Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2005 juliusi babasok

szvetlana
Létrehozva: 2004. november 5. 08:18
Sziasztok!!!
Mivel van mar minden honapra babavaro topik, gondoltam, akik 2005 juliusara varjak babajukat, azok se maradjanak ki:)))
Szoval jo lenne, ha tobbet osszejonnenk, es megbeszelnenk a babavaras oromeit, gondjainkat, felelmeinket:)))
  1. 2009. december 3. 14:3094501.

    Boldog szulinapot kivanok Matenak es Johannanak!!!     En is megkesve, de annal nagyobb szeretettel...  

     

    Anna es Noemi olyan eeeeedesek!!! Irton aranyosak! Milyen jol all nekik az a kis ruha! Te ne aggodj Noemi miatt, nagyon jol nez ki a kicsi draga.  Nem ugy nez ki, mint akivel baj van. Hadd legyen sovanyka, majd nagyobb koraba milyen boldog lesz, hogy csini es nem olyan kerek mint en...  Van egy baratnom, akinek a kislanya 5 es fel eveske es olyan pirinyo a kiscsaj...  Ha jol emlekszek (most hetvegen voltunk egyutt es mondta anyukaja az adatait...) most alig 90 cm es 15 kilos... Pedig egy evvel nagyobb mint Alpim. Ki lett vizsgaltatva nem is egyszer, mert anyukaja izgul erte. Tok egeszseges a kiscsaj. Ecceruen o ilyen es kesz. Anyukaja is tok sovany es nagyon alacsony is, valszeg ot orokolte.

     

     

    előzmény:
    piramis (94499)
    2009-12-03  12:54
  2. 2009. december 3. 13:0094500.

    Kisse megkesve, de annal nagyobb szeretettel

    Boldog szulinapot Johannanak es Matenak!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. december 3. 12:5494499.

    Sziasztok!

     

    Mindig megkivanom a mezeskalacs-sutest, de inkabb az iden sem sutok, mert nalunk senki sem szereti (en sem, de rolam nem is hianyzik)

    Tavaly a keszen vetteket diszitettuk cukormazzal, (meg megvannak, pedig azok nagyon finomak voltak, megsem fogytak el.

    Itt beutott a krakk, napok ota minusz 7-8 fok van, vegre telies a taj, mindenhol vastag zuzmara, tenyleg, le is kene fenykepezzem. 

    Rakok a csajokrol par kepet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_945265
    Torolt_felhasznalo_945265
    2009. december 2. 16:5494498.

    sziasztok

    Dorbi a mézeskalács reci:

    1 kg rétesliszt

    1/2 kg méz

    25 dkg vaj

    20 dkg kristálycukor

    2 egész tojás

    4 db sárgája

    fűszerek (4 kk ánizs, 2 kk szegfűszeg de én mézeskalács fűszert szórtam bele)

    1 cs vaniliás cuki

    2 kk szódabikarbóna (csapott)

     

    ez marha sok lesz

    egy éjszakára hűlni kell hagyni, utána jó kemény lesz csak darabokban lehet kiszedni

    tepsit nem kell kikenni, 6-7 perc alatt kisül

     

    jövő hétvégén én is megcsinálom aztán még egy adagot sütök karácsony előtt a pajti gyerekekkel

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. december 2. 15:4394497.

    Sziasztok drágák!

     

    Gyoni, ugye neked van egy tuti mézeskalács recid?

     

    Tavaly innen a topicból sütöttem meg, de most nincs időm megkeresni, nem dobná be valaki?

     

    előre is hálás köszönet

     

    Pussssz

     

     

    Dorbi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_945265
    Torolt_felhasznalo_945265
    2009. december 2. 15:0194496.

    persze hogy jó előtte megyek az aranyeremmel dokihoz este úgyhogy jó lesz egy kis lazítás a kellemes élmény után

    hát nálunk a mocskos szavak gondolom az oviból származnak de a pesti oviból is hozott haza kifejezéseket

    de amilyen gátlástalanul használja az ijesztő, ugyanez a megfeszítős fetrengős buli megy nála is

    de nem engedtem, msot már nem engedek sose és elég hamar kimondom a végszót, biztos az is baj volt h korábban jó pár dologban engedtem neki, ill közösen hoztunk döntéseket, lehet nem kellett volna, anyu és mammut szerint ezzel rontottam el, nem mintha ők mást csinálnának, de jó egy bűnbak a háznál

    mindegy én vállalom h csináltam hibákat, talán nem végzetes végleges, majd csak ember lesz a gyerekből

    tesóm szerint kapunyitási pánik, abban is van valami

    előzmény:
    ritasuni (94495)
    2009-12-02  14:52
  7. 2009. december 2. 14:5294495.

