Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. július 26. 07:34284251.

    jóreggelt Mindenkinek!


    Szépséges és ünnepélyes napra ébredtünk!


    A n n a    és   A n i k ó     


    neve napját ünnepeljük,  köszöntöm  Őket nagy szeretettel.



     

  2. 2019. július 26. 07:14284250.

    Kedves Anikó!


     


    Névnapod alkalmából  sok szeretettel köszöntelek és kívánok neked  boldogságot, jó egészséget, és még sok-sok örömöt. 

  3. 2019. július 26. 07:12284249.

    Kedves Annuska!


     


    Névnapod alkalmából szeretettel köszöntelek, 


    és kívánok neked  boldogságot,  egészséget, sok-sok örömöt.

  4. 2019. július 25. 18:12284248.

    mert hagyom a dagadt ruhát másra..annyira izgalmas részeknél hagyják abba hogy hiába mondom, csak ezt nézem meg, nem tudok ellenállni neki és belenézek a következőbe..aztán ott ragadok. Egyedül vagyok, nincs itthon Timi cincogok

    előzmény:
    franci47 (284246)
    2019-07-25  17:33
  5. 2019. július 25. 18:01284247.

    Ó de szépséges!

    előzmény:
    franci47 (284232)
    2019-07-24  14:59
  6. 2019. július 25. 17:33284246.

    Hogy tudsz ilyen gyorsan haladni? 


    17. résznél tartok csak. 


    Aludtam egyet délután, talán egy órát is. Igaz nagyon korán ébredtem. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (284245)
    2019-07-25  15:13
  7. 2019. július 25. 15:13284245.

    Ildikém!


    Várom a következő adag filmet. !!!A 20. résznél tartok.

    előzmény:
    franci47 (284242)
    2019-07-25  12:44
  8. 2019. július 25. 14:55284244.

    Nálunk még egy darab füge sem érett be. 


    Küldöm a csomagot.  


    Utána ma még még egy lesz 4o-ig.


     

    előzmény:
    BiriBiri (284243)
    2019-07-25  13:46
  9. 2019. július 25. 13:46284243.

    Lányok!


    Azt azért nem mondanám, hogy hűs van..reggel kellemes volt, most 31 fok...és ebben sem megyek ki. Valahogy olyan álmosság van rajtam, kicsi felhőket látok, jó lenne ha eső lenne belőle. Borzasztó száraz a föld. de ezzel nem mondtam újat. leérett az első kör a fügében. hatalmas , kapitális példányok teremtek. Most nagyon sok a másodtermés, kíváncsi leszek azok is ilyen nagyok lesznek? Ha egyszerre érik majd azt bizony fel kell dolgozni, annyi lesz..most még győztük enni, én a fügét is fügével ettem

  10. 2019. július 25. 12:44284242.

    Sziasztok Lányok!


     


    Remélem még bírjátok a meleget. 


    Én ma már kidolgoztam magam. Bence tegnap este az udvarban lenyírta a füvet. Igaz még hátra van az udvar fele és a kert, a külső kert. Nem tudom kint mikor tudja megcsinálni, mert a fűkasza karja letört, és nagyon nehéz így tartani. Nekem egész délelőtt megtartott a gereblyézés fűgyüjtés, közbeni gyomlálás. 


    Most töltögetek nektek és egy rész filmet nézek, - közben most írok - és behoztam az ágyneműt, amit ki raktam szellőzni. Mostam is közben. 


    Szedtem egy kis sóskát, lehet, hogy megfőzöm. Pár paradicsom is megérett. Kint felejtettem a kulcsomat, annyira átmelegedett, hogy szinte égetett.


    Nem bánnám, ha már elmúlna ez a nagy meleg. Volna dolgom a városban is, de  nem akarok menni ilyen időben. Most hozott Bea ezt-azt, így kihúzom egy ideig. 


