Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kisbabát tervezünk

Kkati400
Létrehozva: 2019. Április 9. 12:57

Sziasztok!


Kisbabát szeretnénk, és jó volna elkezdeni a terhesvitamin szedését.


Szerintetek melyiket? Tapasztalatokat, véleményeket örömmel vennék!:)


Köszönöm szépen, Kati

  1. 2019. Április 13. 19:4151.

    Mi a probléma a használt légzésfigyelővel, autósüléssel? Egy ilyen több gyereket is kiszolgálhat.


    Ha valaki több gyereket tervez, nem vesz ezekből mindegyiknek újat.


    A légzésfigyelő önmagában nem ér semmit, ha a szülők nem tudják, hogy probléma esetén mi a teendő, nem tudják az újraélesztést. Rengeteg gyerek nőtt (nő) fel légzésfigyelő nélkül.

    előzmény:
    Babyface83 (25)
    2019-04-11  21:10
  2. 2019. Április 13. 16:2250.

    Aha, tehát Amerikában meg Kanadában frankón felszívódik a  folsav, ami a lisztben van (ugyanis Czeizel doki azt ondta, hogy drasztikusan csökkent a nyitott gerinccel született babák aránya), de itt Magyarországon, biztos, hogy nem szívódik fel a  folsav tabletta ugye, csakis abban az esetben, ha valamelyik trendi, túlárazott terhesvitaminba beépítve viszed be, nemdebár? :)))). Amúgy írtam, hogy nekem speciel kettő doki is azt mondta, hogy teljesen jó az a multivitamin amit, szedek és nem kell váltanom terhesvitaminra, de te biztosan ezt is jobban tudod. 


    Nem a  bölcsőhalált nevezem hisztériának, hanem a légzésfigyelő körüli őrületet, ja azt elfelejtettem írni, hogy annak ellenére, hogy NyE. legtöbb országában nem használják, nem nagyobb a  bölcsőhalál aránya néluk sem. Akkor miről is beszélünk? Nem írtam, hogy a gyerekeim és a rokonok gyerekei reprezentatív minta, csak megjegyeztem,hogy mind túlélték a csecsemőkorukat. De ha szerinted tényleg akkora rizikó a bölcsőhalál, akkor kellene lennie elég nagy különbségnek, hogy mekkora a bölcsőhalál aránya itthon és mekkora külföldön, de nincs eltérés, vagy ha van is, nem szignifikáns. Arról sem láttam statisztkát, hogy itthon mennyivel csökkent az ilyen jellegű csecsemőhalálozás. Ez lenne a  minimum. Ehelyett mindenki csak annyit tud mondani, hogy ismerős ismerősének ismerőse gyerekét megmentette a  légzésfigyelő. Számomra ez nem érv. És felháborít, amikor azokat, akik nem dőlnek be a bababiznisznek és a reklámoknak, szar szülőnek nevezik. Hát ezért írtam azt, amit, mert ugyanolyan feleős szülőnek érzem magam, mint te, csak másként jártam el különböző helyzetekben. 

    előzmény:
    Babyface83 (49)
    2019-04-13  13:39
  3. 2019. Április 13. 13:3949.

    Hm, már majdnem linkeltem egy még szájbarágósabb cikket a folsav felszívódási zavarról, és arról, hogy miért nem mindegy, hogy a folsavat milyen formában visszük be, de aztán rájöttem, hogy aki a bölcsőhalált hisztériának nevezi, és a saját gyerekeiből reprezentatív statisztikai következtetéseket von le, annak mindegy, feladom. 

  4. 2019. Április 13. 08:5348.

    Köszi, de ismertem az előadást. Ha figyelsz, kb 1000X elmondja, hogy FOLSAV. Tudod mennyi egy doboz (kb 30 tabletta) folsav? Párszáz forint. És a magzatvédő vitamin??? Nem vagy hajlandó értelmezni amit írtam. Ugyanis én egy szóval sem írtam olyasmit, hogy nem kell vitamin, vagy nem kell folsav. Azt írtam hogy nem fontos a  speckó terhesvitamin. És tudod mit mondott? Hogy az Egyesült Államokban és Kanadában folsavval dúsítják a  lisztet és ez drasztikusan csiökkentette a nyitott gerinc/koponyahiányt. Tehát a  FOLSAV. Nem az e****t, nem a  f******n, hanem a folsav. Köszi, több kérdésem nincs.

    előzmény:
    Babyface83 (47)
    2019-04-13  08:27
  5. 2019. Április 13. 08:2747.
    előzmény:
    Babyface83 (45)
    2019-04-13  08:23
  6. 2019. Április 13. 08:2746.
    előzmény:
    Babyface83 (45)
    2019-04-13  08:23
  7. 2019. Április 13. 08:2345.

