Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kocsmákban, éttermekben is tilos lesz dohányozni

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. február 25. 22:25
Éttermekben, kocsmákban és a munkahelyeken is megtiltaná a dohányzást a kormány. A szabályszegők maximális bírsága 30 ezer forint lehet.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. február 26. 10:5726.

    Ezen örökké lehetne vitázni. Természetesen a dohányosok semmibe veszik azt a kellemetlen érzést, amit egy nemdohányzónak kell elviselnie az ő hülyeségük miatt. 

    Nagyon dohányellenes vagyok és mostanában pláne aktuális nekem.

     

    Tegnap beültünk egy helyre, atya ég, régen is ennyien dohányoztak? Mindenki ebbe menekül? Kaptam már olyan dumát, hogy "addig nem érted meg, míg nincs semmi függőséged..." MI??! Az ember életében KELL lennie valami függőségnek?! Máshogy nem bírjuk ki az életet?? Akkor válasszak a cigi, alkohol vagy drogok közül?  

     

    Valamilyen szinten az is jó ötlet, hogy nem az összes helyről kéne kitiltani, hanem hagyni helyet a dohányosoknak is, bár nem tudom milyen arányban gondoltátok...

     

    Az a bajom, hogy én ezzel nem lennék kisegítve. Sajnos a baráti köröm erős dohányos, és ha velük akarnék menni valahova, ugyanúgy a cigis helyre ülnénk be. De lassan leszokom a dumapartikról, mert ezt így nem bírom... :(

    És most megyek hajat mosni, mert tegnap beültem egy pubba és olyan szaga van a hajamnak, mint egy dohánygyárnak. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. február 26. 10:4925.

    Nem vagyok dohányos és nagyon zavar a füst, de mégis úgy érzem, átesünk a ló másik oldalára.

    Amelyik vendéglátóhelyen ténylegesen el tudják különíteni a bagózókat, ott engedni kellene, hadd füstöljenek.

    A tévében mesélte egy vendéglős, hogy extra szigeteléssel, elszívóval kialakított egy dohányzó helyiséget, ez miért ne működhetne?

     

    Valahogy meg kellene próbálni békében egymás mellett élni. Nem csak tilalomfákat állítani, és egymás ellen hergelni a népet.

     

    A legszomorúbb az egészben, hogy otthon mindenki fújhatja a füstöt a terhes felesége, meg a kisgyerekei képébe, ahhoz már joga van, ha intelligencia és jóérzés nem is szorult belé.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. 2011. február 26. 10:3224.
    Viszont én is megkérdem,illetve megérzem,hogy cigarettáznak a helyiségben,és nem megyek be,ez is veszteség,nem?
    előzmény:
    topánka1.. (23)
    2011-02-26  10:29
  4. 2011. február 26. 10:2923.

    A vendéglátósok veszítenek, már így is halódik a vendéglátóipar, ez még  rátesz egy lapáttal. Nagyon sok olyan vendég van, aki megkérdezi, lehet-e cigizni, mert ha nem, akkor köszöni szépen, de nem jön be! Ez már veszteség, nem? Ha csak napi szinten  5 ember van, akkor éves szinten elég nagy veszteség! A kocsmákba, sörözőkbe rendszeresen járó vendégek 80 %-a dohányzik, ha ez a sok ember otthon marad, ez miatt a törvény miatt, akkor sok-sok helyen le lehet húzni a rolót,  munkahelyek szünnek meg, adóbevétel kiesés lesz! 

     

    Amit a tv, rádió  mond, hogy nincs veszteség, nem igaz,    porhintés. A vendéglátósokat kellene megkérdezni, de még soha nem hallottam, hogy bármelyiknek  is adtak volna lehetőséget a témát kifejteni!  Be lehet tiltani  a dohányzást egyes helyeken, sőt, étteremben, cukrászdában jó ötlet, de miért nem maradhatnak dohányzó kocsmák is????? Miért kell teljesen betiltani ?? Miért nem maradhatnak olyan helyek, ahol  továbbra is lehet? 

     

    Rendben van, hogy a nemdohányos jobban érzi magát, szívesebben megy  be bárhová,  nem kell otthon maradnia, de a  dohányos meg maradjon otthon ilyen alapon?

     

    Képzeljetek el egy többszáz/több ezres rendezvényt, hol fognak dohányozni?? Az utcán?? Hatalmas ricsaj lesz! Viszik magukkal az italokat, ami  szemeteléssel jár! Ne mondja senki azt, hogy ha egy dohányos elmegy valahová szórakozni, akkor egyszerüen ne gyujtson rá, a  bagósoknak is  kellene, hogy legyenek jogaik. Nekik is kéne teret adni! Nem totálisan mindenhol tiltani.

     

    Lehetne megoldást találni, hagyni kéne olyan helyeket, ahol nem tilos! Rengeteg a vendéglátóhely, több is mint elég, ebből  ha meghagynák dohányzónak a nem melegkonyhás egységeket , akkor  szerintem   a  dohányos is elégedettebb lenne,  nekik is joguk van szórakozásra, oylan szórakozásra, ahol nincsenek korlátozva!

