Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Most kezdjük a lombikot..

maci-mano
Létrehozva: 2004. december 4. 10:48
Tudom, hogy több fórum is fut jelenleg a lombikról, azonban annyi információ van rajta, hogy én például nem találtam meg azt, amire kiváncsi vagyok. Mi már túl vagyunk a vizsgálatokon és hétfőtől kezdődik a gyógyszeres kezelés. A konkrét kérdésem az lenne, hogy mennyire fájdalmas a petesejt leszívás altatás nélkül, mivel nekem a doki ezt javasolta. Tudom, hogy egyszerűbb lenne az altatás, de minden "zavaró" tényezőt ki szeretnék zárni - amit lehet - , hogy minden esély meg legyen arra, hogy elsőre sikerüljön a gyermekáldás amire már nagyon rég óta várunk.
Előre is köszönöm a válaszokat.
Maci-mano
  1. 2009. január 10. 20:4428926.

    Sziasztok,

     

    Nem tudom ti hogy vagytok ezzel, de nekem semmi időm nincsen olyan dolgokra mint pl. egy kis fórumozás. Most is rohannom kellene, teregetni ... és még vasalni is kellene.... de van még ezer dolog.

    Olvastam Anita, hogy milyen "gondok" vannak Szilivel. Bubus i snehezen lett szobatiszta. Illetve Ő azt mondta, hogy majd ha 3 éves lesz. És tényleg 3 éves lett és a szülinapi bulija után 1 hét alatt teljesen szobatiszta lett, pedig előtte úgy kellett leimádkozni róla a kakis pelust. Nálunk olyan az ovi, hogy mehet pelenkás is oviba! Már 1 éve jár egy kisfiú a csoportba és még mindig pelenkás, pedig már 4 éves. A vezetőtől függ, hogy mehet-e pelusban. Bubus is eléggé étvágytalan. Alig eszik valamit. Főtt ételt pedig szinte semmit. Mai ebédje 2 kiskanál főtt rízs volt. A palacsintán kívül mést nem eszik meg szívesen. Az oviban etetik, de ott is alig eszik.

    Az oviban majd megtanulja az önállóságot. Sajnos vagy nem sajnos... Ott alig segítenek. 1 hét alatt már egyedül tudott öltözködni. Cipőt felvenni, levenni. Kabátot, sapkát, levenni....

    Érdemes tépőzáras benti cipőt ráadni, és gumirozott derekú nadrágot. 

    Nálunk nagyon nehezen keződött az ovi, de most már örülök, hogy elkezdtük és javára vált. Persze rossz dolgokat is megtanult, de hát ez van...

     

    Mennen kell  

    előzmény:
    Za11 (28923)
    2009-01-04  19:46
  2. 2009. január 6. 17:5628925.

    Szia Anita!

     

    Köszi a jó kívánságokat az új munkahelyemhez. Túl vagyok az első napon, nincsenek rossz benyomásaim, de kicsit úgy éreztem magam, mintha mindenki kínaiul beszélne, ez egy teljesen más terület, mint ahol eddig dolgoztam 22 évig.

    Remélem hamar beletanulok, és nem kérnek tőlem olyan munkát, amire nem vagyok képes, hogy megcsináljam. Eléggé kijöttem a gyakorlatból ez alatt a 3 év alatt, sajnos.

     

    Szilike gyakorlatilag retteg a pisiléstől, kakilástól, ha azt nem a pelusba csinálhatja. Szerintem a 2 évvel ezelőtti nagy hasmenéses fertőzésére emlékszik, és beidegződhetett, hogy "üríteni" rossz dolog.

    Ha pelusban van a feneke, nincs gond, de ha levesszük róla, nem pisil addig, míg vissza nem adjuk rá.

     

    Lotti jól van, még mindig jól tanul, 10-es egy gimiben. Szorgalmas, komoly lány, de már bekavarnak az érzelmek is az életében. Tudod, a fiúk... Most ért véget egy 8 hónapig tartó kapcsolatának. Egy kicsit lehangolt mostanában.

