Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anyák napja az oviban

TJ1117
Létrehozva: 2012. május 2. 09:39

az anyák napja körüli ünnepség mizériáját?

 

 

Elsősorban óvodás gyerekek anyukáinak tenném fel ezt a kérdést.

4 nap szünet után, a legnagyobb meglepetésemre a faliújságon fogadott a pénteki, részletesen leírt anyák napi ünnepség programja: kezdve a fél 10-kor kezdődő műsortól, a közös süteményezésen át, a közös udvari játékig, ami után kérik vigyük haza a gyerekeket. Kérik, hogy hagyományoknak megfelelően szánjuk ezt a napot a gyerekeinkre.

 

Én úgy tudtam, hogy anyák napját, május első vasárnapján ünnepeljük.

Én vagyok teljesen elrugaszkodva a valóságtól, hogy úgy gondolom az anyák napi ünnepség arról szól, hogy bemegyek mosolyogva meghallgatom a műsort, megdícsérem szépen szavaló kislányomat, utána pedig visszamegyek munkahelyemre dolgozni, és négykor a párom hazahozza a gyereket? Vagy hogy úgy gondolom, anyák napját hagyományoknak megfelelően családi körben illik elsősorban ünnepelni?

 

Komolyan érdekelne ki hogy oldja meg és mi a szokás az óvodátokban? Kivesztek erre a napra szabadságot? Más óvodában sincs foglalkozás ezen a napon?

 

 

  1. 2012. május 2. 10:4726.

    Teljesen egyetértek veled.

     

    Én csak a tényleg hosszú két és fél hónapos nyári szünet rövidítésével kapcsolatban mondtam el véleményemet (tapasztalatomat,)

     

    Igaz, hogy a sul szünet sokkal hosszabb, mint az óvodai.

    Ott annyi a könnyebbség, hogy különböző táborokkal meg tudod oldani. Ha kellően vastag a pénztárcád.

    előzmény:
    TJ1117 (24)
    2012-05-02  10:44
  2. 2012. május 2. 10:4625.

    Egyet értek.

     

    Az egy gyerek elhelyezése is nehézkes, nem hogy kettő.

    És nem extra dolog,csak az az idő, amit a munkahelyen kell/kellene tölteni

    előzmény:
    TJ1117 (24)
    2012-05-02  10:44
  3. 2012. május 2. 10:4424.

    Én nem azt várom az óvodától, hogy mialatt lébecolok, nyaralgatok, elruccanok a barátnőimmel fagyizgatni (amit soha nem teszek egyébként), azalatt vigyázzon a gyerekemre. Én egyet várok az óvodától, hogy mialatt a munkahelyemen vagyok a gyerek napközbeni ellátását , felügyeletét oldja meg. 

     

    Másfél év alatt egyetlen egyszer kértem meg az óvónőt, hogy kivételesen negyed hétkor mennék a gyerekért (akit egyébként mindig 4 órakor viszünk el ,annak ellenére hogy 6-ig van óvoda hivatalosan) a válasz: "nem tudom, nem tudom hogy lesz!", emiatt a párom konkértan 6 órát utazott (!) aznap, hogy időben elhozza a gyereket.

     

    Na ez az egyik nyomós ok, amiért nem vállalok újabb gyereket.

    Nem önzőségből.

    előzmény:
    abak (20)
    2012-05-02  10:36
  4. 2012. május 2. 10:4323.

    Lehet, hogy a főnökök idióták, de az ő feladatuk megszervezni, hogy a munka időben elkészüljön.

    Van, ahol ezt rugalmasan meg tudják oldani, de van, ahol nem.

     

    Mir szólnál hozzá pl., ha elmész orvoshoz, és közlik, hogy most nincs rendelés, mert a doktornő elment a gyereke óvodai ünnepségére.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_301723 (21)
    2012-05-02  10:39
  5. 2012. május 2. 10:4222.

    Hol van ez az óvoda? Nem konkrétan, csak kb. Fővárosi, kisvárosi, falusi?

     

    Hallottam olyat, hogy a sokadik "vigyék el hamarabb a gyereket" feszólítást bejelentették az önkormányzathoz, és kiderült, hogy nem tudtak róla, mert ilyet nem lehetne csinálni. Azóta minden munkanapon - még a nevelés nélkülieken is - ügyelet működik.

