Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2005 juliusi babasok

szvetlana
Létrehozva: 2004. november 5. 08:18
Sziasztok!!!
Mivel van mar minden honapra babavaro topik, gondoltam, akik 2005 juliusara varjak babajukat, azok se maradjanak ki:)))
Szoval jo lenne, ha tobbet osszejonnenk, es megbeszelnenk a babavaras oromeit, gondjainkat, felelmeinket:)))
  1. 2009. december 29. 17:0594551.

     Itt az új hely, zárt, jelentkezzetek

     

     

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=249788

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. december 29. 17:0094550.

    Sziasztok!

     

    Nalunk jol teltek az unnepek, jo gyorsan, voltunk mindenfele. A sracok is elveztek, a kis telhetetlenek allandoan csak azt neztek, hogy mit lehetne meg kibontani Nem is az ajandek volt a lenyeg, hanem a csomagolopapir. 

    Holnap mi utazunk el szilveszterezni, egy kis videki faluba baratokkal. Remelem jol fog sikerulni, mert persze Johanna most kezd nathas lenni (vagy fog, vagy megfazott, semmi mas baja nincs az orrfolyason kivul). 

     

    Mit szolnatok, ha zartta tennenk a topikot?  Nyitok egy ujat, es oda atmehetnenk, szabadabb lehetne a tarsalgas.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Su
    Su
    2009. december 29. 16:2594549.

    Sziasztok!

     

    Nálunk sem volt igazán karácsonyi a hangulat..Mindenki náthás volt, ráadásul Zsófi jól be is lázasodott..A fának örültek, mert sikerült amolyan "last minute"-osan egy hatalmas szép nordmann fenyőt venni, nem is olyan drágán.

    Majd alkalomadtán hozok képeket is , mert próbálgattam fotózni..

    Én dolgozom az utolsó percig, dec. 31 délben ér véget az év- mármint munka szempontjából.Utána jön a családi szilveszter, a tévé előtt.

     

    Más nem nagyon történik velünk...

     

    Talán annyi, hogy Fanni dackorszaka szárnyal, jóformán semmit nem csinál meg, amit kérünk tőle, önfejű, iszonyat hisztis, kis lusta is ráadásul.. Állandóan veszekszünk, már nagyon rossul érzem magam miatta. És egyszerűen nem tudom leszoktatni a cumizásról.

    Félek elvenni tőle, mert hatalmas trauma lenne neki, de mégse mehet  így tovább: lassan 5 éves és lóg a cumi a szájából...

     

    Zsófi meg a szokásos örökmozgó, valaki állandóan meg kell mentse, hogy le ne essen.Tegnap este felmászott a fotelre, onnan a háttámlára, amögött volt a könyvespolc, és már majdnem a polcról szedtem le, majd szivinfarktust kaptam!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. december 28. 19:2494548.
    Sziasztok!

    Sehol senki?

    Kinek, hogy telt a karácsony?

    Mi végig diétáztuk mert sikerült hazahoztam valami hasmenős vírust a kórházból. Miki megúszta, mi nem. szerencsére elég enyhe tünetekel járt de enni nem nagyon bírtunk.

    Tegnap ügyeltünk. A gyerekek anyósoméknál voltak. Nagyon élvezték. Fóra először aludt nélkülünk. Nagyon jól vette a dolgot. Persze anyósom mellette aludt.

    Rólunk ennyit. Írjatok már végre valamit.... Ne hagyjuk kihalni a topikot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. december 25. 15:5494547.

    Bekes Karacsonyt kivanunk!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. december 25. 10:1694546.
  7. Su
    Su
    2009. december 24. 13:0394545.

    Boldog , békés és meghitt Karácsonyt kívánunk!

     

     

    Zsófi, Fanni, Edit  és Gyuri

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. december 24. 08:5894544.

     

     

     

    Áldott, békés Karácsonyi Ünnepket kívánunk!

     

     

    Zita, Miki, Zalán, Flóra

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_945265
    Torolt_felhasznalo_945265
    2009. december 24. 08:1794543.

    sziasztok

    Eszpi igen anyu szerint tök ugyanolyan a játék mint volt, az összegeket nem is kérdeztem, remélem nem inflálódott nálunk Levi az álomőrző macit kérte de csak tegnap így bukta pedig azt mondta h azzal aludna az ágyában de aztán módosított hogy mégsem mert kéne még a mesélő maci is az álomőrző mellé akkor inkább aludjon velünk a fényképezőn én is gondolkodtam mert állandóan a miénkkel akar fényképezni de majd jövőre ha kicsit ügyesedik a keze