     

    És Te hogy bírod a munkát? Jó helyed van?

    Nagyon édes a kislányod, olyan szépséges, hogy reklámozni lehetne vele. Hasonlít Rád. Érdekes lehet ez a kétnyelvűség, nagy előny az életben.

    Szilike legfeljebb az ízes palóc beszédet tanulhatja el itthon.

     

    No, megyek, mert éhes vagyok, eszek még egy kis maradék kocsonyát. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_876022 (28924)
    2009-01-04  21:00
  3. Torolt_felhasznalo_876022
    Torolt_felhasznalo_876022
    2009. január 4. 21:0028924.

    Anita: a holnapi munkakezdéshez sok sikert kivanok. Gondolok majd rad, foleg hogy én is most megyek vissza majdnem két hét utan dolgozni. Hat nekem semmi kedvem hozza de ami muszaly az muszaly.

    Szili miért nem akar bilibe pisilni?

    Azért én ugy tudom hogy a fiuknal a szobatisztasag késobb kezdodik el.

    Nagylanyod hogy van? Milyen suliba jar? Még mindig kituno tanulo?

     

    Hajni : hat Marci mar 2 honapos koratol végig alussza az éjszakat?

    Hogy csinaltad?

    Gondolom azért nem konnyu neked sem.

    Parod még mindig megy kulfoldre dolgozni?

     

    Samu :

    Gellért most hany kilo? Milyen nagy?

     

    Maci gyere Te is irjal. Veletek mi ujsag?

     

    Mi elég jol megvagyunk bar Léna rettentoen eleven, es néha kordaban kell tartani, akaratos is.

    Mindenki azt mondja hogy ez késobb elonyére vallik majd.

    Sok mindent tud 15 honapos korahoz képes. Magyarul mindent ért, de franciaul beszél nagy részt.

    Apat mond magyarul es mamat mond franciaul.

    Holnap viszem ot is a dadushoz, nem lesz egyikonknek sem egy konnyu hét sajnos. de remélem majd hamar elrepul a hét.

     

    Most jo éjszakat mindenkinek!

    előzmény:
    Za11 (28923)
    2009-01-04  19:46
  4. 2009. január 4. 19:4628923.

    BUÉK mindenkinek!

     

    De jó, hogy újra együtt a csapat nagy része!

    Sokáig vártam Rátok, de mivel senki se írt, ezért már feladtam.

    Az új évben mégis idetévedtem, és kellemesen meglepődtem, látván, mennyien jelentkeztetek.

    Gyönyörűek a gyerkőcök, mind, egytől-egyig.

    Jó, hogy többen újra babázhattok, bár nem lehet könnyű két kicsivel.

     

    Én holnap kezdek, egy új munkahelyen. Nagyon izgulok, teljes életvitel váltás előtt állok, és bevallom, félek tőle.

    Pláne, hogy Szilike egy kissé problémás gyerek. Márciusban lesz 3 éves, és oviba kellene mennie, de nem hajlandó a peluson kívül intézni az ügyeit. A másik problémánk, az a rendkívüli étvágytalansága, és válogatóssága. Harmadik gond, az önállótlansága.

    Szóval, nem igazán hiszem, hogy mehet majd oviba, így a nagyszülőkkel vagyunk kénytelen megoldani a felügyeletet. Nem lesz egyszerű, de most akadt ez a lehetőségem, hogy egy jobb munkahelyre hívtak, nem hagyhattam ki.

     

    Amúgy jól vagyunk, mindenkit puszilunk!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. január 4. 19:2228922.

    Anita tetszett az előadás, csak a lehető legpocsékabb helyen ültünk. Kb. a színpad  harmada takarásban volt. Azért kaptunk egy kis meglepit is. Előadás után felmehettünk a színpadra és pezsgővel koccintottunk a szereplőkkel. Kár hogy fényképezőgép nem volt nálunk.

