Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Dóra jelenti:

Dóra69
Létrehozva: 2021. Április 7. 16:07

Az öt majom és a létra


Az alaphelyzet a következő: öt majom be van zárva egy ketrecbe, melynek közepén egy létrát helyeztek el, ami felett jó pár banán lóg. Minden egyes alkalommal, amikor az egyik majom elindult a létrán felfele, hogy leakasszon egy banánt, a kutatók a lent tartózkodó négy majmot hideg vízzel locsolták le. Ez egy ideig így folyt, majd egyik nap, mikor az egyik társuk elindult a létrán, hogy egy banánt szerezzen, a társai visszarángatták, és ellátták a baját. Pár próbálkozás után a majmok teljesen leszoktak a banánszerzési akciójukról, és egyikőjük sem indult fel a létrán többé. A kutatók ezután úgy döntöttek, hogy az egyik majmot kicserélik egy másikkal. Ez egyből megindult a banánok felé, de a többiek nem hagyták, és megverték. Az újonc még párszor próbálkozott, de idővel ő is megtanulta, hogy mi a szabály, még akkor is, ha nem tudta az okát, amiért a többiek nem engedik őt fel a banánokhoz. A kutatók még egy majmot kicseréltek, és a történet ugyanúgy megismétlődött, az először kicserélt majom is beszállt a másik megverésébe, pedig annak idején őt is jól elpüfölték a társai. Az eset a harmadik és negyedik kicserélt majom esetében is megismétlődött. Végül pedig az ötödiket is kicserélték, így már egy állat sem volt a ketrecben, akit annak idején lelocsoltak volna hideg vízzel, de többé egy új társukat sem engedték fel a létrára.


 


Ha tudnánk kommunikálni velük, és megkérdeznénk tőlük, hogy mi az oka annak, hogy senki sem mehet fel a létrán, hogy levegyen egy banánt, a válaszuk feltételezhetően a következő lenne: “Nem tudjuk. A dolgok itt így mennek…”


 


Ismerős ugye a felfogás?


Azokat várom - elsősorban a meghívottakat - akik szabadon gondolkodnak, nem érdeklik őket a sztereotípiák sem a pc beszéd és nem politikai szimpátiájuk alapján döntenek jó és rossz között. Beszéljünk politikai eseményekről, kultúráról, irodalomról - vagy bármiről, ami éppen foglalkoztat benneteket!


 

  1. 2022. június 9. 17:09876.

    "Mellesleg, ha léteznek rasszisták, akkor a feketék a legkiváltképpen azok."


    Igen, manapság a fehérek elleni rasszizmust hívják antirasszizmusnak.

    előzmény:
    lárifárika (874)
    2022-06-09  15:31
  2. 2022. június 9. 15:37875.

    Csisztu Zsuzsa nagyon határozottan kimondott valami fontosat:


    "Hogy merészeli bárki, mondom bárki közel negyvenezer magyar gyerekre kollektíve kijelenteni, hogy rasszista? Micsoda elborult gondolkodás kell ahhoz, hogy valaki pusztán egy politikus – nem mellesleg az ország miniszterelnöke – iránt érzett személyes, kigyógyíthatatlan utálatát egy az egyben átvetítse ennek a generációnak közel negyvenezer tagjára?"



    "Mert, ha jól értem, valami ilyesmit akarnak azzal a nyolcvanezer szülővel most benyeletni, hogy a Puskásban járt gyermekeik mind ilyenek, akiket egy furfangos, nagypolitikai terv részeként erre készíttettek fel az elmúlt hónapokban a következő magyar „Hitlerjugend” generáció tagjaiként. Emberek, ezek hallják, vagy visszaolvassák, amit lepötyögnek? Nem az a baj inkább, amit hosszú ideje mantrázok, hogy a politikát olyan helyekre is berángatták az elmúlt években, ahol egyáltalán nincs helye? De semmilyen formában nincs. Hát, nem ennek a következményeiről vitatkozik már a világ jó ideje? Hogy térdel, vagy nem térdel? Hogy mi van a kapitányi karszalagon, vagy mi nincs? Hogy a „tisztelet” felirat vajon kevesebbet ér-e, mint a szivárványszínű karszalag? Hogy a fogyatékkal élő parasportolót ki lehet-e politikai alapon tiltani – szerintük ki lehet – a pekingi paralimpiáról az utolsó pillanatban, mert orosz vagy fehérorosz származású? Hogy „megvédjük”, vagy szankcionáljuk az orosz és fehérorosz sportolókat azzal, hogy kitiltjuk őket a nemzetközi sporteseményekről? Hogy az-e a kúlabb, aki Wimbledonból is kiírtja a világklasszis orosz teniszezőket, mert igazodik, vagy az, aki ezért – élve a sportágában megfogalmazott diszkriminációmentesség jogával – nem oszt majd ott szerezhető ATP és WTA világranglista pontokat, mert igazságtalannak és a sportág eredeti céljaival ellentétesnek tartja mindezt? Nem arról megy-e a kibicek vitája, hogy milyen jelek és rövidítések PC-k és mik nem egy sportoló mezén?"



