Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arab férfi

Torolt_felhasznalo_566184
Torolt_felhasznalo_566184
Létrehozva: 2004. július 28. 10:34
Sziasztok!

A véleményeteke és a tanácsotokat szeretném kérni. A nővérem chaten összeismerkedett egy arab sráccal (22)és ő Magyarországra jön, hogy többek között tesómmal is találkozzon. Úgy tűnik, hogy a fickó odavan érte, de tesóm barátságot akar. Debrecenben az orvosin megismerkedtem egy-két arabbal és tudom, hogy az európai nők test beszéde számukra kihívó, hisz ott a nők sokkal visszafogottabban viselkednek. Miközben mi nem akarunk semmit, ők már félre is értik.
Ha van valakinek tapasztalata ezen a téren, hogy mit tegyen és mit ne tegyen, vagy ha valaki már él ott, megköszönném, ha megosztaná velem.
  1. 2004. december 10. 00:05626.
    Én is szívesen olvasom, amit írsz. Tényleg érdekelne, mit lát bennünk egy muzulmán férfi. A Waleednak is egyszerűbb lett volna elvenni egy gazdag és szép szaudi lányt, akit nem kell betörni. Bár nekem ő mindig azt mondta, pont azért nem kell neki szaudi lány, mert nem akar muzulmán feleséget. De néha meg úgy beszélt, hogy azért vannak elvárásai tőlem is. Akkor most mi van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_344401 (624)
     
  2. 2004. december 9. 22:44625.
    Szia!

    Úgy látom, hogy elvagy Te itt egyedül is. :-))))
    Én olvasgatom amiket írsz, de sajnos nem nagyon tudok hozzászólni, mivel nem ismerem a vallást. :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_344401 (624)
     
  3. Torolt_felhasznalo_344401
    Torolt_felhasznalo_344401
    2004. december 9. 22:09624.
    sziasztok!
    Lassan már csak magamnak irok, ha úgy gondoljátok hogy unalmas a téma, akkor abba hagyom. Nincs különös elkébzelésem, hogy hol tudom befejezni, mert csak a reagálasokból tudom magamat ösztönözni.

    nOOmi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. december 9. 09:19623.
    mi az , fatimama?
    előzmény:
    fatimama (622)
     
  5. 2004. december 9. 01:30622.
    Nekem azért néha eszembe jut, mi a jó egy muzulmán férfinak egy európai nőben. Hiszz csak a baj van velünk. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_344401
    Torolt_felhasznalo_344401
    2004. december 9. 01:07621.
    Az a szó, hogy (ismer) kétszer fordult elő a Koránban, mintha Isten azt akarná jelezni az embereknek, hogy két fél kell hozza. Az ismerkedésnek az egyik alap jellemvonása az, hogy megtaláljuk a minimális közös nevezőt, független a nyelvtől, bőrszintől és vallástól. A másik alapvető kellék az identitás, hiszen tisztába kell lennem előszőr az érzéseimmel, és gondolkodásommal. Én azt hiszem, hogy sok ember nincsen tisztában ezzel. Sok muszlim emberből is hiányzik az a feltétel, sokan nem is tudja megmondani, hogy mit is jelent az iszlám szó, és a Koránt csak a könyv formájból ismeri meg, és sokan közölük, vagy vakon követi a nyugat kultúrát, vagy csak külsőleg muszlimnak latszó süket néma, de szerencsétlen nem tudja, hogy többet árt az iszlámnak, mint önmagának.

    Sokan nem tudják sajnos, hogy az iszlám nem egy zsebre vágott igazolvány, hanem egy életforma, és viselkedés, egy jellemvonás, ami az egész emberre hat, kivülről és belüről, és gondolkodás módban is, és ez mind együttesen hat a muszlim ember kapcsolataira.