    Egy másik "ÖREG" (még öregebb, már nem élő) szakember álláspontja:
    https://www.youtube.com/watch?v=aJj0LCtBldQ


     


    "Nem feltétlenül az az orvosi megoldás, hogy elpusztítsuk a rendellenes magzatokat, hanem az, hogy a rendellenességet előzzük meg!"

    előzmény:
    etilany (43)
    2019-04-12  16:41
  8. 2019. Április 12. 17:1044.

    BÁRMIVEL lehet egy másik embert paráztatni, ha az vevő rá. Meg hát nyilván ha valaki piacra dobott valamit, el is akarja adni. A statisztika az meg statisztika... Hiába mondja, hogy 10 000-ből 1 csecsemő hal meg, ha pont a tiéd az az 1. 

    előzmény:
    etilany (42)
    2019-04-12  16:33
  9. 2019. Április 12. 16:4143.

    Na igen, pont Babyfacve olyan pejoratív felhanggal ecsetelte, hogy az ÖREG doki azt mnodta, nem kell vitmin, hanem egyen rendesen. Pedig a  dokinak igaza volt alapvetően. Ha rendesen, megfeleően táplálkozik valaki, akkor nagyjából rendben van a vitamin raktára. Ha nincvs, akkor menjen vérvételre, nézesse meg mi hiányzik, és szedje célzottan. Én azért szedtem és néha telente manapság is szedem a  multivitamint, mert válogatós vagyok, kevés húst eszek,kevés gyümölcsöt (a cukortartalma miatt), kevés nyers zöldséget, sok párolt zöldséget-de párolva vajmi kevés a vitamintartalmuk...igazából kb 0, és sok tejterméket. Meg tojást. (szerencsére a kölkeim az apjuk mindenevőségét örökölték. :)))))))))))

    előzmény:
    cabron (39)
    2019-04-12  12:44
  10. 2019. Április 12. 16:3342.

    Hát látod. A légzésfigyelő nem mentette meg. Helyette hamis biztonságérzetet nyújt a szülőnek, hogy csend van, légzésfigyelő nem sípol, akkor biztos minden rendben, alszik a  gyerek és nem nézek be hozzá. Közben meg  a gyerek meghal. ÉS ennyi, mivel nálunk is besípolt tévesen, pedig az elem rendben volt és a gyerek is lélegzett, mellesleg ébren is volt és épp "szórakoztattam", az jutott eszembe, hogy ok, most sípol fölöslegesen, akkor mi a garancia, hogy amikor kellene, akkor meg nem marad-e szépen csendben.  Én csak azt utálom, hogy a légzésfigyelő meg a  terhesvitamin tipikusan az a termék, amivel egymást lehet hergelni és pánikoltatni. És az igaz, hogy külföldön nics ilyen nagy keletje a légzésfigyelőnek és bizonyára nem az anyagiak hiányzanak hozzá. Itt meg 10 szülőből 9 biztosan megveszi, mert tudod ismerős ismerősének ismerőse nem vett és meghalt  a baba/vagy a  légzésfigyelő mentette meg az életét blababla. De ettől mindenki tegye amit akar és vegyen amit akar, én csak azt utálom, amikor fórumokon megy a paráztatás. 

    előzmény:
    cabron (33)
    2019-04-12  11:37
  11. 2019. Április 12. 14:2441.

    Az más, ha szakorvosi javaslatra szed valaki valamit, mint amikor az ember kitalálja, hogy októbertől márciusig tolom a multivitamint, mert az jó. Egyáltalán nem biztos. 

    előzmény:
    Elenia.now (40)
    2019-04-12  13:56
  12. 2019. Április 12. 13:5640.

    Én Magne-B6-ot szedek, meg C-D3-vitamin kombinációt, mindkettőt szakorvosi javaslatra. Úgy vagyok vele, ő a szakember, ő tudja, ártani csak nem árt. Biztosan pszichésen is hat, belül megnyugtat, hogy úgymond tettem valamit az egészségemért. Ezenkívül napi szinten edzek, aztán ha ez mind kevés, úgyis megbetegszem. Valamennyire muszáj fatalistának lenni, mindent úgysem tudsz kivédeni.

    előzmény:
    cabron (39)
    2019-04-12  12:44
  13. 2019. Április 12. 12:4439.

