Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arab férfi

Torolt_felhasznalo_566184
Torolt_felhasznalo_566184
Létrehozva: 2004. július 28. 10:34
Sziasztok!

A véleményeteke és a tanácsotokat szeretném kérni. A nővérem chaten összeismerkedett egy arab sráccal (22)és ő Magyarországra jön, hogy többek között tesómmal is találkozzon. Úgy tűnik, hogy a fickó odavan érte, de tesóm barátságot akar. Debrecenben az orvosin megismerkedtem egy-két arabbal és tudom, hogy az európai nők test beszéde számukra kihívó, hisz ott a nők sokkal visszafogottabban viselkednek. Miközben mi nem akarunk semmit, ők már félre is értik.
Ha van valakinek tapasztalata ezen a téren, hogy mit tegyen és mit ne tegyen, vagy ha valaki már él ott, megköszönném, ha megosztaná velem.
  1. Torolt_felhasznalo_199063
    Torolt_felhasznalo_199063
    2004. december 13. 20:10651.
    Sziasztok! Hová tűntetek? Néha az az érzésem, hogy az a topic, amelyikhez hozzászólok, rövid időben belül kihal. . . : )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. december 11. 21:28650.
    embere valogatja. . . . .

    en azt mondom mindenkinek , vagjon bele!! minden nemzetisegben vannak rossz pasik , a csalodas eselye ugyanakkora
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772341 (649)
     
  3. Torolt_felhasznalo_772341
    Torolt_felhasznalo_772341
    2004. december 11. 20:56649.
    szia
    én 8 éve élek arab férjemmel és semmi gondunk nincs:o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350102 (643)
     
  4. 2004. december 11. 20:53648.
    sziriai??
    előzmény:
    Idna81 (647)
     
  5. 2004. december 11. 18:05647.
    Amugy igen itt él Magyarországon, mindketten egyetemisták vagyunk. Ő jövőre diplomázik. Amugy szíriai.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. december 11. 18:04646.
    14 hónapja járunk együtt, és idén november 29-én kérte meg a kezemet. Bizom benne, hogy nem fog megváltozni az esküvő után
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. december 11. 17:00645.
    mi tortent???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350102 (643)
     
  8. 2004. december 11. 16:53644.
    Szia! Mesélsz? Miért lett vége?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350102 (643)
     
  9. Torolt_felhasznalo_350102
    Torolt_felhasznalo_350102
    2004. december 11. 16:32643.
    Szia!
    Olvass róluk. Esküvő után megváltoznak. Mennyi ideje vagy vele? Én majdnem egy évig bírtam egy algériai származású franciával. . Nem ajánlom senkinek. .
    előzmény:
    Idna81 (641)
     
  10. 2004. december 11. 16:06642.
    A barátod itt él Veled? Vagy melyik országban lakik?
    előzmény:
    Idna81 (641)
     
  11. 2004. december 11. 14:27641.
    Én magyar lány vagyok, és arab srác a vőlegényem. Előtte volt néhány magyar barátom, de a bokájáig sem érnek. Nem találkoztam még ilyen férfival. Teljesen mások mint a magyarok. Most, hogy belekerültem a társaságukba és közelebbről ismerem őket, le a kalappal a Korán előtt és a kúlturájuk előtt. Tényleg csodálatos. Különben nem lennék a menyasszonya, pláne ugy, hogy a szüleim tiltakoznak ellene.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_344401
    Torolt_felhasznalo_344401
    2004. december 11. 13:03640.
    szobamacs, én eljesen egyet értek veled, és jól látod a kérdésnek a súlyát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199063 (630)
     
  13. 2004. december 10. 19:16639.
    szerintem nincs joguk a vallast igy lekorlatozni. . . . ilyen alapon az is bun, ha az iskolaban karacsonyi unnepseg van
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199063 (638)
     
  14. Torolt_felhasznalo_199063
    Torolt_felhasznalo_199063
    2004. december 10. 19:06638.
    Ez már ugyan off-topic, de én felháborodtam a franciák korlátozó és korlátolt jogszabályán. Mert ugye nemcsak a kendő viselését, de bármilyen vallási szimbólum vagy öltözet (kereszt, feszület, Dávid-csillag, kipa stb. ) viselését is megtiltották az állami iskolákban. Lehet, hogy engem csak azért zavar, mert magyar vagyok és a magyar Alkotmánnyal ez a rendelkezés tökéletesen ellentétben áll. Bár nem kizárt, hogy a franciával is. . .
    előzmény:
    napersze (634)
     
  15. 2004. december 10. 19:01637.
    :) szerintem is,

    nezd meg , n00mi irta "Nincs különös elkébzelésem" , errol beszeltem
    előzmény:
    napersze (636)
     
  16. 2004. december 10. 18:58636.
    tényleg érdekes volt:o)
    és jó ilyet tanulni
    előzmény:
    silviHemel (635)
     
