Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogyiklub 2012

Torolt_felhasznalo_449277
Torolt_felhasznalo_449277
Létrehozva: 2011. december 29. 10:45

Sziasztok!

 

Vártam, vártam, hogy valaki indítson egy lassan hagyományosnak számító újévtől fogyni-témájú topikot, de úgy látszik, magamnak kell... :-)))

 

Szóval.....

 

Új év, fogadalmak, nagy újrakezdések.

 

Szeretnék leadni pár kilót, és egyben életmódot váltani. Tavalyelőtt már sikeresen megszabadultam a feleslegemtől, de aztán szép lassan visszakúszott. Most újra megpróbálnám, de egyedül nagyon nehéz.

Várom ide mindazokat, akik szintén hasonló cipőben járnak. Jó lenne egymást bátorítani, hogy ne adjuk fel idő előtt a küzdelmet.

 

Van kedve valakinek velem tartani? :-)

  1. Torolt_felhasznalo_285919
    Torolt_felhasznalo_285919
    2012. március 16. 09:11951.

    Sziasztok Lányok!

     Kirobbanok az energiától, de ahogy látom Ti is és ez nagyszerű

    Itt a tavasz, és érthetetlen módon fogyok: 59,5-öt mutat a mérleg, ami 30,5 kg január óta:)

     

    Legszívesebben egész nap sétálnék, kirándulnék, tollasoznék, de itt lapítom a hátsómat, az utolsó oldalakat készítem a szakdolgozatomhoz.

     

    Magánéletileg hogy vagytok? Nálam az is hozzájárul a felszabadultsághoz, hogy eldöntöttem, hogy szakítok a barátommal. Amióta eldöntöttem, sokkal könnyebbnek érzem magam, testben és lélekben is. 

     

    Csak így tovább mindenkinek! 

    előzmény:
    pipacsvirágocska (950)
    2012-03-16  08:31
  2. 2012. március 16. 08:31950.

    Jelentem, tegnap 20 km-t túráztam. Fáj a hátsóm, ami egyrészt jó, másrészt komoly munkám van abban is, hogy a járásom ne legyen figyelemfelkeltő. 

     

    Este aztán baráti összejövetel volt és bizony a kajálást má rmegkezdtem. Igaz, husi és zöldség volt, meg joghurtos mártás, egy pohárka vörösbor is lecsúszott, de jól esett. Kicsit elkenődtem, hogy akkor most megáll a fogyás, de másrészt meg összeszűkült a pocim, fogytam, jobban nézek ki és most már megyek előre, mert tudom, hogy menni fog.

     

    előzmény:
    csipkebogyo87 (949)
    2012-03-15  08:39
  3. 2012. március 15. 08:39949.

    Sziasztok :)

     

    Jajj de jó, mindenkit beindít a tavasz a mozgásra :D

     

    Pipacsvirágocska, 8 km/h is nagyon jó :) Sokáig én is annyival futottam. 1-2 hét és menni fog több is, legalábbis bízom benne, mert én is ebben reménykedem :D:D:D

     

    Az izomlázam elmúlt, a bal bokám még mindig fájdogál. Főleg amikor sokat ülök és utána fel kell állni, az határozottam rosszul esik, aztán később már bejáródik. 

     

    Úgyis tanulnom kell a hétvégén, úgyhogy pihentetni fogom sokat.... azért futni mindenképp elmegyek a hétvégén is a párommal :) Nem tom hgy csináltam a múltkor google mapson sikerült ilyen kék vonallal lemérni hogy kb mennyit futottam, de most hiába kattingatok valamiért nem tudom reprodukálni....

     

    Pihenjetek sokat a hosszúhétvégén  

     

     

    előzmény:
    pipacsvirágocska (948)
    2012-03-14  22:32
  4. 2012. március 14. 22:32948.

    Szép jó estét :)

     

    Edzőteremből jövök ám, 3 km futás, megszenvedtem érte mint a kutya, aztán egy km-t gyalogoltam hegynek. Gyórtam is fél órát.

     

    Gondoltam rád csipkebogyom, miközben a 8,3 km/h-t próbáltam feljebb vinni, de egyszerűen nem győzte a lában :) Na majd nemsokára! 

    előzmény:
    csipkebogyo87 (947)
    2012-03-14  15:10
  5. 2012. március 14. 15:10947.

    Sziasztok!

     

    Pipacsvirágocska, örülök hogy jobban érzed magad :) A jó közérzet csodákra képes!