     

    Kérdezz rá más szülőktől, hogy mi a véleményük, és érdeklődjetek az önkormányzatnál, hogy milyen alapon "szabadságoltatnak" Benneteket.

    előzmény:
    TJ1117 (12)
    2012-05-02  10:16
  6. Torolt_felhasznalo_301723
    Torolt_felhasznalo_301723
    2012. május 2. 10:3921.

    és akkor még nem is beszéltünk arról a kisgyerekről, akinek az anyukáját nem engedik el szabadságra az ünnepség miatt... Az milyen érzés lehet neki?!

     

    Nálunk a bölcsiben (!) lesz most pénteken, délután 4-től. Még jó, hogy aznap csak fél 2-ig dolgozom, különben nekem is kéredzkednem kéne, amit a főnök ki nem állhat. Dehát a főnökök már csak ilyenek. Idióták...

     

    Az más kérdés, hogy a bölcsiben totál baromságnak tartom az anyák napját. Ahogy a farsangot is annak tartottam. És én voltam a legjobban meglepődve, amikor a farsangról készült képeket láttam. Hát basszus, a szülők nem normálisak, az biztos! Úgy beöltöztették ezeket a kis kétéveseket, mintha minimum jelmezszépségverseny lett volna. Nekem meg tök égett a fejem, hogy "csak' egy méhecskeszárnyat tettem a gyerekem hátára, meg felöltöztettem csíkos ruhába (a fején a csápokat nem viselte el...).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2012. május 2. 10:3620.

    Lehet, hogy irreálisan hosszú a nyári szünet.

    De, ha lerövidítenék, annyival lenne hosszabb a többi szünet, amikor ugyanúgy meg kell oldani a felügyeletet.

     

    Plusz az iskolák nagy részében már egy forró májusi hónapban is elég nehezen megy a tanítás, révén a termekben több, mint 30 fok van. Légkondi nincs, a betonépületek csak ontják a meleget, van, ahol ablakot sem lehet nyitni, mert olyan nagy a kinti zaj.

    előzmény:
    TJ1117 (15)
    2012-05-02  10:27
  8. Torolt_felhasznalo_621832
    Torolt_felhasznalo_621832
    2012. május 2. 10:3419.

    Szia!

     

    Én ma mentem be, hogy papírt kapjak, felvették-e. Várakozás közben olvastam a faliújságot, pénteken 10-től ünnepség, utána tessék hazamenni, ha lehet.

    Háát, én is csak pislogtam.

    Ez itt így fog menni??

     

    (De legalább felvették :) )

    előzmény:
    TJ1117 (1)
    2012-05-02  09:39
  9. 2012. május 2. 10:3218.
    Azért a téli, őszi, tavaszi szünetet se felejtsük el, plusz az évi 5 tanítás nélküli  napot.
    előzmény:
    ardian (13)
    2012-05-02  10:22
  10. 2012. május 2. 10:3217.

    Csak nem egy városban élünk? :) Nálunk 5 hétből csak 2-t vihetem az összevont oviba. A maradék 3 hetet még én sem tudom, hogy oldom meg, mert alapvetően egyedül vagyok. Elvihetném a napközibe, ahová korábban járt, csak az heti 20-30 ezer ft. De szerintem ez lesz. Anyukámék 200 km-re laknak, náluk nem szívesen hagynám egyedül akár csak 1 hétre...

    Én idén már 5x voltam otthon a gyerekem betegsége miatt, ez kb. 7 hét volt, de a munkahelyemen nem néznek rám ezért ferde szemmel. Mondom, szerencsém van, ebből a szempontból tényleg jó helyem van (és bár utálom csinálni a munkám, pont ezért nem is nézelődök másfelé)...

    előzmény:
    TJ1117 (12)
    2012-05-02  10:16
  11. 2012. május 2. 10:2816.

    Az egészben az a vicc, hogy a nemzeti alaptanterv szerint az anyák napja családi ünnep, ennek megfelelően nem óvódában ünnepelendő.

     

    A mi ovinkban már tavaly sem volt ünnepség, és az anyukáknak nem kellett megjelenni pénteken az oviban. A gyerekek megtanulták a verset, készítettek ajándékot, amit borítékba raktak, és az óvónők az apukák segítségét kérték, hogy az anyákat vasárnap reggel lepje meg a gyerek.

    előzmény:
    TJ1117 (1)
    2012-05-02  09:39
  12. 2012. május 2. 10:2715.

