Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

E coli baktérium

vinnio
Létrehozva: 2005. január 9. 23:04
Úgy gondoltam még egyszer nekifutok, mert már létrehoztam egy fórumot, Ragaszkodó baktériumok címmel, de kevés hozzászólás érkezett. Hátha a címmel volt gond.
Szóval idevárok mindenkit akinek volt már gondja vagy van gondja ezzel a bacival és megosztaná a többiekkel akár sikeres gyógyulását, vagy problémáját.
Sajnos e colival már én is évek óta kínlódom, inkább kevesebb mint több sikerrel, szeretnénk még egy babát is de amíg ez az állapot tart, addig sajnos nem lehet.
Üdv
  1. 2005. augusztus 29. 17:2751.

    Sziasztok!

    Érdekelne, hogy azóta vannak-e újabb tabasztalataitok! Én is hasonló cipõben járok sajnos. És mivel kisbabát szeretnénk mielõbb szeretnék megszabadulni ettõl a bacitól. Azaz igazság, hogy alig-alig van tünetem, még is minden vizeletben kitenyésztik ezeket a dögöket.  Elmentem egy új nõgyógyászhoz, és mikor a baba mellett ez szóba került, megrémített. Eddig több orvossal is beszéltem és senki nem mondta, hogy ez probléma lehet. Így most várok.

    Az orvos antibiotikumot írt fel. Homeopátiás kezelésen is jártam és kaptam szereket, a kolléganõm pedig váltik állítja, hogy a sunrider termékek segítenének. Se kapkodni, se kihagyni nem szeretnék semmit. Kérlek írjatok a tapasztalatokól!

    Köszi

    előzmény:
    vinnio (1)
    2005-01-09  23:04
  2. Torolt_felhasznalo_722381
    Torolt_felhasznalo_722381
    2005. Április 1. 12:5550.
    Szia Gombóc!

    Nekem a kislányomnak volt nyáron vesemedence gyulladasa E-coli baktérium miatt. Azóta az I. gyermekklinika neőphrológiáján kezelik. Az orvosa fenntartó antibiotikum kezelést javasolt, ez bennem számos ellenérzést kelt, és félek a mellékhatásaitól is, de adom neki a gyógyszert.
    Ha gondolod, szivesen megadom a kezelőorvosának nevét, elérhetőségét - nagyon rendes és hozzáértő, tapasztalt szakember.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830598 (44)
     
  3. 2005. március 9. 00:4149.
    Ha a savassag-lugossag kapcsan belekotyoghat valaki aki a az E. coli nevu bacival dolgozik jonehany eve.
    Kis kedvencem a savas kornyezetet nem szereti, pH 6 alatt nagyon rosszul erzi magat, pH 5 alatt nem szaporodik merhetoen.

    Escherichia coli minimum pH 4. 4 optimum pH 6. 0-7. 0 maximum pH 9. 0 mondja a tankonyv http://textbookofbacteriology. net/nutgro. html .
    Nem tudom, mennyire savas vagy lugos a szervezetned az a resze ahol a baci gondot okoz. . .

    Egy anytibiotikum kuranak szerintem nagysagrendekkel kevesebb kara van, mint egy elhuzodo bacifertozesnek, de hat en nem vagyok orvos. Foleg ha olyan antibiotikumot ir fel az orvos, aminek nincs kozvetlen mellekhatasa.
    előzmény:
    vinnio (47)
     
  4. Torolt_felhasznalo_454526
    Torolt_felhasznalo_454526
    2005. március 8. 23:2648.
    még egy: lehet hogy észrevétlenül megy rá a veséjére (krónikus vesemedencegyulladása lesz)
    akkor előfordulhat hogy már tönkrement, működésképtelen vese lesz az első jele a súlyos bajnak (és jöhet a művesekezelés és a vesetranszplantáció)

    ne vedd riogatásnak, nem azért írom. nem mindnekinél fajul eddig a helyzet, de benne van a pakliban.
    csak egy szempont, miért erősködik a hagyományos orvos, hogy kezelés legyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_454526 (46)
     
