Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2013. március 27. 09:1116926.

    Amiért egyáltalán írtam: kikérem magamnak, amit rólam hazudozol!

    Semmi olyan információt nem adtam ki senkiről, amit valaki magáról, nekem adott. Mind a két szó lényeges!

    Nyugodtan megkérdezheted erről Sherpát, Kalamajkát, Fenevigyét. Ha van bennük némi tisztesség, ezt igazolni fogják.

     

    Egyetlen egyszer, egyetlen hozzászólásban tértem ettől el - de Belgien hosszú évek szívós munkájával elérte, hogy megszegjem ezt a szabályt.

     

      A jövőben meg foglalkozz a magad stílusával, magad hozzászólásaival és magad jellemével, tulajdonságaival. 

    előzmény:
    Catilina (16919)
    2013-03-27  00:26
  2. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2013. március 27. 09:0416925.

    Nem akarok megfelelni sem neked, sem másoknak. Annak a képnek meg pláne, ami benned él egy "úrinőről", és aminek engem kényszeresen, folyton meg akarsz feleltetni. Unalmas. Nagyon. Próbálj már meg ne ideálsablonként kezelni, hanem önálló entitásként - vagy ne olvasd a hozzászólásaimat. Ilyen egyszerű. Utóbbit nagyon ájánlom, pláne, ha nem bírod a stílusom. Praktikus is, mert a politikához úgysem értesz, csak és kzárólag általánosságokat írsz és próbálsz piszlicsáré dolgokon kötözködni, értelmes, legalább középiskolai szintű eszmefuttatást, önálló, tájékozottságon alapuló véleményt, érdekes gondolatokat még sohasem láttam tőled. De hát ez egy trollnál nem isvárható el...

    A listád kapcsán most én is kezdhetném a gúnyolódást, hogy hát persze, akinek ennyi ideje van, hogy mások régi hozzászólásai között kutakodjon... ugye, hogy igazságtalannak éreznéd? Hiszen kérdezték... Ugyanakkor, ha én hasonló helyzetben így bizonyítottam, azt most századszor is a fejemre olvasod-olvassátok.

    Fogalmam sincs, mit nevezel te finomkodásnak, de soha nem beszélek úgy, nem is írtam úgy. Ha valaki nem így nyilvánul meg, akkor az finomkodik?

     csodalatos ocsmany viktor 

     

    ennek orul az ostoba recska meg bandaja.

     

     

     

    orban takarodj!

     

     

     

    Magyarorszag alulmulja - az egyikk legfontosabb mutatoban - , egesz kozep kelet europat,  vagy mondhatjuk ugy is a visegradi orszagokat!

     

     

    koszonjuk  anyadba menj ocsmany viktor, a nemzetmento hazaarulo!

     

    (Nem kellett messzire menni érte.)

     

      Igen, meg tudok alázni embereket - ha úgy érzem, hogy arra van szükség, hogy kicsit észretérjenek. De nem vagyok gonosz, és egyben szánalomra méltóan pitiáner és tudatlan, mint az, aki minden előzmény nélkül arra int, hogy kezeljem az inkontinenciámat, mert a nem szült nőknél gyakoribb az ilyesmi...

    De vajon te miért alázod meg Reszkát szinte attól a perctől kezdve, ahogy betetted ide a lábad? Megírtam nyilvánosan, hogy az ő édesanyját akkor kínozta meg néhány magából kivetkőzött kommunista, amikor terhes volt vele. Például megrugdosták az állapotos ssszonyt. Erre reagáltál is - de azért is következetesen lekommunistázod őt, pedig az előzményekből nyilvánvaló, hogy nagyon is antikommunista légkörben nevelkedett.

    A te gesztusodban is szándékos és aljas gonoszság van. Persze mindnyájunk felé, hiába próbáltad palástolni eleinte: a gyűlölet ott vicsorított mindnyájunk felé a néha fedetlenül maradt arcodon... a hozzászólásaidban meg a tudálékoskodó butaság. Ha már folyamatosan minősítgetsz, most leszögezem: nekem ez a véleményem rólad.

