Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ismét Candida, segítsetek

Torolt_felhasznalo_483469
Torolt_felhasznalo_483469
Létrehozva: 2004. augusztus 18. 12:43
Sziasztok!

Tudom, hogy már többen hozzászóltatok a témához, de most még egyszer szeretném eme betegséget felvetni.
A nővéremről lenne szó, aki ettől szenved- hüvelyi változata-, folyamatosan diétázik, nem eszik csak szinte semmit, cukormentesség, no liszt, és minden, amit be kell tartani, és mégsem akar javúlni az állapota, sőt, néha nagyon rosszul érzni magát, annak ellenére, hogy szigorúan mindent betart. Volt már sok helyen ezzel, mindenféle gyógyszert, bogyókat kipróbálta, de nem segítenek.
Ha lenne köztetek valaki, aki meg tud adni valami csodareceptet, vagy tud olyan eljárásról legyen az gyógyszeres, vagy egy segítő orvos, természtetgyógyász, aki meg tudja mondani, hogy hogyan lehet ebből teljesen meggyógyulni, mert a diéta sem segít, kérem írnom.
Előre is mindent köszönök.

Üdvözlettel:
Anemini

  1. Torolt_felhasznalo_308462
    Torolt_felhasznalo_308462
    2004. szeptember 6. 12:3776.
    sziasztok!

    Felmerült, hogy esetleg Candidám van, és most szeretnék elmenni csináltatni egy vizsgálatot. Neten eddig csak ilyen drága egészségügyi központokat találtam. Tudtok esetleg ajánlani egy jó helyet?

    Előre is köszi!
    előzmény:
    Aqua25 (75)
     
  2. 2004. szeptember 2. 08:1375.
    teljesen igazad van :( a gyerekeket kellen már máshogy nevelni. Én nagyon csalódtam az orvosokban, mert úgy látom nem igazán gyógyítanak, tisztelet a kivételnek, (aki sajnos nagyon kevés). A dietetikusra sokkal nagyobb szükség van, mert azzal meg lehet előzni a bajokat, és sztem a táplálkozás az egészség kulcsa.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252215 (74)
     
  3. Torolt_felhasznalo_252215
    Torolt_felhasznalo_252215
    2004. szeptember 1. 15:0874.
    Értem, és sajnálom, hogy a szakmák között sincs egyetértés, a dietetikusokat nem mindenhol becsülik eléggé. Amúgy én is rosszul vagyok néha, hogy emberek mennyire nem figyelnek, mit esznek össze-vissza, aztán meg panaszkodnak, ha baj van. Már gyerekkortól kellene kezdeni a jó útra térítést. . . Üdv! És egyél úgy, ahogy jólesik és ahogy Neked tetszik!
    előzmény:
    Aqua25 (73)
     
  4. 2004. szeptember 1. 13:1073.
    nem konkrét candida diétát, mert ez egy wellness hétvége alatt történt, és inkább arra nyitotta fel a szemünk mi az amiket eszünk és mi az amire szükség van és mennyire,
    na ezt röhögte körbe a gasztómókusnő :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252215 (72)
     
  5. Torolt_felhasznalo_252215
    Torolt_felhasznalo_252215
    2004. szeptember 1. 11:3472.
    Szia! Milyen diétát ajánlott a dietetikusod? (jövő ilyenkor már én is az leszek, csak ezért érdekel)
    előzmény:
    Aqua25 (71)
     
