Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. szeptember 23. 13:40284801.

    Szép napot Mindenkinek!


    Annuska neked is jobbulást.Én is a Proliát kapom, eddig még nem voltam tőle rosszul.Lehet, hogy a kettő együtt nem volt jó..


    Lassan magamhoz térek, nagyon lassan..


    A piacozást én is nagyon szeretem, a bolhát is, abban egyre ritkábban van részem.

  2. 2019. szeptember 23. 13:04284800.

    Szervusztok.


    Városba mentem reggel, nagyon kellemes idő volt/van, pedig esőt jósoltak.


    Vettem egy derék és egy csukló bandázst, már nem tudok mit kezdeni magammal, sokszor sírni tudnék annyira fáj, munkavégzéstől függetlenül, persze máshol is fáj, szerintem mindenhova kellene raknom, olyan lennék mint egy múmia.


    Mostam egyet, közben befutott Anikó, hogy megy a városba, nem akarok e vele tartani. Na mondok, épp most jöttem meg "brrrrrrr."


    Annuska remélem a következő szuri nem visel meg ennyire, pihenj utána, hátha segít.


    Én nagyon rossz piacozós vagyok, sosem tudtam alkudni.

  3. 2019. szeptember 23. 12:17284799.

    Szervusztok


     Julika az ügyes háziasszony már kész is a finom lekvár és dunsztolodik. Jó pihenést.


     Ildike, Anikó, kicsit irigykedek a piaci séta  miatt. Olyan jó az ilyen bámészkodás és  föleg ha valami érdekesett felfedez az ember. Na és az alku. Valamikor régen a Nagymamámmal sokat jártunk a Sz. fehérvári hetipiacra. Az mindig nagy élmény volt számomra. Sokszor mér elöre kuncogtam, mert a Nagyi  kinézte magának a libát, vagy csirkét, s jött az alku, Sokszor 2x is megkerültük a piacot mire ujra csak vissza a kinézet áruhoz, s a végén az alku sikeres volt.


    Ildike kérdezted milyen inj.kat kaptam.Csontritkulásra Prolia, a térdemre Diprohos-t. Azt hiszem nem volt szerencsés, hogy egyszere  adták be, mert másnapra lázas lettem, s  azóta is nyüglödők. Arról nem is beszélve, hogy a vérnyomásom- ami 110 körül szokott mozogni- most 150 is volt. Most szerdán megyek a következő adagért. Remélem lassan helyre áll a belsőben minden.


    A helyesirásról csak annyit. Szerintem sokat változott ahhoz képest ahogy mi tanultuk, 


    Minden gyengélkedőnek jobbulást, aki sokat dolgozzótt, az lazitson.

    előzmény:
    BiriBiri (284798)
    2019-09-23  11:08
  4. 2019. szeptember 23. 11:08284798.

    Borsika!


    Ha egy kis türelmed lett volna a kínai szöveg után jött a magyar felirat. 


    Szervusztok!


    Most fejeztem be a lekvár főzést. Azt hittem milyen rengeteg lesz, hiszen színig teli volt a befőző nagy lábasom. Hoztam is be egy csomó üveget...végül 4 7 dl és 5 kis üveggel lett. Talán ilyen sűrű lekvárt régen nem csináltam. A füge kicsit hígabb..megfogadtam ezt addig kavarom míg kemény lesz lesz. Olyan lett. de nagyon elfáradtam, főleg utána a konyha rendbe tétele volt nagy falat. Minden ragadt de sikerült helyre állítani a rendet. Most pihenek egy kicsit és megyek a boltba, nincs tojás meg szóda. Ma már nem tervezek semmit, ennyi elég volt egy napra. ha Timi haza jön kezelésbe vesz mert a vállam nagyon fáj...az egész oldalam görcsben van. Vége a kánikulának, a net ezt írta ki, Csabán gyenge eső esett..itt nem volt, kissé borult az ág. 

    előzmény:
    BORS (284796)
    2019-09-23  08:30
  5. 2019. szeptember 23. 08:33284797.

