Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Alkotmány VIGYÁZZ!

dixan
Létrehozva: 2011. március 15. 13:56
Sziasztok!

Mint tudjuk a kormány benyújtotta az alkotmánytervezetet a parlament elé.

Szeretném felhívni mindenki figyelmét egy nagyon fontos dologra, a Költségvetési Tanács létrehozására!

Nagyon ravaszan megpróbálták a figyelmet elterelni erről az apróságról, az emberek a gyerek után járó szavazati jogon csámcsognak most (ami végül mégiscsak belekerült a tervezetbe), vagy a vármegye, kúria kifejezéseken.

Közben pedig kőkemény sumákolás van a háttérben, ha elfogadják az új alkotmányt (és miért ne fogadnák el, hisz ők maguk kreálták) az általuk létrehozott Költségvetési Tanács bebetonozza a narancsos kormányt keményen! Ha esetleg a jövőben egy választáskor nem a naracsosok alapítanak kormányt, az új kormány által megalkotott költségvetést a Költségvetési Tanácsnak is el kell fogadnia, különben az új kormány az új alkotmány értelmében feloszlatható és új választásokat írnak ki!

Nos, a Költségvetési Tanács tagjai sok évre bebetonozott narancsos emberkék...

Szerintetek mi következik ebből? Lesz esélye a jövőben bármilyen nem narancsos kormánynak költségvetést elfogadtatnia és fennmaradnia? 
És ezt mi most komolyan csendben, belenyugvóan végignézzük? 

További részletek:  Na ez a durva…

Az alkotmánytervezet teljes szövege: http://img.index.hu/cikkepek/1103/alk.pdf

  1. Torolt_felhasznalo_617028
    Torolt_felhasznalo_617028
    2011. március 19. 21:29226.

    Mi van ha valaki a kenyérpirítójával, vagy a villanyradiátorával akar frigyre lépni?

     

    Kapcsold be, várj egy kicsit, majd dugd bele a legnemesebb szerved (gondolom nem az agyad az) és megtudod...

    előzmény:
    fiú50 (222)
    2011-03-19  21:16
  2. Torolt_felhasznalo_726618
    Torolt_felhasznalo_726618
    2011. március 19. 21:26225.
    Boldogok a szellemi szegenyek. 
    előzmény:
    fiú50 (222)
    2011-03-19  21:16
  3. Torolt_felhasznalo_401565
    Torolt_felhasznalo_401565
    2011. március 19. 21:25224.
    És egyáltalán nem kívánok politizálni, főleg nem veled. És a felső sorban leírtak alapján, nem , nem vagyok sem fideszes nem mszps. Egy állampolgár vagyok, aki demokráciában akar élni, nem pedig diktatúrában. Ha mégis, akkor keresek egy olyan országot és oda költözöm.
    előzmény:
    ancsa21 (156)
    2011-03-18  03:11
  4. Torolt_felhasznalo_726618
    Torolt_felhasznalo_726618
    2011. március 19. 21:23223.
    Na jo, most is meglepett. Igen, en ilyen meglepodos vagyok, mert alapvetoen torvenytisztelo lennek es hiszek ennek a fontossagaban. Naivitas, tudom.... 
    előzmény:
    pannacotta (216)
    2011-03-19  18:31
  5. 2011. március 19. 21:16222.

    és azt észre sem vetted, hogy benne van az első éjszaka törvénye?

    igaz, hogy rejtetten, eldugva, de majd ha elfogadják az alkotmányt, akkor majd rögtön kiderül hogy hol!

     

    ugye?

     

    az viszont nincs benne, hogyha egy ember házasságot akar kötni egy kecskével, akkor mi a járható út! Sőt! ha lóval akar, arról sincs semmi!

    Most szólj hozzá!

    mindíg ezek a konvencionális dolgok, hogy csak férfi és nő között lehet házasság! Ez már olyan unalmas!

    Mi van ha valaki a kenyérpirítójával, vagy a villanyradiátorával akar frigyre lépni?