     

     

     

      

     

      

     

    előzmény:
    Catilina (16919)
    2013-03-27  00:26
  3. Torolt_felhasznalo_635500
    Torolt_felhasznalo_635500
    2013. március 27. 08:4216924.

    "Nem is 10%, tönkremennek az energiaszolgáltatók és a lakosságnak ez rossz lesz, csak a gazdagoknak kedvez akik az úszómedencéjüket fűtik,"

     

     

    miert ,szerinted nem igy van?

     

    megsugom neked ,ha lesz 35%-os afa,meg annak is lesznek haszonelvezoi,olyanok akik nyernek rajta.

     

     

     

     

    "több kell, nem 10% hanem 30%-al kellene csökkenetni, a"

     

    na igen, nem kicsit hanyadek a demagogia ott is!

    előzmény:
    fiú50 (16921)
    2013-03-27  00:58
  4. Torolt_felhasznalo_635500
    Torolt_felhasznalo_635500
    2013. március 27. 08:3916923.
    "És ugye ezért semmi sem drága, az ország lejáratása, kiárusítása, elárulása, ez mind belefér a ti "demokratikus" hatalommegszerzési eszköztárába." szerintem meg a toke egyszeruen mondja el mi a velemenye az orban fele diktaturarol.   a regioban a legrosszabb a mutato, nem akanak idehozni semmilyen uj beruhazast.(igen,tudom,hogy nehez ertelmezned a kepet,de hidd el az van rajta)  mind forint arfolyam jo indikator , mind a gdp adatok,munkanelkulisegi - ja meg a csalo foglalkoztatasi- az inflacios adatok es a hosszutavu teljesitmenyre hato adatok stbstb.  az pedig "csak" a raadas,hogy az orszag azt 2%realkamatot sem tudja kitermelni,amit a kormany munkajaert elker a finanszirozo.   -ez pedig uj adokhoz vezet stbstbtiszta balkan 
    előzmény:
    fiú50 (16921)
    2013-03-27  00:58
  5. Torolt_felhasznalo_635500
    Torolt_felhasznalo_635500
    2013. március 27. 08:3016922.

    Nézd meg a közvéleménykutatás adatait az elmúlt pár hónapról, és próübáld meg értelmezni!

      amit ott latni, ugy hivjak demagogia es popularizmus. orban lehet az uj kadar, de akkor ne csodalkozzon senki,hogy visszajon az 5 eves terv is :D 
    előzmény:
    fiú50 (16921)
    2013-03-27  00:58
  6. 2013. március 27. 00:5816921.

    már meg ne haragudj, ha az ilyen értelmes hozzászólásodra nem tudom megállni azt, hogy a figyelmedbe ne ajánljam, hogy az egyik elvtársad a liberális fennsőbbségtől áthatva nyilatkozta ki, hogy a demokrácia az nem a többségi akarat érvényesülése a kisebbségé felett.

    Ez annyira a baloldali demokrácia alaptörvénye, hogy nem is kell csodálkozni, hogy közületek senkinek nem szúrt szemet a kádárista idők "demokráciagyakorlata" amikor 800 ezer párttag akarata uralkodott 10 millió ember akaratával szemben, vagy a gyurcsány-bajnai kormányok "demokráciája" amikor 15-20%-os támogattossággal bíró kormány kormányzott és alkotott törvényeket a parlamentben.

     

    De ugye ezekszerint nektek akik minden nem baloldali megszólaló által leírtakról azonnal kiderítitek, hogy az nemigaz, de valamiért ez az elvtársatok által tett megjegyzés fel sem tűnt!

    Talán csak nem azért, mert egyetértetek vele?

    Ezekszerint szerinted is a demokrácia az a kisebbségi akarat érvényesülése a többségi akarat felett?

