Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. szeptember 26. 13:24284826.

    Sziasztok!


    Jó volt olvasni ....tegnap elmaradtam az írással.


    Szinte egész nap úton voltunk B-bal. A héten itthon van ...és én minden percet kihasználok , hogy vele legyek .....ha ő is akarja..Elmentünk a Tescóba...neki kellett vásárolnia.Kihasználtam az alkalmat vettem zsákos virágföldet, meg marhatrágyát.Kivittük Tómalomra .....mert a kukát is ki kellett rakni. Leszedtünk pár szem fügét, meg paradicsomot..Hazajöttünk ....lepakoltunk , majd elmentünk ebédelni...utána a Thomban beüzemeltük az Iphonomat / igy kell írni? / Tök hülye vagyok ....de majd belejövök..Még volt egy kis időnk a Frei kávézóban / még sose jártam ott /ittunk egy nagyon finom kávét.4 -kor mentünk a kórházba...a helyzet változatlan.Szép napsütésben mentünk ....mire kijöttünk szakadt az eső.Ernyő ....a kocsiban.Olyan fáradt voltam estére mintha egész nap valami kemény munkát végeztem volna.


    Ma reggel az OTP-ban kezdtem, majd vasaltam egy keveset...elment a délelőtt.


    A kertemben  majd egy kiadós eső után tudok valami érdemlegeset csinálni....így nem zavar, hogy nem jutok ki.


    Borsévi kérdésedre válaszolva: Boscó már jó ideje nyers koszton van.Van egy bolt ahol kimondottan ezeket árulják.J. megcsinálja a csomagokat/ olyan mint egy hentes/ ...mennek a mélyhűtőbe.Mindegyikben van csontos rész is.Állítólag szilánkosat nem kaphat.Én szoktam adni neki  " kutyacsontot"/ az a fehér csont / de módjával.Szerintem ha tehetné egész nap enne.Tegnap voltunk Barbarával a kutyás/ macskás / a márkáját nem tudom leírni /boltban.Olyan árak voltak csak néztem. A játékok csillagászati összegek, a jobb konzervek szintén, a felszerelésekről meg nem is beszélve.Mi konzervet vettünk , mert elfogyott a kiadagolt kajája.Na ez sem az én világom.


    Erika ...merre vagy...javultál valamit?Annuska szintén ?


    Vigyázzatok nagyon magatokra!


     

  2. 2019. szeptember 26. 11:11284825.

    Szervusztok!


    Esik eső szép csendesen csepereg..olyan áztató eső esik..nagyon kellett. Most minden megint olyan szép zöld lett.Minden poros és szárat volt. Úgy tudok örülni ha valamit elvégzek..most annak örülök hogy tegnap elvitték azt a nagy kazal zöld hulladékot. Ez a kis kert is annyit termel, mi lehet Ildiénél? A komposztáló is tele van és az aknába is szoktam bedobálni zöld hulladékot. Már szépen töltődik fel, a végén még megtelik és olyan humuszom lesz hogy arany árban mérem majd ki...persze ez nem fog megtörténni az életemben, akkora a két akna. Majd ez lesz a gyerekek örökségePersze csak hülyéskedtem..van egy nagyon rozoga tégla járdám hátra..majd egyszer oda beton járda kell és az akna fogja elnyelni a régi téglát. 


    Főztem egy jó kis levest..karalábé...tegnap nem lett feldolgozva. Van benne répa zöldség egy kis gomba, csiga tésztaTim sütött tegnap csirke combokat és még van egy palacsintám is. Tehát jól élek.


    Én sem vagyok százas, a vállam fáj nagyon.


    A kisgépen kell írjak, a nagy gépet Timi leszerelte és rájött. nem bírja el. Majd Zsuzsi viszi át Békésre, a fürdőben van egy informatikus fiú, állítólag nagyon ügyes. ő nézi majd meg. Azt mondta   ha az USB nem működik ott más baj is van. zsuzsi ma jön haza Noszvajon van welneszezni Jucival és Juci volt férjével és a párjával. Ők kérték meg Zsuzsiékat mehetnek e ők is? Legalább nem kell zsuzsinak vezetni..tudjátok, a képeken az a kontyos  pasi.Gyurinak volt egy nagyon rossz, depressziós időszaka, ez a mi társaságunk segített kilábalni belőle. 


