Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arab férfi

Torolt_felhasznalo_566184
Torolt_felhasznalo_566184
Létrehozva: 2004. július 28. 10:34
Sziasztok!

A véleményeteke és a tanácsotokat szeretném kérni. A nővérem chaten összeismerkedett egy arab sráccal (22)és ő Magyarországra jön, hogy többek között tesómmal is találkozzon. Úgy tűnik, hogy a fickó odavan érte, de tesóm barátságot akar. Debrecenben az orvosin megismerkedtem egy-két arabbal és tudom, hogy az európai nők test beszéde számukra kihívó, hisz ott a nők sokkal visszafogottabban viselkednek. Miközben mi nem akarunk semmit, ők már félre is értik.
Ha van valakinek tapasztalata ezen a téren, hogy mit tegyen és mit ne tegyen, vagy ha valaki már él ott, megköszönném, ha megosztaná velem.
  1. Torolt_felhasznalo_632287
    Torolt_felhasznalo_632287
    2004. december 6. 10:53601.
    Noomi!
    Több felől hallottam már ezt a magyarázatot a nyári kalandozásra. Biztos, hogy igazad van, mármint arról, hogy így gondolkodnak. A "bekattanásról" szóló történetedet is érdekesnek találtam, ebben is van logika, de tényleg igaza van Napersze-nek is, hogy mi európai fejjel itt is az egyensúlyt keressük. Elvárjuk ugyanazt a másiktól, mert mi meg így nevelkedtünk. Ezért is "veszélyes" egy ilyen vegyes kapcsolat esetenként, mert nem tudunk bekalkulálni mindent, akárhogy is nézünk utána a szokásoknak és kulturának, ha mi nem ott nevelkedtünk. . . .
    Mesélj még Noomi!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_344401
    Torolt_felhasznalo_344401
    2004. december 6. 00:09600.
    Ok aludj jol.

    A kislanyodnak nagy puszi, edes lehet.

    Latod hogy rajonganak ertem, a pokplban kivannak engem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. december 6. 00:06599.
    Bárcsak. . .
    Nekem viszont menni kell aludni, viszem a kiscsajt reggelt oviba. Este megint jövök. Bocsi. De hátha a rajongói táborodból jön valaki. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_344401
    Torolt_felhasznalo_344401
    2004. december 6. 00:04598.
    Szia!
    Nem tudom, mindig 2-3kor fekszem le
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. december 5. 23:57597.
    Noomi, te miért nem alszol ilyenkor?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. december 5. 23:57596.
    Hali.
    Senki sem maradt itt vitatkozni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_344401
    Torolt_felhasznalo_344401
    2004. december 5. 23:51595.
    szivesen folytatnam, csak varom, hogy minel tobben olvassak.

    Az lozoben kifogytam a 3000 betubol. De lesz folyt. kov.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_344401
    Torolt_felhasznalo_344401
    2004. december 5. 23:49594.
    Here I'm. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. december 5. 17:11593.
    Szia!

    Jól írtad, mi ezt valószínű, hogy sosem fogjuk megérteni. :-((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_344401 (590)
     
  10. 2004. december 5. 13:28592.
    Ez a "megoldás" a "bekattanat" férfiakrea kézenfekvő. Nem is akarok vitázni, mert felesleges, de a nézőponttal szerintem van-egy kis gond, (ill. azzal amikor azt kérik, hogy legyünk megértőek az arab férfiakkal , , hiszen nagy nyomás alatt állnak azokban az esetekben) van bebben némi kettősség. Mert ha szereti a feleségét , akkor miért bántja azzal, hogy rákényszeríti egy olyan életformára ami idegen tőle, ha szereti akkor miért bántja azzal, hogy több felesége van, mert a lányok nem az iszlámba szerettek bele, hanem a férfiba, aki történetesen iszlám hívő és ez csak adalék a férfihoz, egy plussz hozama a szerelmüknek(amiből lehetne egy szép variancia is), amit elfogadnak, míg az "olyan", "azokban" az esetekben a férfi aki állítólag szerti és tiszeteli a hölgyet nem fogadja el az ő hozadékat (legyen az bármely más vallás, pedi a hölgy rokonainak sem biztos, hogy tetszik , hogy a lányuk egy muszlimhoz megy férjhez , de kitart mellette és a két tűz között megtalálja a helyes utat). Mert ha a férfi tényleg szereti akkor tudnia kell, hogy a feleség megutálja és megundorodik a férjétől aki más nővel/ más felesége is van (hiszen Ő ezt hozza a saját kultúrájából). Persze az is kérdés, ha a férfi úgy látja, hogy ha a nő nem fogadja le, akkor mehet, mert kap helyette másikat, akkor tényleg milyen érzései voltak a nőhöz, mert ha valakit szeretek egyszerűen nem tudom lecserélni egy másikra, (hiába van zsengébb a választékban) mert egyszerűen a másik közelsége, szertetet és érintése kell nekem, nem pedig másé. Tehát az, hgy ha A nem fogad szót akkor semmi probléma fiam lecseréljük B-re én itt nem látom a nők iránti tiszteletet, hanem csak mint egy tárgyat.
    Valószínüleg ezek amik nem tetszenek és nehezen érthetőek egy európai számára, mert ha ő képes elfogadni a másik kultúrát és akkor jogosan várhatja el , hogy az ővével is ugyan ezt tegyék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_344401 (590)
     
