Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Dóra jelenti:

Dóra69
Létrehozva: 2021. Április 7. 16:07

Az öt majom és a létra


Az alaphelyzet a következő: öt majom be van zárva egy ketrecbe, melynek közepén egy létrát helyeztek el, ami felett jó pár banán lóg. Minden egyes alkalommal, amikor az egyik majom elindult a létrán felfele, hogy leakasszon egy banánt, a kutatók a lent tartózkodó négy majmot hideg vízzel locsolták le. Ez egy ideig így folyt, majd egyik nap, mikor az egyik társuk elindult a létrán, hogy egy banánt szerezzen, a társai visszarángatták, és ellátták a baját. Pár próbálkozás után a majmok teljesen leszoktak a banánszerzési akciójukról, és egyikőjük sem indult fel a létrán többé. A kutatók ezután úgy döntöttek, hogy az egyik majmot kicserélik egy másikkal. Ez egyből megindult a banánok felé, de a többiek nem hagyták, és megverték. Az újonc még párszor próbálkozott, de idővel ő is megtanulta, hogy mi a szabály, még akkor is, ha nem tudta az okát, amiért a többiek nem engedik őt fel a banánokhoz. A kutatók még egy majmot kicseréltek, és a történet ugyanúgy megismétlődött, az először kicserélt majom is beszállt a másik megverésébe, pedig annak idején őt is jól elpüfölték a társai. Az eset a harmadik és negyedik kicserélt majom esetében is megismétlődött. Végül pedig az ötödiket is kicserélték, így már egy állat sem volt a ketrecben, akit annak idején lelocsoltak volna hideg vízzel, de többé egy új társukat sem engedték fel a létrára.


 


Ha tudnánk kommunikálni velük, és megkérdeznénk tőlük, hogy mi az oka annak, hogy senki sem mehet fel a létrán, hogy levegyen egy banánt, a válaszuk feltételezhetően a következő lenne: “Nem tudjuk. A dolgok itt így mennek…”


 


Ismerős ugye a felfogás?


Azokat várom - elsősorban a meghívottakat - akik szabadon gondolkodnak, nem érdeklik őket a sztereotípiák sem a pc beszéd és nem politikai szimpátiájuk alapján döntenek jó és rossz között. Beszéljünk politikai eseményekről, kultúráról, irodalomról - vagy bármiről, ami éppen foglalkoztat benneteket!


 

  1. 2022. július 6. 00:14926.

    érdekes, ezekszerint a 6-ai megszűnés az nem 0.00-kor kezdődik


     

    előzmény:
    Dóra69 (925)
    2022-07-06  00:11
  2. 2022. július 6. 00:11925.

    Köszönjük!

    előzmény:
    Nagy János (919)
    2022-07-05  22:44
  3. 2022. július 6. 00:07924.

    Talán még átmegy: Édenkert


    (A cikkben linkek vannak, rájuk kattintva az alanti hozzászólásban említettekről lehet olvasni részletesen.)

  4. 2022. július 5. 23:59923.

    Már nincs időm kikeresni: Pesti Srácok, Füssy Angéla. A magyar dark net, pedofil hálózat. Keressétek meg, Döbbenet. Apuka kiváló helyesírással arról beszélget, hogy egyet értenek a feleségével abban, hogy majd a gyermekeiket is úgy nevelik, hogy ha a szüleikkel fognak nemi életet élni, az nem baj, hanem nagyon jó dolog.


    Legyetek boldogok, jók, és optimisták! A jövőben nagy szükség lesz rá!

    előzmény:
    Dóra69 (922)
    2022-07-05  23:54
  5. 2022. július 5. 23:54922.

    A ma már kilencven-valahány nemi izéről nem is írok - tudománytalan baromság a 99 százalékuk.


    Hogy miért hegyeződött rá a kormány a gyermekvédelemre?


    Volt egyszer egy pedofil ügy. Érdemes megnézni a Visszatérés Epipóba című dokumentum filmet. Nem azért, mert annyira jó szakmailag, hanem mert szépen ábrázol egy szituációt, amit az alkotó élt át. Aztán volt egy hosszú cikk a 444.hu-n - becsületükre váljon! Kiderült, hogy az a tanár, aki masszívan pedofil volt, gyakorlatilag büntetlenül élte tovább az életét, ugyan az iskolából távozott, de utána az egyik tévécsatornánál ifjúsági műsort vezethetett, kiskorú szereplőkkel... Ekkor jött be a törvény, miszerint nincs elévülés a pedofil visszaélések tekintetében.


    Kaleta Gábor lebukásakor legalább három-négy döbbenetes ügy futott még, de az volt az érdekes, hogy a Fidesz nevezte ki - holott egykor (2003?) Medgyessy indította a külföldi karrier útján. Talán akkor kellett volna jobban utánanézni. (Ismerőseim hülyén néznek, amikor mondom, hogy nem kellene a kisgyerekeikről kipakolni a fotókat a nyilvános oldalakra - mert hát honnan lennének több tízezres fotógyűjteményeik ezeknek a férgeknek?)


