Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Agytörzsi tumor

macsek0317
Létrehozva: 2013. október 28. 15:23

Sziasztok,

 

Van olyan, akinél vagy gyermekénél ezt a betegséget diagnosztizálták?

Sajnos nem sok jót hallottam róla, illetve magyar oldalakon csak nagyon kevés, az is nagyon általános infó, ami megtalálható. Küldöldi oldalakon sok hasonló családra bukkantam, de szeretnék magyar oldalon is ( illetve de jó lenne ha nem találnék sorstársra:( ) meghallgatni mások tapasztalatát és egy kis erőt meríteni-adni.

 

Nálunk nagyobbik fiamnál ( most lesz 14 éves) találtak egy elég nagy területet elfoglaló agytörzsi tumort, és az orvosok nem bíztattak semmivel, egyelőre sugárterápiát kapunk, de hogy utána mi lesz, még nem tudjuk. Kemoterápia nem hat erre a betegségre.

 

Van olyan esetleg, akik már legyőzték ezt a daganatot, vagy tünetmentesek lettek?

 

 

 

  1. 2014. január 5. 13:01101.

    A mai nap hallgattam a Nagy generácio műsorát a Klubbrádioban.

     http://www.nagygeneracio.hu/radiomusor/01_ 01-i_adas_Gloviczki_Peter_ersebesszel

    Azt gondolom, a hallottak után, ha valahol van segítség, az itt van.

    Biztos sokmillioba kerül.

    Érdemes meghallgatni!

    előzmény:
    macsek0317 (1)
    2013-10-28  15:23
  2. 2014. január 5. 10:31100.

    Csak egy a lehetőségek közül, s nem is biztos, hogy a konkrét esetben, de hátha valakinek segít:

     

     http://veol.hu/hetvege/eltunt-a-daganat-az-orvos-egyszeruen-nem-hitt-a-szemenek-1347883?fb_action_ids=483241215126516&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=%5B101659653335091%5D&action_type_map=%5B%22og.likes%22%5D&action_ref_map=%5B%5D

     

     

    Ne tekintsétek off.-nak, csak már hallottam Eöry Ajándok munkásságáról, s ezért hívom fel a figyelmét az ide tévedőknek.

     

    Remélem a fiúk szépen javulnak! 

    előzmény:
    macsek0317 (1)
    2013-10-28  15:23
  3. 2013. december 31. 17:4599.
    Ó az nagyon jó ha jönneka barátok!!!! Nálunk is nagyon várt vendég mindenki bár most nem tudunk beszélgetni de jó érzés ha törődnek velünk. Ma reggel volt kis sírás nálunk... Sanya azt álmodta hogy jár és mikor felébredt elsírta magát. Ma én is érzékenyebb vagyok a hogy vagytok kérdésre:) jól, jó szarul:) tegnap voltunk kontrolon, sok ismerős van már ott sajnos... Garami mondta Sanyának, hogy ha akarja kiszedjük a szondát de Sanya kérte maradjon még.... pár gyógyszert azon át kap( halolajat, glicerint, gyógygombákat ezek nem jó ízűek... kis lusta:) inni is már tud de a preventa nem megy le nagyon utálja:) azt is kapja szondában. de a tudat hogy nem muszáj már jó érzés. Mindenkinek nagyonde Boldog Ůjévet... jobbat mint ez! Kiderült a kissebbik auti, két nagynéném ment el és Sanyánál ez.... de annyi szeretetet is kaptunk... de már fel akarok ébredni.. De nem kesergek.. 2014 mindenkinek hozzon szépet:)
    előzmény:
    dancseva (96)
    2013-12-30  21:06
  4. 2013. december 31. 16:0098.

    Ugye cseppented a műkönnyet a nyitva lévő szembe? 

     

    Folyamatos javulást és az új év hozza meg a teljes felépülést! 

    előzmény:
    macsek0317 (94)
    2013-12-28  16:48
  5. 2013. december 31. 12:1797.

    T Macsek

      A keresőbe ird be: Desztillált víz kúra!

    Én ezt a módszert választottam, csak ezt iszom és es ezzel a vízzel is főzők, valamint a gyógyszertárban vásárol tiszta sót használok.

    Tapasztalatom a következők. 

     

    5 nyirogcsomó tumorból 3 eltűnt, 180-as vérnyomásom vissza állt 120-130- ra.

     Valószínű a rengeteg kemótól a vesém működése a GFR 19 -es szintre sűlyedt,( A normál 60)1 hónappal ezelőtt mérés alapján már 30.

    Semmilyen gyógyszert nem szedek, a vizet iszom 4 hónapja.

     A döntést rád bízom, gyógyulást és jó egészséget kívánok! 

     

    előzmény:
    macsek0317 (1)
    2013-10-28  15:23
  6. 2013. december 30. 21:0696.

