Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Most kezdjük a lombikot..

maci-mano
Létrehozva: 2004. december 4. 10:48
Tudom, hogy több fórum is fut jelenleg a lombikról, azonban annyi információ van rajta, hogy én például nem találtam meg azt, amire kiváncsi vagyok. Mi már túl vagyunk a vizsgálatokon és hétfőtől kezdődik a gyógyszeres kezelés. A konkrét kérdésem az lenne, hogy mennyire fájdalmas a petesejt leszívás altatás nélkül, mivel nekem a doki ezt javasolta. Tudom, hogy egyszerűbb lenne az altatás, de minden "zavaró" tényezőt ki szeretnék zárni - amit lehet - , hogy minden esély meg legyen arra, hogy elsőre sikerüljön a gyermekáldás amire már nagyon rég óta várunk.
Előre is köszönöm a válaszokat.
Maci-mano
  1. Torolt_felhasznalo_245019
    Torolt_felhasznalo_245019
    2008. június 14. 17:2628876.

    Bocs, mostanában hektikusak vagyunk.

     

    Próbáltál vele Te, Zsolt beszélgetni erről? Amit próbálj meg elfogadni, hogy nem azért csinálja, hogy neked nehéz legyen, hanem neki rossz. Bubus jó nagy, gondolom beszél bőven, ezért nehéz észbentartani, hogy sok tapasztalás szempontjából nagyon kicsi. Ilyen pl a kistesó. Egyszerűen minden csatornán tudatni kell Bubussal, hogy szereted továbbra is. Odafigyeléssel, kis ajándékokkal, szolgálattal, dicsérettel, érintéssel. Ez utóbbiból mi most rákaptunk pl a kölcsönös masszírozásra.

     

    A veled való viszony újjáépítéséhez meg próbáljatok meg olyan tevékenységet kitalálni, ami eddig nem volt és aztán azt veled lehessen csinálni. Mittudomén gipszet önteni, vagy éppenséggel azt kifesteni, üvegfesteni. Gondolom a gyurma, zsírkréta, filc, vízfesték azok már nem újak (nálunk még a vízfesték talonban van), úgyhogy nem lehet ilyen egyszerúekhez nyúlni.

     

    Nálunk az volt a nehezítés, hogy Vilmos extra érzékeny az intenzív hangokra. Márpedig Helga sose volt a macskanyávogós szelíd fajta. Az eredmény: asszem 2 hétig minden alkalaommal, amikor Helga nyekkent, akkor Vilmos úgy ordított, hogy nem lepődtem volna meg, ha valaki ránkhívja a gyivit.

     

    A gátad már jobban van?

    előzmény:
    maci-mano (28874)
    2008-06-10  17:06
  2. 2008. június 14. 07:2628875.

    Nyuszika mi van veled?

     

    Nem tudtok valamit Nyuszikáról?

     

    előzmény:
    Nyuszika75 (28871)
    2008-06-04  21:27
  3. 2008. június 10. 17:0628874.

    Köszi a válaszod. Nem tudtam rögtön válaszolni, mert megváltoztattam az e-mailcímem és inaktívvá váltam és csak most aktiváltak újra.

     

    Próbálom tutujgatni Bubust, de nem engedi. Ha az apja 2 méterre eltávolodik tőle, már sír utána. És én nem vagyok neki jó. Nagyon nehéz, pedig már 2 hét eltelt, mióta itthon vagunk és úgy érzem nem lett jobb semmi.

     

    Nyuszika még egyben vagy?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245019 (28873)
    2008-06-06  15:44
  4. Torolt_felhasznalo_245019
    Torolt_felhasznalo_245019
    2008. június 6. 15:4428873.

    Egyik este írtam hosszan erről.

     

    Most pont azért van "megsértődve" mert annyira fontos vagy neki. Persze, hogy megtört kicsit ez a bizalom és most nehéz visszaépíteni.

     

    Nem tudom benne mennyire tudatosult, hogy ez Samu miatt van. Ha nem, én semmiképpen nem hárítanám Samura. Inkább próbálj Samuhoz segítséget igénybevenni és Brúnót tutujgatni, amennyire fizikailag tudod.