     

    Mert valamiért a mai napig nem tudtátok elfogadni, hogy 2010-ben nagy többséggel a nép elzavart titeket. És még a mai napig nem tudtok napirendre térni afölött, hogy ezt az összes külföldi elvtestvéretek tudomásul vette, és nem küldtek ide idegen csapatokat leverni az "orbánista ellenforradalmat"! 

     

    De ugye ez az elvtársatok elszólta magát, és kinyilatkozta azt a demokráciafelfogást, amit ti vallotok, és amit le sem tagadhattok, mert minden megnyilvánulásotokkal ezt támasztjátok alá, vagyis azt, hogy a szerintetek akkor lenne nálunk demokrácia, ha a ti jelentős kisebbségi támogatottságal rendelkező politikai oldalatoké lenne a hatalom!

     

    És ugye ezért semmi sem drága, az ország lejáratása, kiárusítása, elárulása, ez mind belefér a ti "demokratikus" hatalommegszerzési eszköztárába.

     

    Nézd meg a ti hozzáállásotokat a mai, többségi támogatást élvező kormányhoz! Semmi értelmes megnyilvánulás, vagy kritika nincs a részetekről, csak eszement gyűlölködés.

    Mert ugye nemi gaz, hogy Orbán Viktor csak rosszat csinál, ugyanis ilyen nincs, de a ti frusztrált baloldali lelkivilágotokba olyan nem fér bele, hogy elismerjétek azt, ha valami jót csinált!

    Nézd meg hogy mit műveltek ennek a rezsicsökkentésnek a kapcsán!

    Nem is 10%, tönkremennek az energiaszolgáltatók és a lakosságnak ez rossz lesz, csak a gazdagoknak kedvez akik az úszómedencéjüket fűtik, több kell, nem 10% hanem 30%-al kellene csökkenetni, az orbán kormány csak azt adja vissza amit 2010 óta elvett az energiaáremeléssel, nem rezsit kell csökkenteni, hanem támogatni kell az energiatakarékossági intézkedéseket, nem a rezsit kell csökkenteni, hanem az áfát!

    Csak ennyi marhaság tellett tőletek, ahelyett, hogy annyit mondtatok volna, hogy igen, ez a rezsicsökkentés jó dolog, támogatjuk, és ha jövőre mi kerülünk hatalomra, akkor megtartjuk az eddigi intézkedéseket és még tovább is fogjuk csökkenteni a rezsiköltségeket.

    De annyi eszetek nincs, hogy megértsétek, hogy az emberek nagy többségének igenis fontos az, hogy párezer, pártízezer forinttal csökken a rezsiköltsége? És csak magatok alatt vágjátok a fát, ha szembe mentek ezzel.

     

    Tudod igazad van:

    "Mindent el lehet adni, mindenre van vevő, csak megfelelően kell "csomagolni", és az érzelmeket kell célba venni."   

     

     De azért már fel kellene ismernetek, hogy amit el akartok adni, abból az eszement gyűlölködésből, ellenségeskedésből, hazudozásból, hazaárulásból nem kér a nép!

     

    Nézd meg a közvéleménykutatás adatait az elmúlt pár hónapról, és próübáld meg értelmezni!

     

    Egyébként ha ezt tovább csináljátok, akkor bohócforradalmárok vagytok a szó igazi értelmében!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722778 (16414)
    2013-03-15  10:06
  7. 2013. március 27. 00:3016920.
    De nem ő kezdte. Bizonyíthatóan. 
    idézet:
    Reszka (16921)
    2013-03-26 19:13:42

    Mindegy, ki kezdte. Ez nem óvoda. 

    előzmény:
    Reszka (16914)
    2013-03-26  19:13
  8. 2013. március 27. 00:2616919.

    Én maximum értetlennek, butának vagy ordenárénak titulálok néhány embert, kizárólag azok alapján, amiket ír. Nekem például akkor sem elfogadható  magánéletével gúnyolódni, ha az én magánéletemet sérti meg valaki (ez még senkinek nem sikerült, mert én nem írok magánügyekről ilyen helyen).

     

    Ismerek úrinőket, felismerem azt is, aki nem az. 

