Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2005 juliusi babasok

szvetlana
Létrehozva: 2004. november 5. 08:18
Sziasztok!!!
Mivel van mar minden honapra babavaro topik, gondoltam, akik 2005 juliusara varjak babajukat, azok se maradjanak ki:)))
Szoval jo lenne, ha tobbet osszejonnenk, es megbeszelnenk a babavaras oromeit, gondjainkat, felelmeinket:)))
  1. 2009. november 27. 09:1294476.

    Sziasztok!

     

    Climbz akkor Te Flórának beadattad?  Én Mannának beadassam? Sokat gondolkodtam rajta, csak mivel nem ajánlották 3 éves kor alatt....

    Manna 2,5 éves.

     

    Na közben megnézegettem a fotókat! Annyira szépek a gyerekek! Ritasuni igazán mindig csodállak, hogy marad még energiád a 3 gyerkőc mellett takarót is varrni! Nagyon tündériek! Csajszi is már mekkora!

     

    Teodorka, bár én annyira nem tudom az  eseményeket, csak kicsit vagyok képben, azért szurkolok, hogy Gáborral újra minden rendbe jöjjön nálatok! Gyermekeid nagyon szépek.

     

    Dorbi, hát Krisztián tényleg igazi kis pasi már! Szép paraméterei vannak! Jók lettek tényleg nagyon a fotók!

     

    cassyo, a lányodat meg sem akartam ismerni olyan régen láttam! Nagyon szép kislány! A munkához sok sikert, remélem azért lesz előjegyzésed decemberre is.

     

    Az ügynökség, csak egy biztosítós. Nem a tömegtermékekre fektetjük a hangsúlyt, hanem inkább egyedi megoldásokra.

    előzmény:
    climbz (94475)
    2009-11-26  19:43
  2. 2009. november 26. 19:4394475.

    Sziasztok!

     

    Gyorsan írok egy párt sort amíg hagynak.

     

    Zalán 105-106 cm és 15 kg körül van. Elég vékonyka de nem nagyon aggódok mert jó étvágyú. Ha itthon vagyunk igazából egész nap kaját csinálok . :DDD A múltkor 5 perc alatt megettek Flórával egy egész doboz kockasajtot csak úgy nasiból :DDDD Nagyon sokat mozog így nem mrad rajta súly de belgyógyász anyukaként nem is bánom a felnőttkori elhízást kisgyerekkorban lehet jól magalapozni.

     

     

    Oltás (látom sokan hezitáltok): egyetemen nagyon érdekelt a mikrobológia és az infektológia. annyira, hogy jól sikerültek vizsgáim és meghívtak mind a két intézetbe dolgozni, végül is nem maradtam az egyetemen de a fertőző betegségekhez való vonzódásom mai napig megmaradt. A birtokomban lévő infekt és mikrobiológiai tudással azt tudom mondani, hogy ha csak lehet oltani kell. A tojásallergia az más kérdés de azért vannak a vakcina központok meg a specko szakrendeések, hogy ezt ők elbírálják. Őszintén szólva nem igazán értem a háziorvosokat főleg a gyerekrovosokat nem. Lassan ötven éve oltanak a szezonális vakcinával minden évben. Ugyanaz a technológia csak a vírus más. De a szezonálisban is mnden évben más a vírus. A gyerekorvosok meg amúgy is jártasak az oltásokban. Sztem a kötlező oltásoknak sokkl több szövődménye van. (pld polyo komponenstől bénulás...). A másik, hogy én már láttam gyereket meghalni lélegzetetőgépen influenza miatt. Annak se volt semmi baja előtte. Ha hiretelen jön egy hideg robbani fog a járvány. De ha nem a pandémiát okozó vírusok még két-három évig biztosan okoznak majd fertőzéseket. 1 éves kortól beadható és teljesen biztonságos.

     

     

     Ha pld most teoretikusan kitörne egy kanyaró járvány mindeki kapna emlékezetető oltást kötelezően. Pedig abban élő gyengített vírus van. Higyjétek el kaptunk ettől sokkal veszélyesebb oltásokat is életünk folyamán(én pld még fekete himlő ellenit is kaptam fúú de öreg vagyok) . De inkább egy kis láz meg bőrpír mint pld diftéria....

     

    Remélem minden érintetett sikerült rábeszélnem az oltásra :DDDD

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. november 26. 16:3294474.

    Sziasztok!

     

    Jelentkezem én is, ennyi szép fotót már nem lehet szó nélkül hagyni

     

    Nálunk sajnos nem voltak jó dolgok. Bori beteg 3 hete, egymás után szed össze nyavajákat. Először hasmenése volt, néhány napig és mikor már elmúlt ráfertőződött, így kiszáradással a László kórházba került. Hát, mit mondjak, nagyon rossz volt, olyan gyenge volt, hogy járni is alig tudott, és jól le is fogyott. A kórházban le  a kalappal a nővérek, orovosok előtt, 3 nap alatt rendbejött a gyerek. Én is ott lehettem vele, felfújható matracot lehetett bevinni, azon aludtam. Már amennyit, mert Bori eléggé forgolódott és akkor még ment belé az infúzió, így gubancolgattam ki a gyereket.

    Aztán valamit ott azért összeszedett, mert másnap, hogy hazajöttünk belázasodott, 5 napig semmivel nem ment a láza 38,5 alá. És még tovább fogyott. Aztán most hétfőre már csak hőemelkedése volt, és most már jó van. Itthon lábadozik, ami abból áll, hogy szétszedi a lakást, de aranyos, mert segít össze is rakni

     

    A magassága 107 cm, most a súlya 13,3 kg, de egy hete még 12,6 volt. A betegség előtt 14 kg volt, mert találtam egy vitamint, amitől jól evett, de ha nem kínálom magától nem eszik, nem iszik. Az oviban ráhagyják, ha nem kér enni, inni, mert itt a jelszó az önállóságra nevelés, és volt már, hogy éhesen- szomjasan hoztam el.

