Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cigis nagyi, asztmás unoka

mamusz
Létrehozva: 2010. május 23. 16:28

Sziasztok!

 

Kérlek segítsetek, hátha van valakinek hasonló tapasztalata.

 

Kiderült, hogy 27 hónapos kisfiam asztmás. Sajnos a férjem szülei dohányoznak a lakásban is. Igaz akkor nem amikor ott vagyunk és szellőztetnek is gyakran, de iszonyat dohány szag van náluk. Persze ezt ők nem veszik észre. 

 

Szerintetetek hogyan tudnám sértődés nélkül megmondani nekik, hogy ne dohányozzanak az unoka körül az udvaron sem és a lakásban sem?

 

Egyébként szeretem őket, nagyon jó a viszonyunk és a leírtak ellenére intelligens, okos, tiszta emberek!!!! Ha csak bántani akarja valaki őket kérem ne írjon. 

 

Azt hittem amikor meghallják, hogy asztmás, változik valami de úgy tűnik semmi. Sajnos a nagymami cigivel a kezében vitte sétálni a fiamat

  1. 2011. február 20. 23:0928.

    Szia, vegigfutottam, de hasomlo oteltekkel szolgalhatok en is. ha tehetitek felajanlhatjatok a tisztasagi festest, ami festektol fuggoen nemcak szagtalanithat, hanem fertotlenithet is, es uj szint visz a lakasba. . Talan sajnalnak a szep uj aflakat es persze az unokat is, ha meg komolyan is leultok beszelgetni. ha intelligens emberek, megertik, max. nem tdunak leszokni,e s akkor kozosen kell mas megoldast talalni. Vki ajanlotta azt, hogy ok latogassanak titeket, akar ez is jo lehet, ha nekik is megfelel, es nincs mas, vagy jobb. En is nagyon dohanyellenes vagyok, hala istennek a gyermekeim nem betegek, de  adohanyfustot egyik se birja, en sem. En igenis megtanitom enki, hogy a dohanyzas karos, rossz, budos es betegseget okozhat, es ez mind igaz. Sajnos naluk is hasonlo a helyzet, anyosomek szinten bagosok gyakorlatilag az egesz csalad, es en anno hiaba kertem, legalabb akkor ne dohanyozzanak, ha eljonnek, az ujszulottet is ugy latogattak (igaz, csak az elsot, mert a masodikat mar nem jottek megnezni, mikor megszuletett), hoyg fustszaguak volta, es a latogatast se birtak ki fustoles nelkul, de legalabb nem bent tettek. Sajnos ok ilyenek, nem lehet mr nevelni, mert nem is akarnak leszokni, illetve anyosom ferje, miutan gegerakos lett, letette, de anyosom tovabb fujja. Es a fia, meg a lanya is, sot, a masik lanya terhesen elvezte veluk egy lakasban a passziv dohanyzast:((( Igen, aki nem szivja direkben, annak nagyon zavaro, azon tul, hogy egeszsegtelen, erezni akkor is, ha szelloztetnek, es ruhat valtanak, a ruha hiaba van kimosva, a borukon is erzed, en legalabbis mindig, es nem csak azert, mert tul jo az orrom...

     

    Egy robat mindenkeppen meger, e beszelgetes a cikkek, az orvosi javaslat, es a festes, hatah egyutt siker koronazza es a vegen ok lesznek halasak, hogy vegre letettek... ki is szamolhatjak, mennyit takaritanak meg es mehetnek belole pihenni par napra.))))) Fustmentes jo egeszseget!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top