Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

E coli baktérium

vinnio
Létrehozva: 2005. január 9. 23:04
Úgy gondoltam még egyszer nekifutok, mert már létrehoztam egy fórumot, Ragaszkodó baktériumok címmel, de kevés hozzászólás érkezett. Hátha a címmel volt gond.
Szóval idevárok mindenkit akinek volt már gondja vagy van gondja ezzel a bacival és megosztaná a többiekkel akár sikeres gyógyulását, vagy problémáját.
Sajnos e colival már én is évek óta kínlódom, inkább kevesebb mint több sikerrel, szeretnénk még egy babát is de amíg ez az állapot tart, addig sajnos nem lehet.
Üdv
  1. 2018. június 6. 14:1463.

    Szia! Hát igen nekem is nagyon ragaszkodó volt ez a baci. Sokszor kaptam antibiotikumot, aztán mellette volt sok húgyhólyag-gyulladásom és persze gombával is meggyűlt a bajom. Szóval elég összetett volt a problémám. Sok nőgyógyásznál és urológusnál jártam végül a megoldást a Tétényi kórházban kaptam meg vagy 7 év szenvedés után. Gondolhatod madarat lehetett volna velem fogatni. Aztán azóta nem jött vissza amióta normálisan kikezelték, meg ha odafigyelek és a doki is azt mondta hogy ha esetleg hüvelyi panasz lenne akkor azonnal a gynophilus kúpot használjam (bárhol kapni). Szóval nagyon meg tudlak érteni és átérzem főleg hogy még babát is szeretnél. Tényleg ajánlom a Szent Imre kórházat nekem nagyon jó tapasztalataim vannak hátha téged is megmentenek :) Kitartás!! 

  2. 2018. május 26. 18:5262.

    Sajnos nekem az e-coli nogyogyaszati gondot okoz es nem pusztul el az antbiotikumokra.

  3. 2005. október 27. 08:4661.

    sziasztok,

    hát a családtervezésiben semmi okosat nem mondtak eddig az E-colival kapcsolatban. Annyit csak, hogy antibiotikummal szépen kikúrálható, mire említettem, hogy azért nekem kicsit régebb óta van, nem igazán volt válasz.

    Ettől eltekintve nagyon kedvesek és öszeállított információs csomaggal várnak. Igazából tetszett a dolog, csak kicsit macerás, hogy egyelőre még nem is próbálkoztunk a babával és a páromnak mégis spermaviszgálatot kérnek.

    A legutóbbi vizelettenyésztésben hála istennek nem volt e-coli, volt azonban más. Szerencsére azt mondta a doki, hogy az nem olyan komoly. Szóval lesz még kontrol.

     

    előzmény:
    vinnio (55)
    2005-09-30  22:11
  4. 2005. szeptember 30. 22:5660.
    Ja meg Lactacyd is landolt a kukában, helyette jött a gyógyszertári mosakodó. Plusz jó sok víz ivása napközben.
    előzmény:
    somama (59)
    2005-09-30  22:55
  5. 2005. szeptember 30. 22:5559.
    Szóval ezzel azt akartam, hogy nekem alkoholos van itthon.
    előzmény:
    somama (58)
    2005-09-30  22:54
  6. 2005. szeptember 30. 22:5458.

    Szia, van alkoholmentes is, sima patikában is, azt hiszem. Az már 3-4 ezer között van, de lehet, hogy ökonetes termékek között is van ilyen. Még sohasem vettem, csak infógyűjtés közben olvastam.

    Igen, ebben az a legborzasztóbb, hogy úgy érzed, mindent megteszel, aztán mégis .

    Józan paraszti eszem vezetett a tisztasági betét elhagyásához például, de nem bántam meg.

    Minden szigorú higiénés körülmény betartása mellett, egyszerűen kárt okozott nekem.

    előzmény:
    vinnio (57)
    2005-09-30  22:39
  7. 2005. szeptember 30. 22:3957.

    Én három hónapig szedtem Urovaxomot.

    A higiéniára is nagyon odafigyelek.

    Sajna most grapefruit cseppet nem szedhetek az alkohol tartalma miatt.

    Tényleg nem tudod más formában nincs a gr. csepp csak alkohollal együtt?

    előzmény:
    somama (56)
    2005-09-30  22:37
  8. 2005. szeptember 30. 22:3756.

    Lánok, az Urovaxom tényleg jó a colira! Engem az tett rendbe, meg a következő dolgok:

    - tisztasági betét kukába dobása (ne füllesszen be egész nap, bármilyen "légáteresztő" is)

    - mosakodás csak a nonionos hidrophyles gyógyszertári baba mosdatókrémmel

    -cukor, CH csökkentés

    De főleg az első három együttes alkalmazása vezetett sikerhez. Ha bármit éreznék, ott figyel a grapefruit csepp a szekrényben, titkos fegyverként, de ez már inkább pszichológia 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. szeptember 30. 22:1155.