     

    A Lászlóba még vissza kell, menni a gasztrora, hogy miért ilyen vékony, mert a 14 kg-t is kevesellték ehhez a magassághoz.

     

     

    Más érdekes nem történt velünk az elmúlt időben, a melóhelyemen lecsillapodtak az indulatok, mert jöttek új emberek, egy kicsit változott a felállás. Meg rájöttem, hogy nem fogom magam más hülységén idegesítani.  Azért burkoltan, vagy nem is olyan burkoltan szólt egy illető, hogy ne hiányozzak sokat, mert baj lesz , de ha beteg a gyerek mit tudok tenni, mint itthon vagyok vele?

     

    Rita takaróit nézegetve kedvet kaptam én is ismét a varráshoz és ma csináltam Borinak egy melegítőfelsőt. Sajnos a szabsáminta nem volt az igazi, egy kicsit módosítanom kell majd rajta, de jó volt, megit a géppel zakatolni

     

    Na, ezt most elküldöm, nehogy elvesszen

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_945265
    Torolt_felhasznalo_945265
    2009. november 26. 13:2294473.

    sziasztok

    most jól megnehezítették a belépést nem tudom erre mi szükség

    én is örülök h ilyen sokan jelentkeztetek

    Tündérke én is sajnálom a helyzetet, tényleg nem szabad a családdal családi dolgokon kívül másban közösködni, én imádom a tesóm de még nyaralni sem mennék vele kívánom h mosst már csak jó dolgok jöjjenek!

    Emese várom a képeket, olyan szép helyeken jártok! és mi az ellenjavallat az oltásnál? azon kívül h csipp van benne mi két hete kaptuk meg és semmi bajunk, viszont a hírekben benne van h egy kismama hetek óta lélegeztető gépen van, ahhoz képest az oltás ritka mellékhatása semmi

    még a csipp is jöhetne

    cassyo naná h érdekel mi veletek! nagyon szépek a kölkök! büszke is lehetsz Petire, nagyon nagyfiúsan néz! Te is nagyon csini vagy ám!

    Teo jó h Te is gyakrabban jösz, örülök h Gáborral minden rendben. Hát igen apákról könnyen megfeledkezik ilyenkor az ember lánya, pláne két gyerek mellett, muszáj odafigyelni rájuk is valahogy valami tartalék energia mozgósításával

     

    Rita mi is díszítgetünk már, cisnáltunk ill én csináltam adventi koszorút, vettem a hobbiboltban mindenféle ragaszgatni valót meg ilyesmit de Levit nem igazán fogta meg, néha azért bepróbálkozok nála mert a kézügyessége nem az igazi

    nálunk semi kül, Levi gazember de már néha lehet vele értelmesen beszélni is, Nándival egyre jobban össze lehet engedni, van h kifejezetten megkérem h csitítsa el Nándit és nagyon ügyin csinálja, mondjuk nincs nehéz dolga mert Nándi csak úgy bámulja folyton meg kacag rá Nándi mozgolódik, néha átfordul  de nem viszi túlzásba 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. november 26. 12:3194472.

    Sziasztok!

     

    Jaj, de jo, hogy ilyen sokan jelentkeztek Sajnalom, hogy sokunknal vannak problemak, de talan most mar mindenki kezd belole kilabalni.

     

    teo: en Tundiben latlak teged, nagyon szepek mindketten. De olyan fura, hogy Mate is szoke (bar en mit beszelek, harombol harom az ). A tojasallergiat  terhelessel igazoltak, vagy verbol? Mert a ver tevedhet. Mi voltunk a Laszloban oltatni, Vencinek csak ott adtak be a kullancsot. Erdemes oket felhivni, vagy el is menni (idopontot adnak, jo sokara), meg a velemenyuket kikerni, hogy erdemes-e beadatni. Kullancsoltast peldaul egyaltalan nem javasolta a szakember 5 eves kor alatt, tehat Venci tok feleslegesen, de meg Patrik is feleslegesen kapta meg. De mivel elkezdtuk veluk, vegig kellett csinalni, majd most jon az utolso oltas. De Vencinel meg mindig all az allergia, tej biztos, tojast majd most nezik januarban, es ki tudja meg mi, mert mostanaban allandoan kiveri valami. Johanna ugy tunik, hogy kinotte, most terhelgetem tejjel, de nincsenek olyan reakcio, mint Vencinek, egyedul a popsija lesz egy picit pirosabb. Majd kiderul, ha huzamosabb ideig kapja, hogy attol, vagy a fogatol, vagy barmi mastol.

     

    Dorbi: jo nagy Krisztian, Patrik is a kozepmezony, 18 kilo es 104 centi koruli. 

     

    tunderke: milyen ugynokseget nyitottatok? Mindenfele biztit ajanlotok, vagy kimondottan egy biztositoet? 

     

    piramis: jobban vannak a csajok?

     

    Akit erdekel, van egy fogyokuras ital, ami mellett barmennyit lehet enni, es ugy fogyaszt. Nem a legolcsobb, de hatasos. Inkabb etrendkiegeszito, csupa bio dolog van benne, es a zsirt egeti. 

     

    Ma volt az oszbucsuztato az oviban, nagyon aranyosak voltak. Patrik ott akart ebedelni, de mikor mondtam, hogy jo, en megyek haza, lefektetem Johannat, akkor majdnem eltorott a mecses, es a vegen inkabb hazajott. Pedig tok orultem, hogy ott akarna enni (eddig mindig kapasbol jott haza). Delutan meg foci.