    Sziasztok!

     

    Gyoni: ma Patrik is iszonyuan viselkedett. Kezdte reggel a hisztit, uvoltve indultak el az oviba, ott is egy 20 perces orditassal ment be. Hazafele meg lefekudt a boltban, majd az utcan nem volt hajlando jonni, es huzni sem lehetett, mert ott is lefekudt, meg ugy megfeszitette magat, es ezt csinalta az egesz uton. Persze folytatta itthon is. Es mindezt azert, mert nemet mondtam neki egy piti dologra. Szerencsere o nem mond semmi csunyat, de a viselkedese kritikan aluli.

     

    tunderke: tesom beadatta az ikreknek, ok most 16 honaposak. Semmi bajuk nem lett tole. 

     

    Ma mezeskalacsot sutottunk, kiprobaltam egy tej-tojasmentest, hogy Vencinek is legyen. Nagyon izlik nekik, igy ilyen is lesz karacsonykor. Es iszonyu konnyu volt elkesziteni, ez kulon jo benne. 

     

    Patrikeknak holnap jon az oviba a Mikulas, penteken meg a munkahelyem altal szervezettre megyunk.

     

    Kozerdeku:

    Tali lesz nalam december 9-en, ha valakinek van kedve jonni, szivesen latjuk.  (remelem gyoni meg mindig jo neked, ha nem, akkor pontositsd a datumot )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_945265
    Torolt_felhasznalo_945265
    2009. december 2. 14:3894494.

    sziasztok

    Tündérke én azt halottam h 1 éves kortól beehet adni az oltást

    a lányos hiszti is jó lehet

    Rita tök jók a képek! Isten éltesse a lányod! és Mátét is!

    hát lehet mégis elmegyek valamikor ahhoz a tanácsadóhoz, amit ma Levi csinált az iszonyú volt, elhordott mindennek csak mert nem az volt amit ő akart ... aztán bocsánatot kért de ez így mégsincs jól

    Tündérke gratula a kerekhez

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. december 2. 12:1994493.
    Régen volt már ilyen sikerélményem, ezért ezt a kis kereket elviszem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. december 2. 11:5194492.

    Sziasztok!

     

    Trixi, utólag is boldog szülinapot!

     Máté, Johanna nektek is nagyon sok boldog szülinapot! Tündéri ez a kiscsaj!

     

    Oltás, anyósomék nem oltatták be magukat (anyós+após+ a férjem öccse) és hát nem tudtam mit  csináljak, ugyanis azt javasolták, hogy 3 év alatti gyereknek a környezete oltassa be magát. Anyósék ráadásul még cukorbetegek is és rendszeresen közösségbe járnak, szóval szerintem akár mikor haza hozhatják a betegséget. Most akkor ne engedjem a kiscsajt a közelükbe? Vagyok ám dilemmába! Szegény nővéremnek meg higany allergiája van, ezért nem kaphatja meg az oltást, ő meg betegek közt dolgozik, rengeteg emberrel találkozik nap mint nap. Szóval beszéltem a védőnővel és beoltatjuk Mannát is, mert képtelenség eltiltani ezektől az emberektől.

     

    gyoni, hát biztosan nagyon nehéz így Levivel. Lehet igazán okosat tényleg egy nevelési tanácsadó  tudna mondani. Nálunk mostanában Manna kezdi a hisztiket, de ezt inkább betudom a hiszti korszaknak.

     

    Ma nincs ovi, így a két gyerkőccel vagyok itthon. Szerencsére jól reggeliztek, most vígan eljátszanak. 

     

     Su, gratulálok a munkahelyhez! Remélem jól fogod magad ott érezni. 

     

    Piramis szerintem mindent jól csinálsz, egyszerűen ilyen génjei vannak a kiscsajnak, majd fog ő hízni. 

     

    nautila, remélem nálatok is minél előbb  kiderül miért nem hízik Bori. Azért neked sem könnyű, még a munkahelyen is feszültségek érnek, a tejérzékenység is előjött. Remélem a 2010-es év sok boldogságot tartogat nektek. 

     

    mehelga, sikerüli fog! Nálunk sosincs ilyen anyukás program az oviban.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. december 1. 21:3194491.