     

    A gyerekek jól bírták az anya-apa nélküliséget. A picinek sem hiányzott a szopi. Bezzeg ha engem lát nem elégszik meg az iszipohárral!

     

    Maci nagyon édesek a fiúk és már milyen nagyok!

     

    Samu hát biztos hogy nem könnyű most neked! Nálunk is így volt, mikor Máté aludt a pici biztos akkor szopott. Aztán mikor a pici kb. két hónapos lett a nagyobb elhagyta az ebéd utáni alvást teljesen, nem tudtuk ráerőltetni sem. Igaz akkor már a pici kezdte átaludni az éjszakát. De előtte hat hetes koráig éjjel 11-12 előtt nem aludt el és még 3 óránként szopizott.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_876022 (28921)
    2009-01-04  18:24
  6. Torolt_felhasznalo_876022
    Torolt_felhasznalo_876022
    2009. január 4. 18:2428921.

    Samu : ez szuper hogy 4 oranként eszik ilyen kicsin, azért meg csak most 1 honapos, majd 6 hetes kora utan biztos tobbet is ki fog hagyni es remélem ez este fog megtorténni.

    Milyen napirendetek van a fiukkal?

     

    Maci: neked is es az egész csaladnak BUEK.

    Gyonyoru a két fiu, es mar mekkorar?

    Te neked van aki tud segiteni a két srac mellett? Vagy is harom mellett?

     

    Hajni : milyen volt az elodas? Hogy érzetétek magatokat?

     

    En holnaptol dolgozom, semmi kedvem menni, de muszaly.

    előzmény:
    samu2003 (28919)
    2009-01-02  19:59
  7. 2009. január 4. 16:5528920.

    Örömmel látom, hogy újra irogattok. Majd jövök én is, most csak annyit mondok:

     

     

    BUÉK mindenkinek

     

    Maci-mano

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. január 2. 19:5928919.

    Sziasztok!

    Sajna nem sokat tudnak segíteni, mert elfoglaltak. Most úgy volt, hogy ZSolt itthon maradt, erre tartalékolta a szabijait, de hétfőn megy vissza dolgozni. Domika alszik ebéd után, de az a baj, hogy már igen keveset és valamikor a Gellért szopizása is pont arra az időre esik, így mire Gellértet visszarakom a kiságyba, Domi már felkelt.

    Hajni! Néha kicsit hasfájós Gellért, de inkább a sok bukása keseríti meg a kis napjait. Hálisten gyarapszik rendesen, de azért ez elég kellemetlen. Naponta többször átöltöztetni, nem bírok annyi textilpelust mosni, hogy mindig elég legyen. Domi is ilyen volt, el is tartott 8 hónapos koráig.

    Paris! 4 óránként eszik két hetes kora óta, mert igen sokat szopizott egy alkalommal és feleslegesnek tartottam 3 óránként kelteni. Ma például megint nem ébresztettem ebéd után, így 5 óra múlva szopizott újra. Igazán rendszer még nem alakult ki, haladunk, de hát türelem kell hozzá. Elhiszem, hogy nehéz lehet így neked. Néha tényleg jó lenne nektek is Léna nélkül egy-egy program, de megértem, hogy nincs szíved hétvégén lepasszolni.

    előzmény:
    h.perlaki (28917)
    2009-01-02  13:28
  9. Torolt_felhasznalo_876022
    Torolt_felhasznalo_876022
    2009. január 2. 13:4328918.

    Sziasztok Lanyok!

     

    En is eloszor boldog es egészségben gazdag uj évet szeretnék kivanni mindenkinek!

     

    Samu : hat milyen kis szoszi Gellért, gyonyoru baba, szép hosszu.

    Domi meg azokkal a bana szemeivel nagyon zabalni valo.

    Elhiszem, hogy nem lehet konnyu a kettovel most egyszere, Domi sem tul nagy es Gellért meg iciri pici csecsemo még.

    Remélem a nagyszulok tudnak segiteni egy kicsit.

    Most hogy eszik hany oranként? Es hany oranként kell?

