Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2 hónap -10Kg

Monika_2
Létrehozva: 2019. Április 30. 10:06

Sziasztok! Éppen fogyókúrázókat keresek, hogy ötletek megosztásával segítsük egymást! Én 31 éves vagyok két gyermek anyukája 158 cm 58kg-mal kezdtem. Június 15re szeretném legalább 50kg alá vinni a súlyom.

  1. 2019. május 3. 11:5451.

    Köszi. Most a héten pont ketten is megjegyezték, hogy látványos a fogyás.Ennek azért örülök. Meg hogy olyan ruhák jönnek fel rám, amiket már rég nem tudtam hordani. 


    Nekem amúgy olyan alattomosan lassan kúsztak fel a kilók. Nem is vettem szinte észre, csak amikor már a nadrágok feszültek egyre jobban.Mikor gyerekem kicsi volt, fitt voltam, szaladtam utána rendesen. Aztán ahogy egyre nagyobb lett, egyre kevesebbet kellett utána menni, hát szépen jöttek-jöttek a kilók. És tavaly tavasszal ott álltam, hogy 82 kiló vagyok. (épp annyi, mint amivel szülni mentem). Még egy régi ismerős néni is megjegyezte, hogy ez nagyon nem én vagyok.

    előzmény:
    Monika_2 (48)
    2019-05-03  08:29
  2. 2019. május 3. 11:4750.

    Tök jól csinálod! Futni mikor szoktál? Kondiban vagy a szabadban? Gyerekek mellett hogy van időd? Én most fogom újra kezdeni, mert volt pár hónap pihi most, de heti 2x be fogom tudni iktatni én is hétköznap. Nekem a 7-8 km az egy pontelég kategória.


    Én is figyelek hogy ne egyek felesleges cukrot meg feleslegesen kenyeret. Van, hogy rendelek update kaját, abban legalább tudom, hogy jóval kevesebb a ch. Ma ebédem, például majonézes kukoricás-sajtos-almás sali volt virslivel. Direkt nem vettem mellé zsömlét. Este is megpróbálok úgy vacsizni (ha vacsorázok persze) hogy ne kelljen mellé pékáru.

    előzmény:
    Monika_2 (49)
    2019-05-03  08:37
  3. 2019. május 3. 08:3749.

    Etilany, légyszi te is írj magadról pár sort ebben a témában, hogy tisztábban lássunk:)Mert sokan csak mondják a sztereotípiákat és közben se nem mozognak és még hájasok is:)


     


    A konditerem a nagy hazugságok helye szerintem tele poszterekkel valótlan alakokkal, akik csak azért néznek úgy ki mert teleeszik magunkat mindenféle fehérjeporral, injekciózzák az izmaikat és a többit ne is említsük, ja és sok közülük vesebeteg már 30 évesen.....


     


    Sok olyan nagyon túlsúlyos van aki ész nélkül koplal évekig.


     


    Én két hónapot adtam a diétának, most kicsit visszavettem a futást( mert amúgy azért izmom van bőven mert már túl vagyok 1 maratonon és 7 Velencei-tó körön és kb átlag heti 40 kmeren +némi torna....)


     


    Ésszel mindent attól hogy az ember nem eszik kenyeret, (lisztes dolgokat), cukrot , rizst krumplit és egyéb szénhidráttal teli "semmi ételt", attól még ehet sokkal több ásványi anyagot és vitamint, mint azok akik esznek a mc-ben vagy rendelik a Teletált( nálunk ez a szokás melóhelyen)


     


    Rengeteg zöldség, tartalmas fehérje és szerintem hiány max a zsírből lesz rajtam:)

    előzmény:
    etilany (46)
    2019-05-02  16:02
  4. 2019. május 3. 08:2948.

    Ügyes vagy sokat fogytál.:)


    170cm hez az jó is:)


    Nekem a magam 158 cm hez max 50kg az ideális szóval hajrá!!!!!!Mai mérés 55.6 , 10 nap -2.7 kg


    Jól halad a teszt!!!!!

    előzmény:
    Dawnton (47)
    2019-05-02  16:10
  5. 2019. május 2. 16:1047.

    En 170 cm vagyok. Most 66-67 kilo. De tavaly nyaron még 82 kg voltam.Nem volt előnyös, nagyon nem. Megboldogult lanykoromban voltam 60 kg alatt, de az mar nagyon vékony volt. Most jol érzem magam.


    Nekem muszaj futás közben valamit hallgatni vagy futopadon nézni, mert halalra unnám magam.Igaz nekem csak 1 gyerekem van, aki már nem olyan "őrjítő" , mert már nagyobb és nyugis is. Meg mi csak ketten vagyunk otthon,  igy nálunk elég alacsony a zajszint.

    előzmény:
    Monika_2 (45)
    2019-05-02  13:52
  6. 2019. május 2. 16:0246.