    Nekünk 17. én volt házassági évfordulónk...

    előzmény:
    franci47 (284824)
    2019-09-26  09:30
  3. 2019. szeptember 26. 09:30284824.

    Jó reggelt. 


    Ma megint nagyon korán ébredtem.  Aztán elaludtam valami kis időre. 


    Mindenem fájt az ágyban, legszívesebben felkeltem volna, de negyed 5 volt. sötét is volt még. 


    Valahogy olyan összetört lehettem, mint tegnap Julika. 


    Ma lenne a házassági évfordulónk, ugye ha  lehetne. Majd gyújtok egy gyertyát, és ........


     


    Itt ragadtam a gépnél, festőket néztem, hogy csinálják a szépséges képeket. valahogy annyira egyszerűnek tűnik, aztán mégsem az. Van aki seprőecsettek festi végig a képet, úgy tudja forgatni, hogy  mindig másfélét tud vele húzni. 


    Tegnap este sütöttem islert,   másik fele pihent a hűtőben, most fogom megcsinálni.


    gondoltam szilvásgomócra is. még nem tudom  lesz-e.


    Eső volt tegnap, ma reggel olyan kék az ég, és rajta van a bárányok útja, pont olyannak látom, amilyenre szeretném a festeményen látni. 


    Mennem kell mert már sok időt elbaltáztam itt a gépnél.


    Sacikám, tegnap a citromél nem engedett több részt feltölteni, benyomtam, aztán vette a lapot, és mégis abbahagyta. Majd küldöm, ha  tudom. 


    Most konyháznom kell, utána megpróbálom. 


    Mindenkinek szép napot. 


     

  4. 2019. szeptember 26. 08:19284823.

    Itt mutatom a sokfős   útátadást.  : - )))



     

  5. 2019. szeptember 26. 08:15284822.

    Jóreggelt kívánok!


    "A kapcsolata megszakadt."  Ilyen üzenet fogadott a masinám. .Szóval, Csütörtököt fog mondani ??  Milyen béna ugye? Hogy lehet így indítani a napot?!  Felháborító.


    Viszont,  ..azonnal kiderült felettem az ég, mert elolvastam  Pici Julikát. : - )) ajándék minden beszámolója. Azonnal kisímulnak, széthúzódnak a fejemen a ráncok!!!  


    ..Jaj, mit is akartam? Fontosat: ... hogy Erikának jobbulást kívánok.Rendben vagy-e már?Mindig mérd a vérnyomásodat, ok? ...


    A lábamon a nagyujjamat sebesre pediküröztem , nehezen gyógyul, folyton berúgom  járás közben. Ildikénk fájós sarka jut eszembe, és együttérzéssel gondolok rá. 


     


    Sacika is megijesztett minket, borzasztó veszedelmes ez a vírusfajta, ami most ijesztgeti az embereket. Fokozottan vigyázni magatokra.  Átadták a 21-es főút két új Nógrád megyei szakaszát szerdán Bátonyterenyén, a kampányhajrára való tekintettel pedig annyi ember tartotta a szalagot, hogy szinte oda sem fértek.


    Annuska a szokásos 3 havi vizsgálat után. Drága gyógyszerek kiírva. Szegény, még a térdére is kapott injekciót. Nekem a karomba szokták  adni  szurit. 


    Kérem szépen. Sacika úti beszámolója és a képsorozat lenyügöző volt, köszönet érte itt is.


    Pötyike, hogy vagytok? A  séták során már vinni célszerű az esernyőt. Sütik:  Én már  nem nagyon sütök, amikor elrontok valamit, egy időre elmegy a kedvem : - ((  tőle. Jobban jár a nép. 


    Anikó a cicaház nekem is tetszett, láttam állatboltban is hasonlókat. Nagyon izgalmas, előkelő. A multkor a temetőkertben láttam két apró cicát, együtt napocskáztak. Nem tudom hol lehetett az anyukájuk. Inkább kutya barát vagyok,  de őket szívesen haza vittem volna, komolyan!


