Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Új konyha-ötletek

Torolt_felhasznalo_822629
Torolt_felhasznalo_822629
Létrehozva: 2011. Április 17. 16:59

Sziasztok!

 

A nyár elején teljes felújításon fog átesni a konyhám, de olyan szinten, hogy teljesen szét lesz verve, vagyis tiszta lappal fogunk indulni.  Bár a látványterv az elképzeléseink alapján már elkészült, megvan a kivitelező is stb., most még van lehetőség változtatni, az utolsó simításokat elvégezni.

 

Két fő kérdésem lenne:

1. kinek milyen márkájú beépíthető főzőlapja, tűzhelye, mosogatógépe van, meg van-e vele elégedve. Akár konkrét típusszámot is írhattok, meg hogy mit tud, milyen paraméterekkel bír stb.

 

2. a konyhabútort érintően milyen praktikákat, trükköket tudtok javasolni, pl. a jobb kihasználhatóság érdekében? Mit csinálnátok másként, ha újra kezdenétek-persze ha egyátalán felmerült ilyen kérdés valakinél? Miből készült a bútor, a mosogatótálca milyen stb. 

 

Ha esetleg képeket is feltesztek, annak külön örülni fogok, hátha valami olyan megoldást is látok, ami eszembe sem jutott. 

 

Előre is köszönöm az ötleteket! Igyekszem válaszolni, de nem leszek folymatosan gépközelben.

 

X.

  1. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2011. Április 18. 10:19101.

    Na igen, mi nők.:)) Nekem már tavaly elkészült a terv a konyhára,a ztán különféle okok miatt mégsem ekrült sor a munkára. most ugye újból abból dolgozunk, de már napi szinten beszélek az asztalossal, hogy mit változtassunk meg a tavalyihoz képest.Hiába, csak okosabb lettem 1 évvel, meg persze most tőletek is kapom a jó ötleteket. Végülis, még van egy kis idő, június elején verik szét a ház alját és csak akkor, a pontos méréseket követően kezdik el készíteni. Addig még őrületbe tudom kergetni szegényeket.

     

    Egyébként tetszik a konyhád színvilága!

    előzmény:
    rozalindaa (96)
    2011-04-18  08:28
  2. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2011. Április 18. 10:12100.

    Neked is köszönöm a választ.

     

    Pontosan milyen színű a mosogatód? Csak mert lentebb olvastam, hogy valaki a gránit mosogatóra panaszkodott, hogy nem tudja tisztán tartani. Milyen márka?

    előzmény:
    abak (95)
    2011-04-18  08:14
  3. Torolt_felhasznalo_248363
    Torolt_felhasznalo_248363
    2011. Április 18. 10:0599.

    nekem whirlpool van, kint kiállított darab volt..

    tehát nem itt vettem..

    előzmény:
    antironia (89)
    2011-04-17  22:50
  4. 2011. Április 18. 09:3998.

    Nagyon ritkán engedem le a felsö mosogatokosarat,  legtöbbször nincs rá szükség.  Maga az egész gép egy magasabb gép, ha 80 egy-pár centi magasan lenne a pult, nem férne be alá, ha jol emlékszem 88 cm kell neki. Igy jo a pizzatányérokhoz is.

    Lehajthato a rács alul lábos miatt jo lehet, nem szoktam lehajtani.

    Az tud félidö alatt mosogatni az nagyon joooooooooooooooo, hisz mig mosogat se bele nem tudod pakolni az uj adagot se nem használni ami mosogatásban van s átlag 2,5 orát lötyköl egy normál programot.

    Nekünk is olyan csaptelep van mint képen, -mosogato szinben- tényleg nagyon jo, lábast is pultra teszem ugy töltöm meg vizzel:)

     

    Szagelszivo nálunk már göz miatt is megy,  meg még egy dolog, bár nagyon nem készül nálunk olajos-zsiros valami, a Bp-i tapasztalatom, hogy ott olyan szépen rátelepszik butorra, ott elszivo nincs csak ablak. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (93)
    2011-04-18  07:47
  5. 2011. Április 18. 09:1097.