    Semmi vész, ..bocsánat,  ..felcsúsztak a kávés csészék a sorok közé is! Nincs ott helye. A zsibbadt ujjaim, ..naná, ..meg a figyelmetlenségem az oka.

    előzmény:
    BORS (284796)
    2019-09-23  08:30
  6. 2019. szeptember 23. 08:30284796.

    Ildike, igen, ..Te voltáááál, itt kuncogtam az este, vajon megismered-e? Köszi a választ, meg a helyesírási támogatást. Én is meg szeretném sütni, ..nagyon "begyüjtöttem" e nemes receptet. Olyan aranyos vagy hogy sírsz a filmen. Én is picit szoktam.A múltkori  filmet, amit ajánlottál, és nagyon köszönök, ..nem tudtam ám feliratosan nézni, csak egy pár kínai szó  jelent meg az kezdésnél, aztán a szereplő felsorolás, ugye, és feladtam.Jött Á., mondom neki mi a bajom, azt mondja, "biztos el van csúszva a felirat. biztos akarod ezt  mama? .." Na már akkor tudtam, hogy nem lészen ebből segítés. Azt a nem kért tanácsot kaptam helyette, h ne töltsek le magamtól semmit, mert elrontja a gépem. Akkor mit nézzek? kérdem. "Hát a youtobon filmeket  on line."   Erre én :"Ott sincs felirat " Úgy döntöttem, türelmes leszek. .Amikor jön P., majd elmagyaráztatom, ..látom, ..megtanít. Már sok filmet megnéztem hang nélkül és szöveg nélkül.Megnézem a tartalmat, és kikövetkeztetem a párbeszédeket. Jó kis agytorna. Hi-hi. Ha nem boldogulok, ..keresek másikat.


    Most jött a lányom, hozott regglire kiflit, akartunk dumálni, de egyelőre nem megy, ..mert a készülékem valamiért  sípol, ..szét kell szednem. Majd föntről megírja, mit is akart. Itt lóg a lába az esőnek, borus az idő. Nem baj. Csak benti elfoglaltságot tervezek úgy is. Később jövök, addig igyátok meg a kávét, teát, amit ide tettem szeretettel.  ..A gyengélkedőknek jobbulást kívánok.Küldök az én kis rozsdás, kopott, vaczzak egészségemből egy parányit. 


    előzmény:
    franci47 (284793)
    2019-09-22  21:19
  7. 2019. szeptember 22. 22:56284795.

    Igen Magdikám, azt néztem, végeztem vele. 


    Tetszett. 


    Azt hiszem lefekszem. Bár elfelejtettem vacsorázni, most  tényleg éhes vagyok. 


     

    előzmény:
    harangvirag08 (284794)
    2019-09-22  21:37
  8. 2019. szeptember 22. 21:37284794.

    Én is most bőgtem egy sort..../ jó kis méregtelenítés/.


    Az Affért nézted?


    Jól tettétek,hogy elmentetek a bolhapiacra....és ott vásárolni is kell.Én már régen voltam ...itt nagyon lement a színvonal.


    Bence biztosan nagyon csinos volt ....a fehér inget mostanában ritkán hordják a fiatalok / pedig abban a legelegánsabbak/. Igaz nagyon szép színes ingeket is lehet kapni.


    A helyesírásról annyit ....nekem be kellene iratkoznom korrepetálásra  az i í betűvel komoly gondjaim vannak.Nem győzöm javítani / meg persze mást is /...talán majd ékezet nélkül kellene írni .


    Julika jó lekvárfőzést ....holnapra.


    Jó éjszakát !

    előzmény:
    franci47 (284793)
    2019-09-22  21:19
  9. 2019. szeptember 22. 21:19284793.

    Borsika, ezt én is megsütöttem anno. Pötyitől kaptam.  Feltettem nektek?  Lehet, mert úgy emlékszem, hogy Pötyi sem emlékezett rá. 


