Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az én kutyám

Torolt_felhasznalo_111856
Torolt_felhasznalo_111856
Létrehozva: 2004. Április 13. 15:49
Látom,sokunknak van kutyája.Bemutatnám őt néhány szóban,hogy azután ki-ki irhasson a sajátjárol.
  1. 2004. Április 13. 16:4126.
    Rafi is nagyon jó étvágyú, ő csak este kap enni, de ilyenkor a tányérját fényesre nyalja. Mindent megeszik, de ő is nagyon szeret(ne) nassolni. A kedvence a kapros tökfőzelék, táppal dúsítva, de nem veti meg az olaszos ízeket sem:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_809081 (19)
     
  2. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2004. Április 13. 16:3825.
    Pedig ezt nem nehéz megtanitani. Niki már régen poráz nélkül sétál. Ha a porázt is visszük, meg a szájkosarat is, már tudja, hogy messzebre megyünk. Igy ha villamost lát vigyázzni kell, hogy fel ne szálljon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_809081 (19)
     
  3. 2004. Április 13. 16:3824.
    Sziasztok!
    Nekem "emeletes" kutyáim vannak! Pont elférnek egymás alatt :)
    Sorrendben, a legnagyobb: Bois, aki 7 éves belga juhász, utána jön Spuri, aki idén lesz 13 éves, ô egy fehér puli, rózsaszín orral, majd a sort Mogyoró zárja, aki egy 8 éves shitzu. Imádnivalóak egytôl-egyig! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (1)
     
  4. Torolt_felhasznalo_692321
    Torolt_felhasznalo_692321
    2004. Április 13. 16:3623.
    én csodálkozom, hogy a blöki ennyire szereti a mandarint és tsait. Mondjuk a dinnyéért is majd megveszett nyáron(akkor még akkora volt mind egy dinnyeszelet:-)
    Még szerencse, hogy csináltunk róla fotókat mert most már olyan nagy dög lett. Picinek az ölemben aludt, most már a combomig ér, de félig még mindig az ölembe tehénkedik a drága:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (8)
     
  5. 2004. Április 13. 16:3522.
    szerintem nem te vagy a hülye:)
    az emberkben nagyon sokat lehet csalódni, a kutyámban én még sohasem csalódtam ki, sohasem használt ki.
    Igaz nekem nincs ilyen felirat a lakásban, de teljesen egyet értek veled!:)
    előzmény:
    ildibabszi (16)
     
  6. 2004. Április 13. 16:3421.
    Scatlakozom az ömlengéssel én is. Nekem egy border colliem van, Fanny-nak hívják, de csak Funinak becézzük. Az égegyadta világon mindent ért, és ezt néha ki is használjuk, amikor például arról beszélünk, milyen jóllakna pár ember a kis zsírjából. . . . . nagyon ijedt arcot vág, a következő pillanatban pedig összekuporodik és sóhajtozik. Ekkor csak odamegyünk hozzá, h vicc volt az egész, összevissza csókol, és gyorsan nekiszalad a macskának. . . . . aki mint egy színésznő, játssza, mennyire megijedt :))) Az égvilágon mindent eszik, csak ne a saját tányérjában legyen! Lehet az a macskáé vagy más kutyáé vagy az utcán talált összeposhadt vizes kenyér is. . . . . . de a frissen sült gyöngytyúk sem menekül meg, ha éppen hűlni tettük ki. . . . . . . na és a négercsók!!! Napoikg nem volt képes enni utána akkora gyomorrontást kapott, akárcsak a táskámból kicsent két egész marcipánrudamtól.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2004. Április 13. 16:3320.
    Szerintem sem te vagy a hülye:-))
    előzmény:
    ildibabszi (16)
     
  8. 2004. Április 13. 16:3319.
    A mi kutyánk neve rafi, ordas színű három éves németjuhász fiúkutya. Ő is rendkívül okos, és jólnevelt, a séta szóra ő is a pórázhoz rohan, sajnos mi nem merjük póráz nélkül elvinni, mert nagyon szófogadó de a macsekokat kötelességének érzi üldözni, és attól félünk hogy ez miatt egyszer elveszti a fejét és autó alá szalad kötelességteljesítés közben. Mellesleg egyszer a szomszéd macskája már a szájába került, de nem bántotta, éppencsak egy kicsit megrázta és utána elengedte.
    előzmény:
    Pimpőke (6)
     