    Én a 4,5 év alatt egyszer sem állítottam a felső kosarat.

    Szerintem (nekem legalább is), fontosabb, hogy az alsó részen a tüskéket le lehet hajtani, ez a fazekak, lábosok miatt jó.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (93)
    2011-04-18  07:47
  6. 2011. Április 18. 08:2896.

    Szia!

    Nekünk is csináltatni kellett a konyhát, így volt ésszerű mert keves a hely. 5 éve használom, jól működik. A gépek Zanussi márkájuak, kivéve a kombinált hűtőszekrény a Whirpool aul 3 fiókos mélyhűtővel.

    Ragaszkodtam a kerámia laphoz, amit nem bántam meg. Könnyű takarítani és mindig csillog villog pedig napi szinten főzök. Lehet kapni a Média Markt-ban üveglapot, amit arra részre teszek amit nem használok így az is mukapultként működik. 

    A mosogatógép tökéletes, van rajta 30 perce gyors program. Általában ezt használom. Igaz, hogy csak ketten vagyunk, de nekem mindig tele van a gép :-) Szettben vásároltuk a Metróban, nagyon jó áron. A páraelszívó ajándék volt. Kihúzható, világító és 3 fokozatu elszívás. Véleményem szerint a páraelszívó inkább arra jó, hogy belelássunk a fazékba :-)

    Sütőt ma már másikat választanék, nem figyeltem arra, hogy a rács/sín egyben kihúzható legyen és  a ventillátor pedig középen. Nálam bal oldalon van, igy nem gyenletes a sütést, fordítgatni kell a sütit. 

    A mosogató Blankó, homokszínű jól tisztitható, egy kis Domestos csodákat tesz. 

    A bútor olasz körte és cseresznye kombináció. A pult matt, kicsit márvány erezet. Praktikus. A kohnyhaszekrény lehetne nagyobb, de hát ennyi hely van. Utólag még egy önálló fiókos kiszekrény csináltatam, az elnyeli az összes evőeszközt, szalvétát, sütőporokat.  Most szinte tökéletesnek érzem, de nálunk nőknél ez egy idő után változik. :-)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (1)
    2011-04-17  16:59
  7. 2011. Április 18. 08:1495.

    Mi 4,5 éve estünk át egy komplett konyha felújításon.

    Nekem minden gép (kerámialap, sütő, belépíthető mikro, mosogatógép) AEG. Nagyon meg vagyok vele elégedve.

    A mosogatógép az akkor kapható legcsendesebb. Amikor először bekapcsoltam, azt hittem nem működik, nem lehetett hallani.

     

    Szagelszívóval kapcsolatban egy konyhastúdióban dolgozó ismerősünk ajánlotta a Cata-t, hogy ez állítólag egy csendes darab.

    Hát nekem nem úgy tűnik. Ezért marad legtöbbször a nyitott ablak.

     

    A mosogatóm gránit, nagyon könnyű tisztántartani.

     

    Az alsó elemek kihúzhatók, kifordíthatók. Senki nem lesz fiatalabb, és egy idő után már az is szempont, hogy ne kelljen hajolgatni.

     

    Nyitott elem egy fönti keskeny 20 cm-es kivételével nincs.

    Sem időm, sem kedvem nincs a nyitott polcon lévő dolgokat törölgetni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (1)
    2011-04-17  16:59
  8. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2011. Április 18. 07:5094.

    CSak érdeklődésképpen, elárulod, mennyibe kerül a komplett új konyhád? Jöhet priviben is, csak viszonyításként. És hogy mekkora a konyha, amibe készül?

     

     

    előzmény:
    fiúsmama (91)
    2011-04-18  06:20
  9. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2011. Április 18. 07:4793.

    Köszi a hosszú választ!

     

    Igen, azt már Alcott írta, hogy praktikus, ha a mosogatógép felső kosara állítható, ezt meg is jegyeztem, mert tényleg fontos szempont.

     

    A szagelszívóval az a "gondom", hogy a jelen tervek szerint a főzőlapnál lenne, viszont a sütő nem ott lesz. Szóval ezt még át kell gondolni, az sem biztos, hogy annyira kell nekem az a szagelszívó, most is van, de gyakorlatilag nem használom.