     

     

     

     

    előzmény:
    barackosgombóc (18)
    2011-02-26  09:45
  5. 2011. február 26. 10:2322.

    Kivétel ha valakinek már sikerült annyira tönkretenni a tüdejét,hogy tényleg zavarja a füst,sőt,fuldoklási rohamot kap tőle.

    Most ezeket a szerencsétleneket a múlt bűneiért a mostani bűnösök nyugodtan öljék meg a füstjükkel,nem elég,amit magukkal,s gyermekeikkel tesznek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_137936 (17)
    2011-02-26  08:58
  6. 2011. február 26. 10:2021.

    Sziasztok!

    Hogy milyen igazad van!

    Én is azt látom jó megoldásnak,hogy kifejezetten dohányzó helyeket kell fenntartani,és oda csak az járjon,aki szívesen szívja a füstöt...

    A többi helyen meg legyen tilos a dohányzás.(kinn is,az utcán is,ahogy nem ürülünk a szabadban,ne is dohányozhasson senki a gyermekek szeme láttára)

    most ölhettek meg,akkor is így gondolom...

    (kaptam már más topikon ezért hideget,meleget.Pedig azt hittem,szólásszabadság van!)

    Én is volt dohányos vagyok,tehát én is tudom,miről beszélek. 

    előzmény:
    demonhill (16)
    2011-02-26  08:11
  7. 2011. február 26. 10:0020.
    Nagyon helyes.Örülök a törvénytervezetnek.Csak tudják is betartatni.Egy dohányost úgyse lehet meggyőzni az ellenkezőjéről, amíg be nem látja magától.Nagyon aggresszívak tudnak lenni, nekik mindig igazuk van.Intelligens dohányost ritkán látni(gondolok itt arra, aki félre volnul, netán kimegy a szabadba a nem dohányzó elöl).A legdurvább, mikor gyerek jelenlétében teszik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2011. február 26. 09:5419.
    Veled együtt, Te dísztök.
    előzmény:
    sudo (8)
    2011-02-25  23:36
  9. 2011. február 26. 09:4518.

    Nagyon örülök ennek a rendeletnek! Végre elmehetek én is szórakozni, vagy egy jó vacsorázni, beszélgetni a barátaimmal, hisz eddig ezért mardtam inkább otthon, mert nem bírom a cigifüstöt.

     

    Végre a nemdohányosok is jól érezhetik magukat ezeken a helyeken! 

     

    Remélem a vendéglátósok is rájönnek, hogy ezzel nem veszítenek forgalmat, hanem nyernek - a nemdohányosok személyében!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-02-25  22:25
  10. 2011. február 26. 08:5817.
    Kicsit szigorú vagy  úgy látom.Tudod szokták mondani az Isten mentsen meg minden "megtérttől" bennünket!Bevallom neked őszintén novemberben volt egy éve,hogy nem dohányzom.Aki nekem előtte azt mondta volna,hogy lesz idő,mikor én sem pöfékelek már ,azt én simán kiröhögtem volna.Ennek ellenére egyik napról a másikra letettem a cigit,néha még ma is "megcsap"a dohányfüst illata,de én eddig soha senkit nem  figyelmeztettem emiatt.Ha kényszert érez valaki a dohányzásra akkor gyújtson rá .Hidd el téged is azért zavar,mert ez olyan szenvedély amit szüneteltetni lehet,de leszokni róla tökéletesen soha nem lehet.Annak ellenére sem,hogy megállja valaki,hogy többé nem gyújt rá.
    előzmény:
    demonhill (16)
    2011-02-26  08:11
  11. 2011. február 26. 08:1116.

    Amíg az utcán lehet bagózni, megette a fene az egész tiltást.

     

    jan.01-én jöttünk ki a Mága-koncertről, kb 5000 ember hömpölygő tömegben egymás sarkában, pár bunkó úgy érezte, hogy már a kilépéskor rá kell gyújtani. a többi meg szívta a füstöt mert arrébb állni nem tudott.

     

    De mondjuk én fenntartanék olyan kocsmákat, ahol lehet bagózni. Ha összejönnek ott meccset nézni, vagy kártyázni, miért ne gyújtsanak rá? Nekem nem kell oda bemennem!

     

    Ismerem mindkét oldal, mert 15 évig cigizte, de 7 éve nem gyújtottam rá.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. 2011. február 26. 08:0015.

    Csak támogatni tudom!

     

    Utálom, ha elmegyek valahová, megfulladok mások füstjétől, marja a torkom, csípi a szemem, nem érezhetem magam felhőtlenül jól. 

    Utálom, ha megyek haza, olyan szagom van, mint egy masszív dohányosnak, hogy méterekről bűzlik belőlem a cigiszag, és hogy még a kabátom is napokig szellőztetni kell, hogy elviselhető szaga legyen.