    Semmi iránymutatás ilyen esetekre!

     

    Hol itt az emberi szabadságjogok 21 századi színvonalának érvényre juttatása?

    Mi ez ha nem színtiszta diktatúra?

     

    Ugye?

     

    szerinted?  

     

    előzmény:
    dixan (1)
    2011-03-15  13:56
  6. Torolt_felhasznalo_401565
    Torolt_felhasznalo_401565
    2011. március 19. 21:11221.

    Nem akarlak kioktatni, de a legtöbb ilyen abortusz kép nem 12 hetes vagy annál fiatalabb embriókról készül, hanem a legtöbbet olyan országokból "hozzák", ahol még a 20. hét után is megengedett az abortusz.

     

     

    Ettől függetlenül én sem vagyok nagy abortuszpárti, ahogy írtam, néha szükséges rossz. Szerencsére, még nem kellett döntenem ilyenben, de talán mert eddig szerencsém volt, bevált a védekezési módszer. És szerencsés vagyok, mert egy olyan férjem van, aki nem hagyja, hogy tömjem magam hormonnal, nem okoz neki gondot felvenni az óvszert. (az ő tanácsára elgondolkodtam az abbahagyásán a gyógyszernek, de aztán meg is kellett műteni, így végleg abba kellett hagynom) 

    előzmény:
    ancsa21 (163)
    2011-03-18  06:29
  7. Torolt_felhasznalo_401565
    Torolt_felhasznalo_401565
    2011. március 19. 21:07220.
    A normális családokban a két fél közös döntése az abortusz....
    előzmény:
    ancsa21 (162)
    2011-03-18  05:57
  8. Torolt_felhasznalo_401565
    Torolt_felhasznalo_401565
    2011. március 19. 21:04219.

    Két ismerősömről írok itt most neked:

     

    1. számú ismerős hölgy: védekezésnek az abortuszt használja/használta, úgy járt oda, mint én a boltba és egyáltalán nem viselte meg. Igen, őt elítélem és nem tartom jónak.

     

    2 számú ismerős hölgy: családanya, 2 gyerekkel, férjjel. Nagyon szépen éltek, mindig is odafigyelt a védekezésre, be volt állítva a telefonja, hogy minden nap percre pontosan vegye be a gyógyszert és néha még óvszert is használtak mellette. 2x-es védekezés. Mégis terhes lett. Sajnos, el kellett vetetnie, mert így is a 2 gyerek nevelése is elég nagy anyagi terhet rótt rájuk, 2 helyen dolgozott apuka, anyuka hétvégente a melója mellett takarítani járt. 

     

    Szerinted normális az, hogy a 2-es számú nőnek is effektív megtiltják az abortuszt? (nem szó szerint értsd, de ezek után ezt is el tudom képzelni..)

     

    Amúgy pedig válaszolok a következő hsz-edre, ha már ilyen kedves szavakkal illetsz, igen ,eszemnél vagyok, nagyon is. 

    előzmény:
    ancsa21 (155)
    2011-03-18  03:08
  9. 2011. március 19. 19:19218.
    Jaj, dehogy vonom őket egy kalap alá, főleg negatívan: teljesen megértem pl ebben a témában a kételkedéseiket! Minél messzebb és minél régebben élnek távol, annál inkább!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_726618 (212)
    2011-03-19  17:30
  10. Torolt_felhasznalo_966034
    Torolt_felhasznalo_966034
    2011. március 19. 18:52217.

    "Az új Alkotmány kormánypártok által elkészített tervezete nemzetközi viszonylatban példátlan módon megszüntetné az egészséges környezethez való alapjogot, az intézményvédelmet pedig jelentősen gyengítené. "

     

    (no comment )

    előzmény:
    dixan (1)
    2011-03-15  13:56
  11. 2011. március 19. 18:31216.