  5. 2005. március 8. 23:0347.
    Egyetértek Delfinnel, arról nem is beszélve, hogy ennyi idősen megvonni csak úgy a húst és tejet.
    nekem pld. túlságosan is lúgos a szervezetem és lám mégis van bacim.
    nekem van egy jó dokim (urológus) , ha gondolod megadom a számát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830598 (44)
     
  6. Torolt_felhasznalo_454526
    Torolt_felhasznalo_454526
    2005. március 8. 22:4446.
    hmmm. . .
    miért utasítod el csípőből az antibiotikumot?
    ha egyszer már az alternatív gyógyászat kudarcot vallott, érdemes lenne egy esélyt adni a hagyományosnak is szvsz. . .
    ez egy veszélyes állapot (lehet), rámehet a veséjére.
    én vennék egy nagy levegőt és meggyógyíttatnám.

    (egy pici ötletem van, bocs ha már túl vagytok rajta: jól tud popsit törölni?)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830598 (44)
     
  7. 2005. március 8. 22:3145.
    Kedves Gombóci!

    Én azért a helyedben adnék a kisgyereknek antibiotikumot, mert ha nem túl bonyolult a dolog rendbe tudja hozni.
    Sajnos mivel még én is kínlódok vele nem tudok tanácsot adni, hogy mitől jöttem helyre.
    De többen írták itt, hogy mitől lettek jól.
    Azon egyébként én is gondolkoztam, hogy ha most ettől a gyógyszertől nem jövök helyre elmegyek egy jó természetgyógyászhoz, hogy az "egészemet" vizsgálja meg, mert ez így tényleg nem megy hosszú távon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830598 (44)
     
  8. Torolt_felhasznalo_830598
    Torolt_felhasznalo_830598
    2005. március 8. 08:4644.
    Sziasztok!
    Nekem a 6 éves kislányomnak van E. colija, mostmár 7 hónapja makacsul tartja magát a vizeletében. Antibiotikumot adni és nephrológusok által javasolt vizsgálatokat nem szeretnék csináltatni, őszintén szólva nem bízom már a hagyományos orvosokban. Én azt vallom, hogy az ember egy egész, test és lélek, és minden mindennel összefügg. Ezért az okokat keresem és próbálom megszüntetni. Próbáltam már Golden Yakkát, grapefruit magolajat, én masszírozom a talpát (nekem sokáig csinálták, és nagyjából megtanultam, meg könyvem is van), nem kap húst és tejet legalább 8 hónapja, növeltem a szervezetet lúgosító élelmiszerek mennyiségét, de eddig nincs eredmény. Ha valakinek vannak hasonló gondjai, ötletei, esetleg meggyógyult, kérlek írjátok meg.
    előzmény:
    gabo24 (20)
     
  9. 2005. február 8. 21:3043.
    Pillanatnyilag szedem az Uro-waxomot, nagy reményem van hozzá. Mellette Béres csepp, sok gyümölcs, C vitamin. Minden. Muszály meggyógyulni. Minél előbb terhes szeretnék lenni.
    Meg persze nem csak ezért. Ez miatt a vacak baci miatt kicsúztam abból, hogy a GYES alatt újból terhes legyek.
    Vesszen az e-coli!!!!!!!!!!!!!!
    Örülök, hogy jól vagy. Ez jó jel, hogy nem volt bacid.
    Pont a múltkor beszéltem egy volt kolléganőmmel, akinek 10 évig volt e-colija, és az Uro-waxomtól gyógyult meg.
    Azt mesélte, hogy ha gond van az immunrendszerével, akkor egyből megtámadja őt az e-coli. Valószínűleg ez a "leggyengébb pontja".
    előzmény:
    zsizzsik (42)
     