     


     

    előzmény:
    Dóra69 (921)
    2022-07-05  23:38
  6. 2022. július 5. 23:38921.

    Nemváltoztató műtétek. Már írtam erről, de még egyszer: öt szintje van a nemi identitásnak, ezek egymásra épülnek. 1. alap a genetikai: férfi - XY kromoszóma, nő - XX kromoszóma. 2. Belső nemi szervek. 3. Külső nemi szervek. 4. minek látja őt a társadalom, férfinak vagy nőnek? 5. szint: minek érzi magát, férfinak, vagy nőnek? Ezzel van a baj, ez nem stimmel azoknál, akik úgy érzik, rossz nemű testbe születtek. És mi történik? Egy pszichés problémát elkezdünk kockázatos, visszafordíthatatlan eredményű, véres, csonkoló, nagy fájdalmakkal járó műtétekkel és kezelésekkel "megoldani". Mint amikor az orvostudomány hajnalán tüzes vassal és hideg vízzel kezelték az epilepsziát és az elmebetegségeket... Egy lelki, pszichés problémát fizikai, testi beavatkozásokkal "gyógyítunk". Hosszú távon nem fog menni. Én részt vettem ilyen beavatkozásokban - nem vagyok rá büszke, de nem tehettem mást. Amire nem gondolnak az emberek: élethosszig tartó hormonkezelés, és annak következményei. Férfi esetében folyamatos ösztrogén pótlás, ami hajlamosít az emlőrákra - nem véletlenül inkább a nők betegsége. (Akit említettél az Adagióval való beszélgetésed során, T. B., nos ő is emlőrákot kapott, majd tüdőrákot. Azért merem megírni, mert én altattam az emlőimplant. műtétjénél és akkor nyilatkozott is, hol és milyen műtétje volt - szóval nem sértek titkot.) És jön egy sor kisebb-nagyobb műtét - például hangszál plasztika. Talán meglepő sokaknak, de mivel már egy ideje folynak ezek a műtétek, lehet csinálni statisztikát: eddig az átoperált emberek átlagos élettartama - 55 év! És elmondanám: nem boldogok. Talán az első évek eufóriában telnek, aztán ez elmúlik. Pár éve beszélgettem egy Magyarországon ismert, férfiből nővé lett emberrel, aki azt mondta, hogy legszívesebben öngyilkos lenne. Egy héttel később olvastam vele egy interjút, hogy milyen boldog, milyen jó döntés volt, stb... Hát ennyit arról, mi az igazság és miért nem jó egy pszichés zavart testi, fizikai módon, a természet törvényeit figyelmen kívül hagyva megoldani. Teljes tévút. Az pedig nagyon veszélyes, ha kiskorú gyermekeknek propagáljuk ezt. A gyerekek egy része a testi/lelki, személyiségfejlődésük során néha elbizonytalanodnak, a kamaszodás során megijednek a testük változásaitól és ehhez a folyamathoz támogató módon kell hozzáállni, nem a bizonytalanságot meglovagolva nemváltás felé terelni a gyereket. Általában spontán rendeződnek is ezek a dolgok - feltéve, hogy valami hülye nem avatkozik bele és beszéli tele a fejét...

    előzmény:
    Dóra69 (920)
    2022-07-05  23:01
  7. 2022. július 5. 23:01920.

    Nagynak üzenném még - sajnálom, de nagyon sok minden kimaradt, amit szerettem volna megírni, aztán valahogy mindig halasztottam. Hát most csak távirati stílusban.


    Például MZP. Az az ember végtelenül, betegesen agresszív, egoista, vezetésre alkalmatlan önfejű, tudatlan, bosszúálló alak. Hazug is, mert a feleségével közös egészségügyi vállalkozása kapcsán valamiféle Fidesz bosszúról beszélt - ellenben a neje nagyon nagy hibákat vétett /önjelölt?/ bábaként. Aki akar, utána tud olvasni. (Az nem érv a bíróság előtt, hogy azért nem adtam az újszülöttnek K-vitamint, mert 1. orvos írhatja fel, 2. különben is leukémiát okoz /???!!!/. Az az újszülött speciel meghalt agyvérzésben. K-vitamint kötelező adni minden újszülöttnek, a hivatalos protokoll része! És csak egy esetet emeltem ki, de több volt.)


    Gender cirkusz. Láttam, beszéltél erről Adagióval. Szögezzük le az elején: nincs homoszexualitást okozó, meghatározó gén, a legádázabb eltökéltséggel bizonyítani akarók sem tudták igazolni. Egy- és kétpetéjú ikrekkel végzett vizsgálatok viszont kiderítették, hogy hajlam van, de a külső körülmények is nagyon fontosak - lányok esetében a környezet a döntőbb - bizony ezért fontos a nevelés! (Utána lehet olvasni, amire utalok azt nem tudták megcáfolni, a svéd Karolinska Institut és egy angol egyetemi klinika a világ legnagyobb esetszámú ikerkutatásának statisztikája bizonyította ezt.)


