Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vezetés újrakezdés

Esther_
Létrehozva: 2015. március 8. 21:15

Sziasztok!


Kb. 9 éve szereztem meg a jogosítványt, és a vizsga óta sajnos 1 m-t sem vezettem. Most már hamarosan szükség lesz arra, hogy tudjak vezetni, ezért újra kellene kezdenem, de mindenképpen vennék előtte órákat oktatótól. A fő baj az, h félek a vezetéstől vagy inkább a forgalomtól.Nem Budapesten csináltam a jogsit.


Járt valaki hasonló cipőben? Nagyon szívesen olvasnék pozitív történeteket. Jó oktatót tudnátok ajánlani Budapesten, elsősorban a XIII. kerületben és környékén?

  1. 2018. október 4. 22:1729.

    Jesszus! Baromi idegesítőek a hsz-eid ebben a topikban! Ugyanebben a cipőben járok én is, 7 éve nem igazán vezettem de most úgy hozta az élet, hogy kellene napi szinten. Nagyon jól ment akkor a vezetés, de rutin nélkül bizony én is bizonytalan vagyok. De hiszem azt, hogy igenis bele lehet rázódni! Te viszont lehangolod az embert és a maradék kedve/önbizalma is elszáll. Remélem a kedves topik indító azóta bátran és ügyesen vezet, rád pedig nem hallgatott! :)

    előzmény:
    zsof.berg (28)
    2015-03-13  09:17
  2. 2015. március 13. 09:1728.

    Sok beszédednek sok az alja. Először is félremagyaráztad amit írtam, majd az általad képzelt háttérre reagáltál. Most pedig félreértelmezed újra, amit írtam. Egyáltalán nem sértődtem meg :-) (hogy segítsek, az első kommentem nem felszólítás volt, hanem kérés. Mind a posztoló, mind a többi közlekedő érdekében) Most is úgy gondolom, hogy a forgalomban semmi keresnivalója nincs olyannak, aki fél tőle.

    előzmény:
    ladybird65 (27)
    2015-03-12  17:44
  3. 2015. március 12. 17:4427.

    Nagyon sajnálom, hogy oktatásnak vetted. Csak leírtam a gondolataimat, mert egy kicsit magamra is vettem, amit a TI-nak írtál. Én is nagyon féltem a vezetéstől, mégis megtanultam. Én nem veszélyeztetek senkit az úton, legalábbis nagyon igyekszem. Engem inkább sodortak már meleg helyzetbe, mint én másokat. Ettől függetlenül úgy gondolom, ez olyan, mint a nyelvtudás: nem lehet megállni, mindig fejleszteni kell, mert különben "megkopik".


    Kár, hogy valamiért megsértődtél, mert nem ez volt a cél. Csak kulturáltan vitatkozom, mi ezzel baj? Ráadásul kedvelem is nagyon a hsz-eidet. Hidd el, ha ellenszenves lennél, nem is reagálnék semmit.


    Egyébként szívesen válaszolok a kérdéseidre: 1989 óta van jogsim, de csak 3 évvel később kezdtem vezetni. Aztán megint kimaradt jó pár év (kb. 5-6), mert nem is volt kocsim. Hogy hány km-t vezettem? Bevallom, fogalmam sincs, nem számoltam össze, Te biztos többet. Nem járom keresztül-kasul az országot autóval. Baleset: még nem okoztam senkinek, egyszer saját magamnak még 1999-ben egy parkolóban. Ahogy tolattam kifelé, annyira azt figyeltem, nehogy nekimenjek a kollégák autójának, hogy az oszlopnak sikerült, így a jobb lámpámat cserélni kellett.

    előzmény:
    zsof.berg (26)
    2015-03-12  10:37

Címlap

top