    Sajnos azért van rossz véleménye az europai embereknek a muszlimokról, mert hiányzik az alapfeltétele annak az ismerkedének, igy természetes, hogy tönkre mennek a kapcsolatok. Van egy másik alapvető dolog ebben a kapcsolatban, az hogy meg kell ismernünk a masiknak a nyelvét, az nagyon fontos kellék, mert csak igy tudunk párbeszédet folytatni, és csak igy lehet lebontani a falakat a különböző civilizációk közöt, és hiába van identitása a másik félnek, ha nem tudja az egyik a másiknak a nyelvét, és itt a nyelvet nem csak a szószerinti jelntésére gondoltam, hanem átvitt értelmben is, a kornak, a helynek, és az eseményeknek a nyelvét.

    Természetesen még rosszabb a helyzet, ha nem csak megérteni nem akarom a másiknak a nyelvét, de még az identitásatól is megfosztom, mint például most Franciaorszában, ugyanis megtiltották a muzulmán nőknek, hogy olyan ruhákban járjanak, amit a saját identitásukat jellemzi, és azt akarjak elhitetni, hogy Európában szabadség van.

    Folyt. Köv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_344401 (604)
     
  7. 2004. december 8. 14:27620.
    most bemasolok egy pozitiv velemenyt is , nehogy itt osszeszidjatok

    Nagyrészt magának köszönheti minden nép a (jó)hírét. . . A magyarok is, akármit is mondanak rólunk külföldön. . . A külföldi, más nép véleménya mindig olyan, mint egy karikatúra: el van túlozva az előítéletek miatt - de valahol mélyen igaz. . .

    Az egykori szemészorvosnőm is itthon él szíriai orvos férjével, 3 gyerekük van, boldogok. Egyik barátnőm volt kolléganője most szült, egy arab férfitől van 1, 5 hónapos babája (nem a férje), boldogok.
    Ellenpéldák mindig vannak - de fontos figyelni a globális véleményre is, emrt igenis több rossz példát hallani. NEM azért, mert ők rosszabbak, csak egészen MÁS ERKÖLCSI és világnézeti felfogásuk van, más a vallásuk - inenntől kezdve nekik természetes (lehet!) a többnejűség, a nők tulajdonként kezelése, stb. Sok minden függ konkrétan az országtól és attól, mennyire vallásos környezetben nőtt fel az illető és a családja mi szerint él.
    Ezeket el kell fogdani, ha tetszik, ha nem - főleg, ha valaki hosszútávra tervez egy közelkeleti férfival!
    előzmény:
    silviHemel (619)
     
  8. 2004. december 8. 14:09619.
    4032 irta

    En is evek ota veluk elek, nap mint nap, reggeltol estig. . . . Irantol kezdve Omanon kereszul Palesztiniaig. . . . most szaudiakkal. . . . Nagyon jol tudom hogy mit akarnak egy europai notol. . . es az csak duma hogy "igy is jol vagy ahogy vagy". . . . persze. . . . egy darabig. . . . . Az europai nok meg el is hiszik, szerelembol mindenbe belemennek azt gondolvan hogy az en baratom az "mas" meghogy "modern" es hogy "ugysem valtoznak meg". . . . . HAHAHAHa. . . . . A fiuk meg elmondjak hogy "nem kell semmit valtoznod, igy is jo ahogy". . . . . persze, a csajok meg elhiszik. . . . utana meg sirnak rinak hogy igy becsaptak oket meg ugy. . . pedig nem csaptak be oket, ok voltak azok akik maguknak megmagyaraztak a dolgot. . . .

    99. 9 %-ban magyar ember nem valo Arab felesegnek!
    előzmény:
    silviHemel (618)
     
  9. 2004. december 8. 14:01618.
    4032 irta egy masik topicon

    Szerintem mindenki volt mar ilyen helyzetben es par honap/ev mulva visszanezel es azt mondod "Hal Istennek nem mentem bele". En amondo vagyok ha hazassagrol van szo, hogyha nem mind ket fel 100%-osan biztos a dologban akkor abba nem szabad belemenni. Ha az elejen nem 100%-os a dolog, mi lesz ott 5 ev mulva ket gyerekkel?