     

    Csinaltam adventi koszorut is, meg diszitjuk a lakast, nagyon keszulunk a karacsonyra Kozben meg elkeszult majdnem egy ujabb takaro is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. november 26. 11:3394471.
    Dobok pár képet és pár reagot:

    Rita, gyönyörű takarókat csinálsz, manóid is azok :D

    Teo : örülök, hogy rendeződtek a dolgaitok Gáborral ,gyerekek csodaszépek.
    Fogyókúra –én nekiálltam a 90 naposnak,és nem bírtam ,így elkezdtem a cukros diétámat, kicsit lightosabb formában –kevesebb szénhidrát és este 6 után no kaja –és magától leolvadtak a kilók, próbáld meg,mert bármit ehetsz,csak mértékkel,nekem nem megy a megvonásos diéta.

    Dorbi : Krisztián,húúúúú –nagyon nagy és jóképű,komoly nagy fiú lett

    Gyoni : Levi nagyon csibész ,nem unatkozol :D Nagyon szépek, meglestem a képeiteket!

    Palloemese: bulizni? Wow, már nem is tudom mi az… J

    Tündérke : sajnálom a tesós konfliktus és a boltot, mi is most kezdünk kimászni a gödörből,remélem nálatok is hamarosan jobb lesz a helyzet!!

    Mennem kell,bocsi,hogy most nem írok többet,ez is majd egy órámba került!

    Puszi mindenkinek!!!!!!
    előzmény:
    cassyo76 (94470)
    2009-11-26  11:18
  7. 2009. november 26. 11:1894470.
    Sziasztok,

    na én is kedvet kaptam a bejelentkezéshez, idejét sem tudom mikor írtam már.----

    Rengeteg minden történt velünk, nagy változások vannak most is az életünkben.

    Októberben kiváltottam az egyéni vállalkozóit ,és intimtornát, kismama és baba-mama tornát tartok a helyi művházban, egész jó hónapot zártam most novemberben ,és nagyon élveztem a munkát.
    Jól esett a sok pozitív visszajelzés, és hát a pénz sem volt utolsó. Viszont decemberben nincs jelentkezőm totális holt szezon, így sajnos nem tudok ezzel az állással állandóra kalkulálni, nekiálltam más után is nézni. Kitaláltam, hogy elmegyek orvoslátogatónak, több helyre is beadtam a pályázatomat, most várom a visszajelzéseket, meglátjuk.-------

    Zoli gyűri az egyetemet, nagyon jól megy neki ,a vállalkozás már kevésbé -körbetartozás miatt már megint nagy szívás van, baromi elegem van sokszor már ebből az országból. -----

    Peti iszonyú nagy lett, annyira érett ,édes kissrác lett, hatalmas dumája van, az oviban rengeteg barátja, tök népszerű ,ez olyan jól esik anyai lelkemenek :D -----

    Eszter is nagyon sokat nőtt ,és melókeresés miatt november elején elkezdük a bölcsit.Paráztam rendesen,hogy fogja viselni, de tök fölöslegesen,mert simán beszokott,
    reggel alig tudom átöltöztetni, már mezítláb csattogna be játszani. A gondozónők nagyon szeretik, sőt van egy Barnus nevű kissrác,aki állandóan puszilgatni akarja,és játékokkal halmozza el, de az én lányom egy Ákos nevű kissrác felé hajlik , szegény Barnus ------

    Oltás miatt nagyon fő a fejem,mert eddig határozottan tartottam magam,hogy nem oltatunk,de kezdek parázni,és túl nagy a felelősség,hogy fel merjem vállalni, mi van,ha tényleg baj lesz ?Nagyon hezitálok,mert a saját orvosaim között sincs egyetértés, hogy legyen így okos aki laikus?!
    Én vszínű szeptemberben átestem rajta, tüdőgyuszival megspékelve, most főleg a manók miatt félek, Esztert végképp nem szeretném oltatni, Petin gondolkodom ,nem tudom, nehéz döntés…. ----

    Nagyon röviden ennyi rólunk, olvasgatlak ám Titeket, és megpróbálok gyakrabban életjelt adni magunkról –feltéve, hogy érdekel még valakit :D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. november 26. 10:1294469.

    Sziasztok.

     

    Dorbi, Krisztian ooooriasi!! Es irto jo kepu a  kishapsi!!!  Alparom 105 cm es 16-17 kilos. Mondjuk o mindig is vekonyka volt.... Abigelem most oriasit nott es kerekedett is kicsiket. Most 130 cm es 28 kilos. Evekig 23-25 kilos volt, ha jol emlekszek az utolso ev ovit ilyen sullyal kezdte, csak magassagba nott azota, sulyban nem. Most meg ugy megnott es olyan kis kerek combjai es popsija lett, hogy ennivalo. O is mindig vekonyka volt amugy. De most ugy mondom neki, hogy "ropogos, harapnivalo" lett a popsija. Es a kis hamis errefel neha odatartja a popsijat, hogy ha harapnivalo, akkor harapjam.  Eccer csak beleharapok, ha mar odatartja  ......

     

    Amugy mi jol vagyunk. Itt nalunk senki sem oltatta be magat az uj inluenza elleni oltassal. Itt nagyon ellene szolnak, na, meg meglassuk. Jovo heten kezdik az iskolakba az ingyenes beoltast, de csak a kozepiskolatol felfele. Tehat meg Abigelemnek sem jarna ingyert. De en nem akarom beoltatni, itt az orvosok is szinte 100%-osan ellenjavaljak. Aztan ki tudja? Nekem jarna ingyert, mert egeszsegugyben dolgozok...