     

    Én ma voltam tornázni, 30 perc futás 9km/h, aztán 15 perc ellipszis és 15 perc taposás volt a porondon. Viszont a bal bokámmal történt valami, mert fáj. Nem tudom hogy a futásnál rosszul léptem, vagy mert váltottam a tavaszi cipőmre ami lapos, és bénán járok benne vagy mert van egy bőrkeményedés a talpamon és amiatt járok bénán..... 

    Amúgy meg olyan izomlázam van, áhh, alig bírok a székről felkelni....

     

    Én mostanában vacsira vagy túrót szoktam enni valamilyen formában (körözöttnek, vagy gyümölcsjoghurttal összekeverve) vagy fehérje shake-et.

     

     

    Kellemes hétvégét mindenkinek, így szerdán nem is hangzik ez rosszul, ugye?  

    előzmény:
    pipacsvirágocska (946)
    2012-03-14  08:54
  6. 2012. március 14. 08:54946.

    Jó reggelt lányok :)

     

    Megint fogytam egy picit, de most már tényleg csak picikét. Holnap túrázni készülök, barátokkal, 35 km van belőve, remélem, elengednek munkából. 

     

    dinnyécske: gratula az evéshez, tényleg szuperül megy neked. Tartsd meg ezt a jó szokásod, mert az esti evés a legrosszabb, minden szempontból, nemcsak a fogyás miatt.

    Hát a futást talán most nem erőltetném nálad, vigyázz azért magadra, de a futópados hegymenetelés és a gyorsgyaloglás csodákra képes, nagyon jó mozgás, bármilyen súllyal.

     

    Mai menüm: reggelire körte-banán turmix, ebédre husileves, a változattosság kedvéért csirke helyett marha.

    Vacsorára valami párolt zöldség lesz, amit otthon találok.  

     

    Nagyon jól érzem magam, tényleg. A pocim lapos, nem vagyok éhes, örülök, hogy belevágtam, kellett egy kis tisztítás a szervezetemnek és azt hiszem, most már jobban fog menni a fogyás és a mozgás is. Hétvégén megyünk a párom szüleihez, remélem, ott nem lesz gond. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687122 (945)
    2012-03-14  08:37
  7. Torolt_felhasznalo_687122
    Torolt_felhasznalo_687122
    2012. március 14. 08:37945.

    Sziasztok!

     

    Igen, ez biztos, hogy így van. Az ember, ha csinálja sokat fejlődik, fogy..stb...Amúgy most pont eszembejutott, hogy még nyáron, miután abbahagytam a spinninget, és készültem az államvizsgára, egyik hétvégén átmentem a rokonokhoz, mert nekik van futógépük, levezetni a feszültséget. És ahhoz képest, hogy előtte konkrétan nem futottam, elég jól bírtam. Persze úgy csináltam, ahogy te is írtad, az elején gyorsgyaloglás, aztán kocogás, futás, aztán visszavettem, de azt hiszem talán 30-40 percig is csináltam, ami tőlem nagy szó :)

    Kár, hogy máskor nem tudok hozzájuk átjárani...Ott laknak, ahol a szüleim, és tavaly ott készültem az államvizsgára.

    előzmény:
    csipkebogyo87 (944)
    2012-03-14  08:10
  8. 2012. március 14. 08:10944.

    Halihó :)

     

    Dinnyécske, mindig többet bír az ember! Az elején nekem se volt kedvem futni. Aztán ahogy lejjebb mentek a kilok, meg kezdtem megerősödni egyre inkább megjött a kedvem.

     

    Kezdetnek tökéletes a sétálás, gyorsgyaloglás is. Mindig csak annyit kell csinálni amit még bír a szervezeted, de azért érzed, hogy dolgozik is! Az elején én is csak gyalogoltam, mondjuk én futópadon, váltogattam a gyaloglást, hegymenettel, 5,5km/h-val, meg hasonlók, 35-40 perc alatt elfárad abban is az ember ha túlsúlya van.... Aztán mindig egyre könnyebb lesz: több izom, kevesebb súly. Remélem nyárra már12-14 km/h-val is bírok majd futni, mert most 11,5-nél 1 perc után kiszakad a tüdőm. Szóval van hova fejlődni.

     

    De a spinning nagyon jó sztem, és az tényleg nem terheli annyira az izületeket, én nagyon szeretem :)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687122 (943)
    2012-03-14  07:57
  9. Torolt_felhasznalo_687122
    Torolt_felhasznalo_687122
    2012. március 14. 07:57943.