  9. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2004. Április 13. 16:3118.
    Sziasztok!:-)
    Az én kutyámat Snoopynak hívják, ( ill. az egész család kutyája:-))) )!
    Tacskó méretű, tehénmintás, nagyon egyedi kis lény, én még nem láttam hozzá hasonlót:-) Ja, 4 éves, és fiú!
    Azt hiszem simifüggő, bár nem csodálom, mert akárki elmegy mellette, attól mindig kap legalább egy simit:-)
    A nagymamám mindig csak azt modja rá, hogy ő a családi nyalóka:-))
    Apuval hetente legalább egyszer elmennek futni, úgyhogy Snoopyka nagyon izmos kis jószág, ezt sokan meg is jegyzik:-))
    Általában mindenkitől fél, mert ő olyan pici, a világ meg olyan nagy körülötte! De hamar megbarátkozik bárkivel!
    Mostanra azt is sikerült megatnulnia, hogy addig nem szabad bejönni a kertből amíg én az előszobát mosom fel, ilyenkor leül az ajtóba és megvárja amíg felszárad a padló! Hát nem édi??:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2004. Április 13. 16:3117.
    Szia, látom megvan mindenki. Niki is kinyotogat mindenfélét, ajtot, szekrényt, kindertojást. . Az utobbinak örültem, mert be van kötve a kezem, egy kis balest miatt. Igy nem tudtam kinyitni. No Niki megoldotta
    előzmény:
    ildibabszi (14)
     
  11. 2004. Április 13. 16:2716.
    Nekem ha belépsz a lakásomba, rögtön egy felirat fogad: minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem a kutyámat! Hát ezért már többen hülyének néztek, pedig szerintem nem én vagyok a hülye:):):)
    előzmény:
    vicky0725 (13)
     
  12. 2004. Április 13. 16:2615.
    akinek esetleg nincs kutyusa. . . . Hozzank szombaton 4 kerult. Kolykok es nagyon aranyosak a kepuk megtekintheto a bemoldalamon. . .
    jelszo frodo
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. Április 13. 16:2514.
    Szia Julcsi, nem tudtam hogy Te indítottad a topickot, de így annál jobb! Nekem egy árva kutyám, és három örökbefogadott van! Az árva egy négy és féléves golden, amit az ex elvitt váláskor, mert nem tudtam mit csinálni vele, ugyanis reggel elmentem 6-kor és este hazajöttem 7-kor a 25 négyzetméterbe! Sajna, azóta siratom! De ahol most lakom, szép nagy kertben van három: egy kis tacsi 12 éves Buksi, szuper házörző! Egy ír szetter a Döni (Dániel) nagyon játékos és rohangálos, és a 70 kg-os újfunlandi a Maci, aki mindig játszana! Imádom őket, nagyon jó kutyuk! Ja és nem haragszotok meg de a Rudi macska is kan! Úgyhogy büszke vagyok arra, hogy öt kannal élek! Ja, van egy párom is:):):)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (1)
     
  14. 2004. Április 13. 16:2313.
    Sziasztok!
    Nekem egy 11 éves Belga juhász kutyám van. Dorkának hívják. A kora ellenére nagyon játékos még mindíg, szerencsére már nem rosszalkodik annyit mint régen, mert a szobaajtónkat ki kellett cserélni annyira tönkretette, egyszer még szegényt az áram is megrázta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (1)
     
  15. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2004. Április 13. 16:2212.
    Itt a lényeg. Szeret és szerethessék. Nem is nagyon tudnám elképzelni Niki nélkül. Ezért nem mentem már évek óta nyaralni, mert nem todom még azt a pár napot sem elviselni nélküle
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (10)
     
  16. Torolt_felhasznalo_964764
    Torolt_felhasznalo_964764
    2004. Április 13. 16:2211.
    Az én kutyám is megmutatta, mit kér, ha nem értettük:)) És közben úgy nézett, mint a szenilis nagymamára szokás: HÁT NEM LÁÁÁÁTOD? AAAAZT KÉREM! És böködte az orrával:)) Kinyitott mindent: kilincset, tolóreteszt, plusszos dobozt, kindertojást, műanyag flakont, szaloncukrot, . . . .
    Ha nem kapott nassolnivalót, sóhajtozott.
    Mindig jobb kézzel adott pacsit, de lehetett kérni, hogy most másik kézzel adjon, és akkor ballal adott. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111856 (8)
     
  17. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2004. Április 13. 16:1810.
    Sziasztok!

