Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. július 11. 16:29284126.

    Most végeztem a barack magozással, és most pihenget holnap, v. holnap utánig. Becukroztam, és van benne kevés kénpor,fel ne forrjon, és  sárga maradjon. Főztem zöldséglevest csirkelábakkal. Kettőt hagytam a kutyának is, ja és a csontocskákat.  Sütöttem  ottfelejtett túros pogit. Újabban olyan soká süt a sütő, hát megérik a cserére ez a tűzhely. 


    Elfáradtam bele, meg sok másban,amit ma tettem,vagy csak gondoltam.


    Borsikám, te egy életveszélyes nő vagy.  Ha nem engedik azt a fűnyírást, annak megvan az oka. Lehet, hogy a gép olyan, hogy csak ők ismerik legjobban a veszélyeit, és te nem.  Pláne, ha vezetékes. Elkaszálod a zsinórt akkor mindenkinek annyi. 


     


    Ma is hangyajárat volt nálam is, szárnyasok.  Most darázsírtót kaptak. Igaz már multkor is  ezzel segítettem nekik. 


    Hol vannak a többiek. Én most lefekszem, kell a pihenés. A pogi jó lett bekaptam belőle a végét, ami olyan lyukacsos, mert nem gyúrtam össze másodszor. 


    Lehet, hogy még jövök, nem biztos. 


    Jaj a baracknak való üvegeket nem mostam ki, majd holnap, vagy később,nem tudom mikor.


    Ja a telefonom valami miatt megjavult...... egyelőre.  Megpuszilgattam a drágát. 


     


     

    előzmény:
    BORS (284124)
    2019-07-11  15:19
  2. 2019. július 11. 15:35284125.

    Találtam egy jópofa képet, a fűnyírásról. 

  3. 2019. július 11. 15:19284124.

    Dehogy is ugrottam át az írást Ildike, ..inkább lecsaptam rá, .."szomjasan" olvasom, amik történtek veletek. Ritkán jutok géphez, Szilinek most nincs, valami összedőlt a rendszerben neki, ..kell az enyém. Persze, hogy odaadom. Itt fúj a szél,  csapkodja az ajókat, ..mindig megijedek. Köszi Nektek a  derüre buzdítást, hogy  nem kell lekókadnom, majd visszaalakul minden, persze, ..úgy szokott lenni. Sikerélményem is van: magamtól rájöttem, hogy nem rossz a kávégépem, ..hanem én nem jól kezeltem. Tehát:      : - )  Egyszer kell megnyomni a gombot, akkor egy kávé jön belőle. Ha kétszer nyomom meg, akkor két kávé. Először kiereszt e kávényit a két bögrébe, aztán pihen egy kicsit, ...majd ledarálja a második kávéra  való szemeskávét, ..és akkor adja ki magából a tartozását,lefolyatja a többi kávét. Kisérleteim  során mintegy fél liter fekete kávé-szerűségem lett. Ha megiszom, kiüti a szivem. Majd leöntöm babapiskótának. Még egy találmányom van:  korábban Teca adta az ötletet! Ne kínlódjak az alsó f.pótlásommal,  hanem a végleges megoldásig használjam a régit. Zseniális ötlet volt, de sajnos nem találtam 1 egész napig. Lányok, összekutattam mindent. Már le is mondtam róla, amikor egyszerre csak meg lett!  ..Váááúú... Örültem, akár egy közepes lottó nyereménynek. Ma estére be is terveztem egy pirítós kenyeret vajasan, jó fokhagymásan, ..most szabin van a fogtechnikus barátunk, bármilyen "szagos" kaját ehetek. 