  10. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2005. február 8. 12:0242.
    Kedves Topictársak,

    hogy vagytok ? Meggyógyult valamelyiktek ??
    Nekem sikerült végre egy bacimentes hónapot produkálnom. Nem tudom, hogy minek köszönhetően, hogy azért-e mert grapefruitmag-kivonatot szedtem, vagy az újabb antibiotikum volt hatásos, de a lényeg a lényeg, most nem volt e-colim. Remélem ez így is marad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. január 12. 12:3841.
    Köszönöm a választ. Mivel pár hét múlva lesz hüvelykenet tenyésztés, így most már nem aggódok. Nem szeretnék még egyszer ilyen herce-hurcát, mint a kisfiamnál.
    Ha esetleg mégis van bennem coli és streptococcus, akkor gondolom lesz vmi "kezelés", hogy ne kapja el a kislányom szüléskor. Legalábbis remélem!
    előzmény:
    vinnio (38)
     
  12. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2005. január 12. 09:0240.
    Jól gondolod, nekem eddig még a vizeletből nem mutatták ki (mert nem volt még ilyen jellegű vizsgálatom), viszont a hüvelyből igen. Nálam semmi különleges tünetet nem produkál pl. Viszont egy tenyésztésből egyértelműen kimutatják, ha van benned.
    előzmény:
    vinnio (39)
     
  13. 2005. január 11. 21:0639.
    Kiegészíteném, ha a vizeletben nem volt baci, akkor az azt jelenti, hogy a húgyutakban nincs coli. De talán a hüvelyben lehet. Lányok jól gondolom? Szerintem így van.
    De a hüvelykenet, ha tenyésztik megmondja az összes fajta bacit ami benne van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. január 11. 21:0338.
    nesoka: ha vettek tőled vizeletmintát és negatív volt, tehát nem volt benne üledék, főleg genny, mert bacik csinálnak általában gennyet (pont ma olvastam, hogy az elhalt bacik, plusz falósejtek a genny), sem vér, azt pedig általában a vesekő okozza.
    És nem volt olyan a lelet alján, hogy zsúf. bakt. ami azt jelenti, hogy zsúfolva baktériummal, vagy nem volt semmilyen számérték a baktériumoknál, akkor biztos nincs semmi bajod.
    A számértéket azért mondtam, mert van olyan labor, amelyik már db-ra pontosan megmondja, hogy hány db baci van a vizeletben.
    Szerintem a coli miatt ne izgulj, ha a leletek negatívak voltak.
    Streptococcu fertőzésről van egy elég jó topic a Babaneten, a Várandósság, Fogamzás, Terhesség cím alatt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. január 11. 15:0637.
    Sziasztok!

    Én jelenleg a 2. babámat várom. Az első babám a születésénél elkapta tőlem a colit és sajnos nagyon beteg lett (más gondok is voltak, így nem gondoltam, hogy ettől is lehet komoly beteg). Ennek ellenére nekem utána senki nem mondta, hogy bármiféle különleges kezelést igényelnék illetve azt, hogy a következő terhességeknél gond lehet. Mostani orvosom pár hét múlva vesz hüvelykenetet, mert sajnos streptococcus B fertőzésem is volt és akkor beszéljük meg, hogy hogyan tovább. De eddig minden vizeletmintám negatív volt és nekem semmi problémám nincs. Honnan kéne tudnom, hogy most is itt van-e bennem a baci???

    Üdv, Nesó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2005. január 11. 14:4636.
    Grapefruit-mag kivonatot szerintem minden gyógynövény és bio boltban kaphatsz. Nekem is ajánlottak három félét, gondoltam egyelőre a kevésbé erőssel kezdek. Ennek az ára 2000 Ft volt, naponta 3x10 cseppet kell belőle narancslébe vagy bármi másba csepegtetve meginni. Ez az adag kb. 2 hétig elég, de állítólag nem is szabad túl sokáig szedni.
    előzmény:
    vinnio (35)
     
  17. 2005. január 11. 14:2735.
    Sziasztok, de. voltam urológusnál, jövő héten lesz meg az eredmény, hogy van-e még baci vagy sem.
    Nagyon remélem, hogy nem lesz.
    zsizzsik: grapefruit-mag kivonatot hol kaphatok?
    Én pld. sok zsurlóteát is ittam, mert állítólag az is jó, de nem sokat segített, lehet, hogy nem ittam eleget belőle, igaz elég keserű, de van olyan ismerősöm akinek a zsurlótea és az urovaxom segített.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2005. január 11. 13:1534.
    Ezeket pedig egy nőgyógyász írta egy másik topicon:

    Kis kivetellel (ami nem vonatkozik ide irokra) a huvelybe, holyagba kivulrol kerul be a bacilus.