     


     


     


     

  8. 2022. július 5. 22:44919.

    most szóltak, hogy bezárják


    itt elérhet akik akar


    nagyjanos.1970@freemail.hu

  9. 2022. július 5. 22:38918.

    Őszintén szólva, nem tudom, hogy az oroszok fogják-e megépíteni Paks 2-t. Annyi minden történhet még... és mostanság nem vagyok túl optimista. Mintha a világ, amit ismerünk, amit szeretünk és amiben élünk, vicsorogva rohanna a vesztébe. Hagyjuk is!


    De azért halad ez az ügy, most valami olvadékcsapdák engedélyét kapták meg...


    Talán meg fog épülni az a bizonyos új selyemút is - Magyarország jól felfogott érdeke, hogy okosan építsen kapcsolatokat. Igen, egy országnak nem barátai, hanem érdekei vannak. És nekünk nem komp-országnak (Ady), hanem hídnak kell lennünk Kelet és Nyugat között. És nem véletlenül prüszköl Hamburg meg Rotterdam - bizony féltik tőlünk a zsíros vámokat, amiket ha megépül a vasútvonal, akkor bizony mi szedjük majd be... Másrészt nem a vizeket szennyezzük nagy kerülőkkel. Persze ha pénzről van szó, a környezetszennyezés mindig másodlagos... (A Föld össz-szennyezésének, karbonkibocsátásának tíz százalékát adja a vén Európa, mégis mi óbégatunk a leghangosabban. És persze azt az orosz iparmágnást, aki palládiumot ad el az USA-nak, nem fosztották meg a vagyonától, nem koboztak el tőle semmit. Amúgy az USA vígan veszi a jó minőségű uránt is Oroszországtól. Viszont mi plusz pulóverrel harcolunk majd télen az oroszok ellen. Már eddig is tök hatásos volt, Putyin nem a rákba fog beledögleni, hanem a röhögésbe...

    előzmény:
    lárifárika (913)
    2022-06-30  19:58
  10. 2022. július 5. 12:40917.

    Ugyan a lányokkal tartjuk a kapcsolatot, de mindenki mástól, aki jóakarattal írt és olvasott itt, szeretettel búcsúzom!


    Egy elgondolkodtató, nem tökéletes fordítást hoztam utolsóként annak illusztrálására, hogy a "zöldítés" kérdésköre sokkal bonyolultabb, mint azt sokan hiszik... Forrás a Facebook.


    Lena Östling oldalán eredetiben olvashatod svédül. (Ápr. 17.)


    Talán a valaha megjelent legjobb poszt a "zéró kibocsátás" témában. Mindenképpen érdemes elolvasni!
    (Angolból fordítva):
    "Az akkumulátorok nem termelnek villamos energiát – a máshol termelt áramot tárolják, különösen szén, urán, természetes erőművek vagy dízelüzemű generátorok révén. "Tehát egyáltalán nem igaz az az állítás, miszerint egy elektromos autó zéró kibocsátású jármű.
    Mivel az Egyesült Államokban termelt villamos energia negyven százaléka szénerőművekből származik, így a közúti elektromos autók negyven százaléka szénalapú.
    De ez még nem minden. Aki izgatottan várja az elektromos autókat és a zöld forradalmat, annak érdemes közelebbről szemügyre vennie az akkumulátorokat, de szélturbinákat és napelemeket is.
    Egy tipikus elektromos autó akkumulátor ezer fontot nyom, nagyjából akkora, mint egy bőrönd. 25 font lítium, hatvan font nikkel, 44 font mangán, 30 font kobalt, 200 font réz és 400 font alumínium, acélt és műanyagot tartalmaz. Több mint 6000 egyedi lítium ion sejt van benne.
    Minden BEV elem elkészítéséhez 25 000 font sót kell feldolgoznod lítiumhoz, 30 000 font ércet kobalthoz, 5000 font gyantát nikkelhez és 25 000 font ércet rézből. Összesen 500.000 fontnyi földet kell kiásnod egy akkumulátorért. "
    A napelemes rendszerek legnagyobb problémája a kemikáliák, amelyek a szilikátot a panelekhez használt kavicská alakítják. Az elegendő tiszta szilícium előállításához sósavval, kénsavval, fluoriddal, triklórotánnal és acetonnal kell kezelni.
    Továbbá szükség van galliumra, arzenidre, réz-indium-gallium-diszelenidre és kadmium telluridra, amelyek szintén erősen mérgezőek. A szilikonpor veszélyt jelent a dolgozókra, és a csempék nem hasznosíthatóak újra.
    A szélturbinák költség- és környezetrombolás szempontjából nem pluszultrák. Minden szélmalom 1,688 tonnát nyom (23 ház súlyának megfelelő) és 1300 tonna betont, 295 tonna acélt, 48 tonna vasat, 24 tonna üveggyapot és a nehezen megnyerhető ritka talajt tartalmaz Neodym, Praseodym és Dysprosiumot. A három penge mindegyike 81 000 fontot nyom, élettartama 15-20 év, ami után pótolni kell őket. Használt rotor lapátokat nem tudjuk újrahasznosítani.
    Bevallom, ezeknek a technológiáknak megvan a helyük, de túl kell tekinteni a kibocsátási szabadság mítoszán.
    A „Going Green” utópisztikus ideálnak hangozhat, de ha reálisan és pártatlanul nézed a rejtett és beágyazott költségeket, rájössz, hogy a „Going Green” több kárt okoz a Föld környezetében, mint amilyennek látszik. Mindegyik.
    Nem ellenzem a bányászatot, az elektromos járműveket, a szél- vagy a napenergiát. De megmutatom a helyzet valóságát."
  11. 2022. július 4. 14:04916.