     

    Érdekes észrevétel: ha én azt mondom, hogy pöcs, akkor minden fideszesben megfagy a vér. Ha Nyhpraxis azt írja, amiket beidéztem, akkor „szellemes”. Hát elmondom: sokkal ordenárébb az, ha valaki bármilyen finomkodóan is, egyetlen „csúnya szót” nem használva mások magánéletében vájkál, vagy ismeretlenül szexuálgat velük verbálisan…

     

    Ej, mindegy, úgy sem érted meg, mi a problémám vele…

    Elismerem, az sem szép, hogy én pöcsfejezgetek, ez szent igaz. Mellesleg ha egyszer-kétszer használtam itt személyre, akárhogy is, nagyon ritkán. Általában példának írom, kifejezve, hogy az effajta vulgáris kirohanás sehol nincs ahhoz, az arcpirító intimpistáskodáshoz, amit it sokan művelnek – természetesen nemcsak Nyhpraxis, mások is, mindkét oldalról. 

     

    Szóval: nem lehetne inkább szolidan csörtézni vagy durván lebarmolni valakit, de szexuális és magánéleti utalások nélkül? Válaszolni sem kell ilyesmikre, legalábbis hasonló stílusban semmiképp. És ez a másik ok, amiért Nyhpraxist inkáb tartom vicinének mint úrinőnek. Saját maga szolgáltatja rá az indokot azzal, hogy hasonló hangnemben válaszol ilyen megjegyzésekre (például az általad említett vicceskedés).

     

    Nem tudom, ki tette ki az orvosi oldalra az őt rágalmazó írást, tuti, nem én, ezt nem rajtam kell számon kérni. Én csak azt látom, hogyan viselkedik most, az pedig nem tetszik. Kész.

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    lárifárika (16916)
    2013-03-26  20:01
  9. Torolt_felhasznalo_635500
    Torolt_felhasznalo_635500
    2013. március 26. 21:5516918.

    Magyarorszag alulmulja - az egyikk legfontosabb mutatoban - , egesz kozep kelet europat,  vagy mondhatjuk ugy is a visegradi orszagokat!

     

     

    koszonjuk  anyadba menj ocsmany viktor, a nemzetmento hazaarulo!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635500 (16917)
    2013-03-26  21:49
  10. Torolt_felhasznalo_635500
    Torolt_felhasznalo_635500
    2013. március 26. 21:4916917.

    A csodalatos ocsmany viktor 

     

    ennek orul az ostoba recska meg bandaja.

     

     

     

    orban takarodj! 

  11. 2013. március 26. 20:0116916.

    Ja, ezek lennének a kifejezések, amelyektől a kocsisok elpirulnának? Komolyan???

     

    Tévedsz, Praxis soha nem finomkodott, mindig nevén nevezte a dolgokat. De nem úgy, mint te, ő nem ír picsát, nem pöcsfejezik, sokkal szellemesebben fejezi ki magát, mint te.

    Valóban, ahogy írják, az előzményekről kicsit megfeledkeztél, például arról, hogy apanya kb. harmadszor ajánlgatta magát orális szexre, amikor Praxis e tényt véleményezte. (Nekem a vacogós cápa kifejezetten tetszik.)

     

    "Apropo, a smink csodákra képes", kigúnyolták egy nő topiktársunkat ezekkel a szavakkal egy bizonyos üvegtopikban, olyan durván, hogy azóta már törölték is, mert most nem találom. De láttuk többen.

    És természetesen nincs és nem is volt feltéve semmilyen fotó a mi zárt topikunkban, csak üzenni akart a két gátlástalan perszonának.

     

    Szerintem is hagyjuk a többit, mert hogy Tóta W-nek Tóta W modorában, őt idézve ír valaki, az mégsem róható fel neki, ez nevetséges.

     

    Olvastuk többen azokat a névtelen leveleket, amiket Praxis kapott, sőt azt a lejárató szöveget is, amelyet egy orvosértékelő portálra helyeztek el róla. Éppen ideje volt, hogy figyelmeztessen: ez már túllépi a határokat.