    Eppen ezert, nem mese, hanem csak azt kell kitalalni hogy mi modon kerul oda. Mert mindenkeppen arrol van szo.

    Mint mar irtam, "sajnos" a termeszet ugy alakitotta ki ezt a regiot, hogy minden tul kozel van egymashoz. Ugyhogy a vegbel iranyabol csak "nehany" bakterium kell hogy felsodrodjon, es szex kozben a penis egyenesen a hugycsobe dorzsolheti bele.

    Alkati adottsagok, gatszelesseg, higienia nemcsak a no reszerol de a ferfi reszerol is. Ha nem korulmetelt, minden szex elott kulon arra vonatkozo tisztalkodas szappannal, meg talan az sem elvetendo otlet hogy a no szappannal-vizzel szex elott az egesz gatkornyeket lemossa. Tudom hogy ez nem pont az ami szex elott kozvetlenul jo, na dehat ha ez egy orokos problema, mindent meg kell probalni. Neha a ferfi prosztatajaba is bejut bakterium es onnan szorodik.

    Es ha ez egy ilyen kronikus problema, bizony nemcsak az analis, de az oralis szexet is mellozni kell egy ideig (nem amit a no ad, hanem amit kap), amig ki nem derul hogy esetleg onnan ered a fertozes.

    Neha meg a szexualis technika is szerepet jatszhat. Ezt leginkabb lerajzolni tudnam, de a szo meg kell hogy tegye: a klasszikus poziciorol van szo. A ferfi neha egy picit "feljebb csuszik" az egesz testevel a non, hogy ezzel a peniszenek a szoget megvaltoztassa, azert hogy ne "egyenesbe" legyen a huvellyel, es ezaltal nagyobb a "dorzsolodes". Igen am, csakhogy pont ezzel a peniszenek a tovet (ahonnan kiindul regioban) kozvetlen kapcsolatba hozza (hozhatja) a hugycso bejarataval es a huvelyi valadekot egyenesen odajuttathatja.

    Kronikus esetekben mindenre kell gondolni es aszerint valtoztatni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2005. január 11. 13:1133.
    Flóravisszatelepítést szerintem a lelkiismeretesebb orvosok mind végeznek, nem hiszem hogy ez egy orvosspecifikus dolog lenne.
    előzmény:
    gabo24 (31)
     
  20. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2005. január 11. 13:1032.
    Köszönöm a tanácsokat, nekem nincs még vesekövem, csak egy darab jobboldali pangó vesével dicsekedhetek. Persze, lehet, hogy már ez is elég. Érdekes, hogy engem még nem küldött el a nőgyógyászom vizeletvizsgálatra, pedig nekem ez valahogy kézenfekvő lenne. Holnap el is megyek a körzetimhez, hogy mi a meglátása. Amúgy az én nődokim rendkívül lelkiismeretes, eddig mindig letenyésztette a dolgokat és mindig célzottan írta fel rá az antibiotikumot. Abból a szempontból szerencsés vagyok, hogy 4 gyógyszerre is érzékeny az én kis colim, ezért van egy pár variációs lehetőség az antibiotikumok között.
    Elkezdtem grapefruit-mag kivonatot is inni, ez is elég erős antibakteriális hatással bír. Ezen kívül iszom még az aloe-vera vörösáfonyás géljét is ez jó a veséknek. Most hogy ennyi antibogyót szedek maximálisan megpróbálom visszaszorítani a szénhidrát és cukor fogyasztásomat, nehogy mostmeg gombát kapjak.
    Hát egyelőre ennyi, remélem sikerül minél előbb megszabadulni ettől a nyűgtől, főként mert most úgy látom ez az egyik legfontosabb hátráltatója annak hogy babánk lehessen :(
    előzmény:
    vinnio (25)
     