    Igen, már többször érintettük ezeket a kérdéseket. (Többször nem is nagyon fogunk, mert mint olvashatod, bezár az NLC fórum.)


    Nekem nem kétségeim vannak, hanem bizonyosságom. (Ugyan abban is biztos vagyok, hogy Ukrajna ott lesz előszobáztatva évekig a tagjelölti semmi földjén, de ez a nyomorult kis kekikuki versenyzongorista még nem tudja ezt. Bár amilyen marha módjára rohan Európa a végzetébe...)


    Amit írtál, az lényegében igaz. Amit én érzek, azt jól leírta Bayer - akivel mostanság nem mindig értek egyet (Csókay és Hudák kicsinálása) -, de amit ebben az esetben közölt, azzal nagyon. Idő hiányában idézném is őt. Érdemes az egész cikket elolvasni.


    "Elegünk van Ukrajnából is.


    Hiába támadták meg őket, és hiába tudjuk éppen mi, magyarok a legjobban, milyen az, amikor az oroszok megtámadnak (’48, ’56, akkor hol volt a Nyugat?!), most teljesen más a helyzet. Ép ésszel az ukrán államot lehetetlen szeretni és lehetetlen tisztelni.


    Ukrajna egy maffiaállam, egy rakás korrupt politikussal, egy rakás gátlástalan oligarchával, egy rakás büdös nácival, egy rakás soviniszta s…fejjel és egy közepes tehetségű ripaccsal, aki éppen elnököt játszik, miközben az Egyesült Államok pénzelte véres és kegyetlen és undorító forradalmuk óta szakmányban lehetetlenítenek el minden nemzeti kisebbséget, halállistákat írogatnak, betiltják egy rendelettel az ellenzéki pártokat, a másként gondolkodókat fenyegetik és elkergetik az országból, a magyarokat szintúgy, az oroszokat pedig igenis ölték, a legbestiálisabb, legbrutálisabb módon.


    És most csodálkoznak.


    És követelőznek, és tovább fenyegetőznek, és teljesen világos ma már, hogy úgy gondolják, pusztuljon velük az egész világ, ha kell.


    Elegünk van abból, hogy a Nyugat ehhez nyálfolyatva asszisztál. Az a Nyugat, amelyik mindenkit kioktat európaiságból, demokráciából, elfogadásból, tiszteletből, ma bármit megígér Ukrajnának – pusztán azért, mert szemet vetett az ukrán termőföldre és minden egyéb természeti kincsre, másfelől azt gondolja, most végre le tud számolni Oroszországgal, megint odatehet az oroszok élére egy Jelcin-féle alkoholista nyomorultat, és elkezdheti ismét gátlás nélkül, üveggyöngyökért elrabolni az orosz energiahordozókat és egyéb ásványi kincseket, nem beszélve a hatalmas orosz piac meghódításáról.


    Ez mozgatja a Nyugatot, és ennyi a Nyugat összes elve, összes tisztessége.


    Ebből nekünk elegünk van. Ebből nekünk van elegünk.


    Elegünk van a háborúból."  Bayer Zsolt - Magyar Nemzet


     


     

    előzmény:
    Nagy János (914)
    2022-07-02  00:28
  12. 2022. július 3. 19:45915.

    Egyetértek Fekete-Győrrel.
    Budapest ne rendezzen olimpiát 2030-ban!


    Te Manfred, miért a magyar gázt osszuk el az EU-ban? Miért nem a német GDP-t? Vagy az új német autókat?


    Manfred, van megoldás a problémádra, diktálom: Északi Áramlat 1 és 2.
    Szívesen.


    (Ferencz O.)


     

  13. 2022. július 2. 00:28914.

    Üdvözlet mindenkinek!


    megint nem olvastam vissza, ezért lehet, hogy olyan témát érintek, amiről már volt szó, de azért elmondok néhány gondolatot az orosz-ukrán háborúval kapcsolatban.