    – olvasható a véleménycikkben. Csisztu Zsuzsa szerint a véleménycenzorok és a gyerekeket lenácizók azok, akik szisztematikusan belerángatják a nagypolitikát a sport legszentebb területére, a játéktérre. Mandiner


     

    előzmény:
    lárifárika (874)
    2022-06-09  15:31
  3. 2022. június 9. 15:31874.

    "Ha rasszizmus a térdepelő futballisták kifütyülése, akkor hogyan nevezzük azt, amikor afrikai futballistákat a hitükkel ütköző szimbólumok viselésére kényszerítenek?



    – kérdezte Schiffer András, arra célozva, hogy a francia Paris Saint-Germain labdarúgócsapatának szenegáli játékosa, Idrissa Gueye vallási meggyőződése miatt nem volt hajlandó szivárványos mezben játszani, ezért nemrég nem léphetett pályára egy meccsen. A muszlim hitű futballistára ezek után erős össztűz zúdult, a francia sportban a homofóbia elleni küzdelemért harcoló szövetség, a Rouge Direct elmarasztalást követelt."


    Van két meglátásom: 1. ha bocsánatkérés a térdepelgetés - aminek a sportban semmi helye -, akkor kérjenek úgy bocsánatot az egykori gyarmat-, és rabszolgatartók, hogy fizetnek némi jóvátételt azoknak az országoknak, amelyeket kizsigereltek, népüket elhajtották és dolgoztatták.


    (Zárójel: akik térden kuporognak, azok csak "jóembert" játszanak és egy többszörös szemét bűnöző halála kapcsán kirobbantott bizonyos BLM szélsőbaloldali anarchista mozgalomnak adják elő ezt a színjátékot. Mellesleg, ha léteznek rasszisták, akkor a feketék a legkiváltképpen azok.)


    A magyar gyerekek az angol himnuszt tiszteletben tartották - egyes csürhe népek a magyar himnuszt viszont nem respektálják. Amúgy meg nem templomba mentek térdeplést nézni, hanem sporteseményre, focit élvezni. Magyar ember templomban térdel le, meg a szerelme előtt, ha megkéri a kezét.


    2. A magyar csapatkapitány karszalagján a "Béke" felirat volt látható - arról bezzeg nem írnak.


     


     

  4. 2022. június 9. 15:07873.

    ... és minden párizsi elfogy egyszer ...

    előzmény:
    Calogero (869)
    2022-06-06  15:37
  5. 2022. június 9. 15:05872.

    "Egyébként" ha mégis visszaolvasnál, sokszor, sok formában érintettük mi ezeket a kérdéseket.


    És örülök, hogy látunk!

    előzmény:
    Nagy János (866)
    2022-06-04  23:08
  6. Torolt_felhasznalo_104924
    Torolt_felhasznalo_104924
    2022. június 7. 11:17871.