    Sziasztok!

     

    Nagyon örülök a javulásnak!

    Azt, hogy jól teltek az ünnepek nem mondanám inkább elteltek. Már az is jó hogy nem volt semmi. Valószínű hogy az én Sanyimnál most érhette el azt a területet ez  a ......, ahonnan nektek elindult. Nálunk a jobb oldal kezdett bénulni. A szeme továbbra is ugyanolyan, nem tudja teljesen kinyitni. Karácsonykor átjött két jóbarátja, nagyon örült nekik, egészen kikerekedtek a szemei és szinte láttam ahogy próbálja jobban nyitni a szemét az örömtől. (neki a szája sem mozog). Megígérték a barátai, hogy szilveszterkor is beugranak, nagyon várjuk őket. A Sanyinak ez nagyon nagy öröm lesz.

    Nagyon vigyázz a fiadra!

    Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!

  7. 2013. december 28. 17:5095.

    Megint összerandult a gyomrom, ahogy uj hozzaszolast lattam.

     

    de nagyon örülök ennek a lassu javulasnak. Nagyon kivanom nektek, hogy ez a tendencia maradjon.

    Kivanok sok eröt, amit igy az eteren keresztül küldeni tudok.  

    előzmény:
    macsek0317 (94)
    2013-12-28  16:48
  8. 2013. december 28. 16:4894.
    Szia Éva! Hogy vagytok, Sanyi hogy van? Hogy teltek az ünnepek? Nálunk lassú javulás van bár most megfáztunk és Sanya szeme begyulladt( neki az első tünet volt hogy az egyik szem nem csukódik) Sokat gondolok rátok és minden este kérem az Urat hogy segítsen nektek akárcsaka többi hősnek akit megismertünk az utóbbi hónapokban.
    előzmény:
    dancseva (88)
    2013-12-22  11:15
  9. 2013. december 22. 17:4693.

    Ugyanígy vagyok vele.

     

    Az én fiam szintén 14 éves, és görcsbe rándul a gyomrom, ha a hozzászólásokat olvasom.

     

    .

    előzmény:
    Sushi (92)
    2013-12-22  13:59
  10. 2013. december 22. 13:5992.

    Nem tudok mit mondani. Csak eröt tudok kivanni, es amennyire csak lehet drukkolok nektek. 

     

    Minden egyes alkalommal rempelt tölt el, amikor latom, hogy uj hozzaszolas jön. Mindig azt kivanom, hogy legalabb csak stagnalasrol irjatok. Csak ne romoljon az allapototok.

     

    Kivanom mindnyajatoknak az eröt, amire csak szüksegetek van. 

  11. 2013. december 22. 13:4191.

    Istenem, ez szörnyű..

     

    én mindig azt mondom, semmi soha az életben nem olyan fontos, mint az egészség. Ha az van boldog ember lehetek. Inkább soha ne legyen egy fillérem se, de legyünk egészségesek.

     

    Fogadjátok együttérzésem, nagoyn sajnálom amin keresztülmentek!

     

    Körülményekhez képest BOldog Karácsonyt Mindannyiótoknak!

     

    előzmény:
    dancseva (79)
    2013-12-12  17:32
  12. 2013. december 22. 13:1290.
    Csodák mindig vannak! Bizony hihetetlen erősek vagytok! Ma van Sanya születésnapja eléggé maga alatt van ő is kicsit el van keseredve. Mi meg csak mosolygunk és nógatjuk legyen vidŕm hisz ez az Ő napja. De hiszem hogy vannak csodák. Hinni kell:(
    előzmény:
    dancseva (88)
    2013-12-22  11:15
  13. 2013. december 22. 11:2589.

    "Én már semmit sem szeretnék, csak azt hogy mindenki legyen Boldog! "

    Nagy lelkierőről szólnak a hsz-eid.

    Boldogtalanságot senkinek nem kívánok, de boldogságot csak azoknak, akik nem ártanak másoknak.

    "34éves vagyok, öregnek éreztem magam"

    37 évesen születtek az ikreim, messze nem vagy öreg.

    Amin átmentél/átmentetek, az bizony sok nektek.

    Kívánom, hogy jobbra forduljon a sorsotok.

    Békés karácsonyt, és egészséget kívánok Mindnyájatoknak.

     

    előzmény:
    dancseva (88)
    2013-12-22  11:15
  14. 2013. december 22. 11:1588.

    Köszönöm mindenki együttérzését.

    Itt már csak tényleg imádkozni lehet a csodáért.

    Annyira sok ami az 1év alatt történt, hogy  nem is tudom ép ésszel felfogni, én még mindig ott tartok amikor kiderült a betegség. Soha nem adtam az orvosok szavára hiszek a csodában.

