Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Házasságban szex nélkül!

Torolt_felhasznalo_214342
Torolt_felhasznalo_214342
Létrehozva: 2011. június 21. 09:39
Kedves lányok, fiúk!

A topic címe ez is lehetne: A házasságunk jó, de sajnos nincs szex!
Már nem is emlékszem mióta gondolkozom, hogy megosztom valakivel, bánatomat, örömömet. Kb. 2 éve havi szinte elkezdtem fogalmazni örömömet, bánatomat, de mindig arra jutottam, hogy csak is ismeretlennel osztanám meg a mondókámat.
Mivel ezen a fórumon olvastam a legtöbb „sztorit”, így gondoltam, ha egyszer rászánom magam, csak is itt fogom leírni.
Mivel csak is ezért a történetért regisztráltam ide magam, így úgy gondoltam, hogy a nevemet inkább nem mondanám, hanem legyek mondjuk, Ádám és a feleségem mondjuk Éva.
Éva: 38 éves, Ádám: 45 éves.
Ádámnak ez a második házassága, de ez már 11 éve tart.
Ez a kapcsolat, azaz házasság, ha az elmúlt 2 évet nem nézem szinte 100%-os mindenben. (Azaz én mint Ádám így érzem)
Van egy 4,5 éves gyönyörű kislányunk, és, ha jól belegondolok innen indult az a bánat, amiért több esetben megfogalmazódott bennem, hogy ide jövök, leírom történetemet és kíváncsian várom jó és rossz véleményeteket.
A kislányunk megszületésekor, kedves anyuka úgy határozott, hogy a gyermekszobában alszik, mert az úgy jó lesz, közel kell lenni egy újszülötthez.
Kb. 2 év gyermekszobai alvás után, én mint apuka megkérdeztem anyukát, nem szeretne e visszaköltözni a volt közös szobánkba? A válasz, jajj még nem, miért nem jó ez így, jajjj úgy is te sokáig TV-zel, ő meg hamarább aludna, és amúgy is úgy horkolsz, hogy alig tudok elaludni. A horkolás miatt letettem szándékomról és maradtam külön a TV-szobába.

És akkor innen kezdeném azt, amiért elhatároztam, hogy írok és tanácsokat hallgatok meg.
A feleségem a Nők között jó Nőnek számít, míg Én a férfiak közt egy átlagos férfinak.
És akkor az elmúlt 2 évről írok már csak.
Gondolom, egyesek most fejükhöz kapnak, hogy úr isten, már megint egy férfi, akinek nem elég a SZEX? és csak elítélnek!
A kedves feleségem, akit hangsúlyozom, nagyon szeretek és nagyon büszke vagyok rá és arra amit eddig tett, sokat tűrt nekem, nagyon jól neveli közös gyermekünket, nagyon jól vezeti a családi háztartás. De egy dolog nincs meg köztünk az a bizonyos SZEX.
Az elmúlt 2 évben ha sokat mondok 2-3 hetente van köztünk kapcsolat, az is csak is akkor, ha én kezdeményezem, próbálom szobámba éjszaka átcsalni. Én már arra sem emlékszem az mikor fordult elő, hogy Ő oda jött volna hozzám és azt mondja, gyere drága bújj hozzám és legyünk együtt.
Ebben a 2 évben, több próbálkozásom volt, hogy valamivel fellendítsem a szexet kettőnk között, de szinte mind reménytelen volt.
Ugyan már egyszer írtam, hogy innen jön a lényeg, de most is azt mondom, itt jön a második lényeg.
Az utolsó 2 évről beszélve!
A kettőnk közti viszony viszont nagyon jó! Bárhová megyünk, ha csak otthon vagyunk, vagy csak telefonon beszélünk, mert az napi szinten elég sok, legalább 3-4 szer szoktunk naponta telefonon beszélni, ezekben az esetekben bárki hallaná, látná, azt mondja nincs köztünk semmi probléma.
Ez így is van Ő részéről nincs is, legalább is azt mondja.
Lehetett volna ezt a levelet sokkal rövidebbre fogni és rögtön a lényeget kérdezni tőletek, de az lehet, hogy nem lett volna érthető.
Tehát: Mit csináljon egy férfi, aki nagyon szereti a feleségét, azaz a családját, mert van egy közös kislányunk is, ha az a szex amit a felesége ad, nyújt neki, az nagyon kevés!!!
És itt nem csak a szexre gondolok, hanem inkább egy jó szeretkezésre, gyengédségre!
Ha ezt olvasva valaki megkérdezné, próbáltam e vele ezt felnőtt módjára megbeszélni, akkor a válaszom, hogy IGEN, több esetben is neki fogtam.
A válasz, ami nekem nem esett jól, hogy drágám, hidd el nagyon szeretlek, de én nem vagyok szex mániás, és nem kívánom a szexet, legalább is nem annyiszor, mint ahogy te gondolod…
Én csak annyit mondtam, ez rendben, de értsd meg kedvesem, hogy a 2-3 hetente az egy alkalom az nem csak nekem, de másnak is kevés lenne. Sajnos minden ilyen jellegű megbeszélésem egy úgynevezett mosolyszünet lesz belőle, azaz Ő úgy megsértődik, hogy a következő hétben alig-alig szól hozzám és mindig azt hajtogatja, hogy ha nekem ez ennyire rossz, miért nem válok el tőle, sőt az utóbbi időben, inkább azt mondja, ha akarom váljunk el, de ő ezen nem tud változtatni.
Gondolom, eléggé össze-vissza írok, de most ami eszembe jutott azt írtam le.
Mondtam neki, drágám, emlékszel 2 hónapja voltunk külföldön 1 hetet szállodába aludtunk, és úgy jöttünk haza, hogy egyszer sem voltunk együtt! Erre Ő tényleg, jajj nem is emlékszem, háát miért nem kezdeményeztél?