    Jó reggelt!

     

    Csipkebogyo87

    Minden elismerésem a futás miatt :) Én sose bírtam igazán a futást, de amikor spinningre jártam, néha kedvem lett volna futni. Mert, amikor állva tekertünk, az olyan futás jellegű volt. Hiányzik a spinning :( Bár futni nem próbáltam utána se, nem igazán van olyan hely a környékünkön, ahol tudnék futni és nem beton van...Max, ha a járda mellett futok a füvön...Meg mindig azt mondják, hogy ekkora súlynál nem tesz jót az izületeknek. De néha azért lenne kedvem megpróbálni, mit bírok. Sokat biztos nem :)

     

    Tegnap is sikerült megtartanom, hogy csak 4-kor ettem utoljára. Bár olyan migrénem volt tegnap valamiért, hogy próbáltam tanulni, de kb. fél órát bírtam, mert annyira rosszul voltam. Vettem be gyógyszert, próbáltam pihenni, de este 8 körül lettem csak jobban. Nem tudom, talán a meleg front miatt, vagy a szél.

    Ebédre még magos zsemlét ettem, sovány felvágottal, de délután már csak levest (sok zöldség, pici husi). A fura az, hogy nem is voltam utána éhes. Bár lehet ez a fejfájás miatt volt. Nem baj, lekopogom :)

     

     

    Szép napot

    előzmény:
    csipkebogyo87 (941)
    2012-03-13  19:43
  10. 2012. március 13. 22:06942.

    szia csipkebogyo: gratula a zh-hoz.

     

    akkor megvolt 4 km futás, nem semmi :)

     

    Én is szeretek kint futni, már várom a jó időt. Párom is partner ebben, ketten azért könnyebb.

     

    előzmény:
    csipkebogyo87 (941)
    2012-03-13  19:43
  11. 2012. március 13. 19:43941.

    Fú szuper hogy így pörögtök :D És mindenkinek jó a kedve :) Nekem is :D

     

    Tegnap tiszta stressz voltam, mert ma zh-ztam utálatos közgázból, és emiatt az edzést is ki kellett hagynom :( és két éjjel alig aludtam, szóval most nagyon álmos vagyok.

     

    Nade ma megvolt a zh, remélem jó lesz, és voltam hot iron edzésen,  utána 25 perc futás 9km/h-val, a végére totál meghaltam :) SZUPER volt :) Azóta is égnek a lábamban az izmok!

     

    Testileg szellemileg elfáradtam, alig várom hogy hazamehessek csicsikálni :) 

     

    Holnapis megyek edzeni, a hétvégére pedig futást terveztem, a párommal, megyünk a sajópartra meg hasonlók. Rájöttem, hogy tökjó a szabadban futni, csak a hideg levegőt nem szeretem bekapkodni. De ez is megoldódik hamar, itt a tavasz :D 

    előzmény:
    pipacsvirágocska (940)
    2012-03-13  10:28
  12. 2012. március 13. 10:28940.

    Ma valahogy nem megy a munka, pedig lenne mit behoznom. Egyelőre senki nem nyaggat, szerencsére, úgy néz ki, a délelőttöm lógósabb. 

     

     Így weboldalat szerkesztgettem, legalább hasznos tevékenység :)

     

    Olvasgattam a LifeT!lt-et. Az új poszt a fogyasztó kezelésekről szól. Bevallom, ha nem lennék éppen kemény spórolásban, bevállalnám. Most dívnak a kuponok, találtam olyan fagyasztó kezelést, ami 30 perc, egy testrészre, aztán 50 perc nyirokmasszázs és valami feszesítő pakolás és 3000 Ft alatt jött ki. Komolyan elgondolkodtam rajta, hogy megvegyem. Viszont összeszámoltam, hogy ezzel a 80 %-os kedvezményes árral is, ha minden porcikámat összeszámolom (1 poci, 2 csípő, két fél popsi, 2 külső comb, 2 belső comb), az 9 kezelés első körben, tehát 27 ezer forintnak felel meg. Ez a fele annak, amit e hónapban mindenféle szolgáltatásokra szántam a vállalkozásom beindításával kapcsolatban. Sőt, a lakásban dolgozósarok kialakítására a hiányzó szükséges eszközök, minden anyagár összesen nincs ennyi. Basszus, rengeteg pénz. Úgyhogy lemontam róla, meg megilyesztett, hogy vagy átverés és ráfogják majd a genetikára, vagy kapok mellé egy diétát, amit ha tartok, kezelés nélkül is fogynék, vagy ne adj isten hatásos, de akkor meg a zsír és a víz nagy hirtelen távozik a szervezetemből, az meg mekkora sokk lehet mondjuk egy vesének meg májnak? Totál ilyesztő. 