    Dolgos, szorgos barátnőim, pirulok, de ma a fejtörésen kívül semmit nem csináltam, röstellem is. Betettem ugyan egy adag edényt a m.gépbe, ..köztük a lányom vékony boros poharait is. Remélem nem töri össze. Nem is hallanám tul.képpen. Jó, jó...persze, kézzel is ki lehetne mosni, de már nagyon megviseltek, kint maradtak a kerti asztalon. Elképesztő  és oktalan dolgaim során, kimostam két tollas párnát kb. 3 hete. Azóta szárigatom. Száraz, ..száraz nagyjából, de eleinte különös szaga volt. Már alakul. 


    Ma már locsolni fogok. Muszáj, száraz minden. Álmomban fűnyíróztam. Nem engedik. Ha elmennek nyaralni, akkor lenyírok mindent!!!. - )))

    előzmény:
    franci47 (284120)
    2019-07-10  18:25
  4. 2019. július 11. 10:21284123.

    Jó reggelt.


    Most lett áramunk. Legalábbis a mi utcánkban, máshol már 8 órakor volt. /pár ház, ami kimarad mindig a jóból, és szólni kell.


    Telefonos segítséget kellett kérnem Tomitól, mert nem tudtam,  telefonálás közben hogy lehet elővenni a tárcsázó műveletet. 


    Most el kell mennem a konyhába, majd délután jövök. 


     

  5. 2019. július 10. 20:23284122.

    Szervusztok.


    Úgy látom ma korán kukorékolt a kakas, én már fél öt óta fent vagyok, ha már így esett korán ki akartam menni a kertbe, de vizes volt a növényzet, így csak locsolás volt a cserepeseknek, azután idebent folytattam a munkát. Tegnap szép friss húsos csontot kaptam, ma főztem jó kis húslevest. Később kimentem és kerteztem, igaz már tegnap elkezdtem, most mondhatom, hogy gazmentes a kert. A garázs mögötti területet is megnyestem kicsit, haragszom erre a gondatlan gazdára.


    Pötyikém csinos vagy, köszi a kínálatot.


    Annuska elismerésem fiadnak, hogy ilyen gondoskodó, és van ideje még egy kis beszélgetésre is. Persze, hogy kimentem tegnap, egyhuzamban sok lett volna, így legalább kész van.


    Magdi nem irigyellek a fogtündér látogatása miatt,  talán lassan elmúlik a fájdalom és hamar begyógyul a helye. Az erősebb rágástól  én is félek, már érzékenyek olyankor.


    Borsika fejet fel, néha elfoglaltabbak a fiatalok, azért mindig ott vannak amikor kell.

  6. 2019. július 10. 19:01284121.

    Sziasztok!


    Az én napom ma korán kezdődött.Hajnalban kidobott az ágy...a fél hetes busszal mentem Tómalomra.Locsoltam ...vágtam a kukába némi zöldet. ez volt az egész tevékenységem.Annyira száraz minden...próbáltam gyomlálni ...de beleszakadt...így meg semmi értelme.9-után mentem a buszhoz. Leszálltam a temetőnél....igen régen jártam arra,de nem volt rendetlenség.Utána itthon szöszmötöltem.Majd átmentem a másik házba....volt egy kis vasalni való ...hát nem pont megjöttek.Zs. ment tovább intézni a dolgokat ...a mama ügyében ....elég nagy a káosz ....talán estére lesz valami konkrét dolog.Nagyon jó lenne.


    Borsikám ...ne kókadozzál, mert nem írtak.Ezek szerint nekem már el kellett volna száradnom . Mi biztos nagyon " rossz" család vagyunk / de én így szeretem őket/ napok telnek el, hogy nem beszélünk ...igaz sokszor nem is lenne miről.A telefonnak meg egyébként is két vége van ...szokták mondani.Én simán elmegyek a házuk előtt...ha nincs dolgom velük.Ha hívnak megyek ...Boscót is akkor rendezem ha nincsenek otthon.Azonos az érdeklődési körünk, a világnézetünk, stb....mégis van amikor semmi mondanivalónk nincs..máskor meg f....ssuk a szót. Na, most jól kiteregettem a szennyest .