    Ez meglep?  Már két törvényt alkotmányellenesnek ítélt az AB (az az AB, amelyet pedig a jelenlegi kormánypártok "töltöttek fel", tehát már a választás óta jelöltek oda 3 új tagot, de ők is egyetértettek a határozatokkal), mégpedig első körben a 98 %-os különadó-törvényt, amit meg is semmisítettek -ezután nyirbálták meg a hatáskörüket, de a törvény új változata szintén az AB előtt van újra -, és a kormánytisztviselők indokolás nélküli kirúghatóságáról szóló törvényt, május utáni hatállyal. 

     

    Az AB előtt most sok törvény van, pl. visszament a 98 %-os különadó a visszamenőleges hatály miatt, az új nyugdíjtörvény (amely a manyup-okból áttérésről szól) a szolgálati időszámítás miatt, stb.

    Több "nagynak" mondható, ún. sarkalatos (hogy már a leendő alaptörvény szóhasználatával éljek) törvényről fog dönteni az AB hamarosan.

     

         

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_726618 (215)
    2011-03-19  18:02
  12. Torolt_felhasznalo_726618
    Torolt_felhasznalo_726618
    2011. március 19. 18:02215.

    Igen, azt hiszem, valamifele partok kozotti megallapodas szuletett, hogy bekerul az uj alkotmanyba ez, de egyenlore nem valtoztatnak az abortusztorvenyen (konyhaszoval). Ami engem annyiban is megdobbent, hogyan lehet, hogy az "uralkodo" kormanypartok alkotmanyellenes magatartast tanusitanak, tudatosan. 

     

    előzmény:
    pannacotta (213)
    2011-03-19  17:36
  13. 2011. március 19. 17:38214.

    Valóban: nem a külföldön élés gátol valakit a tisztánlátásban, hanem a tájékozottság. 

     

    Az azonban tanulságos ezen a fórumon, hogy a tájékozatlanok roppant határozottan állítanak ezt-azt, amiről aztán simán kiderül, hogy nem igaz, csak egyszerűen nem olvasnak utána (aztán persze, ők vannak megsértődve). Itt, ezen a fórumon jónéhány ilyen van.  

    előzmény:
    eda-1952 (202)
    2011-03-19  10:22
  14. 2011. március 19. 17:36213.

    Erről van szó. Már eddig is csak nagyon "megerőszakolva" lehetett az élet alkotmányos védelme kereteibe beleerőszakolni a korábbi (egyébként nem abortusz-, hanem magzatvédelmi) törvényt. 

     

    (zárójelben: merthogy eddig is szerepelt az élet védelme az Alkotmányban, bár ancsa21 erről annyira nem tud, hogy fennen hirdeti az ellenkezőjét, nagyjából ennyire hiteles az e témáról szóló fórumozása)

     

    Viszont mivel nem szerepelt kimondva, az AB ezért "salamoni" döntést hozott, amikor - nem árt ezt is figyelembe venni - hozzá fordultak ugyanazon okból, amiért most benne lesz az alkotmány utódjában, az alaptörvényben az, hogy az élet a fogantatással kezdődik - kimondta, hogy csak törvény korlátozhatja még a magzat tekintetében is az életvédelmi alapjogokat.

     

    De az indoklás - ha elolvastátok (bár tudom, néha nem könnyű olvasmány a jogi szöveg) -  egyértelműsíti: csak azért rendelkezik így az AB, mert Magyarországon törvény nem mondja ki, hogy a magzat is jogalany.

     

    Az új helyzetben viszont kimondja, nem is törvény, hanem maga az Alaptörvény, így a magzatvédelmi törvénynek az abortuszra vonatkozó szabályai alkotmányellenesek lesznek ezentúl.

     

    Mint ahogy alkotmányellenes az eutanázia és a halálbüntetés is (hiszen mindenkettő, bár egész másról szól, az élet védelmének alkotmányos alapjogaiba ütközik).   