    Sziasztok!

     

    Teo Matejanak nagyon boldog szulinapot! Es persze az en Johannamnak is

     

    Ma tartottunk egy csaladi unneplest. Sajna mivel egesz nap esett az eso, igy a kirandulast lefujtuk, helyette mentunk a jol bevalt Tropicariumba, utana egy kis jatszohazazas (en kozben levagattam a hajam ), itthon meg tortazas. Tropicariumban kifogtunk egy nyugdijashazat, kaptam is par nevelesi tanacsot Hogy ezek nem birjak inkabb magukat nevelni

     

    Su: ne te erezd magad rosszul, azert nem tudom, hogy gondolja anyukad. Bar ismerek en is ilyeneket, nem is kell messzire mennem hozza

     

    piramis: jaj, de jo lehetett a Mikulas. Nekunk csutortokon kezdodik a domping, ott lesz az oviban, majd penteken a munkahelyemen, vasarnap meg itthon jon. Noemi sulyan szerintem se aggodj, nem olyan keves ez, hosszban meg kb. ennyi lehet Johanna is, o szerintem 74 centi korul van, de ma elfelejtettem lemerni. De nem valami hosszu, es 9200 gramm kb. Most mondjuk nagyon beindult a kajalasban, iszonyu mennyisegeket tud enni, nekem meg az az erzesem, hogy egesz nap csak kajat csinalok neki Varrni tobb mindent kene, vettem anyagot ruhanak Johannanak, meg egy mei tai is a listan van, de egyszeruen nincsen idom. Meg a sutiket is el kene kezdenem gyartani, plusz tanulni......

     

    gyoni: azert lehet, hogy erdemes egy nevelesi tanacsadot felkeresni, hatha mondanak valami okosat, hogyan is kezeld ezt a helyzetet. Talan Levi is megszeppen es visszavesz egy kicsit. Nalunk is iszonyu hisztik mennek, szerencsere ilyeneket meg nem mond. 

     

    A karacsonyi ajandek altalaban naptar szokott lenni, de iden fotokonyv lesz, azt szerkesztettem 2 napig, most leeadtuk elohivatni, ha jol nez ki, akkor megrendeljuk tobb peldanyban is. Meg majd apukamnak kene varrni egy takarot, de az szerintem nem fog beleferni karacsony elott, most a vizsgakra kene koncentralni

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. december 1. 20:5994490.
    Sziasztok,

    Su: de jó,hogy viszonylag jól indult a meló,elhiszem,hogy a végére begörcsölt az agyad - én az első 2 órás intimtorna-tartás után úgy zuhantam az ágyba,mint akit agyonvertek :) MEnni fog ez Neked,tuti.
    Ráncigáláshoz: szerintem jogos,hogy kiakadtál,elég most Neked egy dologra koncentrálni,ezt igazán megérthetnék,nem kis meló visszarázódni.

    piramis: de jó lehetett a mikulás,tök jó,hogy van ilyen magyar ház kint,legalább összetereli az összes kintlévő magyart.
    Eszter 2 évesen 10 kg,és senki nem piszkál miatta,szerintem egyáltalán nem vészesek Noémi méretei.Képet nem kapunk a csajokról?

    Rita:annyira édes a csajod,írtó helyes a copfjával :) Mik az sk karácsonyi ajándékaid (biztos nem fenyeget a veszély az ötletedidet,hogy lenyúlom,extra kézügyetlenségben szenvedek,csak kiváncsi vok :D )
    Ja,és hogy még vizsgázni is mész,azt már nem is kommentálom...nyugodtan vállalj még 3 gyereket,sőt néha lepasszolom hozzás az enyémeket is,nem hiszem,hogy ennyi energiával gon lenne :)

    Trixi: itt is a jó Isten éltessen :)

    Dondika: Bandi bácsinak utólag is boldog névnapot :)

    Helga: nyelvvizsgához megy a drukk -már miért ne sikerülne???Amúgyis a január még marha messze van.Tesós balhét nagyon sajnálom,rossz lehet,hogy egymást püfölik :(

    tündérke: madárleső?Ez igazi "relaxálós" hobbi lehet,már csak mert idegesen nemigen lehet madarakat nézni,nagyon jól hangzik.

    Nálunk egyenlőre semmi változás,várom,hogy a cégek elárasszanak a jobbnál jobb ajánlatokkal -nem nagyon kapkodják el :D

    Espi,babóca,madandy,dondika,Lillbor...mi lehet velük???