     

    Most mennem kell. 9 kiló kisasszony engem akar.

    előzmény:
    maci-mano (28870)
    2008-06-04  20:28
  5. 2008. június 6. 12:4728872.

    Köszi a vígasztaló válaszod.

    Mi is bevetettük az ajándékot. Nagyon tetszett neki a távírányítós autó. Megkérdezte azt is, hogy mikor vette Samu az ajándékot! Szóval készülj fel a kérdésekre is!

    Miután megkapta az ajándékot, befutott a játékaihoz, körbenézett, gondolkodott majd a kedvenc szétszerelős mozdonyát kihozta neki, hogy ez Samué. Szóval jól sikerült a bemutatkozás.

     

    Drukkolok, hogy sikerüljön a Dévainál szülni.

     

    Egyébként tegnap sikerült megfürdetnem és elaltatnom.

    előzmény:
    Nyuszika75 (28871)
    2008-06-04  21:27
  6. 2008. június 4. 21:2728871.

    Nagyon kis ügyes Samu, szépen fejlődik!

    Amit Brúnóról írtál hát bennem is vannak kétségek, bár Milán míg én a kórházban leszek addig a Mamájánál lesz. Ez nem újdonság számára, így talán nem veszi észre a hiányomat. Valamelyik nap hallottam, hogy szoktak adni valami ajándékot a nagyobb gyereknek a kisbabák, hogy így jobban elfogadják az új helyzetet. Na ezt bevetjük, hátha nálunk is bejön.

     

    Maci a szomszédunknál a 3 éves kislány 1 hétig csak ordított mikor az Anyja közelített hozzá, szóba se állt vele, de lassacskán visszaszokott a régi kerékvágásba és újra minden normalizálódott. Sajnos vannak ilyen helyzetek és persze ez bennünket lelkileg teljesen megvisel, de valahogy túl kell élni. Fogd fel úgy hogy legalább most Apázik addig is tudsz valamennyit pihenni és Samuval törődni. Hidd el hamarosan minden újra a régi lesz.

     

    Dévainál szeretnék szülni, úgyhogy már mondogattam Törpillának, hogy ma éjszakától péntek hajnalig jöhet ha akar, meg hétvégén, de napközben semmiképpen sem!:) Ma hajnalban elég erős jósló fájásaim voltak, azt hittem már megyünk szülni, de csak nem állt be a fájás rendszeresre és a végén tudtam aludni 2 órát.

    előzmény:
    maci-mano (28870)
    2008-06-04  20:28
  7. 2008. június 4. 20:2828870.

    Annyi mindent írnék, de nagyon nincs most erőm és kedvem sem.

    Samu (mert így hívjuk) tündéri, nyugodt jó baba, igaz van, hogy óránként követeli a cicit. Jól hízik, ma már 4610 gramm volt (4350-nel született)

    A gátsebem szörnyű. Iszonyúan fáj, és egy részen felszakadt. Délután már  úgy érzem leszakad az egész alsófelem. Így marad a Panadol. De ez van, majd lesz jobb is.

     

    Ami problémát okoz, az a Brúnó. Teljesen eltávolodott tőlem. Olyan mintha mérges lenne rám, amiért nem voltam itthon. Szinte semmit nem enged, hogy velem csináljon. Se enni, se pelenkázni, se semmit. Eddig éjszaka mindig engem hívott, csak engem fogadott el. Tegnap éjjel azonban már ez sem működött. Van néha egy rövid idő amikor "jó vagyok nála", aztán eszébe jut apa, és csak apa, apa, apa. Úgy érzem megbuktam mint anya Brúnónál és ez nagyon nehéz.

    Tudom hogy majd jobb lesz, de most nagyon nehéz.

     

    Nálunk is nyáron lesz aktuális a szobatisztaság, mert szeptemberben 3 éves lesz Brumi. Bár az oviba úgy néz ki nem vették fel, helyhiány miatt. Este a bilibe pisilés már legalább 3/4 éve megy, de csak ennyi. Még most is letagadja, ha bekakilt, el lenne benne egész nap. Bár tudja, hogy kicsípi a popsiját, de annyira nem érdekli (gondolom mert mi észrevesszük és nagy nehezen kicseréljük  a pelust).