    Meg amitől még tartok, hogy esetleg nem tartós az eredmény és visszakúszik minden, vagy több kezelés kell a megtartáshoz, esetleg hogy ha ilyen könnyen megy, akkor rákapnék és nem lenne erőm saját akaraterőből leadni.

    Akárhogyis, ilyesztő úgy fogyni, hogy közben többet eszik az ember, mint kéne és nem tesz semmi.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_449277 (1)
    2011-12-29  10:45
  13. 2012. március 13. 08:41939.

    Sziasztok :)

     

    A léböjtből kezd pépböjt leni, de tartom magam, sőt egyéltalán nem esik nehezemre.

     

    A reggelim: egy pici banán, egy körte, fél-egy deci víz, fahéj összeturmixol és voalááá: egészséges és laktató reggeli.

     

    Este is hasonlót ettem: pici áfonya és fagyasztott eper vízzel összeturmixol. Kalóriában 100-nál kevesebb, viszont isteni finom és üdítő. 

     

    Ma még maradok a husilevesnél ebédre, de holnapra paradicsomlevest tervezek, aztán spenótpürét, brokkolikrémlevest meg ilyeneket. Ezekbe nem kell más, csak pici olivaolaj meg hagyma, fokhagyma és zöldség. Úgy számoltam, hogy egy tisztességes adag sem lehet több ezekből mint 200 kalória.

     

    Igazából így nem is annyira megterhelő. Megint fogytam egy picit. Sokkal jobban érzem magam és nem éhezek.  

     

    Dinnyécske: örülök, hogy iylen jó kedved van, az alvás is nagyon sokat tesz biztosan.  Igen, picit elmaradoztunk, de nem csoda, a kezdeti lelkesedés kicist alábhagy és valljuk be, mindenknek akad fontosabb dolga is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687122 (938)
    2012-03-13  07:45
  14. Torolt_felhasznalo_687122
    Torolt_felhasznalo_687122
    2012. március 13. 07:45938.

    Sziasztok!

     

    Pipacsviragocska:

    Annyira jó volt olvasni, hogy így pörögsz! Az ember szinte plusz energiákhoz jut :) Látom most neked is van még plusz motiváció: saját vállalkozás :)

     

    Isten bizony, minden reggel mosolyogva ébredek ujjabban, sőt ilyen jól talán nem is aludtam mostanában: egyszer sem ébredtem fel :) A jókedv, a napsütés azért sokad dob az ember hangulatán és így talán könnyebb elkerülni a felesleges nasit is :) Én tegnap délután 3-4 óra között ettem utoljára, úgyhogy az estét megúsztam :)

     

    Az jutott eszembe, talán ezentúl nem egy hétre tervezek előre, hanem csak 1 napra...mármint nem csak az evésre gondolok. Abból eddig is így volt. Hanem az lesz a célom, hogy a mai napot teljesítsem jól...Aztán, ha a mai megvan, jöhet a holnapi. És ebből már összeáll a hét. Kis lépésekben hátha könnyebb :)

     

    Sokan eltűntek a topicról...:(

     

    De azért még maradtunk néhányan, lelkesen, motiváltan, gyerünk csajok

     

    Szép napot!

    előzmény:
    pipacsvirágocska (937)
    2012-03-12  16:21
  15. 2012. március 12. 16:21937.

    Sziasztok, úgy örülök, hogy pörögtök:) 

     

    Nekem ma volt az első munkanapom, egy perc alatt eltelt, szinte levegőt sem vettem délután háromig.

     

     dinnyécske: ha minden elhatározásom után 3 kilót fogynék 2 hónap alatt, akkor bikinimodell karrieren gondolkodhatnék :D Viccen kívül, pici eredmény is eredmény, csak így tovább. Az esküvői készülődés ténlyeg jó motiváció, hajrá, hajrá :)

     

    Rinyálásnak vége, tele vagyok pozitív energiával, kezeket kitárni, küldöm.

     

    Ma husilevest "ettem" (minek ettem a levet kanállal, ha ki is ihattam volna :), volt benne répa is, olyan jólesett kicsit leülni és elkanalazgatni a forró leveskét.  Fejem nem fáj, éhes nem vagyok, közérzetem egész jó. 

