Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ismét Candida, segítsetek

Torolt_felhasznalo_483469
Torolt_felhasznalo_483469
Létrehozva: 2004. augusztus 18. 12:43
Sziasztok!

Tudom, hogy már többen hozzászóltatok a témához, de most még egyszer szeretném eme betegséget felvetni.
A nővéremről lenne szó, aki ettől szenved- hüvelyi változata-, folyamatosan diétázik, nem eszik csak szinte semmit, cukormentesség, no liszt, és minden, amit be kell tartani, és mégsem akar javúlni az állapota, sőt, néha nagyon rosszul érzni magát, annak ellenére, hogy szigorúan mindent betart. Volt már sok helyen ezzel, mindenféle gyógyszert, bogyókat kipróbálta, de nem segítenek.
Ha lenne köztetek valaki, aki meg tud adni valami csodareceptet, vagy tud olyan eljárásról legyen az gyógyszeres, vagy egy segítő orvos, természtetgyógyász, aki meg tudja mondani, hogy hogyan lehet ebből teljesen meggyógyulni, mert a diéta sem segít, kérem írnom.
Előre is mindent köszönök.

Üdvözlettel:
Anemini

  1. Torolt_felhasznalo_139073
    Torolt_felhasznalo_139073
    2004. augusztus 24. 13:1551.
    Ha már az aloe veránál tartunk, én is tudok ajánlani valamit, ami nagyon hatásos.
    Az FLP termékei közül erre a betegségre a natur aloe vera gélt ajánlák a fokhagyma készítménnyel és a probiotik kapszulákkal, illetve kell hozzá a diéta is, aminek lényege, hogy lisztet, cukrot, tejterméket nem lehet enni.
    Tapasztalatok alapján ha valaki legalább 6 hónapig betartja a diétát is, akkor nem jön vissza a candida.
    Ha érdekel valakit a dolog, priviben megtalál. . . .
    Egyébként sok sikert mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_484275
    Torolt_felhasznalo_484275
    2004. augusztus 24. 08:3350.
    joghurt, fokhagyma kapszula, immunerősítőnek meg kombucha kapszula aloé verával, na nekem ezek váltak be:-)))azóta hírből sem ismerem a gombát:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. augusztus 24. 08:0549.
    miből gondolod hogy a gomba újult ki ? és más sok év alatt jut az ember szervezete olyan helyzetbe hogy ez az egyensúly eltolódik a szervezetben. Nem fog egyik napról a másikra helyreállni. . . én már 2 éve szedem a protexint, igaz nincsenek problémáim csak nagyon ritkán amikor bűnözök, de rendesen. . . .

    Másik még a floragyn és a protexin is óbaci pótlásra van, gombaölőt szedsz ? (nystatin, Grapefruit csepp. . . stb. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252215 (48)
     
  4. Torolt_felhasznalo_252215
    Torolt_felhasznalo_252215
    2004. augusztus 23. 13:5748.
    Floragynhoz: már csinálta pár kúrát és paradox módon kétszer is éppen a kúra után (másnap v. 1-2 nap múlva)újult ki a hüvelygombám. . . . Megmagyarázná nekem ezt valaki?? Ha visszapótolom a hüvelybacikat a kúppal 3 Protexinnel, akkor miért jön ki mégis? Mér arra is gondoltam, ez nem cask gomba. Este megyek nődokihoz (magán), jól kifaggatom. Jól mehet a Pevaryl G-kúp gyártóinak, lassan belőlem élnek meg. . . . Jobbulást mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. ppp
    ppp
    2004. augusztus 21. 17:5147.
    A vérből annyit lehet kimutatni, hogy a szervezet valaha találkozott-e gombával. Ennek sok jelentősége nincs. A székletben pedig az emberek legalább 60%-ának van, és ennek sincs semmi jelentősége. Kb annyit jelent, mintha két lakás között aszerint tennénk különbséget, hogy van-e benne penészes kenyér.
    előzmény:
    kbettyke (43)
     
  6. 2004. augusztus 19. 14:1846.
    recept nélkül is lehet :)
    előzmény:
    Arionel (45)
     
  7. 2004. augusztus 19. 09:3645.
    Hát igen, kicsit "ódzkodnék" én is a joghurttól, csak annyian javasoltátok itt. :-)

    Floragyn-t csak doki írhat fel? Vagy lehet kapni a patikákban recept nélkül is?

    (Mondjuk ezt meg tudom kérdezni a patikában is. :-)
    előzmény:
    Aqua25 (42)
     
  8. 2004. augusztus 19. 09:2344.
    www. allergiavizsgalat. hu
    vérből is, székletből is csinálnak azt nem tudom hol, csak ha az egyikben nincs az nem garancia hogy a másikban sincs. A test különböző pontján jelenhet meg, de attól sajna még van.
    előzmény:
    kbettyke (43)
     
  9. 2004. augusztus 19. 08:3543.
    Sziasztok!