     

    Nyuszika nagyon drukkolok neked és  gyors és egyszerű szülést kívánok.  A Dévainál szültök?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. június 4. 18:4428869.

    Maci:

    nagyon édes Benedek!! :) Belerázódtatok már a mindennapokba?

     

    Hajni:

    nálunk is nyáron lesz szobatisztaságra szoktatás, bár már most is este fürdés előtt mindig pisil a wc-be, napközben meg mikor szól akkor esetleg vagy ha rákérdezek - de általában ilyenkor visszautasít. Valamelyik nap közölte, hogy elég volt a pelenkából akkor 2x pisilt wc-be, 1x meg a szobába. :) Úgyhogy nem eröltetem, majd nyáron hazamegyünk Anyuékhoz és ott a ház körül nyugodtan lehet kis gatyóban, remélem akkor leszokik.

    előzmény:
    maci-mano (28867)
    2008-06-03  21:10
  9. 2008. június 4. 11:2728868.

    De kis édes! Jobban vagy már? Hogy bírod a két gyerkőccel? És Brumi mit szólt a kis tesónak?

     

    Mi jól vagyunk! Apa két hetente hazajön és két hét múlva itthon marad két hét szabira. Marci 24-én volt fél éves és 10,5 kiló. Elkezdtük a hozzátáplálást. A gyümölcsöket nagyon szereti, de a zöldségek nem mennek. Egyébként a bátyus minden mozdulatát lesi. Máté lebirkozza ő meg hangosan kacag. Mozgékonyabb a bátyánál. Néha már hasra fordul, de vissza még nem igazán működik. A kiságyba rendszeresen keresztbe fekszik. Máté mindent mond, versel. Pár autó fajtát már magától felismer. Tipikus fiú, ez érdekli. Sajnos még pelusunk van, nem igazán jelzi, hogy pisi-kaki lesz. Ha az udvaron játszik le veszem a pelusát és meztelenül játszik, néha meg pisiltetem és kakilás "után" szól. Remélem nyár végére leszokunk a peliről.

    előzmény:
    maci-mano (28867)
    2008-06-03  21:10
  10. 2008. június 3. 21:1028867.
    Remélem most sikerül a kép feltöltés, mert már próbálkoztam vele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. június 2. 21:5228866.

    Jelentem én még egyben vagyok, Törpilla úgy látszik jól érzi magát idebent. 38 hetes és 1 napos vagyok jelenleg. Múlt hét csütörtök este óta vannak jósló fájásaim, azt hittem hétvégén már meg is lesz a kicsi lány, de nem így lett.

     

     

    Érdekelne mi lehet Zsanettel és Marcsival ezer meg egy éve nem jártak erre! :(

     

    Sajnálom, hogy már csak ennyire hébe-hóba lehet itt olvasni újabb információkat. :((

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. május 31. 14:5028865.

    Sarah, neked is gratulálok a szépséges kislányodhoz. Jó egészséget kívánok nektek.

    Én is csak azt javaslom, hogy igyál minél többet, és pihenj sokat, már amennyit csak tudsz, akkor biztosan lesz elég tejed.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309452 (28859)
    2008-05-29  08:52
  13. 2008. május 29. 21:5928864.

    Sziasztok!

     

    Gratulálok én is Adél babához és Benedek legényhez

     

    bocsánat hogy eltűntünk de elég sokat vagyunk távol ha meg itthon akkor a lakást pakolászom.

     

    Suliba is járok kevesebb időm van netezni.

     

    Simi jól van én is köszönöm a kérdéseket

     

    Maci majd rakjál te is képeket ha van időd.

    Hajni fiúk jól vannak ugye?

     

    szoptatás: én is szedtem az Urrtica urrens CH5 öt nem tudom hogy segített e...valahogy SImonnál kevesebb volt a tejem igaz baromi beteg voltam amikor szültem és amikor hazajöttem akkor is még sokáig betegeskedtem. De azért szép szál legény lett mert négy hónaposan már ő is a nyolc kilót taposta emlékszem

    ill a palacsintától is sok sok tejem lett de szerintem csak azért mert örömforrásként éltem meg

     

    szülés: Viktor majdnem tizenkét óra.