     

    Nem volt kedvem visszajönni munkába, de isten bizony tökjó minden. És végre összraktam a saját vállalkozásom koncepcióját, megvan a weboldalam, tele vagyok ötletekkel, már csak pörgetni kell és kész. A páromnak vázoltam, hogy a lakás egy rézsét szeretném e célból átalakítani és ő is lelkes, úgyhogy nagy barkácsolásba kezdünk. Azon fantáziálgattam ma, hogy ha nagyon beindulna, milyen jó lenne. Bocs az offért, de végülis, jókedvben könnyebb fogyni :)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687122 (933)
    2012-03-12  14:33
  16. Torolt_felhasznalo_687122
    Torolt_felhasznalo_687122
    2012. március 12. 14:43936.
    Köszönöm a bátorítást Remélem, hogy valamit motivál majd, vagy rend lesz a fejembe, végülis mindegy, csak valahogy indulnék már meg a "helyes" étrend és fogyás útján :)
    előzmény:
    csipkebogyo87 (934)
    2012-03-12  14:39
  17. 2012. március 12. 14:43935.
    Nyugi, én egyet sem :) 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687122 (933)
    2012-03-12  14:33
  18. 2012. március 12. 14:39934.

    Dinnyécske, ne keseredj el! A 3kg teljesen jó eredmény! Ha azt nézed én is csak 5-öt fogytam január eleje óta.

     

    Az esküvő meg tuti motiválni fog, nem is hinnéd mennyire! Tapasztalat  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687122 (933)
    2012-03-12  14:33
  19. Torolt_felhasznalo_687122
    Torolt_felhasznalo_687122
    2012. március 12. 14:33933.

    Sziasztok!

     

    Én is ráálltam a mérlegre és meglepődtem, hogy a múlt hét után nem híztam...Ez is egy eredmény :S

     

    Én a mai napot egészen jól indítottam, reggelire ettem egy kiflit, ebédre halat, rizzsel. Eddig ennyi. Az estém részben foglalt lesz, mert fodrászhoz megyek, úgyhogy remélem így már kiesik az esti vacsi :)

     

    Hétvégén annyira belelendültünk az esküvői beszélgetésbe, hogy a párom azt javasolta, hogy tartsuk meg már jövőre...Nem hiszem, hogy előteremtjük rá már addigra a keretet, de jó lenne, ha motiválna a fogyásban :) Remélem...

     

    Csipkebogyó:

    Gratulálok az eddigi sikereidhez, csak így tovább!

     

    Pipacsviragocska:

    Nem hiszem, hogy bárki lenne köztünk, aki még sosem rinyált egy picit a topicba, úgyhogy emiatt ne érezd rosszul magad

     

    A legnagyobb hülye úgyis én vagyok, aki január eleje óta kb. 3 kilót fogytam és semmi többet...Szánalmas vagyok Természetesen ez az én hibám, nem másé, de úgy érzem fejben kéne rendet tennem, mert addig csak kapkodok, egyik nap így, másik nap úgy, és ez így nagyon nem jó. Nem tudom lesz-e belőlem valaha valami ezen a téren...És ez elkeserít

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2012. március 12. 13:51932.
    csopkebogyo: gratulálok! szuper eredmény :)
    előzmény:
    csipkebogyo87 (931)
    2012-03-12  10:15
  21. 2012. március 12. 10:15931.

    Sziasztok Lányok!

     

    Mérlegelés van, hogy álltok?

     

    Nekem  73,9 az eredmény, úgy, hogy a hétvége természetesen katasztrófába fulladt... krumplispogácsa és társai...

     

    A héten anyósékoz megyünk hétvégére, ott azért jobban tudom türtőztetni magamat. Anyukám főztjének képtelen vagyok ellenállni, hiába ez van. De legalább futni elmentünk otthon is, 40 perc alatt megvolt az 5km, és közben barkát is szedtünk :) Szuper volt :)

     

    Kitartás mindenkinek  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2012. március 11. 13:26930.

    Szia Naret :)

     

    belekukkantottam a videókba, tökjó, még a retró feeling is, legalább szórakoztat:)

     

     

    előzmény:
    Naret (928)
    2012-03-10  18:45
  23. 2012. március 11. 13:22929.

    csipkebogyo: abszolút igazad van, igen egyetértek minden leírt szavaddal. Az tuti, hogy én vagyok minden diétázó ellenpéldája. Nekem viszont most kell egy löket. Egyszerűen kell. Egy hetet szeretnék kibírni, annyi engedménnyel, hogy ha éhes vagyok, vagy megkívánom a tányért és magát az evést, akkor készítek magamnak párolt zöltséget (bébirépa, karfiol, brokkoli), de csak egyfélét és nem egy zacskónyit. 2 nap alatt 2 kiló ment le.