    Ejszakazast ne is mond, én nekem rossz rémalmaimban jonnek vissza, én nagyon nehezen birtam, es Léna elmult 7 és fél honapos mikor igazan ataludta az éjszakt es nem sir fel tobbszor éjjel.

    most épp dalutani sziesztazik, altalabn 2 orat alszik, csak ne kiabaljam el.

     

    Hajni : de jo program. Egy kicsit irigy vagyok am a nagyszulokre,sajna nekem itt senki nincs kint. Ugye Léna a hét napjain megy a dadushoz, es hétvégén meg mar nincs szivem babysittert hivni, hogy vigyazzon ra.

    De valahol, nekem mar nem is hianyzik a szabad program nélkule, néha azért sirok ezért ,de lassan elfogadtam, hogy nekem ez igy alakult es igy van. 

    Hajni majd meséld el milyen is volt az eloadas!!!

     

    Tobbeik, Anita merre jarsz?

    Maci, fiuk hogy vannak, es hogy telt a karacsony es szilveszter?

    Nyuszi én is szivesen latnék fotokat a gyerekekrol!!!

     

     

     

    előzmény:
    samu2003 (28915)
    2009-01-01  20:34
  10. 2009. január 2. 13:2828917.

    Szia Samu!

     

    Nagyon édesek a fiúk. A Gellért milyen kis szöszi! Domi nem alszik ebéd után? Azért szüleid és tesód tudnak segíteni? Pihizzél amennyit tudsz, a többi meg majd meg vár. Gellért nem hasfájós? A jelek szerint tud szopizni.

     

    Nálunk Máté már nem alszik napközben, Marci is csak ebéd után. A kicsi még mindig szopik reggel, este és néha éjjel is.

     

    Mi most passzoltuk le a fiúkat a mamákhoz. Megyünk Pestre az Operettszínházba megnézzük a Szentivánéji álmot. Nyertem rá két jegyet a  Besttől.

     

    BUÉK Mindenkinek!

    előzmény:
    samu2003 (28916)
    2009-01-01  20:43
  11. 2009. január 1. 20:4328916.
    Domi lemaradt!
    előzmény:
    samu2003 (28915)
    2009-01-01  20:34
  12. 2009. január 1. 20:3428915.

    Sziasztok!

     

    Először is mindenkinek BÚÉK és köszönöm a gratulációkat!

    Domi nagyon kedves a kis öcsivel, puszilgatja, simogatja és mondja neki, hogy sze azaz szeretlek Viszont nagyon résen kell lenni, mert azért már a kis játékkalapácsával a nóziját picit megdolgozta, szerencsére semmi gond nem volt.

    Domika már pár napja szól, hogy kakilnia kell! Ez most a nagy esemény nálunk.

     

    Paris! Örülök, hogy Léna jó alvó baba lett! Remélem Gellért is az lesz. Lassan elakarom kezdeni leszoktatni az éjszaka szopizásról, de nehezebb lesz, mint a Domival, mert ha egy picit sírni hagynám, Domi felébred. Nem tudom, hogy lesz, de igen fárasztó az éjszakázás, mivel napközben sem tudok pihenni igazán. Na mindegy, lesz ez még így se

    Nyuszika! Te is rakjál képeket a gyerekekről, biztos már rájuk sem ismernék!

    Hajni! Tök jó, hogy ilyen jó testvérek a fiúk, remélem nálunk is így lesz.

    előzmény:
    h.perlaki (28914)
    2008-12-29  19:48
  13. 2008. december 29. 19:4828914.

    Sziasztok!

     

    De jó, hogy jelentkeztetek.

     

    Anita, nagyon cuki Léna és szuper, hogy átalussza az éjszakákat!

     

    Samu én is gratulálok Gellért születéséhez. Mit szólt hozzá a bátyja?

     

    Nyuszika akkor már két gyerek után szaladhatsz? Hogy jönnek ki egymással?

     

    Samu, Nyuszika majd tegyetek fel képeket!

     

    Mit hozott a JÉzuska a gyerekeknek?

