Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ingerült, sértődős férj

borbolyanagy
Létrehozva: 2011. december 30. 14:01

Férjemmel lassan 10 éve vagyunk együtt, majd' 5 éve házasok. Ezalatt természetesen jól megismertük egymást, összeségében véve jól kijövünk, szeretjük egymást. Van egy 2 és fél éves gyermekünk, tavaszra várjuk a másodikat, akit terveztünk, várunk.

A problémám, hogy a férjem alaptermészetének, meg az idővel egyre jobban előjövő rigolyáinak köszönhetően időről időre nagyon sértődős, ingerült tud lenni, a legapróbb dolgok miatt is. Ezt már más családtagok is észrevették. Nyilvánvalóan én sem vagyok hibátlan, de gyakran már szinte szégyellnem kell magam, hogy a szüleim, vagy az ő szülei előtt kis dolgokon felhúzza magát, megsértődik, és elvonul, nem szól senkihez, legfőképpen hozzám nem. A legapróbb dolgok alatt olyasmit értek, mint pl. valaki nem készül el az induláshoz megbeszélt időre, csak 5 perccel később; vagy nem tud végigolvasni egy cikket, mert mellette beszélgetnek; vagy félreértés miatt nem a megbeszélt helyen találkozunk, hanem máshol; vagy a gyerek maszatos kézzel hozzányúl bármihez stb.

Az anyósom szerint a férje is ilyen volt, ő valamelyest ezt normális dolognak véli, az én szüleim már kevésbé... ennek ellenére ha náluk vagyunk, mindig igyekeznek a kedvében járni. (A saját szülei nagyon elkényeztették, mai napig is, mintha hotelbe menne haza, olyan kiszolgálást kap.)

Vannak időszakok, amikor minden jó, de azt veszem észre, minél több körülményhez és személyhez kell alkalmazkodnia, annál több a konfliktusforrás.

Tudom, nem kevés stressz nehezedik rá, devizahitel stb., de ezt azért nem érzem így jónak. Én szeretem őt, vele szeretnék élni, de nem tudom, ezen a problémán tudok-e változtatni valamilyen módon, mert így engem is felőröl, sosem tudom, mikor "robban" a semmiből.

  1. 2020. október 25. 07:2578.

    csak  azt  akarja,  hogy  valaki  sajna'lkozzon  rajta   (vele?)...


    vagy pedig  a  Noklapja   valamelyik  munkasa  az  aki  nyitotta,-------NEHE'Z  A'M


    uj  forumokat  nyitni!!!  


    Felejtsu"k  el  ez  a  marhasa'got!!!!!!!!

    előzmény:
    Mozdonj (71)
    2020-09-23  07:57
  2. 2020. szeptember 23. 17:5577.

    Torolt felhasznalo 70. hszedre !


     


    " .....Anyja  elcseszte gyerekkorat ...nagyapja is ilyen volt ...."


    Nem egy tanulmany irt mar arrol h egy hazassagkotes egy parkapcsolatban mindket fel  hozza magaval csaladja szokasrendszeret, sociokulturajat ....ez ha tetszik nekunk, ha nem igy van =vagy  elismered es ennek tudataban orulsz a minimalis valtoztatasoknak ,vagy elszoksz , ha ezt toleralni keptelen lennel.

Címlap

top