    Hát tünetem az annyi, hogy főleg reggelenként vagy ha sokáig nem pisilek, akkor nem túl illatosat pisilek. És néha csíp is.

    Nemrég megint voltam egy ultrahangon és rtg. de nem találtak semmi elváltozást.

    Hol bújhat meg ez a vacak baktérium?

    A Családtervezőben én is voltam már, igaz más okból, azt nézettem meg, hogy voltam-e már himlős, mert édesanyámék nem emlékeznek és egy következő terhességnél izgalmas lehet a dolog ha a kisfiam hazahozza. Mivel terhesség alatt veszélyes.

    Ott én (szerintem) említettem az ecoli bajomat, de úgy emlékszem nem nagyon mondtak rá semmi.

    Kíváncsi vagyok neked mondtak-e valami használhatót. 

    előzmény:
    mkk76 (54)
    2005-09-27  09:49
  10. 2005. szeptember 27. 09:4954.

    Sziasztok!

    Bocs, hogy csak most írok, most sokáig nem néztem a fórumot.

    Én most ott tartok, hogy miután beszedtem egy adag antibiotikumot és múlt héten leadtam mintát. Most csütörtökön megyek dokihoz megbeszélni az eredményt. Remélem...

    Alternatív terveim  

    1, Ma megyek az Optimális Családtervezési Központba. Hátha mondanak valami okosat?!

    2, Ha csütörtökön megint pozitiv a lelet akkor a homeopatias szert fogom szedni egy hónapig és utána új teszt...

    Tényleg az a gáz, hogy ha el is múlik, egyáltalán nem biztos, hogy végleg.

    Neked sincsen semmiféle tüneted? Csak a lelet negatív?

     

    előzmény:
    vinnio (52)
    2005-09-13  20:33
  11. 2005. szeptember 14. 09:2453.

    Sziasztok!

    Bár már ít valaki róla, de én szeretném megerősíteni a tőzegáfonya jótékony hatását:

    Pont a hasonló problémák miatt találtam a neten a tőzegáfonyáról egy leírást. CRAN-C néven található a gyógynövényboltokban 3500 Ft körül. Gyerekek és kismamák is szedhetik. Nem engedi a colit megtapadni és szaporodni a hólyag ill. a húgycső falán. Persze nem antibiotikum helyett. Én ezt csináltam: beszedtem az antibiotikumot, utána 2 héttel vizelettenyésztés (katéteres-negatív) majd utána megelőzésképpen a CRAN-C 3 hétig 3x1, 2 hétig 2x1 majd azóta folyamatosan 1x1. 3 hónapja nem volt bajom!!! (nálam nagy szó!) Ha érzem, hogy mintha kezdődne, felemelem az adagot 3x1 re egy pár napig, majd fokozatosan visszacsökkentem  napi 1-re. És reménykedem. Mindezek mellett Protexint is szedek (bélflóra regenerál&oacute a sok antibiotikum miatt, amit kaptam a ferőzésekre.

    Remélem segítettem.

    előzmény:
    vinnio (1)
    2005-01-09  23:04
  12. 2005. szeptember 13. 20:3352.

    Tudom, hogy hihetetlen de én még mindig kínlódok ezekkel a rohadt bacikkal!

    A múltkor már majdnem sírva mondtam az urológusnak, hogy csináljon valamit, mert 33 éves vagyok és szeretnék testvért a kisfiamnak, de ezektől a dögöktől nem lehetek terhes. A nőgyógyászom szerint az urológus szava szent és sérthetetlen ebben a témában, amig nincs két negatív leletem nem lehetek terhes.

    Az egészben a poén, hogy fogalmunk sincs, hogy honnan fertőződök folyamatosan! Voltam minden elképzelhető vizsgálaton, vesefestés, mindenféle rtg, kb. 10 ultrahangon stb...

    Nincs vizeletpangás, a meglévő vesekövek sem olyan helyen vannak, a férjemtől nem kapom el, a higiéniára maximálisan adok. Akkor honnan? 3 éve folyamatosan. Amióta szültem. Már arra is gondoltam, hogy gátmetszéskor nem jól vartak össze valamit 

    Egy csomó antibiotikumot beszedtem, uro-vaxomot, de semmi.

    Most grapefruit mag- és kasvirág kivonatot iszok és várom a következő vizeletvizsgálatot.

    Ha valakinek van ötlete akkor elő vele!  

     

    Üdv Vinnio

     

    előzmény:
    mkk76 (51)
    2005-08-29  17:27

Címlap

top