Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Depresszió

Torolt_felhasznalo_440218
Torolt_felhasznalo_440218
Létrehozva: 2004. december 9. 22:43
Négy éve egy fulladásos rosszulléttel kezdődött minden,azután bezárkotás,kórház,terápiák,pszhológus stb...Jelenleg dolgozom,tartom magam,magán bölcsészem van,viszont a nyugtatokról nem tudok leállni.Szükségét érzem sajnos.22 évesen kilátástalanul a világban.Vagyok.
  1. Torolt_felhasznalo_440218
    Torolt_felhasznalo_440218
    2004. december 12. 22:43126.
    Ez jó, ez tetszik. Sok az okos mi?? :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_737991 (125)
     
  2. Torolt_felhasznalo_737991
    Torolt_felhasznalo_737991
    2004. december 12. 22:39125.
    Csak akarni kell!

    AHA. . .

    Jól van csincs, gond nincs
    Depresszió sincs, oh nincs
    Mily nagy kincs a csincs
    Ész az nincs
    Lélek sincs
    Hiányzik a szív, jaj nincs
    Csak akarni kell, irta csincs
    Egyszerű ez, mint a sicc
    . . . . irta csincs. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275963 (123)
     
  3. 2004. december 12. 20:48124.
    "A depresszió akkor nevezhető betegségnek, amikor vlamilyen hormontermelő szerv . . . betegsége miatt jön létre másodlagosan. "

    Ne haragudj, de ezt a baromságot honnan szedted??

    Te se voltál még az életben depressziós, de még csak nem is vagy járatos a témában!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275963 (123)
     
  4. Torolt_felhasznalo_275963
    Torolt_felhasznalo_275963
    2004. december 12. 18:35123.
    A depresszió akkor nevezhető betegségnek, amikor vlamilyen hormontermelő szerv (pajzsmirigy, mellékpajzsmirigy, petefészek (mert az ösztrogének is depresszív hormonok) betegsége miatt jön létre másodlagosan. Persze, te azt mondod a depresszió betegség! Legyen! Gyógyszert neki!
    Apukámnak meg porckorongsérve van. Mit csinálnak manapság egy porckoronsérves emberrel? Nekiesnek és megműtik! Ő nem engedte magát. Gyógytornázik minden nap 3 óránként végigcsinálja a gyakorlatsort, már tud éjszaka aludni, nem injekciózzák (Fájdalomcsillapítót kapott), és azon gondolkodik, hogy visszamegy dolgozni.
    Annyi más lehetőség van a gyógyulásra, mint amit egyedül üdvözítőnek találnak ma. Csak akarni kell! És mindenkinek meg kell találnia azt, ami neki a legmegfelelőbb. Mert lehet, hogy nem a pszichológus lesz az, meg a gyógyszer, hanem a festés, vagy bármi más művészet, szabadidőszervezés egy suliban, vagy költözés. . . tetszőleges a dolgok listája, de hosszú! Mindenki találhat benne olyat, ami neki megfelel, amitől "meggyógyul".
    előzmény:
    KingaBrit (23)
     
  5. 2004. december 11. 16:54122.
    Sziasztok! Már volt több depivel kapcsolatos topic régebben, ahol megírtam a történetem. De most leírom mégegyszer, hogy lássátok van kiút!

    28 éves koromban kezdődödött nálam a depresszió, illetve valószínűleg előtte is voltak tüneteim, csak akkor még nem tudtam, hogy az. Akkor nagyon elkezdett fájni a hasam, nem igazán tudták, hogy mi bajom van. Küldözgettek orvostól orvosig, még végül azt mondták, hogy biztos idegi alapon érzem.
    A tüneteim viszont nem múltak, akkor elkezdtem szorongani, hogy kirúgnak a munkahelyemről a sok betegállomány miatt és attól is, hogy nem rákom van-e, vagy valami súlyos betegség. Már szinte nem érdekelt semmi, nem akartam élni, nagyon keveset tudtam enni. Elmentem egy pszichiáterhez, ahol végül a negyedik gyógyszer vált be (Seroxat, amit ma Paroxat néven forgalmaznak). Közben az is kideült, hogy egy endometriózis nevű nőgyógyzászati betegségben szenvedek, s attól görcsölt a hasam állandóan. Ez az állapot 6 hónapig tartott nálam, mármint a depi. Mikor elkezdődött másodéves voltam egy főiskolán munka mellett. A főiskolát is abba akartam hagyni, de szerencsére nem tettem. Mindezek a dolgok lassan 5 éve történtek és azóta sem szedtem semmit. Azt nem mondom, hogy nincsenek lehangoltabb időszakaim, de túl vagyok rajtuk.