Ami bennem is megfogalmazódott:
Lehet, hogy megcsal? Akár lehet, de nem hinném, legalább is szeretném nem hinni.
Jár dolgozni, ahol 90% nők és 10% férfiak dolgoznak, mindig ugyanabban az időben megy dolgozni és ugyanabban az időben jön haza, persze ettől még bármi megtörténhet, de én hiszek benne.
Még én sem csaltam meg, DE sajnos egyre többet gondolkozom róla, hogy vajon mi lenne, ha…
Kedves Hölgyeim, akár Uraim, mondjátok meg, mit kéne másképp csinálnom, adjatok ötletet, hogy kapom vissza azt a feleségemet, amit annó megnyertem és elvittem…
1-1    mondat is lehet tanulságos, ezért várom ötleteteket.

Ui.: Elválni nem szeretnék, de sajnos már ezen is gondolkoztam…
  1. 2011. június 21. 12:56126.
    Hasonló véleményen vagyok én is. Talán nem kéne már 15-16 évesen szexelni, hogy a legjobb évekre ne maradjon már sok, amit nyújtani lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772164 (109)
    2011-06-21  12:38
  2. Torolt_felhasznalo_807121
    Torolt_felhasznalo_807121
    2011. június 21. 12:54125.
    Biztos, hogy jo ez a tanacs? Mi van ha a topic indito enkiterjesztes hibas. Mi van ha fuggo? Mi van ha enkiterjesztesenek, en novelesehez  egy modszer  a "szexfuggoseg"? Ha jol megnezed ez a problemajanak alfaja es omegaja mintha ez lenne a strategiaja.
    előzmény:
    PirosAlma (89)
    2011-06-21  12:14
  3. 2011. június 21. 12:53124.
    Azért mégiscsak van valami szövetség a szüleid között, ha a mai napig együtt élnek! Lehet, hogy ők is az a generáció, akik a döntéseiket komolyan veszik az összes nehézség ellenére. Magyarul: felnőttek.
    előzmény:
    CSK (114)
    2011-06-21  12:43
  4. 2011. június 21. 12:53123.
    Köszi! Amit látok, tapasztalot az az, hogy könyebb lenne elmenkülni sőt a "társadalom" sokkal inkább értékelné ezt a lépést. De én már csak ilyen vagyok megyek a saját fejem után és ha valami mégsem sikerül nem okolhatok mást csak magamat!
    előzmény:
    Tulipáncsokor (118)
    2011-06-21  12:49
  5. 2011. június 21. 12:53122.
    Ezzel egyetértek. Nem tartanám jó ötletnek, ha Éva tudna a szeretőről. Ott rögtön bejönne a játszmázás amiről valaki már írt korábban, és onnantól nincs megoldása az ügynek, az biztos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425455 (113)
    2011-06-21  12:41
  6. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2011. június 21. 12:53121.

