851.
    Hálásan köszönöm a válaszokat! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. május 29. 20:1350.
    Nekem egyszer volt erős menstruációs görcsöm, egy felfázásnál, egyébként soha semmi problémám nem volt, és a szülés nagyon rövid, és elviselhető volt: du 2 körül éreztem az első összehúzódásokat, ezek 7 körül kezdtek fájni, és 9-re meg volt a lányom!!! Úgyhogy szerintem ez nem meghatározó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360726 (46)
     
  3. 2004. május 29. 19:4049.
    Én úgy tudom, hogy pont az ellenkezője jellemző. Aki erősen "tud" görcsölni a menstruációkor, az gyorsabban tágul a szüléskor. Legalábbis nekem a szülésznők ezt állitották:-) Én erősen görcsöltem mindig is és mindkettőt gyorsan szültem, úgyhogy nálam bejött a papirforma:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360726 (46)
     
  4. 2004. május 29. 19:1448.
    Én is a rosszul látók közé tartozom a dioptria nálam is nagyon magas, szinte mindig lencsét viselek. A szemorvosom javasolta a császárt.
    Őszintén szólva ha nem lenne ez a problémám, akkor is így szülnék, mert gyűlölöm a fájdalmakat, bármit beveszek, hogy megszűnjön, és rettegek is a szüléstől. Még nem aktuális a dolog, de gondoltam utánaérdeklődöm másoktól, milyen tapsztalataik vannak a műtéti szülésről.
    A Telki magánklinikára gondoltam, ha aktuális lesz a dolog. Szült már ott valaki? Köszönöm szépen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. május 26. 07:2847.
    Sztem semennyire, legalábbis nálam. Az iszonyatos menstruációs görcsöktől csak a fog. gátló tabletta mentett meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360726 (46)
     
  6. Torolt_felhasznalo_360726
    Torolt_felhasznalo_360726
    2004. május 26. 04:2746.
    Sziasztok!
    Engem az érdekelne, hogy mennyire van összefüggés aközött, hogy mennyire görcsölsz a menstruáció alatt, és a szülés alatti fájások közt. Igaz, hogy aki erösen görcsöl, annak a szülés is sokáig tart, erös fájásokkal?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_543524
    Torolt_felhasznalo_543524
    2004. Április 5. 16:5245.
    Ugy látszik nekem jó orvosom volt.
    Nekem is 3, 5 kontaklencsém van és a doki nem mondta hogy e miatt császárral kell szülnöm. Igaz, a végén avval szültem mert más gond volt.
    A második gyermekemet (16 hónap mulva) pedig az én kérésemre szültem császárral és nem is ellenkezett. Azt mondta, hogy ez az én döntésem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_880857
    Torolt_felhasznalo_880857
    2004. március 26. 08:1044.
    Csak egy röpke megjegyzés (most olvasgatom végig a topikot, ezért nem több): a szemhéj nem akadályozza meg a szemfenék hajszálereit abban, hogy megpattanjanak (tehát ha becsukod a szemed, az nem feltétlenül védi a szemet, bár feltételezem, hogy lazábban marad a szemkörnyék összes izma, tehát valamennyit használ). A szemészeti kontroll azért fontos, mert ha rossz állapotú a szemfenék (nem dioptriafüggő), akkor valóban nagy gondok lehetnek a kitolási szakaszban.
    előzmény:
    presh (41)
     