    Nagyon szeretem az islert. Most, hogy előbányásztad a receptet,  meg is csinálom. Én dióval  csináltam. Vigyázni kell mert eléggé zsíros süti. Elronthatja a gyomrunkat. 


    A vajon egy j.  Nálam kijelzi a gép, ha nem  helyesen írom.  Aztán vagy kijavítom, vagy nem.


    Jaj nézem a filmsorozat befejező részét, és most sírok, annyira megható.

    előzmény:
    BORS (284792)
    2019-09-22  20:49
  10. 2019. szeptember 22. 20:49284792.

    Gyorsan gyorsan jóéjszakát öleléseket küldök Mindenkinek, 


    aludjatok jól álmodjatok szépeket.   ...Nem értem, és nem értem, most a pici gépen nem lehet küldeni semmit, csak fireg forog a "vár, nyugi! "  jel. Nnna, mit is akartam? Eltévedtem, lányok, 2007-ben jártam. Csak bambultam,  ..olyan jó volt olvasni. Ezt találtam: elhoztam.


    Pötyi féle isler


     


    Nekem van egy tuti jo isler receptem, nagyon nagyon finom, porhanyos lesz, megpuhul!


     


    28 dkg liszt 14 dkg porcukor 28 dkg vaj 15 dkg daralt mandula 1 evökanal rum, csipet so a hozzavalokat osszegyurjuk es foliaba teve 1 orara hidegre tesszuk. utana lisztezett deszkan 3 mm-re kinyujtjuk es kor alaku kekszeket szurunk ki belole. 175 fokon 12-15 percig sutjuk, kihulni hagyjuk, utana izes lekvarral 2-2-t osszeragasztunk. Kb. egy nap (egy ejszaka) szikkadas utan csokiba marthatjuk, tehetunk diot, egy szem mandulat a tetejere.


     


    Elmentettem, ahogy én kaptam. Jó is, csak nagyon kell vigyázni a sütésel.


    1-2 db a szemetesben is landolt, mert megégettem.


    Imádtam olvasni.    Ráismer-e vajon, Aki írta? : - ))  


    A vajon hány "j"?  


     


     


     

    előzmény:
    franci47 (284784)
    2019-09-21  20:17
  11. 2019. szeptember 22. 19:42284791.

    Jó estét Lányok. 


    Éppen most ment el Bence, nem tudom miért ilyen későn indulnak. 


    Annuskám, milyen injekciókat kaptál a csontritkulásoson kívül? Jaj engem múlt nap a fájdalomcsillapító ütött ki, annyira ment a szívem, hogy Szegedig tudtam volna futni. Csak nagyon vigyázz, egyre érzékenyebbek leszünk az ilyen lórugásokra. 


    Jobbulást Neked és minden betegségben szenvedőnek. 


    Estefele itt olyan felhős lett az ég, kicsit pakolgattam a virágokat, bár ha ilyen borús, akkor biztos nem lesz fagy. 


    Anikó már írta voltunk a bolhapiacon, már régóta készültünk, most végre elmentünk. Eltotojáztunk és így eggyel később busszal mentünk haza, na mindegy ebédre itthon lettünk.Vettem egy könyvet, egy rajzoláshoz való  a/3-as  mappát, és egy könyvet.  


    Alkudtam mindkét helyen sikerrel. Anikó is kedvet kapott az alkuhoz, így neki is lett engedmény. Azért piac.  Kukoricát, és szilvát én is vettem. Szilvát kell enni,  állítólag jó a  "rossz sejteknek". Na mondjuk nem egy mennyiséget.


    Aztán kifele menet még megláttam valamit, ha meg tudom tisztítani akkor megmutatom.  Még a táskámban vannak, el is felejtettem. 


    Délután tengtem, lengtem, befejeztem a rajzokat és csináltam egy harmadikat.  Nem mestermű, de én csináltam. Senki más nem húzott bele egy rossz és egy jó vonalat sem. Anikó mondja délelőtt, hogy annyi szép rajz van fent a neten. Mit érdekel engem, /megnézem, megcsodálom másét/akkor egyet sem kellett volna rajzolnom, mert tényleg szépek, a technikáját sem tanultuk. Abból kell "élni" amit velünk tanítottak, és amit mi magunk még összeszedtünk. 