    Ez a terhesvitamin dolog, kicsit olyan, mint az antibiotikum. A doki felírja, mert az ember elmegy hozzá, és várja, hogy adjon valamit, amitől meggyógyul, persze minél hamarabb, mert annyi dolog van, nem engedhetjük meg magunknak, hogy otthon betegeskedjünk. 


    A vitamin is valami ilyesmi. Meg van magyarázva, hogy úgysem tudod táplálkozással bevinni a szervezetedbe a megfelelő mennyiséget, tehát szedni kell, mert akkor nem leszel beteg. 


    Fiatal koromban konkrétan sosem voltam beteg, ahogy "öregszem", minden éven egyszer azért összeszedek egy kisebb náthaszerű valamit. Dokim javasolta, hogy d-vitamint kalciummal és c vitamint ősztől szedjek. Jómagam sokat vagyok szabad levegőn télen is, nyáron is, mindenevő vagyok, krónikus betegségem nincs, de úgy voltam vele, hogy ok., a d-vitamin pótlás azért jól jöhet.


    Ugyanúgy elkaptam a magam ki betegségét. Meg, hát nem vagyunk egyformák. 

    előzmény:
    Elenia.now (38)
    2019-04-12  12:24
  14. 2019. Április 12. 12:2438.

    Minél inkább nem számíthatsz baj esetén a "külvilág" segítségére, annál inkább rá vagy kényszerülve, hogy a "természetes ösztöneidre" hallgass. Egy ismerősöm az ügyelet utcájában, pont az ügyelet épületével szemben lakik. Ha lassú, akkor ér át 1 perc alatt. Na, ő biztosan nem fog majd légzésfigyelőt venni. :)

    előzmény:
    cabron (37)
    2019-04-12  12:09
  15. 2019. Április 12. 12:0937.

    Igen, és ahogy etilány is mondja, ha nem vagy csecsemős, semmit nem tudsz tenni. Ez tényleg csak a mama megnyugtatására szolgál. Ha valaki paragép, akkor, ha másra nem, arra jó, hogy nyugodt legyen, mert az fontos egy csecsemő mellett.

    előzmény:
    Elenia.now (36)
    2019-04-12  11:58
  16. 2019. Április 12. 11:5836.

    Meg nem csak városok vannak. Sokra mész a légzésfigyelővel, ha olyan helyen laksz, hogy a mentő legjobb esetben is fél óra múlva ér ki.

    előzmény:
    cabron (33)
    2019-04-12  11:37
  17. 2019. Április 12. 11:5235.

    Biztos vannak gyerekes barátnőid, rokonaid, Anyukád....akik minden kérdésedre szépen válaszolnak, sőt egy jó szülészt is ajánlanak ....

  18. 2019. Április 12. 11:4034.

    A vitaminszedéssel is az a baj, hogy úgy eszik az emberek, mintha kötelező lenne, miközben lila gőzük nincs róla, hogy van-e egyáltalán szüksége rá a szervezetüknek. Úgy vannak vele, hogy ártani nem árt. Pedig de, akár árthat is. 

    előzmény:
    Babyface83 (30)
    2019-04-11  22:37
  19. 2019. Április 12. 11:3733.

    Nos, a környezetemben halt meg egy pici baba. Csecsemőhalál. Pedig volt légzésfigyelő. Valószínűleg nem működött jól. 


    Az meg tényleg nonszensz, hogy autóbalesethez hasonlítja valaki a csecsemőhalált. 


    Amúgy is annyi baromságot össze lehet olvasni már a neten, hogy az ember már a saját józan eszére, ösztöneire nem hallgat, mert a brittudósok miazmás...

    előzmény:
    etilany (32)
    2019-04-12  10:22
  20. 2019. Április 12. 10:2232.

