Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Állandó pisilési érzet

iving
Létrehozva: 2011. november 8. 15:20

Sziasztok, a segítségéteket kérem, kérem aki tud valami jó tanácsot az írja meg. Előre is köszönöm!!!

 

A történetem: 24 éves vagyok, tavaly először agusztusban éreztem az állandó vizelési ingert (együttlét után 24 órával), első nap véres vizelet, alhasi fájdalom, kaptam rá nolicint és egy hét múlva el is múlt. 

 

Rá egy hónapra ismét előjött ez az érzet, ismét csak egy együttlét után, ismét kaptam nolicint, amit szedtem egy hétig, de nem segített, aztán tőzegáfonyát kezdtem el, de nem segített, és szedtem a D-mannose port, majd 3 hét után lehet ezektől vagy magától elmúlt.

 

Aztán jött két hét amikor minden rendben volt, majd 2010.október 31-én ismét előjött , ismét egy együttlét után, és ez azóta is tart, tehát  már 1 éve !!! :((((

 

Voltam számtalan orvosnál, nőgyógyász, urológus, volt aki azt mondta, hogy ezzel együtt kell élni, volt aki azt mondta majd nyárra elmúlik, számtalan antibiotikumot szedtem kb 8-9 félét, fölösleges is felsorolni. 

 

Pár  tenyésztésen is  vagyok túl, hólyagtükrözésen, hüvely ultrahangon stb mindegyik leletem negatív lett.

Egyedül egyszer a hüvelyváladékból tenyésztettek ki  streptococcus agalactiae, de erre az orvos azt mondta, hogy erre nem ír fel gyógyszert mert ennyi elfér a szervezetben.

 

Az inger érzete azóta enyhült, de még mindig érzem, és megkeseríti az életemet, folyamatosan érzem hogy pisilni kell, hiába megyek el wc-re utána is ugyanúgy megvan az inger. Sokszor 1-2 órát ott ülök a wc-n mert úgy érzem nem bírok felállni, főleg az elúlt pár napban mert valamitől nem tudom mitől rosszabb lett.

 

Azt hittem tudok majd ezzel együtt élni, de nem, így nem lehet élni, nem ülhetek állanódan a wc-n. 

 

Kérem akinek volt hasonló problémája, és az orvosok az ő esetében is tanácstalanok voltak, az kérem írjon, hogy neki mi használt.

 

Még annyit, hogy hatalmasat csalódtam az orvosokban csak a gyógyszert tudják felírni, abban nagyon jók, meg azt mondani, hogy ez felfázás, adnak gyógyszert és azt mondják egy hét múlva elmúlik, igen persze elmúlik, nekem már egy éve tart. Hol múlik el? 

 

Egy elkeseredett lány 

  1. 2011. november 8. 18:1626.

    Egyrészt én is átestem ezen a problémán, tehát saját tapasztalatból írok , másrészt eü. dolgozóként jó pár orvossal végigtárgyaltam ezt a problémát , amikor nálam is fennállt.

     

    Süti.86 válaszával értek egyet, leírásod alapján a jópárszor előforduló felfázás miatt  kialakult benned a szorongás, egy stresszes  állapot, ami fenntartaja a panaszaidat. Itt már pszichés problémáról van szó.

     

    Az összes  vizsgálati leleted negativ !!! Ennek tudatában  a legtöbb beteg  általában megnyugszik, hogy nincs semmi komoly baja és érdekes módon 1-2 napon belül a panaszok is elmúlnak. Nálad ez úgy látszik nem sikerült.

     

    Mindezek ellenére - mivel hajlamod van a felfázásra - továbbra is igyekezz megelőzni a gondokat - együttlétek után pisilés, mosakodás, természetes gyógymódként: tűzegáfonya, medveszőlő levél tea. 

     

    előzmény:
    iving (1)
    2011-11-08  15:20
  2. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2011. november 8. 18:0925.
    Változókorban hallottam már ilyet, ott ösztrogén hiány volt  gond.
    előzmény:
    iving (1)
    2011-11-08  15:20
  3. 2011. november 8. 18:0024.
    Pár alkalommal kaptam egyébként Monural nevű port a nőgyógyásztól, akkor kellett meginnom, mikor éreztem, hogy jelentkeznek a tünetek. Nem tudom, létezik-e még...
    előzmény:
    leontin (23)
    2011-11-08  17:57
  4. 2011. november 8. 17:5723.

    Az én javaslatom: együttlét után mielőbb menj el pisilni, zuhanyozz le, használj mosakodókenőcsöt (patikában lehet venni, recept nélkül). Tudom, az azonnal pisilni indulás kicsit illúzióromboló, de nálam ez, az egyébként nőgyógyásztól kapott tanács vált be: 2 év alatt 8 hasonló hólyaghurutom volt. 

    A másik, amit ajánlani tudok, ezt egy barátnőm tanácsára használtam: amikor érzed, hogy kezdődik megint a nyavalya, akkor készíts egy jó maroknyi kamillából főzetet, azt öntsd bele leszűrés után a forró fürdődbe. Nekem nagyon bevált.