    Rita nálunk én vagyok izgatott, egy után feküdtem le a csomagolás meg egyebek után, de fél nyolckor Nándi már keltett meg egyszer még ébredt hatkor is így kicsit fáradt vagyok 

    amint apa felkel mi is kezdünk fát állítani meg ilyenek

    jaj tesóm kitalálta h csak 5 felé érnek le hozzánk, nemtom Levi addig hogy fogja bírni, sztem sehogy, majd az ajándékokat nem csempésszük addig a fa alá amíg meg nem jönnek de ez az együtt karizás kezd már kicsit necces lenni ... mondjuk elég nehéz ide lebumlizni hozzánk még ha autóval is de az öt akkor is késő lesz na mindegy, meglássuk

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. december 24. 07:0394542.

    Áldott,békés,boldog Karácsonyt mindenkinek

     

    Puszi:Jucus és kiscsaládja 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. december 24. 06:4494541.

    Sziasztok!

     

    piramis: részvétem Noeminek gratulalunk a jarashoz! Szep karacsonyi ajandekot adott nektek Olyan edesek ilyenkor, Johanna is mar kergetozik a fiukkal

     

    Itt is gyonyoruszep volt minden, csupa feher, hokotro sehol, tehat meg az utca is nagyon szep volt. Fiuk elveztek, foleg, hogy mentunk a hegyre szankozni. De tegnap mar az eso esett, igy oda a szep ho. A kertben meg megvan, de +6 fok van, olvad ezerrel

     

    Patrik mar itt boldogit, fat szeretne disziteni Delutan meg Betlehemet szeretnenk nezni.

     

    Mindenkinek nagyon boldog, bekes Unnepeket kivanunk!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. december 23. 23:3494540.

    Sziasztok Anyucik!

     

    Ezúton szeretnénk minden gyerkőcnek, anyukának és apukának boldog karácsonyt kívánni!

     

    Puszi,

    Andi és a fiúk

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. december 23. 00:0494539.

    Sziasztok!

     

    Beugrottam, mert szeretnék kívánni mindenkinek gyönyörű szép, áldott Karácsonyt, s ha addig nem jönnék, új évet is!

    Néha beleolvasgatok a fórumba, de sajnos az idővel még mindig hadilábon állok.

    piramis: sajnálom a nagybátyádat! Részvétem.

     

    Emese: nem csodálom, hogy elsírtad magad, nagyon szép a lánykád! Én a ballagásokra készülök lélekben, meg a szalagavatóra, mi lesz akkor....

     

    gyoni: ismerem a játékot, Balázs pont ezzel akart játszani múlt hétvégén otthon a szüleimnél, és megígértük, hogy majd most. Ugyanolyan az újragyárott egyébként? Nem változtak a pénzösszegek?

    Jaj, a karácsonyt mi is várjuk, már jó ideje hallgatjuk a karácsonyi dalokat, megvan a mézeskalács is, Balázs pedig várja, hogy már csak kettőt aludjunk, s menjünk tatáékhoz fát díszíteni :)

    Kis drágám kinézett magának egy játékot a minimaxon, és azt szeretné kapni. Egy digitális fényképezőgépet, gyerekeknek.... Tiszta anyja :D Igazság szerint szinte az összes játékra mondta, hogy kell neki, amit ott látott, de mivel ezt ismételte többször, ez maradt :)

    Ja, ma meg a fodrásznál elmondta, hogy gps-t kért karácsonyra :))) Jót röhögött mindenki...

     

    piramis: Isten éltessen előre is!

     

    Puszi Nektek, és vigyázzon mindenki magára és a családjára!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_945265
    Torolt_felhasznalo_945265
    2009. december 22. 15:2394538.

    sziasztok

    Piramis gratulálok Noéminek h ilyen ügyes!!! a hóért igirgy, itt most kezdett olvadni ez a gyönyörű 30 cm s hó és most egy nagy adag latyak lesz belőle :(

    Sajnálom a halálhírt

    Emese nagyon szép a lánykád, boldog lehettél mikor láttad táncolni Alpárnak jó a szövege továbbra is

    Su örülök h belerázódtál a melóba, jön most egy kis pihenés, rád fog férni!

    mi ma hármacskán, tegnap meg holnap apa itthon aztán végig itthon lesz, még január első hetében is

    már javában készülődünk az ünnepre, kész egy nagy adag mézeskalács, holnap karácsonyi muffin és a bab beáztatása a bableveshez, aztán 24 én főzöm meg, megint nálunk gyűlünk össze, remélem nem szól közbe az idő