     

    Nagyon egyetértek a hozzászólásaiddal, sztem jókat írsz! 

    előzmény:
    bogárka1 (30)
    2011-06-21  10:45
  7. 2011. június 21. 12:50120.

    Nem értek egyet. A nőknek nincs szükségük arra, hogy kérkedjenek a hódításaikkal.

    Láthatod, mások is írták már (meglepően sokan), hogy a nők okosabb félrelépők mint a férfiak. Nem mindenki, ez tény. De általánosságban bizony működik a dolog.

     

     

    Egyszer láttam egy riportot egy alibiiroda tualjdonosával, (milyen meglepő, nő volt az illető) és ő is azt mondta, hogy sokkal több az ügyfeleik között a férfi, mint a nő. De nem azért, mert a nők nem lépnek félre, hanem azért, mert ők ezt meg tudják oldani, nincs szükségük arra, hogy más falazzon nekik hozzá.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425455 (110)
    2011-06-21  12:38
  8. 2011. június 21. 12:49119.

    De szerintem az sem amit az asszony a leírtakból jelen pillanatban képvisel. Az sem egyenrangú megközelítése a dolgoknak! A legjobb a kapcsolat terápia egy szexuál pszichologusnál!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425455 (113)
    2011-06-21  12:41
  9. 2011. június 21. 12:49118.

    Igen, tudom, hogy a te házasságod sem egy sétagalopp, de nagyon becsüllek azért, hogy nem a saját önnös érdekeidet tartod szem előtt és még mártírt sem játszol.

     

    Így kéne ezt csinálnia mindenkinek!

    előzmény:
    PirosAlma (99)
    2011-06-21  12:26
  10. 2011. június 21. 12:46117.

    Lehet elmenni és felszabadultan szülőnek lenni úgy, hogy a gyerek meg ebben megy tönkre.

     

    Igazad van: lehet választani.

    előzmény:
    plüssmackó (97)
    2011-06-21  12:23
  11. CSK
    CSK
    2011. június 21. 12:44116.
    örőltem=örültem
    előzmény:
    CSK (114)
    2011-06-21  12:43
  12. 2011. június 21. 12:44115.

    ez tudjátok kissé az ismert mondás szerint alakítható....

     

    Van jó szex házasság nélkül, de nincs jó házasság szex nélkül

     

    :)

    előzmény:
    PirosAlma (106)
    2011-06-21  12:35
  13. CSK
    CSK
    2011. június 21. 12:43114.

    Miért lenne az törvényszerű, hogy a gyerek lelki nyomorék lesz, ha elválnak a szülők? Hány szülő elvált már és így is nőttek fel emberek. Ha választanom kéne örőltem volna, ha a szüleim elválnak még jó régen és nem egy belekényszerített sz@r házasságban élnek a mai napig. Amúgy nekem, mint gyereknek is jobb lett volna, a mai napig így gondolom. Valószínüleg nyugodtabb lennék most is, bár felnőtt vagyok és nincs kilátásom még különmenni sajnos. A szülők közti feszültséget igenis érezni, és nem a te gyomrod szorult össze a nap 24 órájában a rejtett feszültségtől..... a mai napig.....

    Lehet a válás megváltás is, nem kell ahhoz verni az egyik szülőnek a másikat, nem csak ez lehet válóok. A lelki tényezők sokkal rosszabbak.

     

    Külön lehet válni kultúráltan, ami nem megy és nem lehet helyrehozni (és jelen esetben az egyik fél erősen elzárkózik ettől) akkor nem érdemes ilyen körülmének közt együtt élni.

    előzmény:
    Tulipáncsokor (87)
    2011-06-21  12:12
  14. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2011. június 21. 12:41113.