     

    Azt gondolom, amit vele szemben megengedtek maguknak néhányan, annak a töredékéért törlesztett.

     

    Olyan módon, ami minket szórakoztatott, és először magadat olvasgasd végig, amikor levicénézel mást. 

     

     

    előzmény:
    Catilina (16910)
    2013-03-26  18:47
  12. 2013. március 26. 19:2116915.
    Az általad citát hsz-re jellemző így visszaolvasva, persze ez úgy van,
    hogy Nyhpraxis úgy kezdte, hogy VISSZAÜTÖTT.....
    Olvasd el, mire íródott, mire válasz...)

    (nem tudtam megállni szó nélkül.....nem is tudom, hogy micsoda társaság jött itt ösze! Nem hagyja magát gúnyolni, idiótázni, IQ bajnokozni, válogatottnál válogatottabb jelzőkkel illetni.... nahát... )
    előzmény:
    Catilina (16910)
    2013-03-26  18:47
  13. 2013. március 26. 19:1316914.
    De nem ő kezdte. Bizonyíthatóan. 
    előzmény:
    Catilina (16910)
    2013-03-26  18:47
  14. 2013. március 26. 19:0716913.
    Móst mész bevásárólni, prómt? Vagy csak kóntra? 
    előzmény:
    belgien (16864)
    2013-03-23  11:45
  15. 2013. március 26. 19:0116912.

    Jó, elismerte. Ha te ezzel boldog vagy.

    Elismerte, emígyen: "és a visszaadott Táncsics-díjakhoz egy hozzáfűzés: Legalább tisztul a díjazottak listája." 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722778 (16837)
    2013-03-22  15:44
  16. 2013. március 26. 18:5416911.

    Hát, ha már így belemerültünk a neurológiába és a pszichiátriába - és  ha már a Degecen született, a degeci is elhúzott vagy elhúzták innen - köszönjük Moderáció! - akkor applikáljuk a harántimpulzust is, itteniekre. 

     

    Eltaláltad.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (16792)
    2013-03-21  21:40
  17. 2013. március 26. 18:4716910.
    15967: Ha hiányos a nemi életed, ne itt akard magad verbálisan kiélni, inkább használd a saját Irina Palmodat. (Nem nőre gondolok.)

    Tudod, az utcán szoktak ilyesmit kínálgatni az alja emberek, nem egy fórumon. 

    A vacogós cápa jelen esetben szellemesen illusztrálja az irántad és az általad/veled felkínált nemi aktus iránti mély ellenérzésemet. De ha gondolod, ajánlhatom a harapós lovat is...

     

    15936: Apropo, a smink csodákra képes, tettem fel két gráciáról - na nem, ez a megnevezés azért túlzás, helyesebben két nőivarű lényről - egy közös fotót a Balfansz topikba

     

    15896: Senkit nem érdekel a nemed, viszont mivel politikai topikban te hoztad be a szopást illetve a kinyalást (nem kívánt törlendő), erre a provokatív, pofátlan, prolinívójú (három P - tőlem-neked) mondatodra csak annyit kívánok írni:

    Részesítsen téged orális műveletben a vacogós cápa!

    (És most kielégülhetsz többféle értelemben is, mivel lám, teljesült, amit írtál, első alkalommal átkozódtam a fórumon. Csak neked, csak itt...)

     

    13818: Én meg azt nem csodálnám, kedves, ha egyszer valamelyikünknek végképp elfogyna a türelme és nagyon gyorsan elhagynád Bécset...

    Egyszer mondom, de ideje megértened: csak és kizárólag a férjedre vagyunk tekintettel. Nyilván tudod, hogy az én kezemben elég sok adu van, gondolj csak bizonyos irományok IP címeire... 

    Ne akarj rosszat a férjednek és emlékezz csak a hölgy fotójára, amit Brekica közölt itt... 

    Térj észre, amíg teheted. Melegen ajánlom.