    Pötyi, csináltál új babát, legutóbb Balázst láttam,  a folytatást nem.


    Jó hír Julika, és aki nézi: 


    Love Affairs befejező két része is elkészült, ugye 14-ig fent van a Videán, egy-két nap múlva biztos ez is felkerül. Most megnézem mind a két részt. 


    Annyi jó sorozatot összeböngésztem a Videán.  /jaj annyi  hibát vétek, és még helysírásit is, kész katasztrófa. Ha észreveszem kijavítom, ha nem úgy marad. 


    Magdikám, attól nem lesz rosszabb a vasárnap, hogy mosol egyet, és jobb sem lesz, ha nem mosol. Nálunk minden nap van mosás. Sose rontja a vasárnapot. 


    Azt hiszem más nem jut az eszembe.  


    Szép estét nektek, és ha eljön az idő aludjatok jól.


     


     

    előzmény:
    M12345678 (284790)
    2019-09-22  15:07
  12. 2019. szeptember 22. 15:07284790.

    Szervusztok


     


    Itt is a hideg reggel után most nagyon kellemes, napsütéses az idő. Kint voltam egy kis köre, de csak ennyire telt ma.


    Olvastalak Benneteket. Julika, nagyon szorgalmas voltál. A holnapra tervezett munka egy részét is elvégezted. Szép az öszi vers.


     Borsika, nem unatkozól. Gondoskodnak a gyerekek mozgatásodról.


    Magdika, jó lehetett a Szabó M. est. Nekem is kedvenceim közé tartozzik. 


    Ildike, ugye amikor az unokákra nézzünk, szinte hihetetlen, hogy már kész felnöt emberek lettek.Csak gyönyörködni tudunk bennük.


    Nálam csendesen telik a nap.  Gyógyitgatom magam. Nagyon megzavarta a szervezetem  kapott injekciók.


    Kellemes vasárnap délutánt kivánok.

    előzmény:
    BiriBiri (284788)
    2019-09-22  12:27
  13. 2019. szeptember 22. 14:55284789.

    Szervusztok.


    Ma jó kis délelőttöm volt, már régóta készültem a bolhapiacra,és kihasználva a szép őszi napot elmentünk Ildivel. Ez a nagy piac területén van, így a zöldségesek is kint voltak.


    Vettem Berkesi, Szilvási, és egy Daniella Steel könyvet,  szilvát, kukoricát. Találkoztunk Évikével, aztán a nagy válogatás miatt úgy elszaladt az idő, hogy az első betervezett buszt lekéstük, így még bámészkodtunk egy kicsit a szép időben.


    Julika szép termésed volt, ha még maradt ennyi a lekvárnak is, jó munkát hozzá.


    Borsika szuper a sütő, sok finomság készülhet benne/rajta.


    Betegeinknek jobbulást, talán már kifelé áll a szekér rúdja.

  14. 2019. szeptember 22. 12:27284788.

    Magdi! Köszönöm!!!! Tényleg ott van. annyira örülök!!!


    Én is "dolgoztam"..leszüreteltem 10 kiló szőlőt, leszemeztem, most a fazékban várja a reggelt, hogy lekvár legyen belőle. Ma már nincs kedvem főzni. Gyönyörű idő van, a hintán ülve szemeztem. Szívtam be a D vitamintMegebédeltünk, Timinek kettőre vendége lesz, lefeküdt egy kicsit. Én is megyek a helyemre, a kisgépen fogok filmezni. 

    előzmény:
    harangvirag08 (284787)
    2019-09-22  12:10
  15. 2019. szeptember 22. 12:10284787.

    Sziasztok!


    Julika fent van a többi is ...apró betűkkel ...még több...arra kattints rá.