     

    A hűtőm nekem is Electrolux, azt nem veszek újat, jól funkcionál és elég nagy is. Van hozzá egy kisebb fagyasztó, de az bentre elég, emrt a garázsban van egy nagy fagyasztóláda.

     

    Igen, alulra nagy részt én is fiókokat képzeltem el.

    előzmény:
    Babianya (90)
    2011-04-18  03:03
  10. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2011. Április 18. 07:3992.

    Ez nagyon jó ötlet, még nem hallottam ilyenről, de feltétlenül felvetem a férjemnek. Köszi!

    előzmény:
    antironia (87)
    2011-04-17  22:28
  11. 2011. Április 18. 06:2091.

    Szia,

     

    mi most csináltatjuk a konyhát, nagyjából még 1 hónap mire elkészül. Színek: lent antracit tölgy, fent magasfényű bézs. A két konyhabútor közé színes lacobel üveget vágatok, csempe helyett. Pult: matt világos, ami nem a legjobb, de más megoldás nem volt, mert vagy nem fér bele anyagilag vagy nem tetszik. 

    Gépek: Teka van most is 7 éve, bevált ezért márkahű maradok. Szagelszívónál vigyázz, ha használni is szeretnéd, akkor 800-1200 m3/h legyen a teljesítmény, ez alatt jóformán csak világításra használhatod. 

    Sütőnél praktikus a teleszkópos sütősín, persze lehet anélkül élni és főzni. 

     

    Szintén sok fiókot tervezek az alsó elemekbe. 

     

    Vitrázs függöny helyett római róló esetleg pliszé. 

     

    Mosogató: gránit, olyan se nem túl világos, sötét semmiképp. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (1)
    2011-04-17  16:59
  12. 2011. Április 18. 03:0390.

    Mosogatogép Siemens (=Bosch) dizájneltérések, szinte mindegyiknek megtalálhato az "ikre" a másik név alatt is.  4 éves, felesleges lenne számot irni, amiert ez lett, hogy tud félidö alatt mosogatni, tehát a normál (nálunk) 60 fokon 82-84 percet szokott kiirni, 70 fokon szinte sosem, "lájton" sem mosogatunk, nálunk felesleges lenne a millio programos gép. Talán tud késleltetve indulni, öszintén, nem tudom, sose mosgatunk ha nem leszünk itthon s éjjel sem, hisz bizony néha kigyulladhat mint mosogép is.

    Ami még spéci ezzel,  hogy magasabban van a felsö kosár, -leengedhetö- mint szokásos igy a nagy pizzástányér, tepsi is jol befér.

    Mosogato és pult: nálunk kilog a pult kicsit azt hiszem 62 széles (mély) a pult, no képzeld el, ahogy a pult alatt a szekrény teteje van, s be lesz vágva a mosogato.... amennyire lehet közel legyen a hasadhoz a mosogato, centik is számitanak,  nagyon nem butaság kicsit megemelni a pultot itt + mosogatogépet is kényelmi szempontbol, ha látványra is belefér.  Mosogatni ugyan alig, de ezt azt lemosni, pucolni stb.... 2 rekeszes a mosogato és nálunk kell,  volt másfeles az pocsék volt.

    Sütöt-mikrot szagelszivohoz közel probáld telepiteni, -ez nálunk nem volt megoldhato, s bizony vannak szagok- nálunk mikro a pulton direkt, bár most már gyerekek tinik.
    Gáz fölé elég magasra kell tenni a szagelszivot ennek nézz utána ha eddig nem történt meg. 
    (Bosch, kihuzhatos a mienk, jo eröset válassz)

     

    Ha sokat sütsz érdemes olyan sütöt venni ami gözvisszatartos,  kelt tésztákhoz pl, s nem árt ha rákapcsolhato az öntisztitás, kitörlés szükséges elötte vakarni viszont nem kell.  (Siemens a sütö is, majd 3 éves)

    Ha lenne gáz (Bp-en az van, nem Mo-on élek) is, akkor sem szeretném, gyorsabb az indukcios platni. Nem égetjük meg magunkat, ha kifut lekapcsol, nem ég rá. (Siemens)

    Hütöink Electrolux cégtöl valok, ezek voltak a legnagyobbak, ezért, önolvasztosak, semmi sem jegesedik, max szárad ha nincs jol lezárva.  Néhány éve a moso és száritogép is konstrukcios hibás volt, nagyon nagy balhénk volt de visszaadták az árukat azota kerülöm öket. AEG is Electrolux.

