Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kokárda-érdekes! nézd meg!

landroverfree_
Létrehozva: 2010. március 11. 19:08

ti tudtátok,hogy a magyar kokárda így néz ki?

 

 Ugye a kokárda úgy készül, hogy egy nemzeti színű szalagot meghajlítunk. Hogyha azt akarjuk, hogy kétoldalt piros-fehér-zöld jöjjön ki belőle, bizony itt a zöld kerül kívülre és a piros belülre. A kokárda mindig belülről kifelé olvasandó. De már 1848-ban a kokárdák többsége fordított volt. Kívül volt a piros, mert úgy csinosabb. Az olasz kokárda amit mi hordunk, mert ugye az osztrák fekete-sárga kokárdát is úgy hordták, hogy a katonának a csákóján egy sárgaréz lap volt és a közepén egy fekete gomb. Fekete-sárga. Tehát így kellene kinéznie a kokárdának.

érdekes!

én már meg is csináltam a helyesen varrot magyar kokárdát!

  1. 2010. március 15. 21:4554.

    Ma volt a TV-ben erről riport.

    Franciáktól vettük át a kokárdát, belülről kell a szineket nézni. Viszont 48-ban fordítva varrták, tehát kívül a piros. Mint kokárda nem jól hordjuk, de mi a szabadságharcra emlékezünk, ahol a piros volt kívül, ezért így a helyes nekünk. (legalábbis egy történész nyilatkozta ezt ma)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  2. 2010. március 15. 21:2553.

    Nem, szo sincs errol. De en nem is allitottam azt, hogy azert igaz valami, mert a Wikipedia is ezt irja, sem azt, hogy nem igaz, mert a Wiki ezt irja.

    Te viszont ezt irtad: "Utánanéztem az Interneten () , tényleg a zöldnek kell kívül lennie. " Es a Wikipediat akartad belinkelni.

     

    Ettol meg lehet, hogy igaz, amit a Wikipedia a kokardarol ir - de az is lehet, hogy nem. A Wikipedia sok hasznos dolgot ir, de eppen amiatt, hogy barki szerkesztheti, emiatt sem nem hiteles, sem nem mertekado ismeretterjeszto forras. Kiindulopontnak talan jo, de semmikeppen sem feltetel nelkul elfogadhato.

     

    Remelem, jol telt a hosszu hetveged es ugy tuzted ki a kokardat, ahogy neked tetszett. En is ezt tettem :)

    előzmény:
    nadeen (52)
    2010-03-15  20:42
  3. 2010. március 15. 20:4252.

    És azt gondolod, hogy amit a hsz-edben olvasok, az szent és sérthetetlen igazságot tartalmaz????

    előzmény:
    third (51)
    2010-03-15  19:15

Címlap

top