    Nem tudom ma mennyire "sűrű" napom lesz, de az biztos hogy kifogyott a kamrámból minden. Vásárolni kéne. Egykedvűen hagyom múlni a napokat, szinte csak az ebek társaságában vagyok, ..nem mondom, hogy ez túlzottan "feldob", de nincs más választásom. Eszem,  ..nem eszem, ..ez van. Olyannyira, ..hogy Nuti(alias: Nutella)  ..már haza sem akar menni.  Küldöm erősen, mert addig  gyorsan begyújtanám a porszívót és a szőröket  felszivatnám utánuk. : - ))


    Most  mindjárt berohannak és összenyalnának, ami elől el szoktam, bújni vagy elszaladok. Nagyon találékony vagyok már. Tegnap is "együtt" ebédeltünk . Körömpörköltet. Én a javát, ők a cupákokat. : - )) Magdika, ..Ti adtok-e csontot Bosconak?  A lányom szerint  veszedelmes.  Csak  nagy darabokat kapott Mici, egy szemig elrágta!!


    Ja, még tart az építkezés-festés fönt, .. ó egek,  ez a 3. hét már.Minden olyan lassan megy. Por van a levegőben, ...a műhely- szomszédtól meg jön a pollen. Tele a kertjük gazzal. Szegény nagy unokám szenved tőle. Ha esett este, akkor reggel fullasztó itt a levegő.


    Marika Te hogy érzed magad kedves? Legutóbb jó volt olvasni a gazdag beszámolódat.Nagyon tetszettek a fotok amit mutattál.Köszönöm.


    Kelnem kell. Pedig  még szívesen meséltem volna. Mindjárt jönnek le a kutyák. Meg akarok kicsit  lépni ma . Nem tudom, sikerül-e. 


    ----------------------


    Egy érdekes fotót találtam,  csak úúúúgy felteszem,   "vidám pillanatok" címet adnám neki. 


    ------------


    Majd valahogy  később. Most nem megy. : - ))


     


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (284821)
    2019-09-25  18:21
  6. 2019. szeptember 25. 18:21284821.

    Szervusztok!


    Elment ez a nap is. Esőre ébredünk, fájt is minden tagom, megszenvedem ezt a változást. Szinte semmit sem csináltam, azt is lassan. Reggel mindig a konyhai körletrend a fő tevékenység, aztán leakartam ülni a gép elé de a vezeték nélküli egér megdöglött, a vezetékes meg nem működik mert nem jók a USB csatlakozók . Timi holnap elakarja vinni busszal békésre. Olyan mint egy táska, elég jól szállítható de én akkor is ellenzem..csak nehéz lesz. de hiába mondom.Aztán palacsintát sütöttem, sajtos sonkásat...sikere volt. Délután bambultam egy kicsit, megnéztem a Barátokat és most  filmezni fogok a Drága örökösökig..tiszta szórakozás az életem. 

  7. 2019. szeptember 25. 14:12284820.

    Annuska, köszönöm...Milyen eredménnyel végződött az orvosnapod? Kívánok jobbulást.


    A munkákkal vigyázok, létrázni tilos, hajolni sem ajánlott, de azt nem lehet kivédeni

    előzmény:
    M12345678 (284819)
    2019-09-25  13:13
  8. 2019. szeptember 25. 13:13284819.

    Szervusztok


     Mivel tegnap megint orvosnap volt, csak most tudtam jönni.


     Sacika, csodás utatók volt. S a lényeg hogy ott voltatól mind és birtátok. Ez  megint egy feledhetetlen szép emlék. Az ilyen utak kárpotolják  az embert és teszik széppé az életet. Köszönjük, hogy megosztottad velünk is. Azért  csak módjával  a munkát. 


    Anikó, de bele jöttél a mennésbe. Remélem segiteni fog a vett támaszték. A gazolással - hajlongással- ovatosan-


    Julika, megint hajráztál.  Követem példád, én ma rendeztem le a hütöt.


    Ildike, óvatosságra intettél.Gondolat olvasó vagy? Sajnos a gyógyszerek tulajdonsága, hogy egyik helyen segit, viszont a másik helyen duplán árt. Nem voltam elég ovatos. Előre  meg kellett volna néznem a hatást, s azt, hogy milyen betegségnél nem lehet alkalmazni. Késő bánat, most ihatom a levét. Hogy birtad a hegymenetet, meg a temetőt?


    Magdika, jó hatással vagy a mamára, hogy Te meg tudod etetni.


    Vigyázzatok magatokra.

    előzmény:
    Rolta (284818)
    2019-09-25  10:43
  9. 2019. szeptember 25. 10:43284818.

    Marika, Anikó nektek is köszönöm, hogy követtetek bennünket...Lehetett bírni, mert az első napokban csak délelőtt voltak hegyek, délután a tavak menti pihenés, jó hegyi levegő.