    Ahogy olvasom a különböző híreket, egyre több információ kerül elő arról. hogy Ukrajnának milyen hatalmas mennyiségű exportcikke. gabonában a világ második legnagyobb exportőre, de egyéb mezőgazdasági cikkből is komoly exportja van, az építőipari alapanyagokból, mint a cement, az acélárú, betonacél, idomacél, építőipari faanyag, ezekről már volt információm, hogy milyen nagy mennyiségben szállítanak külföldre, nálunk pl. a felhasznált cement 80%-a ukrajnából származik, de a háború kitörése után pl, az autógyárakról is kiderült, hogy igen nagy mennyiségben voltak beszállítóik Ukrajnából, műanyag alkatrészek, kábelkorbácsok, stb. -ből.


    Elgondolkodtam azon, hogy ha egy ország ilyen nagy mennyiségű terméket előállítására képes, akkor miért annyira szegények az emberek ukrajnában. Vannak közeli ismerőseink Ukrajában (Kárpátalján) és amikor velük beszéltem, akkor olyanokat meséltek, hogy Ukrajnában pár tucat oligarha birtokolaj a nemzeti vagyon negyrészét, olyan hatalmuk van, hogy még az államnak is ők diktálnak. Ezek között sok olyan van, akiknek magánhadseregük van, és fegyveresekkel őrzik és birtokolják a területüket. Amikor kinnt jártam az ismerőseimnél, 2010-es években, akkor nagyon nem is gondoltam bele ebbe, de most, hogy kitört a háború, most egyes ismerőseim által elmesélt történet más megvilágításba került. 


    Az 1960-as,70-es években (a 80-asban már kevésbé) sok magyar fiú tanult a Szovjetúnióban, és közülük sokan hoztak haza orosz feleséget. Több ilyen ismerősünk van, akikkel összejártunk családostól, és érdekes történeteket meséltek az orosz feleségek. Az egyik ilyen volt az, amikor arról beszélgettünk, hogy miért van a szovjetúnióban az, hogy a külföldiek nem utazhatnak szabadon az országban, és ha el akarnak utazni valahová, akkor azt be kell jelenteni a rendőrségen. Az orosz hölgy erre megmagyarázta, hogy ez azért van, mert az állam (a párt és a kormány) hatalma csak a nagyvárosok határáig terjed, onnantól a vidéki területeken nincsenek biztonságban az emberek, mert ott már a különböző bünözői társaságok az urak. A városok határában minden kivezető útnál volt egy rendőri poszt, és aki kiment a városból azt dokumentálták, hogyha nem érkezett meg oda ahová indult, akkor tudják hogy merre lehet elkezdeni keresni. Egyébként nem nagyon keresgéltek az ilyen esetekben, és nem is volt nagy a mozgás a Szovjetúnióban az utakon annakidején a létező szocializmusban, mert autójuk nem volt az embereknek, így az utakat csak a buszok és a teherautók használták legnagyobbrészt.  Ha valaki emlékszik a hatvanas-hetvenes években nálunk is voltak a nagyvárosokből kivezető utakon a városhatárokon ilyen "fakabát"-nak nevezett őrbódék, amiben rendőrök posztoltak, és ha nagyon unatkoztak, akkor időnként ellenőrizték a kimenő járműveket. Ez nálunk szovjet mintára volt, aztán a hetvenes évek közepétől megszüntették. 


    Ez azt jelentette, hogy a szovjetúnióban, és utána az összes kiszakadt volt tagköztársaságban (így Ukrajnában is) a tényleges hatalom az oligarhák kezében volt, őket csak a beépült titkosszolgálatok és a fegyveres erők tudták féken tartani, de inkább összeolvadtak a hatalommal ezek a szervezetek, mert a pénz diktál mindenhol, és ők diktáltak a politikában, és a gazdaságban is. És a szovjetúnió felbomlása után ez a "szervezeti forma" fennmaradt, és onnantól hivatalosan lehettek gazdagok ezek az oligarhák. Mert ugye arra semmilyen magyarázat nem volt, hogy 1992 után pár év alatt honnan kerültek elő tucatszám a többmilliárdos vagyonnal rendelkező orosz "üzletemberek"? Ezek már a szocializmusban is gazdagok voltak, de akkor még "nem hivatalosan". 


    Ukrajnában jelenleg olyan 30-40 ilyen oligarha birtokolja a termelőerők és a nemzeti vagyon 70-80%-át, (a Zelenszkíj is ilyen oligarha) és pl. azzal. hogy a Zelenszkíj hozatott egy rendeletet arról, hogy a fegyverviselés legális, (mert a szülőföldjüket védik ezek a fegyveresek) így mostmár ezeknek az oligarháknak a magánhadserege is legálissá vált, és a közbiztonság viszont nagyot romlott az ország harcok által nem érintett területein. 


    Amikor az amerikaiknál arról tárgyaltak a képviselők, hogy tulajdonképpen mi a bizonyíték arra, hogy az ukrajnába küldött fegyverek eljutnak-e az ukrán hadsereghez, akkor komoly viták voltak erről. Végülis ezért nem szállítanak olyan fegyvereket, amik ha egy ilyen magánhadsereg birtokába jutnak, akkor nem tudni, hogy azt hogy és ki ellen használnák. A pénzügyi támogatásoknál is az a helyzet, hogy ezeknek egy jelentős része nem az állami pénztárba kerül, hanem valamelyik oligarha "nyúlja le" azt.