  9. 2004. március 26. 08:0043.
    Sziasztok!
    Én két hete szültem és kikukucskáltam közben. Az egyik csúnyán be is vérzett, de ezen kívűl semmi hátrányát nem láttam. Igaz az én szemem csak fél dioptriás. Se nem fájt, és ha nem figyelmeztettek volna állandóan, hogy hogy nézek ki, nekem fel sem tűnt volna. Most múlt el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_518936
    Torolt_felhasznalo_518936
    2004. március 26. 07:3442.
    Engem inkább az érdekelne, h a baba érkezése után miben változott meg az életetek, hogyan telik egy napotok, mire jut idő és mire nem jut.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. március 24. 14:2141.
    sziasztok
    en tavaly szultem, -8 es -9 es dioptriaju a szemem. az orvosom biztatott, h nem feltetlenul jelent ez csaszart, nezessem meg szemesszel. mindenki azt mondta h nagyon jo allapotban van a szemem, de nem javasoljak a normal szulest, nehogy baj legyen.
    en nem nyugodtam bele, vegul talatam egy idos doki bacsit, aki vegre a papirra is azt irta amit mondott: mehet a huvelyi szules, de barmi komplikacional egybol csaszar.
    nem is lett semmi baja a szememnek, es mivel becsuktam kitolas kozben be sem verzett, es nem is romlott azota sem.
    most ujra babat varok, lehet h ujra le kell ezt jatszani, de en egybol ehhez a bacsihoz fogok menni :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. március 23. 14:2940.
    Kedves Babipocak,
    3 gyermekem van, az elsőt 1991-ben szültem, a kontaktlencsém sajnos már akkor 3, 5-es volt. Néhány órai vajúdás után kértem az ügyeletes orvost, nem szülhetnék-e császárral, mert rossz a szemem (bármit kitaláltam volna, csak essünk már túl rajta!). Nevetett és azt mondta, majd 8-as felett jelentkezzem újra. A szemem valamiért nem csuktam be kitolás közben (nem figyelmeztetett senki), tiszta vörös volt 2 hétig, de a látásom nem romlott. 2. és 3. szülésemnél ez fel sem merült, a szememet csukva tartottam, bevérzés nem volt, szemromlás sem. A dokim szerint ez nem indokolja a császármetszést. Szerintem érdeklődjetek másnál is, mert csak ezért császárral szülni. . . hát nem tudom.
    előzmény:
    Babipocak (30)
     
  13. 2004. március 22. 22:2439.
    Babipocak!
    Nekem is meg kellett vizsgáltatnom a szemfenekemet, mert 5 dioptria fölött vagyok, de nem volt gond vele. Be kellett csuknom a szememet kitolás közben. Egyébként érdemes erre figyelni/figyelmeztetni másokat, mert nekem a válaszott orvosom nem mondott a szemvizsgálatról semmit, mert kontaktlencsés voltam, és nem kérdezett rá!
    A szülésemről pedig: hajnaltól este fél nyolcig tartott, burokrepesztéssel, oxitocinnal, meleg vízzel, EDA-val gyorsítva. És nagyon kimerített, mert egyébként is gyengus voltam. De akinek normál állóképessége van, az biztosan kibír ennyit gond nélkül.
    Tényleg sírva nevet az ember, amikor kicuppan a pici.
    előzmény:
    Babipocak (30)
     
  14. Torolt_felhasznalo_353573
    Torolt_felhasznalo_353573
    2004. március 20. 19:0238.
    Sziazstok!

    A szülés alatt nemcsak a szemüvegeseknek, de jóllátóknak is ajánlatos becsukni a szemüket, mert csúnyán bevérezhet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. március 19. 22:5237.
    Sziasztok!

    A szem-es témához szólnék hozzá.
    A dokinak igaza van!A szülés alatt, a vajúdás, és főleg a kitolási szakban a szemre gyakorolt nyomás károsítja a szemet. Én is szemüveges vagyok, igaz, csak 1, 5 dioptriás voltam, de a szülés alatt ez is megromlott. Most mehetek erősebb szemüvegért. Sőt, akinek nagyobb dioptriája van, komoly károsodást szenvedhet a szeme. Bevérzés, stb. . .
    Tehát ne ítélkezzetek, jogos a császár majd, mert a sima szülés akár a látásába is kerülhet.
    előzmény:
    Babipocak (30)
     
  16. 2004. március 17. 19:0336.
    Ez melyik országban van?
    Nekem még rosszabb a szemem, mint a sógornődnek, és azt a választ kaptam (miután hallottam ilyeneket otthonról), hogy ez csak egy legenda.

    Ha annyira könnyű lenne megvakulni a szülésnél, akkor ez minden országban elterjedt módszer lenne, nem?
    előzmény:
    Babipocak (30)
     
  17. Torolt_felhasznalo_691076
    Torolt_felhasznalo_691076
    2004. március 17. 17:5235.
    Köszi a címet, utánanézek!
    Üdv: Juci
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268869 (34)
     
  18. Torolt_felhasznalo_268869
    Torolt_felhasznalo_268869
    2004. március 16. 16:2734.
    Szia, sziasztok. A www. szuleteshete. hu oldalon sok szép szüléstörténetet olvashatsz. Az oldalon nagyon sok információ van a szülésről, várandóságról. Ajánlom minden mamának és babának! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_691076 (32)
     
