Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2004 végi babaprojekt

fló
Létrehozva: 2004. november 4. 10:35
Sziasztok!

Olyanokkal szeretnék beszélgetni, akik 2004. novemberétől vagy decemberétől próbálkoznak élesben és akikkel együtt élhetnénk át lépésről lépésre a várakozás örömteli pillanatait. Tudom, hogy sok hasonló fórum van már, de ők jóval előrébb járnak a témában.
Mi most novembertől próbálkozunk!! És ti?
  1. 2011. január 10. 22:2388951.
    Én pont ma írtam be 22-ére egy újszülöttet, de esetleg délután tudok csatlakozni, ha még lesztek...
    előzmény:
    ZoLivi (88948)
    2011-01-10  09:17
  2. 2011. január 10. 15:1588950.

    Hello!

     

    Nekem a most szombat már nem jó, de jövő héten szívesen csatlakozom 

     

    Nálunk egyébként semmi extra ...

    Holnap megyek be a munkahelyemre aláírni az adós papírokat, kicsit előrevetíteni ezt az évet.

     

    Ma beszéltem az ovi vezetőjével, ahová Anna jár. Azt mondta úgy tűnik mégiscsak felveszik Lillát - nem akarom elkiabálni -, mert a születési határon belül van és Anna jövőre még oda fog járni.  Drukkoljatok!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. 2011. január 10. 12:1988949.

    Szia Livi!

     

    Húú, de jó ötlet! :-))

     

    Nekem a jövő hét (22-e) összejöhet, meg kell beszélnem Gáborral....

     

    Többiek???

    Gyertek már, a múltkori is olyan klassz volt!

     

    Zugolvasók, tessék előbújni, és írni 2 sort, hogy éltek még!!! Ejnye! ;-)

    előzmény:
    ZoLivi (88948)
    2011-01-10  09:17
  4. 2011. január 10. 09:1788948.

    Sziasztok!

     

    Ki csatlakozna hozzám egy kis wellnessre most vagy a következő hétvégén? Ide szeretnék menni: http://ujpest.oxygenwellness.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=108&Itemid=124&lang=hu

     

    Szilvinek és Sendinek már említettem. Még valaki esetleg?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. január 1. 11:4088947.

    Tényleg széééép:-)

    FAcebookra tettem fel új képeket, ott meg tudjátok nézni a gyerekeket, meg a kutyit is, Sendinek már ismerőse vagyok, ha nem találtok:-)

    előzmény:
    bezsu (88946)
    2010-12-31  17:54
  6. 2010. december 31. 17:5488946.

    Sziasztok!

     

    Szia Balniiii! :-)))))))))

     

    BUÉK mindenkinek!!!!!!

     

    Csak most gyorsan, nézzétek meg a befagyott cakkos Balcsit, olyan szép..... ma voltunk itt, baromi jó volt, és baromi hideg..... brrr...... de a meseszép látvány megérte!!!

     

    Képek: ITT

     

    Puszi mindenkinek, majd jövök 2011-ben! :-)

    előzmény:
    balnika (88945)
    2010-12-31  16:14
  7. 2010. december 31. 16:1488945.

    Sziasztok Csajok!

     

    Gondoltam benézek, hogy mi újság veletek!

    Utólag kívánok mindenkinek boldog karácsonyt, és boldog új évet.Az utóbbit nem utólag, mert azzal még időben vagyok

    Nagyon zűrös volt az utóbbi időszak, nagyon sok rossz és jó is történt velünk, most nagyon nem mennék bele a részletekbe.

    GYerekek jól vannak, Bogi elsős, megy neki a suli szerencsére, ragad rá a tudás, csak a magatartásával vannak gondok...khm...ezen meg sem lepődöm.

    Lacus meg középsős, vele ismét megjártuk a Madarászt kukiügyben, azóta kétszer is!!!Mert ugyanis a széle megint visszatapadt, aztán a kontrollon megint vissza lett húzva....szóval nagyon megkínlódtuk vele, de most már úgy néz ki rendben lesz.

    Ducky nem is tudtam, hogy van második baba, gratula hozzá

    Remélem mindenki jól van, nem nagyon van időm visszaolvasni, reméltem hogy több képet látok a gyerekekről....

    mondom én, amikor én sem tudok most felrakni, mert a fényképezőn van az összes, és nincs még letöltve, de ígérem, hogy jövök még és hozok képeket.

     

    Jaa és van kutyánk, egy éves, nyáron szerváltuk, menhelyről kihozott keverék kislány, Livi a neve   (nem mi adtuk neki, és már hallgatott rá)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2010. december 25. 19:0188944.