    Büszkék lehetünk a Magyar Hazára és a NER rendszerére, hogy ilyen kifogástalan nevelésben részesíti a gyermekeket!


    https://www.facebook.com/judit.nemesnyik/posts/523445996 3267390

  7. Torolt_felhasznalo_104924
    Torolt_felhasznalo_104924
    2022. június 6. 20:53870.

    Ja, bár mondják, hogy az anya személye, az a biztos! :)


    Sajnos nem vezetek, szóval a benzinár rám nem vonatkozik. De minden másban érzem és érzékelem, hogy mennyire sokat tesz értünk a kormányunk! Ha tehettem volna, elmentem volna a Miniszterelnök Úr születésnapi miséjére is, de sajnos pont temetésre voltam hivatalos aznap. Azért a közvetítést megnéztem róla, és hát olyan felemelő volt, ahogy a pap Magyarországról beszélt! Én nem is értem, mi a bajuk egyes embereknek a vallással, főleg a kereszténységgel. A Kirill pátriárka is lehet, hogy hibázott régebben, de nem arról szól a Biblia is, hogy meg kell bocsájtanunk egymásnak? Hát ha már ezt sem képesek felfogni az emberek, akkor hová lesz ez a világ? A Zelenszkij is csak meg kéne bocsássa, hogy Putyin a saját népét akarja csak visszaszerezni, nem? Az a kérdés persze, hogy hol áll meg, mondjuk egy Kárpát-aljai magyar, lehet félig ukrán, és hogy most akkor Oroszország határa hol is lesz pontosan, gondolom, azt még Putyin sem tudja előre, mert hát ő sem tudhat mindent...


    Én amúgy nem vagyok pszihológus, nehogy félreértsétek, ez csak a nicknevem, de csak coach vagyok amúgy... Ti mik vagytok?

    előzmény:
    Calogero (869)
    2022-06-06  15:37
  8. 2022. június 6. 15:37869.

    Magyarországon az apa férfi - és a benzin ára nem nő.


    (Viszont egy topik kéri - menj a búsba végre, utált szerző!)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_104924 (868)
    2022-06-06  15:14
  9. Torolt_felhasznalo_104924
    Torolt_felhasznalo_104924
    2022. június 6. 15:14868.

    Jogilag is és a többség dönt elve alapján is Magyarország egy demokrácia. Persze az emberek harmada legszívesebben elmenekülne, vagy öngyilkos lenne, vagy csak egyszerűen egyre ingerültebb, depressziósabb. De ők az ellenzékre szavaztak, így ez érthető, velük nem kell foglalkozni, vagyis csak annak, akinek ez a foglalkozása. Végre itt a nyár, lehet örülni a Balcsinak, a nyárnak és a békének, amit Orbán megteremt nekünk. Az embereknek semmi más dolguk nincs, mint élvezni ezt az áldott állapotot, hogy Magyarország így gyarapszik, és ilyen sikeres, és hamarosan az egész világ rájön, hogy Isten Magyarországot szemelte ki, hogy megmentse a világot. Midig ezt mondom a pácienseimnek is, hogy ne aggódjanak annyit, minden rendben lesz, csak jegyezzék meg, hogy legközelebb hová érdemes szavazni, mert akkor nem lesz többé semmi gondjuk! Aki Orbánra szavaz, azt az infláció sem érinti, hiszen a rezsicsökkentést is megvédi és a fizetések is most már olyan magasak, hogy bármilyen inflációt és árfolyamingadozást kibírnak.

    előzmény:
    Nagy János (866)
    2022-06-04  23:08
  10. 2022. június 6. 13:23867.

    Sajnos most nem érek rá, de valószínűsíthetően szerdán tudok részletesebben válaszolni.


    Már érintettem a témát több hozzászólásban, majd visszakeresek.


    A partnered egyszer megszüntette a regisztrációját, majd újat csinált, aztán azt is szanálta, de a múltkoriban újra jött, új névvel, és feldobott egy témát. Új topikot indított Két világ címmel. Ott próbáltam rávilágítani, miért lehetetlen, amit számon kér. Egy másik fórumozó rögtön bizonyította is. Adagio utolsó hozzászólásai egyikében megfogalmazott olyan véleményt, ami némileg rímel arra, amit itt feldobtál. Gondolkodtam, hogy válaszolok neki, de sok értelme nem lett volna. A hatalomgyakorlást és technikáit nem lehet úgy kezelni, ahogy ő elképzeli, ráadásul a gyakorlati megvalósítás esélye ezzel az ellenzékkel nulla. (Ez már többszörösen bebizonyosodott.) Viszont erről nyilván nem tudnám meggyőzni, így gondolkodtam, hogy hozzá kezdjek-e egyáltalán. És kis idő múlva újra megszüntette a regisztrációját, ezzel eldöntve a kérdést.