     

    12709: A kis görbelábú szerencsétlenek meg, akik száz métert nem tudnak lefutni egyben, s még egy jó nő nem tette nekik szét a lábát (bocs!) nyilván magukat siratják "az egyszerű embert mér' nem ünneplik" című opuszban. Mert ez másról szól, ez az olimpia, b.... m.g!

     

    12148:  Hát akkor te mi vagy?! A lenti borjas példád alapján talán tehénganaj-gyűjtő. Esetleg marhatrágya ügyekben jártasabb vagy, mint általában.

     

     

    Bocs, nem megyek tovább, ennyi is elég, Te biztos nem látod, mi velük a baj. Igazán ezek nem is annyira érdekesek, csupán annak fényében, amennyit Nyhpraxis finomkodik. Ha nem tenné, a kutyának nem tűnne fel amikor kitör belőle a vicéné, hiszen más is ír itt még cifrábbakat is.

     

    Ami azonban nem kifejezetten „csúnya szó” vagy ordenáré kifejezés, mégis rettenetesen méltatlan dolog, ahogyan nemegyszer mások magánéletére utalgatott, más topikokból idézgetett, olyan helyekről keresett vissza emberekről dolgokat, ahol az illető jobban kiadta magát, mint kellene.Ő pedig mint úrinő szépen beidézgette azokat a dolgokat, amiket ott talált. Beidézgetett privát szövegekből is, amit valaki neki (csak neki!) írt. Ilyet én nem tennék, bár lehet, hogy azért, mert én csak egy troll vagyok.

     

     

     

    előzmény:
    lárifárika (16909)
    2013-03-26  11:41
  18. 2013. március 26. 11:4116909.

    Folyamatosan azt látom, hogy Praxis a te hozzászólásaidról ír, te pedig róla. Minősítgeted, sértegeted, kiforgatod a hozzászólásait, elferdíted.

    Ír egy összetett mondatot, annak nem nézed az elejét, de kihozod belőle, hogy nem szórakoztatja a fórumozás. Közben ez van ott: "Én jó érzéssel, önmagáért az írásért jövök ide". Csak nyomulsz és nem akarsz róla tudomást venni, hogy nem érdekli már a pampogásod.

     

    "kocsisok pirulnának attól, amit írsz" - állítod róla. Várom a hosszú listát!

     

    előzmény:
    Catilina (16901)
    2013-03-25  12:48
  19. Torolt_felhasznalo_635500
    Torolt_felhasznalo_635500
    2013. március 26. 11:1416908.

    a szovege hajaz orbanera (bar joval gyengebb minosegben)  ,teli van intelmekkel ,se fule se farka celozgatasokal, uszitassal. Semmi konkretum csak az ellensegkepzes.

     

    nekem ez a kedvencem,most jol megmondja!

    http://www.youtube.com/watch?v=LPrytM3XgzM 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635500 (16907)
    2013-03-25  22:54
  20. Torolt_felhasznalo_635500
    Torolt_felhasznalo_635500
    2013. március 25. 22:5416907.
    miert,jo a ficko,nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (16905)
    2013-03-25  18:36
  21. Torolt_felhasznalo_722778
    Torolt_felhasznalo_722778
    2013. március 25. 19:0416906.

    "...ha más bánt, aljas eszközöket használ, lejáratni próbál, támad, akkor védjem meg magam, s pontosan annyira tiszteljem a véleményét - mint ő az enyémet."

     

    Ez nagyon jól hangzik, de vélemény helyett hadd kérdezzek! (Elnézést, hogy magammal példálózom!)

     

    Hol használtam én aljas eszközöket?

    Hol próbáltalak lejáratni?

    Hol támadtalak?

    Melyik véleményedet nem tiszteltem?

     

    Esetleg a más vélemény már támadás? Akkor is, ha azt tisztességes, emberi hangnemben fogalmazzák meg? Mikor minősítettem én a te véleményedet úgy, hogy az bántó, vagy sértő volt?

     

    Eddig a kérdések.

