Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogorvostol félni

dr.judy
Létrehozva: 2005. március 8. 11:10
sziasztok!
ki hogy küzdi le a félelmét?
  1. 2005. március 10. 14:13100.
    Sziasztok!Hazajöttem!Olyan sokan voltak hogy csak naa!Majd visszamegyek 5 körül!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. március 10. 14:1199.
    miért mi a baj?? menned kell neked is most hozzá?? milyen ügyben:? lukas?
    előzmény:
    cskakas (98)
     
  3. 2005. március 10. 14:1098.
    Hát én is csak a filmekben láttam még. Az amcsi fogászatokon van mikor beleszippantanak, és mindenki boldog :-)

    Nem tudom, én szívesen kipróbálnám, mert tényleg be vagyok sz. . . . va.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. március 10. 14:0797.
    igen ideget már nekem is szedtek és nem fájt tényleg.
    igazából a hangokat jobban nem bírom fúró stb. . .
    na sebaj. . .
    lesz ez még így se.
    csak ez az előttem álló fél éves procedúra aggaszt.
    bele fogok fogyni! ami persze rám is fér. . tiszta haszon:_D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447554 (94)
     
  5. 2005. március 10. 14:0696.
    nem nem hallottam róla. . . . de rám férne!!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    cskakas (95)
     
  6. 2005. március 10. 13:5595.
    sziasztok!

    Én is azok táborába tartozom, akik rettegnek a fogorvostól. Hallott már valaki az úgynevezett "nevetőgázról"? Alkalmazzák ezt itthon? Ha van valakinek tapasztalata szívesen venném, ha megosztaná. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_447554
    Torolt_felhasznalo_447554
    2005. március 10. 13:5194.
    Ideget nekem is szedtek már és rettegtem tőle, de semmilyen fájdalmat nem éreztem, tényleg!!! Pedig meg voltam győződva róla, hogy szörnyű lesz. Persze érzéstelenítéssel csinálták.
    előzmény:
    vikomama (92)
     
  8. 2005. március 10. 13:4593.
    olyan édesek vagytok már talán bátrabb is vagyok egy hangyaszarnyival. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447554 (91)
     
  9. 2005. március 10. 13:4392.
    jó lehet a számat nem tudom majd nyitni de a kézremegésem talán addigra elmúlik:-D
    sejtem mi a mai progi. . . kiszedik az ideget. . és hmmm talán betömi talán korona. . passz.
    még lesz fogfestésem . . hogy az mi??????????
    meg fölső fogsor fogkőleszedés. .
    mennyi fog-szó::-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447554 (91)
     
  10. Torolt_felhasznalo_447554
    Torolt_felhasznalo_447554
    2005. március 10. 13:4291.
    Én is szorítok természetesen!:) Majd mesélj, mi volt.
    előzmény:
    vikomama (90)
     
  11. 2005. március 10. 13:3990.
    köszi köszi köszi. . .
    egyébként komolyan gondolkodom egy pszihoterapeután. . mert szerintem nem normális dolog ennyire félni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849325 (89)
     
  12. Torolt_felhasznalo_849325
    Torolt_felhasznalo_849325
    2005. március 10. 13:3289.
    Szia vikomama. Szorítok neked délutánra!!!
    előzmény:
    vikomama (88)
     
  13. 2005. március 10. 12:2188.
    oké megy a drukk

    cleo : te hol laksz? milyen országban. ??

    engem most délután elkísér a barátnőm talán úgy bátrabb leszek de zabszem így is a valagamban:-((((((((((((((((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219286 (87)
     
  14. 2005. március 10. 12:1687.
    sziasztok!Én most indulok a fogdokihoz nagyon félek!majd utána jövök és tartok egy kis beszámolót!Szorítsatok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. március 10. 11:4286.
    Nyugalom, kapsz erzestelenitot, es utana nem erzel semmit! Erre probalj gondolni!
    előzmény:
    vikomama (84)
     
  16. 2005. március 10. 11:4085.
    Hat sajnos meg varnotok kell a beszamolora, mert ezek a nepek csak jovo szerdara adtak idopontot. Pedig felvettem a kopenyem, kituztem az azonositomat (ugyanabban a korhazban dolgozom). Es kozoltek, az elso alkalom csak konzultacio, nem a kezeles. De akkor mar ugyis kibulizom az orvosnal, hogy gyorsan menjen a kezeles, vegul is kollega vagyok, vagy mi a csuda :)). Otthon nem tortenhetne meg, hogy 1 hetet varok csak egy nyamvadt rontgenre. Itt meg ez abszolut normalis.
    Csak azert szoritsatok, hogy addig nehogy elkezdjen fajni. Idonkent erzem. . . es altalaban hetvegen szokta rakezdeni. A Cataflamot a huzas utanra tartogatom.