    Mennem kell,pussz,Juc





    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Su
    Su
    2009. december 1. 20:2794489.

    Sziasztok!

     

    Megvolt az első nap.Tulajdonképpen nagyon jó volt, 8 órán keresztül tágították a fejemet, és ez megy 2 héten keresztül, de a végére profi helpdeskes repjegyest faragnak belőlem a román piacnak:-)

    Van már egy román telefonvonalam, ez olyan mintha ők belföldet hívnának..

    Tul.képpen jóérzés volt dolgozni, bár a végére begörcsölt az agyam:-)

    Itthon is minden  rendben volt.

    Gabinak pénteken lesz a szalagavató, készülődik ezerrel, és ennek érdekében szerintem eléggé túllőttek anyuval a célon: most éppen minden átgondolás nélkül arra akartak megkérni, hogy menjek ki Gabi szüleiért pénteken hajnali 5-re, mert akkor érkeznek a busszal..Na persze, aztán érjek haza időben, zuhanyozzak, vigyem el Fannit oviba, érjek be 9-re , és huzzak le ujabb 8 órát kemény koncentrálással.. Én nem hiszem, hogy túllihegném ezt a dolgot, de azt viszont folyamatosan érzem, hogy anyám folyton rángatni akar- és mindig úgy, hogy én húzzam a rövidebbet. Most rosszul kell éreznem magam azért, mert nemet mondtam, míg ő önfeláldozóan vigyáz az unokájára...Baj van velem, szerintetek? Mert én ezen felháborodtam.

    Panasz ennyi:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_945265
    Torolt_felhasznalo_945265
    2009. december 1. 13:4194488.

    trixi köszi azért valamennyire vígasztal  h nem vagyunk egyedül, egyszerűen semmi nem használ, ha meg elverem v nem szólok hozzá, halálosan meg van sértve apa most nálunk sem jó neki, ma mondtam h holnap én nem maradok itthon vele mert borzasztóan viselkedik, majd apa marad (hihi) erre elkezdett sírni h őt utálja mert mindig csak a gépét nyomkodja ez mondjuk nagyrészt igaz de sokat csinál itthon, a hétvégén pl ő főzött a nagycsaládnak kétfélét és utána még kétszer ki be pakolta a mosogatógépet! de Levihez túl sok türelme nincs mostanság mondjuk nem csodálom, nincs túl kellemes korszakában csak így hosszútávon nem tudom mi lesz, a fogát is én mosom miközben szoptatni kéne stb

    Piramis majd a harmadik fiú lesz, azzal meg súlyproblémák nem lesznek Nándi már átlépte a 8 kg-t, majd csütin derül ki h mennyi pontosan, az itthoni digi mérleg szerint 8.4 tök jó h így beindult a magyar ház! ügyi vagy az adventi naptárral, nálunk most nincs sajna

    attól félek nem lesz a bécsi túrából semmi, 38 a láza, ez biztos h nem valami kis apróság lesz

    Su drukkolok a melóhoz

    előzmény:
    piramis (94487)
    2009-12-01  13:08
  15. 2009. december 1. 13:0894487.

    Sziasztok!

     

    Trixi, Isten eltessen sokaig!!!

    Nagyon orulok, hogy ilyen sokan irtatok, hatha kicsit nagyobb lesz a nyuzsges a forum haza tajan az unnepek alatt!

    Nau: szegeny Bori, ha meg lefogyott is betegseg alatt!:(De biztos visszaszedi. Anna is 15 kilo, mar nem is latom sovanynak, ejsze megszoktam. Szerintem Bori is ilyen nemevos alkat, de ha kivizsgaljak az erzekenyseget, legalabb amiatt nyugodtan alszol.

    Kepeket azert varjuk!

    Cassyo: Eszter mekkora csajszi lett!!! Hihetetlenul hasonlitanak Petivel!

    Kitartast, es sok jelentkezot decemberre a tornahoz!

    Helga. ugyes vagy, hogy nyelvvizsgazol!

     Tunderke: azt hiszem, a legrosszabb amikor a csaladban viszaly van.( hatha megis kibekultok valahogy:( A munkahoz meg sok sikert!

    Kepet kerunk a gyerekekrol, reg reg nem lattuk oket.