     

    Nekem ez most lelkileg kell, tudom, lüke vagyok, minden szabályt ismerek, sőt, volt időszak, amikor sikeresen ment a dolog, de most nem megy. Egy héttől nem lesz semmi bajom, a fejfájás elmúlt. Aztán szeretnék visszatérni a cukor/liszt/keményítő mentes étrendhez. Amiért pedig kifejezetten nem jól vagyok, az a kiújult lisztérzékenység. Na ez hülyén hangzik és ebben a formában nem is igaz, ugyanis nem a lisztérzékenység újult ki, hanem a tünetek, melyeket a nem kevés bűnözéssel idéztem megint elő. Ettől volt hányingerem, a dokival megbeszéltük, hogy bizony ez így nem fog menni. Olyan egy évig 100 %-osan gluténmentesne étkeztem, aztán beleuntam, elkezdtem próbálkozni, nem volt bajom. Aztán idén nyáron újra szigorúan tartottam mindent, de pár hónapja a párkapcsolati és munkahelyi gondok miatt lustaságból, szomorúságból, saját hülyeségemből nem tartottam és most megint olyan ramatyul vagyok, mint két éve.

     

    Tudom, magyarázom a bizonyítványom, felnőtt ember vagyok, aki felelős a viselkedéséért és a hozzáállásáért. Tudom, hogy nem ez a legjobb módja a fogyásnak, de nekem most kell egy kezdő löket, pár kiló mínusz, amikoris nem szégyellek lemenni az edzőterembe. Tudom, hogy ez csak nekem fontos, totál tök mindegy, hogy 80 kilósan vagy 76 kilósan megyek le.

    előzmény:
    csipkebogyo87 (927)
    2012-03-10  18:38
  24. 2012. március 10. 18:45928.

    Sziasztok!

     

    Egy "kicsit" eltűntem 

     

    Le is kakiltam az egész fogyit, meg mindent... viszont most már 5. napja csinálom ezeket a gyakorlatokat (kicsit retró, de szerintem hasznos) kiegészítve pár perc úszógumi-gyakorlattal.

     

    http://www.youtube.com/watch?v =T970WP2E6i8

     

    http://www.youtube.com/watch?v=214I-VDi DR8 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2012. március 10. 18:38927.

    Pipacsvirágocska, biztos vagy benne hogy a léböjt jó ötlet?

     

    Én személy szerint nem támogatom az ilyen fajta diétákat, böjtöket. A szervezet ÉHEZIK, és utána amint kaját kap raktározni kezd majd. A fejed azért fáj, mert az agy működéséhez CH kell. Csak épp nem mindegy milyen CH-ot eszel meg. A csoki, péksüti, fehér liszt és társai gyorsan felszívódnak, fellövik az egekbe az inzulint, ami utána leesik, és éhes leszel, falási rohamok jönnek. A lassú felszívódású magasan tartja az inzulint, ezért kell teljes kiőrlésű vagy gluténmentes cuccokat enni.

     

    CH-ot főleg reggel, este inkább fehérjét. Szerintem ennél egyszerűbb diéta a világon nincs. Csak megfelelően kell megválasztani a kajákat.

     

    A gyümölcsökben sok a fruktóz, ami szintén hizlal, inkább délelőtt kell enni, amit én is sokáig nem tudtam... de annyi felesleg volt rajtam, hogy még így is fogytam.  Ja és a banán nincsen tiltólistán, aki edz annak nagyon is jó, ugyanis remek káliumforrás!

     

     

    Ezt a cikket mindenképpen érdemes átfutni, mert nagyon sok okosság van benne összgyűjtve:

     

    http://shapeshifter.blog.hu/2012/02/27/k al

     

    én nem számolok ugyan tápértéket, de az alapelv ami alapján kajálok ugyanez... számolgatni egyszerűen képtelen vagyok, így, hogy 6kor indulok otthonról és 9-10-re érek haza majd minden nap... tudom csak akarni kéne, de idáig még nem jutottam el.

    előzmény:
    pipacsvirágocska (925)
    2012-03-10  13:49

Címlap

top