    Simonnal épphogy beértem a kórházba.

    ominózus eset volt. 11re értünk be 11-50re már kint volt.

    fél tízkor éreztem az első erősebb összehúzódást.

     

    Viszont egy kilóval kisebb volt mint a bátyja úgyhogy mi meg is cáfoljuk a "második gyerek mindig nagyobb" tételt

     

    pár képet teszek.

    igen. Így tud hisztizni. minden nap. Ok nélkül.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_245019
    Torolt_felhasznalo_245019
    2008. május 29. 21:3428863.

    pihenni, enni, inni, szoptatni

     

    én a "jajistenem, meddig eszik még ez a gyerek, biztos nincs tejem" para ellen olvastam a (fekve)szoptatás közben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309452 (28859)
    2008-05-29  08:52
  15. Torolt_felhasznalo_245019
    Torolt_felhasznalo_245019
    2008. május 29. 21:3228862.

    hátha most sikerül:

     

    Éljen soká Benedek baba és Adél baba!

     

    Nyuszika, nekem a második sokkal könnyebb és gyorsabb volt. legalábbis az ócska része. Ha minden összevetünk, akkor mindkettő 7,5 óra. Csakhogy a másodiknál még simán elmentem Vilmossal autóval vásárolni, hazavittem, ölben bevittem a házba, elaltattam, beraktam és kiraktam egy mosást. Na, amikor kiraktam, akkor már tudtam, hogy ebből gyerek lesz, de előtte még nagyon nem volt egyértelmű. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. május 29. 20:3728861.

    Maci:

    gratulálok a kisfiadhoz, picike és jó kis husos, nagyon édes lehet!! A vajúdás miatt részvétem, pedig azt hittem a második szülés mindenkinek kellemesebb élmény! Kezdek kicsit aggódni! Képet majd kérünk szépen! Brumi mit szól a kistestvérhez?

     

    Sarah:

    Na végre, már mindenféle csupa rossz dolog megfordult a fejemben, hogy eddig nem jelentkeztél! Adél viszont nagyon kis helyes és mekkora haja van!!! Gratulálok neked is!

    Állítólag az alkoholmentes sör is csodákra képes! A laktorherb teát is javasolják, de attól általában fáj a babák pocakja és nálam nem igazán vált be. És tényleg azt javasolják, hogy nagyon sokat kell inni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. május 29. 10:0928860.

    Szia Sarah!

     

    Neked is gratulálunk a kislányodhoz. Tündéri baba! Nekem hála isten nem volt problémám a tejjel. De olyat szoktak ajánlani, hogy igyál több folyadékot, most még többet, mivel meleg is van. Vagy tedd többször mellre. Van egy homeós bogyó is: "urtica urens 5ch".

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309452 (28859)
    2008-05-29  08:52
  18. Torolt_felhasznalo_309452
    Torolt_felhasznalo_309452
    2008. május 29. 08:5228859.

    Sziasztok Lányok!

     

    köszönöm az aggódó szavakat értünk:-)

    röviden összefoglalom a örténteket:

    először is bocsi, h nem jelentkeztem a kórházba vonulás napján, a kórházkapuban!!! mialatt beszéltem valakivel, bemondta az unalmast a telefonom. szoftverhibás lett, így minden telefonszám a telcsi memóriájából elveszett, mivel a sim már rég tele volt. szóval Ezért nem tudtm sms-t küldeni Nyuszinak.

    végül 9 napot ráhúztunk és 2x-i indítás után, nem voltak igazi fájásaim szerintem illetve összesen 1 ujjnyit tágultam, április 30-án 14:17-kor császárral megszületett a pici lányunk, Adél.

    teszek fel pár képet a Tündérkénkről, aki mondjuk az elmúlt éjszaka inkább banya volt. hasa fájhatott szegénykémnek, plusz iszonyú szeles idő volt, szeintem az is megzavarta. minden esetre ez volt a 2. rossz éjszakánk az elmúlt 4 hétben, ugyanis tegnap már túlestünk a 4 hetes!!! első orvosi vizsgálatunkon. minden rendben, csak egy kicsit laza a csipője, így most dupla pelust kap a drága.