    Levi anyósoméktól a disney a jégent kapja, marhára kivi vagyok h el fog e menni, kicsit necces lesz

    tőlünk gördeszkát mert azt kért, anyuéktól társasjátékot, nekem volt régen olyan h élve fogd el, ismeritek? és megint gyártják, azt kapja, legalább én is szeretni fogok majd játszani vele

    imádja az előkészületeket, a fát tegnap vettük meg, azt mondtam h mi kiválasztjuk, a Jézuska meg elhozza nekünk, szerencsére kiszállították házhoz míg elvoltunk otthonról, hát látnotok kellett volna az arcát mikor meglátta a tornácon a fát ezt szeretem igazán a karácsonyba h mindannyian teljesen el vagyunk varázsolódva

    csajszik ha nem lenne időm már benézni, kívánok mindenkinek nagyon boldog Karácsonyt!

    puszi Nektek

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. december 22. 10:2994537.

    Sziasztok Lanyok.

     

     

    Kivanok mindannyiatoknak meghitt, kellemes Karacsonyi Unnepeket es egy nagyon boldog, egeszseggel megaldott Uj Evet!  

     

     

     

     

    Es hogy kicsit megint "bolcskodjek", csatolok kepet. Alparrol nincs most uj kepem, de draga Abigelemnek tanceloadasa volt.  Haaaat, ne meseljem, hogy vegig totalkarosra voltam hatodva, olyan ugyesek voltak, hogy csak. De aztan amikor Abigelek csoportja tancolt..... Elsirtam magam.   Draga Alparom meg is kerdezte, hogy mi a baja anyucijanak... Na, de megertette a draga, hogy csak boldog anya, azert potyognaka  konnyei. O is teljesen el volt varazsolva a tancosoktol, meg a sok csillogastol. Azt mondta jovobe o is akar menni tancolni....   Mar reg probaltuk meggyozni, de eddig nem akart menni.

     

    Na, csatolok es megyek is dolgomra, mert ma meg semmit sem csinaltam, kene haladjak kicsit.

     

     

    Evi, nagyon sajnalom a nagybacsidat, oszinte reszvetem!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. december 21. 14:1194536.

    Sziasztok!

    Itt is eszmeletlen nagy ho van, felmeter biztosan megvan, allandoan jarnak a kis hotakarito traktorok, tegnap nem gyoztek a munkat. 

    Matol teli vakacio van Annanak. Nem nagyon van kedve kimenni, tegnap megfazhatott kicsit. De semmi komoly. Noemi is kapott szankot tegnap, igy mindket csajt meghordozzuk delutan.

    Amugy meg keszulodunk az unnepekre, telnek a napok. Sajnos halaleset tortent a csaladban, penteken elhunyt a nagybatyam (Csikszereda), ma van a temetes (epp most). Nagyon szerettem... sajnos nem tudtunk hazamenni a temetesre (ennyi ido alatt oda sem ertem volna). Nagyon rossz erzes, mindegyre elottem van az arca, es megszakad a szivem. A nyaron lattam utoljara, epp mutet utan volt es elkezdte szokni a kerekesszeket, de jokedve volt es ugy tunt minden rendben. De cukorbeteg is volt, es most meg a szive nem birta tovabb.

    Puszi nektek! Evi

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Su
    Su
    2009. december 19. 19:4594535.

    Jajj, gratula Noéminek a járáshoz!!! Nagyon ügyi

     

    Levihez pedig kitartást

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Su
    Su
    2009. december 19. 19:4294534.

    Sziasztok!

     

    Valami gyönyörűség ami kint van!!!!  

     

    A kertünkben legalább 30-40 cm hó van, dacára annak, hogy a Híradó 20 cm-t említett.És még most is szakad.

    Holnapra felfüggesztek minden takarítás-pihenési akciót, és kimegyünk a csajokkal hóembert építeni meg szánkózni.

    Sajna csak terveztem a Decathlont valami hótaposó ügyében, de most már elkéstem...Így sokáig nem ülhetünk kint, mert beáznak a cipőink, de akkor is...

     

    Remélem, mindenki rendben van, Emese Alpija is gyógyulgat.

    Mi januárban allergia vizsgálatra megyünk megint Zsófival( vérből), mert ekcémás kiütése van, és megint október eleje óta taknyol.

     

    Pitramis: mi is ültettüünk Luca napján búzát, hát már a földet is nyomja ki a cserépből: ez azt jelenti, hogy jövőre nagyon gazdagok leszünk, ugye?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. december 18. 17:4194533.

    Sziasztok!

     

    Nem tudom mire lesz idő. Megpróbálok írni egy pár sort.