     

    Aki mérgezni akarja magát, ám tegye, az ő dolga! De ne kényszerítsen arra másokat, hogy a többiek is mérgezzék magukat neki köszönhetően!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-02-25  22:25
  13. 2011. február 26. 07:1514.
    Nagyon helyes!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2011. február 26. 06:4413.

        

      folyik  folydogál   folyjon!

     

      megfoj fojtogató 

    előzmény:
    fórumozok (4)
    2011-02-25  22:48
  15. 2011. február 26. 05:5712.

    De van es mukodik. Kulfoldon mukodik... Igazabol,hogy nem dohanyzok ,szinte teljesen fustmentesen elhetek. neha az utcan megcsap a szele, na de ezert nem panaszkodom. benti helysegben nem lehet dohanyozni, nem ismerek olyat aki a hazaban dohanyozna szoval mindenki megoldja a szabad levegon.

     

    Itt, ez nagyon hatekony torvenymodositas volt es mai napig tart. Szinte minden pub, etterem stb.. kifestett es felujitotta a helyseget itt es hidd el nagyon szepek, illatosak lettek ahova orom bemenni akar kisbabaval is.

    előzmény:
    Lucky Luciano (10)
    2011-02-26  01:43
  16. 2011. február 26. 04:1511.

    sziasztok. canadaban,  ONTARIOBAN,  tobb mint 10 eve van ez a rendelet.  oriasi botrany volt anno az etterem tulajdonosok es az allam bacsi kozott,mert melletunk   QUECBEN,  a franciaknal meg lehetett bagozni. ok a fovarostul 15 percre vannak.  persze minden bagos oda ment. aztan vagy 5 eve naluk is bejott ez.  sehol nem lehet bagozni. 

     valtozik a vilag. 

     szep joccakat nektek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-02-25  22:25
  17. 2011. február 26. 01:4310.

    Kezenfekvobb lenne zackumpakk betiltani a dohanyzast mindenhol. Otthon is, utcan is, etteremben is.Bezarni a dohanygyarakat es megszabadulni vegre ettol az arto dologtol.

    Amig eloallitjak igen nagy mennyisegben es jo bevetelt eredmenyezve a dohanytermekeket, addig nem lesz hatekony modszer a fustolges visszaszoritasara.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-02-25  22:25
  18. 2011. február 26. 01:209.

    Hátha-hátha... a remény hal meg utoljára. 

    Azt hiszem, volt már ilyen kezdeményezés pár éve, de nem lett belőle semmi.

    Én irtóra örülnék neki, ma is szenvedtem egy pubban emiatt. Vagy üljek itthon mindig, mert a büdös dohányosokkal nem bírok egy légtérben tartózkodni?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. 2011. február 25. 23:368.
    pusztuljanak a bagosok! :D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-02-25  22:25
  20. 2011. február 25. 23:037.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-02-25  22:25
  21. 2011. február 25. 22:536.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-02-25  22:25
  22. 2011. február 25. 22:525.

    a minap meg voltam fázva és nagyon-nagyon köhögtem

    zebra, piros, áll egy nő, kb. egy méterre odaállok én is mellé, majd mellémáll egy dohányos csaj, a füst meg felém/felénk (másik nő) szállt, azonnal elkezdtem köhögni, az az igazi nagyon beteg köhögés jött ki rajtam, az a másik nő (aki első volt a zebránál) a köhögés miatt úgy nézett rám, mintha épp tbc-t köhögtem volna szét és látványosan távolabbment tőlem 

     

    elég szarul éreztem magam: 1. maga a betegségem miatt, 2. hogy a füstöt én tüdőztem le, 3. a másik nő rosszalló tekintete miatt 

     

    vagyis én, a nemdohányzó vagyok a szenvedő alanya a dohányzásnak 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  23. 2011. február 25. 22:484.

    teljesen egyetértek

     

    színház, büfé, előadás közti szünet

    kitódul mindenki és azonnal rágyújtanak 

    kb. 5 perc múlva, már folytogató a füst 

     

     

    végre én is el tudok menni szórakozóhelyre

    nem kell azért lemondanom egy-egy bulit, mert vágni lehet a füstöt 

     

     

    étteremben, kávézóban nem kell majd azt figyelni, hogy a mellettem lévő asztalnál fújják-e a füstöt vagy sem miközben én ebédelnék

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-02-25  22:25
  24. 2011. február 25. 22:363.

    Egyet értek. Olyan rossz nemdohányzóként, mikor a szórakozóhelyek az arcomba fújják a füstöt, megégetnek koncerte a cigivel, meg elve kb. fél óra után hányingerem lesz a füsttől.

    Miért nekem kéne tolerálni más káros szenvedélyét és elszenvedni a következményeit is? 

    előzmény:
    greenhouse78 (2)
    2011-02-25  22:25
  25. 2011. február 25. 22:252.
    Ez jo otlet , Angliaban mar igy van es nagyon megerezni a kulonbseget, szo szerint. Eleinte itt sem tetszett sok embernek, de megszoktak es sokan abba is hagytak a dohanyzast miota ezt bevezettek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top