    Majd délután küldök filmeket, aztán Julika írj, hol tartasz, tudom te előbbre vagy mint a lányok, így hozzád igazodok. 


    Puszi mindenkinek. 


     

  11. 2019. július 25. 09:43284241.

    Szervusztok


    Sacika, üdv ujra itthon. Birs a gyerek sereggel.? Jó nyaralást a Tieideknek. 


    Erika, vidám családi összejöveteltelt. Élvezzétek az ottani kellemes idöt.


    Marika, szép a cica. Nem maradtatók egyedül.


    Magdika, ne keseregj a kert miatt.Ilyen nyarakra kell számitanunk.


    Ildike, hogy vagy? At átfestett kép nagyon tetszik, szinte él. Gondolom sokat dolgoztál vele. Igaza van Magdikának  én is egy vékony aranykerettel tudnám elképzelni.


    Julika, érdekes cikket hoztál. Eddig ezt sem tudtuk,hogy a kézimunka ilyen hatással van az agyra. Nálatok hüs van, itt viszont mindent be kellett zárni már 8 órakor mert olyan meleg van.


    Ne felejtsétek el, hogy sok folyadékot kell inni!

    előzmény:
    BiriBiri (284240)
    2019-07-25  09:10
  12. 2019. július 25. 09:10284240.

    Szervusztok!


    Ma kissé lehűlt a levegő..nincs kifogás, gyomlálni kell. De előtte gyorsan még filmeztem...miután megtettem a kutyás kört annyira "elfáradtam", hogy engedtem magamnak egy kis lazulástLaza napom van úgy is, nem kell főzni, van palóc levesem, igaz csak lecsókolbásszal csináltam és este Timi haza jött, sütött csirke combokat zöldség körettel..ma nem jön haza, kerékpárral ment és Szanába megy munka után.


    Olvastátok milyen jó a kézimunkázás az agynak: Na, majd hosszú téli napokon vegyétek elő a fonalas dobozt és "agy jógázzunk". Ildi, Anikó, Pötyi  felmentést kap..a festés, a varrás is ilyen tevékenység...

  13. 2019. július 25. 09:03284239.

    Szervusz Marika!


    Igen, emlékszem rád. Köszönöm a tanácsot...nem tudom milyen rovarok, olyan nagyon picik, repülnek, és a fiatal hajtásvéget rágták meg. Kipróbálom!.


    Most is gondoltam Verára, hogy volt a vizes VB. Milyen hűségesen nézte az ilyen sportot. Sokat szoktuk ilyenkor emlegetni: "ez tetszene Verának"...meg a fokhagymáról is mindig az eszünkbe jut.


    Sajnos már több nagyon jó barátot elvesztettünk de  a szívünkben, emlékeinkben mindenki ott van.

    előzmény:
    krném (284238)
    2019-07-24  18:30
  14. 2019. július 24. 18:30284238.

    Kedves Julika!


    Ha csak a levéltetű a baj, akkor egy kis mosogatószeres vízzel permetezd le a növénykédet. Alkalmanként ismételhető.


    Marika  (Valamikor Verával kapcsolatban váltottunk néhány "szót".)


     

    előzmény:
    BiriBiri (284236)
    2019-07-24  17:47
  15. 2019. július 24. 18:14284237.

     


    Magdikám,  a szomszédasszonynak nem tetszett semmi sem a képkeretezőnél. 


    Mindenképpen a kis zöldes háttér a bal sarokban az zavarta, mert ahhoz nem tudott igazodni. 


    biztos valamit kinézett magának egy keretet., és az a zöld miatt nem tetszett. Na mindegy ilyen lett. 


    Faroston van, nem tudom azt lehet-e paszpartúzni.


    Még nem adtam oda, majd meglátjuk mit mond. 


    elfáradtam . 


    Most majd fekete alapon szeretnék valamit kipróbálni. 


     


     


     

    előzmény:
    harangvirag08 (284234)
    2019-07-24  16:42
  16. 2019. július 24. 17:47284236.