    Tökigaz!


    Az emberek a kilók bűvöletében élnek, miközben az izom nehezebb, mint a  háj, viszont a térfogata sokkal kisebb. Az edzőterembe, ahova járok ki van téve egy poszter, ahol két férfi ábrája van, egyik hájas, a másik  izmolt, és mindkettő fölött írja, hogy 100kg:). Szerintem a topikindítónak elég lenne egy kis mozgás és ne a kilókat nézze, hanem a  centiket meg ahogy átalakul a teste. 


    10 kg irreálisan sok 2 hónap alatt (főleg, hogy tényleg nem egy túlsúlyos emberről beszélünk) és a szervezet megbosszulja magát. Egy kedves ismerősöm januárban egyszerűen összeesett, a krházi kivizsgáláson állapították meg, hgoy csomó nyomelem hiánya van. Két év alatt adott le 35 kg-ot (ami azért nem olyan gyors, csak a  módszer volt rossz). Mozgott is, de állandóan a mindenmentes xarokat nyomatta, és olyan hiánybetegsége lett, amit a szervezete nem bírt tovább, egyszerűen elájult, a kórházi fietetikus meg közölte, hogy álljon le ezzel a  fajta táplálkozással. Azóta normális kaját eszik, de nyilván ésszel, meg folytatja a  mozgást, nem kúsztak vissza a  kilók. 

    előzmény:
    cabron (25)
    2019-04-30  17:47
  7. 2019. május 2. 13:5245.

    Köszönöm, igen. Minden vagyok csak nem anorexiás:)


    Nem is értem hogy lehet nem bírni a futást én rabja lettem


    Csak kint a szabadban a saját gondolataiddal, a csendbe, imádom. Jó mondjuk két kisgyerekem van otthon akik nagyon zajosak lehet azért is!!!!


    Dawnton te most hány cm kg vagy ?

    előzmény:
    Dawnton (44)
    2019-05-02  13:48
  8. 2019. május 2. 13:4844.

    Ugyan már! Itt nem erről van szó. Mónika szeretne 8 kilót ledobni. Nem, nem lesz anoroxiás.Nem értem miért kell ilyen butaságokat felhozni pár kiló fogyás kapcsán. Ha azt írta volna, 180 cm 60 kiló és még le akar dobni 10-et, na ott már lehet gond. De nem, nem erről van itt szó.


    Én szó szerint nem bírtam enni 1 hónapig. Nem ment. És fogytam. Aztán meg tudatosan ettem keveset. 5 éve küzdöttem, hogy fogyjak, nem ment az istenért sem. Pedig én is heti 3x futottam. Most meg nem futottam 3 hónapja, mégis fogyok. Csak azért mert nem eszek ész nélkül. Viszont mindent megeszek, a rántottól a burger king-en át a sztrapacskáig.

    előzmény:
    ÁgicaT (33)
    2019-05-02  06:25
  9. 2019. május 2. 13:3943.

    Jól csinálod csak így tovább! 


    A futáshoz gratulálok! Én a 10 km-t bírom egyszuszra, abba már egész jól belejöttem. ;) Bár nagyon utálok futni, de ha köll, hát köll.


    Szerintem ennyi fogyásnál nem is lehet kárt tenni az egészségünkben. Amúgy meg, ez a sok vacak amiket megvehetünk...pff..na, az minden csak nem egészséges. Én mondjuk csak salátának szeretem a zöldségeket, párolva nem bírom. De nem is célom 0/24-ben zöldségeket rágni.


    Én elhagyom a vacsit és ez majdnem elég is most már, hogy megvan 15 kiló mínuszom. De mivel voltak hónapok, hogy nagyon keveset ettem, így nem is hiányzik. Sokszor még a reggeli is kimarad. De ebédem mindig melegétel.

    előzmény:
    Monika_2 (41)
    2019-05-02  09:16
  10. 2019. május 2. 10:0842.

    Szia, nem éheztetem magam és nem is érzem annyira drasztikusnak mint gondoltam


    Vissza nem engedem többet az tuti, ha már ennyit küzdök érte.


    Jó igen meg kell állni nincs nasi nincs kenyér , de napi 3 szori étkezés, közte nekem csak sok folyadék van, tartható, nyilván nincs szükségem egy évig csinálni. Hála az égnek csak 10 kg pluszom van


     

    előzmény:
    antironia (8)
    2019-04-30  12:45
  11. 2019. május 2. 09:1641.

