Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Utálom a reklámokat

csikkecske
Létrehozva: 2012. Április 18. 21:45

Eddig is utáltam a reklámokat, de most betelt a pohár!

Unokám jóízűen kanalazza a gyümölcsös joghurtot, mikor meghallja a tévében a ..... Szulákot, akinek arról panaszkodik valaki, hogy a gyerekei nem szeretik a gyümölcsdarabokat a joghurtban. Erre az picinyemnek szinte kifordult a szájából a kanál, kiköpte, mert éppen talált benne egy kis gyümölcsöt.

Most nem arról van szó, hogy melyik a jó/egészséges (?), de hogy lehet ilyen reklámot leadni? Eddig a többi Aktiviát  reklámozta ez a "jóasszony", most meg ellnetmond az eddigieknek, csakhogy bevezessék az új terméket. De ez végül is egy ellenkampány - a saját cégen belül! És hogy lehet megcélozni ilyen módon a gyerekeket, akik minden reklámot készpénznek vesznek??!!!

 

És ott van még a  Minimax, ahol (a felnőtteknek szóló reklámok mellett, melyek nem tudom, mit keresnek itt), egy rakás szemét játékot ajánlanak. Bugyuták, semmire sem jók, csak pénzkidobásra, meg arra, hogy a gyerek rákérdezzen:"Veszel nekem ilyet?" Győzzem megmagyarázni, hogy úgysem tudnál vele mit kezdeni!

 

Nektek mi a véleménytek a reklámokról, melyek a gyerekeket is érintik?

  1. 2012. Április 19. 08:5351.

    "Igen, mi sem tanítottuk meg a kütyük kezelésére - egyszerűen ellesi."

    Sajnos, ez így van. A férjem keresztfia 3!!! évesen már bekapcsolta a férjem számítógépét, amikor nála volt. Anélkül, hogy erre bárki tanította volna. Ne dugjuk már a homokba a fejünket, a kisgyerekek nem hülyék, a kütyüket hamar megtanulják kezelni. Az persze már más kérdés, hogy a szülőnek kell korlátozó szabályokat bevezetnie, de pusztán attól, hogy a gyereknek nem mutatod meg, hogy hogyan működik egy kütyü attól ő azt megtanulja hamarabb, mint gondolnánk.

    előzmény:
    csikkecske (50)
    2012-04-19  07:37
  2. 2012. Április 19. 07:3750.

    Köszönöm!

     

    Igen, mi sem tanítottuk meg a kütyük kezelésére - egyszerűen ellesi, ill. a számokat én tanítottam neki, így a csatornákat is maga állítja be.

    És igen, én is csábítom a játszótérre, bevonom a különböző itthoni tevékenységekbe, együtt játszunk, stb., de van olyan, amikor a tévét akarja nézni.

    előzmény:
    ketie83 (48)
    2012-04-19  07:15
  3. 2012. Április 19. 07:3049.

    Mit szeretnél hallani a reklámok hatásáról? Te is tudod, hogy negatív hatásai vannak. Ha részletesebben szeretnél ezekről tudni, akkor tudományos cikkeket érdemes olvasni, nem egy fórumon feldobni a témát a sok laikusnak.

    De nyilván azért merült fel a kérdés, mert ezektől a negatív hatásoktól meg szeretnéd óvni a gyereket. Akkor miért csodálkozol azon, ha a fórumozók tanácsokat adnak azzal kapcsolatban, hogy hogyan teheted ezt meg? Nem értem, mi nem tetszik, de az a lényeg, hogy ha te is tudod, hogy negatív hatással vannak a reklámok, akkor amennyire rajtad múlik, ne hagyd, hogy tévézzen.

    előzmény:
    csikkecske (36)
    2012-04-18  23:05
  4. 2012. Április 19. 07:1548.

    Nem tudom hogy itt mindenki színes buborékfelhőben él, vagy hogy van ez, de mióta gyerekem van, tudom hogy vannak az elveim, és van egy gyerekem, aki alakított az elveimen. Nekem 2,5 éves a lányom, és bizony kezeli a tévét (be tudja kapcsolni), és a számítógépet is... SOHASEM tanítottam neki. Látta, és mivel igen tanulékony...  Én bizony nem bánom, ha néha egy fél órára Bogyó és Babócát néz, addig intézem az olyan dolgokat, amiket mellette nem szeretnék (vegyszeres fürdőszobatakarítás, míg két-háromnaponta megnézem a híradót).