  6. 2004. szeptember 1. 09:1571.
    Sziasztok megint, ehhez a puffadásos dologhoz csak annyit szólnék hozzá hogy a drága orvosok adtak egy nevet a következő tünetegyüttesnek, hasmenés, puffadás, székrekedés. (van benne ugye két teljesen ellentétes dolgo, ami már furcsa) ez az ibs, irritábilisbélszindróma. Sőt még gyógyszert is csináltak rá (pl meteospasmyl) hát elmondanám hogy amit nem tudnak megállapítani hogy mitől van a tünet mit csinálnak rámondják hogy ibs és nesze receptnélküli gyógyszer majd jobban lesz a beteg. A tünetek több mint 50 %-ban pedig a rossz táplálkozás, helytelen életmód, emiatt ugye akár candida, állhat. De hát ki mit nevez gyógyításnak ugye. Én voltam gasztroenterológusnál, körberöhögött a diétám miatt, amit dietetikussal megbeszéltem, és azt mondta hogy kislány egyen normális ételeket akkor majd helyrejön. Ami poén volt az egészben, hogy amíg bent voltam nála ki kellett rohannia wc-re, nem mondom mit, de utána kikiabált a fiúcskának hozzon neki váltóköpenyt erre visszajövet rámmolyosgott és csak annyit mondott, jaj csak a sok sárgabarack :)
    előzmény:
    Csiggy (66)
     
  7. 2004. augusztus 27. 17:3770.
    Köszi szépen! :)
    előzmény:
    ppp (69)
     
  8. ppp
    ppp
    2004. augusztus 27. 15:4969.
    Így távolból senki nem fog tudni értelmes választ adni, sőt, az ilyen, kissé bizonytalan panaszoknak az okát néha alalpos vizsgálattal sem sikerül megtalálni, ezért is kitűnő vadászterülete a "Candida-gyógyászoknak". Ennek ellenére érdemes lenne belgyógyásszal vagy dietetikában jártas orvossal átbeszélni a dolgokat.
    előzmény:
    Csiggy (68)
     
  9. 2004. augusztus 27. 14:3868.
    Akkor szerinted minek? :(
    előzmény:
    ppp (67)
     
  10. ppp
    ppp
    2004. augusztus 27. 13:5867.
    Nem annak a jele.
    előzmény:
    Csiggy (66)
     
  11. 2004. augusztus 27. 11:4666.
    Sziasztok!

    Segítsetek légyszi! :( Candidás vagyok? Nem tudom. Milyen tünetei vannak? Nekem folyamatosan puffad, és szúr az alhasam, akkor is, ha semmit sem eszek. Ismerősöm szerint ez annak a jele. Szerintetek?

    Köszi szépen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. augusztus 26. 13:5465.
    én még szilvás bébiételt nem láttam :) amit szoktam venni az alma narancs, öszibarack alma, és banános keverékek.

    pedig a shilajit nagyon nagyon jó :)))

    ha megadod az emailcímed elküldöm szívesen
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_430894 (64)
     
  13. Torolt_felhasznalo_430894
    Torolt_felhasznalo_430894
    2004. augusztus 26. 13:2464.
    jaj, de örülök, hogy említetted ezt a Shilajit-ot.
    Itt van az irodám fiókjában, már egyszer elkezdtem szedni, de mikor kiderült ez a mocsok candida, abbahagytam.
    meg igazából soha senkitől nem hallottam róla véleményt, tapasztalatot, kicsit féltem is, nehogy valami no name cég által importált, no name termék legyen.
    de ezek szerint nem csak én akadtam rá valamelyik biobolt polcán!

    igen, én is azt gondolom, hogy vannak vitaminok, amiket a - szinte - csak zöldség és gabona diétával nem tudunk fedezni vagy kellő mennyiségben bevinni.
    meg hát a "mi" immunrendszerünk amúgy is le van gyengülve . . . . . szóval kell a pótvitamin!!!!

    a babételekre (inkább desszerekre) már én is gondoltam, bár elsősorban szilvát láttam mindenhol.
    Ami nagyon-nagyon finom (jaj, összefutott a számban a nyál!) :-) de asszem magas a cukortartalma.

    a recepteket elküldenéd nekem is?

    előre is kössszike!!
    előzmény:
    Aqua25 (62)
     
  14. 2004. augusztus 26. 13:0563.
    ja és még valami gyümölcs helyett tudom nektek javasolni a bébiételek között lévő gyümölcsdesszerteket, mert amit a babának csinálnak az a legegészségesebb. Akik nem undorodnak a pépes kajától azok bátran próbálják ki, sztem nagyon fini és tényleg jó nekünk.
    előzmény:
    Aqua25 (62)
     