  11. 2004. december 5. 11:17591.
    helllo mindenkinek, jo reggelt

    ma itt vagyok egesz nap, ha valaki dumalni akar, irjon privit es visszajovok , mert lehet veletlenul mas topicnal leszek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_344401 (590)
     
  12. Torolt_felhasznalo_344401
    Torolt_felhasznalo_344401
    2004. december 5. 03:46590.
    mozzanak es a tobbieknek,

    Hat nem is tudom hol kezdjem. Az a szo, hogy (bekattan), az nem jo kifejezes erre amir ti gondoltok. Mi nalunk azt mondjat azokra a ferfiakra, akik (bekattannak), hogy Allah oket az egyenes utra vezerelte, Vagy ujra megtalaltak Allah egyenes utjat. Azt ti sosem fogjatok megerteni. Ha valaki muszlimnek szuletett, es iszlam tanitasokat kapott, akkor a hit soha nem fog kikoltozni a szivibol, az mindig magaban fogja hordozni, es mindig jelen lesz, meg akkor is, ha europaban el, es europai modon viselkedik. Talan addig nincs is "baj", amig europaban elnek, sokan kozoluk nem is (kattannek be), a "baj" akkor kezdodik, amikor vissza koltoznek, es elore kap a hit, errol nem beszelve, hogy a szulok, nagyszulok, a testvek, olyan ferfit akarnak latni, aki koveti a szokasaikat, meg akkor is, ha ez a szoke lanynak nem tetszik, es ha nem tetszik ? akkor erre azt mondjak, hogy fiacskam akar el is mehetne az a no szemely, itt a faluban (vagy a varosban) minden lany a labad ele heverhet, ki nem akahat teged, valogathatsz fiam a 16 evesek es 20 evesek kozott.
    Hab a tortan, ha a ferfinak igazi muszlim baratai vannak, azok meg szitjak a hit tuzet benne, es a vegen beadja a derekat, peresze sok ferfi erre vagyik igazan, hogy egyszer majd igazi hivo lesz belole, es Allah megbocsajt neki. , es akkor tenyleg kezdodhetnek a kulturals vitak, es akkor lottek magyar menyjecskenek, mert neki most mar igazi muszlimnek kell lennie, es ra is ervenyesek az iszlam eloirasok. Persze az a no aki felvette az iszlamot es megertette a iget, annak talan konnyebb elviselni, azokat a kulularis kolombsegeket. De ne szidjatok az arab ferfiakat, hiszen egy ilyen nyomasnak senki nem tud ellenalni, ilyenkor a ferfi ket tuz kozi kerul. Azt ti soha nem fogjatk megerteni mert nem tudjatok mit ir elo az iszlam vallas, es foleg miert kell betartani, betartatni. Nem ismeritek a hittant eloirasait, tele vagytok eloiteletekkel, a media, reven, a kis kegyed es stb, stb.
    Nem tudjatok, hogy az arabok mennyire tisztelek a noket, es az iszlam milyen jogokat biztosit a noknek. Azt meg elmondom, hogy peldaul Szaud Arabia az ingatlan piacnak a 44% nok keziben van, a bevasarlo kozbontoknak a 15% szinten a nok kezeben van, es tudjatok miert, mert az iszlam eloirja, hogy a nonek szabad keze van a vagyona felett, es a ferjnek ehhez semmi koze nincsen, es hogy a no kereskedhet, es az iszlam kotelezi a ferfit, hogy gondoskodjon a csladrol, meg akkor is, ha a feleség gazdag, hat hol van az igy itt europaban ?