    Ha annyira jó a kapcsolatotok mint írod akkor hozakodj elő azzal, hogy Te mashol fogod kielégíteni a szexuális étvágyadat. 

     

    Alma!

     

    Ez kőkeményen zsarolás. Egyenrangú  megbeszélésnek (probléma megoldásnak) nem lehet alapja, kiinduló pontja.

    előzmény:
    PirosAlma (89)
    2011-06-21  12:14
  15. 2011. június 21. 12:40112.

    Csatlakozom! Bizony bizony előfordulhat, hogy nem élvezi úgy, meg annyira mint azelőtt. Talán nincs is olyan orgazmusa vagy egyáltalán nincs neki. Persze ez csak találgatás.

    Ha magamból indulok ki, akkor, hhhh .

    Oksi ha olyan a helyzet akkor mondjuk a kedvében járok mert szeretem, de nagyobb részben hála istennek én is szeretném mert jó.

    Ha nem lenne közbe orgazmusom valószínű nem nagyon akarnám én se. Mert minek?

    A nők is igénylik azt. Persze vannak helyzetek mikor megértőnek kell lenni egy nőnek és bizony bizony kedvesnek kell lenni.

    De azért szerintem egy héten minimum kétszer egy egészséges nőnek csak eszébe kellene hogy jusson a szex. 

     

    Amúgy nem bizti hogy lelki a baj. Talán szervi.Konolyabb hormonzavar, vagy bármi ilyesmi is megzavarhatja egy nő étvágyát . Tapasztalat

    Talán próbáld meg érdeklődni tőle, és mint lehetősséget felvetni, hogy beszéljen nőgyógyászával vagy esetleg egy endokrinológussal.

    A szülés után előfordulhat ilyen probléma is.

     

    Csak tipp

    előzmény:
    nefelejcs2011 (79)
    2011-06-21  11:53
  16. 2011. június 21. 12:40111.
    Ja és még valami amit most mondott a párterápián a pszichologusunk - aki egyébként szexualpszichologus is- hogy akkor szünik meg a szex a két fél között, ha nincs a kapcsolatban agresszió, önérvényesítés és önzés. Nézz ennek utána gondolkozz el ezen......
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214342 (1)
    2011-06-21  09:39
  17. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2011. június 21. 12:38110.
    Minden kapcsolat megkívánja egy idő után a nyilvánosságot. Tudni kell róla mindenkinek, nekem mim van. Ugyan úgy ahogy a kocsi, a telefon, a sorolhatnám. Miért maradna ki ebből éppen az, akivel jól érzi magát az ágyban. Vagy pont az. A férfiasság, nőiesség  visszaigazolása. Mert ugye mai világunkban egy nő csak egy férfitől/által/mellett tud nő lenni, és fordítva.
    előzmény:
    pinkpearl (98)
    2011-06-21  12:25
  18. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2011. június 21. 12:38109.

     

    Egyébként nekem az eszem megáll, hogy milyen gyakori, hogy már  harmincas párok is egyáltalán nem szeretkeznek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_807121
    Torolt_felhasznalo_807121
    2011. június 21. 12:38108.

    Minden a valasztasnal dol el. El lell donteni hogy mi alapjan valasztjuk parunkat. Tudnunk kell magyarazatot adni arra, hogy mitol tetszik nekunk valami/valaki es mitol nem. Ket ember kapcsolataban soha nem tudjuk biztosan hogy amit kimondunk a masikban hogy kepezodik le.

    Ket ember kapcsolatat nagymertekben a „ritmus” hatarozza meg. Nem biztos, hogy a jo ritmuserzekuek megtalajak a ritmust es az sem biztos, hogy a rossz ritmuserzekuek elashatjak megukat. Ha olyan partnerre talalnak akinek magasabbb a hibatoleranciaja, vagy pont ugy hibazik mint tarsa nyert ugye van. Narcisztikus szemely melle onfelado kell. Az emberek altalaban sajnaljak ilyenko az onfeladot pedig a kettejuk kapcsolata csak igy mukodokepes  es maguk is azert keresnek narcisztikust hogy „felaldozva” magukat onmaguk lehessenek. Minden a valasztasnal dol el.

    előzmény:
    plüssmackó (83)
    2011-06-21  11:59
  20. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2011. június 21. 12:36107.