    Nekem mindegy, milyen nemu es koru a fogorvos. Volt mar no is, ferfi is, volt idosebb kevesbe jol dolgozo, es fiatalabb jol dolgozo (sajnos pont o ment fel Pestre dolgozni. . . ). Itt most nagyon jo fogorvosom van, ferfi, es 30-40 koze saccolom, kozelebb a 40-hez. Nagyon jol dolgozik. Gyerekeket, felnotteket egyarant vallal. Sem o, sem az asszisztense nem viselnek kopenyt, a "kinzoberendezesek" eldugva, igy nem latod csak a szeket, amikor bemesz, a tobbit utana huzzak elo. Felos betegeknek ez szerintem nagyon jo. A kezeles eddig mindig fekve ment, a plafonon sikkepernyos TV van, multkor a Jobaratokat neztem (termeszetesen felirattal) furas kozben:). Az asszisztensno kaveval-teaval kinal, amig varsz. Es a fizetesekhez viszonyitva, ez sem dragabb, mint egy otthoni maszek fogorvos. El tudom kepzelni, hogy otthon is vannak ilyen rendelok, es foleg fogorvosok (mert a TV-hez, teahoz, kavehoz nem ragaszkodom, a minosegi munkahoz annal inkabb), en meg keresem oket :)
    előzmény:
    vikomama (84)
     
  17. 2005. március 10. 07:5284.
    jaj nagyon drukkolok neked és tényleg gyere mesélni. .
    én is most megyek 4re de ma még csak asszem ideget szednek ki a fogamból és leszedik a fölső fogsoromról a fogkőt.
    na majd kikérdezem én a dokit hogy hogy megy ez a koronázás meg a bölcsifoghúzás. . főleg az olyan bölcsifog aminek a fele még ki se jött a másik fele meg le van törve:-((((((((
    ezek mondjuk szájsebészek is úgyhogy ki se kell majd szállnom a székből. . helyben megcsinálják.

    Kérdés:: ki milyen nemű fogdokit választ és korút?? számít???
    mert nálam nagyon is. nagyjából csak férfi lehet az illető és ne legyen 40 év fölött.
    ez most így is van de attól persze darázok ugyanúgy tovább.
    előzmény:
    cleo (83)
     
  18. 2005. március 9. 23:1783.
    A csodas porcelanfogakkal tobb baj van, mint az eredetivel. A koronak sem orok eletuek. . . Addig orulj, amig nincs potlas, csak az eredeti van, barmilyen szanalt allapotban is!
    előzmény:
    vikomama (65)
     
  19. 2005. március 9. 23:0382.
    Csak akkor erdemes kicsereltetni az amalgam tomest, ha rosszul zar. Ha faj, menj el, hajra!
    előzmény:
    mumoka (80)
     
  20. 2005. március 9. 23:0181.
    Holnap megyek szajsebeszhez, kimuttetem a letort bolcsessegfogamat. A fogorvos nem vallalta a huzast, mert elotte korona van, amin a fogo tamaszkodott volna, igy nagy valoszinuseggel megserult volna. Majd referalok a friss elmenyeimrol (remeljuk, rovid idon belulre kapok idopontot, es nem nyujtjak, mint a retestesztat :)).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. március 9. 23:0180.
    Sziasztok!Tud valaki Pécsett egy jó fogovost?Picit fáj az egyik általános iskolás koromban betömött fogam, és annyi rémísztő dolgot hallani mostanában az amalgám tömésről, hogy jó lenne kicseréltetni az amalgám töméseimet, amit még általános iskolás, meg gimnazista koromban csináltak. Én annyira félek a fogorvostól, hogy 11 éve már nem voltam dokinál, és csak akkor megyek, ha már fáj. A fájdalmat sem igen bírom, fogtömésnél - az érzéstelenítés ellenére - elég sokszor le kellett leállni a fúrással, met úgy éreztem nem bíom tovább. A régi ovosom nagyon rendes volt. mondta, hogy jelezzem, ha már nagyon nem bírom, és ilyenkor megállt pár percre pihenni, aztán kezdődött megint a szenvedés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_307863 (79)
     
  22. Torolt_felhasznalo_307863
    Torolt_felhasznalo_307863
    2005. március 9. 22:2779.
    Sajnos én se tartozom a jófogúak közé. . .
    Szerintem is - nagyrészt - genetika. Egy volt osztálytársam soha nem mosott fogat és szép ragacsos sárga volt mind a 32 ép foga. . .
    Viszont úgy tudom (javítson ki valaki, ha tévednék), hogy a túlzott sikálás se tesz jót.
    Amit még tudok, az az, hogy a kismamán múlik, milyenek lesznek a gyerek tejfogai, mert ezek már a terhesség alatt kialakulnak.
    Illetve ne cukrozzunk, mézezzünk nagyon a babának/kisgyereknek semmit, a csokit ne is ismerje lehetőleg 2 éves kora előtt.
    Bocs, ha eltértem a témától, azt hiszem, nekem az a rengeteg mézes tea is betett, amit 1 éves koromig megittam. . .
    előzmény:
    vikomama (78)
     
  23. 2005. március 9. 21:3478.
    az messze van. .
    én még csak 25 és fél vagyok és már az összes fogam szinte rossz. szerintem van itt ebben genetika is.
    hiába mosom. . hihetetlen módon tönkrementek.

    Ha újra kezdhetném kihúzatnám élből az egészet és műfogakat csináltatnék hogy soha ne kelljen félnem többet.
    én is rohadtul mosom az egyéves fiam mind a 8 fogát. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849325 (77)
     
  24. Torolt_felhasznalo_849325
    Torolt_felhasznalo_849325
    2005. március 9. 21:1877.
    Kecskeméten rendel. Sajna ez a "pár"tömött fog is sok szerintem. De, saját hibámból(?)tanulva, szegény gyerekem fogait mindíg agyon dörzsölöm, hogy neki soha se kelljen ezeket átélnie, csak ha elmegy a fogdokihoz, azt mondják, semmi baj, minden rendben, nincs rossz foga.
    előzmény:
    vikomama (76)
     
  25. 2005. március 9. 21:1476.
    de jó neked hogy csak ennyi problémája van a fogaidnak. .
    és meg lehet tudni ennek a fogorvosnak az elérhetőségét?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849325 (75)
     

Címlap

top