     

    Megyek dolgomra, jok legyetek. Remelem hamarosan tudok kepet csatolni. Ket hete voltunk egyet setalni s tokjo fotok keszultek mind a negyunkrol.

     

     mindenkinek.

     

     

    Ja, lesben vagyunk, mert az oviban is es a suliban is van baranyhimlos osztalytars....

    előzmény:
    Dorbibébi (94464)
    2009-11-24  08:13
  9. 2009. november 26. 08:5894468.

    Sziasztok!

     

    Dorbi én kedvet kaptam, főleg mert a Te sorsod úgy érzem (legalábbis munka terén) nagyon hasonlít az enyémhez. Szerintem én sejtem mit érzel.

     

    Szóval, sziasztok Anyukák , régen nem jártam erre. Néha azért bekukkantottam meglesni pár fényképet.

     

    Kezdeném az oltással. Nálunk mindenki be lett oltva, kivéve Manna, mert 3 éves kor alatt nem ajánlották. Engem egy hete oltottak, meg Lacust is, eddig úgy tünik minden rendben. 

     

    Gyerkőcök imádnivalóak, nagyon szeretik egymást továbbra is. Néha van egy kis veszekedés, de hát hol nem? Manna nagyon csajszi lett, kényeskedik, nyávog... sokszor nem tudjuk, honnan szedte ezt a viselkedést, hiába csak ez is genetika lehet.  

     

    Munka:  nálunk is sok változás van, a bolt katasztrófálisan megy, itt helyben a boltok (kis és nagy egyaránt) azon verseng ki tudja olcsóbban (beszerzési ár alatt adni) a kenyeret, tejfölt, olajat...stb. Mi már döntöttünk, amint lehet eladjuk, csak az energiát veszi el az embertől. 

    Iroda: szerencsére jól megy minden, volt egy kissebb kitérőnk, egy pár emberrel csúnyán összevesztünk, utálom ha palimadárnak néznek és ez még ráadásul a pénztárcámat is bántja,így sajnos a bátyámhoz sem fogok szólni az elkövetkezendő időkben. Egyszer már megjátszotta velünk, nem is értem miért folytattuk a közös munkát. Mondtam anyukáméknak is, hogy egyszerűen ne haragudjanak, de én karácsonykor és semmikor nem vagyok hajlandó egy asztal mellé ülni, látni sem akarom. Sajnos muszály őt kizárni az életemből, mert másképp mindig megkeseríti. Most ujjúlt erővel indultunk neki a munkának, volt sok-sok álmatlan éjszakám. Sikerült továbblépnünk, van egy jó kis csapatunk, ami lassan elkezdett dolgozni. Januártól hivatalos ügynökség vagyunk, sok-sok energiám és időm van ezekben az emberekben, de most látom beérni a gyümölcsöt. 

     

    Magamról, már megint ott tartok súlyban ahol a part szakad, egyszerűen nem bírom magam rávenni egy fogyókúrára, pedig nagyon kéne. 

     

    Házban idén semmit nem csináltunk, remélem jövőre már sikerül erre is áldoznunk anyagilag. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. november 26. 08:4994467.

    Sziasztok!

    Dorbi: óriási Krisztián! Nagyon jók a fotók. :) Tündi csak 14,5 kilós és 100-105 centi körül lehet.....Tündi a mi fotóinkon bambi, én jobb fotókat csinálok róla.

     

    Nálunk a 2 gyerek közti kapcsolat változó. Időnként nagyon szuperül együtt játszanak szaladgálós, bujócskázós játékokat, de a többi játékon gyakran összevesznek. Mondjuk szerencsére azért Tündit inkább a babák, bábúk, Mátét meg a vonat, autók érdeklik, így emiatt sokszor eljátszogatnak egymás mellett.....

     

    Piramis: Máté rám hasonlítana.... ? Nem tudom, ezt még nem hallottam. :) Jól megvagyunk itthon Gáborral, igazából ő is egy nagy személyiségfejlődésen ment keresztül az elmúlt időszakban... most jobban megvagyunk , mint előtte...lehet, hogy tényleg el voltunk távolodva egymástól, csak a terhességek, meg a gyerekek voltak nálam a középpontben és észre sem vettem.

     

    Climbz: oltásügyben most megint tanácstalan vagyok. Mátét a tojásallergia miatt nem oltattuk. Viszont kedden voltunk a tüdőgyógyászaton kontrollon (máté asztmás, enyhe forbában ugyan), és a doki a tojásallergia ellenére javasolta az oltást. Azt mondta, hogy ha a gyerekorvos nem meri beadni neki, akkor menjünk el a László kórházba az oltásambulanciára, és ha allergiás reakció lépne fel, ott segítenek rajta. De engem ez az egész megijeszt. Most mitől féljek jobban, hogy elkapja az influenzát vagy, hogy allergiás sokkot kap akár a szuritól? :( Az allergológus doktornénink nem merné neki beadni (ezt még 1,5 hónapja mondta, amikor nála jártunk), jöv. héten megyünk kontrollra a gasztroenterológushoz, tőle is megkérdezem majd.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. november 24. 17:1794466.

    Sziasztok!

     

     

    Egész héten tanfolyamra járunk Debrecenbe. Az aprónépet leadjuk Téglásom anyósomnak. Pont útba esik és reggel nincs idő beadni őket az oviba meg a bölcsibe. Elég fárasztó, el vagyok szokva a fejtágítástól. Főleg, hogy igazából túl sok újat eddig nem hallottam.

     

    Piramis: Flórának is folyt az orra mikor beadták az oltást (enyhe felsőlégúti hurut nem kontraindikálja az oltást). Igazából mióta bölcsis folyamatosan folyik az orra. Nem volt semmi baja tőle.