     

    Te engem folyamatosan minősítesz, sértegetsz, olyan jelzőkkel illetsz, melyek viszont keményen kimerítik a lejáratás, a támadás a vélemény nem tiszteletének fogalmát.

     

    Bármily hihetetlen, én tisztelem a tudásodat, a tájékozottságodat, viszont nem tudom tisztelni a stílusodat, és a megnyilvánulásaid nagy részét. (Nem a tartalmát, hanem a formáját!) Ennek ellenére nem nagyon találsz tőlem származó, pejoratív jelzőt, ami a személyedet vagy a véleményedet oly módon minősíti, ahogyan azt te teszed.

     

    Hol van itt mindaz, amiről oly hosszan (Csak nekem nem szabad terjengősnek lenni?) írsz?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (16900)
    2013-03-25  10:18
  22. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2013. március 25. 18:3616905.
    Van egy szubkultúra, aki jól ismeri őt és a zagyvaságait. 
    előzmény:
    ÖregecskeFeleség (16904)
    2013-03-25  17:35
  23. 2013. március 25. 17:3516904.

    Igen, ő is.

     

    Én is ezt kérdezem, hogy miért foglalkoznak egy szinte alig nézett (???) csatorna noname újságírójával? Bár, miután tegnap megnéztem a rendkívüli Világpanorámát, sok mindenre választ kaptam...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (16902)
    2013-03-25  15:37
  24. 2013. március 25. 16:0216903.
    Tuti a blog! :o))Senkiben ne legyen kétség, ezerrel pörög a kampány. Bajnai Gordon vasárnap „házi gyártású válságról” beszélt Gyöngyösön Fiatal Közgazdászok Országos Találkozóján. A potenciális miniszterelnök-jelölt szerint egyértelműen a kormány elhibázott gazdaságpolitikája felelős a hazai válságért. Érdekes egyoldalúság ez egy szakmai konferencián, bár mostanra megszokhattuk, hogy Bajnai „szakmaisága” igencsak egyoldalú. Érdemes tehát felfrissíteni, hogy mi is az oka a hazai válságnak.Először is kicsit leegyszerűsítő a „made in Hungary” címke a hazai állapotok jellemzésére, mikor állandóan azt halljuk valamelyik uniós tagországról, hogy bizony ott is nagy a baj. Most éppen Ciprus borzolja a kedélyeket, Olaszország sem áll olyan jól, Portugáliát, Spanyolországot is mentik, Görögországot ne említsük. De példának okáért a tengerentúlon sem olyan rózsás a helyzet. Az USA 2012 utolsó negyedévére éves szintre számolva 0,1 százalékos GDP csökkenést könyvelhetett el, talán ott nem lesz recesszió, de azért tartanak tőle. A fentiek ismeretében – és nem hisszük, hogy Bajnai ennyire ne ismerné a gazdasági folyamatokat – meglehetősen költői szakmai túlzás egyedüli felelősként megnevezni a magyar kormányt a hazai válságért. Ugyanakkor van némi igazság a hazai gyártás kifejezésben. Elég például Róna Péter levelére gondolni, amelyben a hazai gazdaság legnagyobb bajaként a devizahitelezést emlegette, az első számú felelősök között megnevezve Bajnai Gordont. Róna egyébként az LMP alapítványának társelnöke volt, de lemondásra kényszerült mikor hosszas huzavona után egyértelmű vált, hogy az LMP nem kér az Együtt 2014 öleléséből. Szorosan nem vág ezen írás tárgyába, ezért zárójelben jegyezzük meg, hogy a sikertelen bekebelezési akció után maradt a leszalámizás taktikája. 