    Sziasztok!

     

    Jöttem átadni Kinga karácsonyi üdvözletét. Nagyon lassú nála az nlc, persze azért agitáltam, ha tud jöjjön.

     

    Bezsu: megint nagy változás elé néztek akkor. Kiváncsi leszek, hogy fog bejönni. Tudjátok, én földhözragadt vagyok, a gyerekeimet sem szívesen venném ki a megszokott környezetükből. Persze nem vitatom, hogy ez jó lehetőség nektek és nekik is.

     

    Gabi: jobbulást kívánok nektek! Sokaktól hallom, hogy a mandula kivételével megszűntek a problémáik, így legyen nálatok is.

     

    Beus: jó, hogy jöttél, megtehetnéd gyakrabban is!  Ovi kérdés hogy oldódott meg végül? Beni könnyen vette az új helyzetet?

     

    Limka: rég elveszettnek hitt bárányka! Kiváncsi lennék én is az új munkádra, tervekre (már ha publikusak). Hozhatnál képeket is a gyerekekről!

     

    Én megint náthás vagyok, tegnap fáztam egész nap, ami már gyanús volt, mert Misi meg rövidgatyában, pólóban glasszált a lakásban. Reggelre hőemelkedésem lett, most meg folyik az orrom, köhögök. Remélem holnapra már jobb lesz.

     

    Lányok jól vannak, minden ajándéknak nagyon örültek. Legnagyobb sikere a mikrofonnak volt (Szonja szülinapjára kapott hasonlót, onnan volt az ötlet), de tetszik nekik a Moon Dough is, valamint a két társasjáték.

     

    Esztergomi kiruccanásban benne vagyok!!!

    Meg esetleg egy korizós tali is beleférhet?! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2010. december 25. 17:2788943.

    Boldog Karacsonyt mindenkinek!

     

    Yarden jol van,varat kikerult a nyelvebol.

    Livi a fiuknak novesztve van a hajuk,mindketto csuris. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. 2010. december 25. 17:2088942.

    Sziasztok, 

     

    kicsit megcsúsztam, de szeretnék én is Nagyon Boldog Karácsonyt kívánni Mindenkinek!  

     

    Sajnálom nagyon, hogy végül nem jutottunk el az adventi talira, de utólag örülök, mert az nap délután óta beteg vagyok, másodszor esek át napokon át tartó lázon, most nyomom a második antibiosz kúrát, és sajnos a lányok és Bálint is benne vannak nyakig.

    Katával még a törökbálinti tüdőkórházat is megjártuk egyik éjszaka, mert úgy sípolt, hörgött, de szerencsére nem kellett bennmaradnunk.

    Aliznak januárban valószínűleg kiveszik az orrmanduláját, mert egy ideje már nagyon rosszul hall, a hónap eleje körül lett kriminális a helyzet, de a körzeti dokink nyugtatott, hogy majd elmúlik, ha múlik a nátha, hát nem múlt, így voltunk fülészeten, ott mondta a doki, hogy szerinte csak az segít, ha kiveszik az orrmandulákat...

     

    Így mi most itthon töltjük négyesben a karácsonyt, szerdán mondtunk le minden programot, ilyen se volt még, de végül is most a legjobb ez a nyugi.   

     

    Akartam még reagálni is, de Kata megint felébredt szegény nem tud aludni, mert felköhögi magát, így egész nap nyüglödik, de muszáj adnom neki legalább nappal a köptetőt :-(

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2010. december 24. 18:5388941.

    Meghitt, békés karácsonyi ünnepeket kívánunk!

    Edina, Misi, Anna és Lilla 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. 2010. december 23. 16:2888940.

    Bezsu, van egy barátnőm, akik 14 évig éltek Bécsben és idén költöztek ki Svájcba, szóval lakáskeresésben, költözködésben, beilleszkedésben nagyon toppon van. Nagyon jó fejek, szívesen megadom az elérhetőségét.

    Blogot is ír a svájci beilleszkedésről: http://svajcikalandjaink.blogspot.com/

    Szerintem nyugodtan keresd meg! (a veszprémi fordítóirodások lánya, náluk dolgoztam, mielőtt Szonja született)

    előzmény:
    bezsu (88937)
    2010-12-23  13:26
  13. 2010. december 23. 14:5988939.

    Szilvi: BZ kencert fotózás??!! Naneeeeeeee :-DDD ÉNIIIIISSS!!!!!! :-DDDD

    Ügyes vagy nagyon!!

     

    Bezsu: Bécs...? Jól hangzik! Ti sem bírtok ülni a feneketeken...de ez a jó!