     

     

    Rita: nagyon szép lett a takaró! A gyerkőcök is nagyon szépek.

     

    Teo: Máté és Tündi is nagyon gyönyörű. Sztem jól döntöttél oltás ügyben. A sok hülye rémhírnek nem kell bedőlni. Az oltás biztonságos és a vírus pedig egy veszélyes dög. Negyven éve nem találkoztak ilyan mutánssal a virológusok (ember, madár és sertés géneket is tartamaz). A nagy járvány még hátra van és teljesen kiszámíthatatlan. Lehet, hogy nem lesz belőle semmi de jobb félni mint megijedni.

     

    Puszi mindekinek!

     

    Zita 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. november 24. 12:5494465.

    Sziasztok, csajok

     

    vagyok en is, csak valahogy nem jutok a gephez miota itthon van a Zuram

    jol kikeszulve jott haza:(, asztma, plusz a legkonditol elment a  hangja is. Ma mar ment dolgozni, azota kuralom, hogy javuljon.

    Noemi szerencsere szombat ota rendben van, kopp-kopp.

    Szombat ejjel mar jol aludt (en is) , hat egy kis pihenes csodat muvel az emberrel, halljatok!

    Rita: gyonyoruek a gyerkocok, Johanna mar egyik fiura sem hasonlit!!! Inkabb csak rad. Gratula a fogacskahoz!  Meg mindig olyan jo kislany?:)

    Nagyon szep takarot varrtal!

    Teodorka: nagyon jo hallani rolatok! Mate mekkora mar!!!! O rad hasonlit, igaz? Nagyon szepek a manok. Otthon jol mennek a dolgok, jol megvagytok..? Gyere gyakrabban!

    Dorbi: dehogy fagyott meg a levego, csak ritkabban irogatunk, mint regen, de azert maradtunk egy paran. Krisztian is tenyleg milyen nagyfius, szep kepek keszultek! En is ugy varom mar az ovis fotokat, barmelyik nap megerkezhet, mar tobb mint 2 hete keszultek.

    En holnap akartam menni oltasra, de Annanak elkezdett folyni az orra. Nem komoly, nem tudom, igy vihetem holnap oltasra? Eskuszom, mar unom, hogy minden heten valaki beteg es csak toljuk-toljuk az oltast. Tul akarok lenni rajta.

    Vasarnap jon a Mikulas a magyar oviban, kivancsi vagyok, milyen lesz, elotte babszinhaz

    Noemi megkapta az elso kisbakancsat, dogos pirosat, olyan pirinyo kis laba van (18-as), mar idoszeru volt, eddig forditott bor bundas kis mamuszban vittem ki, az is nagyon vastag, de megsem cipo es mar kijon az overallbol a laba.

    Ma elvileg uszoda, meglatjuk Anna mennyire van jol...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. november 24. 08:1394464.

    Hűha...

    Megfagyott a levegő mióta írtam....?

    Szkennelni nem, de fotózni nagyjából sikerült az ifjú urat, úgyhogy csatolom is, reggeli vidítónak.

     

    Vigyázzatok magatokra, pusz

     

     

    Dorbi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. november 23. 15:4494463.

    Sziasztok!

     

    Piramis, nem volt meg zarva az ut a szerpentineknel, csak ra 2 hetre zartak le. Es majus vegeig zarva lesz. Rosszul tudod, novembertol zarjak le, ha csak hamarabb le nem havazik egy oriasi adaggal. Addig pucolgatjak. Megerte ilyenkor menni, maskor is szep a hely, de igy, hogy az ut fekete es a korulotte levo helyek mind feherek voltak, hat igy eszbontoan szep volt.

     

     

    En most olyan  vagyok. Szombaton megint buliztam. Egyedul mentem, Apank Svajcba van pentektol e het pentekig.  Na, de ettol meg olyan jol telt, hogy reggel 4 korul ertem haza.

     

     

     

    Dorbi, nalunk is borzalmas a ket gyerek kozotti kapcsolat neha.....   Az este  peldaul olyan szepen eljatszodtak masfel oran keresztul, hogy csak hallgattam a nappalibol, hogy milyen edesen dumcsiznak es kacarasznak. Be sem mertem menni, ne zavarjam meg az idillt. De maskor pokolla tudjak tenni egymas napjait. Uvoltve veszekednek. Alpi uti Abit, mint a lovat, huzza a hajat. Szegeny csaj meg sikit egy vegbe. Sokszor mar en is sikitani tudnek, sot, neha meg is teszem. De hat nekem sincsenek acelbol az idegeim, nem birom mar.  Remelem hamarosan szebb napokrol fogunk tudni beszamolni egymasnak..... 

     

    Legyetek jok. Gyogyulast Noeminek! Draga kincs, az en Abigelemnek jott ki minden foga ilyen nehezen: laz, siras (jobban mondva sikitas) ejjel-nappal heteken at, nona, hogy olbe hordozas s meg ugy is uvoltve sirt szegeny. Neki olyan is volt, hogy 24 ora alatt 4(!!!!!!!) foga bujt ki! Azt hittem en is es o is beleorulunk a vegen. 

     

     

     mindenkinek! Szep napokat!

    előzmény:
    piramis (94453)
    2009-11-19  17:55
  15. Torolt_felhasznalo_945265
    Torolt_felhasznalo_945265
    2009. november 23. 10:4594462.

    sziasztok

    cska gyors bekukk

    elveszettkék örülök az életjelnek! Teo szépek a kölkök!

    Rita szupi a takaró!!!! hogy botoljuk? küldjem a pénzt? mennyit? milyen számlára?

    na rohanok mert szokásos hétfői romhalmaz a ház

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. november 23. 10:0294461.