    És ez az ország az EU szerint komoly erőfeszítéseket tesz az európai normák betartására, a korrupció ellen, és a szólásszabadság biztosítására. 


    Mit mondjak, vannak kétségeim!  

  14. 2022. június 30. 19:58913.

    Ami pedig Paks 2-t illeti:


    Kiadta Paks 2 résfal építési engedélyét az Országos Atomenergia Hivatal


    Portfolio


    Fontos mérföldkőhöz érkezett Paks II. építésének előkészítése, ugyanis a projekt megkapta az egyik legfontosabb engedélyt az Országos Atomenergia Hatóságtól, az úgynevezett talajszilárdítási engedélyt – mondta szombaton közzétett Facebook-videójában Szijjártó Péter.

    A résfalazási engedély - amelyet néhány hete érkezett meg -, és a talajszilárdítási engedély a legfontosabb előfeltételei a létesítési engedélynek – hangsúlyozta a miniszter. Utóbbi teszi majd lehetővé azt, hogy az előkészítési lépések után a valódi építkezési fázisba léphessen a projekt.


     

  15. 2022. június 30. 19:50912.

    Tudtuk, hogy így lesz.


    Más.


    Az ukrán-orosz háború előtt 


    The Guardian - "Welcome to Ukraine, the most corrupt nation in Europe" ("Isten hozta Ukrajnában, Európa legkorruptabb nemzeténél"


    Reuters - "Ukraine's neo-nazi problem" ("Ukrajna egy neonáci probléma") Vox - "A Ukrainian komedian-turnet-president is embroiled in Trump's impeachment mess" ("Ukrajna komédiásból lett elnöke belekeveredett Trump felelősségre vonásába") Neweurope - "Ukrainian  president's rule bekomes increasingly corrupt, authoritarian" ("Az ukrán elnök uralkodása egyre korruptabbá és autoriterebbé válik") A háború kitörése után The Guardian - "The fight for Ukraine is a fight for ideal liberals" ("Ukrajna harca harc a liberális eszmékért") Reuters - "For foreign fighters, Ukraine offers purpose camaraderie and a cause" ("A külföldi harcosoknak az ukránok ügye valódi bajtársiasságot és célt kínál") CNN - "Ukrainians are giving two lessons in democracy that Americans have forgotten" ("Az ukránok két leckét is adnak demokráciából, amit az amerikaiak elfelejtettek") The Washington Post - "Zelensky: the TV president turned war hero" ("Zelenszkij: a TV elnök háborús hőssé vált")
  16. 2022. június 30. 15:12911.

    Kedves Tagok!


    Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagy része áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges.


    2022. július 6-tól nem lehet már belépni a Fórumra, új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok olvasásra.


    Ha szeretnétek egymással a kapcsolatot tartani, kérjük, hogy júl. 6-ig cseréljetek elérhetőséget!


    Köszönjük régi Fórumozóink hűségét, a számtalan hozzászólást, beszélgetést!
    Sok boldogságot, jó egészséget kívánunk Nektek!


     

  17. 2022. június 30. 11:50910.

    "... mert a magyar adó egyáltalán nem újdonság, hanem Európa több országában régóta bevett adónem, amelynek beszedésétől eddig Magyarország eltekintett. "


    Persze, csak nem extraprofit adónak hívják máshol. De ezt azok, akik minden alkalmat megragadnak, hogy "rárontsanak a saját nemzetükre" (istenem, milyen igaz!) nem akarják tudomásul venni. Vagy komplett hülyék, akiknek a vemhes őzeket lövöldöző Juszt Lacika mondja meg a tuttit. Mint autentikus forrás. (Egyébként a légitársaságok most annyit keresnek, amennyit akarnak. A járvány után a repterek alig győzik a forgalmat és sokkal több közvetlen járat is indul, ami a pandémia előtt nem volt.)


    .....


    Hát barátaim, bekövetkezett, amit már régen sejtettem és írtam is - bezár a bazár. Szerettem volna még legalább három témát vesézni, de nincs sok értelme így. Nehéz megítélni, hogy az NLC általános lebutítása az elsődleges oka, hogy elmentek a felhasználók, vagy másodlagos, hogy akadozik a fórum, kevesebb lehetőséget ad... stb. Ez van.


     


     


     

    előzmény:
    Calogero (909)
    2022-06-26  18:43
  18. 2022. június 26. 18:43909.

    Egy O'Realy nyilatkozat a múltból: - A nyereségünk 20–25 százalékos emelkedésére számítunk. Ez nemcsak jó, hanem szemérmetlenül magas, egy olyan iparágban, amelyből viszonylag kevés ember húz hasznot. Ez nem egy légitársaság, hanem egy drogbáró üzlete.


    Azt gondolom, azért volt miből tartalékolni a járványos időkre...