     

    Ha ez valakit megnyugtat tegnap engem is úgy kiborítottak a kölykök, hogy Zalánnak még a sejhaját is elporoltam. 24 óra munka után délre értük mentem, hogy milyen jó egész délután játszunk. Ezt az és drága kisfiam úgy hálálta meg, hogy gyakorlatilag végig hisztizte a napot. Kb este fél hétig bírtam (déltől). Sztem nekem van türelmem de ez már sok volt.

    Erre ma a karácsonyi ünnepségen olyan gyönyörűen mondta a verset, hogy tisztára elolvadtam. Nehéz téma ez az anyaság!

     

    De a legjobb reggel egy apuka volt az oviban. Iker lányaik vannak. Kicsit kikészítette a két csaj mire beértek az oviba :D. Nagy nehzen átöltözette mind a kettőt. Aztán azt monda az egyik kis zsiványnak: "Majd jövő héten értetek jövök!" :DDDDD De azért 10-kor ott volt az ünnepségen.

     

    Emese: tetszett a kutyaházas szöveg! Szépek a képek.

     

    Gyoni: tök rendesek anyukádék. El tudsz menni fodrászhoz.

     

     

    Piramis: nagy gratula Noéminek! Azt hiszem napokon belül futkosni fogsz :DDD

     

    Su: gratula a munkához. Látod nem is olyan gáz összeegyeztetni a dolgokat.

     

    Nálunk nagy változások vannak. Januártól műszakban dolgozunk. Ez elvileg azt jelenti, hogy a jelenlegi 260 óra helyett csak 170-et leszek bent. Csak hát a pénzünkből is el akarnak venni. Az a gáz, hogy a mostani vezetést kizárólag a pénz érdekli. Az, hogy milyen minőségben leszenek ellátva a betegek csak minket (nővéreket és orvosokat) érdekel :(((.

     

    Rólunk ennyit! Jövő héten szabin leszek megpróbálok képeket felrakni a zsivány csapatról. Voltunk mikulásvonatozni is.

     

    Üdv:

    Zita

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_945265
    Torolt_felhasznalo_945265
    2009. december 17. 17:4094532.

    csajszik de jók ezek a havas képek!

    Emese nehogy azt hidd hogy én nem találok ki ilyen marhaságokat de nagyon ügyin lekezelted a helyetet! nálunk is csak a drasztikus dolgok használnak, pl valamikor hajnali ötkor kezdett fürdeni Levi, apja kiment és közölte h vagy bejön aludni vagy lekapcsolja rá a villanyt és becsukja az ajtót, vagány gyerekem az utóbbit választotta, először aztán öt perc után elkezdett bőgni h jön aludni, vajon miért nem hallgat az értelmes szóra?

    Piramis nagyon édik a gyerkőcök!

    fú nagyon hideg van kint, öt perc után fájt a kezem a hidegtől brrrr

    anyukámék ma leruccantak hévvel két órára h el tudja menni fodrászhoz nyugiban szegények jól átfagytak pedig fűtenek a héven én meg kimentem eléjük de akkor is

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. december 17. 13:0694531.
    Most ennyi voltam, majd meg jovok, sziasztok!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. december 17. 12:4994530.

    Emese: kitartast, akkor mar kifele jottok a himlobol es ugyesen megoldottad Alpival a dolgot!  Sokszor tenyleg azt sem tudja, mit mondjon az ember, ugy kihozzak a sodrabol

    Ja, es ok mindent megjegyeznek am!

    Szepek a havas kepeid

    előzmény:
    piramis (94529)
    2009-12-17  12:47
  23. 2009. december 17. 12:4794529.

    Sziasztok, csajok

     

    hat napok ota nem jutok a gep ele:(

    Hetfo ota itt van Feri apukaja, mintha meg tobb a dolgom, pedig igyekszik segiteni, meg minden...

    Harmadik napja szinte megallas nelkul havazik itt is, elmondani nem tudom, milyen szep (mondjuk, most epp hatalmas hovihar van) de akkor is imadom!

    Anna masodik napja, hogy az ovibol tataval szankozni megy, jo ket ora mulva szoktak elokerulni, nyakig vizesen, kipirulva es farkasehesen:)

    Penteken volt a Luca-napi eloadas az oviban, nagyon edesek voltak a lurkok. Anna es Patriks kezen fogva vonultak be, majd a vegen csinaltam roluk kozos kepet, de ekkor mar farasztotta oket a nagy zsibongas. Noemi nagyonjol feltalalta magat, leraktam a foldre, amig mi kaveztunk, meg sutiztunk (az ovi allta a szuloknek, itt ugy hivjak, hogy "fika" es kavezas-teazas-sutizest jelent, mig barki barmi egyebre gondolna) . Elvegyult az ovisok kozott, alig talaltam meg.