    Kicsit torlódtak a feladataim, drága szomszéd Ritám meglepett egy igazán nagy adag piros kápia paprikával, törni valóval és nagy adag óriás befőző paradicsommal....most agyalok, hogy minek dolgozzam fel......közbe benézek a ....szerintem szép...éléskamrámba, sajnos  csak ideig-óráig lesz ilyen rend..


     


     

  10. 2019. szeptember 25. 09:11284817.

    Szervusztok.


    Csak ma olvastam ezt a szép élménybeszámolót, igazán mozgalmas, szép napok voltak, sokáig lehet töltekezni belőle. Köszönöm.


    Nem sokára készülődök megint menőkém lesz, talán gyorsan végzek és akkor irány haza, nincs valami kellemes idő a sétához, nagyon esőre áll.


    A kerítés mentén kívül le kellett gyomirtóznom, remélem rászárad, addig nem ered meg az eső. A krizantémokat is lepermeteztem, megjelentek a fekete bogarak.


    Ennyi volt a gyors reggeli munka, már tegnapra terveztem, de el kellett ültetni az árvácskákat, és az elég is volt a derekamnak.

  11. 2019. szeptember 24. 22:08284816.

    Saci!


    Én is elolvastam még ma.


    Nagyon szép élményben volt részetek.


    Jó, hogy Józsi is így bírta. 


     

  12. 2019. szeptember 24. 21:32284815.

    Magdikám, neked is köszönöm...nem vagyok jó mesélőés még az élmény is friss

    előzmény:
    harangvirag08 (284814)
    2019-09-24  21:23
  13. 2019. szeptember 24. 21:23284814.

    Sacikám ...nagyon jó volt olvasni a beszámolót.Hozzágondolva a gyönyörű képeket.Csodás élményben volt részetek.


    Pihenjél ....szükség van a régi formádra .


     

  14. 2019. szeptember 24. 20:55284813.

    Kösz, hogy elolvastad....A papa sokszor leült tó mellett, tengerparti sétányon...és megvárt bennünket, amig kicsit csavarogtunk, bár a derekam miatt én is vigyáztam, a hegyen mászás nem volt...Egyedül a kápolnához akart feljönni, sokat olvasott róla, nagyon sok lépcsőn lehetett elérni. A gyerekek segítettek neki, mikor felért az ottlévők megtapsolták és büszke volt magára


     


    Dolgozni még csak módjával merek, ma spejzomat tettem rendbe, nagy munka volt, ennyi kacat a világon nincs, mint ami itt volt...sok mindent kidobtam..

    előzmény:
    franci47 (284812)
    2019-09-24  20:19
  15. 2019. szeptember 24. 20:19284812.

    Elolvastam Sacikám ma. 


    Köszönöm, hogy leírtad, még olvasni is sok a helyszín. A képek igazoltak téged, hogy sok gyönyörűséget láttál, és mi is általad. 


    A sok kanyarban azt hiszem én halálomat leltem volna. Nem bír az agyam alkalmazkodni ilyen hirtelen változáshoz, ezért odalesz a gyomrom is.   A szemem megkancsalodna ilyen útvonalon. Egy hős vagy. 


    Most akkor csak pihenni kéne, de gondolom tele vagy munkával. 


    Józsi hogy bírta az utat? 


     

    előzmény:
    Rolta (284811)
    2019-09-24  20:01
  16. 2019. szeptember 24. 20:01284811.

    Kicsit rendbe jöttem, így leírom az úti beszámolómat.Aki akarja és akit érdekel  holnap elolvashatja. Részben magamnak is írom, felelevenítendő az utat.


    Hétfőn indultunk, majdnem végig autópályán nem volt kellemetlen az út. A szlovén-olasz-osztrák csücsökben mentünk fel a Mangard  hágóra, egy egysávos hegyi úton egyik oldalon sziklafal, másikon a mélység, azon túl a gyönyörű hegyek látványa.Egy kis fennsíkon leparkoltunk, sétáltunk, nézelődtünk.Kőomlás miatt nem mentünk feljebb, bár sokan nem törődtek vele.Mi inkább visszaindultunk  és a  nagyon szép  Jasna tó partján pihentünk, sétáltunk, sokan fürödtek.Ezalatt a vőm bicajjal visszament és feltekert a csúcsig, amíg lehetett./maga a csúcs 2600 m magas/ Lassan beesteledett és elfoglaltuk a szállásunkat.Szép kényelmes szálloda, reggelivel, vacsorával , nagy velness részleggel.  A svédasztalon minden elképzelhető finomság, óriási választék... Senkit nem kellett ringatni