    Ne keverjük a szezont a  fazonnal!  És nem azt írtam, hogy csak koraszülött babákat érint, persze, időre született, érett babával is megtörténhet, persze. Csak mondjuk, míg a közúti balesetek meglehetősen gyakoriak, (és mivel nem egyedül közlekedek, hiába vagyok elővigyázatos, ha más nem az), addig a bölcsőhalál kimondottan ritka jelenség. Akármennyire erőlködsz, akkor is ritka. Továbbá, ha nem értesz újszülött újraélesztéséhez, akkor cseszheted a légzésfigyelőt, plusz hamis biztonságérzetet nyújt. És áruld már el, ha annyira hasznos kis eszköz, akkor miért van, hogy külföldön (Németország, Hollandia, UK) gyakorlatilag azt sem tudják miről beszélsz, ha megemlíted, hogy légzésfigyelő, és gondolom, nem az anyagiak miatt nem szerzik be. Itt meg minden fórumon paráztatják az embereket. Tök véletlenül tudom, hogy az egyik ilyen cég emberkéi kismami fórumokon beépülnek és  ráparáztatják az embereket, aztán meg röhögnek a markukba. Mint írtam,ott ha látják, hogy  a gyerekkel bármi gond lehet, akkor adnak profi légzésfigyelőt, mert amit itt eladnak, az nagyon nem az. Na de mnidegy, végülis mindenki arra költi a pénzét, amire akarja. 


    Amúgyí az első babakocsi mienk is kölcsön volt, d eutáltam, mert nagy batár volt, két hónap után vettem olyant, ami ügyes, kicsi, mozgékony, stb volt. Sokat mentünk a naggyal gyógytornászni, mert rossz tartása volt a méhben és jobboldali fejtartása alakult ki, ki kellett mozgatni  a nyakát. Marhára nem volt mindegy, hogy  a kórházban milyen alkalmatossággal hurcolom. A nagy batár be sem fért a liftbe normálisan, a tornateremről nem is beszélve (kint  a folyosón meg nem hagytam volna, hogy bárki elvigye) és önmagában is 13,5 kg volt. A mi kis kocsink meg 6,5 kg. A babakocsi sem mindegy egyébként, hogy milyen főleg ha sokat kell hurciznod a gyereket. És hát azt mindkettőnél kb 2-2,5 éves korukig használtam. Egy légzésfigyelőt meg pár hónapig van értelme, utána már nem. Na mind1. Mint írtam, mindenki arra költi el a  tisztességesen megkeresett pénzét, amire akarja. Én nemt artottam fontosnak a légzésfigyelőt és ma sem bánom, hogy nem ruháztam be rá. Orvosi javaslatra nem váltottam a "sima" vitaminomat terhesviztaminra és azt sem bánom. Ettől még mnidenki úgy tesz, ahogy jónak látja.


    Egyébként te is zseniálisan hozod a paráztatást meg a  bűntudatkeltést, és jössz olyan hülye hasonlatokkal, hogy gyerekülés, meg antibiotikum.  A gyerekeim köszönik, jól vannak, nyilván a tied is jól van. A tied légzésfigyelővel,meg terhesvitaminnal megtámogatva, és ezért azt gondolod, hogy de jól tetted, hogy ezeket használtad, az enyémek meg ezek nélkül, úgyhogy azt gondolom én is jól tettem, hogy  a józan eszemre hallgattam, és légzésfigyelő helyett én figyeltem a gyereket:))) 

    előzmény:
    Babyface83 (28)
    2019-04-11  22:19
  21. 2019. Április 11. 22:4931.

    Nyilván nem lehet ennyire félvállról venni az életet. Amint írtam én például szedtem folsavat körülbelül egy két hónapig. Mert azt tudtam hogy szükséges lehet.


    Nem a túl aggódást nem itt kezdődik. Csak ott folytatódik, hogy az 6 évest nem engedem el egyedül, hogy az 5 évest nem hagyom otthon egyedül, hogy a 2 évest nem engedem felmászni egyedül és a többi és a többi... aztán anyuci csodálkozik, hogy a 8 éves miért nem mászik fára a többi gyerekkel együtt..mert sose engedték neki.

    előzmény:
    Babyface83 (30)
    2019-04-11  22:37
  22. 2019. Április 11. 22:3730.

    Ennek ahhoz az égvilágon semmi köze.


    Egyszerűen csak nem gondolom, hogy a pozitív hozzáállás, a kockázatok figyelmen kívül hagyása, a reménykedés, a "velünk úgysem történhet semmi baj" jellegű hozzáállás majd megvéd minden problémától.


    Valamint a túlaggódás szerintem nem ott kezdődik, hogy beveszed a vitamint vagy légzésfigyelőt használsz egy újszülöttnél.

    előzmény:
    FB123456 (29)
    2019-04-11  22:30
  23. 2019. Április 11. 22:3029.

    Azért ezen okfejtések mellé hozzátehetnéd, hogy azért aggódtál ennyire a babáért  mert neked is rendkívüli az állapotod. Így nyilván tök más a dolog.