  19. Torolt_felhasznalo_691076
    Torolt_felhasznalo_691076
    2004. február 28. 19:0533.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_691076
    Torolt_felhasznalo_691076
    2004. február 28. 19:0332.
    Sziasztok!
    Elmesélnétek, hogy milyen volt szülni? Nekem ugyan még messze van minden, de kíváncsi vagyok. Köszi!
    Üdv: Juci
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. február 10. 12:4231.
    Ez Magyarországon van? Mer itthon sok oka lehet. lehet, hogy a szemfeneke van olyan állapotban és ez lehet független a dioptriától. A szemész meg tudja állapítani, hogy mennyire biztonságos a szülés (igazad van, nem a vajúdás a veszélyes, hanem a kitolás), esetleg meg is vakulhat. A dokinak is érdeke, hiszen császárért nem perelnek, de sima szülésnél lehet, pláne, ha a szemével baj lenne. A császárért általában több hálapézt kap, mint sima szülésnél. Pláne, ha el is hiszi sógornőd, hogy milyen jó, nem szenved és a doki a szeme érdekében stb. . . .
    előzmény:
    Babipocak (30)
     
  22. 2004. február 10. 01:1530.
    Sziasztok!
    Én tavaly márciusban szültem, 2 nap kemény vajúdás után császárral. Nem is ez a lényeg. A sógornőm áprilisban fog szülni, teljesen normál terhessége van, 14 kilót hízott eddig, de nagyon vékony volt a terhessége előtt. Ajánlottam neki az orvosomat, akivel teljes mértékben megvagyok elégedve. Most jön a lényeg :) Hármas vagy négyes dioptriás lencséje van, és állitólag azt mondta neki a dokim, hogy majd ha szül akkor nem hagyják szenvedni. De ezt úgy adta elő, hogy bemegy a kórházba, és hipp-hopp megszül, mert neki vajúdnia sem kell, nehogy baja legyen a szemének. Hiába próbálom bizonygatni, hogy a vajúdástól nem lesz semmi baja a szemének, ő csak azt hajtogatja hogy már igazolást is írt a szemészorvosa, mert ő nem erőlködhet. Ilyenkor magamban gondolok jókat, lehet hogy csak így akarják megnyugtatni hogy ne parázzon, vagy lehet hogy vele kivételeznek?Nektek mi a véleményetek???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_210098
    Torolt_felhasznalo_210098
    2004. február 7. 19:2929.
    Sziasztok!
    Nekem hétfőn lesz 6 hetes a fiam. Nagyon gyors és könnyü szülésem volt, én a gátrepedésem miatt voltam pár hétig csalódott, az árnyékolta be a szülés-élményemet, de már az sem bánt. A szülőszobát mindig megnézem (nem akartam, az elsőt meg is álltam, hogy ne nézzem meg) és mindig végigbőgöm, mert eszembe jut a saját szülésem, ami nagyon jó élmény maradt, soha nem felejtem el mig élek, amikor a kezembe adták a fiamat, magzatmázasan, véresen még összekötve a köldökzsinórral. Hihetetlen érzés ha az embernek gyereke születik, akárhányszor ránézek az jut eszembe, hogy úr isten milyen ügyesek voltunk, hogy összehoztuk ezt a gyönyörü kis tündért. . . . Tényleg leirhatatlan, és ilyenkor mindig azis eszembe jut, hogy jézusom, ha tudnák azok a nők, akik nem vállalnak babát, hogy ez milyen érzés. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_719823
    Torolt_felhasznalo_719823
    2004. február 6. 10:1228.
    Sziasztok! Én 10 hete szültem első gyermekemet (kislány) és mindenkinek csak ilyen szülést tudok kívánni, mint az enyém volt. gyorsan ment, a szülőszobán a szülésig csak másfél órát töltöttünk, szülőszéken, érzéstelenítés nélkül szültem. Amint megpillantottam a lányom, az volt az első gondolatom, hogy ezt bármikor újra végig csinálnám. persze fáj, de szerintem egy mandulaműtét százszor rosszabb. :-)) Szerintem fontos, hogy az ember tájékozódjon előtte, a félelmeivel vegye fel a harcot, küzdje le őket, beszéljen róla. És a 9 hónap alatt állandóan készítse magát is és a babát is a találkozásra. Én rendszeresen beszélgettem a még pocakomba lévő lányommal: elmondtam hogy a születés nehéz dolog, de ne féljen, mert itt kint sok szépség várja, és a születésénél kölcsönösen segíteni fogunk egymásnak, ő nekem és én neki. Nekünk bejött, lehet hogy véletlen, de én nem hiszem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_691076 (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_691076
    Torolt_felhasznalo_691076
    2004. január 26. 14:3727.
    Pontosan! Egyik sem komoly és mindegyiket csak a szex érdekli. Sajnos. . . . Felelőtlenek és ez nagyon bosszantó tud lenni! Na mindegy.
    Üdv: Juci
    előzmény:
    judson (23)
     

Címlap

top