    Őszintén, bízok az oktatási rendszer reformjában, hogy ezt az ésszerűtlen, nevetséges, és irreálisan hosszú nyári szüneteket 6 hétre lecsökkentik. Ha ez nem következik be, még mindig ott marad a remény, hogy 12 évesen már egy nyári táborba be tudom iratni a gyereket 1-2 hétre.

     

    Az ovi, amikor nincs nyitva az még a kisebbik gond. A gond számomra ott kezdődik, amikor előírják, hogy nekem ott kellene lennem.

     

     

    előzmény:
    ardian (13)
    2012-05-02  10:22
  13. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2012. május 2. 10:2414.

    Kicsit valóban nagy felhajtásnak tűnik, ami az ovitokban van.

     

    Nálunk mindhárom gyereknél délután, fél 5-től lesz, kettő jövő héten, az egyiké meg még csak az azutáni héten. Ez így korrekt, a legtöbb szülő el tud jönni. Maga az ünnepség nem több 1 óránál, szépen készülnek rá, versekkel, a kisebbek játékokkal, de nincs evés-ivás. A végén odaadják a saját kezű ajándékokat. 

    előzmény:
    TJ1117 (1)
    2012-05-02  09:39
  14. 2012. május 2. 10:2213.
    várd ki a sulit :-) 2,5 hónap nyári szünet, hurrá!
    előzmény:
    TJ1117 (12)
    2012-05-02  10:16
  15. 2012. május 2. 10:1612.

     

    Nekem az a problémám ezzel, hogy nyáron bezárnak 5 hétre, abból, én 2,5-t tudok elvinni, a többit cipőkanállal oldjuk meg. Karácsonyból elviszek 5 napot, kiveszek szabit a foglalkozás nélküli 5 napra, karácsonyi ünnepségre, anyák napjára, húsvétra, tavaszi és őszi szüneteknél 1-2 napra (amikor szintén nincs foglalkozás). Aztán minden 3. héten kiírják csoport összevonás, vigyük el délben a gyerekeket, idén nyáron még ezen kívül felújítás is lesz az 5 hét záráson kívül , a gyerekek egyik óvodáról a másikra fognak vándorolni, cirka 2 hónapon keresztül - de már most kérik, csak indokolt esetben vigyük ezidő alatt a gyerekeket. Viszont a szülőt, aki tud menni takarítani, azt szívesen fogadják.

    Aztán ott vannak a napok, mikor fülészetre, szemészetre, viszem a gyereket, meg mozgáskordinációs felmérésre és akkor még 1 napot nem volt beteg.

     

    Viccen kívül, komolyan érdekelne melyik munkahely tolerálja ezt.

     

    előzmény:
    Cactusflower (8)
    2012-05-02  09:57
  16. Torolt_felhasznalo_949731
    Torolt_felhasznalo_949731
    2012. május 2. 10:0711.

    nálunk holnap délután négykor lesz, szívesen kivonnám magam alóla, dehát a gyerek... nem rólam szól. Hónapok óta tanulják a verset, mondókákat, szerencsére itthon is azért elmondja. 

     

    szóljon a nap arról, hogy együtt békében, vinnyogás és követelőzés nélkül de hát ez csak álom.