    Gyoni: kitartast Levihez, ez tenyleg nem piskota, amiket irsz, nagyon szomoru lehet hallani, hogy tiszteletlen a felnottekkel:( nyilvan duplan faj a szulonek, mert nemcsak hogy leeget, hanem te nem erre tanitottad, es megis... A lanyok masok, ugyhogy ezt mi nem tapasztaltuk meg.

    Ritasuni: miket varrsz Karacsonyra?

    (ha nem titok) Ruhat is tudsz? Nagyon szep az utobbi takaro is, huhhh, irto ugyes vagy!

    Rolunk: hat nalunk semmi kulonos, beleptunk az Adventbe, ma kibontottuk az elso kis csomagot az adventi naptaron. Annanak nagyon tetszik,en keszitettem a csomikat, az alapot keszen vettem, ez az elso ev, hogy nem csusztam ki az idobol

    A nagyszuloknek fenykepes naptar lesz az ajandek, abbol meg hibadzik ket kep unnepi ruhaban, azt valahogy ma meg kellene csinalnom, mert a rendelestol 10 napra hozzak meg, es meg postaznom is kell. Karacsonyi kepeslapok megvannak, azokat is nemsokara felrakom.

    Megjottek Anna ovis kepei, egy poziciobol keszult  sok kep, de legalabb igy lesz amit szetosztani Karacsonyra a kepeslapok melle a csaladnak.

    Ma voltunk gyerekorvosnal Noemi sulya miatt (okt.1-en kaptunk idopontot decemberre, jo, mi?)

    na mindegy, most gyarapodott szepen, tobb mint fel kilot hizott 2 honap alatt, de tovabbkuldtek egy dietetikushoz. Most varjuk az idopontot, megkertem, hogy lehetoleg Karacsony elott meg nezzek meg-hat remelem. hatha az mond valami okosat. Most 72,4 cm es 8170 g.

    Mar megint elkeseredtem, hogy mit csinalok rosszul, es hibaztatom magam is, hogy nem no elegge...

    Vasarnap volt a Magyar Hazban Mikulasozas, meg elotte babszinhaz, Annanak nagyon tetszett (egy pecsi tarsulat vxolt)

                                                                                

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. december 1. 11:5494486.

    Sziasztok!

     

     

    Nagyon köszönöm,h gondoltaatok rám!

     

     

     

    Gyoni: Tudom,h nem vigasztal de Norbi is ilyen.  Verekszik,ordibál,csúnyán beszél.Teljesen mindegy holvagyunk és kivel. A legújabb,h apjának mondja utállak,szegény Feri pedig iszonyatosan soka foglalkozik (játszik ) vele. Többet mint én.

    Az óviban ellenben bűbájos,imádják. A gyerekek versnyeznek a barátságáért a nagyon is.

     

    Aztán vannak napok mikot tüneményes.

     

    Jobbulást Levinek!

     

     

     

     

    Rita:Gratula Johannának  a járáshoz!   Mi a karácsonyi ajándék prototipus?

     

     

    Su:milyen a meló?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_945265
    Torolt_felhasznalo_945265
    2009. december 1. 11:4194485.

    sziasztok

    Trixi Isten éltessen!

    ma meg fogok őrülni... Levi itthon van, éjjel magas láza volt, most is van valamaennyi, persze megmérni nem lehet, iszonyatosan viselkedik, már az őrülés határán voltam ma kétszer is, és pénteken bécsbe akartunk menni ... nem tudom mi lesz belőle de oviba tuti nem megy, engem meg az ideg fog megenni itt három napig de nem baj majd csak lesz valahogy csak nagy baja ne legyen

    Nau sajnálom h ilyen beteg volt Bori, remélem most már minden rendben

    nem tudom már h miket akartam írni kicsit kihagy az agyam

    hogy álltok a készülődéssel?

    nekünk az ajándékok nagy része megvan már, csak dédiknek a fényképösszeállítás meg anyósoméknak hiányzik az ajándék aztán kész

    a mikulásra is össze akarok szedni pár apróságot, semmi komolyat mert Levivel kicsit elszaladt a ló az ajándékok terén, szinte minden vásárlásnál akar kapni valamit, alig birom leállítani, multkor a média márktba szaladtunk be Zoli tesójának ajándékért, előtte fél órával kapott egy anna és peti könyvet, a médiában meg kiverte a fetrengős hisztit amiért nem kapott egy négyezer forintos villámmekvines zseblámpát aztán persze lenyugszik de az egész árkád tőle visszhangzott