    Kedden reggeli után irány a Vrsic hágó, ami csak 1611 m magas , de 26 hajtűkanyar után érhető el. Szerencsémre ide kétsávos út vezet . Sajnos reggel le volt zárva az út javítás miatt, így 5 óra után mentünk fel.Ez is egy csoda..Útközben megnéztünk egy ortodox hegyi kápolnát.Az első világháborúban utat építő orosz hadfoglyok emlékére....akik közül 300-at elsodort egy kőlavina... építették fából az életben maradt társaik..igazi kis ékszerdoboz      .A nap korábbi , nagy részét,  a Jezeró tónál  töltöttük, itt is séta, pihenés, olyan szép idő volt, hogy Kissaci  fürdőruhában napozott a stégen, sokan fürödtek.  Vőm erre a hágóra is felbicajozott.. Az este, mint az előző napi, bőséges vacsora, velness, alvás..


    Szerda reggel bejelentették a gyerekek, hogy pakolás és irány a tenger..hát majd elsírtam magam...A csodás hegyekre szemünk láttára ereszkedett egy nagy felhő és eleredt az eső..Reggeli után indultunk, egy idő után az eső elállt és kisütött a nap..Útközben megnéztük a  Predjama sziklavárat, ahol több filmet is forgattak.Nagyon érdekes története van, na de ez hosszú....Aztán tovább menve elértük Kopert, nagy tengeri kikötő, nekem nem túl szép. Innen egy tündéri település óvárosa, Izola  következett..szép sétány, pálmafák, nagyon kék tenger....Este utazás az új szálláshelyünkre , ami ezúttal egy horvátországi panzióban volt, szép helyen , szép szobák...jóleső pihenés.


    Csütörtök reggel Piránba indultunk, ez is egy gyöngyszem. A városba nem lehet kocsival bemenni, a városszéli mélygarázstól ingyenes buszjárat közlekedik a belvárosba, a sétány itt is pálmafás, sirályok a levegőben, meduzák a vízben, minden tele leanderrel...és sok szép virággal. Kicsit csatangoltunk a parton és a keskeny kis utcácskákon, aztán dél körül elbúcsúztunk a tengertől és irány hazafelé..Egy darabig még az út mellett olajfa ültetvények, szép kis szőlők közt haladtunk, aztán jött az itthonihoz hasonló táj..este értünk haza...


    Nagyon szép és jó volt, valószínű az utolsó nagy utazásunk...


    Kicsit hosszúra sikeredett...

  17. 2019. szeptember 24. 19:03284810.

    Szép estét Mindenkinek!


    Ma tényleg nemforgalmas a házunktája.


    Julika,ügyes vagy, nálam nem lett szőlő főzésm jöttek a gyerekek és elvitték...pedig már úgy beleéltem magam.


    Ildikó, örülök, hogy lerajzoltad a kedvencemet, nagyon jó.Az Fb-n nem mertem reagálni, mert szégyen szemre a nevét nem tudom, igaz a többiekét sem.


     

  18. 2019. szeptember 24. 17:03284809.

    Sziasztok!


     


    Látom ma nem nagyon tolongtunk itt. 


    Biztos mindenkinek dolga van.


    Én a hegyen voltam, kicsit megpróbáltam rendbehozni a külső falat. 


    Jól elfáradt a lábam, az előbb jöttem a lábáztatásból. 


    Julika, nagyon tevékeny vagy. 


    Gratulálok Patinak és Olivérnek,  az úthoz. 


    Más újság egyelőre nincs. 


    Kis diótörést tervezek, olyan egy órás időtartamra. 


    Mai gondolat


    Amennyiben időm engedi... ismered ezt a mondatot? Hallottad már? Mondták már neked is? És gondolkodtál már rajta, hogy mit is jelent ez a mondat magyarul? Nos, lefordítom: amennyiben időm engedi... = nem érdekel, nem leszek ott, csak nem merem megmondani neked. Mert valljuk be, nem az idő nem engedi. Hiszen az idő bármit megenged. Azt kezdesz az időddel, amit akarsz, nem fogja neked megszabni, hogy mit tegyél. Nem is teheti, hiszen az időnek nincs uralma felettünk. Az idő ugyanis nem létezik, csak létünk végessége miatt nyer értelmet ez a fogalom. És az időt azzal töltjük ki, amivel akarjuk. Az idő tehát nem akadály. Az akadály csak te magad lehetsz. Ha te nem engedsz meg magadnak valamit. Ha nem akarsz valamit. De akkor se fogd az időre.