    Majd jövök, szia!


     

    előzmény:
    Nagy János (866)
    2022-06-04  23:08
  11. 2022. június 4. 23:08866.

    Üdvözlet mindenkinek!


    egy kicsit akadályozva voltam az írásban és az olvasásban is, de most szakítottam egy kis időt, mert van egy téma, amiről szeretnék néhány gondolatot megosztani veletek.


    Itt van ez a magyar választás, ahol a többség akarata szerint került kormányra egy politikai csoport. Mondjuk az a demokrácia szempontjából nem meghatározó, hogy eddig is ők voltak hatalmon, az sokkal inkább, hogy a szavazók többsége rájuk szavazott. 
    Erre mit olvasok a "fejlett nyugati demokráciák" médiájában? Azt, hogy Magyarországon parlamentáris diktatúra van.


    Elgondolkodtam azon, hogy tulajdonképpen a demokrácia a nép többségének, vagyis a népakaratnak az érvényrejuttatása, és akkor mi is a gondja a "fejlett nyugati demokráciáknak" a magyar választásokkal?
    Náluk ugyanis hogy is néz ki ez a "népakarat" érvényesítése? Van ugye minimum 5-6 párt, de van ahol van 10, vagy mégtöbb. Ezek között amelyik nem "illeszkedik" a fejlett demokráciák értékrendjébe, azt mindenhol kiszorították a politikábaól, fasiszták, nacionalisták, srb. jelzőkkel vagy egyéb, helyenként adminisztrációs eszközökkel.


    A választásokon elindul ez a 6-8-10 párt, mindegyik mást igér a választóknak, és kapnak 5-6-12-15 max.25 %-ot, vagyis egyik sem tud egyedül nyerni, mindenhol koalíciós kormány alakul. A koalíciós tárgyalásokon 4-5-6 párt igéreteit kell összehozni, és ezek között megkeresni a legkisebb közös többszöröst, olyan pártok között, akik esetenként szöges ellentétben lévő igéretekkel szereztek szavazókat. Végül mindenki enged általában jó sokat, és így a megalakult kormány olyan "programot" hirdet meg és áll neki végrehajtani, amivel a választópolgároknak még a 25%-a sem ért egyet. Sőt, olyan koalíciós helyzetek is kialakulnak, hogy egy 5%-ot elért párt diktál, azzal, hogy ha nem az én akaratom érvényesül ebben, vagy abban, (stb.) akkor kilépek a kolaícióból, és akkor vagy nem alakul meg, vagy megbukik a kormány. 


    Akkor ez hogy demokrácia? mert valahogy nem lehet megérteni, hogy az emberek többségének akarata ellenére olyan dolgok történnek a "fejlett nyugati demokráciákban" amiket ha mondjuk egy népszavazáson megkérdeznének az emberektől, akkor a többség biztosab elutasítaná azt. 


    Pl. a migrációról soha nem kérdezték meg az embereket, csak azt sulykolták beléjük, hogy ez "európai érték" ezzel mindenkinek egyet kell érteni. Érdekes, hogy csak Svájcban tartottak erről szövetségi (tehát országos, vagyis nem kantoni) szintű népszavazást, és azon a svájciak többsége úgy szavazott, hogy nem kérnek a további erőltetett migrációból. A "fejlett nyugati demokráciákban" miért nem kérdezték meg erről az embereket? vagy arról pl. hogy szülhetnek-e a férfiak? vagy pl. most, hogy akarják-e, hogy éhezzenek és fázzanak, mert ezzel ugyan semmit nem változik az ukrán-orosz hadihelyzet, de legalább jól tudják éreztetni a Zelenszkíj elnökkel, meg az ukrán néppel a szolidaritásukat! 