    Red 22 és Ory: nálam is a gyerekkorban kezdődött a probléma, anyám skizofrén, és én ezt gyerekként nagyon nehezen tudtam megérteni. Volt anyám fizikailag, de gyakorlatilag egyáltalán nem. Persze nem kell mindig a gyerekkoron rágódni, de azért nehéz elfelejteni a sok "rosszat". Bennem sem teng túl az önbizalom. Mikor kezdődött a betegségem, akkor éppen hazaköltöztem és anyám is egy súlyos fázisát élte a betegségének.

    Orsy: szerintem az, hogy ennyire rettegsz a terhességtől, az egyfajta szorongás. Szerintem is sürgősen menj el orvoshoz!

    Vortexiával értek egyet: enyhe depi esetén segít az orbáncfű, de súlyosabb esetekben igenis az antidepresszáns egy szükséges Rossz! Fokozatosan kezdtem el szedni, és fokozatosan szoktam le róla.
    A depi után vissszamentem dolgozni. Még volt két évem hátra a fősulin. Ezek után négyesre lediplomáztam. Pedig higgyétek el biztos voltam benne a depi alatt, hogy soha többet nem dolgozom, és nekem már semmi nem fog sikerülni az életben.

    Azér írtam meg ezt, hogy NE ADJÁTOK FEL! Én sem hittem, hogy meggyógyulok, mindezeket most mégis gyógyszer nélül és vidáman írom!
    előzmény:
    orsilany (112)
     
  6. Torolt_felhasznalo_222072
    Torolt_felhasznalo_222072
    2004. december 10. 19:07121.
    Vortexia pontosan leirta , tényleg ne várj a dokihoz menéssel , mert nem mindenki tudja kezelni magát. Nem kétlem , de ilyen is van . Nekem a családom enyhe erőszakkal segit. Mindenhova megpróbálok elmenni, ha nem megy azt is elfogadják, (igy azért könnyebb ) Bizz az orvosodban , az sem mindegy milyen sulyosságunak itéli meg állapotodat. Én már probáltam csökkenteni , de nem ment NEM ADOM FEL. Te se tedd, inkább védekezz mert a szeretettre most nagy szükséged van
    előzmény:
    orsilany (120)
     
  7. 2004. december 10. 18:41120.
    Igen mostanában már itthon is szorongok! El megyek dokihoz igérem, mert látom ez magázól nem múlik! na most megyek pihizni, fáradt vagyok! majd még benézek! Puszi Nektek:))
    előzmény:
    Vortexia (119)
     
  8. 2004. december 10. 18:24119.
    Nekem nem volt pánikrohamom, pedig szocfób az nálam is van, nagyon ritkán mozdulok ki a lakásból, és akkor is utálom a tömeget, ill. a sok embert (ami még ugye nem feltétlen tömeg:-)).
    Gyomorremegés, a szokásosnál fokozottabb idegesség, szorongás. . . ezek fordulnak elő nálam olyankor. De mondjuk a szorongás az nálam már szinte állandósult állapot, még itthon is, legfeljebb kevésbé. . . :-(

    Ha a tesódat elküldted dokihoz, akkor tessék szépen magadat is jól elküldeni! Oké? És mivel ezek szerint nem te vagy az első a családodban (nálunk sem én vagyok), pláne minél hamarabb sipirc!
    Ez nem játék, és minél tovább halogatod, annál rosszabbul fogod magad érezni, mert csak tovább parázol!
    előzmény:
    orsilany (116)
     
  9. 2004. december 10. 18:23118.
    Nem tudom, de rettegek! inkább már nem is csinálom! Te nem félsz semmitől?? nem kifejezetten a terhességre gondoltam hanem arra hogy amióta depitek felerösödtek e a félelmek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222072 (117)
     