    34éves vagyok, öregnek éreztem magam. Hiszen 2 majdnem felnőtt gyermekem van. Már éppen sínre jött az életünk és tessék. Vállalkozásunk volt, ebből éltünk elég szépen, aztán egyik hónapról a másikra deficitesek lettünk. Állás nélkül maradtunk a férjem és én is, nagynehezen kikecmeregtünk és volt pár hónapunk, hogy kicsit összeszedjük magunkat. Mindjárt jött is a nagy baj. Én már semmit sem szeretnék, csak azt hogy mindenki legyen Boldog! 

    Nagyon Boldog Karácsonyt Kívánok Mindenkinek!!!!!!!!

  15. 2013. december 21. 16:5887.
    Évi, drukkolok nagyon!!!! édes kicsi fiad... hihetetlenül erős! Imádkozom értetek!! ha bármiben tudunk segíteni írj!!! Remélem javulni fogtok!!!
    előzmény:
    dancseva (83)
    2013-12-20  22:05
  16. 2013. december 21. 14:5586.

    Igazabol a rakos (tehat rosszindulatu daganato miatti sejtburjanzas) ami imadja a cukrot.

     

    PET-CT elott 6 oraval mar nem szabad enni,igy kicsit kieheztetik a sejteket-es a rakos utana sokkal jobban felzabalja az intravenasan adagolt glukozt,mint a normal sejtek-emiatt a felvetelen tokre kivilaglik,ha rakos a daganat. Erre jo a PET! 

    előzmény:
    rupcsi (72)
    2013-12-05  22:45
  17. 2013. december 21. 14:3885.
    Istenem! Nagyon szorítok nektek, hogy jobban legyen a fiad! 
    előzmény:
    dancseva (83)
    2013-12-20  22:05
  18. 2013. december 20. 23:2184.

    Szegénykéim!

    Szörnyű amin átmentek!

    Ha az ember öreg (talán én is), elfogadja, hogy kifele megy az életből.

    De egy gyermek szenvedései .

    Nem tudja az ember elfogadni.

    előzmény:
    dancseva (83)
    2013-12-20  22:05
  19. 2013. december 20. 22:0583.

    Sziasztok!

     

    Örülök hogy jobban vagytok. Nagyon izgultam, hogy mi lehet a Sanyival.

    Nálunk nagyon rossz a helyzet. A fiam szeme nagyon vérbe volt és a szemfehérje felhólyagosodott. Szemcseppel kell csepegtetni, mert nem tud pislogni nem termel könnyet és kiszárad a szemgolyó. Ez meg is gyógyult aztán 2nap múlva minden jött elölről, nem tudom megmondani de egyik napról a másikra a fiam nem tudja a szemét kinyitni, valószínű hogy a szemmozgató ideggel lett valami. Lát,de jelezni nem tud. Mi jöhet még?

    Mindent kipróbáltunk. A B17-et is adtuk neki infúzióba, C-vitamin kúra intravénásan, Culevit, Varga gyógygomba.  Tanácstalanok vagyunk.

  20. 2013. december 18. 18:3682.
    ezt bizony elejétől adjuk:) most is kapja és reméljük segít is
    előzmény:
    rupcsi (81)
    2013-12-18  10:57
  21. 2013. december 18. 10:5781.

    Szervusz Macsek..!

    A műtétem után  SHITAKE és Ganoderma (egy tasakban van) teát ittam. Vízbe szórtam, granulátum.

    Van még a köztudatban a Varga féle gyógygomba készítmények.

    Erőt és bizakodást kívánok Nektek!


    előzmény:
    macsek0317 (80)
    2013-12-18  08:27
  22. 2013. december 18. 08:2780.
    Sziasztok bocs hogy sokáig nem írtam csak elromlott a gépünk és elég zsúfoltak a napjaim alapból is. Nnna. közben fél oldalra lebénultunk úgyhogy visszafeküdtünk még egy napra ahol kaptunk gyomorszondát. beszéd is leállt. Kaptunk glicerint és az oradexont vissza. Doki elmondta hogy szte nőtt a daganat. Meglett az mr eredménye. a daganat kicsit ment össze a nyúltvelő felől. Közben beindult a jobb oldal!!!! gyenge és járni nehezen megy csak pár lépés támogatva de mindig kicsit jobb. Beszéd is megy halkan, lassan. A daganatban nekrofil hólyagocskák vannak tehát még dolgozik a sugár és szenved a tumor. Ödéma nincs. Szóval egyelőre javulunk. Sanya édeset enne édessel.. sztem ezt is a daganat kéri. Éva, amit leírtál... szörnyű!!! nem tudom mi lett volna ha nincs a férjednek mentős tapasztalata! Nagyon erősek vagytok ( fiad is)!!!
    előzmény:
    rupcsi (78)
    2013-12-11  22:43
  23. 2013. december 12. 17:3279.