     


    Ildikém ...az a fránya fogtündér  semmit sem hozott .....majd csak visz.Érdekes, hogy egy öreg fog ....és fáj a helye.


    Pötyi ...úgy "le irigyeltem" / csak jó szívből/ a blúzodat ...annyira jó ....és én nagyon szeretem az ilyen mintásat.Nagyon csinos.Olyan jól néztél ki.


    Holnap megint korán indulok.

  7. 2019. július 10. 18:25284120.

    Sziasztok!


     


    Délelőtt fáztam a lakásban, hosszú nadrág kellett.  Ma megsütöttem a 2db csirkecombot, és a  parázskrumplit. Nagyon szeretem, azt hiszem veszek is még, csak fel ne engedjen míg haza érek. 


    Eltötymörögtem egy csomó időt, bár reggel már kidolgoztam magam a temetőben. Nagymama sírját kellett megcsinálni, az hagyományos régi.  Eltartott egy ideig. De megint megdicsértem magam, hogy szép lett. 


    Eltettem a koviubit is,  nem tudom szeretem-e majd,  meglátjuk. Most jöttem be, szedtem egy kis málnát. Majd a  fagyasztóban landolnak, és ha rá nem ég a fekete szeder, akkor azzal együtt csinálok  egy kis  szörpöt. 


    Szomszéd Rózsi jó ötletet adott,  hogy esetenként főzzek lekvárt, de  csak annyit, amennyit megeszünk, és akkor nem kell tartósítót is enni. Úgy emlékszem, csatni vagy valami ilyesminek hívják. 


    Most valamit ennék, lehet,hogy  yoghurt lesz,  gyümölccsel. 


    Annuska, jól elbeszélgettek a fiaddal,  és nagyon rendes, hogy felment sokminden mászkálós munka alól. Vettél-e kencét a lábadra, és használ-e. Bár ahogy olvasom tiltakozik a lábad, akkor biztos nem használ, vagy nem is v ettél. Vikid túl tette-e magát a kutya  elvesztésén? Bár nem olyan könnyű az ilyen.


    A lábam bírta, akkor megyek, ha olyan állapotban van, vagyok. Visszamenni a lábkezelésre, rajtam áll. Még meglátom mennyit tudok erősödni a vérnyomásos dolgok után, akkor majd megkezdem.  19-én holter, /24 órás, ahogy Pötyi írta, 29-én szív ultrahang, aztán majd meglátjuk. Mellékvese vizsgálatot is emlegetett a doki. Most nem tudom, hogy kizárta-e vagy sem./ A hajam még hullik most is, talán azért marad. Bár már a fele sem igaz. 


    Tegnap is  nagy munkában voltam a  tujákat próbáltam megrendszabályozni, kicsit sikerült, de ez már meghaladja az erőmet. 


    Azt hiszem ma már nem dolgozom,  megpróbálok pihenni, és talán szórakozom egy kicsit. 


    Lányok, annyira úgy érzem, hogy  sietnem kell, mert kifolyik, elfolyik az idő.


    Magdikám, mégis odaadtad a fogtündérnek a fogad.   Hogy vagy fáj a helye? 


    Borsom,  amit megírtál ez jár a  szó jó értelmében vett "szingliséggel". Ma  még tudom, ebben az órában mit szeretnék elmondani, vagy elhallgatni, aztán ahogy múlik az idő már elfelejtem. Akkor jut eszembe, amikor már nem lehet,  akinek mondanám, már érdektelené válik a téma.  Mindenki fut, nálatok is. 


    Szépen nyilik a hibiszkuszom, a sövényes, a másik még álomszuszék, kicsit azért már ébredezik. 


    Az uborkáról kétszer szedtem, ha érdekel valakit, nem sokat, csak esetenként 2 l-es üvegnyit.  1 db cseresznyepaprikám van, a többi még virágos. /talán össz. 10-12 tő van. Zöldbab virágos, 3. vetés. 