  10. Torolt_felhasznalo_222072
    Torolt_felhasznalo_222072
    2004. december 10. 18:19117.
    Nem hagytunk egyedül csak nem fértem a géphez.
    Én sosem féltem a terhességtől , mert mindegyik gyerekemet szeretettel vártuk. Életem legszebb emlékei közé tartozik. Miért félsz , ma már annyi lehetőség van, ez nem a legbiztonságosabb ??
    előzmény:
    orsilany (110)
     
  11. 2004. december 10. 18:07116.
    Igen irtam hogy pánikrohamaim is voltak ugyhogy lehet hogy pánikolás, de fogalmam sincs, nem tudom hogy vannak ezek:) de ez is egy "tünete" a depressziónak? az erős félelem érzet? nektek van ilyen??
    előzmény:
    Vortexia (114)
     
  12. 2004. december 10. 18:06115.
    Amikor tesomnak volt hasonló jellegű baja, küldtem pszichiáterhez! de most hogy nekem van annyira nem akarok menni, pedig tudom hogy muszáj lenne:( én iszom a teát tegnap óta, de semmi változás! Azért köszi:)
    előzmény:
    Vortexia (113)
     
  13. 2004. december 10. 18:04114.
    A terhességtől (vagy bármitől) való erős félelem lehet a depressziótól is. . . De az is lehet, h ez már inkább pánikolás. . . Mindenképpen mondd el majd a pszichiáternek minden tünetedet, a legapróbbat is, még ha úgy érzed, hülyén hangzik vmi, akkor is!
    előzmény:
    orsilany (110)
     
  14. 2004. december 10. 18:00113.
    Szia.
    Figyuszka, ha küldenek, ha nem, menj el pszichiáterhez!
    Ideiglenesen lehet, h jó a nyugtató tea (bár én nem próbáltam) De lehet (vagy inkább valószínű), h majd gyógyszert kapsz, akkor viszont mondd el, h iszod azt a teát, mert valszeg nem lehet a gyógyszerek mellé inni. (De nem biztos, kérdezz rá!)
    előzmény:
    orsilany (112)
     
  15. 2004. december 10. 17:45112.
    Eltüntetek?? ne hagyjatok itt egyedül:(
    A Naturland Nyugtató teá-ját próbálta vki? Nektek segitett??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. december 10. 17:25111.
    Ez tök furcsa ilyenről még nem is hallotatam! Lemerevedtél?? én fulladtam nagyon meg iszonyatosan remegett a gyomrom és én is remegtem! A gyomorremegés az azóta szinte állandósult, mostanában még itthon is:((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222072 (109)
     
  17. 2004. december 10. 17:24110.
    Az biztos, nagyon furcsa ez az egész! Kérdezhetek vmit? Ti van amitől nagyon féltek? én pl betegesen rettegek a terhességtől!! ha nem gond hogy igy részletezek leirnám! gyógyszert szedek meg megszakításassal is védekezünk mégis állandóan veszem a teszteket mert nagyon félek ettől! mostanában szinte alig csináljuk mert nem merem! remélem nem gond hogy most ilyen felé terelem a témát, csak az lenne a kérdésem hogy ez is igy a depi miatt van?? eddig is féltem ettől, na de nem ennyire betegesen! Szerintetek? nektek van ilyesmi félelmetek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222072 (109)
     
  18. Torolt_felhasznalo_222072
    Torolt_felhasznalo_222072
    2004. december 10. 17:18109.
    Nem tudom azt mondani neked , hogy kifelé mennék, inkább stabilan, de nekem nem volt nagy rohamom. Egyszer merevedtem le, nem tudtam odébb menni , de a tömegbe :kimenni ki innen érzésem van. Ez egy furcsa meghatározhatatlan érzés.
    előzmény:
    orsilany (108)
     