    Egy sarokelem kivételével alul végig fiokok vannak, remekkkkkkkkkkkkkkkkkk, meg ugye az ember nem lesz fiatalabb hasalni be a szekrényekbe;)

    Összes pult azt hiszem tölgy, jol müködik az olajozással. Pult Bauhaustol, nem Mo-on. Butorok Ikea, remek a vasalat(? igy hivják a fiokokhoz) legjobb állitolag valami Blumm dereng, ennek is érdemes utána nézned.

    Fehér butor mellett fehér gépek szinben "elütnek" zavaro lehet, nálunk rejtve vannak nagyjábol igy nem feltünö. čn rozsdamentest utálom, látni is takaritani is. Beépitett cuccoknál meg imádkozzak, hogy ha bedeglik a gép, akkor a következöre passzolni fog-e a mosgato eleje,. belefe´rnek-e a hütök... no meg a beépitett hütök kicsik nekünk. 

     

     

     

    Amit bánok: Blanco jázmin szinü silgranit mosogato, lehetetlen tisztán tartani. 

     

    Fotok, de vége´röl nincs, a csempés falat szoszerint ki kellett  vágni falastol,  ujra falazni...

    http://gabriellas.webalbum.se/ren

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (1)
    2011-04-17  16:59
  13. 2011. Április 17. 22:5089.

    félreértettél: nekem soha nem volt W-om! Pontosan azért, mert az összes ismerősöm panaszkodott rá.

     

    Egyébként érdemes átolvasni a mosogatógépesek klubja topikba. Oda jó sokan írtak/írnak. Talán egyvalaki, ha elégedett volt a W-jával.

     

     

    előzmény:
    dani zsuzsanna (88)
    2011-04-17  22:31
  14. 2011. Április 17. 22:3188.

    bocsi

    de világ életemben whirpool okkal mostam,és ismerőseim közt is többnek van..vagy volt ez a márka

    sose hallottam panaszt rá

    lehet neked egy hibás volt,ilyen előfordul

    de mosógépben az jó márka

    előzmény:
    antironia (82)
    2011-04-17  22:12
  15. 2011. Április 17. 22:2786.

    Ugyan nem konyhabútor, de mosogató..... Nekem nagyon bevált az ilyen kihúzható zuhanyzós csaptelep a mosogatónál. Kb. 1 méternyi flexi cső van hozzá, nagyon praktikus akár gyümöcsmosásnál, akár pl. felmosásnál (a vödör értelemszerűen nem fér bele a mosogatóba a csap alá), mert könnyen kihúzom és meg tudom tölteni a vödröt.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (1)
    2011-04-17  16:59
  16. 2011. Április 17. 22:2485.

    Így van, mindenkinek magához kell mérnie. Ha kicsi lennék, minden alacsonyan lenne, a lényeg, hoyg kényelmes legyen.

    A férjem is meresztgette a szemét a konyhastúdióban, amikor előadtam a kívánságaimat, de nem nagyon érdekelt, úgy lett, ahogy akartam és nagyon meg vagyok elégedve. Nem fáj a derekam, ha sokat mosogatok, és nem kell hajolgatnom a mosogatógéphez.