    Az en yemeni kolleganom ennel a szaudi cegnel sziriai ferfihez ment hozza, nagyon aranyos pasas, gyerekuk is van, de vallasos is es a feleseget nem igen engedne el e sehova. Az arabok ugy oregednek hogy a tovukhoz visszaternek. Lehet hogy 20-30 evesen jo arcok, de a csaladalapitas utan vissza az osi kerekvagasba.

    Azon is gondolkodj el, hogy a te szuleid/csaladod mit fog ahhoz szolni hogy a gyerekek mecsetbe jarnak meg esetleg fejkendot hordanak. Azt his hadd mondjam el, hogy a szent Koranban az is benne van, hogy neki a te szuleidet tisztelni csak annyira kell mint a szomszedjat vagy a kukast ha nem muzulmanok. Tehat a szuleidnek total nem lesz beleszolasa a csaladi eletetekbe/gyermeknevelesbe. Tehat most nem csak arrol lesz szo hogy te tudsz e egy muzulmannal elni, hanem hogy az egesz csaladod tud e alkalmaszkodni ehhez.

    Most te tenyleg azt akarod hogy itt mindenki alkalmazkodjon egy fiuhoz, mert neki a Koran meg mondja hogy neki nem kell?

    Hameg nem erdekel az egesz csaladod akkor meg azt mondom yalla, gyerunk. Nade a vallas sem ugy megy am hogy csak yalla ha nem mukodik a dolog. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_259963 (617)
     
  10. Torolt_felhasznalo_259963
    Torolt_felhasznalo_259963
    2004. december 8. 13:24617.
    Szia!

    Van egy nagyon jó étterem, ha nem is arab, hanem perzsa a Ráday utcában ( a cím nem Ráday utcai, mert saroktól nyílik. ) Nem nagy, nem olcsó, de nagyom színvonalas és kitűnően főznek. Tudom még a Semiramist, ami a Bajcsy sarkán van, azt hiszem a Kálmán Imre utcában. Remélem tudtam segíteni.
    előzmény:
    Ritus_21 (614)
     
  11. 2004. december 8. 13:23616.
    gyalorsi meselte az arab fiu-magyar lany c. topicban

    A történet, amit anyósom mesélt, megtörtént, igaz nem most, hanem már vagy 35 éve!
    Egy főiskolai barátnője, beleszeretett, egy marokkói pasiba.
    Hatalmas szerelem, boldogság, aztán belement abba, hogy kimenjenek marokkóba a fiú családjához!
    Innentről kezdve gyakorlatilag ugyanaz a történet, mint a Lányom nélkül soha címü könyvben, csakhogy ebben az esetben gyerek nem volt, ( mert meghalt 6 évesen, valami fertőzésbe), a saját életéért kűzdött, míg a pasi egyszer a sivatag kellős közepén elcserélte egy pótkerékre!!!!!
    Körülbelül még 3 "gazdája" volt, mire úgy sikerült hazajutnia, hogy egy magyar orvossal akadt össze, és az segített neki!
    Tényleg megtörtént, és szomorú, de ez az ő kultúrájuk szerves része, és nem változtatnak rajta senki kedvéért sem!
    Gondold meg nagyon, mert az életedről van szó!!!!
    előzmény:
    silviHemel (615)
     
  12. 2004. december 8. 13:08615.
    a google. co. hu-val probald meg a keresest! vagy nezd meg a telefonkonyvben, esetleg tudakozo. . . ilyesmi
    előzmény:
    Ritus_21 (614)
     