    aztán nálunk volt hétvégén a tesóm névnapja, szegény keresztanyámat mindennek elhordta, tiszta égő néha ez a gyerek a könyv hülye amit hozott neki ajándékba, vigye vissza, stb, üvöltve beszélt mindenkivel,hogy kihova ülhet az asztalnál meg ilyenek

    anyuék azt mondják menjek el nevelési tanácsadóhoz hátha tud valami okosságot tanácsolni, de nekem ilyesmire nincs időm, tudom h testvérféltékenység meg csinájlak csak vele külön progit, és legyek türelmes meg szépen okosan tereljem el a figyelmét a hisztiről, csak hát én már ki vagyok merülve idegileg, ha elkezdi a műsort már üvöltök vele

    szegény Nándit amúgy észre sem lehet venni, eszik alszik, ha meg ébren van, csendben elnézelődik, a családi összeröfin is három órát aludt kint, nem is látta a család nagyrészt

    na panaszláda ennyi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. november 29. 18:5794484.

    Sziasztok!

     

    Trixinek nagyon boldog szulinapot kivanunk!

     

    Ennek tiszteletere Johanna nagyon beindult a menessel, tegnap es ma csak azt gyakorolta, mar jo kis tavokat meg tud tenni Es a legjobb benne, hogy elesik, ott helyben felall es megy tovabb

     

    Su: gondolunk rad holnap, ugyes legyel! 

     

    nau: kivancsi leszek, hogy mit hoznak ki Borinal. Lehet, hogy csak ilyen alkat, es semmi mas nincs a hatterben. Majd elindul a hizasa. 

     

    En egesz hetvegen a karacsonyi ajandekot gyartottam, most leadtam a probadarabot, ha jol sikerult, akkor kezdodhet a sorozatgyartas

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. november 27. 21:4394483.

    Sziasztok! Ismét itt.

     

    Szuper, hogy ennyien összegyűltünk megint

     

    Su, még nem is gratuláltam a munkához, ügyes vagy . Anyóst sajnálom, lehet tényleg jó lenne egy kivizsgálás.

     

    Rita, ez a takaró is nagyon klassz lett. Meg az adventi koszorú is. Már a múltkor is néztem Vencit, teljesen más lett rövid hajjal, hogy eltűntek a göndör fürtjei.  Johannának meg már most majdnem több a haja, mint Borinak.

     

    Cassyo, Eszter úgy hasonlít Petihez, hogy na. 

     

    Borinak már volt egy kivizsgálása a vákonysága miatt, de a körzeti is javasolta már, hogy csak kevés ez a súly. A kórházban is ugyanezt mondták. Nekem megint előjött a tejérzékenységem, és lehet, hogy Borinak is az van.

    Az a kár, hogy én még nem vizsgáltattam ki magam alaposan, hogy a tejcukrot, vagy tejfehérjét nem bírom.  A terhesség alatt és a szülés után vagy 4 évig el is múlt, de most megint diétáznom kell.De mikor ezt mondtam erre lecsapott az orvos, hogy ezt még nem nézték meg Borinál. 

    De azért a lányom nem is egy nagy zabagép, mióta itthon lábadozik, hát csak lesek, hogy milyen ímmel-ámmal eszik.

     

    A testvérháborúhoz nem tudok hozzászólni, nálunk a gyerek csak velem kiabál. Hát van hangja

     

    Tündérke, te aztán jó régen voltál. A madárlesés jól hangzik. Kell, valami ami kikapcsol a mindennapi dolgokból, főleg, ha azok zűrösek. Sajnálom, hogy a tesóddal rosszul alakultak a dolgok. A rokonok dolgain teszi magát a legnehezebben túl magát az ember

     

    Még fotókat akartam hozni.
    előzmény:
    Su (94481)
    2009-11-27  13:20
  20. 2009. november 27. 20:3594482.

    Sziasztok!

     

    Fúú jó sokan jeletkeztetek!

     

    Na én most csak ezért jeletkezem:van 2 db jegyem dec.4-e 10 órára a Budapesti Operettszinhát stúdiójába az Erdei kalamajka című interaktív gyerekelőadásra 500 ft darabja. Ha érdekel valakit írjon privit

     

    http://www.operettszinhaz.hu/operett.php?pid=show&rId=80&mId=3367&evad=5  itt tudjátok megnézni miről szól.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Su
    Su
    2009. november 27. 13:2094481.

    Sziasztok Lányok!

     

    Nagyon-nagyon örülök, hogy ilyen sokan előkerültetek!!!