     

    Ami még eszembe jutott, hogy én nem csempét rakattam a falra az alsó és a felső szekrény közé, hanem ugyanazt a bútorlapot, amiből a konyhaszekrény is van, mert utálok fugát tisztítani, és főleg a főzőlap mögötti rész tud egy idő után csúnyán kinézni a ráfröccsenő dolgoktól.  Ezt meg tök egyszerűen letörlöm.

    előzmény:
    eda-1952 (84)
    2011-04-17  22:17
  17. 2011. Április 17. 22:1784.
    Na most megmértem az enyémet: ez a normál magasság, amit írsz és nekem pont ez a kényelmes, tekintettel a "mélységemre"...)))) Ez volt nálam kb 10 centivel magasabb a dobogó miatt. Én még a mosdót is lejjebb rakattam a férjemmel, amikor  a fürdőt csempéztük....))) Szerintem nem hangzik hülyén a felsorolásod, mert logikus. Fontos, hogy mindenki magához mérje, mert magával tol ki, ha rosszak a méretek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_167203 (83)
    2011-04-17  22:12
  18. 2011. Április 17. 22:1283.
    168 centi körül vagyok. És a normál, azt hiszem 86 centis pult lett megemelve 10 centivel a mosogatónál. Mellette a mosogatógépnél még plusz 10 centi. A pult többi része maradt, tésztát nyújtani nekem is úgy kényelmes. Szóval 3 lépcsős az alsó rész magassága. Ez így elmondva biztosan hülyén hangzik, de jól néz ki. És nagyon kényelmes.
    előzmény:
    eda-1952 (6)
    2011-04-17  18:38
  19. 2011. Április 17. 22:1282.

    Az ismeretségi körünkben 4-5 barátnőmnek is volt Whirlpool mosogatógépe, és MINDENKI szidta! Nagyon sok baj van velük.

     

    A Boscht viszont szitne mindenki dícséri. A Siemens is nagyon jó.

    Uaz a cég gyártja most már őket, fuzionáltak.

     

     

     

     

    előzmény:
    lime (74)
    2011-04-17  21:29
  20. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2011. Április 17. 21:5181.
    Köszönöm az eddigi aktivitást, lassan nyugovóra térek. Holnap napközben próbálok benézni, addig is, ha valainek van valami megosztanivalója a témában, ne tartsa vissza magát. És képeknek is örülnék!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2011. Április 17. 21:3980.
    Én tegnap este mentettem el a könyvjelzőim közé. Persze, menj csak pihenni, megköszönm, ha holnap leírod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772164 (77)
    2011-04-17  21:35
  22. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2011. Április 17. 21:3879.

     

    Igen, a mosogatógép legyen 50 decibel alatt.Akárhol is lesz.+ a beépített mindig csendesebb a szabadonállónál

     

    Az elszívónál is nézzétek meg a hangját.Ezek a Caták, amiket választottam, nagy szívóerejűek és viszonylag csendesek.Én minden háztartási gépből csendes működésűt szoktam venni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (76)
    2011-04-17  21:30
  23. 2011. Április 17. 21:3578.
    Akkor viszont szerintem ez egy fontos szempont, mármint, hogy mennyire hangos a mosogatógép. Nekem két kérésem volt ezzel kapcsolatosan csak, hogy szépen mosogasson és halk legyen. Nekünk nagyon bevált ezen okokból az AEG Favorit, nem tudom pontosan melyik típus.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (76)
    2011-04-17  21:30
  24. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2011. Április 17. 21:3577.

     

    A fal színe Supralux világos kakaó.

     

    A bútorlapot bézsnek hívták, szerintem ez vanília, de mindegy, a vaníliájuk sárgább volt.

     

    A pult valami light wooden ?

     

    Már este van, majd holnap kitalálom, honnan volt a pult, valahonnan ny-mo-ról, a bútorlap pedig dél-mo-ról.

     

    Ezt most találtam

     

    http://www.alon.hu/index.php/article/articleview/471 5/1/20

     

     

    Akiktől a munkalapot rendeltük, onnan van a szemetes is, nagyon tuti, a mosogató medence alatt van,kihúzható, keretben van, 20 literes, egy csomó szemét belemegy, nekem volt először, bevált és anyuméknak is ezért lett ilyen. nem drága.

     

    A mosogatómedence legyen 18-20 cm mély (20 a legjobb), a 15 cm mélység semmire nem elég.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (61)
    2011-04-17  21:12

Címlap

top