    Csitáry-Hock Tamás


     


    Kép: cicaima


     
  19. 2019. szeptember 24. 10:13284808.

    Szervusztok!


    Reggel 6 kor megittam a kávénak csúfolt lötyikémet és azonnal a hűtő takarításéhoz fogtam. Már nagyon megérett a dolog..a fagyasztó rosszul lett becsukva, jeges lett és már őskáosz uralkodott benne. Most rendet vágtam alul felül..jó nagy munka volt. Aztán a kamra polcon kellett igazítani, helyet csinálni a lekvárnak. megtöltöttem a kukát zöld hulladékkal és nagy kéve is várja a holnap szállítást.  Kiteregettem...Most gondolkodom, mit akartam venni a boltban...nem jut eszembe...lehet, nem is volt fontos? 


    Most filmezni fogok..aztán majd meglátjuk. Ebédem van tegnapról maradt krumplifőzelék halrudacskákkal, olyan kimondottam menzai, óvodai kaja


     

  20. 2019. szeptember 23. 19:46284807.

    Most számoltam utána, összesen 800 Ft.-ot spóroltam a bolhán, hihihi.


    Ildi köszönöm a kérdést, de holnap is menőkém lesz, sőt holnap után is, na ez egy ilyen hét, szívesebben tartanék Veled. A rajzot felismertem, de nem lőhettem le, mivel amúgy is tudtam róla.


    Magdi, először nem esett le a Boscó malaca, de már értem. Ügyes vagy a mamával, pár falat is sokat számít.


    Borsika köszi, hogy idevarázsoltad a receptet, a gyerekek egyik kedvence, el is mentettem.

  21. 2019. szeptember 23. 19:19284806.

    azért Anikó is alkudott ám.  A karkötőből 200 Ft-ot sikerült lealkudni, a 4-es kanál, tortalapátból is többet. Könyvből is 100 Ft-ot. Nem is az a lényeg, csak úgy mégis szórakoztunk egyet. Az eladó úgyis számitott erre. 


    De rengeteg Szilvási, Berkesi könyv volt. Képzeljétek teljes fényképalbumok, benne  szép képekkel. 


    Eszembe jutott a halálom, hogy majd kint találja valaki a bolhán, és azt sem tudja ki vagyok, de végig örömködtem, bánatoskodtom, sírtam és nevettem  az életemet. Borzasztó érzés volt.


     


    Köszönöm, hogy megnézted a képet. Gondoltam Sacira mikor csináltam. 


    Doktorunkat is megrajzoltam, de nem találtam jónak, aztán van egy öszvéresített is, ki tudja ki az, még én sem.


    Jubbulást a mamának. örülök, hogy sikeres voltál vele Magdi.


     


     

    előzmény:
    harangvirag08 (284805)
    2019-09-23  18:10
  22. 2019. szeptember 23. 18:10284805.

    Sziasztok!


    Megint elment a nap ahogy mindig szokott....Balázs Fecó után szabadon / nagyon szeretem/.


    Reggel elmentem Tómalomra.Leszedtem a paradicsomot, némi fügét. Nagyon erősen hullik a lomb...egy csomót összekotortam a komposztba , egy zsákkal a kukába.Nagyon elment az idő.Szerettem volna átültetni a törökszegfűt ...nagyon sok kelt ...de kőkemény a föld.Kimertem a hordót ....elnyelték a cserepesek.Közben Barbara telefonált  4-re megy a kórházba ,ha van kedvem  jöjjek. Persze,hogy mentem.A mama valamivel jobban van ....enni nagyon nem akart ,veszekedett B-val,hogy nem eszik.Mondom B-nak velem sose veszekszik ....megpróbálom...szépen megetettem vele kiskanállal egy egész pohár pudingot.Holnap is megyünk ...B. csinál "rémlevest" és meg almakompótot viszek neki.Utána kávéztunk ,megműtöttem Boscó malackáját....majd jöttem haza.


    Ildikém ....nagyon jó a rajz.Saci nagy kedvence.Nekem a Wookban tetszett nagyon.