    Nincs más  újság. Ha untat, ugord át.


     


     


     

    előzmény:
    M12345678 (284119)
    2019-07-10  16:48
  8. 2019. július 10. 16:48284119.

    Szervusztok


     Reggel kezdtem el irni, aztán hol ez, hol az jött közbe, s csak most jutottam odáig, hogy ténylegesen be is fejezzem.


     Itt kellemes az idő, Szellő, ill. idönként szél fujdogál. Eső sehol. Délbe jött a fiam. Éppen kész lettem az ebéddel, Mondanom sem kell hogy megint eldumáltuk az időt.Persze közben meg is ebédeltünk. Bevásárolt és a csekkeket is feladta. Egyre kevesebbet megyek valahova. Sajna a lábam tiltakozzik.


    Magdika, sajnálak. Ez rossz nap volt. Remélem legalább a helye nem fáj.Sikerült megoldani a "mama" dolgot?


    Borsikám, kapd össze magad. A héten még ilyen kellemes lesz az idő, de jövő héten már melegedik. Üzd el a rossz gondolatokat, Tudod, hogy szeretnek, de nekik is van sok dolguk, s nem tudnak mindig veled foglalkozni.


    Sacika, én dobozoltam a szeder nagy részét. Isteni finom az ize. Gondolkodók arról, hogy összes 1-2 tövet veszek.Akkor megint felpezsdül nálatok az élet.


    Azt hiszed más nem ugy van a konyhával. Bizony egyre nehezebb a lenti és fenti szekrények  takaritása. Na és a mögéjük való jutás komoly feladat. Ezt nem lehet heti rendszerességgel csinálni


    Marika, ez a kiruccanás a lányokkal biztos nagyon jó volt. A fáradság pedig elmulik, de az élmény nem.


    Julika, azok a paradicsomok nagyon gondos ápolásban részesülnek.Sikeres volt a keresgélésed? Kész leszel a mandalával? Jó takaritást. Mikor jönnek Melindáék?


    Pötyike, biztos kellemes és vidám ünneplés volt..


    Anikó, a végén pihentél a város után vagy kerteztél? 


    Ildike, jó sokat mászkáltál a városba. Hogy birta a lábad? Mikor mész vissza a dokihoz?


    Ennyi jutott hirtelen az eszembe. Már megint szerda van. Ugy rohannak a napok.


    Vajon Erikáéknak hogy telnek napjaik.


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (284118)
    2019-07-10  08:26
  9. 2019. július 10. 08:26284118.

    Szervusztok!


    Szia Borsom!


    Megértem, ha hiányérzésed van...ha megszokja az ember, hogy vannak körülötte, figyelnek rá, nagyon üres lesz a  tér, a lélek. De jönnek, és majd megint rá jössz, milyen szerető családod van.


    Magdi! Még én is csak bele lestem az 50 részesbe, én is úgy látom, jó lesz. Még a szőlőset nézem..bár tegnap nem volt rá időm.Gyorsan varrok egy mandalát, Melindának. A fürdőt kellene kiglancolni.. vendég jön, ugye...a zuhany kabin adja fel a leckét. Már öreg szegényke, van ahol rozsdamarót is kell használni. Fogkefével szoktam a réseket tisztítani..szorongok a szűk helyen. ha ma csináltatnám csak egy oldalt falaznék fel üveg téglával a másikra elég lenne függöny..egyszerűbb lenne, de annyira pici a fürdő azt hittem nem férne el a fal és bele is voltam szerelmesedve a kabinba.


    Mindjárt megyek a boltba, valamit főzök...aztán a komposztálót "etetem" meg.


    Legyen derűs, szép napotok!

  10. 2019. július 10. 07:04284117.