    Norbával nagyon sokat kell tanulni, egyszerűen nincs érzéke a helyesíráshoz, még most harmadikban is olyanokat ír, hogy sikítok tőle!

     

    Egy régi tanítónénimhez hordom korrepetálásra, aki azt mondta, ha hiszem ha nem, ez genetika, akinek nem áll rá a füle, hogy hogy hallja és hogy kell írni a szavakat, annak véres veríték a helyesírás.... És hát nálunk ez van, simán leírja az "áll" szót egy l-el, és kimondva sem hallja, hogy az két l, inkább úgy mondja, hogy áááááál.

     

    Ez az én stréber lelkemnek igen nagy fájdalom... :-)

     

    De hogy jót is mondjak, most nyerte meg megint az iskolai versmondó versenyt, illetve csak második lett, de ez abszolút az ő érdeme. Ugyanis nem akartam engedni, hogy menjen, mert folyton kiborult, ha nem ért el helyezést, és mondtam neki, hogy nem vagyok hajlandó úgy energiát fektetni bele, hogy kínszenvedünk, vagyis ha verset akar tanulni, akkor segítek, de nem vagyok hajlandó noszogatni, hogy tanuljuk már, tanuljuk már....! Így szinte egyedül tanulta meg a verset, és már csak a hangsúlyozáson kellett dolgozni! 

     

    Azért sokszor, nagyon sokszor érezni rajta már, hogy hiába most lesz 9 éves, nagyon, nagyon kamaszodik, a hanglejtése, jesszus!!!! Néha már visszakérdezek, hogy ezt a mondatot ÍGY nekem szántad????

     

    Iszonyú sok a feszültség a két gyerek között, nem tudnak meglenni egymás mellett, ha Krisztián bemegy Norba szobájába, már hallomis, hogy HÚZZZÁÁÁÁÁL KI!!!

     

    Cserébe Krisztián földig rombolja a Star Wars űrállomást.... :-(

     

    Munka: változik az életem, de  hát kié nem???

     

    Az utóbbi időben mindig mondogattam egy "mantrát", hogy: Minden a lehető legcsodálatosabb módon oldódik meg

     

    És működött!!!! A hitelek beindultak, gyorsan és akadálymentesen végigfutottak, teljesítettem, volt fizetésem :-) Aztán egyszer csak derült égből villámcsapás, bonyolult lenne leírni, hogy mi minden történt, a végtermék az lett, hogy az irodába, amit én újítottam fel, rendeztem be, stb., decembertől már be sem léphetek!!!! Ez nem a cég döntése, jóval inkább a drágalátos kolléganőé.

     

    Szóval kegyetlenül magam alá zuhantam, teljesen összetörtem, míg fel nem világosítottak, hogy dehát én kértem mindig, hogy minden  a lehető legcsodálatosabb módon oldódjék meg, és ez kihatott az élet minden területére.

     

    Csak elsőre nem tűnt olyan csodálatosnak.... :-)

     

    Most már talán látom a fényt az alagút végén, de nem tudom lesz-e erőm egy olyan terhet a vállamra venni és cipelni, hogy önállóan egy új irodát üzemeltessek.

     

    A mai világban vállalkozni és optimistán a dolgokhoz állni... nem egyszerű... :-(

     

    Hát velünk kb ennyi...

     

    Remélem a régen látottak is kedvet kapnak egy kis beszámolóhoz az enyémet olvasva és írnak ilyen kis "szösszenetet".

     

    Most megyek, mert 1200 vizsgakérdésre kéne válaszolnom, csütörtökön vizsgázok, de hogy hogy, azt ne kérdezzétek!

     

    Mindenkit szeretettel ölelek és pusszancsolok:

     

    Dorbi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. november 23. 09:4894460.

    Sziasztok drágák! :-)

     

    Hetek óta be akartam már jelentkezni, főleg mikor láttam, hogy Su árulja a Fantomra a jegyeket, de egyszerűen olyan régen csak olvaslak benneteket és nem írok, hogy kiesett a jelszavam az eszemből....

     

    Trixi, milyen volt az előadás? Nagyon irigyeltelek érte!!!!!

     

    Nagyon furi látni, hogy már a második, harmadik csemeték is milyen nagyok, ilyenkor érezni, hogy mennyire repül az idő.

     

    Az oltást megmondom őszintén mi nem adattuk be, a védőnőnk, és a gyerekorvosunk is ellene volt, azt mondták erős, egészséges kölkök a mieink, ha netán elkapják, hamar túl lesznek rajta. Csak remélni merem, hogy jól döntöttünk, nálunk több mint a fél osztály és több mint a fél csoport nem adatta be az oltóanyagot. Hát a sok negatív-pozitív vélemény között ingadozva nehéz okosnak lenni.