    Nálam is felmerült a napokban (különböző okok miatt) a Candida lehetősége.
    Tudnátok nekem segíteni abban, hogy ezt hogyan lehet kiszűrni? Pl. vér-, vizeletvétel, vagy csak egyszerű teszt stb. ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. augusztus 19. 08:2142.
    mondjuk én nem a joghurtot használtam, hanem a floragyn kúpot, nem volt annyira macerás és szerintem hasznosabb, mert azt tényleg oda találták ki és nem fogyasztásra. . .
    előzmény:
    Arionel (39)
     
  11. 2004. augusztus 19. 08:2041.
    Én a bakony plussz-t ajánlom és többször mint a másik öblögetést, az hogy hányszor majd ráézel, figyelni kell a test reakcióit. DE minden nap nem szabad, mert nem tud a szervezet gyógulni ha nem hagyjuk.
    előzmény:
    Arionel (39)
     
  12. 2004. augusztus 19. 08:1940.
    Hát azt sajnos nem, de azt is lehet hogy a tampont felszívatod joghurttal, és azt helyezed fől.
    előzmény:
    Arionel (39)
     
  13. 2004. augusztus 18. 16:5939.
    Szia!
    Megmondanád nekem, hogy a joghurtos öblögetésnél mennyi joghurtot ajánlott adagolni az intimzuhanyhoz?
    Milyen joghurt? Hányszor? Bent kell tartani egy keveset?
    előzmény:
    Aqua25 (38)
     
  14. 2004. augusztus 18. 16:3238.
    ja és azt is látod melyik az élő gomba és melyik a halott gomba. . . . :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_936079 (35)
     
  15. 2004. augusztus 18. 16:3137.
    hidd el látszik, tényleg. . . amikor elkezdesz gombát írtani, látszik a székletben. de ezt most nem ecsetelném itt. . . :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_936079 (35)
     
  16. 2004. augusztus 18. 16:2936.
    még valami: ezért fontos hogy az iggirálásnál ha grapefruit csepp, vagy teafaolajos -t csináltok az a jó bacit is írtja meg a gombát is, amivel megint a gombának is helyet adhattok, ezért fontos amit már írtatok korábban hogy másnap pedig joghurt, vagy olyan kúp amiben jóbaci van (pl. floragyn)
    előzmény:
    Aqua25 (34)
     
  17. 2004. augusztus 18. 16:2735.
    "Na már most ez a gomba olyan, hogy ha helye van akkor terjeszkedik és szaporodik, főleg ha még táptalajt is kap hozzá ( sokan esznek cukorral, jó sok cukorral, mert úgy finom, kenyér, mert megszoktuk stb. ami a gombának jó, aloholról már ne is beszéljek) akkor már pedig felborul a természetes egyensúly. "

    Ez az ami nem bizonyított - de nagyon logikusan hangzik.
    És hihetően.
    Minden egyes gombafaj csak nagyon-nagyon speciális körülmények esetén tud túlszaporodni.
    Persze a sok cukor, kenyér, alkohol és egyáltalán, az egészségtelen táplálkozás okozhat emésztési és egyéb gondokat bőven.
    Én csak azt vitatom, hogy létezik a candida elszaporodása a szervezetben.
    előzmény:
    Aqua25 (34)
     
  18. 2004. augusztus 18. 16:0834.
    Ez a candida dolog nem olyan egyszerű ahogy a nőgyógyászod mondja. Nem akarok orvossal vitatkozni nem is tenném tisztelem őket, de többet nem akarok orvost látni csak labor lelet miatt esetleg.

    Szóval a candida természetes körülmények között megtalálható a bélben és a hüvelyben is, mint ahogyan a jóbacik (lakcobacillus, acidophilus stb. és társaik) is. Na már most létezik egy természetes egyensúly az emberi szervezetben amikor is ezek aránya otpimális. Ilyenkor a hüvelyben nem kimutatható a gomba és a bélben is hasznos szerepet tölt be, segít a sok "szemét" megemésztésében, erjesztésében. Na már most a mai vilunkban amikor is minden 2. nő fogamzásgátlót szed és az orvosok (akikben bízunk, mondjuk én már nem ) agyba főbe íratják föl az antibiotikumot még ha nincs rá szükséged akkor is ( ez történt velem, gyógyszermérgezést is kaptam), amik persze elpusztítják a bacikkal együtt a jóbacikat is. A gombára nem hat az antibiotikum. Na már most ez a gomba olyan, hogy ha helye van akkor terjeszkedik és szaporodik, főleg ha még táptalajt is kap hozzá ( sokan esznek cukorral, jó sok cukorral, mert úgy finom, kenyér, mert megszoktuk stb. ami a gombának jó, aloholról már ne is beszéljek) akkor már peig felborul a természetes egyensúly. Na innentől kezdve jönnek a tünetek ha ez eljut valamilyen szintre, mindenkinél máshogy jelentkezik és eltérő helyen fáj vagy okoz problémát. Nem vagyunk egyformák. Az orvosok ezt nem ismerik el, félrekezelik az illetőt (tapasztaltam. ) stb
    A gombáról tudni kell azt is, csak úgy lehet visszaszórítani ha elkezdjük írtani és vele párhuzamosan pótoljuk a jóbacikat, helyileg is, meg szájon át. (bakony plussz, protexin, floragyn kúp) Mert ha candida számát csökkentjük, de nem pótoljuk akkor az üres helyre megint a candida szaporodik. Ja és az első időszak elég nehéz, mert rosszullétek, szédlések tömkelege, ahogy pusztol a gomba. . . és ürül ki. Na ilyenkor kell csökkenteni a gombaölők (grapefruitcsepp, lanolate, anticandida tea, actimum tea stb. ) mennyiségét. Mellette a jóbaci mehet bőven.
    Még amire vigyázzatok, mert én beleestem ilyen hibába, a diéta miatt nem eszünk zsírosat, meg tojást. Az epe általában zsír, vagy koleszterin fogyasztásnál ürül ki, na már pedig ha nincs akkor epepangás lehet és fájhat, szúrhat kicsit. Ezért diétánál én szedtem az articsóka drazsét kajakiegészítőnek(3x1).
    kicsit hosszúra sikeredett. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_936079 (29)
     