    "A Védett Társadalom Alapítvány fogyasztóvédelmi szabályozással is foglalkozó Budapest Bizottsága feljelentette a Ryanair légitársaságot, mivel az weboldalán megtévesztő üzeneteket jelenít meg a magyarországi fogyasztók számára, amiben letagadja saját díjemelését.


    A Ryanair kizárólag a magyar nyelvű aloldalán tesz közzé angol nyelvű üzeneteket, amelyekben azt állítja, hogy Magyarország a légitársaságokra vetett ki extraprofit-adót, amelyet a fogyasztók volnának kötelesek megfizetni. Ezzel szemben a valóság az, hogy a háború gazdasági hatásait ellensúlyozó magyar adó a földi utaskiszolgálást végző cégeket terheli, a Ryanair számára legfeljebb közvetett költségként jelentkezhetne. Ezt a Ryanair is nagyon jól tudja,



    mert a magyar adó egyáltalán nem újdonság, hanem Európa több országában régóta bevett adónem, amelynek beszedésétől eddig Magyarország eltekintett. 



    A Ryanar törvénysértő tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot valósít meg azzal, hogy a weboldalát felkereső fogyasztók számára azt a hamis látszatot kelti, mintha a rájuk kivetett díjemelés nem a Ryanair saját üzleti döntése lenne, és az extra díjat a Ryanair kénytelen volna felszámítani nekik.



    A Védett Társadalom Alapítvány hétfőn közérdekű bejelentést tett a fogyasztóvédelmi hatóságnál, amelyben kéri a jogsértő Ryanair-közlemények hatósági kivizsgálását.



    A magyar és EU-s fogyasztóvédelmi szabályok minden légitársaságnak tiltják, hogy a saját költségük közvetett áthárítását úgy kommunikálják a fogyasztók felé, mintha az a fogyasztókat terhelő adó volna."


    Amúgy meg csókoltatom azokat, akik magyarként ennek a trágyadomb cégnek a seggét nyalják, persze csak azért, mert beugatott egy magyar miniszternek. Igen jellemző (rájuk).


    (A magyar kormány a pandémia alatt is igyekezett segíteni a társaságokat, például a Wizz Air-rel szállítattak.)


     


     

    előzmény:
    Dóra69 (906)
    2022-06-22  13:30
  19. 2022. június 26. 18:28908.

    Még egy vélemény...


    A füttyök közötti különbségről


    Horváth Tamás írása.

    Az elmúlt két hétben lejátszott két magyar-angol meccs tökéletes szimbóluma annak az ideológiai-kulturális ellentétnek, ami Magyarország és Anglia, Kelet-Európa és Nyugat-Európa között feszül.


    Ez a fundamentális értékkülönbség most elsősorban abban mutatkozott meg, hogy ki és mit fütyült ki, és ennek milyen visszhangja lett a médiában, a közvélemény különböző területein.


    Az angolok szent tehene az Amerikai Egyesült Államokból importált térdelés, amely amellett, hogy a kritikai fajelméleten alapul, minden ízében globalista, multikulturális, nemzetek felett álló. Ha te ezt kifütyülöd, vagy csak szimplán kritizálod, automatikusan rasszistává, bunkó barommá válsz, aki oktatásra, sőt átnevelésre szorul.


    Nekünk, magyaroknak ezzel szemben a nemzetek himnuszai számítanak tabunak, melyeket még a legvérmesebb szurkolók is néma vigyázzállással tisztelnek meg. A fütty, a gyalázkodó rigmusok skandálása – leszámítva egy-két „speciális” ország nemzeti dalát – szóba sem jöhet. Ez arra az egyszerű logikai tételre vezethető vissza, hogy aki igazán szereti a hazáját és nemzetben gondolkodik, az megérti más nemzetek hazaszeretetét is.


    Az angoloknál ez nincs meg, ők (tisztelet a kivételnek) minden további nélkül kifütyülik nem csak a magyar, hanem bármelyik másik nemzet himnuszát, ahogy azt láthattuk az olaszok elleni Eb-döntőben is. Ilyenkor a politikusaik, újságíróik nem háborodnak fel, sőt nem is értik, miért lenne akár rasszizmus, akár idegengyűlölet, vagy akár „csak” szimplán bunkóság, ha nem tisztelik meg az ellenfél himnuszát.


    Mint fentebb utaltam rá, alapjaiban véve tér el a szemléletmódunk. A füttyök és a nem füttyök mögött valójában egy internacionalista vs. nacionalista; egy woke vs. normalitáspárti; egy liberális vs. illiberális; valamint egy multikulturalista vs. etnikai homogenitást preferáló törésvonal húzódik meg.


    Éppen ezért az elmúlt két hét két győzelme ideológiai-kulturális diadal is volt egyben.


     

  20. 2022. június 22. 16:40907.

    Á, már semmin sem lepődöm meg!