     

    Rólunk:

     

    Krisztián nagyon nagy gyerek, 25 kg és 113 cm magas, egyfolytában beszél, de a "r" és "l" hangokat nem ejti tisztán, így még mindig olyan babás néha. Hihetetlenül kihasználja a pasis kisugárzását,nem csak a kislányokkal szemben, hanem minden nővel szemben, ahogy félig lehúnyt szemmel, csücsörítve felém közelít és mély hangon azt mondja, hogy: anya, aggggy egy csókot, hát rendesen visszahőkölök, hogy kisfiam, anyával nem illik így beszélni....:-))) Volt az oviban fotózás, és annyira dögös képek készültek, a fotós őt választotta "referencia" munkának, vagyis róla csinált kiállított darabokat, hogy ilyet lehet kérni (majd szkennelek, és felrakom mert szétvet a büszkeség)

     

    Szeptemberben hozzánk költözött egy macska, Félix. Illetve... Anyuék szomszédjában született két kiscica, és én nem tudtam, hgoy a macskák olyanok, hogy ha egyszer azt mondod nekik: ciciciciccic akkor onnantól nem tudod levakarni magadról. Hát ez megtörtént, a macs jött utánunk mintha a harmadik gyerekem lenne, anyuék tacskója őrjönött, a macskát 20 percenként meg kellett menteni. Telefonon könyörgött Norba az apjának, hogy had hozza haza, aztán az ellenállás megtört, mikor a gyerekem kiült anyámék járdájához a porba, ölében az a koszos, bolhás macska, és folyt a könnye mint az állat, hogy ez a macs neki kell... A vérszövetség megköttetett, előbb az állatorvoshoz vittük, aki "fertőtlenítette" a macskát, aztán haza, hát az kis nyeszlett dög úgy kikupálódott nálunk hogy csak na" Ragyog a szőre mint a reklámmacskáknak, és magunk se tudjuk hogy, de belopta magát a szívünkbe. Még Édesúréba is :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. november 23. 08:2094459.
    Egy fotó Tündiről és Mátéról
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. november 23. 08:0594458.

    Sziasztok!

    Én is bejelentkezem....

     

    Rita! Gyönyörűek ezek a takarók! Csak ámulok és bámulok, hogy csinálod? (meg mikor?) Már rég akartam írni neked, hogy álltok az allergiával? Javul? Máté még ugyanúgy allergiás, nekünk is ez valószínüleg 5-6 éves korig tartani fog. :( Johannánál is megállapították a tej és tojás allergiát? Olyan rossz ez, mostanában kezdem felfogni, mert amíg csak szopizott, meg bébiételeket evett valahogy reménykedtem , hogy kinövi, meg javul, de nem. :( Sőt most szeptemberben és októberben volt olyan, hogy valószínüleg egy-egy Tündi által otthagyott csokidarabot találhatott (egyszer anyukámnál voltunk, másodszor meg ő volt nálunk, és persze ilyenkor édességet nyom Tündi kezébe), és nagyon csúnyán bedagadt az arca tőle, ijesztő volt. Ja, és azt nem tudom írtam-e már, hogy bölcsis lesz Máté. Vagy februárban, vagy márciusban kezd (fellebbeztünk, és az egyik közeli bölcsiben új csoportot csinálnak, oda vették fel, csak a bölcsirészleg még nincs kész), félek a bölcsitől, hogy vajh. tudnak-e Máté allergiájára eléggé vigyázni? :(

     

    Látom többen oltattatok, én is beoltattam Tündit és magamat 1,5 hete, apa is jelentkezett oltásra a munkahelyén, de még nem kezdték el, nem tudom meddig várnak. Mátét nem lehet a tojásallergia miatt. Egyébként épp miatta oltatjuk magunkat (nagymamák/nagypapa is oltattak már), mert Máté asztmás is, szóval pont neki nem kéne elkapnia. Sokat filóztam az oltáson, aztán úgy döntöttem bízom az oltóanyagban, és ha majd így kapja meg a betegséget Máté, legalább azt mondhatom, hogy mindent megtettem.

     

    Egészségileg egyébként mostanában jobban vagyunk (gyorsan lekopogom). Tündinek még orrfolyása sincs, csak 3 napot hiányzott eddig az oviból (előző évben minden 2. héten beteg volt), Máté meg mióta kijöttünk a szalmonellából szintén jól van.

    előzmény:
    ritasuni (94457)
    2009-11-22  09:42
  20. 2009. november 22. 09:4294457.

    Sziasztok!

     

    piramis: remelem, mar jol van Noemi. Nem lehet, hogy influenzas is lett? Mert akkor nem kell beoltani. Gratulalunk a fogakhoz!

     

    Johannanak is kijott az ELSO foga Lehet, hogy az miatt is volt beteg. Eppen csak at van torve, tehat a kepeken meg sokaig nem fog szerepelni

    Es ime, elkeszult a takaro, remelem tetszik gyoni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_945265
    Torolt_felhasznalo_945265
    2009. november 21. 07:4594456.

    na te szegény akko jó nehéz napod volt Nándinak is már érzem az első fogát de még nem törte át, Levinél mi sem vettük észre a fogakat, remélem Nándinál sem fogjuk, bár ő már nyálazik egy ideje meg rágja a kezét, Levi ezt sem csinálta

    tök rendes Regina, nekem is olyan jó ha átmegy Levi szomszédolni, bár mostanában ritkábban fordul elő meg már olajozottabb is az élet de azért nem bánom ha délután valaki lefoglalja

    tegnap megint extra szemtelen volt aztán megígérte megint h többet nem fordul elő, csak a péntek rossz nap, majd a kedd meg a csütörtök jó lesz

    már megy a minimaxozás ezerrel, ilyenkor összerakom őket egymás mellé én meg kicsit ideülök gépezni, reggel nem féltem Nándit Levitől, később már igen

    ma megyünk decatlonba Levinek pár ruháért, remélem lesznek kék termékek

    előzmény:
    piramis (94455)
    2009-11-20  11:30
  22. 2009. november 20. 11:3094455.

    hello

    na, valahogy tul lettunk ezen az ejszakan is, azt hiszem megvan a laz nyitja, a felso inyen az este lattam, hogy attort 2 lapatfog, a ket kozepso...iszonyu nyuglodessel, visito sirassal, kezragassal es lazzal, hat ilyent Annaval nem pipaltam. Miert nem tudnak egyenkent jonni+ Egyszerre es raadasul jo nagyok is.