    Csatlakozom az előttem szólóhoz..nagyon jó meglátásai vannak...műértőn szóltNagyon hangulatos, szép a kép...el sem tudom képzelni, hogy egy valamire való keretezőnél nem talált hozzá való keretet.


    A kicsi permetezésnél az a bajom, hogy nem tudom az arányt kimérniazért próbálkozom..

    előzmény:
    harangvirag08 (284234)
    2019-07-24  16:42
  17. 2019. július 24. 16:42284234.

    Jó ideje gyönyörködöm a képben. Annyira aprólékos, szép munka ....és akkor még ott vannak a színek.Gondolatban eljátszottam ....milyen keret is lenne jó? Persze ez csak az én elgondolásom: Egy nagyon vékony mattarany keretet tudnék elképzelni,vagy paszpartuzni és akkor lehetne más is.Ez a kép önmagában annyira vonzza a szemet.....a keret már "csak" ráadás.


    Ne haragudjatok , de ez csak egy "botcsinálta" műértő" egyéni véleménye.

    előzmény:
    franci47 (284232)
    2019-07-24  14:59
  18. 2019. július 24. 15:41284233.

  19. 2019. július 24. 14:59284232.

    Sziasztok.


     


    Kedves Lányok  korán ébredtem, egy darabig c sak forgolódtam, aztán felkeltem. Ittam egy fél kávét, ujabban ennyi az adag. 


    Délelőtt  ujra kellett hátterezni egy  festeményt, ami a szomszéd Mónikáé lett.  Állítólag nem tudta bekereteztetni, mert a háttérhez nem passzolt semmi. 


    Na átfestettem, de ugye  a virágok közé  másképp nem jutottam be, csak ha a beeső dolgokat is lefestem.Elszüttyögtem vele fél 12-ig, mert azért nem olyan egyszerű. 


    Talán jó lett. Utána csináltam ebédet, megettem, beleolvastam itt mindenbe. Várt az alma, amit a   egy napja szedtem fel, meghámoztam, lereszeltem. Fagyasztóba ment. Még hátra van az uborka.


    Most fekverésztem egyet, kis  pillanatnyi szunyókálás. 


    Most talán megnézem egy részt, MÁR NAGYON SZERETEM, 15 résznél vagyok csak, szóval nem megy gyorsan. 


    Ne haragudjatok, hogy csak csepegtetem a részeket, de amikor itt vagyok a gépnél és filmezek, akkor közben töltögetek is. 


    A paradicsom leveleit én már kis korában kb 20 cm-el a földtől leszedem, ne szedjen onnan össze semmit sem.  Kötözni kellene, de olyan meleg van kint majd talán később. Szerintem a szél is megtépázza a leveleket azért is sárgulhat.


    Annuska, kényeztetnek az unokák.  


    A cipős film, a Fates Furies.......


    Annuska, neked is köszönöm Bence köszöntését, örülök, hogy ilyen szép emlékeitek vannak arról a napról. 


    A feltett kép nagyon üditő, hát igen, a kitartás..... az bizony mindig nehéz.


    Julika 5o részes a film. olyan 36 Gb kb. 


    Kedves Tiszavirág, írj valamit magadról. 


    Mindenkire gondolok, és vészeljük át ezt a meleget. Már szeretném, ha kicsit hűvösebb lenne.


     

  20. 2019. július 24. 13:17284231.

    Sacikám a Fates and Furiest a cipős....én sem tudtam  melyik az mikor Julika nézte.Nekem nagyon tetszett....ezért vagyok " elégedetlen" az One Spring Night-el.Pedig annyira vártam, hogy kész legyen a fordítása.


    Az én kertem ....azon csodálkozom, hogy egyáltalán él még benne növény.A locsolás ebben a melegben nem sokat ér .....meg nem is vagyok mindennap kint.Valahol azt érzem "most kéne  abbahagyni"....de ugyanakkor  ha már ezt sem ....akkor mit ér az egész?