    Illetve lehet venni melegvizes palackot, én mindig azt tettem a derekam mögé, ha már éreztem, hogy baj lehet.

    Miután a feniteket végigcsináltam, nem volt többé hasonló panaszom.

    Jobbulást! 

     

    előzmény:
    iving (1)
    2011-11-08  15:20
  5. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2011. november 8. 17:4722.
    Hm....én már rég voltam nála (tavasszal), azt hiszem, 6-7 ezer lehet egy alap vizsgálat...
    előzmény:
    iving (13)
    2011-11-08  16:32
  6. Torolt_felhasznalo_766720
    Torolt_felhasznalo_766720
    2011. november 8. 17:1521.

    nekem egyszer volt ilyen, majd meg bolondultam!

    Gyógyszer nem, de grapefruitmag csepp narancslébe (csak abban nem érzed az ízét) cseppentve ittam, napi 1 litet így+még 2 liter teát és napról napra jobban lettem, kb. 1 hét alatt elmúlt! Annyit kell inni, hogy víztiszta legyen a vizeleted!

    Remélem, tudtam segíteni!

    előzmény:
    iving (1)
    2011-11-08  15:20
  7. 2011. november 8. 17:1520.
    A nyitóban leírta, hogy ezeken már rég túl van (tenyésztések, tükrözés, egyebek).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788830 (19)
    2011-11-08  16:52
  8. Torolt_felhasznalo_788830
    Torolt_felhasznalo_788830
    2011. november 8. 16:5219.

    volt tenyésztés(vizelet,hüvely?)Gyakran a hüvelygyulladás együtt jár és hasonló tüneteket okoz mint a hólyaghurut. Az antibiotikumok miatt a hólyagban is gombás fertőzés/gyulladás léphet fel,amit tükrözéssel tudnak csak kimutatni(ilyenkor gyakori a steril vizelet amiben nem találnak semmit,se gomba,se baci de a tükrözés mutatja a gombát).A házipatikán olvastam a fórumban,hogy volt akinek fél éves gombaölő kezelés segített.

    Sajnos nagyon sok minden okozhatja,de arra vigyázz,hogy a sok felelőtlen(nem a te felelőtlenséged,az orvosoké)antibiotikum ne neveljen ki rezistens bacikat.

    Amit még tehetsz az a csökkentett szénhidrát tartalmú étkezés(a bacik és a gomba is szereti a cukrot IR-es diétára gondolok),leírtak már sok használható ötletet(szex után pl döderleines kúpot feltenni,hogy visszaállítsa a ph-értéket ha esetleg ez a gond).De mindenek előtt alapos kivizsgálás mind nőgyógyászati mind urológiai oldalról.

    Jobbulást.

    előzmény:
    iving (1)
    2011-11-08  15:20
  9. 2011. november 8. 16:4718.
    A privát levelekre is válaszolok, csak nemrég regisztráltam és még vánom kell 3 órát hogy válaszolhassak. De nagyon köszönöm  nektek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. november 8. 16:4117.
    igen, azt már én is próbáltam, nekem nem használt sajnos.
    előzmény:
    rétipipitér (11)
    2011-11-08  16:31
  11. 2011. november 8. 16:3916.
    köszönöm válaszod
    előzmény:
    Süti.86 (6)
    2011-11-08  15:47
  12. 2011. november 8. 16:3815.
    köszönöm a tanácsokat. az injekción elgondolkodtam most , azt még sosem próbáltam és nem is hallottam róla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773183 (5)
    2011-11-08  15:42
  13. 2011. november 8. 16:3314.

    Igen, arra én is gondoltam, hogy valami nyomja a hólyagot, de egyik ultrahangon sem találtak semmit. szóval nem tudom. volt orgazmus. miért?

    süllyedés?

    előzmény:
    gaga69 (4)
    2011-11-08  15:39
  14. 2011. november 8. 16:3213.
    és árat tudsz mondani?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639602 (3)
    2011-11-08  15:33
  15. 2011. november 8. 16:3112.

    köszönöm a válaszod. És te már próbáltad a I**** eszközt?

     

    előzmény:
    Enke (2)
    2011-11-08  15:30
  16. 2011. november 8. 16:3111.

    Szia!

     

    Nekem az Urogin cseppek segítettek. Lehet kapni gyógynövényboltban és gyógyszertárban is.

    Nagyon gyorsan hat és fertőtlenít. 

    előzmény:
    iving (1)
    2011-11-08  15:20
  17. 2011. november 8. 16:1010.

    Én találtam rá megoldást, de nem írom ki. volt erről két topikom, még a másik nevemmel....sok támadást kaptam miatta, úgyhogy ezért nem kezdenék itt bele.

    megjártam párszor a Honvéd kórházat, de az antibiotikumoktól csak kikészültem.

     

    ha valakit érdekel, keressen meg. NEM én foglalkozom vele, nálam csak bevált....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2011. november 8. 16:079.
    hm, a kapszulától nekem előjött, nem kicsit morogtam :) rögtön az elsőtől és egyértelműen attól, ment az egész csomag a kukába :)
  19. 2011. november 8. 16:048.

