Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szinglilét

Torolt_felhasznalo_695885
Torolt_felhasznalo_695885
Létrehozva: 2004. június 3. 08:49
Sziasztok! Felvetném a kérdést, vajon jó-e szingliként élni, van-e kiút belőle? Kinek milyen tapasztalatai vannak?
  1. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2004. június 3. 09:3926.
    Hát én baromira utáltam szingli lenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. június 3. 09:3925.
    Maximálisan egyet értek veled. Inkább vagyok szingli, mint egy rossz kapcsolatban nem szingli. . .

    Szerintem sokan félnek attól, hogy egyedül éljenek, mert . . . nem tudom miért. Számomra (némi mérlegelés után) mindig inkább a szingli élet felé billen a mérleg. Nem kell alkalmazkodni, elviselni mások dolgait, szabad vagy, de egyáltalán nem biztos hogy magányos is.
    Ez úgy gondolom alkat és felfogás kérdése.
    Van aki szingliként még sikeresebb és boldogabb, mint nem szingli társaik. De ehhez egy elég kitartó és talán önfejű alkat kell.
    előzmény:
    coolgabe (2)
     
  3. Torolt_felhasznalo_556439
    Torolt_felhasznalo_556439
    2004. június 3. 09:3924.
    Itt ma Magyarországon a szingliségnek egy pejoratív értelmet adtak.
    Kialakulásánál azért kapta a szingli nevet, mert Amerikában még utca is van, ahol a szinglik laknak. Nagy hatalmas lakásokban, sok pénzzel és nem szorulnak senkire. Olyan hölgyek, akik el tudják magukat tartani és nem szorulnak senkire. Nálunk azt nevezik szinglinek, aki egyedül van. (mondjuk egy 12 nm-es albérletben) Hát nem ez a szingli.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. június 3. 09:3823.
    Nem abból ered, de áruld már el, kire emlékeztet abból a filmből. (bár nagyon régen láttam belőle néhány részt, nem bizti, h épp arra emléxem, de érdekelne)
    Köszi
    előzmény:
    drast (19)
     
  5. Torolt_felhasznalo_976679
    Torolt_felhasznalo_976679
    2004. június 3. 09:3522.
    Végigolvasva a topicot, egy kicsit mindenkivel egyet értek, és egyez érzek :)) Szerintem mindig úgy kell megtalálni az egyensúlyt az életben, ahogy az épp alakul. Ha egyedül vagy, akkor használd ki annak az előnyeit, fejleszd az egyéniséged. ha sikerül megtalálnod a megfelelő partnert, akkor fejlődj Vele együtt. Most én is egyedül vagyok, de nem vallom magam szinglinek. Mindig van valaki az ember mellett, aki segít, legyen az barát, szülő, testvér, vagy mondjuk valaki a netről :)) Szóval az élet úgy szép, ahogy van, csak meg kell találni midenben a pozítívumot, azt amivel a legjobbat hozhatod ki magadból :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_695885 (1)
     
  6. Torolt_felhasznalo_556439
    Torolt_felhasznalo_556439
    2004. június 3. 09:3421.
    Hát pontosan ez a jó szingliségben, nem kell alkalmazkodni. Aztán amikor már összeakarsz bútorzni, akkor lehet kompromisszumot kötni. Ha akar az ember.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_375334 (17)
     
  7. 2004. június 3. 09:3420.
    Sziasztok!
    ez tényleg nem trendi vagy nem trendi.
    Én azért vagyok az mert igy alakult. Utálom már a szót is ha meghallom.
    Persze egy ideig jó, de meddig?
    Jó ha nincs kiszemelt pasi? Miért is nincs?
    Mert kevés a normális pasi. . . vagy mert magasak az elvárások ( és ez annyira jó ürügy, pedig ez is csak nézőpont kérdése).
    Szerintem nem jó, főleg hosszú ideig szinglinek lenni.
    előzmény:
    Werbunga (6)
     
  8. 2004. június 3. 09:3319.
    hi-hi tetszik a neved. . . a FordFairlane jut róla eszembe:-)))
    előzmény:
    zuzus (15)
     
  9. 2004. június 3. 09:3318.
    hát ne keresd! keressen ő téged!

    :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639602 (12)
     
  10. Torolt_felhasznalo_375334
    Torolt_felhasznalo_375334
    2004. június 3. 09:3217.
    Na, ja! Mert az olyan egyszerű. Bár biztosan bennünk van a hiba, talán túl sok az elvárás, vagy mindig az ugyanolyan típusú pasi tetszik? Nem hinném! Ha az embernek nem az a célja, hogy mindenáron legyen valaki, hanem komolyan gondolja, és hosszú távon gondolkozik, akkor megfontolja, hogy ki is legyen a másik. És minél idősebbek vagyunk, annál rugalmatlanabbak vagyunk, annál jobban kialakul a saját személyiségünk, rigolyáink, és annál nehezebb alkalmazkodni.
    előzmény:
    sternglass (13)
     
  11. 2004. június 3. 09:3016.
    Szerintem a szingliség csak addig jó, amíg jól érzed magad abban az állapotban, és nem kívánkozol másra. Nekem 20 éves koromban volt az első komoly kapcsolatom, addig nem is nagyon hiányzott senki, inkább bulizni akartam és élni az életem. De aztán ez megváltozott és úgy éreztem szükségem van valakire magam mellé. Most tökjó így!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_695885 (1)
     