    Gyerekeknek jobbulást!

    előzmény:
    szilvie (88936)
    2010-12-23  11:05
  14. 2010. december 23. 14:5688938.

    Sziasztok...gyorsan-gyorsan még jöttem én is nektek nagyon boldog karácsonyt kívánni! Mindenkinek minden szépet és jót, de legfőképpen egészséget!

    Limka: atyaég!!! De jó, h írtál...régen voltál! Fotót majd teszek akkor az iwiwre...pedig a fb-on vannak újak...regisztrálj! :-)))

    Új munkahely? Hol? Éljen az önállósodás! :-) Drukkolok, h összejöjjön!

    Februártól majd már én is megyek dolgozni (hihetetlen)! Várom már, jót fog tenni...bár nem mondom, h rossz itthon, de ez az élet rendje, most jön megint egy új szakasz az életemben. A változás kell és jó is! Nehéz lesz, de megoldom/megoldjuk.

    Sok mindennel foglalkoznék én is, az irányt még keresem...úgyh Limka teljesen megértelek! :-))

     

    Még egyszer nagyon kellemes ünnepeket mindenkinek!

    Ja szilveszterre egyelőre nincs tervbe véve életem legnagyobb bulija, de ki tudja mi lesz, max. alszok :-D

     

    Puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  15. 2010. december 23. 13:2688937.

    Sziasztok!

     

    Boldog Karácsonyt mindenkinek!!! :-))

     

    Én kész vagyok. Ajándékok becsomagolva, és mással nem kell foglalkoznom, mert nem leszünk itthon. 24-én anyukámékhoz megyünk, 25-én anyósomékhoz, 26-án nagynénémékhez.

    Így az sem érdekel, hogy nincs tökéletes rend itthon.

     

    Most először sikerült úgy intézni a dolgokat, hogy Karácsony előtti nap, már nem foglalkozom semmivel. :-)) Tök jó! :)

     

    Többiek, gyertek!!

     

    Esztergom? Benne vagyok!! Szilvi, neked főleg nagyon kéne, most, nem? :) Képzelem, mennyire hulla fáradt lehetsz...

    A két koncertet bevállalnám én is! :) Majd mesélj!

     

    Lányok, képzeljétek, úgy tűnik, hogy tavasz felé kimegyünk Ausztriába...... Úgy be vagyok tojva, mint a fene!!

     Gábornak felajánlottak egy állást Bécsben, és elfogadtuk. Most már csak az a kérdés, hogy hol fogunk lakni, meg egy csomó minden.... Lehet, hogy nem is Bécsben kéne lakni, nagyon drágák a lakások, hanem kicsit messzebb, az autópálya közelében.... Nem tudom, de mostanában állandóan ez jár a fejemben, hogy mi lesz, hogy lesz.....

     

    Puszi mindenkinek, majd gyertek és meséljetek, hogy milyen volt a karácsony!!

    előzmény:
    szilvie (88936)
    2010-12-23  11:05
  16. 2010. december 23. 11:0588936.

    Beus, Limka, de jó hogy benéztetek!!! Próbáljatok többször jönni!

    Azért remélem, hogy jövőre el tudtok jönni majd több talira. Szerintem érik megint egy Esztergomozás is, nem gondoljátok? :-)

     

    Nekem ma jön anyukám és a kutyánk, Csaba hoza őket, a gyerekek ár totál transzban vannak. A főzéssel szerencsére nem kell bajlódnom (lent eszünk anyósomékál), de ajándék még mincs meg minden, jellemző módon még ma ütöttem le a Vaterán Brúnónak egy autóversenypályát (Veszprémből hozza el majd Csaba).

    Dec. 26-án Dolhai Attila karácsonyi koncetrjére megyünk az Operettbe, aztán 27-én átjönnek a tesómék, akkor majd megpróbálok egy ebédet összeütni (Königsbergi húsgombóc, német recept).

    30-án a Symában fotózom Bereczki Zoli koncertjét, hát arra is kíváncsi vagyok. Szilveszterkor átmegyünk Ediáékhoz, utána lehet hogy csak itthon leszünk négyesben. Edina, majd írd meg mit vigyek! :-)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  17. 2010. december 22. 11:1388935.

    Sziasztok!

     

    Boldog karácsonyt kívánok mindannyiotoknak!