    Kedves lányok, ...mit csináljon az ember, ha le van konyulva, mint egy virág? 🎋 ..Hát, kapja össze magát, ..ugye Pötyikém? (Én neveletlen 🐴ló, ..pont a szüliden lelkizek. ) Elhagyatva éreztem magam napokig, mert nem írtak az enyémek. Sem távoliak, sem a közeliek. Ehhez hozzájött a ronda és felesleges érzékenységem is, ..naná, hogy van időm duzzogni, ..nem kell dolgozni járnom, --pucoltam volna meg ehelyett 4 ablakot!!! Aztán kiderült, ..hogy mindenkinek fontos dolga volt, és csak azért hanyagoltak el.(Pl.: Vagy nyaralni ment, vagy éppen megjött,ilyenkor millió fontos dolog van). Erika kincsem, .. szia, ..fel a fejjel, ..locsolgasd azt a virágot, talán ha árnyékolnád, ..megspriccelnéd! ..Szerintem beszélj is hozzá kicsit. Megérti, meghálálja. Komolyan. Sacika tud sok mindent a virágokról, ..szivesen eligazgat, biztos. Engem sajnos nem szeretnek a virágok, az már tuti. Sorra múlnak ki , pedig kapnak vizet, tápot, és lyukat beszélek beléjük!! Bár, ..most az egyikük megsajnált engem, és kivirágzott. Majd lefotózom. A cserepes rózsát beástam a komposztba, ott majd helyre fog jönni. Lesoványodott, megfakult, maradék levelek foltoskák lettek. Hogy a rhodedondronomról ne is beszéljek!!...: - (((( Már zsibbad az ujjam, de nem izgat. Alig használtam és már lázadozik. egye is meg a fene! Ja, ..itt volt Teca tegnapelőtt, ..egy kicsit feldobta a hangulatomat. Olyan bátran öltözik ez a koros csaj, ..ha látnátok! ..Bokáig érő szexszis , felsliccelt szoknyákat hord, ..és bevállalja még a divatos, alig papucsokat is. Megajándékoztam egy piros blúzommal.Örült,.. én nem hordok már ilyen élénk szineket. Amig ( az önsajnálatomól öszeomolva )visszavonultam, süttem-főztem is ám olykor.!! Már mik is voltak, nem emlékszem, de pl. tegnap előtt : rácsos almást, ..sikerült is. Mig konyházok, rátok is gondolok. Ja, még: puddingot, ...meggylevest is készítettem. Édességhiányom volt. Vettem pille cukrot, ..hátha majd jön valaki és megeszi. Nem jött senki, 🤗én megettem. Most van pár nap, ami borus, hűvös, ..most kellene dolgozni egy jó nagyot, ...valamiket kirámolni, a helyét megtakarítani, ..selejtezni, visszapakolni. Óriási terveim vannak erre: ..ott van példaképnek Anikó nekem. Tetterős, kiitartó, ..van is eredménye. Sacika "konyhai mutatványaitól" teljesen ki vagyok borulva,


    hmm....van egy olyan érzésem, hogy elküldtem én ezt ma már, ..de hova lett? na, meg ez hiányos is, szerintem. Nem baj, megúsztatok egy csomó locsogást. Bocsanat.Ha eszembe jut, majd irom.

    előzmény:
    franci47 (284116)
    2019-07-09  23:10
  11. 2019. július 9. 23:10284116.

    Magdikám,  nyugodj meg, hisz azt hiszem te is ezt akartad. 


    Nem ment el az eszed, csak kicsit zaklatottá váltál.


    Aludj jól és mindenki. 


    Anikó! Sikeres voltam. Sikerült, nem váratta ki velem a 24 órát.


    Az 5o részes még soká lesz kész.  Még ne nézzétek. Közben lehet figyelni a magyar feliratot az Ázsia Ékkövein.  Azt hiszem csebolos film lesz. Valamikor belenéztem. 


    Közben készül egy másik , egy tajvani, még csak 4  rész van kész a 13*ból. Nekem tetszik, nézem, mivel az elsőt láttam, így a kiszállás , kivárás lehetetlen. 