     

    "Itt is megvolt a bizonyíték, hogy a gyerek csak indok. "

     

     

    Ez is annyira jellemző. A gyerekkel takarózás.Közben csak gerinctelenek, döntésképtelenek, kényelmesek.

     

     

    előzmény:
    bogárka1 (103)
    2011-06-21  12:32
  21. 2011. június 21. 12:35106.
    Ez tetszett! Főleg a vége!!! Egy kapcsolatnak többről kell szólnia mint pusztán szexualitás egy szövetség egymásért!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715549 (101)
    2011-06-21  12:28
  22. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2011. június 21. 12:34105.
    A házasság az együtt fejlődés intézménye (is).
    előzmény:
    cabron (100)
    2011-06-21  12:28
  23. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2011. június 21. 12:33104.

     

    Én is a párterápiát ajánlanám, már amennyiben a feleségednek is fontos a házasságotok.

     

     

    DE! Egy 38 és egy 45 éves embernek NEM JÓ a házassága, ha szex gyakorlatilag nincs, ill. nem működik, és egyikük sem tolószékes, súlyos cukorbeteg stb.Így csak jó barátokról és jó esetben jó szülőkről beszélhetünk.

     

    A másik, amit mindig elmondok: nem igaz, hogy az eltérő szexuális étvágy nem derül ki időben ( mindig előjön, hogy igenis, vagy a jelek, vagy akár a konkrétumok is megvoltak a házasság előtt is), még a gyerek születése előtt.Egy nő, aki szereti és élvezi a szexet ( nem csak eljátssza a házasság és gyerek reményében), az legkésőbb a gyerek születése után egy évvel maga is igényli,hogy minden visszakerüljön a régi kerékvágásba ezen a téren is.

     

     

    A másik verzió, hogy a feleség/partner "kiszeret" a férjéből, megunja és csak barátként és apaként tekint rá.A férfiak gyakran mondják, hogy X év után nem tudnak már nőként tekinteni a feleségükre, nos, ez a nőknél is gyakran előfordul, csak nőknek ezt "nem illik" hangoztatni, ezért nem is került be a köztudatba.Sok nő ezért szexelni már nem akar a férjével, ilyenkor vagy elmarad a szex nála, vagy talál egy új szexpartnert munkahelyen, stb.A nők általában nem is szoktak lebukni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214342 (1)
    2011-06-21  09:39
  24. 2011. június 21. 12:32103.

    Van egy ismerősöm, aki megfogadta, hogy sosem hagyja el a családját. A felesége a legjobb barátja (aki egyszer a legjobb barátjával csalta meg) és a család működtetése nagyon jól megy nekik együtt, jól i s néznek ki együtt, jól élnek, jó anyagi körülmények között is, csak az ágyban nem működik semmi. Már próbálkozások sincsenek. A lányuk 7 éves, az utóbbi 7 évben először a gyerekre fogták, mert minden zajra felébredt, aztán arra, hogy köztük aludt, aztán az időre...

    Majd a gyereket 6 év után vitte mama magához 2 hétre nyaralni, ők kivettek 2 hét szabit pihenni, de úgy sem működött semmi. Még csak nem is próbálkoztak egymással.

    Itt is megvolt a bizonyíték, hogy a gyerek csak indok. 

     

    Azóta a pasinak van egy szeretője, megalázó helyzetben vannak mindketten, a partnerének van 3 gyereke, csúnya váláson van túl, a pasi nem akar válni, mert jajj, a családja, a lánya ne sérüljön, stb... 

    Sztem ennél butább hozzáállás, ennél butább helyzet nincs is. Meg is érdemlik mindannyian. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214342 (1)
    2011-06-21  09:39
  25. 2011. június 21. 12:30102.

    Igen igen a statisztikák szerint a férjek sokkal csalárdabbak mint a felesegek, de az a sok férj kivel jár félre????

     

    Én ma kaptam egy ajálatott egy kollégmtól........

    előzmény:
    pinkpearl (98)
    2011-06-21  12:25

Címlap

top