  19. 2004. augusztus 18. 15:5633.
    persze hogy a belekben is van, de ez normális.
    több száz faj baktérium, gomba és egyéb "élsőködő" él szimbiózisban az emberi szervezettel.
    a tévhit az, hogy ezek okozzák a panaszokat.

    az mindenképp jó, ha tudtak segíteni a természetgyógyászok, de nem bizonyított hogy a gomba okozza ezeket a tüneteket.

    a méhrákot elég egyértelműen lehet diagnosztizálni, elég gáz ha egy orvos a fog- mandula-, hüvelygyulladás alapján vonta le ezt a következtetést. . .
    előzmény:
    Ginea (30)
     
  20. 2004. augusztus 18. 15:5632.
    Haliho, Haziproba: Egy tiszta pohar vizbe kopjetek bele legelso dologkent reggel. Ha 1 ora hossza mulva is szepen lebeg es nem sullyedt el feltehetoleg nincs baj. De ha logo labakat, hosszu, nyalkas valamit lattok a pohar alja fele kozelegni - jobb ha interneten keresztul megrendelitek a THREELAC nevezetu port. Kisse hashajto a hatasa, de nekem mar masnap reggelre lathatoan volt jotekony hatasa. Jobbulast!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_936079 (29)
     
  21. 2004. augusztus 18. 15:5131.
    észrevettétek, hogy a topicindító eltűnt ?

    remélem azért tudtunk neki segíteni . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. augusztus 18. 15:4930.
    Nem kötözködés, de milyen érdekes, hogy nekem egyszerre gyulladt be a hüvelyem, a belem, a fogam és a mandulám . . . senki nem tudta mitől . . .

    egyébként a candida egy családja normális esetben a belekben lakozik . . . ezt egy 65 éves szakdokinak is tudni kell . . .

    még jó hogy vannak természetgyógyászok, mert valszeg már a nemlétező méhrákommal kezelnének, ha nem veszik észre, hogy candidám van . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_936079 (29)
     
  23. 2004. augusztus 18. 15:4329.
    Lehet hogy nem leszek népszerű ezzel a dologgal, de elmondanám, hogy a nőgyógyászom (országos szaktekintély, 65 éves, nem most kezdte stb. ), akivel elbeszélgettem a Candida témáról, elmondta nekem, hogy ez lokális fertőzés lehet maximum, és nincs olyan hogy elterjed a szervezetben stb. , nem is képes rá.
    Ezt a tévhitet sajnos a természetgyógyászok gerjesztik.
    Mert óriási üzlet. . .
    A diétázás és egyéb jótékony dolgok szedése (grépfrútmag-kivonat stb. ) valószínűleg néhány hónap alatt méregteleníti a szervezetet és ezért megszűnnek a panaszok, vagy enyhülnek. De semmi köze az egésznek a gombákhoz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. augusztus 18. 15:0528.
    én ezt nem is tudtam . . . akkor hiába csinálom hónapok óta ? Na köszi . . . azért jó hogy mondjátok . . . mondjuk magamtól is lhetne ennyi eszem, hogy ha nem szabad alkoholt inni . . . na de ennyi mindenre figyelni . . . komolyan pályát kéne módosítanom . . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_430894 (27)
     
  25. Torolt_felhasznalo_430894
    Torolt_felhasznalo_430894
    2004. augusztus 18. 14:5727.
    azért ne vedd az alkoholosat, mert az eleve tilos.

    a gomba a szervezetben erjesztő folyamatot hajt végre, tehát tulképp alkoholt termel.
    nem szabad ezt még extra alkohollal felerősíteni!

    én jelenleg a Citro Cseppet használom, ami grapefriutmag-kivonatot tartalmaz de vízzel! (persze minimális benne a víz, nemhiába ilyen veszettül keserű)

    persze dupla annyiba kerül (2001 Ft volt valamelyik bio boltban), 25 ml

    :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_982820 (25)
     

Címlap

top