    De ezen kívül van játék vele, kirakós, mesét olvasunk, képeskönyvet nézegetünk, kóstolgatjuk a memóriajátékokat, rajzolunk filccel, ceruzával, tollal és zsírkrétával, vonatot nézünk, játszóterezünk és még sorolhatnám. Amúgy szegény kérdezőt jól lehordtátok, ősanyák   Kérdése volt, és tanácsokat várt, nem kritikát, és mivel ha jól értelmezem, ő nagyszülő, ezért  aztán végképp feleslegesen cseszegetitek, mert nem ő alakítja a gyerek életét.

    A topicindítónak azt tudom mondani, hogy folyton próbálkozni kell, én is azt teszem, hiába tudja a gyerek bekapcsolni a tévét és szgépet, nem engedem neki, mondtam neki, hogy ezekben áram van, és bánthatják őt 

    Amúgy ha már tévé, hát nálunk a Boomerang csatorna megy, viszonylag kevés reklám és régebbi jó mesék, amiken mi is felnőttünk, Frédi és Béni, Tom és Jerry, valamint a Bébi bolondos dallamok, ami a kedvencünk, mert bölcsis korú "gyerekekről" szól. 

    Jön a nyár, jön a jó idő, én csalogatni szoktam az udvarra és kültéri programokat szervezek délutánra - már említettem a játszóterezést, valamint a városunkban fedezünk fel érdekes dolgokat, ezt is említettem már hogy mostanában a vasútállomásra járunk ki, és nézzünk a naaaagy vonatokat 

    Ahogy én észrevettem, a gyereknevelés folyamatos húzd meg - ereszd el játék, a lényeg az arany középút megtalálásában van, úgy gondolom. Viszont az, hogy milyen felnőtt lesz a gyerekemből, én sem tudom előre, és csak törekedni szeretnék rá, hogy minél normálisabb értékrendet adjak neki. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2012. Április 19. 01:3747.
    Igen, így van. Viszont amikor az unokája nála van arra a pár órára, ahogy mondja, akkor ő a felnőtt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (43)
    2012-04-18  23:45
  6. 2012. Április 19. 00:5746.

    Nincs túl jó véleményem a reklámokról, általában nem is nézem őket. 

     

    Még rosszabb véleményem van arról, ha  egy óvodás gyerek még evés közben is tévét néz... Tudom, hogy nem ezt kérdezted, bocs!

    előzmény:
    csikkecske (1)
    2012-04-18  21:45
  7. 2012. Április 19. 00:0845.

    "Nálunk az egyik családtag miatt szinte állandóan be van kapcsolva a tévé, bár nem nézzük"

     

    Hu, ez nagyon durva!

    Minek van egesz nap bekapcsolva a TV, ha nem is nezitek? Ez valami beteges dolog, + fogyasztja az aramot.

     

    Egyebkent egy 3 eves KISGYEREK miert nez TV-t? Nem lehetne neki hasznosabb, ertelmesebb, ertekesebb elfolglaltsagot keresni?

    3 evesen mar arrol szol az elete, hogy ul a tev elott, es silany musorokat bamul, akkor mi lesz vele kesobb?

     

    Egyebkent a 3 eves szulei tudnak errol, hogy nalatok TV-t nez (mindenfele jatek helyett), vagy talan otthon is teljesen igy zajlik az elete?

    előzmény:
    csikkecske (7)
    2012-04-18  22:05
  8. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. Április 18. 23:5344.

    már miért csesznélek le?

    Mert itt az a divat? Ugyan! Gyakorló szülő vagyok, tele kételyekkel, sokszor kérdésekkel és messze nem tökéletes.

     

    Én sem szeretem azt, ami ránk ömlik a médiából. És nem értek egyet azzal, hogy mindent nekünk kellene kivédeni.

     

    Az én 4 évesem jutubon, dvd-n néz filmet, de a számítógépet nem tudja bekapcsolni, nem éreztem szükségét megtanítani neki. De a tv kezelése tudom, hogy egyszerűbb.