    Nem tűntem el, zugolvasó voltam, de nemigen volt kedvem, se időm hozzászólni.

     

    Én utolsó napjaimat töltöm itthon. Kedden, azaz elsején kezdek.Most próbálom megszervezni úgy a dolgokat, hogy semmi nem maradjon ki: Fanni járhasson tovább angolra és a tornákra, és Zsófinak is jusson valami játszóház, egy hónap múlva meg babatorna.

     

    Nálunk apa és Fanni megkapták az oltást, az enyém a hűtőben lapul, ha minden igaz, akkor ma délután talán el tudok menni beadatni. Zsófi még nagyon taknyol és köhög, azt hiszem, neki így nem adja be a doktornéni. Most már neki ai javasolják, egyre merészebbek az orvosok:-)

     

    Közben zajlik kicsit az élet, anyósom ma jól elkóborolt, a  18. kerületi rendőrségről hívtak, hogy ,menjünk érte, mert halálra van rémülve, nem tudja hol van, miért van ott, és azt se tudta megmondani, hogy ő kicsoda(???). Gyuri éppen most hívott, hogy odaért, már lenyugodott, és jönnek hazafelé...Ezek után azt hiszem, többé nem szabad egyedül kószálnia.És jó lenne  kivizsgáltatni, hogy nem Alzheimeres-e, nagyon -nagyon olyan tünetei vannak:-(.

     

    Helga: eszméletlen energiáid vannak neked is, fősuli után még nyelvvizsga is...Le kalappal!

     

    Ritasüni: nagyon szép az új terítő is! Meg a lányod is irtó aranyos:-)

     

    Cassyo: hogy megnőtt Eszter! Hihetetlen nagylány lett. Neked is sok sikert a munkához! ( én majd jövő héten kezdek)

     

    Tündérke: sajnálom a konfliktusokat a családban, nagyon rossz érzés, nekem is volt -van benne részem bőven.

     

    Teo: gyönyörű szép két gyereked van. Örülök, hogy rendben vannak a dolgok otthon, lecsillapodtak a kedélyek.

     

    Dorbi: ritka sármos fiaid vannak, hallod!!! Szerintem Krisztián még tudatában is van, olyan pasisan-csábosan néz a kamerába:-))

    Sajnáálom, hogy a kolleganőd hátba támadott, és remélem, összejön Neked a saját vállakozás! Ha meg színházjegy kell, csak szólj, valahogy szerzünk.

     

    Nau: jobbulást Borinak!! Remélem semmi komoly nincs, egyszerűen ilyen kis vékonyka az alkata.

     

    Méretek: azt hiszem, az én lányom az egyik legnagyobb a topikon: kb. 110 cm, és 23 kg.Jóhúsban van;-) Mióta járunk tornázni a poci laposodik, és olyan csinos-formás kis lánykám lesz, hogy csakúgy repdes a szívem a láttán:-)) Legalább 6 évesnek néz ki!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. november 27. 11:4694480.

    Lacuska 16-17 kg között mozog és 100 cm magas kb. Ezt nem tudom pontosan.

     

    Neki kezdtem lakást díszíteni, de máris sikerült zárlatossá tennem az egyik villogónkat. Nem működött, gondoltam majd én megszerelem.

     

    Ma még nem főztem, de kéne, ha már úgyis itthon vagyok. Egyik mama lebetegedett, úgy volt ma megy Manna hozzá, de akkor mondtam inkább maradjon itthon és én is maradok. 

     

    Mostanában nem csináltam törpikékről fotót, elő is vettem a gépet, feltöltöm már az elemeket. 

     

    Képzeljétek van egy új hobbim. Madárleső lettem. Mikor nagyon zűrösek voltak itt a körülmények, szinte vágytam a csendre, a kikapcsolódásra és így jött ez a hobbi. Van egy fórumjuk is, már volt az ősszel fórumtali is a Hortobágyon, daru húzás program keretében. Nem is tudtam, de állítólag Magyarországon a mi városunkban van a legtöbb gólyafészek. 

     

    gyoni, eddig én is próbáltam minimalizálni a kapcsolatot bátyámmal, de így is útba voltam neki. Pontosabban ez egy hosszú történet, bonyolult. Lehet kőből van a szívem, de nem érzek iránta semmit. Szomorú ez, de sikerült elérnie azt, hogy egyáltalán nem érdekel mi van vele. Sose hittem, hogy ez egyszer velem is előfordulhat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. november 27. 10:4494479.