  15. 2004. augusztus 26. 13:0462.
    Én a Kwai féle fokhagyma drazsét ajánlhatom (nincs szaga semmi), az FLP-s től nekem sajna fájt a gyomrom, ami amúgy is érzékeny. Az aloe vera natúr gél nagyon jó :) meg van egy immunerősítő vitamin Shilajit, nagyon javaslom azt is, mert vitaminra szükség van, sokan mondják hogy nem szabad vitamin mert azzal a gombát erősítsük, de ez nem igaz, kell a vitmamin, majd gombaölő végzi a munkáját.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_430894 (56)
     
  16. 2004. augusztus 26. 13:0261.
    ha megadod az email címed küldök neked recepteket :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743037 (60)
     
  17. Torolt_felhasznalo_743037
    Torolt_felhasznalo_743037
    2004. augusztus 26. 11:4160.
    Köszi, cédé. . . . hát tényleg nem valami változatos. Főleg, hogy itt a gyümölcsszezon (barack, szőlő).

    Tul. képpen csak megelőzés céljából szeretném kipróbálni a diétát, + most hagytam abba a fogamzásgátló tabit és gondoltam, hogy egy méregtelenítés aktuális lenne.

    Mindenesetre köszi még1x, igyekszem a "rossz" kajákat kiiktatni.

    Ha esetleg van köztetek olyan, aki venné a fáradságot, és leírna nekem egy heti minta candidás étrendet, azt nagyon-nagyon megköszönném!

    Üdv, Z.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_430894 (59)
     
  18. Torolt_felhasznalo_430894
    Torolt_felhasznalo_430894
    2004. augusztus 26. 11:3359.
    hát nem kellemes . . . . . de mindenesetre egy nagyon erős méregtelenítő diéta.
    Semmit nem szabad enni, amiben CUKOR, ÉLESZTŐ, FEHÉR LISZT, ECET van, kerülni kell teljesen az alkoholt, a tartósított dolgokat.
    Gyümölcsök közül csak a savanyú fogyasztható: pl. zöld alma, grapefriut, egres, szeder
    Zöldségek tulajdonképpen korlátlanul.
    ami ajánlott :
    teljes kiőrlésű tönköly termékek, barna rizs, köles, hajdina, zöldségek, csirke-pulyka hús és hal.
    szinte semmi több.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743037 (58)
     
  19. Torolt_felhasznalo_743037
    Torolt_felhasznalo_743037
    2004. augusztus 26. 11:1858.
    Valaki nagy vonalakban le tudná írni, hogy mit is jelent a Candida-diéta? Mit lehet enni és mit nem? Köszi előre is!
    Üdv, Z.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_139073
    Torolt_felhasznalo_139073
    2004. augusztus 26. 10:4057.
    Van egy jó hírem:

    Az FLP fokhagyma kapszulái egy fej fokhagyma teljes hatóanyagát tartalmazzák. Egyetlen dolgot vontak csak ki a fokhagymából, mégpedig az illóanyagot, vagyis senki sem lesz büdös a kapszula szedésétől. :-)) Helyébe pedig kakukkfüvet tettek, hogy ne bántsa a gyomrot. Ezért szeretik olyan sokan ezt a készítményt is.
    Akit bővebben érdekel, szívesen adok további felvilágosítást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_430894 (56)
     
  21. Torolt_felhasznalo_430894
    Torolt_felhasznalo_430894
    2004. augusztus 26. 09:0856.
    szerintetek milyen immunerősítő készítményeket érdemes szedni még a diáta alatt?
    gondolok elsősorban olyan naturális kiegészítőkre mint az aloe vera gél, NONI, vagy spirulina.

    . . . . és még valami: tudom, hogy nagyon jó gomba ellenes csodaszer a FOKHAGYMA.
    kapszula formában is van olyan hatásos mint nyeresen?
    hogy küszöbölitek ki a fokhagyma kellemetlen utóhatásait?
    (mert azért valljuk be: fogyasztás után még elég sokáig lehet érezni a szájban, bőrön)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_139073 (51)
     
  22. 2004. augusztus 24. 18:5955.
    ezta rozskenyeres dolgodra

    Van egy nagyon jó kenyér, a Győri sütő Tönkölybúzás kenyere. Egészséges, igaz kovásszal készült, de jól megpirítva nekünk sem árt. Auchan-ban meg Kaiser's ban lehet kapni, szeletelt sötétbarna színű.