     

    Akár tetszik, akár nem, ez így van. Ezt az ellentmondást a törvényhozó csak úgy tudná feloldani, hogy ha nem említené meg a fogantatástól kezdődő alapjogot, vagy csak a fogantatástól számított 12 héten túlmenően adna alkotmányos védelmet, ez a 12 hét összhangban is lenne a magzatvédelmi törvénnyel, hiszen csak addig engedélyezett (és akkor is korlátokkal) az abortusz.     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_726618 (211)
    2011-03-19  17:29
  15. Torolt_felhasznalo_726618
    Torolt_felhasznalo_726618
    2011. március 19. 17:30212.
    Bocs, ne vonjunk egy kalap ala mindenkit, aki kulfoldon el!!! 
    előzmény:
    eda-1952 (202)
    2011-03-19  10:22
  16. Torolt_felhasznalo_726618
    Torolt_felhasznalo_726618
    2011. március 19. 17:29211.
    Teljesen igazad van.  Ha az abortusztorveny kiveteleket enged meg, az is alkotmanyellenes. 
    előzmény:
    pannacotta (207)
    2011-03-19  10:44
  17. 2011. március 19. 17:28210.

    A kérdés természetesen nem politikai. Továbbá sosem támogattam a Gyurcsányt, de azért meghagyom Önt abban a hitében, hogy igen, mert valamiért jólesik Önnek ezt gondolni. 

     

    "Tetejébe -szerintem, laikusként- az élet védelme és a magzati jogalany két különböző dolog."

     

    Nem különböző dolgok, miután az Alaptörvény rendelkezik ezekről ezentúl.

    Innentől jogi kérdés is, az erkölcsi mellett.

     

    Amúgy nem szóltam Önhöz, ha jól tudom, a többiekkel cseréltem eszmét erről a kérdésről, amiben egyébként nem tér el a véleményünk túlzottan.

     

    előzmény:
    ancsa21 (208)
    2011-03-19  13:08
  18. 2011. március 19. 14:11209.

    Affene se csinál belőle politikai kérdést, ámbár lehet úgy is nézni, hiszen pártokhoz kötődnek az új ötletek. Tessék:

    "A jövő évi költségvetés tervezetében 500 millió forint jut abortuszra - szemben az idei 1,6 milliárdos összeggel. Tavaly 32.061 művi terhességmegszakítást végeztek." Gondolkodjunk: sokkal kevesebb keret---ha valaki tél elején kerül bajba, akkor ő lesz a téli gyerek, akinek ezért kell megszületnie?

    Még tessék, egy oldal, pro és kontra, felhívom a figyelmed a KDNP közlésére a FIDESZ felé abortusz ügyben... Legaább a címeket olvasd el.

    előzmény:
    ancsa21 (208)
    2011-03-19  13:08
  19. 2011. március 19. 13:08208.

    Kétségtelenül kitűnik, hogy politikai kérdést akartok abból csinálni, amiből nem szabad. Abba, hogy az élet védelmét, annak tiszteletét politikai kérdéssé alacsonyitsuk le, nem megyek bele. Tetejébe -szerintem, laikusként- az élet védelme és a magzati jogalany két különböző dolog.

     

    De teljesen mindegy, mert láthatóan rettegni akartok attól, hogy... majd bebizonyitani, hogy a jelenlegi kormány, pláne a KDNP, az abortuszt teljesen megtiltaná. En ezzel meg én nem tudok, és nem is akarok bármit is kezdeni. 

     

    Majd rákapcsolódom egy másik témára. Dixán, a legnagyobb sunyi provokátorok módján, úgyis összerettegett már elég témát. Akár itt is, akár máshol is.  

     

    --------------------

     

    Aki pedig éveken keresztül táblázatokkal, adatokkal, számokkal, meg minden egyébbel átverte az nlc-közösségét, csak hogy bebizonyitsa mennyire jó irány a gyurcsány kormány iránya, s szakmai tudását megerősitendő, magának még behazudott egy második, közgazdasági diplomát is, azzal nem fogok erkölcsi alapkérdésekről beszélgetni.