    Ma meselte a feleségem, hogy a baratnoje eppen valoperben van, mert rajta kapta a ferjet, egy viragarus novel, aki ronad, es buta. 2 lanyuk van az egyik kamasz. A ferfi nullabol kezdte, es a felesege nagyon ugyes okos, szemrevalo no, es most amikor meggazdagodott bele rugott, raadasul egy olyan novel csalta meg, aki eszre sem lehet venni az utcan. Hat az tipikus magyar story, de tudok sok, sok ilyet, es meg ennel is cifrabbat. De sajnos a topic arabokrol
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. december 4. 22:33589.
    Szia nOOmi!

    Én nagyon kíváncsi vagyok, hogy miért kattannak be egy idő után? Majd ha ráérsz, mesélj légyszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_344401 (588)
     
  14. Torolt_felhasznalo_344401
    Torolt_felhasznalo_344401
    2004. december 4. 22:28588.
    Termeszetesen minden, amit itt irodott az szubjektiv velemeny, es nem lehet altalanositani, es azt is olvasom azokbol a tapasztalatokbol. Persze hogy minden lany megprobal magyaraztot keresni egy- egy fiu viselkedesere, es az sajnos ohatatlanul rahuzza valamilyen formara, ami a sajat koreben, vagy kultur kornyezeteben tapasztalt. Igy a kep nagyon torznak mutatkozik be. Nyilvan valo, hogy az embernek nincs sok ideje fontolgatni, hogy mi miert viselkednek ugy azok az emberek, akik ott elnek, es nem ugy csinaljak mint mi. Megtorzabb lehet a kep, ha csak csetteles utan vagy egy 10 napos holttengei utazas utan, alakulnak ki a velemenyek.

    En sokat utazom, szinte amerikatol Koriaig, es sok europai orszagot is meglatogattam mar, es mint arab, en is mas szemuveggel nezem egyes europai orszagnak a szokasait, es azt tapasztaltam, hogy meg azokban az orrszagokban is kulonboek a szokasok es a viselkesesek, foleg Olaszorszagban, Spanyolorszagban, Svedorszagban, es igy tovabb, persze vannak altalanos viselkedesek, amire kiszamithatunk, hogy mi sulhet ki ebbol, de azet nem minden orszagban ugyan erre szamithatunk, hat akkor miert lennenk mi masak.

    Kata, azt irta hogy egy arab orvos sok ev utan (bekattant) majd elmondom, hogy mier van az igy, es nagyon sok arab ferfival az tortenik, de sokan nem tudjak, hogy miert.

    Most ennyit

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. december 4. 11:16587.
    meg lehet nezni a bemed? most mar sajnos mennem kell :(
    mikor leszel ujra? en delutan itt leszek, de most mennem kell a varosba melot keresni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463454 (586)
     
  16. Torolt_felhasznalo_463454
    Torolt_felhasznalo_463454
    2004. december 4. 11:14586.
    "Helló helló ujra itt vagyok" megérkeztem
    előzmény:
    silviHemel (585)
     
  17. 2004. december 4. 11:04585.
    siess, nem sokara mennem kell
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463454 (584)
     
  18. Torolt_felhasznalo_463454
    Torolt_felhasznalo_463454
    2004. december 4. 11:03584.
    Bocsi 8perccre eltünök mert krakkolt a gépem (hogy az a sistergős rövidzárlat vágna bele) újraundítom :-P
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463454 (582)
     
  19. 2004. december 4. 11:02583.
    meg lehet nezni? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463454 (582)
     
  20. Torolt_felhasznalo_463454
    Torolt_felhasznalo_463454
    2004. december 4. 10:58582.
    Naná! Amúgy azért nem irogattam egy pár percig mert megcsináltam a Bemoldalam. :-)
    előzmény:
    silviHemel (581)
     
  21. 2004. december 4. 10:54581.
    ertem, szoval, megkaptad a privit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463454 (580)
     
  22. Torolt_felhasznalo_463454
    Torolt_felhasznalo_463454
    2004. december 4. 10:52580.
    Nem mentem sehova kommunikációs zavarban voltam :-)
    előzmény:
    silviHemel (579)
     
  23. 2004. december 4. 10:43579.
    ugy latom elmentel. . . . na mindegy
    előzmény:
    silviHemel (578)
     
  24. 2004. december 4. 10:38578.
    itt vagy?
    előzmény:
    silviHemel (577)
     
  25. 2004. december 4. 10:18577.
    engem egy olyan pasi hulyitett kb. 6-7 honapig, aki csak 1/4 reszt volt arab, egyebkent meg 1/4 del-afrikai , es 1/2 kanadai. . . . viszont muszlim. . . . . persze ez nem azt jelenti hogy azert volt olyan hazug, csak elmeseltem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463454 (575)
     

Címlap

top