    Szia, köszönöm igen egy ilyen pici nőnek max 50kg szerintem is, szóval belevágtam


    Vigyázok az egészségemre mozgok mellette csak max 50 gramm szénhidrát /nap .


    egész jól bírom.

    előzmény:
    Dawnton (5)
    2019-04-30  12:07
  12. 2019. május 2. 09:1440.

    előzmény:
    Dawnton (5)
    2019-04-30  12:07
  13. 2019. május 2. 08:4039.

    Tekintve a topik címére én társakat keresek, ha valaki csatlakozik és megoszt jó gondolatokat annak örülök, és légyszi mindenki legalább valami állapotot írjon Súly, magasság, kis sztori.....

  14. 2019. május 2. 08:3838.

    Szia, fehér cukorra semmi szükség.....A szervezet számára szükséges cukrokat bőven megkapjuk a gyümölcsből zöldségből és tejtermékből.


    Az édesség élvezet csupán  és 0 haszon

    előzmény:
    terdszelikatica (14)
    2019-04-30  13:35
  15. 2019. május 2. 08:3537.

    Szia, Húsvétkor jött a szörnyű rádöbbenés hogy hiába a futás é s saláta ebéd ha jön a Húsvét és káposzta van kenyérrel és kaláccsal. Rájöttem hogy nem haladok. Kb 10  hetet adok magamnak a 10kg ra ez egyben egy teszt is még sosem csináltam ilyet56kg mal mentem a kórházba szülni a fiammal szóval nem kellett még mindig 50kg körül voltam, sőt sok évig alatta.


    Mindig olvastam az Atkinsről csak nekem nagyon kötött, így alakítottam ki saját verziót


    Teszt indult Húsvét kedden 58.3 kg mal


     


    kb jun15 ig ezt akarom folytatni majd max 100gramm szénhidrátra visszaállni. Természetesen futás mellett.

    előzmény:
    terdszelikatica (13)
    2019-04-30  13:31
  16. 2019. május 2. 08:2636.

    Szia, én vagyok a topikindító


    Sajnos nem elég a mozgás......2 éve futok rendszeresen de ez a súly emelkedést nem állította meg


    Pedig átlag 100 km egy hónap na jó voltak 60km-eres heteim is de az még maraton előtt, most 20-40 között futok egy héten.


     


    Csak lassú az anyagcserém még így is és ha van egy zabálós hétvége akkor +1-2 kg, tök durva.....


     


    Szóval most bízz nyárra le És vissza teljesen nem állok tehát folyton résen leszek, és ha úgy érzem jött 1-2 kg akkor vissza veszek.....Szeretnék mindig minden ruhámba beleférni

    előzmény:
    etilany (31)
    2019-05-01  18:24
  17. 2019. május 2. 08:2135.

    Köszönöm a hozzászólásokat!!!Kiegyensúlyozott anyuka vagyok teljesen csak szeretem a hasam és sajnos mozgás mellett is ülőmunka mellett felszöktek a kilók.


    Nekem a hosszútávon visszaveszek dolog nem jött be mert mindig jött egy 8000 kcalos hétvége


    Szóval most egyszer bíz kipróbálok egy diétát még soha nem tettem.


    Nem éhezem, jól érzem magam és bármikor neki ugrom 20 km futásnak szóval azt hiszem jól állok


    1. hét -2kg persze az inkább csak 1-1,5, de örülök.


    Eszem elég fehérjét, zöldséget és sok sok vizet, igen ch-ból max 50gramm kivéve ha futok akkor bűnözök és iszom egy pohár gyümilevet ami ad annyi szénhidrátot amiből elkocogok egy órát.

    előzmény:
    cabron (25)
    2019-04-30  17:47
  18. 2019. május 2. 08:1434.

    Ügyes vagy

    előzmény:
    Kercsi (27)
    2019-04-30  23:08
  19. 2019. május 2. 06:2533.

    Te elárulod hány kiló vagy és mekkora a magasságod?


    Butuska sztereotípiákat mindenki le tud írni. 


    Az nem tanács, hogy ne egyél sokat.

    idézet:
    Dawnton (18)
    2019-04-30 16:00:07

    Márpedig fogyni - leegyszerűsítve - úgy lehet, ha kevesebb a bevitt kalória, mint a felhasznált. Hogy hiánybetegség ne alakuljon ki, illetve hogy a zsírt bontsa a szervezet, ne az izmot, ehhez meg szükséges odafigyelni a makrotápanyagok arányára, vagyis hogy inkább fehérjéből és zsírból, valamint minőségi szénhidrátból fakadjon a bevitel. Ha táplálkozással- illetve annak csökkentésével - nem lehet elérni a kalória-deficitet, akkor az elégetett kalóriamennyiséget kell növelni = sport.