    Sziasztok Lányok!

     

    De jó, hogy ilyen sokan írtatok!!!

    Zita, köszönöm a megerősítést a szurival kapcsolatban! Mi szerdán kaptuk meg mindannyian, ezek szerint jól döntöttem. Sokat hezitáltam pedig én is. Pistiék csoportjából összesen 3-an kértük:-( Én Marcinak is beadattam, hiszen Ő is jár közösségbe, így mindenképpen javasolta a doki. A fiúk jól viselik, csak az én karom akar leszakadni. meddig fog fájni a helye?

     

    Dorbi, Krisztián nem semmi milyen nagy! Pisti is csak 15 kg körül van, igaz a Marci is:-) Ezek szerint nem jöttek össze a jegyek Su-val, sajnálom:-(

    Teo, Cassyo, Rita, tündérek a gyerekek, és milyen sokat nőtt mindenki!

    Testvérháború nálunk is van, folyton püfölik egymást:-( Nem is tudom mi lesz jövőre, ha egy csoportba fognak járni az oviba. Az idén fordult elő először, hogy szét kellett választani egy testvérpárt, de szerintem mi leszünk a másodikak.-( Egyszerűen nem férnek el egymástól. Ha az egyik nem piszkálja a másikat, akkor tuti, hogy a másik kötözködik.

     

    Én meg csak tanulok, tanulok:-( Január 16-ra bejelentkeztem a középfokú nyelvvizsgára, tuti nem fog sikerülni még, de azért megpróbálom. Jó lenne, ha már a kezembe lenne az a fránya diploma.

     

    Ma az oviba adventi koszorú készítés volt, anyukástól, tök jó volt, nagyon élvezték a gyerekek.

    Puszi Nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. november 27. 10:3894478.

    Sziasztok!

     

    Cassyo: akkor Venci nem a tipikus masodik gyerek De Johannara nem lehet panasz, iszonyu nyugis, vigyorog allandoan, bar nagyon jol tud akaratoskodni is Azert te sem panaszkodhatsz, van eleg dolgod neked is.

     

     

    Annyira ugyesen probalkozik a menessel,egyre batrabb, remelem hamarosan beindul. 

     

    Itt szakad az eso es ma suliba kell mennem. Elvileg 2 het mulva vizsgam van (en azt hittem, hogy mar ma, de elvileg nincs , ennek oromere varrtam egy masik takarot is ), igy muszaj mar beneznem, mi ujsag van. Persze BKV-ra keszultunk, kocsi mar nincs itthon, jo lesz az esoben szorakozni a sracokkal.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. november 27. 10:1294477.
    Sziasztok,

    tündérke : Lackóról Mannáról nem kapunk képet?

    Zita: köszi,még egy lökés az oltatás felé,bár én nagyon nehezen szánom rá magam,mert volt oltatás után GB-s ismerősöm,így egy "cseppet" tartok az oltásoktól...szerintem E átesett rajta,legalábbis a dokink nem tudta mitől lázas 5 napig -negatív vizelet lelet után -úgy,hogy utána pár nappal én egyértelműen influval estem ágynak,így remélem tőle kaptam,és ő már védett
    Te is tehetnél fel képeket a ygerekekről :)

    Rita: én is mindig csodálattal adózom azon képességeden,hogy bírsz 24 órából 48-at csinálni,mert kizárt,hogy ennyi mindent meg tudj csinálni 1 nap alatt 3 manó mellett,wow:) !Tényleg,van tervben esetleg még egy babó? - az idődbe úgyis belefér,legfeljebb nem varrsz takarókat egy darabig :D

    Su : nem is mondtam,hogy gratulálok az álláshoz!!!!Hogy megy a visszaállás?

    Nau : Bori tényleg vékony,na de mindig is az volt,Te is aggódsz,vagy csak a dokid alapos?
    Meló most mindenhol zűrös,mindenkit könnyen lehet fenyegetni ekkora munkanélküliség mellett :(

    Gyoni : Nándi így ahogy írod tipikus második gyerek,mindenen röhögnek,sokkal lazábbak,mint az elsők szerintem.Már nem parázzuk túl a dolgokat,és így ők is nyugodtabbak.Bár Levi simán elmenne 2.gyereknek is :D

    Ezt most elküldöm,sőt mennem is kell,de azért megpróbálok még jönni.Várom a képeket,pussz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top