    Lefekszem, eddig a kutya nem akart aludni. Villanynál elcsendesedett.  /ma valami fronthatás volt/. 


    Köszönöm a tortát Pötyi. 


     

    előzmény:
    harangvirag08 (284115)
    2019-07-09  20:39
  12. 2019. július 9. 20:39284115.

    a foggal együtt az eszem is elment ....hiszen voltam reggel .

  13. 2019. július 9. 20:38284114.

    Sziasztok!


    Azt hittem írtam délelőtt ....de ezek szerint mégsem?


    Voltam a fogásznál ....sajnos egy fontos fogamtól meg kellett válnom.Folyt. köv.Nem vagyok a helyzet magaslatán.


    Ildikó, Anikó jól bevásároltatok ....és még a képkeretezőnél is jártatok.Az én képem szegény még mindig a garázsban rostokol ....de egyszer csak  sor kerül rá.


    Pötyikém ...szép ünneplést!


    A Glamorous / 50 részes/...jónak tűnik.Igaz csak az elejét töltöttem le.Julika írd majd meg ha elkezded nézni....milyen ?


    Voltam Gyöngyivel a balfi hegyen ....olyan fáradt vagyok -....pedig  nem csináltam semmit.

  14. 2019. július 9. 14:55284113.

    Szervusztok.


    Megjártam én is a várost, sikerült bekereteztetnem a piros ruhás nő képet, dobott rajta a keret, Beatrixé lesz.


    Piacon is jártam, a sárgabarack 550 Ft/kg, igaz gyönyörű, vettem csak úgy enni, a paprika ára még magas, a boltban már lehet olcsóbban venni. Végre kicseréltettem az elemet is az órámban, hónapok óta hurcoltam magammal. Vettem szemcseppet, egy vagyon, kipróbáltam, jelenleg jól működik, egyből megszűnt az égő érzés, ha beválik akkor nem sajnálom, már olyan sok félét kipróbáltam.


    Jó volt hazaérni,  úgy megéheztem, mit aki 2 napja nem evett. Ki kellene menni kertezni egyet, de szörnyen lusta vagyok.

  15. 2019. július 9. 13:29284112.

    Itt mindjárt leszakad az ág..ki is kapcsolom a gpet!!!

    előzmény:
    franci47 (284111)
    2019-07-09  13:22
  16. 2019. július 9. 13:22284111.

    Sziasztok.


     


    Megjöttem Zegről. 


    Voltam postán, boltban, gyógyszertárban Mindenes  boltban, Művészellátóban, képkeretezőnél. 


    Gyógyszertárban vettem E vitamint, boltban ami feltétlen kell, mindenes kínaiban  kávét /kavarósat/  Művészellátóban  alapozó festéket, és titánfehér festéket,  képkeretezőnél a pipacsos képet kereteztettem. 


    Nagyon tetszik a kerettel,  kicsit olyan fakópiros  keretet kapott, és  kicsit nagyobb is lett, mert lett széle is, papírból, azt hiszem paszpartunak hívják. /átmenet a kép és a keret között./ Kivételesen most üveget is kapott a kép. 


     


    Most ettem, egy kis pihenés jön, aztán majd meglátjuk mi lesz.


    A letöltött 5o részes  filmről ennyit tudok, mármint a tartalmáról: Történet egy nőről, egy nőről, aki irigy rá, és egy férfiről, aki bosszút akar állni.


    Cím: Glorious Temptation  = google szerint: Dicső kísértés, vagy Káprázatos kísértés.


     A cipős férfi a főszereplő. 


    Pötyi kéred a linket?   


    Puszi, elmegyek pihenni egyet. 


     

  17. 2019. július 9. 11:51284110.

    Szervusztok!