    Annuska szép napjaid lesznek ....az enyémek szanaszét , majd talán jövő hónapban itthon lesz mindenki.


    Erika ...már biztosan végeztél a vásárlással...érezzétek jól magatokat.


    Marika nagyon szép a cica.A kép feltevésnél kicsit várni kell....van ugyan amikor rögtön látszik.Én is jártam így mint te....aztán több példány lett belőle.Na, de ez legyen a legnagyobb bajunk .


    Kellene mennem vásárolni....de majd inkább holnap reggel.

    előzmény:
    Rolta (284229)
    2019-07-24  12:50
  21. 2019. július 24. 12:52284230.

    Julika, pedig csak permetezd meg, egy kis szórófejes  valamilyen tisztítószeres flakonba  biztos elég amit csinálsz.

    előzmény:
    BiriBiri (284227)
    2019-07-24  12:29
  22. 2019. július 24. 12:50284229.

    Szép napot Mindenkinek


    Már újra a bázison vagyunk és még ma estig Misim is van, természetesen barátokkal, megy a rollerozás, mintha nem érte volna a baleset.Egész elfogadható a birtok kinézete, persze fénykorától távol van.Csináltam jó pár képet, de nincs erőm kicsinyíteni..


    A reggeli program többetekével is egyezi, paradicsomozás, ma vitték a zöldhulladékos kukát még abba gyüjtöttem elvinni valót.Korán abba kellett hagyni a kinti munkát, nagy hőség lett.Aztán én is ágyneműt mostam .


    Főzés leves helyett tegnapi tökfőzelék és  zöldséges tészta, minden itthon található zöldséggel és kevés darált hússal...a zöldségeket kicsit túlgrilleztem.  Ötletnek tegnap császármorzsa volt szeder szósszal, nagyon finom a saját óriás szeder..


    A fimet megkaptam, köszönöm..


    Annuska, az én unokáim mennek, a tieid jönnek.Legyen velük szép napod.


    Julika, én még alig tudtam pár szemet szedni a paradicsomról, talán jót tesz neki, hogy leszedtem az összes beteg levelet, bár a szára is nagyon meg van kopogtatva.Ügyes vagy, hogy a cicák mellé kutyákat is bevállaltál, tudom nálatok ez a segítés kölcsönös.


    Ildikó sajnálom, hogy nem tudtál elmenni Bence partijára, de igazad van, jobb vigyázni.


    Borsika, gyönyörű a porta, az a szép zöld pázsit, nálunk sajnos csak ősgyep van..és a ház is mutatós


    Anikó, remélem boldogulsz a feladataiddal és pihensz is.


    Magdi, nem is hiszem, hogy nem csinálsz semmit, mindig találsz valai tennivalót..Lehet, hogy butus kérdés, melyik filmet hívjátok "a cipősnek"?


    Erika, kívánnék jó vásárlást, de ahhoz már késő, érezzétek jól magatokat a fiadékkal.


    Pötyike, nem emlékszem elmentek már Leonáék Braziliába, vagy még eztán?


    Marika, tieid meddig lesznek távol?Nagyon szép a vendég cica.. Mindenki vigyázzon, a melegben pihengessen és igyon sokat!


     


     

  23. 2019. július 24. 12:43284228.

    akác  és tetű..   biztosan meleg van..vagy figyelmetlen vagyok.

    előzmény:
    BiriBiri (284227)
    2019-07-24  12:29
  24. 2019. július 24. 12:29284227.

    Annuska!


    Nagyon meleg van..és a cicák valahol hűsölnek. Néha ugyan kicsit felhősödik de kánikula van. Most látom, hogy a selyemakás végét valami eszi..tető lehet..mit csináljak? Annyira nem akarok permetezni ilyen kis adagot.

    előzmény:
    M12345678 (284226)
    2019-07-24  11:59

Címlap

top