  13. Torolt_felhasznalo_646712
    Torolt_felhasznalo_646712
    2004. december 8. 12:54614.
    Sziasztok!

    Tudom, hogy nem egészen témába vágó a kérdésem, de ha már arab "dolgokról" van szó. . . . Szóval nem tud valamelyikőtök egy jó arab éttermet Pesten?nagyon fontos lenne, hálás lennék a tippekért!Egyébként az arab férfiakkal kapcsolatban: Nekem az édesapám arab, el is váltak 4 éves koromban a szüleim, én (szerencsére) amaradtam anyuval itthon. Hiába volt a nagy szerelem, a kulturális különbség és a CSALÁD erősebb volt. Hazament, és vissza sem akart jönni- mi pedig nem tudtunk volna kint élni. Én 14 év után idén voltam kint ismét (Libanon az ország, ahonnan édesapám származik) és teljesen el vagyok bűvölve!Turistaként csodás volt, rokonok tömkelege, stb. . . De azért Lányok, legyetek óvatosak! ;-)
    Kösziii!
    Pusz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_613728
    Torolt_felhasznalo_613728
    2004. december 8. 12:51613.
    "Amásodik az, hogy Hitler csak egy néhány ezer zsidót küldött halára, viszont 1946 óta a zsidók több millió Palasztit gyilkoltak még"
    ?????????????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_344401 (611)
     
  15. 2004. december 8. 11:19612.
    koszi n00mi!!! tudom, hogy alapvetoen minden vallas a bekerol szol, csak sajnos vannak olyan barmok akik a vallas neveben olnek, illetve nagy vallasosnak mondjak magukat, mikozben lopnak, gyilkolnak, sikkasztanak stb stb. ez persze mindenkire igaz, ugy ertem, vannak ilyen emberek keresztenyek, zsidok, muszlimok, stb kozott!!! nem szabad altalanositani, mert minden vallasban vannak jo es rossz emberek! aki pedig a vallas neveben, vallas miatt gyilkolja, alazza , lenezi a masik embert, az mind hulye, es nem a vallasa/borszine/nemzetisege miatt, hanem egyszeruen a hulye gondolkodasmodja miatt! en utalok minden rasszistat es mindenkit, aki lenezi a masikat a borszine /vallasa stb miatt. . . . . . tehat utalom azokat akik azt mondjak hogy MINDEN fekete/roma/arab/kinai stb rossz,
    hogy a feketeknek nagy . . . . ja van
    hogy minden szokeno hulye
    hogy minden arab elcsereli a feleseget kecskere/tevere. . . . stb stb

    Nekem nagyon elegem van az effele megnyilvanulasokbol. Minden ember aki gyuloli/lenezi a masik embert a vallasa, borszine stb miatt, az gyerekes, maradi, regimodi, "ingorant", rasszista, "narrow-minded" , es meg sorolhatnam!!! es engem az ilyenek ugy fel tudnak bosszantani!! legszivesebben jol felpofoznam azokat, akik olyanokat kerdeztek/nek tolem, ill. masoktol is, hogy "a feketeknek tenyleg nagy van?" vagy hogy "nem felsz, hogy elad egy teveert?" stb stb. . . . . csupa hulye kerdes
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_344401 (611)
     
  16. Torolt_felhasznalo_344401
    Torolt_felhasznalo_344401
    2004. december 7. 17:59611.
    Szia silviHemel!

    Csak két kis apró eligazitas. . . . az elsö az, hogy nagyon SOK Hitler van most is, Ariel Sharon, W. Bush (és a bandája), Huszni Mubarak, Kadafi, stb. stb. És lesznek majd hasonlóak késöbb is.

    Amásodik az, hogy Hitler csak egy néhány ezer zsidót küldött halára, viszont 1946 óta a zsidók több millió Palasztit gyilkoltak még, és az egész világ csendesen nézi, és (ELNÉZI). Te még fiatal vagy, nem volt idöd esetelg utána nézni, hogy ki volt az a nép csoport aki teljes jogot biztositott minden fajnak és vallásnak a történelem során.

    És köszi a hozzá szólást.

    UI. Az iszlám nem azonos a muszlimokkal, és amit egyesek csinálnak nem az iszlámra róható fel.

    előzmény:
    silviHemel (606)
     
  17. Torolt_felhasznalo_632287
    Torolt_felhasznalo_632287
    2004. december 7. 15:49610.
    Én meg csak holnap, sziasztok!
    előzmény:
    silviHemel (609)
     
  18. 2004. december 7. 13:44609.
    hat igen, ez egy nehez, bonyolult ugy!!! hatalmas kulonbsegek vannak arab es arab ill. mas muszlim orszagok kulturai kozott! pl. az egyik orszagban van tobbnejuseg, a masikban nincs

    most mennem kell , majd este leszek mikor a tesommal chatelek! most at kell mennem az egyetlen magyar baratnomhoz aki az en varosomban el :)

    sziaaa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_632287 (608)
     