     

    tejtermeléssel/szaporítással kapcsolatban van valami tanácsotok?

    most megyek aludni, amíg ő is alszik.ja, már fel is érbredt. miért nem tud aludni???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. május 28. 23:0728858.
    Köszönjük a gratulációkat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. május 28. 21:4428857.
    Gratulálok a kis Benedek Sámuelhez! Mielőbbi felépülést kívánok! Hatalmas baba
    előzmény:
    Za11 (28856)
    2008-05-28  15:55
  21. 2008. május 28. 15:5528856.
    Maci-manó, gratulálok a nagy kisfiadhoz! Jó egészséget kívánok babának-mamának!
    előzmény:
    maci-mano (28854)
    2008-05-27  23:46
  22. 2008. május 28. 08:0828855.

    Szia Maci!

     

    Gratulálok a kis (nagy) fiatokhoz! Ő is egy kis husika akár az én Marcim. Az biztos hogy a 4300 gramm nehezen bújik ki, igaz nekem nem tatott eddig a vajúdás, de a szülés jobban megviselt mint az első. Pihenj minnél többet, most biztos van segítséged. Aztán gyere mesélj és persze kérjük az első sztárfotót!

    előzmény:
    maci-mano (28854)
    2008-05-27  23:46
  23. 2008. május 27. 23:4628854.

    Sziasztok Lányok,

     

    Mi megszültünk. Ma jöttünk haza. Május 24-én született meg Benedek Sámuel 10.35-kor. 56 cm-es és 4300 gramm.

    A szülés iszonyú volt, most nem is részletezem. 9 óra volt a magzatvíz elfolyása után a vajúdás.

    Ülni, mozogni alig tudok, de jól vagyok, és tündéri a második kisfiam.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. május 18. 20:5728853.

    Parisienne:

    pontosan ma vagyok 36 hetes, holnap megyek a dokihoz majd rákérdezek szerinte hány kilós lehet már törpilla. Hosszúnak tuti hosszú a kiscsaj, mert folyamatosan a fenekét a bordáimnak dugdossa, a kezét meg a csípőmhöz, vagy épp széltében nyújtózkodik és ez eléggé fáj.

    Elméletileg június 16 (szerintem június 15.) a szülés várható időpontja, de mondjuk örülnék neki ha már a 38 héten megszületne, talán nem lenne akkor 4 kilós baba :)

     

    Te hogy bírod a munkát? Léna nem szokott hiányolni?

     

    Maci:

    ha jól emlékszem te már a 39. hét körül vagy? Egyben vagytok még?

     

    Viko:

    nagyon eltűntél! hogy sikerült a műtét, gyerekek hogy viselték a távolléteted?

     

     

    Lányok ha jól számolom Sarah már 3 héttel húzza tovább mint kellene, vagy már rég megszült csak nem írta meg (bár azt mondta elmentette a számomat). Most már tényleg adhatna életjelet magáról!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_876022
    Torolt_felhasznalo_876022
    2008. május 13. 08:4128852.

    Szia Zita!

     

    Megkésve de sok boldog szulinapot kivanok Nicnek, gyonyoru kislany es én ugy latom rad hasonlit.

    Tényleg milyen kislany Nic? Mit szeret csinalni mi a kedvenc elfoglaltasag?

    Es Tényleg Ti gondolkoztok kisteson?

     

    Nyuszi Te hogy vagy? Mar a 35 héten vagy ugye? Pocakod no nagyon? Mit mondanak mekkora méretu lesz a babad? Mikorra is vagy kiirva?

    Nyuszi nem raknal Te is fel képet? 

     

    Tényleg Sarah hol vagy? Még mindig egyben, vagy azért nem jelentekezel mert meg van a pici?

    Mi koszonjuk jol vagyunk, az én lanyom nagyon eleven, es nagyon karakteres. Nagyon igényli az allando foglalkozast, dumal es dumal egyfolytaban.

     

    Hajni, hogy vagy?

     

    Maci Te is eltuntél, merre vagy hogy vagy?

     

    Vikorol sincs semmi hir, hogy vagytok? Jol sikerult a mutéted, felépultél mar, rendben van minden? Vitor es Simi hogy van?

     

    Kellemes napsutéses délutant kivanok!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613418 (28850)
    2008-05-09  17:42

Címlap

top