    Nah nekem dettó ez van kb 10 éve, pasifüggetlenül. Szerencsére viszonylag ritkán, párszor egy évben, de akkor már iszonyat gyorsan elfajul a hurut. Nálam ami segít, az a Monural por, mindig van 1 nálam. Ez ilyen 1szer szedendő cucc, ha érzem hogy na most rossz lesz, akkor már iszom is, és 1-2 óra múlva kutya bajom. Ha nem innám, kb 2-3 óra múlva fel se tudok kelni már, és volt már hogy urológiai klinikán kötöttem ki pár óra múlva. Orvosoknál énis voltam, ezer labor, semmi. 

     

    Folyadékkal hadilábon állok, pisilni mostanság gyakrabban járok. A tőzegáfonyát nem próbáltam, nem hittem, hogy segít. Törlőkendőt mindig is használtam, meg ilyen speckó tusfürdőt ilyenkor. Ezüst kolloid nálam egyáltalán nem jó, próbáltam már "külsőleg" is. Többet tisztálkodok mint egy macska, első utam utána mindig a wcre vezet, utána zuhany :)

    Az injekciót viszont megnézem :)

     

    Jah, és nálam biztosan nem stressz. Szóval lehetséges a dolog, és rohadt kellemetlen, főleg ha reggelre jön elő, és utazni kellene melóhelyre, de még nem hat a gyógyszer. És mindenki tanácstalan :( 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773183 (5)
    2011-11-08  15:42
  20. Torolt_felhasznalo_687176
    Torolt_felhasznalo_687176
    2011. november 8. 15:487.

    felfázás

    stressz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2011. november 8. 15:476.

    most viccet félretéve és semmiképp sem bántásból írom de pszichés problémára nem gyanakodtál?Lehet hogy meg kellene próbálnod ennek is utána járni ugyanis ha belső szervileg bizonyítottan semmi problémád akkor ennek más oka kell hogy legyen.Igaz hogy az agy is egy szerv tehát az is lehet beteg ilyen értelemben.

    Én azért megkísérelnék utána járni.

     

    Emellett azt nem tudom betartod-e nekem a háziorvos hívta fel a figyelmem rá (mivel én is hasonló problémával küszködtem mint te vagyis majd minden együttlét után felfertőződtem) hogy minden szexuális együttlét után el kell menni pisilni és nagyon oda kell figyelni törlésnél a helyes irányra vagyis előlről hátrafelé.Mivel a nőknél nagyon közel van a végbél, a hüvelyhez és a hugycső nyílásához ezért könnyen megfertőződik és ez gyulladást válthat ki.

     

    Szerintem ha nagyon odafigyelsz rá javíthatsz a helyzeten ha így sem sikerül bármit is teszel akkor keress fel egy mentálhigiénés szakembert mert tényleg lehet akár lelki eredetű is a probléma!

     

    Mielőbbi jobbulást!!!

    előzmény:
    iving (1)
    2011-11-08  15:20
  22. Torolt_felhasznalo_773183
    Torolt_felhasznalo_773183
    2011. november 8. 15:425.

    Szia!

     

    Én évekig szenvedtem ezzel, de úgy tűnik (lekopogom) elmúlt. A megoldás nálam komplex, hátha segít rajtad is.

    1. Rengeteg folyadékot inni, gyakran pisilni menni, hogy tisztuljon a hólyag.

    2. Tőzegáfonya tea+kapszula, ez meggátolja a kórokozók felszaporodását, de inkább csak megelőzésre jó.

    3. Anionos törlőkendő+betét. Nem muszály minden nap, de ha kezdődik az inger, akkor azonnal használni kell. Én ilyenkor még ezüst kolloidot is iszom.

    4. Derékmelegítő viselése

    5. Együttlét előtt és után is tisztálkodás

    6. Gynevac injekció. Tavasszal adattam be, azóta egyszer(!) gyulladt be a hólyagom egy utazáson és egy nap alatt elmúlt magától!

     

    Ha a párodat nem kezelik antibiotikummal, csak téged, simán visszafertőz...

    előzmény:
    iving (1)
    2011-11-08  15:20
  23. 2011. november 8. 15:394.

    Süllyedés? nyomja valami a hólyagot? Együttlétkor volt orgazmus? 

    előzmény:
    iving (1)
    2011-11-08  15:20
  24. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2011. november 8. 15:333.

    Dr. Kovács Zoltán

     

    természetgyógyász, nőgyógyász. Nem fog neked gyógyszer felírni, ha nem muszáj, viszont alternatív kezelést tuti fog neked adni!

    Jó orvos!

     

    http://www.termeszetesnogyogyaszat.hu/

    előzmény:
    iving (1)
    2011-11-08  15:20
  25. 2011. november 8. 15:302.

    Stressz inkontinencia?

     

    Nekem ugyan ilyenem nem volt, de gyakran járok és utána is sokszor úgy érzem, hogy tele a hólyagom. Nekem a háziorvos erre gyanakszik, azt mondta, hogy egy nagy élethelyzet változással talán elmúlik. De nem. Azért nézz utána ennek a lehetőségnek is 

    előzmény:
    iving (1)
    2011-11-08  15:20

Címlap

top