     

    Nálunk már két rossz csont van. A pici már pár lépést meg tesz egyedül. Egyébként akaratosabb, mozgékonyabb és hisztisebb mint a bátyja. A gyerekek szeretik egymást. A pici mindenben utánozza a nagyot. Azért a játékokon össze tudnak veszni. Mátéval jól haladunk a szobatisztaság felé.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. december 29. 12:3728913.

    Sziasztok!

     

    Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

     

    Samu: Gratulálok Gellért születéséhez! :) Emlékszem Milán is másfél éves kora után kezdte a kis csínytevéseit azóta csak tetézi őket! Néha csodálkozom, hogy van még hajam!

     

    Hajni: De nagyok már a fiúk, szépen nőnek. Hogy bírod velük, rossz csontok?

     

    Enne: Léna is igazi hölgy már, nagyon édes ebben a satyekban. :)

     

    Mi jól megvagyunk, Milena tündéri jó baba, bár még az éjszakákat nem alussza át. 1 hete kezdett el kúszni, pont úgy megy mint egy hernyó. Fenekét felnyomja jó magasra és néha azt hiszem mindjárt beveri a fejét a földbe ahogy igyekezik valamit elérni. :) Milán továbbra is igazi rosszcsont, virgonc fiúcska.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_876022
    Torolt_felhasznalo_876022
    2008. december 26. 09:4428912.

    Szia Samu!

     

    eloszor is gratulalok a kis Gellért-hez, nagyon szép neve van, nekem tetszik.

    Nem raksz rola képet? Hasonlit Domira, vagy O teljesen mas?

     

    Koszi mi megvagyunk, Léna ahogy szerintem a képen is latszik kis eleven virgonc csajszi.

    Most jottunk ki egy hanyos betegségol, es most kezdjuk ujra hogy rendesen egyen, sajnos egy hét alatt 300 grammot fogyott, de az evés nehezen megy most.

    Ja és képzeld, amugy egy nagyon jo alvo baba lett, ugy 8 honapos kora utan. Addig azért rendesen szenvedtunk.

     

    Kellemes Karacsonyt es boldog uj évet neked is!

     

     

    előzmény:
    samu2003 (28910)
    2008-12-25  22:30
  16. 2008. december 25. 22:3128911.

    Ja, igen helyesek a gyerekek!

    előzmény:
    samu2003 (28910)
    2008-12-25  22:30
  17. 2008. december 25. 22:3028910.

    Sziasztok! Én is mindenkinek boldog karácsonyt kívánok és a legjobbakat az új évre!

    Sajnálom, hogy nem írunk már egymásnak

    Paris! Igen, december 5-én megszületett a kis Gellért 52 cm-rel és 3460 grammal. Domi már nagyfiú, múlt héten volt másfél éves, és nagon kis zsivány gyerek lett, de imádom! És ti hogy vagytok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_876022 (28909)
    2008-12-25  06:38
  18. Torolt_felhasznalo_876022
    Torolt_felhasznalo_876022
    2008. december 25. 06:3828909.

    Szép karacsonyi reggelt!

     

    Szeretnék én is kellemes karacsonyi unnepeket kivanni nektek.

     

    Jo lenne tényleg ujbol beszélgetni es kicserélni a gondolatainkat most mar a gyermek nevelésérol es a gyerekekrol!

     

    Anita, igen nekem is hianyoztok am.

    Ti hogy vagytok? Szili hogy meg not, es a lanyod még mindig csoda szép am! Csalad hogy van?

     

    Hajni : nagyon szép a két fiu, jol kijonnek egymassal?

    Mesélj roluk !

     

    Maci : a Te kis lurkoid hogy vannak?

    Bocsi hogy nem valaszoltam a szulinapos hozzaszolasodra de nagyon gyorsan teltek a napok es idom semmi nem volt. Most karacsonytol a két unnep kozott itthon vagyok tényleg beszélgethetnék!