    előzmény:
    TJ1117 (1)
    2012-05-02  09:39
  17. 2012. május 2. 09:5910.
    Szerintem nem kell hű de nagy apai kreativitás. Odaad egy rajzlapot és egy kupac színesceruzát a gyereknek, hogy rajzolj valami szépet anyának. Nyilván lehet ennél többet is tenni, de szerintem ez is elég. Vagy akár elsétálhatnak együtt egy virágboltba, ahol vesznek közösen egy szál virágot, amit anya szeret, és a rajzzal együtt adja oda a gyerek. Vers vagy dalocska sem fontos, mert ilyenkor tényleg azt látod, ami a lényeg: gondoltak rád és szeretnek!!
    előzmény:
    Detti. (6)
    2012-05-02  09:55
  18. 2012. május 2. 09:599.
    Nálunk fél négykor lesz az ünnepség.  Úgy látom ezek szerint ez még egy barátibb időpont!
    előzmény:
    TJ1117 (1)
    2012-05-02  09:39
  19. 2012. május 2. 09:578.
    Ez nálunk is így volt, csak már múlt pénteken (?!?). Előtte 2 hétig táppénzen voltam, majd dolgoztam 2 napot, és utána 1 nap szabit kellett kivennem, hogy 9-től 12-ig ott legyek az oviban. A munkahelyemen szerencsére szó nélkül elviselik ezeket a dolgokat, de nekem azért kellemetlen...
    előzmény:
    TJ1117 (1)
    2012-05-02  09:39
  20. 2012. május 2. 09:567.
    Nálunk délután szokott lenni, viszont van karácsonyi ünnepság, ami hasonlóan zajlik, mint amit leírtál, május végén meg gyereknap, szintén. Én ezt rá szoktam szánni a gyerekre, igen, kiveszek szabit.
    előzmény:
    TJ1117 (1)
    2012-05-02  09:39
  21. 2012. május 2. 09:556.

    Nálunk nincs semmi, pénteken, mikor megyek a gyerekért, a kezembe nyomja az ott készített ajándékot, az óvónéni segítségével vagy anélkül elmondja a versét és csókolom.

     

    Nekem azért hiányzik egy kis ovis anyáknapozás is! Persze nem egész napos, de délután 4től mondjuk egy fél órás-órás műsor. 

     

    Igen, családi ünnep, de egy 5 éves azért még egyedül nem fog tudni err felkészülni és a többségnél szerintem apuka sem az a hű de nagyon kreatív, hogy ő tanítsa be a gyereket, készítsenek titokban ajándékot ...

    előzmény:
    TJ1117 (1)
    2012-05-02  09:39
  22. 2012. május 2. 09:555.

    Én is túlzásnak gondolom, ehhez képest, külön emlékeztetnek a faliújságon arra, hogy ezt a napot a gyerekekkel együtt hivatott eltölteni. Nehogy véletlenül úgy gondoljam, 1 óra az egész.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2012. május 2. 09:494.
    Szép dolog együtt tölteni egy napot a gyerekkel felhőtlenül, stb., de nem tudom, hogy hány anyuka tudja/tudná ezt megoldani munkanapon. Ráadásul az anyukák köszöntése szerintem nem ilyen alkalom. Abban az oviban, ahová a lányaim járnak, annyi a szokás, hogy megkérik, hogy adott napon lehetőleg az anyukák menjenek a gyerekekért. Ilyenkor ki van készítve egy szék a csoportban, ahová leültetik az anyukát, a gyerkőc(ök) elé állnak, elszavalnak egy verset vagy énekelnek egy dalocskát, majd átadják az általuk készített ajándékot. Szerintem ez bőven elég az oviban.
    előzmény:
    TJ1117 (1)
    2012-05-02  09:39
  24. 2012. május 2. 09:493.

    Én már túl vagyok a gyerek óvodás korán, de ez nekem is furcsa.

    Oviban, iskolában is általában délután volt a műsor (munkaidő után, hogy mindenki odaérjen), és utána mentünk haza.

     

    Magánvéleményem: az óvónők plusz szabad időt akarnak maguknak.

    Az anyák napja szerintem is családi ünnep, amit május első vasárnapján ünnepelünk.

    előzmény:
    TJ1117 (1)
    2012-05-02  09:39
  25. 2012. május 2. 09:462.

    Szia!

    Nekünk a csütörtököt szánják anyáknapjára: negyedóránként váltják egymást az anyukák, tehát nem egy nagy közös ünnepség lesz. Bemész, a gyerkőc pedig csak Neked elmondja a verset, amit tanult, átadja az ajándékot, amit készített, az óvónéni lefényképez Titeket és vége :) Nekünk kellett feliratkozni arra az időpontra, amelyik megfelel, így aki dolgozik, az vagy reggel vagy délután kerül sorra. Így mindenki meg tudja oldani. Szerintem jó ötlet :) A kisebbik, aki kiscsoportos, délután négykor vár az oviba, de ott minden anyuka együtt lesz egy rövid kis ünnepségen.

    Ennyi szerintem bőven elég, hisz tényleg családi ünnep...

    előzmény:
    TJ1117 (1)
    2012-05-02  09:39

Címlap

top