    Tönkölybúzáról csak jót hallani, ősi erő meg minden. . . ha nő akkor nincs körülötte gyom. . . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252215 (52)
     
  23. 2004. augusztus 24. 18:5554.
    hát én az ételeket 3 csoportba tudom általában sorolni,
    1. ami kifejezettem szabad és egészséges,
    2. nem izagán szabadna de egy kicsi nem árt belőle,
    3. amit nem szabad, de finom

    Na ha mondjuk kb 1 héten keresztül eszem minden nap valami 3-as kaját akkor bizony érzem, na most vissza kell állni. (vannak allergiás kiütéseim amik ilyenkor jönnek ki, a hasam is érzékenyebb ilyenkor)

    Én a helyedben a protexin szedését nem hagynám abba, hidd el nem múlik olyan könnyen el a dolog. Már írtam 2 éve szinte nincs semmi bajom, de majdnem folyamatosan iszom az aloe vera natúr gélt, a lanolate kapszulát napi 1x, és a protexint is napi 1x és gyógyteákat iszom. Én úgy gondolom tökéletesen egészségesen úgysem élhetünk és amit elveszünk a szervezettől, azt vissza is kell adni :))) És ez az egyensúly akinél már 1x felborult bizony felborulhat mégegyszer. . . . mert ha az ok nem szűnik akkor megint jönnek a tünetek. Én úgy gondolom akinek már volt ilyen baja, és tényleg voltak komoly fájdalmai emiatt az már nem fog visszaállni a normál étrendre max kileng néha. Amikor nagyon szarul voltam 38 kg voltam. . . és fájdalmaim voltak. . . na akkor sok dologra rájöttem, hogy nem az ízéért kell enni az ételt, és nem luxus az hogy tudjuk mit eszünk és a szervezetünknek mi kell, és ha fáj valami itt-ott, akkor milyen belső szervünk is az ? Mielőtt beteg lettem nem tudtam hol van az epém, most már azt is tudom hogyan működik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252215 (52)
     
  24. Torolt_felhasznalo_252215
    Torolt_felhasznalo_252215
    2004. augusztus 24. 17:4253.
    Nálad mi minősül bűnözésnek?
    előzmény:
    Aqua25 (49)
     
  25. Torolt_felhasznalo_252215
    Torolt_felhasznalo_252215
    2004. augusztus 24. 17:4152.
    Mert már kétszer is kitenyészett a Candida. . . , ugyanazok a tünetek is. De kezdtem gyanakodni, esetleg már más is lehet a dologban. Jövő hétfőn kiderül, a kenetből, vizeletmintából. Tegnap a nődokim azt mondta, egy ideig hagyjak abba minden gyógyszert, egyebet, ne mossam semmivel az intimszférám, mint sima vízzel, ne zaklassam, mert a túlzott foglalatoskodás is árthat (felborul az egyensúly tejsavbacik terén). PL. intim mosakodók rendszeresen. . . Majd ha újra jön vmi, akkor megvizsgál, és arra kezel, ami van. Táplálkozás: egészségesen, változatosan, vitamindúsan, amit megkívánok. . . , és majd figyeljük, mi történik. Szerencsére azért semmi cukrosat, eceteset nem kívánok. Liszt, hmm, csak rozskenyérben (bár abban is van finomliszt). Nekem azéárt ez tetszett, h nem tukmált rám újabb kúpkat, kapszulákat. Eddig volt havi egy db 150mg Diflucan, grapefruitmagolaj, fokhagyma (nyersen, nem kapszulában), Protexin (most ezeket is abbahagytam), Activia. . . Volt egy kisebb kilengésem diéta terén, mert táborban voltam, ahol ne igazán lehet anticandidásan étkezni. . .
    előzmény:
    Aqua25 (49)
     

Címlap

top