    Egyetértek!

    Az orvosokat állandóan RUGDOSNI kell!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    A fiam szept. 26-án bekerült az OITI-be fülfolyással. Este 7-kor jöttünk el tőle, tök jól nézett ki. Megnyugtattak, hogy nem agyvizfolyás hanem fülgyulladás. Másnap 10óra 20perckor értünk oda és a szemei ki voltak akadva és tátogott.  A nővér megnyugtatott, hogy a lázas állapot miatt van. A férjem felvetette, hogy fuldoklik és kerestük az orvost, aki közölte, hogy kritikus az állapota és a láz miatt tátog. Visszamentünk hozzá,és a szemünk láttára estek az értékei szívverés stb, megfulladt. A doktornő hivta a felnőtt intenzívről a dokit, aki kihúzta a gégekanült és 2marék nyál jött vele. Nem vették észre, hogy lefojt a váladék, mert a kanül ballonja leeresztett. Saját nyálába fulladt meg. A doki 10perc után feladta az újraélesztést, a férjem folytatta (6évet mentőzőtt), 3perc után visszahozta. A doki levitette a gyereket a felnőtt intenzívre és gyönyörűen összeszedték. Le a kalappal előttük 2012 decemberbe már feküdt ott a fiúnk. SZUPERCSAPAT! A férjem perrel fenyegette a doktornőt akinek a felelőssége az egész, válaszul 2nap múlva rendőri kíséretet kaptunk, mert védelmet kért, volt pof...ja azt hazudni hogy életveszélyes fenyegetés volt. Amíg a fiúnkhoz jártunk a kórházba a hátunk mögött  ott ült 2-3 rendőr. Egyszer szóba elegyedtünk velük, megkérdezték mi ez az egész, nem nézünk ki (olyanoknak). Amikor elmeséltük nekik az esetet a reakciója ennyi volt: Én a helyszínen szétlőttem volna őket!

    Az OITI-t lejáratja a gyerekosztály.  Megnyugvás volt, amikor letolták a gyereket a felnőtt intenzívre. Ottani ápolók mondták, hogy sokszor kisdedek is a felnőtt osztályon kötnek ki, mert a gyereko.-on nem tudják mit csináljanak, a főorvosnő is egy nagy 0. Nem merném többet rájuk hagyni a fiamat.

  24. 2013. december 11. 22:4378.

    "de vízhajtót nem kaptunk."

    Úgy gondolom, és kéretlenül is elmondom bárkinek, akivel beszélek.

    Orvoshoz, bármivel, ha megyünk, listát kell készíteni.

    Mindent pontról pontra felírni, és végig menni rajta a konzultáció folyamán.

    Az ember párbeszéd folyamán elveszti a fonalat, ha nincs felírva.

    Minden vélt, vagy valós észrevételt fel kell írni.

    Azt is amit hülyeségnek, cikinek érzünk.

    Akkor is kérdezni kell, ha az orvos metakommunikációja szerint hülyeség, v. okoskodásnak tűnik.

    Néha az x-edik kérdés v.info az, amire felfigyel a doki.

    Tehát, ha felmerült benned, a vízhajtó, rákérdezni.

    Mikor a gyermekeim apját hajvízkorral bevitte a mentő akkor nem annak a szobának az orvosa vette fel. Említettem neki az injekciós vízhajtót

    -majd a orvosa felírja válaszolta.

    4 nap múlva jött a saját doki.

    Ki kellett volna verni ott rökvest a balhét.

    Mikor nagy fájdalmai voltak, akkor szóltam a dokinak, hogy egy betegnek sem szenvedni a fájdalomtól, adjanak neki gyógyszert rá.

    Veletek vagyok!

    előzmény:
    macsek0317 (73)
    2013-12-10  19:04
  25. 2013. december 11. 22:3277.

    Nem maszk!

    Az arc rész nincs, csak a koponya, amit én láttam. Mivel műszaki ember vagyok, az ilyesmi is felkelti a figyelmemet. Egy háló rajzolat volt a kezükbe, és a sisakon is. Úgy értelmeztem, hogy előbb tájolják a daganattól elhelyezkedésétől függően, hogy merről menjenek a sugarak. Ezt egy másik helységben mérik be. Nekem, is pm-et is tájolták,de nem emlékszem, hogy kaptam-e róla papírt, vagy a szg-ben volt elérhető.

    A fejem, csak egy vájuba tettem, hogy egy helyben legyen. Mint a CT-nél.

    "Azért kell, hogy a sugarazásnál ne tudja a beteg elmozdítani a fejét, hogy célzottan arra a pontra menjen a sugár ahová kell"

    Igen.

    előzmény:
    dancseva (76)
    2013-12-11  15:06

Címlap

top