     

    Nyuszika : Milena es Milan hogy van? Milyen baba Milena es Milan milyen kisfiu?

     

    Samu : Es Ti hogy vagytok? Gonolom a kisteso megérkezett mar, mesélj hogy vannak a fiuk?

     

    Vikomama : a Te fiacsakaid mar gondolom szép nagyok, mesélj hogy van Viktor es Simon?

     

    Es persze mindenki mas a régiek is johenétek, Detti, Magdus, Mary, Titeket sem felejtettelek am el!!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. december 23. 20:0128908.

    Kedves Volt Topictársaim!

     

    Hiányoztok!

     

    Kívánok nektek és családotoknak kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog új évet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. november 12. 15:4028907.

    Szervusztok!

     

    Nem tudom, hogy látogatjátok-e még ezt a fórumot. Én gyakran idekatintok, ír-e valaki, bevallom, hiányoztok régi csajok. Sokat gondolok Rátok, és a gyerkőceitekre, már mindenkié nagyon megnőhetett.

    Jó lenne feléleszteni ezt a topikot, jönnek a hosszú téli esték, írogathatnánk egymásnak, ha gondoljátok. 

     

    Kivel mi történt az elmúlt hónapok alatt?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. szeptember 5. 23:0428906.

    ti mikor tartjátok a szülinapját? majd írj róla, hogy sikerült. Mit kap ajándékba? 

    Te hogy vagy? mennyit dolgozol? Második baba? Írj ha tudsz.

    na megyek mert még csomagolnom kell.

    puszi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_876022 (28904)
    2008-09-03  20:02
  22. 2008. szeptember 5. 23:0228905.

    Szia,

     

    Jó , hogy írtál. Úgy látszik a többiek pihegnek ebben a nagy melegben.

    Én most fejeztem be a torta készítését. Természetesen csokitorta lett, süni alakban. Majd rakok fel képet!

    Egyébként holnap tartjuk, mert most van együtt a család.

    Ajándékba mesekönyveket kap (a Párom több órát töltött a könyvesboltban, hogy jó mesekönyvet vegyen. leült és addig olvasta őket, amíg talált "megfelelőt".) Kap még puzzle-t, fürdőkádas-pecázós játékot, egy számolós puzzle-t, egy autópálya és egy vonat pályát (ez egy bőúvíthető játék, mindenkinek ajánlom. A termék neve WADER, és Brumi imádja. Van egy parkolóház, és egy autópályája és egy vonatpályája, és úgy rakja össze ahogy akarja).

    És persze csokit is kap, after-eight-et, mert ez a kedvence.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_876022 (28904)
    2008-09-03  20:02
  23. Torolt_felhasznalo_876022
    Torolt_felhasznalo_876022
    2008. szeptember 3. 20:0228904.

    Szia Maci,

     

    jaj ez nagyon jo otlet, mar mi is annyiszor megjartuk ha ajandékba vettun neki valamit, néha mar ott sirt mire ki birtuk szedni a dobozbol es oda tudtuk adni neki.

     

    Lufi mar van egy éves felirattal, meg van szines fuzér is, én a vanila es a csoki torta kozott vacilallok.

    Meglatjuk, mert a tortat mi csinaljuk.

    A Te tortad csoda szép, remélem az enyém is fog igy sikerulni.

     

    Samu is gyonyoru baba, es tényleg mekkora mar, nem is hinném el hogy csak 2 es fél honapos. Nagyobbnak néz ki.

     

    Kar hogy elszalt a hozzaszolasod, ugy olvastam volna tobbet rolatok.

     

    Brumi hogy van? Te most milyen torat sutsz az O szulinapjara?

    Mikor tartjatok? Mar olyan nagy fiu, huha!!

    Mit kap ajandékba?

    Irj egy par szot még ha van egy kis idod!

     

     

    előzmény:
    maci-mano (28901)
    2008-09-02  21:58
  24. 2008. szeptember 2. 22:1328903.
    na még egy...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. szeptember 2. 22:1228902.
    utolsó próbálkozás
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top