  21. 2005. január 11. 09:4531.
    ez a flora visszatelepitos dolog kisertetiesen hasonlit arra mit az en volt nogyogyaszom is alkalmazott, akit viszont ott hagytam, leirom a nevet: Dr Dudas - ha o az akkor irj privatban es elmondom mi volt a gondom vele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_633730 (28)
     
  22. 2005. január 11. 09:4330.
    szia Urovaxom ha jol tudom arra valo hogy a hugyuti nyalkahartyakat megerositse, legyengitett bacik vannak benne ha jol tudom, tehat egy ilyen tipusu gyogyszer. viszont amig szeded (altalaban 3 honapos kura) addig nem lehetsz terhes.
    Hajhullasom hala az egnek az elmult 3 ev alatt nem volt, "csak" a choli. . .
    előzmény:
    vinnio (29)
     
  23. 2005. január 10. 21:2329.
    Lányok, főleg akinek már régóta fennáll ez a probléma, nincs hajhullásotok? Nekem az utóbbi időben nagyon megritkult a hajam.
    Valaki használt már Urowaxom nevű gyógyszert?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_633730
    Torolt_felhasznalo_633730
    2005. január 10. 20:3928.
    Sziasztok! Ebben az E coli ügyben én is járatos vagyok, nekem nőgyógyászati problémákat okoz. Állandóan visszatér, úgy mint másnak a gomba, és van, hogy komoly fájdalommal jár, de nem mindig. Én valószínűleg egy barátomtól kaptam, majd kikezeltek belőle, aztán tőle visszafertőződtem, kezelés, fertőződés, kezelés, majd krónikus gyulladás. Később tudtam meg, hogy a férfiak prosztata váladéka előfordul, hogy bacikat tartalmaz tünet nélkül. Tehát majd egy évig folyamatos fájdalmat okozott, majd helyi antibiotikum bombára jó időre lecsillapodott. Az én dokim, a szájon át szedhető antibiotikum mellett, vagy helyett, patikában készítendő hüvelykúpokat is adott, amibe Nizoral is van, nehogy támadjanak a gombák. Egyszer kértem, hogy adjon olyat, amiben egyszerre van augmentin és ciprobay is. Na, ez hatott. (Hatalmas golyók voltak. ) Azóta háromhavonta 1x jön elő, de már nem megyek orvoshoz, hanem Betadin hüvelykúp, utána flóratelepítés vissza. Szóval jól elvagyok. Azért a gombánál jobb! Szerintem. Most viszont, a sok E colira szedett antibiotikumoktól bélproblémáim is lettek, úgyhogy azzal szöszölök. Voltam Voll vizsgálaton, ahol mondták, hogy jó sok baci szaporodott el bennem, és adtak egy csomó homeopátiás bogyót, többekközött Coli bacit is! Négy hete szedem még nem érzem a hatását, de a homeopátiás cuccokhoz idő kell. Szóval próbálkozzatok homeopátiával - bacikra állítólag nagyon jó - és kérjetek külön Colit is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. január 10. 19:4427.
    mormocica:
    azért nagyon ne ijedj meg, az is sokat számít ám, hogy mennyi van a szervezetedben, ha végeztek tenyésztést, akkor van egy szám a papír tetején (általában) és az mutatja, hogy milyen mértékben van jelen a pisiben, nem akarok hülyeséget írni de valami 10 az 5. -ken v. 3. -kon az még állítólag nem olyan gáz. Ráadásul, ha nem évek óta, csak pár hónapja tart, talán nem olyan makacs és ha az nőgyógyász ír fel antibiotikumot biztos nem lesz gond. Csak folyamatosan kell ellenőrizni!
    Azt hiszem két egymásutáni negatív pisi után lehet már bizakodó az ember.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top