    Magasság és testsúly aránya annyira nem mérvadó, hogy kár is vele foglalkozni. 


    Mert abból a súlyból mennyi a zsír, az izom, a víz, a csonttömeg? Na az nem mindegy!


    Nőként érdemes arra is odafigyelni, hogy bizonyos testzsír % alatt annyira felborul a hormonrendszer, hogy leáll a menstruációs ciklus. 


     


    Én voltam a 159 cm-hez 48 kg. Középiskolásként, amikor otthon reggeliztem 6kor, majd egész este 9ig elvoltam 3 szendvicsen, amiből legalább 1-et a pasimnak adtam. A kajapénzt cigire költöttem. Na, hát így sikerült. Csak közben már hullott a hajam, kivolt az idegrendszerem, tört a körmöm, folyton beteg voltam. De legalább 48 kg. Tökre megérte. Ja, nem.

    előzmény:
    Dawnton (18)
    2019-04-30  16:00
  20. 2019. május 1. 21:3432.

    Lehet mozogni, persze. De az nem megoldás mindenre. Ha ugy vesszük ezek a kilók az utolsó par kilók a topikinditonál. Vagyis ezek már nem mennek könnyen. Lehet elég lenne neki 5 kiló is, de azt mozgással nem lehet ledobni. Igaz, nem is irta, hogy mozog vagy sem. Ha valaki fogyni akar, ott az étkezésen kell változtatni kb 80%-ban. A többi majd a mozgással lejön. 

    előzmény:
    etilany (31)
    2019-05-01  18:24
  21. 2019. május 1. 18:2431.

    Esetleg írhattad volna talántán, hogy MOZGÁS? Toppikindítónak nincs nagy súlyfeleslege, elég lenne neki kis mozgás, és ésszerű kajálás. Pl. minél kevesebb szénhidrát.

    előzmény:
    Dawnton (6)
    2019-04-30  12:09
  22. 2019. május 1. 10:5230.

    Ez nagyon igaz. Amikor elkezdtem edzeni, egy hónap elég intenzív edzés után két kilóval TÖBB voltam, mint előtte. Viszont a 31-es farmer után válthattam a 28-asra, és a tükör is mutatta, mennyivel jobban nézek ki. Az edzőm azt mondta, szíve szerint nem is engedné ráállni az embereket a mérlegre, mert nagyon félrevisz.

    előzmény:
    cabron (23)
    2019-04-30  17:40
  23. 2019. május 1. 09:0229.

    Kifelejtettem az elozo hozzaszolasombol, hogy felvagottat ritkan eszem, kb egy-ket szelet egyszer-ketszer egy honapban, halat, feher husokat eszem heti rendszeresseggel, disznohust soha, borjuhust kb. egyszer hetente. Inkabb parolom a zoldsegeket vagy olivaolajjal keszitem, de vajjal is fozok neha es reggelente vajat is eszem. Csak a szenhidrat es cukorra, alkoholra es feldolgozott etelekre nezve vannak szigoru szabalyaim, a tobbit szabadon varialom. Szerintem ez nem egy nehéz diéta, konnyen be tudom tartani es a lenyeg, hogy szinte soha nem vagyok ehes. 

  24. 2019. május 1. 07:2128.

    Én hallottam olyat, hogy naponta/napokig/hetekig....sokat inni/3dl almaecetes vizet-éhgyomorra....aztán 2 óránként valamit enni ...2kekszet, egy szelet sajtot, gyümölcsöt, egy szelet húst.....nem mindet egyszerre  - egyet-egyet  egy evésre...., hogy a szervezetben mindig beinduljon az emésztés....Mert ha üres a gyömrod , hosszú távon nem jó....És persze a mindenféle mozgás  - a 40perces gyaloglástól   - bármi - csak strapa legyen...

  25. 2019. Április 30. 23:0827.

    En ket honap alatt 8 kg-t adtam le, csak a szenhidrat es cukor bevitelt csokkentettem, de sokat mozgok, sportolok es este csak gyumolcsot, egy szelet sajtot, magokat eszem. Napi 70 g szenhidrat es kb. 15-20 g cukor a maximum, a reggeli es az ebed boseges, sok folyadek, alkohol csak kb egy pohar kethetente, egy heten egyszer egy szelet sutemeny, csoki naponta (max 70 g) 75% feletti kakaotartalommal. Eredetileg nem fogyni akartam, inkabb egeszsegesebben elni, de ez lett az eredmeny. Ha kevesebbet ennek, talan meg 2-3 kg-t fogynek, de nem akarok ehezni, csak egeszsegesebben elni. A sulyom a testmagassagomhoz merten a normal kategoriaban van. 

Címlap

top