    Doki visszahivott, rendes volt es az is kiderult, hogy most vegez es praktizal csak, igy nem tud vallalni, mert meg akartam kerni haziorvosnak-igy kertem, hogy ajanljon egyet o, majd feliratkozunk hozza.

    Mondta, hogy azert figyeljem a legzest, s ha barmi nem normalista eszlelnek, akkor vigyuk be az ugyeletre, mert influenzas idok jarnak.

    Aztan hogy kerek legyen a dolog, tegnap delutan olyan szedules es fejfajas tort ram, mint meg soha, Noemi aludt, Annanak rajzfilmet tettem, es lefekudtem 5 percre, hat ugy forgott velem a szoba, mintha be lettem volna rugva. Persze a hulye fejemmel eszembe nem jutott, hogy merjem meg a vernyomasom, igy csak egy algoflexet vettem be.

    Feri holnap reggel jon, addig valahogy lesz. Tegnap mondja, hogy nagyon rosszul van, kiujult az asztmaja, ugy kohog, h fullad meg. Miota eljottunk Magyarorszagrol, nem volt panasza. Lisszabonban meleg van, mas a klima, ugy latszik egesegugyi szp.-bol mindenkepp nyero Svedorszag...

    Na, de eleg a panaszbol

    Gyoni: tudom, nem egyszeru a feltekenyseg-dolog...tegnap ugye Anna is itthon volt, szegeny 12 oratol 4-ig mondta: altasd mar el Noemit es jatssz velem

    Ma bevittem oviba, mindenkinek jobb igy, es Noemi valoszinu a fogatol beteg. Patriks anyukaja, Regina hivott es mondta, h ha akarm elhozza o du. Annat az ovibol, hogy ne vigyem ki ujra a kicsit. Igaz, milyen rendes?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_945265
    Torolt_felhasznalo_945265
    2009. november 19. 18:2394454.

    sziasztok

    Piramis sajnálom h betegek voltatok meg h egyedül tartod a frontot, kitartás! mikor jön Feri?

    végre egy jó dokit találtatok!

    nekünk tegnap nagyon jó napunk volt, Levinek tök jó kedve volt, csomót marháskodtunk de ma megint borzasztó volt, semmi se volt jó neki

    tegnap néztük valamelyik mesét és egyszer csak elbűvölve megszólalt h anya nekem tetszik az a lány olyan édi volt de hát még öt éves sincs, hihetetlen

    aztán este elalvás előtt közölte h holnap ne felejtsem el h ő az én kisfiam szegény marha féltékeny, már várom a szopi végét mert iszonyúan féltékeny miatta, mindig mondja h ne etessem Tityit (így hívja)persze azért szopizunk ameddig lehet csak Levi tuti ettől van megkattanva

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. november 19. 17:5594453.

    sziasztok,

     

    nem jottem, kisse kivagyok. Betegeskedtunk, aztan a hetvegen elszallt a netunk, hetfo ota pedig szinte be sem tudom kapcsolni a gepet, annyi a dolgom.

    Vasarnap delutan ota Feri kulfoldon van. Jelenleg Noemi lazas, tegnap del ota szinte csak olben van. Ma elvittem orvoshoz (vegre egy lelkiismeretes dokit fogtunk ki). Holnap fel kell hivjam reggel, hogy hogy van a kicsi, meg hetfon is. (Ezt eddig egyetlen orvos sem mondta itt)

    Diohejban ennyi rolunk.

    Trixi, orulok, hogy jottel, meg az is jo, ha olvasgatsz minket, kitartast a nagy hajrahoz a meloban.

    Ritasuni: mi beadatjuk mindenkinek az oltast. Noemit majd decemberben oltjak, mi jovo szerdan megyunk (a csalad). Itt is ugy van, hogy eloszor a kronikus betegek, es gyerekek kapjak meg, ma megkerdeztem, mi is megkaphatjuk, mert en es Feri is asztmasak vagyunk.

    En a betegsegtol jobban felek, mint az oltastol...

    A lanyoknak kozben elkezdtem egy kerek pufi parnat varrni estenkent (foldon ucsorogni valot) , lasssan megy, mert nincs varrogepem es kezzel csinalom. Most igazabol tok ideges vagyok a foiskolam miatt, es ilyenkor jon ram a valamit csinalhatnek, aztan addig sem kell azon filoznom.

    Meg a mult heten Annaval karacsonyi diszeket csinaltunk (elcsabultam a hobbiboltban), nagyon ugyes keze van, csak hamar megunja a pingalast, ragasztgatast, stb. aztan csinalhatom egyedul.

     

    Jaj, Emese akartam irni, hogy a Fogarasrol a kepek nagyon szuperek voltak-de hogyhogy felengedtek oda, amikor ilyen ho van? A szerpentin zarva van augusztus vegetol...Vagy a telekabinnal mentetek, ahaaa..!!

    Su, mikortol kezdesz az uj munkahelyen?

    Most megyek, mert lefejelem a billentyuzetet. JO lett volna eludni egyet az esti hajra elott.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. november 17. 09:4194452.

    Jo reggelt!

     

    Trixi: nagyon orulok, hogy jelentkeztel. Sokat gondoltam ratok, lehet, hogy az agyhullamok odaertek? Kar, hogy sokat dolgozol, most meg foleg teli lehetnek a rendelok.

     

    gyoni: egyenlore otthoni melo, kikapcsolodas. Utana meglatom. Elvileg ha Venci beteg marad, akkor 6 evig lehetek gyesen.

     

    Tali: en is lemaradtam rola, de nagyon jo otlet. Mar en is akartam javasolni. Mi dec. 30-an elutazunk, de elotte raerunk. En szivesen meg is rendezem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top