    Írtátok a piacot ....meg az alkut. Én nagyon nem tudok.Itt a rendes piacon nem is lehet / szerintem / a bolhán meg majdnem elvárják.Igaz régen voltam.Egyszer Ausztriában ott sikerült a lepkét jól levinnem .A Veráékkal voltam ...az kész cirkusz volt.Tudtam, hogy az nekem kell / bármibe kerül / a hapsi meg tudta, hogy megveszem ....de végig játszottuk.)Olyan koszos, semmitérő volt/ normális ember meg sem vette volna...de én láttam benne a jövőt.Igaz egyszer sem volt még "kitűzve". Néha előveszem a dobozt megnézegetem....aztán teszem vissza.


     


     


    A gyengélkedőknek jobbulást kívánok!

  23. 2019. szeptember 23. 18:09284804.

    Valami hasonló érzésem nekem is van.  Még holnap maradhatna jó, mert hegymenetet tartanék.  


    Anikó akarsz jönni? Vagy most kihagyod. 


    Na majd reggel meglátod, 9- előtt nem indulok.


    Ma végre ágyban tudtam maradni fél 8-ig, és kipihenten ébredtem, azt gondoltam semmi bajom.  


    Egy masszázs nekem is jól esne, de régen voltam.  


    Csinálok valami vacsit magamnak. Pedig annyira megigértem magamnak az islert. Legalább nem zabálom fel. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (284803)
    2019-09-23  17:31
  24. 2019. szeptember 23. 17:31284803.

    Ildikém! A hetedik résznél vagyok..most nem tudtam gyorsabban haladni..nagyon jo film eddig čs olvasom hogy megérintett bennetekt is. Mint irtm most fekszem..nagyon jo volt a masszázs.  De érzem hogy fordulni fog az idö

  25. 2019. szeptember 23. 16:34284802.

    Sziasztok Lányok!


     


    Annuska sajnálom, biztos a kettő együtt bezavart. Én a gyógyszereimet sem szoktam egyszerre bevenni, mindig várok kis időt  köztük. 


    Remélem nem lesz baj a másikkal, csak addigra legyél jól. 


    A szőlő aranyárban volt a piacon. Szóval minden nagyon drága, még a kukorica is. 


    Sacikám én is  felpuffadok a szőlőtől, és attól szenvedek, de ha itthon eszem, akkor másképp eszem, azt sehol máshol nem lehet. A héja tudod az árt meg.


    Lányok az én februári betegségek, ami tartott talán 2 hónapig is, / lehet, hogy tovább is/ az nagyon lenyomott, alig volt erőm. Amit éreztem, az a köhögés és a gyengeség. Nagy lázam nem volt, mert mint írtam a hüllők közé tartozom. Csak úgy éreztem, hogy van.  Ha már 37 akkor én lázas vagyok. Nem tudom az okát.  Pajzsmirigy rendben.


    Jön az esőfelhő felénk.  Délelőtt temetőben voltam, kicsit körbekapáltam a sírokat, és a nagymamáékét meg kellett csinálni rendesen. /régi sír/. Szombaton avatják a kopjafákat, és pont ott mennek végig, azt akartam, hogy rendben legyen. Jól elmaradtam ott. Ottértem a munkásokat, /cigányok/ akik virágot ültettek  voltak jópáran. Tőlük kértem seprőt,  mert nem vittem, adtak is. Egyikkel kicsit beszélgettem is a botfai ismerőséről. 


    Délután elszaladt csak úgy, semmit sem tudok felmutatni mosáson kívül. 


    Julika, biztos megnézted az Afféros filmet, mit szólsz hozzá?  Elsírtam magam rajta, igaz volt más is, ami hozzásegített a síráshoz, még jól is esett. 


    Borsikám a felirat elején bizony nekünk hieroglifák, vagyis  koreai betük vannak, a szereplők, és a rendezők nevei vannak.  Várni kell és jön a magyar felirat. Ha még megvan, akkor próbáld ki. Ez nem letöltés, hanem csak megnyitás, mint akár a yutubos filmek. Talán még biztonságosabb a videa. 


    A kávét köszönöm szépen, ittam egyet,  vagyis már kettőt, többet sajnos nem szabad, néha ez is sok.


     


    Rajzoltam egyet, ez is találós kérdés ki ismer rá?  


     


     


     

Címlap

top