     

    Nagyon régen voltam én is, bár be-benéztem, de írni nem írtam. Nyáron új munkahelyem lett, az ősz nagyon húzós volt, még holnap is dolgozom például:( Szerencsére a betegségek elkerültek, mióta nyáron kivették Eszti manduláját. Kivéve engem, mert én nyár óra többször is elkaptam a hányós vírust, úgyhogy olyan vékony vagyok, amilyen már nem szerettem volna lenni... Vettem új cuccokat, de már azok is lógnak rajtam, tele a szekrényem óriásdarabokkal. Majd most karácsonykor asszem visszajön néhány kiló. Az ikrek egyébként szívesen járnak az oviba (középsősök), Panka pedig az új suliba (ahova február óta jár). Múlt héten volt a két lánynak néptánc fellépése, Eszter is nagyon ügyes már és szereti. Peti nem hajlandó ilyesmire:)

     

    Sajnos a tali(k)ra nem tudtam elmenni, köszönöm szépen hogy hívtatok szilvie, látom jól sikerült(ek)! Tina kislánya is nagyon édes és persze a nagyobb gyerekek is, sendi Lilla is olyan gyönyörű nagylány már, mint Anna!:) Szilvie, szuper vagy hogy ennyi megrendelésed van, nem véletlenül!:) Szívből gratulálok hozzá, le a kalappal! Én még mindig keresem mivel foglalkoznék szívesen, mert a munkámért nem vagyok oda, azt hiszem 2011-ben már végképp elhatározom magam, hogy belefogjak abba, amit szeretnék - igaz, már régóta mondom és sose csinálom, de érzem ahogy erősödik az elhatározás és most már körvonalazódik:)

     

    A karácsonyi ajándékokat szerencsére már beszereztem, így ma és holnap már könnyebb napjaim lesznek. Bezsu, tőletek rendeltem ajándékot a gyerekeknek, "Bolyongolyó"-t! Annyira jó volt, h tudtam h megbízható helyről rendelek és tényleg minden OK volt, szépen megjött időben a csomag és ott lesz a fa alatt, ezúton is köszi!!:)

     

    Beus, a snowboardozás nagyon jó lehet, én csak egyszer síeltem, ennyi fogalmam van a téli sportokról (meg a korizás), de el tudom képzelni és tényleg kell kettesben az idő, hogy tuningolja az ember a kapcsolatát is, ne csak a családot, mint egészet:)

     

    Gabi, nagyon szépek a lányok, milyen aktívak vagytok hogy ennyifelé mentek, pedig pici Katával nem lehet egyszerű még (ámbár ha belegondolok, amikor a legkisebbek, még lehet hogy könnyebb, mint mikor szaladnának állandóan mindenfelé...). Mivel készültek a balettórán Alizék?:)

     

    Dorcsi, én nem vagyok facebookon, iwiwet itt nem engedi a rendszer, pedig megnézném a kedvenc kis ikreimet, szal majd tegyél fel ide képeket, ha tudsz! Hogy vagytok mostanában?

     

    Jajj, de jó hogy most hozzájutottam írni is, nem mindig csak olvasgatni...

     

    Szép ünnepet kívánok mégegyszer és boldog új évet mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. 2010. december 17. 13:1988934.

    Sziasztok!

     

    Jöttem sutyiban a munkából. :) Gondoltam benézek, utoljára ilyet 5 éve csináltam még Botival a pociban. De rég is volt.

     

    Mindenkinek Boldog ezt és azt! Bocsánat, de rég voltam.

     

    Látom túl vagytok az adventi találkozón, jó lett volna eljutni, kiváncsi lettem volna hozzám mi illik és hogy a kedvenc darabjaim tényleg annyira jók-e nekem. Majd csak összejön.

     

    Szilvi, jó sok helyre jártok a gyerekekkel fotózkodni! Ide is majd rakhatnál fel róluk képet!

     

    Gero, hogy van a kis balesetes? Szegénykém! Egyszer Beni is elég durván elharapta a nyelvét én vittem volna a dokihoz, de Tibi közölte, hogy úgysem tudnának vele mit kezdeni. Szerencsére kis heg maradt csak neki. Jobbulást! Tud már enni? Szívószállal leves? Valamit muszáj lenne neki!

    Ez a télapó nagyon eredeti!

    Nálunk éjjel jött, Beni még látta is. :))

     

    Gabi, nagyon szépek a gyerekek! Kata milyen kis husi!  

     

    Én november eleje óta dolgozom, rögtön a második napon mind a kettő beteg lett. Beni sokáig taknyos volt, az óvónőkkel küzdhettem miatta (szerintük otthon kellett volna tartanom miközben volt 3 orvosi igazolásom, hogy mehet a gyerek közösségbe), semmi más baja nem volt. Szerencsére azóta nem hiányoztam, egészségesek. Jövőhéttől kezdődik a téliszünet, jó volna ha ezt is kicsit szabályoznák, hogy ne ennyi nappal zárjon az ovi karácsony előtt.