    Magdi! Még nem nézem, csak letöltöttem. Most azt a szőlő kertes történetecskét nézem. nem egy nagy durranás de jól elszórakozom rajta..néha bosszankodok, de a koreai filmek már csak ilyenek...már mint az ilyenek, mert vannak nagyon nagyon komoly tartalommal bírók is. Néha kell az ilyen könnyed történet.


    Megfőztem, kivasaltam egy csomó terítőt..egy szép nagy terítőben maradt egy folt, azt újra kezelésbe vettem . Nagyon kellemes, meleg idő van.


    Mindjárt belenézek abba az 50 részesbe ..nem tudom mi a története..

  18. 2019. július 9. 11:51284109.

    Sziasztok!


    De jó! Ma kellemesebb idő van, igaz a fejem olyan kótyagos, az lehet születési hiba!


    Mi is mindig keresünk valamit, igaz inkább Lajos szemüvegeit, cuccait.


    Én megoldottam..vettem vagy 5 olcsó szemüveget..és minden helyiségben van egy. Van 2 drága szemüvegem..azt használom varráshoz és van távolba látó..az csak akkor kell ha megyek valahova..az az előszobában van.


    Ma jön a családom felköszönteni, meg Dalma nap is lesz. Nem sütök, veszünk sütit, üdítőt. Nem leszünk csak kevesen..mi, lányomék, Dalmáék. A hétvégén akartuk megtartani, de Dalma valami kongresszusra megy..nem ér rá.

  19. 2019. július 9. 08:11284108.

    A szemüveget meg majd kifelejtettem.Én... ugye csak akkor veszem elő ha látni akarok valamit.Ebből adódóan  a táska mélyén van ...ha ott van.Rendszerint amikor tényleg kellene ...sehol sincs.Szerencsére akkor is látok ...csak nem élesen.Volt már, hogy kirándulásról maradt itthon ....pedig  van mááásik is.

    előzmény:
    ancsa46 (284105)
    2019-07-08  20:00
  20. 2019. július 9. 08:07284107.

    Jó reggelt Mindenkinek!


    Sokáig tartott míg megtaláltam a kulcsot ....de már itt vagyok.


    Az este elkezdtem a " cipős" filmet....jónak ígérkezik..Melyik 50 részest nézed most Julika?


    A mai nap tele vagyok szorongással ....megyek megint fog ügyben.Sajnos a helyzet nem sokat változott.


    A családban is mindenki feszült, a mamával kapcsoltban egy teljesen lebeszélt dolog  borult tegnap.Majd ha már minden a helyére kerül írok róla.Nehéz napokat él a gyerekem.


    Tegnap írtátok az elveszést...én állandóan keresek. Nemrég jutottam el odáig, hogy a tómalmi kulcsot rátettem egy sárga.zöld  olyan szalagra....tudjátok amilyen Vera Lacijának volt. A kerti ollómra is tettem kisebbet, a metszőolló nyelét piros szigszalaggal vontam be ....de azért van még mit keresni .Majd belebetegszem ....aztán míg meg nem találom.Persze a késem a mai napig nem került elő.


    Marika ...nagyon jól tetted, hogy elmentetek plázázni...gondolom a társaság volt a legfontosabb.Nagyon szépek a virágaid.


     


     


    Olyan jó lenne ülni a diófa alatt....mint akkor.A tegnapi fotó amit Saci küldött Pötyinek ...előhozott régi dolgokat.Nem is tudom nevettem  e / mit ...röhögtem / azóta ekkorát.


    Valamibe kéne kezden ...de olyan csönd van itt a házban ....és mivel minden ablak nyitva ....nem akarok csörömpölni könnyen lebeszélem magam.Így bambulok egy kicsit.


     


    Legyen szép napotok...vigyázzatok magatokra!

  21. 2019. július 8. 21:36284106.

    Gondoltam benézek hozzátok még lefekvés előtt, de Bostonban vagyok. 


    Azt mondják itt szép idő van,  süt a nap.


    Nálunk sötét és esik az eső, holnap Zegre készülök. 