    Meg ti már szerintem a fogantatás előtt is úgy vigyáztatok erre a gyerekre  mint a hímes tojásra. de nem mindenki éli meg ezt ennyire  aggódva. 


    Én mindig is bíztam abban, hogy a gyerekem egészséges, bíztam abban, hogy ha elesik akkor kutyabaja se lesz, bíztam abban, hogy ha elengedem a szemközti kisboltba akkor hazajön és bízom abban is hogy ha ma át engedem egyedül az úttesten, akkor bizony körülnéz. És én azt is tudom hogy ezzel nagyjából egyedül vagyok, mert sokan túlféltik a gyereket.. ami egyáltalán nem baj, nem vagyunk egyformák

    előzmény:
    Babyface83 (24)
    2019-04-11  20:19
  24. 2019. Április 11. 22:1928.

    Ó te jó ég... Ez kb olyan, mintha leírnád, hogy felesleges a gyerekülés is, mert te, meg a szomszédasszony is simán befektettétek az újszülöttet a hátsó ülésre és tessék, itt vannak, élnek, itt a statisztika, 2-ből 2 gyerek túlélte. Hurrá! Hiszen nagy valószínűséggel nem lesz baj, mennyi az esélye, hogy pont akkor baleset történik, elenyésző, nem? De. Ahogy a bölcsőhalálnak is. Ha pedig mégis bekövetkezik a baj, jön az, hogy "miért pont én..."


    Igen, nagy valószínűséggel statisztikák alapján nem lesz baja a gyereknek légzésfigyelő nélkül sem. De mi van ha mégis? Bízzuk a szerencsére, vagy imádkozzunk, vagy tegyünk meg mindent elkerülendő a bajt, pláne ha viszonylag egyszerű... Nem értem, hogy hogyan lehet ez egyáltalán kérdés.


    Megint a népi hiedelmek a tények helyett. A bölcsőhalál NEM csak a koraszülött, beteg babákat érintheti. Utána lehet járni. Vagy lehet hisztinek titulálni, és abban bízni, hogy minket nem érhet semmilyen baj...

    előzmény:
    etilany (27)
    2019-04-11  22:02
  25. 2019. Április 11. 22:0227.

    Nem a francba, igaz, csak a dobozába vissza, azt meg a szekrénytetejére, és vártam, hogy értejöjjenek. Mégpedig azért, mert ha tévesen riaszt, akkor ugyanolyan tévesen esetleg nem riaszt én meg ülök nyugodtan a  babérjaimon, hogy jól van a gyerek, ad egyfajta hamis biztonságérzetet. Amúgy nem tudom mi a baj a kölcsön légzésfigyelővel, azt egy gyerek elég nehezen tudja leamortizálni, lévén, hogy hozzá sem ér. És azt sem én kértem, hanem rámtukmálta egy volt kolléganőm. Amúgy jezem, mindkét gyerekem túlélte a csecsemőkort légzésfigyelő nélkül is. Sőt, közvetlen környezetemből (tesók gyerekei, keresztgyerekek) ismerek 8 másik gyereket, akik szintén. Valamennyien csak a szerencsés véletlennek köszönhetik az életüket? Nem életszerűbb, hogy annak, hogy a  bölcsőhalál rendkívül ritka, különösen normál súlyú, nem koraszülött, megfeelő adaptációjú gyerek esetén? 


    Ja, amúgy csak Magyarországon megy ez a  nagy légzésfigyelő hisztéria. Külföldön nem foglalkoznak vele. Ha egy gyereknek gond volt az adaptációjával, vagy koraszülött, annak adnak bérbe kórházból PROFI légzésfigyelőt. Amit itt eladnak, az egy vicc. (pl. ha a gyereszobához közel van a fürdőszoba, és megy a mosógép, akkor a rezgést érzékeli a légzésfigyelő, ezért nem jelez, akkor sem ha nem lélegzik már a  pici. Ugyanez mosogatógéppel, hűtővel, stb...).Ja, hogy ezt nem mondják el a  boltban? Az lehet. Nem gondolnám, hogy Magyarországon annyival több gyerek halna meg bölcsőhalálba, hogy indokolja ezt a légzésfigyelős hisztériát 


    Ps. Na látod, 3 1 a "statisztikámban" akinek nem volt szüksége égzésfigyelőre. (és de, kb helytállók a számok.)

    előzmény:
    Babyface83 (25)
    2019-04-11  21:10

Címlap

top