Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anyák napja az oviban

TJ1117
Létrehozva: 2012. május 2. 09:39

az anyák napja körüli ünnepség mizériáját?

 

 

Elsősorban óvodás gyerekek anyukáinak tenném fel ezt a kérdést.

4 nap szünet után, a legnagyobb meglepetésemre a faliújságon fogadott a pénteki, részletesen leírt anyák napi ünnepség programja: kezdve a fél 10-kor kezdődő műsortól, a közös süteményezésen át, a közös udvari játékig, ami után kérik vigyük haza a gyerekeket. Kérik, hogy hagyományoknak megfelelően szánjuk ezt a napot a gyerekeinkre.

 

Én úgy tudtam, hogy anyák napját, május első vasárnapján ünnepeljük.

Én vagyok teljesen elrugaszkodva a valóságtól, hogy úgy gondolom az anyák napi ünnepség arról szól, hogy bemegyek mosolyogva meghallgatom a műsort, megdícsérem szépen szavaló kislányomat, utána pedig visszamegyek munkahelyemre dolgozni, és négykor a párom hazahozza a gyereket? Vagy hogy úgy gondolom, anyák napját hagyományoknak megfelelően családi körben illik elsősorban ünnepelni?

 

Komolyan érdekelne ki hogy oldja meg és mi a szokás az óvodátokban? Kivesztek erre a napra szabadságot? Más óvodában sincs foglalkozás ezen a napon?

 

 

  1. 2012. május 6. 17:54104.

    Szia!

    Köszi az ötletet! Lehet,hogy jövőre kipróbáljuk. Kellenek új dolgok,új megközelítések! 

    előzmény:
    kristály42 (102)
    2012-05-06  11:40
  2. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2012. május 6. 12:03103.

    Kedves anyukák, fogadjátok jókívánságaimat, ezen a szép napon.

    Itthon és szerte a nagyvilágban!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2012. május 6. 11:40102.
    Szerintem is családi ünnep. De a karácsony meg pláne az, és mégis van az oviban... Nálunk negyedóránként lehetett felíratkozni, melyik anyuka  mikor tud jönni anyák napjára. Feldiszítettek egy pici helyiséget, gyertyák égtek, halk, gyönyörű zene szólt, és a lányom csak nekem énekelt, mondott verset. Az óvónéni a sarokban ült ( szinte észre sem vettem, ő csak észervétlenül kisérte, segítette az egészet, no meg velem együtt sírt... ) Szóval sokkal személyesebb, meghittebb volt az egész, mintha a teremben 30 gyerek egyszerre mondta volna a verset... Ajánlom ezt az élményt mindenkinek !
    előzmény:
    Banánka (97)
    2012-05-04  20:37

Címlap

top