  17. 2004. december 10. 18:55635.
    a nevre nem emlekszem es nem volt kedvem az egesz topicot visszaolvasni mert faradt vagyok es nincs is idom, de a magyarazotom egyben erdekesseg is volt. . . mert mar nem egy ember kert tolem segitseget angolbol, hogy egy arab ezt meg azt mondta neki, de nincs olyan szo a szotarban es nekem kellett kibalkobazni, hogy az nem B , hanem P akar lenni, igy mar lett ertelme a szonak. . . . aztan rakerdeztem a szemelytol, hogy akivel beszelt, arab-e, es azt mondta igen. . . . igy mar minden vilagos lett :DDDD
    előzmény:
    napersze (634)
     
  18. 2004. december 10. 18:53634.
    ez tény és én nem is vitattam, azért írtam idézőjeleket és fogalmaztam legalábbis próbáltam nem egyértelműen, hogy az igen is azt jelenti:o)
    De megértem a franciákat és egyetértek a törvénnyel (ez az én véleményem)
    A hozzászólásod második része gondolom nem nekem szólt , de azért reagálok rá:o), (ha már itt vagyok)
    nekem mindegy, hogy ki milyen nemzetiségű( számomra lényegtelen ) , vallású, így nem is gondolkodom rajta vagy nem is vonom kétségbe
    előzmény:
    silviHemel (633)
     
  19. 2004. december 10. 18:37633.
    felnek hogy a csador/kafarin alatt nem no, hanem fegyveres lapul??? ilyen alapon TELI KABATBAN sem lenne szabad maszkalni, mert lazan ala tudsz rejteni fegyvert!! vagy ha ongyilkos merenylo vagy, a dinamitot/bombat siman a telikabatod ala rejtheted, max. azt hiszik kover/terhes vagy, vagy szimplan agyon van belelve a dzsekid. . . . szoval ez hulyeseg. . . . (nem rossz indulatbol mondom!!!)

    Amugy elarulok egy titkot, amit a multkor elfelejtettem, mikor valaki bantotta n00mi-t, es megkerdojelezte, hogy arab-e egyaltalan.

    Tudjatok honnan tudom 100%osan hogy arab? MERT AZ ARAB NYELVBEN/ABC-BEN NINCSEN "P" BETU, "P" HANG, ezert , ha megfigyeltetek n00mi neha a P betu helyett B-t ir, majd mindjart keresek ra peldat mert ma is lattam!!! ezt pedig NEM sertesnek szantam n00mi vagy mas arab reszere, ez csupan eszrevetel, es szerettem volna ugymond "visszavagni" azoknak, akik megkerdojeleztek hogy n00mi valoban arab-e!! Nos , remelem sikerult meggyoznom oket, es hogy tobbe nem fogjak ezt megkerdojelezni, es ezert bantani n00mi-t! ugye n00mi???
    előzmény:
    napersze (631)
     
  20. 2004. december 10. 18:09632.
    itt vagyok
    előzmény:
    napersze (631)
     
  21. 2004. december 10. 17:41631.
    azt hiszem félig vagyis félre értettél, mert igen nem elfogadható egyik féltől sem, ha a másikra akarja ráerőltetni az akaratát (legyen az csador vagy éppen nem), gondolom ezt a pl. a franciaországira hoztad, ott annyiban más, hogy az emberek egyszerűen félnek attól, hogy a csador alatt nem az a nő van aki mondja magát, hanem valaki más fegyverekkel. Azért a bikini példa nekem szélsőségesnek tűnik, (habár gondolom ue. mondanák a muszlimok a csador alá rejtözködő terroristáról. )
    A férfiakkal kapcsolatban pedig írtam, igaz zárójelben, hogy ugyanúgy elfogadhatatlan az adott európai ország férfiaitól, így a magyaroktól is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199063 (630)
     
  22. Torolt_felhasznalo_199063
    Torolt_felhasznalo_199063
    2004. december 10. 17:07630.
    Azt hiszem értem, mire gondolsz, de adaptáljuk a helyzetet úgymond "európai" gondolkodásmódra. Képzeljük el, hogy van egy ország, ahol a nők általában topless járkálnak az utcán. Te pedig valami okból oda utazol, netán ott élsz. Biztos vagyok benne, hogy akármennyire is tiszteled az ottani kultúrát, nem fogsz magad is derékig vetkőzve mászkálni (az meg külön ciki, sőt felháborító lenne, ha rendeletileg rád kényszerítenék, hogy nem hordhatsz még melltartót sem). Valószínű, ez már nem férne bele a szokásrendszerünkbe, erkölcsi normáinkba.
    Másfelől, ha magyar pasik szabadulnának be egy olyan országba, ahol a nők fedetlen keblekkel járnak-kelnek, tuti lenne közöttük is egy csomó, aki beszólna a nőknek.
    előzmény:
    napersze (628)
     