  12. 2004. június 3. 09:2915.
    Sztem sem "trendi", egyszerűen most van rá lehetőség. Szvsz nem véletlen, h nyugaton régen elterjedt. Nekem hiányzik a fiatalságomból néhány év szülőktől külön, egyedül. Az "átkosban" lakáshoz szinte csak gyerekkel lehetett jutni, albérletre nemigen volt elég 1 fizetés. Jó lett volna a tenger kollégiumban eltöltött év után kicsit kinyújtózni.
    (Szabó Magda:Mózes 1, 22-ez viszont a kedvenceim közé tartozik, sajna, régen olvastam)
    előzmény:
    drast (9)
     
  13. 2004. június 3. 09:2714.
    Az attol fugg hogy milyen tipusu pasikra buksz. . . sokan a lany-barataim kozott allandoan ugyanazokat a koroket futjak mert egyfele tipusu urge tetsik meg nekik, es altalaban kiderul hogy az alma rohadt belulrol. Neha kivulrol is de en hiaba beszelek nekik, igaz csak akkor adok tanacsot amikor kerik. . . mindenki beleroha egy kapcsolatba ahelyett hogy elobb talan egy kicsit megismernek egymast.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639602 (12)
     
  14. 2004. június 3. 09:2613.
    Szia! Ha családot szeretnél és gyereket szülni, akkor keress társat magadnak. Ha jól érzed magad egyedül is és vannak barátaid, nem unatkozol akkor elviselhető életet élhetsz. Az ember társas lény és az ösztöneiben benne van a család. Nincs nagyobb boldogság mint családba élni, és tudni azt hogy másoknak fontos vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_695885 (1)
     
  15. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2004. június 3. 09:2412.
    Én nem is görcsölök, és mégsem sikerül egy olyan fiút találni, akivel összeillünk.
    Néha el is vesztem a hitem, hogy valaha sikerülni fog :-(
    előzmény:
    drast (9)
     
  16. Torolt_felhasznalo_556439
    Torolt_felhasznalo_556439
    2004. június 3. 09:2311.
    Tulajdonképpen mi rossz van abban, ha egyedül van otthon a lakásában az ember. A szingli nem azt jelenti, hogy nincs mellette társ, hanem azt, hogy önálló, és azért lehet valaki, akivel megosztja az ágyat. És végülis nem kell senkihez sem alkalmazkodni. Félreértik sokan azt, hogy szingli, hogy egyedül van az ember. Nem mindenre megvan a megfelelő partner. És néha ez sokkal jobb, mint valaki mellett szenvedni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_695885 (1)
     
  17. 2004. június 3. 09:2010.
    Na igen ez értelmesebb lett mint az enyém, de ezt akartam mondani. :-))
    előzmény:
    drast (7)
     
  18. 2004. június 3. 09:199.
    igen minél inkább rágörcsölsz valamire, minél inkább szeretnéd, annál távolabb kerül tőled. . . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639602 (5)
     
  19. 2004. június 3. 09:198.
    Sziasztok!
    Szinglinek lenni igenis jó lehet, egy darabig. De nem hiszem, hogy azért lenne szingli valaki, mert az "trendi".
    És jó, hogy van belőle kiút, de tényleg csak, ha érdemes. Na ez jó értelmesre sikerült. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182159 (3)
     
  20. 2004. június 3. 09:187.
    szerintem:

    ha nincs kiszemelt pasi, aki tetszik, akivel összejönnél, akkor JÓ szinglinek lenni.

    ha van, és nem akar tőled semmit, vagy nem lép, vagy teszetoszázik avgy akármi, akkor NEM JÓ szinglinek lenni.

    Szakítás után szar szinglinek lenni, ha a másik szakított, és nyilván jó, ha neked lett eleged a párodból.

    Habár van aki úgy van vele, hogy mindenáron PÖ. CS. (Pöffeszkedő Családos:-)))) akar lenni, a szingliség helyett, noha önmagában ez nem lehet egy cél, hogy az illető nem akar egyedül lenni; mindegy ki, csak legyen neki valakije. . . .

    de ha nem akarsz konkrétan járni senkivel, mert épp nincs senki a képben, miért ne lenne jó szinglinek lenni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_695885 (1)
     
  21. 2004. június 3. 09:166.
    Nem mindenki azért szingli, mert feltétlenül az akart lenni. Azaz nem feltétlenül trendiség kérdése.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182159 (3)
     
  22. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2004. június 3. 09:165.
    Ezzel nem sok szingli vitatkozik, de tudod te, mennyire nehéz párt találni??????????????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182159 (3)
     
  23. 2004. június 3. 09:154.
    De akkor nem jo ha a kapcsolatban haboruzas van, vagy esetleg hianyoznak alapveto erzelmi kotelekek. . . . szemely szerint en inkabb vagyok egyedul mint egy rossz parkapcsolatban. Es ez nem trendiseg kerdese hanem embersege ugyanis ha ketten egyutt rossz valakivel akkor nem csak a sajat eletedet teszed tonkre hanem a masik emberet is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182159 (3)
     
  24. 2004. június 3. 09:123.
    Nem értem, miért jó manapság szinglinek lenni?? Mert ez "trendi"? Szerintem igenis kell egy pár! :)
    előzmény:
    coolgabe (2)
     
  25. 2004. június 3. 09:032.
    az attol fugg. . . ha nincsenek lelki beklyok akkor nem rossz a szabadsag foleg ha az alternativa mondjuk egy rossz kapcsolat lenne. . . . mert egyedul akkor meg mindig jobb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_695885 (1)
     

Címlap

top