     

    Nyáron, amikor szüleimnél vagyunk, akkor ő is fog majd részesülni a média eme "áldásos" hatásából, mert pl. délután, este, amikor szüleim nézik, nem mondhatom azt, hogy na addig nincs tv, amíg mi itt vagyunk.

    Vannak tanácsok és vannak élethelyzetek.

     

    Írtam, hogy a lányom mindenre vágyik, amit meglát, de azzal a lendülettel el is felejti. Azt a pár dolgot, amit nem, azt meg is fogja kapni, ha a korának megfelelő.

    előzmény:
    csikkecske (42)
    2012-04-18  23:41
  9. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2012. Április 18. 23:4543.
    Ő csak a nagymama.
    előzmény:
    bababetű (41)
    2012-04-18  23:37
  10. 2012. Április 18. 23:4142.
    Köszönöm a hozzászólásodat! Jólesett, hogy nem lecseszel, hanem tanácsot adsz, és együttérzést érzek. Igen, valóban gond "a mindent megveszek a gyereknek", ahogy ezt én tapasztalom a szülőknél, holott a gyerek nem tud vele mit kezdeni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (37)
    2012-04-18  23:15
  11. 2012. Április 18. 23:3741.

    3 ÉVESEN ???!!!

     

    Ez MIND egyes egyedül a szülők hibája !

     

    3 éves gyerek ( vagy fiatalabb ) NE kezelje se a tévét, se a számítógépet, EGYEDÜL, mert az nem játék. Egyik sem.

     

    A szülőnek kell megtanítania, és lefektetnie a szabályokat és a szülőnek kell irányítani azt, hogy mikor mi történhet, nem a gyereknek. Mint ahogy megtanítja a fogmosást,ugyanúgy kell a számítógép használatát is szabályozni. A szülőnek.

     

    Mit fognak vele csinálni ha tini lesz ? Felhozza majd a haverokat, és kieszik a hűtőt, meg lenyúlja a család pénzét, mert szabadon kezelheti a családi kasszát is ? 

    előzmény:
    csikkecske (39)
    2012-04-18  23:27
  12. 2012. Április 18. 23:3340.

    Nem veszed észre miket írsz ?

     

    Előbb a reklám a hibás.

    Utána a tv csatornák.

    Most meg már az ovi.

     

     

    előzmény:
    csikkecske (36)
    2012-04-18  23:05
  13. 2012. Április 18. 23:2739.
    Abszolút igazad van  DE:t úgy nőtt fel, hogy be tudja állítani a neki való csatornákat, sőt a számítógépet is bekapcsolja, és "átutal", "bankkártyával fizet", ha boltosat játszunk,  telefonál, stb. Ebbe nőtt bele otthon!
    előzmény:
    semiramis (34)
    2012-04-18  22:44
  14. 2012. Április 18. 23:1638.
    Igen! Eddig ez volt! Együtt a konyhában, főztünk gyúrtunk, lemostunk ezt-azt, virágot locsoltunk, stb. De mióta itt az ovi, semmi nem köti le. Nagy trauma lehet neki. Ma már se teát, se kávét nem akart főzni, holott eddig ez volt a mindene.A panírozást is imádta, mostanában ki se akar jönni a konyhába.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949731 (35)
    2012-04-18  22:50
  15. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. Április 18. 23:1537.

    Ha csak néhány órát van nálad, nem tudod megoldani, hogy addig ne menjen, ill. csak halkan menjen a tv? Vagy csak olyan csatornák, ahol nincsenek reklámok?

    Mondjuk fogalmam sincs, van-e ilyen egyáltalán, mivel nincs tv-nk.

     

    Igen, tudom, a gyerekek fogékonyak a reklámra, a bemutatott játékokra vágynak, naná, hiszen úgy van megszerkesztve az egész, hogy milyen boldogok a velük játszó gyermekek.

     

    Az én lányom is mindenre vágyik, amit valahol meglát, legyen kirakó, póni, csilivili Barbis újság belerakott vacakkal.

    Én ilyenkor azt mondom, hogy jegyezzük meg, mi hol tetszik neki, aztán majd gyűjtöm rá a pénzem és ilyen-olyan alkalomra megkapja.