    Megint munkanapot csináltam a vasárnapból.Mostam ....mert most van olyan idő, hogy szárad. A tűzhelyet is rendbe raktam...eltüntetve a lekvárfőzés maradványait.


    Készülődök....nemsokára megyek ebédelni.


    Legyen szép a napotok!

    előzmény:
    BiriBiri (284786)
    2019-09-22  08:23
  16. 2019. szeptember 22. 08:23284786.

    Ildi! Bizony, most látom, hogy csak 5 rész van meg belőle

    előzmény:
    BiriBiri (284785)
    2019-09-22  07:47
  17. 2019. szeptember 22. 07:47284785.

    Szervusztok!


    Ildikém!


    Ezt  a filmet te küldted, ott van a diófa alatt. 


    Gyönyörű az ősz, kissé hideg, de a konvektorok meleget csinálnak bent. nappal biztosan jó lesz kint. Leszedem a szőlőt és holnap lekvárt főzök belőle. 


    Már munkám nincs, filmezni fogok ma, pihenni, gyúrok a holnapi kavarásra. A vállam nem nagyon szereti az ilyen mozgást pláne hosszú ideig..de a lekvárokat imádom, tehát csinálom. 


    Legyen szép a vasárnap..újra kell tölteni a gyógyszeres dobozt!

    előzmény:
    franci47 (284784)
    2019-09-21  20:17
  18. 2019. szeptember 21. 20:17284784.

    Ügyes vagy. Hol találtad meg?  Videán? Én is ezt akartam küldeni neked, de még nincs kész.


     

    előzmény:
    BiriBiri (284783)
    2019-09-21  18:49
  19. 2019. szeptember 21. 18:49284783.

    Ildikém!


    Szó szerint sokat főzök, 3 napig is eszem. Mostanában inkább tartalmas leveseket. De ez kb. 2 nap főzés. Közben lecsót eszem amit nem is nevezek főzésnek. Filmet is nézek, a Love. Affaris....érdekes nagyon. Most megyek a hálóba, már csak a telefonról érkező információt nézem meg. 

    előzmény:
    franci47 (284782)
    2019-09-21  17:16
  20. 2019. szeptember 21. 17:16284782.

    Sziasztok. Reggel Zegen voltam. 


    Fél 12-kor értem haza. Vettem virágot a sírra, ami kétoldalt lesz cserépben.  ma át is ültettem. 


    Aztán nem tudom mivel telt el a napom eddig, az előbb főztem meg az ebédemet, eddig nem voltam éhes, de most már enni kellett. Ebből lesz holnap is, akkor még  sajtot rántok ki. 


    Most kukoricát főzök, és átmegyek röfibe. Remélem jó lesz, ha nem akkor h olnap a fejéhez fogom vágni a bácsinak, akitől vettem.  Na ö volt a legolcsóbb a piacon. 


    Délután meg a    szüreti felvonulókra vártam, annyira hosszú műsort adtak, hogy addig kicsit kigyomláltam az első kertet.  Most lenne szórakozásra időm. 


    Ezen kívül megbámultam Bencét, ment a barátja esküvőjére. Jól nézett ki. Velem is megnézette magát.  Jól megdicsértem. De legszebb volt fehér ingben a múlt nap, de nem azt vette fel. Majd ha vőlegény lesz. Remélem az még odébb van. 


    Képzeljétek, most vannak olyan sorozatok az Avistazon, amiknél fent van a magyar felirat is.  Tegnap letöltöttem egyet /Vagabond/ és nem tudtam,  hogyan kell elővarázsolni a feliratot. Már be is írtam, hogy segítsen valaki, akkor hirtelen mégis felismertem.  Jó lesz. De találtam egyet a Videán is, csak magyar címmel rakják fel, így meg nem is tudom keresni őket. 


    Látom tényleg ketten voltatok.


    Magdikám az előadás biztos nagyon jó volt, nem tudom mit h allottál újdonságot, jó lenne tudni. 


    Julika, sokat főzöl mostanában, igaz én is szoktam, de nem minden nap. 