    A Telex szerint hódok vannak a budapesti méhlegelőkön (?!). A hódok nem vízparti élőlények? Bár ezek biztosan "mézelő" hódok... Majd jól kinyitom a szemem, ha gaztengert, ja nem, méhlegelőt látok a dugókban ülve a fővárosi utak mentén. Hátha lesznek hód családok is. Biztosan azért nem vágják a füvet, nehogy megsértse a hódokat a damilos fűkasza. Lesz még a Városligeti tóban sárkánygyík is, csak kapjanak elég hallucinogént a Telex dolgozói...


    No, ha lesz vármegye meg ispán, meg minden, akkor én bevezetném a botozást is újra! (Leszereltetted a kukákat, Karácsony?? 25 botütés! Törvénytelen kormány, mi Gyurcsány? Ötvenet a seggére!)


     

    előzmény:
    Dóra69 (905)
    2022-06-22  13:20
  21. 2022. június 22. 13:30906.

    Egy biztos: utólag lehúzni az utast, a már kifizetett jegyekre visszamenőleg még sarcot tenni biztosan törvénytelen. Ezért biztosan bírságot fog kapni az ír, ez sehol sem elfogadható.


    Ráadásul hülye - ha tetszik, idióta, hogy éljünk kedvenc kifejezésével - is, ha nekem légitársaságom lenni és jegyárakat akarnék emelni, biztosan az emelkedő üzemanyagárakra hivatkoznék. Ami mint ok, még méltányolható is.

    előzmény:
    lárifárika (895)
    2022-06-18  12:15
  22. 2022. június 22. 13:20905.

    Szerencsétlen. Már teljesen lecsúszott. Nyilván ittas, amikor "megnyilvánul".

    előzmény:
    Calogero (904)
    2022-06-21  16:00
  23. 2022. június 21. 16:00904.

    De mit akart mondani a költő?! Azaz Bakács Tibor Settenkedő. Aki érti, tudja, ne tartsa magában!


    Zelenszkij egy posztmodern Napóleon


     


    Aki miután színészként végigjátszotta a demokrácia hamis szerepeit, egyesítette magában az ukrán nép lelkét.


    „Azon tűnődtem ma délellőtt, miután végig néztem a háborús videókat, hogy miért Keresztelő Szent János a legnagyobb. Jézus mondja róla, a földi kánont a mennyei leírja. ismerek senki ember fiát, ki nagyobb lett volna nála. Tényleg fasza csávó, azt mondja alázatból alá verve, halleluja buddhizmus, ki vagyok én, hogy sarúszijadat megoldjam?..Motoros klubban adnak így tiszteletet.


    Nem volt semmilyen, egy üregben lakott, mégis egy királynő kurvája a fejét vette. Súlyos maffiózos történet a Bibliából. Mindegy, Saloma büdös kurva, éljen a szentség, akik égig kételkedett. ťTe vagy azŤ Birom a csávót. Hála Istennek Jézus is.


    Végig néztem a Nép szolgáját, vagyis anygaismerewtből beszélek, nem ahonnan ti.


    Zelenszkij egy posztmodern Napoleon, aki miután szinészként végig játszotta a demokrácia hamis szerepeit, egyesitette magában az ukrán nép lelkét. Irhattok bármit, de most ti magyarok, levagytok szarva, az ukránokról beszélek. Mandiner majd idéz.


    Zelenszkij olyan, mint Reagen. Azt se hittem el, amig nem találkozott Gorbacsevvel. Isten jó?”


     


     

  24. 2022. június 19. 12:37903.

    Na megyek is, az egyik a székletét kínálgatja, akinek meg virtuálisan akkora terpeszben teszi szét a lábát, annak egyetlen öröme, hogy a kánaáni félszobájából ide szólogat be.


    Jobb dolgom van, ebédelek, lassan indulok és megnézem Hieronymus Bosch rejtélyes világát.

  25. 2022. június 19. 12:17902.

    Szervusz, johnny gyerek!


    Hallom, kimentél sofőrnek és hatalmas karriert futsz be az idegengyűlölő, közép-kelet európaiakat mélységesen lenéző angolok között. Már sikerült felújítanad egy félszobát valahol az isten háta mögött. Nahát! És hú-ha!


    Lebukott a fideszes önkormányzati képviselő, tudod, a korrupt, akivel olyan jókat üzleteltetek? Mert tudod, te írtad, neked jó volt, hogy megvesztegethető, amíg neked hasznot hajt, addig nem érdekes a lopás... És mi van az adócsalási ügyeddel? Ami szerinted csak kreatív adózási forma volt... Hát így jártál johnny gyerek, most robotolhatsz olyanok között, akiken az angolok csak keresztülnéznek. De legyen meg neked, szegény nyomorult kulimunkás, hogy néha-néha ideköphetsz... Azért ha valami egészségügyi bajod lenne, netán sürgős, akkor kérd meg a brit főnöködet, hogy hívja ő a mentőt, mert kelet európai akcentusra a telefonban nem jönnek ám ki!


    Nagy-nagy gratula!

    előzmény:
    johnny23 (900)
    2022-06-19  11:39

Címlap

top