     

    Ha az ember mindent megvenne a gyereknek lassan már be sem férne a lakásba. :DD

    előzmény:
    csikkecske (36)
    2012-04-18  23:05
  16. 2012. Április 18. 23:0536.

    Na jó! én nem az unokám neveléséről akartam írni, hanem a reklámok hatásáról. Le lettem cseszve, holott csak pár órát van nálunk a gyerkőc. Mi eddig azt sem tudtuk, hogy van Minimax és társai. És sajnos, egy kétszobás lakásban, ahol az egyikben megy a tévé, minden hallatszik. A gyerek meg fogékony mindenre. És szerintem, ha végigolvastátok hozzászólásaimat, világos, hogy ez azóta van, mióta óvodás a gyerkőc, aki nehezen viseli el az átállást az otthonról (szülő, nagyszülő) a közösségbe. Nem véletlen, hogy sírdogál/t az oviban, holott eddig ezt nem tapasztaltuk, mindig vidám, kiegyensúlyozott volt

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_949731
    Torolt_felhasznalo_949731
    2012. Április 18. 22:5035.

    nem is a játék kell van rengeteg blog ahonnal ötletet lehet meríteni (pl csöppkeblog), játszani kell velük

     

    egyébként meg úgyis az kell ami a nagyoknál van: pl fakanál, fazék...

    előzmény:
    csikkecske (33)
    2012-04-18  22:44
  18. 2012. Április 18. 22:4434.
    a picinyed miatökömnek nez tevet?! 4 eves kora alatt SEMMI KERESNIVALOJA a teve elött, karositja a szemet es az idegrendszeret es a pszichejet. a bugyuta dolgok meg, amiket nez, a szellemet.
    előzmény:
    csikkecske (1)
    2012-04-18  21:45
  19. 2012. Április 18. 22:4433.

    Nos, szerintem is. De amilyen játékreklámot meglát, rögtön az a kérdés: megveszed? És mindig mondom, nem hiszem, mert nem tudsz vele játszani, max 1-2 percig.

     

    Amúgy meg mindig annyit járom a boltokat ünnepek előtt, hogy valóban mit is lehetne venni neki, jelképesen, mert kevés dolog köti le huzamosan. De sajnos kevés kreatív játék van.

     

    Eddig az adventi naptár jött be legjobban: várakozás , naponta egy kis könyvecske mesével, közben tanulgattuk az idő múlását.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949731 (16)
    2012-04-18  22:20
  20. 2012. Április 18. 22:3432.

    Nos, igazad lehet! Egy hónapja lett óvodás. Eddig nem is volt gond, nálam volt reggeltől 5-6-ig. Játszottunk. Most kezdett "leszokni" a reggeli és délutáni sírásról az oviban. De azóta nehéz lekötni. Se mese, se rajz, se építés, stb. nem érdekli. Ezért vagyok szomorú.

     

    Azt hiszem, arra még nem fog rájönni, ha kihúzom a tévét, hogyan kell bekapcsolni .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (11)
    2012-04-18  22:14
  21. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2012. Április 18. 22:3331.
    Natúr joghurtba turmixolj bele rendes gyümölcsöt. Egészségesebb is, és darabok sem lesznek benne.
    előzmény:
    csikkecske (24)
    2012-04-18  22:27
  22. 2012. Április 18. 22:3130.
    Kb. tudom, milyen az, amikor egy családtag miatt szinte állandóan megy a tévé. A kompromisszum legyen az, hogy a te kezedben legyen a távirányító, és amint reklámszünet következik, némítsd le legalább.
    előzmény:
    csikkecske (24)
    2012-04-18  22:27
  23. 2012. Április 18. 22:3129.

    Ugyanis a PÉLDAMUTATÁS a legnagyobb nevelő erő. MIndennél a legfontosabb.

     

    Papolhatsz te bármiről is, ha te ugyanazt csinálod. Ráadásul soha nem fognak komolyan venni. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_949731
    Torolt_felhasznalo_949731
    2012. Április 18. 22:3128.

    házi túrókrém amit együtt készítetek el? puding?

     

     

    előzmény:
    csikkecske (24)
    2012-04-18  22:27
  25. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. Április 18. 22:3027.
    3 éves? Szerencsétlen gyerek.
    előzmény:
    csikkecske (24)
    2012-04-18  22:27

Címlap

top