  19. 2004. december 10. 16:59108.
    A barátom nagyon aranyos velem! nagyon sokat segít és megértő, nagyon szeret engem, ez a mázlim:) Ő szokott jó kedvre deríteni de amikor ninc(mint pl most) az szörnyű! Én eddig nem is gondoltam volna hogy depresszió csak mostanában olvasgattam topikokat és mintha a saját érzésemit olvasnám:( Igen én is remélem hogy majd tudnak ezen segíteni!
    Hát az eddigi legnagyobb vizsgámom, az érettségimem borultam ki ennyire! Vhogy ugy érzem, ott kezdődött. . . moziba, színhátba nem tudok járni a pánikrohamaim miatt (ilyen kelyeken volt a két legkomolyabb rohamom) áruházakba még nem éreztem ezt, ott viszonylag jól érzem magam! Bár múltkor a vörösmarty téri karácsonyi vásáron is rámjött, nagyon zavart a sok ember:( Aranyosak vagytok hogy igy bátoritotok:) de azt nem irjátok hogy ti hogy vagytok? Ti már kifele vagytok??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222072 (107)
     
  20. Torolt_felhasznalo_222072
    Torolt_felhasznalo_222072
    2004. december 10. 16:48107.
    Orsilány !!
    ne sirj , mi is igy kezdtük , tudjuk mindannyian mit érzel most, bár különböző erösségü a problémánk. Ezért kérdeztem , hogy áll hozzád a barátod , mert nagy segitségedre lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960561 (105)
     
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. december 10. 16:43106.
    Nekem az elmult 28 évet kellett átgondolnom! Sajnos nagyon csúf gyerekkorom és fiatalságom volt, szerencsére már rendeződtek a dolgaim!. . . . . . . Orsilány! Tudom hogy nem akarod a szüleidet hibáztatni de igen valószínű hogy ők is szerepet játszottak a leépülésedben!. . . :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222072 (104)
     
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. december 10. 16:40105.
    Istenem Orsilány!. . . . :-((
    Ne keseredj el ennyire!. . . . . Hidd el hogy gyógyítható a betegséged!Sokan szenvednek benne! Te még fiatal vagy nagyon és időben felfedeszted ezt a dolgot!! Nekem 26 éves koromban éleződött ki igazán! Én is pont így éreztem ahogy Te! NEM TUDTAM ÉLNI!!!. . . Egyszerűen kilátástalan volt számomra minden. . . . . . Áruházakban, vizsgákon, családi összejöveteleken hogy érzed magad???. . . . . . . :-))
    előzmény:
    orsilany (103)
     
  23. Torolt_felhasznalo_222072
    Torolt_felhasznalo_222072
    2004. december 10. 16:39104.
    Sziasztok !
    Nekem azt tanácsolta a doki gondoljam át az elmult egy évet.
    Orsilány , hogy fogadja a depit a barátod ??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960561 (102)
     
  24. 2004. december 10. 16:31103.
    Szia! nem, pszhichologusnál még nem voltam, de vhogy a házidoki meg az ideggyógyász is baromira nem vette komolyan! mondtam nekik hogy minden rossz, utálom az embereket és az érettségin egy olyan idegkimerültséget kaptam hogy azóta van ez, komolyabban 3 hónapja! és szörnyű érzés, tényleg ugy érzem hogy semmi értelme annak hogy vagyok és ugy érzem mások is ezt gondolják, senki nem vesz komolyan csak a barátom egyedül, neki is volt egy hasonló fél éve, csak ő a haláltól félt! Én meg az élettől, meg magamtól vagy nem tudom! Mindenben csak a rosszat látom, mindenkiről csak rosszat feltételezek, sosem tudok dönteni, mindig megvárom hogy más döntsön! Most is iszonyatosan sírok, lehet hogy össze vissza irtam, ne haragudjatok hogy igy kiakadtam, de nem nagyon bírom:( most voltam eeg-n ott se jött ki tökéletes eredmény, de nincs daganatom meg ilyesmim, aztán szerdán megyek vissza ideggyógyászhoz aztán gondolom elküld majd pszhichologushoz! nem tudom hogy ez most depresszió e vagy pánikbetegség, tök mindegy csak legyen már vége:(( És ti hogy vagytok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960561 (102)
     
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. december 10. 16:09102.
    Egyértelmű! Szociális fóbia és depresszió. Sajnos a fóbia lehet egy súlyosabb depi szövődménye is! Nem értem!! hogyhogy nem tud a doki mit mondani????. :-(. . . . . . Pszichiáterhez fordultál már? Ha nem akkór ne habozz!. . . . . . . :-)
    előzmény:
    orsilany (100)
     

Címlap

top