    Valami itt nem stimmel a fejlett nyugaton a demokráciafelfogás terén! Ez a demokrácia ahogy én látom ugyanolyan "jelzős" demokrácia, mint amilyen nálunk 40 évig a "népi" demokrácia volt. Ez a most a "fejlett demokratikus nyugaton" követett demokráciagyakorlat úgy néz ki, hogy van ugye a liberális, globalista internacionalista "elit" akik megmondják, hogy mit hogy kell csinálni, és az a "böszme" nép vagy tudomásulveszi ezt, vagy megtanulja, hogy akik nincs velük az ellenük van. Ez a demokrácia a "globalista liberális" demokrácia, ami ugyanúgy fából vaskarika, és ugyanúgy "demokrácia", ahogy nálunk a "népi" demokrácia volt "demokrácia"


    Egyébként nem olvastam vissza, de az év elején volt itt egy vitapartnerem, akinek a véleményére ez ügyben kiváncsi lennék, nem tudom itt van-e még?


     


      


     

  12. 2022. június 3. 17:35865.

    Segédanyag a mai európai helyzet megértéséhez


    (Az eljövendő történész hallgatóknak - ha lesz eljövendő…) Segédanyag a mai európai helyzet megértéséhez


     


    Egy német bemegy egy bárba, és sört rendel. A csapos azt mondja neki:


     


    - 100 euró.


     


    A német megdöbben:


    - Miii ? 100 euró? Tegnap csak 10 volt!


    - Hát ma 100.


    - De minek 100, a fenébe?!


    - Most elmagyarázom. 10 euró egy sör. 10 további - Ukrajna megsegítésére. 20 - segítségnyújtás olyan európai országoknak, amelyek szankciókat vezettek be, és nem tagjai az EU-nak. További 10 - az Egyesült Királyság segítése az Oroszország elleni szankciók sikeres végrehajtásában. További 10-et a balkáni országokba küldenek kemenceszén vásárlásához. Nos, a maradék 40 euró - az EU gáztámogatására és a szankciók fenntartását segítő alapra.


    A német némán elővett egy százeurós bankjegyet, és átnyújtotta a csaposnak. A pultos elvette a pénzt, betette a pénztárba, de 10 eurót visszaadott.


    A német össze van zavarodva


    - Várj, 100-at mondtál - 100-at adtam. Miért adsz vissza 10 eurót?


    - Nincs sör …


    Bayer Zsolt


    És ehhez egy mai hír: attól félünk, nem éljük túl a telet


    De sebaj, a messiás szerint nyugaton minden rendben, bírják a népek a magas árakat.


     


     

  13. 2022. június 3. 17:22864.

    Na ne mondj már ilyet! Ebben az országban csak Orbán Viktor fordult 360 (!) fokot, és farolt ki a szent liberális közösségből.

    előzmény:
    gyaloggos (863)
    2022-05-31  15:33
  14. 2022. május 31. 15:33863.

    JA!


     


    GONDOLKODTAM én is azon, hogy beteszem a hírt,


    DE


    MONDOK, Molnár Gyulára már eddig IS DK-sként tekintettem.


     


    LESZNEK még követői!

    előzmény:
    Dóra69 (862)
    2022-05-31  14:56
  15. 2022. május 31. 14:56862.

    Kis színes: belépett a DK-ba az MSZP volt elnöke, Molnár Gyula. Egy éve kizárta az MSZP, mert csak a DK támogatásával vállalta a választási megmérettetést.


    "Akart a fene DK-s lenni" - így Molnár Gyula 2021. 06.


    Vert csapaton ne változtass, 2026-ban sem. Az a biztos!

  16. 2022. május 31. 14:50861.

    Jut eszembe migránsokról:


    az udvarias echte svéd fiatalember megkéri az idős nőt, hogy adja már át az ülőhelyét... szemléltető videó.


     

  17. 2022. május 31. 14:26860.