  23. Torolt_felhasznalo_199063
    Torolt_felhasznalo_199063
    2004. december 10. 16:58629.
    Üdv Mindenkinek!

    Noomi, tök jó fej vagy, sokat tanulok tőled! Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. december 10. 15:29628.
    nem értem
    vagyis furcsának találom, hogy folyamatosan egy társadalmi probláma kérdésekor folyamatosan a Koránból idéztek, mert nekem úgy tűnik, hogy nem minden esetben esik egybe a Koran által előírt viselkedés a valódi viselkedéssel, DE ez igaz lenne pl. arra is ha mi folyamatosan a válaszként a Bibliából idéznénk. Ill. az aza érzésem, hogy a kérdés mellett van elbeszélve.
    A Franciaországi kérdést, én jogosnak vélem, MERT eddig ugye engedték és tiszteletben tartották azt ha valaki fátyolt akart hordani DE miután Franciaország fél a terroristáktól( hogy azok kihasználják azt, hogy a fátyol eltakarja az arcot és a testet ) , ezért kénytelenek voltak ezt az intézkedést hozni, amihez lehet, hogy nem is ragaszkodnának ennyire, ha a másik oldalról nem kaptak volna agresszív visszajelzést, hanem jelezték volna, hogy megértik a franciák aggodalmát, ami részben jogos, de egy nép nem bűnhődhet a vallásukat gyakorlók x% miatt.
    Azért se értem, mert megint előjön a kopromisszum, hogy ha valaki arab országban él, akkor attól elvárják, hogy felvegye és tisztelje adott ország szokását, de viszont itt, nem kérik és nem is várják el, hogy adott ország vallási szokásait előírásait tartsák be.
    Azt se értem, hogy az Európában élő arab férfiak, egyáltalán, hogy merik azt a bátorságot venni, hogy az utcán azokat a nőket " molesztálják" akik az Ő értékrendjük szerint nem megfelelően "öltözködik, viselkedik" (persze ez a hogy merészelik nem csak a arab férfiaknak, szól, hanem az összes többinek is). Olyan az ember érzése, hogy az adott ország kultúráját se akarják elfogadni , hanem inkább ráakarják erőszakolni a sajátjukat máséra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_344401 (627)
     
  25. Torolt_felhasznalo_344401
    Torolt_felhasznalo_344401
    2004. december 10. 14:49627.
    Most nézzük meg, mit ir elő Allah törvénye a muszlimoknak, és állitsuk szemben a franciaországi szbadságkorlátozó törvénnyel.
    Idézem a Korán 60. szúrájából a 8. idézetet, ami igy szól: ( Allah nem tiltja meg nektek, hogy jóindulattal és méltányosan bánjatok azokkal, akik a vallás miatt nem harcoltak ellenetek és űztek el lakhelyeitekről. Allah szereti azokat, akik méltányosan járnak el. )
    Hát igy oldja meg Isten azokat a szociális problimákat. Egy másik idézet igy szól: (kivéve azokat a pogányokat, akikkel egyeséget kötöttetek, és akik azután nem röviditettek meg benneteket semmiben és nem segitettek senkit ellenetek. Velük szemben de kell tartanotok a megállapodásukat a velük megszabott határidőig! Allah szereti az istenfélőket. )

    A következőt irta Csikszentmihályi Mihály a FLOW Az áramlat cimű könyvében :

    Nem illik azt mondani, hogy egy kultúra szokásai, hite vagy intézményei bármilyen szempontból jobbak, mint egy másiké. Ez a ’kulturális relativizmus’, amelyet századunk elején az antropológusok alakitottak ki válaszul a viktoriánus társadalom önelégült, etnocentrikus gyarmattartói viselkedésére, amikor a nyugati ipari társadalamak úgy gondoltak, hogy ők az evolúció csúcsa és minden tekintetben civilizáltabbak, mint a technikailag kevésbé fejlett kultúrák. Ez a fensőbbségünkbe vetett naiv hit már rég a múlté.
    Meg kell tanulni elfogadni azt, hogy erkölcsi szempontjank egyszerűen elvesztik jelentőségüket saját kultúránk határán kivül.
    Ha feltételezzük, hogy a tökéletes élmények szerzésére irányuló vágy minden emberi lény lefőbb célja, a kulturális relativizmus folytán beálló értelmezési nehézségek már nem lesznek olyan elrettentőek.

    Egyértelmű, hogy a kultúrák különböznek egymástól abban a tekintetben, hyz melyik milyen fokú ’boldogságkeresét’ tesz lehetővé. Némely társadalmakban és némely időszakokban az élet minősége bizonyosan jobb, mint máskor, másutt.
    Az talán választ add Fatimama-nak is.

    Vége
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_344401 (621)
     

Címlap

top