  19. Torolt_felhasznalo_632287
    Torolt_felhasznalo_632287
    2004. december 7. 12:46608.
    Nagyon egyetértek Veled! Én is próbálok ilyen nyitott lenni és tényleg érdekel, ha valaki más (akármiért, vallás, kultúra, bőrszín). Csak sajnos nekem nem sok lehetőségem van "személyes" kapcsolatokat kiépíteni (egy tök faluban lakom), így a lehetőségeim az internetes levelezésekre korlátozódnak. Mondjuk nálam az a helyzet, hogy az arab nők vagy legalábbis arab országokban, vagy arab férfiak oldalán élő nők élete és sorsa érdekel nagyon, tehát én pl. egy olyan nővel levelezek, aki magyar, de külföldön él arab férjével. Szeretném, ha a kérdéseimet olyan nőnek is feltehetném, aki az arab kultúrában nevelkedett és ott is él, de erre egyelőre nincs lehetőségem (nyelvi nehézségek), pedig jó összehasonlítási alap lenne. Nem beszélve olyanokról akik magyarországon élnek arabként. . . Szóval sokminden érdekel, de még csak sötétben tapogatózom, mindenesetre megpróbálom a másik (férfi) oldalt is megérteni és megismerni. Már rengeteg kérdésre kaptam választ, de ettől csak mégtöbb kérdés fogalmazódott meg bennem, úgyhogy a feladat nem könnyű és azt is tudom miért, nem éltem ott és nem is nevelkedtem ott, márpedig ez az ami "elválaszt" minket. (így nehéz "beleélnem" magam)
    előzmény:
    silviHemel (606)
     
  20. Torolt_felhasznalo_574298
    Torolt_felhasznalo_574298
    2004. december 7. 11:53607.
    Eppen ezert en hivö vagyok, de nem vallasos. . .
    előzmény:
    silviHemel (606)
     
  21. 2004. december 7. 11:43606.
    n00mi, sajnos a mai vilagban hiaba van olyan sok vallasos ember (legyen az muszlim, kereszteny , hindi, vagy barmi mas), legtobbjuk tesz arra, hogy mit ir ez vagy az a vallasos konyv, ugy ertem, hiaba vallasosak es olyan "jonak" tartjak magukat, megis gyulolkodnek, es ha a masik vallasu, borszinu, nemzetisegu embernek jobb sora van, elkezdenek irigykedni, gyulolkodni es a borszinevel, vallasaval, nemzetisegevel magyarazzak, azt kezdik el gyulolni. . . Lasd Hitlert. . . . elkezdte az emberek fejebe beleverni, hogy a zsidosag az oka a rossz eletnek, rossz gazdasagnak, es hogy ki kell oket irtani stb. . . . . . aztan meg is oltek tobb millio zsidot! es miert? mert egy seggfej teletomte a sok hiszekeny hulye fejet! ez tortenik ha valakinek sikerul manipulalnia a sok hiszekeny barmot!

    En soha nem gyulolnek valakit a vallasa, borszine vagy barmi mas miatt! ezert utalom azokat, akik mindig szokenoznek, hogy a szokek hulyek , meg akik azt mondjak hogy a feketeknak nagy. . . . . juk van, meg ilyenek!!! az ilyen emberektol felfordul a gyomrom, szerintem maradiak es gyerekesek. En buszke vagyok arra, hogy nekem van muszlim , afrikai, arab, mindenfele ismerosom, es engem a legtobbjuk azert szeret, mert en nem vagyok rasszista, sot! imadok mas emberekkel kulonbozo kulturakbol talizni, dumalni, hogy megismerjem az o gondolkodasmodjukat, meg akkor is ha nem mindenben ertunk egyet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_344401 (604)
     