    Sacikám, csak fogadd el az ajánlatot, nagy szükség van rád, és  biztos nagyon elfáradtál, azért támadott meg a  vírus.


    többiek?? Merre??? 


     

  21. 2019. szeptember 21. 16:54284781.

     Magdikám!


    Annyira csendes, hogy csak ketten másztunk fel ide a Menedékházba. 


    Én holnap leszedem a szőlőt, előkészítem és hétfőn lekvárt főzök belőle.  


    Nagyon "irigyellek" azért az estért. Én is nagy nagy rajongója voltam Szabó Magdának. 


    Be van gyújtva a nappaliba is a gáz..szerencsére mind a két konvektor "ügyes" volt..még van kettő, remélem ők is üzemképesek. tavaly nagy volt az izgalom mert jött Melinda érettségi találkozóra és a boyler lángja az utolsókat lehelete. Akkor olyan hirtelen jött be a hideg, a szerelők le voltak terhelve, az enyém sem tudott jönni, ajánlott egy másikat aki olyan modortalan volt, hogy soha nem hívok mást inkább kivárom hogy jöjjön az én Istvánom. Mindig jött első szóra de akkor nagyon nagy munkában volt nekem meg sürgős volt.na, remélem simán bekapcsolódik majd a másik kettő. Azt majd Timi intézi, a konyha lesz az enyém. de azzal még várok..talán..vagy nem..Most ezt jól rátok zúdítottam. Rátok? Hát nem is vagytok ittmagamban beszélek..nem, Magdihoz szóltam. 

    előzmény:
    harangvirag08 (284780)
    2019-09-21  16:18
  22. 2019. szeptember 21. 16:18284780.

    Sziasztok!


    Csendes, nyugalmas szombat délután van.


    A "konzervgyár" határozatlan" időre bezárt....nem mondom, hogy végleg ....de nagyon bosszús vagyok.Összefőztem a málnát a meggyel....nagyon finom lett, csak kevés ....nem tudom hova lett az anyag .Jó, hogy nem került pénzbe a gyümölcs. A meggyet még valamikor kaptam ...a málna meg nekünk termett...lefagyasztottam mert B. éppen nem volt itthon.


    Tegnap "beváltottuk" a névnapi ajándékomat.J-al  Piros Ildikó előadóestjén voltunk."Abigél titkai...Szabó Magda életműve előtt  tisztelgő est volt. Nagyon sok olyan dolgot tudtunk meg amiről még nem is hallottam...pedig nagyon sokat olvastam már tőle/ róla mert nagyon szeretem.A harmadik sorban ültünk ...egész közel ...még sosem láttam a Piros Ildikót élőben.Nagyon jól néz ki ....és a hangja még a régi.


    Az előcsarnokban találkoztunk régen látott ismerősökkel.Jó volt kicsit kimozdulni, felöltözni.


    Köszönjük a mamának küldött jó kívánságokat ....bár hatnaMindenki itthon van.B. tegnap tudott végre egy kis ételt " bele imádkozni".


    Kicsit olvasgatok , majd filmezek.

  23. 2019. szeptember 21. 09:52284779.

    Lemaradt a cím: Várnai Zseni Őszi napfény

    előzmény:
    BiriBiri (284778)
    2019-09-21  09:50
  24. 2019. szeptember 21. 09:50284778.

    Ne gondolj a télre
    Ne hallgass a szélre
    gyere velem sütkérezni
    A sárguló rétre

    Mondok neked szépet
    ragyogó meséket
    nap aranyát neked adom
    s az eget, a kéket

    Nézd, a nap sugara
    ragyog még a tájra
    édes-meleg búcsúcsókot
    hint a fűre, fára

    Arany most itt minden
    osztozunk a kincsen
    és akinek nincs belőle
    adunk majd mi ingyen.

    előzmény:
    BiriBiri (284777)
    2019-09-21  09:47
  25. 2019. szeptember 21. 09:47284777.

    előzmény:
    BiriBiri (284776)
    2019-09-21  08:42

Címlap

top