    Értette a fenét... Azzal jött, hogy de 2022-ben nézzem meg, milyen kevés gyerek született. Megkérdeztem: a te lányod szült most tavasszal, mert babát terveztek? Felháborodott, hogy már hogyan mert volna teherbe esni a járvány kellős közepén?! Mondom, na erről van szó, azt a gyereket, aki 2022 tavaszán születik, 2021-ben kell megcsinálni, másrészt kicsit odébb még a 2023-as esztendő, amikor statisztikát lehetne csinálni 2022-re. Most tényleg, ennek jöjjek én teljes termékenységi arányszámmal?! Reménytelen. (Mit mondjak még, aktív ősök a munkásmozgalomban..., stb. Nekik soha, semmi nem lesz jó, az ilyen emberek akkor érezték elemükben magukat, amikor ültek mások nyakán, és kiváltságosnak érezték magukat, élvezték a kontraszelektáltság minden előnyét, Princz Gáborka Postabankjának VIP hiteleit és betéti kamatait - mert nekik az járt. (És lehet jönni azzal, hogy Bogár is köztük volt...  de betéti kamatra én az életben nem kaptam 30 százalékos kamatot - nem is fogok...) Princz mindenkit pénzelt, akit valamiért fontosnak tartott, akihez valamilyen érdeke fűződött - az állam meg állta a számlát. Akár X Y VIP hiteléről, akár kedves felesége (Malek) valamelyik "támogatott" koncertjéről volt szó. (Ja, hogy az nem a mostanság sokat emlegetett "mi pénzünkből" volt... kit érdekelt). Te meg vehettél fel deviza hitelt, mert ahogy 2002-ben győztek, gyorsan az elvtársak még felvették a Fidesz vívmány kedvező kamatozású lakás hitelét (az egész Csabai család, Magyar Bálint, stb.) te meg mehettél néhány hónap múlva a fenébe.


    Visszatérve Princzre: soha nem bocsátom meg a magyar igazságszolgáltatásnak, hogy sikerült elhúzni a Postabank tönkretételének ügyét addig, amíg elévült. De tisztán emlékszem, amikor Malek Andrea nyilatkozott, hogy ők ám sok mindenkiről tudnak sok mindent...


    Az alapkérdésről még annyit, hogy ha megnézed a táblázatot, amit abban a hozzászólásban hoztam, tisztán lehet látni, hogy a Ratkó korszakban milyen magas volt a TFR. Aztán a sok lány még mindig sok gyereket szült úgy húsz év múlva, a következő generációban ("Ratkó unokák".) Ezek a hetvenes évek voltak, és ennek alapján várható volt, hogy a kilencvenes években még bőven lesz gyermekáldás. A legalacsonyabb lett a termékenységi mutató! Tudod mi volt akkor?! A Bokros csomag. (A kiváltságosoknak meg VIP ellátás a Postabanktól...) Ennyit az elvtársak sok jótéteményéről. De mit is lehet várni, amikor kezdték értelmesebbek mondogatni, hogy baj lesz abból, ha nem születik elég gyerek, annyit bírtak rá nagy gúnyosan reagálni: hát fogyik a magyar! (A kiváltképpen hülyék pedig nagyon örültek - volna - a migránsoknak, akik majd kitermelik az ő nyugdíjukat.)


     


     


     


     


     

    előzmény:
    Calogero (852)
    2022-05-28  15:31
  18. 2022. május 31. 13:45859.

    Az apósának (dr. Duda) azért több sütnivalója van. Persze Dudát ez nem akadályozta meg abban, hogy nagyon csodálkozzon, miért hozatott a kormány Kínából és Oroszországból oltóanyagot - hát mert a nagyszerű EU ezt is elbaltázta, és ha kizárólag rájuk vártunk volna... - és abban sem akadályozta, hogy szó nélkül hagyja annak idején Karikót a születésnapján kiebrudalni szegedi munkahelyéről. Most bezzeg ezerrel megy a nyalás - és nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy ebben némi része van annak, hogy ifjabb Dudának kis biotechnológiai cége van.


    Apák és fiúk, apósok és vejek... megtalálják ezek egymást.

    előzmény:
    Calogero (851)
    2022-05-28  15:28
  19. 2022. május 31. 13:36858.

    De akkor is rosszul tudod, meg pláne rosszul tudod, mert extraprofit nincs és kész!


    Hülyék az angol közgazdászok, a BBC meg pláne, és pont!

    előzmény:
    Calogero (850)
    2022-05-28  15:04
  20. 2022. május 31. 13:33857.