     

    Remélem értette asszonyom az egyáltalán nem kódolt üzenetem!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. 2011. március 19. 10:44207.
    Véleményem szerint ha benne marad az Alaptörvényben a magzat fogantatástól számított védelme, nincs is mérlegelési jogköre a parlamentnek, mert az abortusz ab ovo alkotmányellenessé válik.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (205)
    2011-03-19  10:35
  21. 2011. március 19. 10:42206.

    Még folytatom kicsit, mert úgy látom - visszaolvasva -, hogy téves fogalmak keverednek egymással.

     

    Ahogy már írtam, az élethez való jog védelme eddig is - mindig is - szerepelt az Alkotmányban (54.§).

     

    Bár az Alkotmány direkt módon nem mondta ki, hogy ebbe a magzat is beleértendő - legalábbis eddig -, mégis felmerült már 10 évvel ezelőtt is a kérdés, hogy akkor mi is a helyzet az abortusz engedélyezésével (nem a kivételes szabályokkal, hanem úgy általában).

     

    Íme, az Alkotmánybíróság 64/1991. (XII.17.) sz. határozata e kérdésben. 

     

    Akkor az AB úgy foglalt állást, hogy mivel a magyar jog nem mondja ki, hogy a magzat jogalany - és valóban, eddig nem mondta ezt direktben ki -, de ez beleérthető volt az Alkotmányba is, és az Emberi jogok egyetemes nyilatkozatába is, így csak törvény rendelhet el ezzel kapcsolatos korlátozást, azaz abortuszról és annak feltételeiről kizárólag törvény rendelkezhet.

     

    Most azonban - illetve ezentúl -, amikor már kimondja az Alaptörvény a fogantatástól kezdődően a magzat jogvédelmét is, teljesen nyilvánvaló, hogy az abortusz nem engedélyezhető többé, még törvénnyel sem.

     

    Ha ennek ellenére nem módosítják - vagy hatálytalanítják - az abortusztörvényt, akkor az alkotmányellenes (aza Alaptörvény-ellenes) lesz, és az AB meg fogja semmisíteni az abortusztörvényt.

     

    Nem is törvényhozói kompetencia tehát - ezért nem is értek egyet az előttem szólókkal -, hanem az Alaptörvénynek ezen új (a magzatra is kiterjedő) rendelkezéseiből egyenesen következik (mármint ha így elfogadják az Alaptörvényt).

     

    Azaz az AB korábbi állásfoglalásaira is tekintettel és az egyszerű jogi helyzet miatt az abortusztörvényt meg kell semmisíteni.  

    előzmény:
    pannacotta (200)
    2011-03-19  10:15
  22. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2011. március 19. 10:35205.
    Hát igen, inkább nekünk ne legyen igazunk, mert annak beláthatatlan következményei lehetnek. (A károgó jelzőt meg bevállalom:)
    előzmény:
    pannacotta (200)
    2011-03-19  10:15
  23. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2011. március 19. 10:32204.

    Értettem, hisz én vetettem fel a témát.

     

    Egyébként Magyarországon - a nyugati tendenciával ellentétesen - megfigyelhető egy szűk rétegnél az, hogy a jólét magasabb gyerekszámmal jár együtt. A mostani kormányzat nyilvánvalóan ezt folyamatot akarja támogatni a szerintem elcseszett jövedelemadórendszerével.  

    előzmény:
    ancsa21 (197)
    2011-03-19  07:37
  24. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2011. március 19. 10:24203.

    Azt írod, hogy nincs szó az abortusz szigorításáról. Az a különbség köztünk, hogy te hiszel a most kormányzók józan ítélőképességében, én (és ahogy kivettem eda is így van vele) nem.

    Ezért nem jó az irány, amit ebben az ügyben célba vettek. 

    előzmény:
    ancsa21 (189)
    2011-03-19  04:54
  25. 2011. március 19. 10:22202.
    Így van.Pont ezt próbálom/próbáljuk megmagyarázni, de a külföldön élők nem akarják elhinni, annyira képtelenségnek tűnik nekik.
    előzmény:
    pannacotta (200)
    2011-03-19  10:15

Címlap

top