    Velem ketten laknak. Két szálkásszőrü tacskó. A kan becsületes nevén Gerbeaud, de csak Sherpa néven szólítjuk, a szuka Ánizs, ő meg Pulyka becenevü. Háromszor voltak már kölykök, többször valószínüleg nem lesz, mert Pulykának volt egy súlyos gerinc mütétje, és azóta nem bírja el Sherpát. Sherpa egyre morózusabb, ahogy öregszik, pont olyan, mint az idősödő férfi:) Ha megpróbálom dögönyözni, vagy csak eső után a lábát törölni, akkor nagyon mélyről morog. Pulyki meg szerintem semmi másra nem jó, mint, hogy szeressen és szeressék. Ha betörnének hozzánk, a betörőt is csókokkal halmozná el!
    Lehet kutya nélkül élni, csak nem érdemes!:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_964764
    Torolt_felhasznalo_964764
    2004. Április 13. 16:189.
    Az én kutyám sajnos már nem él. A következőre várni kell, míg megnyerem a lottóötöst (=saját ház) :((((((((((
    Mindent imádott, ami édesség, legeslegjobban a túrórudit. Mindent megértett, rengeteg mindenre megtanítottam, majd ugyanezekre a dolgokra kézjelre is. Nagyon szeretett eldugom-megkeresi-t és fogócskát játszani, tőle függött, hogy fögó akar lenni, vagy azt szeretné, ha kergetném.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2004. Április 13. 16:168.
    Csak nyugodtan ömlengjél itt is. Én is azt teszem, Niki kutya is szereti a dinnyét, almát, minden édes gyümölcsöt. Nagyon szereti a háztartási kekszet, arra mindent abbahagy, és leül. Ha nem értik mit kér, aprokat morog és megmutatja.
    előzmény:
    LEOMINOR (5)
     
  20. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2004. Április 13. 16:147.
    és mekkora a kis dalmata-tacsi?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463909 (3)
     
  21. 2004. Április 13. 16:126.
    Sziasztok!
    Az én kutyám, Soma, németjuhász kislány.
    5 éves és nagyon okos. Mindent ért amit mondanak neki, ha séta, akkor hozza apórázt, ha 6 óra, hozza a tányérját. Imádja a narancsot, epret, savanyúkáposztát. Minden apró sebet begyógyít, és imád bújni. Igényli az apró puszikat, amiket viszonoz is. rendkívül jól nevelt, még a járdáról sem lép le. Póráz nélkül sétál. IMÁDOM ! Sosókának hívjuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_692321
    Torolt_felhasznalo_692321
    2004. Április 13. 16:095.
    nekem meg Dobermannom van és már eleget ömlengtem róla a dobis topikon. Édi kis bocika. :-))
    Hiperaktív és szuperintelligens azonkívül imádja a diót, a narancsot, és természetesen azt amit éppen eszem:-)))

    Dalmata tacskó keverék??Megnézném milyen.
    előzmény:
    lalaith34 (4)
     
  23. 2004. Április 13. 16:084.
    Nekünk meg egy színhibás Welsh Corgink van :-)) Imáddsa ő is a görögdinnyét, szintén héjából, sült tökből nem lehet eleget készíteni, és a főtt kukoricát is nagyon aranyosan rágja le a csutkáról, amit persze ehhez a mutatványhoz tartani kell neki :-))

    No meg a szotyievés. Szinte mindent egészben nyel le, de a szotyit alaposan meg kell rágni :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463909 (3)
     
  24. 2004. Április 13. 15:593.
    Az enyém ritkaság. Dalmata és tacskó keveréke. Fekete alapon fehér és szürke foltok. . . sose láttam még ugyanilyet!
    A "séta" szóra gerjed, meg a labdára és a "dinnye" kifejezésre. Imádja a görögdinnyét!:)És gyönyörűen kieszi a héjából. :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_111856
    Torolt_felhasznalo_111856
    2004. Április 13. 15:572.
    Nekem pointerem van, Nikolas a neve. Most 7 és fél éves. Niki nagyon aranyos jó kutya, kedvenc játékszere a labda. Nagyon ügyesen kapja el, és hozza vissza. Nagy barátja a lányoknak és kicsiknek, nekik még a féltett labdát is odaadja. De ha erővel akarjék elvenni, morog és ráfekszik
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top