  22. Torolt_felhasznalo_662537
    Torolt_felhasznalo_662537
    2004. december 7. 09:23605.
    Sziasztok!
    Nincs köztetek valaki, aki mostanában házasodott algériai vagy más iszlám országbeli fickóval? (Annyira bonyolult, tegnap felhívtam a polgármesteri hivatalt, de a felét nem értettem, amit mondtak. . . . :-)
    Ha valaki tud segíteni információval, e-mailt kérek szépen: gladia@interware. hu
    előre is köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_344401
    Torolt_felhasznalo_344401
    2004. december 6. 22:54604.
    Sajnos ezt a témat nem lehet cask úgy érinteni, hogy NE politizáljunk, de muszáj egy pár szólt ejteni erről is.
    Azt hiszem Magyarorszagon is megjelent már a “civilzációk összecsapása” cimű könyv, én arabul olvastam el, bár én már nem csodalkozom semmin, amit irnak, a nyugatiak, és hogyan vélekednek különböző civiliyációkról, de még is rosszul voltam a tartalma miatt

    Mielőbb belemerülnék ebben a témaban, hadd idézzek a koránból (az iszlám szentkönyvéból), egy idézetet. , hogy megmutassam, hogy mi hogyan vélekedünk errol a kérdésről, talan könnyebb lesz majd minket megérteni.

    49:13. (( Ti emberek! Férfitől és nőtől teremtettünk benneteket s (törzs) szövetségekké tettünk benneteket, hogy (leszármazasotok) alapján ismerjetek meg egymást! Allah előtt (azonban) az a legnemesebb közületek, aki legistenfélőbb. Allah (mindenről) tudomása van. ))

    Hát mi ebben a szellemben közeledünk embertársunkhoz, és tudjuk, hogy Isten azért zárulta az idézetett, azzal a mondattal, hogy : ((az a legnemesebb közületek, aki legistenfélőbb)) ne hogy valaki, vagy valakik azt hiddék magukról, hogy ők jobbak, vagy tökéletesebbek, mint mások, és azért is, hogy kevesebb legyen a feszültség a népek között, mert a gőgösség csak gyülőletet, ellensékeskedést szül, és a tökéletesség csak Istent illeti. Nekünk még a próféta elmondta, azt mondta, hogy a bölcsesség az amikor az ember megtalálja az ellentétekben a keresztmetszeteket, és hogy bárkitól tanulhat az ember függetlenül szinétol, fajtágatól, és hitétől. És az csak az ismerkedéskor jöhet létre, mert a hábouktól nem tanulhat az ember, emberséges lenni.

    Én azt hiszem, hogy annak az ismerkedésnek filózófiája is van, mert az ember alaptermészeténél fogva cimbora kerső lény, és Isten ugy teremtette a világot, hogy egy valami mindig a másknak álljon a szolgataban, a tárgyak a növénzt szolgáljak, a nönény az álatot, az álat az embert, és az embert, hogy Istent szolgálja, és pontosan azért rábizta az emberre, hogy uralkodjon a földön, és az a megbizás a föld épitéséről szól nem pedig a pusztitásáról.

    Folyt. Köv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. december 6. 21:26603.
    Hello mindenkinek. Na, van itt valaki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. december 6. 20:34602.
    hello mindenkinek

    Tudjatok mi tortent ma? epp a tesommal chateltem, mikor kb. 40 perce valaki kopogott az ajton. . . eloszor azt hittem , a szomszedba kopogtak, vartam csendben. . . megint kopogtak az ajton. . . na, akkor mar megijedtem, ki lehet az, mert a srac, akinel lakom, csak keso este jon haza a munkabol!!! szoval csak lanccal nyitottam ajtot, . . . . es ki volt ott? 2 angol kislany, es egybol elkezdtek karacsonyi dalt (I wish u a Merry Xmas, I wish U a merry Xmas . . . . and a Happy New Year :) )enekelni es mivel nem volt itthon se csoki, sem cukorka, ezert csak banant meg Custard kekszet tudtam nekik adni! olyan edesek voltak! de hogy miert epp ma jottek??? o is mondta, hogy meg nincs karacsony. . . . de azert boldog karacsonyt kivantak :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_632287 (601)
     

Címlap

top