2012 tele után kivált az LMP-ből a Párbeszéd Magyarországért (PM) csoport, hogy egyesek rögtön társelnökök legyenek az E2014-ben. Ó jeeee, bár a télnek még nincs vége. Talán Rónait inkább lemondásra kényszerítették „bosszúból” az akkor még LMP tag PM-esek, nem tudjuk.Bajnai Gyöngyösön azt is kijelentette, hogy gazdaságpolitikai céljai között szerepel a befektetést kereső külföldi tőke hazánkba csatornázása. Ezzel nincs is baj, a magyar kormány számtalanszor kifejtette hasonló szándékát. Egy megkötésselnem kérünk azokból a cégekből, amelyek Magyarországot rövid távú befektetésnek használják gátlástalan profitéhségük csillapítására. Akár úgy, hogy indokolatlan adókedvezményeket kapnak, akár úgy, hogy indokolatlan monopóliumokat szereznek az államtól.Azért kell ez a megkötés, mert a 2010 előtti gazdaságpolitikai modell – mikor Bajnai Gordon igencsak meghatározó figurája volt a hazai gazdaságpolitikai irányításnak – csődöt mondott. Csődöt mondott, mert a mindenáron való harc a külföldi tőkéért igazából „több munkahelyet szüntetet  meg, mint amennyit létrehozott , és a külföldi tőke áráért – a kedvezményekért, a támogatásokért, és a GNP 6-8 százalékát is elérő kamat, osztalék és royalty jövedelem kiáramlásért – a bérmunkával kitermelt hozzáadott érték nem fedezte a bérmunka előállításához és fenntartásához szükséges szociális költségeket, mint az oktatást, az egészségügyet, a nyugdíjat, a munkanélküli-segélyt, az infrastrukturális beruházásokat, a rendőrséget és az államigazgatást stb.”  Sokan kifejtették ezt a gondolatot, mi ismét Róna Pétertidéztük, hogy itt köszönjük meg fent említett levelét és ezen igaz sorait. Ha esetleg valaki tovább olvassa az idézet alapjául szolgáló írást, és összeveti az azóta tett kormányintézkedésekkel (stratégiai megállapodások, rezsicsökkentés), akkor beláthatja, hogy Róna téved a kormány felfogását illetően. Ezt is csak zárójelben.Bajnai Gyöngyösön hatéves távlatról beszélt. A kormány sem gondolja ezt másképp, hogy rendbe tegye a devizahitelezés és vadkapitalista külföldi tőke által okozott károkat. Bajnai ugyanakkor a kormány jelenlegi lépéseit dilettantizmusnak és egy szűk réteg zsákmányszerzésének nevezi. Rossz lehet szembenézni azzal, hogy – ahogy Bajnai egykori minisztere fogalmazott őszödi beszédében – „trükkök százai” helyett elkezdődött a rendrakás és egy „normális” kapitalista verseny kialakítása.
    Ha Bajnai mint szakember, ezt nem akarja elfogadni, akkor üzenjük azoknak, akik rá adnák a voksukat 2014-ben, hogy íme a bizonyíték: Bajnai rossz szakember. Ha Bajnai, mint politikus ezt nem akarja elfogadni, akkor pedig azért kár rá szavazni, mert rossz politikus. (!!!!)
    előzmény:
    Reszka (1)
    2010-04-29  20:06
  25. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2013. március 25. 15:3716902.

    Gondolod, hogy ő világít rá arra, hogy nincs ruha a királyon?

    Ő az, aki megmondja a tutit a gittegyletről (EU), vagy röviden figyelmezteti kaftános honfoglalóinkat. Erre gondolsz?

     

    Engedd meg, hogy a kérdésedre kérdéssel válaszoljak: vajon miért van az, hogy a díjra jelölő bizottság kifejezetten ellenezte, hogy Szaniszlót kitüntessék? És ennek ellenére Balog miért próbálta meg mégis? Hogy később visszakérhesse? (Bár lehet, hogy nem kellene ennyire belemenni, mert ezzel már az összeesküvés elméletek ingoványos talajára lépek, azt pedig igazán nem szeretném.) Csak szeretném megérteni; aztán az is lehet, hogy azt hitte a miniszter úr, hogy nem lesz belőle skandallum... 

    előzmény:
    ÖregecskeFeleség (16885)
    2013-03-24  16:17

Címlap

top