    Tibivel próbáljuk a régi kapcsolatunkat előbányászni a régmúltból, mostanában csak anya és apa voltunk. Tanulunk snowboardozni és már voltunk is egy éjszakára fent a Mátrán. Nagyon klassz volt, fura volt a gyerekek nélkül, de már nagyon kellett. 29-én megint megyünk, aztán ha megtanulunk rendesen csúszni, akkor februárban egy hosszúhétvégére is elmerészkedünk. Szüleim kezdenek nagyiként viselkedni, nagyon boldog vagyok ettől a helyzettől, rég nem okoztak nekem ekkora örömöt, amikor látom hogy unokaként kezelik őket.

     

    Chrissel ma összefutottam az állatorovosi rendelőben! Hozta az új kutyusát vizsgálatra. Jól vannak, Esztergom környékén élnek, de remélem majd jön és mesél.

     

    Meló nem borzalmas (kevesebb a dolgom mint anno), kicsit jó most ez a váltás, szüleim is egész elviselhetőek. Amikor hazaérek hulla vagyok és szalad a lakás. Aerobikon sem voltam azóta, pedig talán pont a mozgáshiány miatt vagyok ennyire fáradékony. 

     

    Macékkal és a többiekkel mi lehet???  

     

    Majd felteszem a gyerekekről a karácsonyi ovis képet. 

    előzmény:
    szilvie (88933)
    2010-12-14  21:32
  19. 2010. december 14. 21:3288933.

    Decemberben nem mentem házhoz, mindenki hozzám jött és  ez jó.

    Holnap ilyenkorra remélem már majdnem végzek, aztán marad egy kis időm az ajándékokra és a lakásra. Nagyon sok megrendelést mondtam vissza így karácsony előtt, volt aki dupla árat fizetett volna a fotózásért.

     

    Brúnó az oviban lerajzolta  a családot: mama, papa, anya (hasában Brúnó), apa cigivel a szájában és Szonja

    előzmény:
    bezsu (88932)
    2010-12-14  17:42
  20. 2010. december 14. 17:4288932.

    :-))) Köszi, jó lenne ott is látni őket....

     

    Hogy állsz a karácsonyi dömpinggel? Bírod még? Mész még fotózni is?

     

    Legközelebb sütök nektek is méterest. :-)

    előzmény:
    szilvie (88931)
    2010-12-14  15:12
  21. 2010. december 14. 15:1288931.
    Megnéztem a szülinaposokat is, ennyi tortaaaa, megenném most a méterest! :-) Nagyon helyesek a fiúk, ha levonul az ünnepi hajrá, fel is teszem majd a képeiket a blogba.
    előzmény:
    bezsu (88930)
    2010-12-14  13:08
  22. 2010. december 14. 13:0888930.

    Lányok, ITT vannak a képek, hogy mit műveltünk Szilvivel és Sendivel... :-))

     

    Szilvi, köszi!! :-)

     

    Szülinapos képek is vannak ITT, akit érdekel...

    előzmény:
    szilvie (88929)
    2010-12-13  18:33
  23. 2010. december 13. 18:3388929.

    "tekisereg"

     

    Isten éltesse Rolit! Jajj, olyan nagyok máááár....

    előzmény:
    bezsu (88926)
    2010-12-12  22:06
  24. 2010. december 13. 09:5288928.
    Milyen volt a hétvégi vendégsereg? Jól sikerült minden? Pizzatekercset megcsináltad végül?
    előzmény:
    bezsu (88926)
    2010-12-12  22:06
  25. 2010. december 13. 09:0488927.

    Rolinak sok boldog születésnapot kívánunk!!!

     

    Várom ám a képeket 

     

    Nálunk semmi extra, Anna elment oviba, már nagyon várják a karácsonyt.

     

    Dorcsi: az derült ki, hogy én elvileg ősz típus vagyok a színeim (barna haj, barna szem, bőr) alapján. Minden típushoz tartoznak meghatározott színek, amik elvileg jól állnak. És kiderült, hogy én inkább őszből a télbe típus vagyok. Ez alapján a piros, fekete, olívazöld, lila (nem mindegy milyen árnyalat, mert az egyik fiatalít, a másik öregít), sötétszürke a nekem megfelelő színek. Kerülnöm kell a paszell színeket.

    A neten több helyen utána tudsz nézni a típusoknak. Érdekes kaland volt. 

    előzmény:
    bezsu (88926)
    2010-12-12  22:06

Címlap

top