    Várj, várj! Mindenképpen beleesik Mészáros, ugyanis az MKB tarol, egyesül a Budapest Bankkal, a Takarék Csoport pedig 2023-ban fúzionál velük. Szuperbank alakul - szuperbank, szuper extraprofit. "Az MKB Bank, az MTB Magyar Takarékszövetkezeti Bank és a Budapest Bank részvételével már tavaly megalakult a Magyar Bankholding Zrt., a teljes fúzió azonban csak két év múlva zárul le, ennek első lépése az, hogy a Budapest Bank beolvad az MKB-ba. A Magyar Bankholding ezzel egycsapásra az ország második legnagyobb bankcsoportjává válik, megelőzi a K&H-t, az UniCreditet, az Erstét, a Raiffeisent, a CIB-et és természetesen az összes többi kisbankot." Hagyjuk a számokat, nagyon erős negyedévet zárt már most a bank, ami még az a fúzió előtt, 2021 nyarán megötszörözte az előző évihez képest a nyereségét. Tulajdonképpen megvalósult Orbán egyik célkitűzése: megvalósult az, hogy a  bankrendszer legalább fele részben magyar kezekbe került. (Ha jól emlékszem, úgy 66 százaléka a magyar pénzintézet eszközállományának nemzeti kézben van.) Visszatérve Mészárosra, tudom, hogy a Magyar Állam is tulajdonos, de legalább annyi része van Mészároséknak - hogy egyszerűen fogalmazzak.


    (Ami például nem tetszik a bankoknál: nőnek a hitelkamatok - ugyanakkor nem nőnek arányosan a lakossági betétek kamatai. Ez most hogy?! Persze tudom a választ - és nagyon nem sajnálom a bankokat az extraprofit megcsapolása miatt!


    A másik: hogyan van ez, hogy egyesek nem képesek kikeveredni egy körből, és mindig találnak módot maguknak, hogy beleüljenek valami zsíros felügyelőbizottsági vagy igazgatótanácsi pozícióba? Már miért is ütközik valaki állandóan Járai Zsigmond, Vaszily Miklós (ő mondta fel a Pestit), vagy Bánkúti Erzsébet Beáta nevébe? Járai hetven éves, tényleg fontos még ez is, egyéb pénzügyi ügyletei mellett? Hornung Ágnes okos, nagyon felkészült, fiatal - ez rendben van. De Bánkúti mi a fenét tett le az asztalra? Na, csak úgy füstölgök magamban...)

    előzmény:
    Calogero (849)
    2022-05-28  14:47
  21. 2022. május 29. 13:29856.

    Nem tudjátok, mi lett a végeredmény? Tegnap a Dinamo Kijev megnyerte a BL-t? (Ferencz Orsolya)

  22. 2022. május 29. 13:27855.

    Figyelj, egyszerű ez: ha ők vonják el, létezik extraprofit, ha a jelenlegi kormány vonja el, akkor az nem létező közgazdasági fogalom.

    előzmény:
    Calogero (850)
    2022-05-28  15:04
  23. 2022. május 29. 13:26854.

    Az egészet nem értem. És két év múlva önkormányzati választás. A Fidesznek tényleg mindig rossz volt a média politikája.

    előzmény:
    Calogero (849)
    2022-05-28  14:47
  24. 2022. május 29. 13:23853.

    Köszönöm, nem megyek Trpanjba, a Tuna Bar-ba.
    Eddig se mentem.


    (Elkezdtek a magyarok negatív értékeléseket írni, miszerint rasszista a vendéglő, ha nemzetek szerint diszkriminál, aztán a Google értékelésük 4,8-ről egy nap alatt ment le 1,3-ra. És jött az ijedt magyarázat, hogy a kiírásuk csak a horvát humor sajátos megnyilvánulása. Véletlenül sem nyom a latban, hogy kezdődik az idegenforgalmi szezon, és elég sok magyar megy az Adriára. Mivel tényleg volt ott tengerpartunk, üzenem a FOS egyes idióta képviselőinek. /Még csatornafedelet is lehet ott találni, amin a Ganz felirat látható./)


    Érdekes ez a megelevenedett képeslapok sorozat, nézegettem.

    előzmény:
    Dóra69 (845)
    2022-05-18  10:24
  25. 2022. május 28. 15:31852.

    De, hidd el, sokaknak nagyon nehéz ezt felfogni. A vitapartnered megértette?

    előzmény:
    Dóra69 (846)
    2022-05-19  21:39

Címlap

top