    Mindenkinek jó éjszakát, aki szeretné az álmodjon szépet. 

  22. 2019. július 8. 20:00284105.

    Julika előkerül az a cipzár majd amikor nem azt keresed


    Na ez nagyon ismerős, régebbi szemüvegek vannak a garázsban és műhelyben, mert persze amikor megyek akkor sosincs,  ezek általában rajtam maradnak amikor bejövök, aztán dünnyögök, hogy  sokadszori menésre kerül csak vissza.


    Marika ez egy igazi feltöltődős nap volt, több kellene belőle, de a kicsinek is örülhetünk.

    előzmény:
    BiriBiri (284104)
    2019-07-08  19:32
  23. 2019. július 8. 19:32284104.

    Ildikém!


    Köszönöm, megjött a link, 25 le  van töltve meg a 18 felirat.


    A cipzár még mindig nincs  meg, majd holnap Marika megveszi. nagyon sokat kerestem a telefon ceruzáját, a szemem előtt volt..a helyén , de addig kiborítottam az ágynemű tartót, azt hittem a paplannal tettem el..most egy nagy bunkó kulcstartót tettem rá ami nem praktikus, de legalább látható. Melindának is drukkoltam mandala mintákat, azt sem találtam nagyon sokáig, az is olyan helyen volt ahol már elsőre meg kellett volna találni.de előtte a kinti szertárban kiborítottam a klubból hozott táskát, hátha ott van...miért lett volna ott? ott csak a szekrény tartalma van, amit haza hoztam mert felújítás lesz. .egyszerűen nem tudok keresni. Két szemüvegem van..meg kellene szokni, hogy a gép elől ne vigyem el, a hálóban is maradjon ott ami oda való, de szórakozottan a kezemben marad, valahol leteszem és aztán keresem. Olyan boldog tudok lenni ha minden szemüveg a helyén van és azonnal megtalálom. Ha Timi hallja, hová tettem????, , már mondja, elvitte a cica


     


     

    előzmény:
    franci47 (284103)
    2019-07-08  18:25
  24. 2019. július 8. 18:25284103.

    Julika, mi nincs meg. 


    Nekem tegnap a szemügém veszett el sokadszorra, 


    előtte nap a kulcs csomóm. Amit százszor megnéztem az asztalon, mert oda tettem.  kb fél óra mulva az asztal sarkán találtam meg, valami angyal, vagy ördög  odavarázsolta. 


    elküldtem a linkeket, Sacinak is, ha kell csinálja, ha nem akkor  nem.


     


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (284102)
    2019-07-08  18:08
  25. 2019. július 8. 18:08284102.

    Keresem, de nem találom sehol...emlékeztek? Ez a régi sláger. na, ez most nagyon az én dalom lehetne. Ma egész nap kerestem, több, kevesebb sikerrel. De abba nagyon elfáradtam.


    Megigazítottam a karókat, annyira felázott a talaj, hogy mélyen le tudtam szúrni a bambuszt. Délután befejeztem egy kis párnácskát, ami maradt Elzának az nagyon fakó. Virág is a színeset választotta, legyen Elzának is kedvére való..majd eldönti melyik kell. Abba nem találtam a cipzárat, pedig megvettem, jó helyre tettem. Marika megy holnap Csabára, hoz egy másikat, Osika, a varrónő szombatig megvarrja. Siettem, hogy ma készen legyek vele mert holnap főzős napom lesz,  húslevest kell főzzek. Van pulyka nyak és levesnek való csirkehús ..így van a dobozra írva. Sok zöldséggel, Timi így kérte.


    Ildi.


    Készen állok az 50 részes fogadására...Sanyi megcsinálta, hogy az F re töltsön, azon sok a hely.


    Most megyek előlök és kipihenem a keresések fáradalmait. Idegileg és fizikailag is kimerített. Olyan kis minóza v vagyok. 

Címlap

top