    Es ami a legnagyobb hir: 2 napja JAR Noemi, egybol 6-7 lepessel kezdte, es nagyon buszke arra, hogy o mar totyog. Az este sikerult felvenni, ahogy apatol-hozzam jon, es vissza, vagy 4-szer.

    Su: gratula a munkahoz, es hogy jol erzed magad, szerintem az eeje szokott nehezebb lenni, es ha azon tul vagy, akkor

    Fanni nagyon csini a nepviseletben, gratula, hogy tud tancolni, meg enekelni, biztos edik voltak!!!

    RITA: Boldog szulinapot (2 nap mulva) Vencinek es meg egyszer Johannanak!!! Nagyon edesek a kepen! Johanna milyen kis csini csajos.

    Es micsoda gyereksereg van unokatesokbol! Nem semmi!!!!

    Ezt most elkuldom, es kicsinyitek par kepet.

    Most neztem ki, ugy havazik, hogy nem latok 10 meternel elorebb

    Kepek kov.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. december 17. 12:0194528.

    Na, de jo. Sikerult kepeket csatolniiii!

     

     

    Szoval... Tegnap ugy megszidtam a fiamat, mint meg soha. Kisse lelki furdim volt utanna, de ma mar nem banom. Azt mondta az elobb a csajom, hogy ma peldasan viselkedik....  Csak nem volt hatasos a dumam????  

    Ereztem mar vegkepp kiakadok. Mondtam neki, hogy ha o egesz nap uvolt mint egy farkas, harap, rug-kapal, s foleg ha csunyan is beszel, akkor kolcsonkerem a szomszedtol a kutya-olat, ugy sem hasznalja a kutyajuk es kikotom oda ot s kinnt tartom. Akkor nem kell sem bebicsosz hozza, semmi. Reggelit kap es vizet, oszt delig csond legyen. Mondjuk mire vegigmondtam a mondokat, mar jott, hogy rohogjek sajat otletemen; az eszem all meg, hogy miket tud szulni az emberi agy mergeben....  (ne mondjam, hogy Abigel bement es hallottam, hogy csak nevet az anyjan..... )  De nagyon meglepodott, kezdte, hogy fazni fog, nem lesz aki beszeljen vele, aki jatsszon vele. Mondom neki, hogy sebaj, mert en az adott helyzetben amugy sem leszek hajlando tobbet beszelni vele. Ezzel kimentem a nappaliba es hiaba konyorgott nekem, jo fel orat hozza sem szoltam, csak Abigellel dumcsiztunk es kacarasztunk. Ugy megvaltozott ettol az egesztol, hogy csak. Nem sirt hangosan, de a konnyei csorogtak le az arcan megallas nelkul es csak bamult ram a kis nyuszikas szemeivel. Jott, hogy agyon puszikaljam es olbe kapjam, de nem tettem. (vall-veregetos szmajli miert nincs??? ide ez talalna...) Ne szoljam el magam, de talan volt hatasa a szovegelesnek, utanna meg a csendnek. Remelem tartos lesz. Maskepp megismeteljuk!  (ugy-e nem vagyok kotnivaloan hulye amiert olyanokat mondtam a kolyoknek???? nyugtasatok man meg, naaaaaa.  de hat man nem tudtam mit mondani, igy mondtam en mindent, ami jott...)

     

    Na, puszikallak. Jok legyetek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. december 17. 11:4794527.

    Sziasztok !

     

    En mar napok ota probalok irni es a luke nlc nem eccer kidobott es nem csatolta sem  a levelemet, sem a kepeket....  

     

    Itt is szep tel van, napok ota csak hull es hull a gyonyoru havacska.   Csatolok kepeket is, hadd lassatok.  

     

    Amugy jol vagyunk. Alparom gyogyulgat, lassan, de biztosan. Igazabol konnyen atesett a himlon, csak ket napot volt lazas, nyugos, amugy eppen csak a bennt ulessel van gond. Ma mar a 11ik napja ul bennt....  Es ugy levadult a tegnap, verekedett, karomkodott,  s ne meseljem.... Belevagott az olloval Abigel ruhajaba.  Azt hittem idegbajt kapok mikor megirta a csajszi a skype-on, hogy miket muvel a kolyok.... Ereztem komolyan, hogy beugrok az autoba, haza megyek es laposra verem a feneket....  Hihetetlen a kolyok, irtam mar nektek, hogy rossz lett a fiam, de ez a bezartsag meg inkabb kiszedi az ordogot belole.

    Na, folyt kov. elkuldom mielott kidob megint a rendszer....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top